Geslaagde wedstrijd bij manége De Boshoeve 'Paar veran Spor meei tennl Bridgeclub Eemland sloot seizoen af Henk Schaak triomfeert in triathlon te Barneveld Papilion op grandioze wijze gepromoveerd naar de rayon klasse Veel belangstelling van scholen voor Van Dam Stratenloop Eemvogels 2 kampioen door overwinning op Kameo 5 (6-5) Koudei SPORT SPORT Dauwzwemmen op Hemelvaartsdag in Natuurbad Erno Prosman Ned. Kampioen Pupillen Bingo en Veteranen- toernooi TOV Baarn I Wedvlucht vanaf Dourdan Fiets-recreatietocht Tempo Toer Baarnse Autoclub organiseert IJs- heiligenrit Wandelsportvereniging Olympia wandelde saaie tocht in Vinkeveen S. V. V. organiseert 30e nationale volleybaltoernooi op Hemel vaartsdag Duinkikker Sjoerd v.d. Dool wint wisselbeker WOENSDAG 30 ME11984 SOESTER COURANT PAGINA 16 Donderdag 24 mei 1984 werden op de clubavond van de Bridge Club Eem land de prijzen voor de beste jaarpres taties uitgereikt ter afsluiting van het seizoen '83/ '84. In zijn openingswoord blikte voorzitter A. Groen terug op het afgelopen jaar. In de onderlinge zo- merkompetitie werd in 1983 met 4 vier tallen een goede 2e plaats bereikt achter ONI. Aan de viertallenkompeti- tle van het distrikt Gooi en Ommeland van de Nederlandse Bridgebond werd deelgenomen met 4 viertallen; het le viertal miste in de 2e klasse C juist de promotie naar de le klasse. Tenslotte werd in mei 1984 voor de tweede maal deelgenomen aan het klubkampioen- schap van het distrikt, de strijd om de Gooi- en Eemlandbeker. Tussen zeer gerenommeerde teams, elk bestaand uit 6 paren, bereikte de B.C. Eemland een eervolle 7e plaats bij 12 deelne mende verenigingen, 2 plaatsen hoger dan het resultaat in 1983. De heer Groen konstateerde dat het spelen bui ten klubverband door een belangrijk deel van de leden een duidelijke verbe tering geeft van het persoonlijke, en daardoor ook van het verenigings brid- gepeil. Vervolgens werd overgegaan tot het uitreiken van de prijzen. In de A-lijn eindigden ex aequo aan de kop de da mes A. M. C. Groen en M. J. Koks en het echtpaar H. G. Koks, zodat beide paren voor 1 jaar het klubkampioen- schap met de daarbij behorende wisselbeker zullen moeten delen. Deze BRIDGE "Jan Fagel Wisselbeker" werd voor de eerste maal met een toepasselijk woord uitgereikt door mevrouw L. G. M. Fagel-Sindorf. In de B-lijn werd de eerste plaats behaald voor de dames M. J. Haarlemmer en B. Swaalf, ter wijl in de C-lijn de heren J. van der Brink en E. W. Sanders als eerste eindigden. Begin juni gaat het zomerseizoen in met het spelen van ladder- en viertal- lenwedstrijden, waarbij vooral nieuw gevormde paren zich kunnen inspelen ter voorbereiding op de klub- en bonds- kompetities die in september weer zul len aanvangen. Tenslotte stelde de voorzitter een ver volg in het vooruitzicht op de door de heer P. Th. Zwartjes dit jaar gegeven bridgelessen. Eind september 1984 start een 15 lessen durende kursus voor enigszins gevorderden, die aansluit op de bridgekennis. die deze groep op dit moment heeft bereikt. Het bovenstaande heeft mogelijk uw belangstelling gewekt; gedurende de zomermaanden is het altijd mogelijk om eens, na telefonisch overleg, te ko men kennismaken, óók indien uzelf geen partner hebt. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij het sekretariaat van de vereniging, mevrouw A. Riemens, Mo lenstraat 4-6 te Soest, tel. 02155-12932. De B.C. Eemland houdt haar klubakti- viteiten op de donderdagavonden in de grote theater)zaal van het Dorpshuis "De Borg." Nauwelijks de loodzware marathon van Amsterdam achter de rug, maar al weer zeer goed gemotiveerd, ver scheen zaterdag j.1. Henk Schaak, at leet van de A.V. Pijnenburg lange- afstandsgroep, aan de start voor een triathlon te Barneveld. Deze steeds populairder wordende uithoudingsver mogenwedstrijden werden ditmaal af gewerkt in driekampvorm, bestaande uit 1 km zwemmen, 46 km wielrennen en 11 km hardlopen. Henk, voor de tweede keer in voor bereiding voor de officiële triathon, die op 18 augustus te Almere zal plaats vinden, pakt zijn zaken dit jaar wel heel serieus aan en gokt dan ook op een plaats in de voorste gelederen. Naast een volledige dagtaak met on regelmatige werktijden, ziet Henk toch kans om gemiddeld zo'n 5 uur per dag in zwem- fiets- en looptraining te in vesteren. Voor iemand in zijn omstan digheden wel het maximum. Dat Henk op de goede weg is bleek zaterdag wel. Hij wist zonder echt in gevaar te ko men de eerste plaats voor zich op te eisen. Zeer overtuigend besloot hij het onderdeel zwemmen met een nieuw persoonlijk record op de kilometer 15 min. en 57 sec. Bij het wielrennen reed hij ook naar een nieuw persoonlijk record. Voor 46 km had hij nodig 1 uur 10 min. en 57 sec. Op de 11 km hardlopen kwam hij na de reeds genoemde marathon van Amster dam toch goed uit de voeten en deed dit in 44 min. en 3 sec. Zijn totaaltijd bedroeg 2 uur 10 min. en 57 sec. Zijn naaste belager was Co Ekeris van het Utrechtse Hellas, die voor deze 3 on derdelen een totaaltijd van 2 uur 12 min. en 20 sec. neerzette. Deze vorm van sport is slechts wegge legd voor de allersterksten omdat enorme hoeveelheden trainingsarbeid dienen te worden afgewerkt. Een voor beeld van zo'n trainingsdag: Zo pakt Henk met trainingspartner Jaap van den Berg, ook één van de troeven voor de Nederlandse triathlon kampioen schappen te Almere, op 10 juni de racefiets voor een trainingsrit naar Helmond. Aldaar aangekomen nemen zij deel aan een 10 km wegwedstrijd Henk Schaak. hardlopen. Direct na afloop vervolgen zij hun fietstraining terug naar Soest. Bij dit soort trainingsuitstapjes tonen zij nauwelijks sporen van vermoeid heid. Het is dan ook maar een voor proefje van wat hen tijdens het Na tionaal Triathlonkampioenschap te Almere te wachten staat, nl. aaneen gesloten 3,8 km zwemmen in open wa ter van de randmeren, 180 km fietsen en het lopen van de volledige marathon 42 km en 195 meter. Tijdens deze wedstrijd, die voor de snellere jongens zoals Henk zo'n 10 'a 11 uur in beslag neemt, is men geheel op zichzelf aangewezen omdat er van enig voordeel door samen te fietsen of te lopen geen sprake mag zijn. De concurrentie zal wederom groter zijn dan voorgaande jaren, maar Henk Schaak en Jaap van den Berg zullen beiden de kleuren van A.V. Pijnenburg zeer goed verdedigen. BASKETBAL De Soester basketbal vereniging Papil- Ion, drie jaren geleden begonnen in de laagste afdeling van de kern Amers foort, is weer terug op het niveau waar het drie jaren terug ook speelde, maar toen nog als Red Stars, namelijk de rayon tweede klasse, waarin zij vol gend jaar uit zullen komen, maar dan ook weer als Red Stars. Het Papillon herenteam heeft drie jaren achtereen het kampioenschap behaald op zeer overtuigende wijze en moest er nu voor zorgen via pro motiewedstrijden samen de kampioe nen van de kernen Utrecht. Den Haag en Rotterdam, welke twee teams er in het rayon zouden gaan uitkomen. De eerste wedstrijd tegen RZ Shadows, de kampioen van Rotterdam, ging bijzonder stroef en werd dan ook ver diend verloren. Vorige week echter hervond het Papil- lonteam zichzelf tegen de kampioen van Den Haag, en won dit zeer span nende duel met twee punten verschil en afgelopen weekeind zou dan winst op de kampioen van Utrecht, New Stars uit Nieuwegein, voldoende zijn om te promoveren. Dit duel, gespeeld op neutraal terrein in sporthal Steinheim te Doorn werd voor het Soester team een ware triomf. Pikant detail was dat de coach van New Stars jarenlang in Soest in het eerste Red Stars heeft gespeeld, en zodoende toch redelijk geïn formeerd was in de kracht van het Soester team. Dit nam echter niet weg dat Papillon, gesteund door een fantastische sup- portersschare voorzien van spandoe ken, toeters en bellen, direkt de lei ding nam via een openingsscore van Rinus Valk. Direkt vanaf de start werd duidelijk dat Papillon goed ge concentreerd bezig was en na acht minuten hadden de Soestenaren een 18-6 voorsprong. Hierna hervond New Stars zich en verder kon het Soester team dan ook niet uitlopen. De rust ging in met een 44-30 stand, waarbij met name Bert Hilhorst deze avond bij zonder goed op schot was. Belangrijk was om in de tweede helft de concentratie vast te houden, want veertien punten in basketbal is niet veel. New Stars kon echter geen vat krijgen op de prima verdediging van de Soester heren en ook in de tweede helft bleven de Papillonisten goed scoren, waarbij sommige prima uitge speelde aanvallen goed werden afge rond door een licht geblesseerde Peter Wildeman. Toen daarna ook nog de -andere spelers van Papillon zich gin gen bemoeien met het scoren werd het verschil steeds groter en was er voor New Stars geen eer meer aan te beha len. Het werd tenslotte een 90-61 over winning voor Papillon met een per soonlijke score van Bert Hilhorst van veertig punten. Hierna vloeide de champagne en werd het team door de bijzonder enthousias te supporterschare met confetti ge huldigd. Een prims prestatie voor het team van coach Louis Schuyt, waarvoor de vol gende spelers verantwoordelijk wa ren: René Lansaat, Bert Hilhorst, Marcel Hilhorst, Rinus Valk, Arnoud Klarenbeek, Peter Wildeman, Peter Hellinga, Ardi Bouwmeester (die he laas met een zwaar geblesseerde enkel moest uitvallen). Naast Papillon is ook de kampioen van Den Haag, het Leidse LUSV ge promoveerd. Het herenteam van Pa pillon zal aanstaande donderdag deel nemen aan een door Sparta Nijkerk ge organiseerd toernooi. Evenals voorgaande jaren kunnen zwemlustigen op Hemelvaartsdag, donderdag 31 mei, tussen 7.00 en 9.00 uur in het Soester Natuurbad Dauw- zwemmen. Dit dauwzwemmen bestaat uit het afleggen van een bepaalde af stand. Na afloop krijgt men een kopje koffie of thee en een Dauw-certificaat waarop de gezwommen afstand staat. Verder zijn er stickers voor alle deel nemers. Men kan gratis meedoen aan deze door het badpersoneel van het Na tuurbad georganiseerde happening. Het grote spingconcours dat op zondag 20 mei j.1. bij manége De Boshoeve werd gehouden mag weer in alle op zichten succesvol genoemd worden. Hoewel het er aanvankelijk op leek dat vadertje regen het parcours in een zwembad zou doen veranderen, waren de weergoden de ruiters uiteindelijk toch nog goed gezind, want slechts de allereersten van de ruim 140 deelne mers aan dit concours hoefden hun parcours met enige nattigheid van boven af te leggen, en later op de dag baadde het prachtig met bloemen ver sierde parcours (fa. v. Oest) zelfs in een weldadig zonneschijntje. En door de verbeterde weersomstandigheden kwam vooral, 's middags ook het pu bliek ii. gn-n i, '..ui j,/c het al met al een uiterst gezellige dag werd bij manége De Boshoeve. De stands met heerlijke broodjes en di verse verfrissingen zorgden ervoor dat ook de inwendige mens niets te kort hoefde te komen en voor de liefhebbers was van alles te zien en te koop in de ruitersportartikelenstand van dhr. Fu- gers. En dit alles rondom de grote springtuin waar de heren Johan La- seur en Bé Mor een prachtig parcours hadden uitgezet dat met plezier door alle deelnemers werd gesprongen concours werd door zijn originaliteit van alle kanten toegejuicht, en de rui ters konden hun hart ophalen aan de zeer korte wendingen over de hinder nissen, de op- en afsprong van de wal, en het springen van de sloot. Voor de eerste prijswinnares, mej. Carma Boot, was er naast de mooie beker nog een extra prijs, namelijk een vakantie reis naar Oostenrijk - uitgeloofd door de Fa. Roelofs, wijn import, - welke zij dolgelukkig in ontvangst kon nemen. Ook de 1.10 meter rubriek was een prachtige extra prijs te behalen, name lijk een sportfiets, beschikbaar gesteld door de Fa. Nijhuis-rijwielen en Johan Laseur. En hier was mej. Nicole Ste vens de gelukkige winnares die deze prijs in de wacht kon slepen. Naast de wedstrijden waren ook de pauzes steeds goed gevuld met diverse demon straties, zodat het publiek zich geen minuut hoefde te vervelen. Om twaalf uur was er een prima uitvoering van met haar succesvolle demonstratie een geweldige ovatie van het publiek kreeg. Direkt daarna kon men genieten van een unieke springquadrille, uitge voerd door "Stal Duinbak", welke de ruiters een lust voor het oog bleek. Om drie uur was er dan nog een optre- die een keurige proef liet zien. Overigens mag nog even vermeld wor- ve" afgelopen zaterdag bij de dag van het paard in Baarn de eerste prijs in de wacht mocht slepen voor het rijden in groepsverband. Een prestatie waar De Boshoeve terecht trots op mag zijn. Tenslotte volgt dan nog de lijst van vele sponsoren, die allen dit grote springconcours op de Beckeringh- Een beeld van de carrouselgroep van De Boshoeve. Foto: Goos van der Wilt straat mede mogelijk maakten, en na tuurlijk de uitslagen van deze succes volle wedstrijden. De familie Laseur dankt: Fa. v. Oest, Fa. Roeien, Fa. Roelofs. Fa. Fugers, Fa. Bakker, Fa. Bos, Fa. Ceelen, Fa. Nijhuis, De Duinbak, Ab's Fashion en natuurlijk alle vrijwilligers die verant woordelijk waren voor het goede ver loop van de wedstrijd. De uitslagen waren als volgt 80 cm.: 1. Sandra Wiegman, 2. Mare. v. Breu- kelen, 3. Erik Baart, 4. Simone Sukel, 5. Henk v. Leeuwen, 6. Sonja Kamer beek, 7. Wilma Kreuning, 8. Sylvia Hornsveld, 9. Yvonne Middelbos, 10. Barbara Smid en 11. Erwin de Gooyer. 100 cm.: 1. Wim v. Moort, 2. Sandra Wiegman, 3. Simone Sukel, 4. Mare v. Breukelen, 5. Yvonne Hartman, 6. Tom Akker, 7. Monique de Maarle, 8. Jan des Bou- vrie, 9. Nicole Stevens, 10. Marian God- bold, 11. Renate Bos. 1.10 cm.: 1. Nicole Stevens, 2. Wim Dijkstra, 3. Carma Boot, 4. Jan des Bouvries, 5. Wim v. Moort, 6. Tommi Balland, 7. Christiaan de Ruig, 8. Ralf Nijhuis. Jacht: 1. Carma Boot, 2. Wim Dijkstra, 3. Kees v.d. Maat, 4. Wim v. Moort, 5. Je roen v. Moort. DAMMEN In Restaurant Darthuizen werden de afgelopen zaterdag de wedstrijden om het Ned. Kampioenschap voor Pupillen afgerond met de finales. Onder flinke belangstelling speelden de finalisten hun partijen om de kampioenstitel. De kampioen van vorig jaar, Anton van Berkel uit Waalre, had zeer veel concurrentie dit jaar van de vorig jaar als 2e geëindigde Erno Prosman uit Gouderak. Erno liet zien dat hij tot de betere spelers behoort en van de halve- finale en finalewedstrijden (10) verloor hij slechts 1 partij en dan nog de laat ste toen hij zich al kampioen mocht noemen. De plaatsnummers 7 t./m. 12 waren voor de kinderen welke vorige week de finales niet gehaald hadden. Hierbij ook de 12-jarige Edgar Stormbroek uit Nijkerk die als le wist te eindigen en aldus een 7e plaats bereikte in dit zeer sterke deelnemersveld. Om 17.30 uur werden aan alle over gebleven spëlers de prijzen uitgereikt door de heer v.d. Meer, sponsor en tournooileider van deze kampioen schappen, welke dit jaar voor de 5e maal Soest werden gehouden. De kam pioen, Erno Prosman mocht de Bak kerij van der Meer bokaal meenemen als aandenken aan zijn deelname aan deze succesvolle Nederlandse Kam pioenschappen. Een bijzonder spannend tournooi dat uitstekend werd begeleid door de arbiters J. Blink (Amersfoort) en H. Stoop (Utrecht). De einstanden: 1. Erno.Prosman (Gouderak) kamp. 2. Mark Deurlo Bennebroek 3. Johannes v.d. Ven (Sondel Fr). 4. Jan Mente Drost Warffum 5. Anton v. Berkel (Waalre) 6. Michael Palmer (Nijmegen) 7. Edgar Stormbeek (Nijkerk 8. Bart Jacobs Valkenswaard) 9. Carlo v.d. Hurk Wamel 10. Rogir v. Groesen (St. Michielsgestel 11. Wilbert Loijens (Oisterwijk) 12. Michel Koop Enschede Het komend weekeinde staat bij TOV in Baarn in het teken van de slotfestivi- teiten ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan. Vrijdagavond is er een grote bingo-avond waarbij iedereen die het goed meent met het Baarnse TOV wel kom is. Zaterdag a.s. wordt het grote Interna tionale Veteranentoernooi gespeeld. Dit toernooi, dat reeds om 10 uur van start gaat, is voor spelers boven de 35 jaar en telt als deelnemers vier Duitse verenigingen, een team van de Gazette van Antwerpen met in haar gelederen o.a. oud Ajaxied Barry Hulshof. Be halve de vijf buitenlandse clubs zijn er uit Holland de teams van Heerjans- dam, DOSC uit Den Dolder, Baarn, Gooi met o.a. doelman Gert Bals en na tuurlijk TOV zelf met het vijfde elftal, dat geheel uit veteranen boven de 35 jaar bestaat. De finalewedstrijden worden gespeeld om 16.00 uur en daar na is er voor de tien deelnemende teams een rijsttafel met na afloop een grote feestavond in de feesttent. Al veel Soester en Soesterbergse scho len hebben gereageerd op de uitnodi ging van de A.V.Pijnenburg om op woensdag 13 juni deel te nemen aan de grote Van Dam Stratenloop in de wijk Klaarwater. Naast de lagere school teams zijn er ook al reakties binnen van het voortgezet onderwijs. Tot maandag 4 juni hebben de scholen nog de gelegenheid om te reageren op de uitnodiging. Inmiddels zijn verschillende school teams onder leiding van een onderwij zer of een ouder aan het trainen gesla gen om met een zo sterk mogelijke ploeg aan de start te komen. Zo is de Rinke Tolmanschool met als Trainer Henk Hooiberg al geruime tijd inten sief aan het trainen. Ook de andere scholen blijven niet achter wat betreft het trainen. Op ver schillende plaatsen in de gemeente kan men groepjes scholieren aan het trai nen zien. Voor de wedstrijdloop die om 21.00 uur van start gaat verwacht A.V.Pijnen- DUIVENSPORT P.V. 'De Zwaluw' De leden van bovengenoemde vereni ging van postduivenhouders hebben het afgelopen weekeinde deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Dourdan, af stand circa 468 km. Door de minder goede weersomstandigheden op za terdag werd de lossing uitgesteld tot zondag 27 mei om 10.00 uur. Op dat tijd stip werden zij in vrijheid gesteld bij een kalme zuidenwind. Aankomst eerste prijswinnende duif 16.36.47 uur. Aankomst laatste prijswinnende duif 17.36.38 uur. Uitslag: H. de Bree 1 4 6 8 22 24 40 50 61 77 82 91, J. Duijst 2 34 46 55, J. v.d. Belt 3 15 16 32, G. Rijksen 5 20 27 28 41 43 63 66 88 89, Th. Wigtman 7 31 49 57 68 74 86, R. van Egdom 9, E. v.d. Brakel 10 17 70 81, A. van Dorrestein 11 58, H. Eggink 12 14 96, J. Stam 13 23 95 97, K. de Jong 18, J. van Dijk 19 42 45 85, A. de Bes 21 56 64 90, H. Mol Zoon 25 62 75 83, R. v.d. Mast 26, J. v.d. Brakel Zoon 29 52, R. Voskuilen 30 59 67, J. Kanters 33, E. Derickx 35, J. de Beer 36 39 48 51, Fr. Limburg 37 38 80, R. van Groenestein 44 53 71, C. v.d. Hoek 47, A. van Ginkel 54 76 84 87 92, H. den Dekker 60, H. v.d. Schepop 65, B. Roest 69 94, J. Schimmel 72, H. Smit 73, G. Visser 78, J. Ben schop 79, P. Grift 93. P.V. 'De Vriendschap' Wedvlucht Dourdan. Gelost 10.00 uur, zuiderwind. In concours waren 303 dui ven. Aankomst eerste duif: 16.22.11 uur. Uitslag: C. Bokma 1712 14, Altenaar Reierse 2 5 25 30. C. Kaats 3. Huizinga v. Doorn 4 29 36 49, H. v. Dijken 6 18 24 31 43 52 54 57, P. Rauch 8, H. Rauch 9 28 34 44 51, Comb. Westerveld 10, A. P. Kok 11 19 39, J. Kamerbeek 13 40, A. Meesters 15 38, Sukel v. Klooster 16 20 23 26 47 58, Wijnands 17 41 46 48 61, Kruseman 21, B. Schimmel 22 35 42 53, C. P. Jak 27, T. Kok 32, 60, J. de. Blanken 33, Z.K.H. 37 55, J. Koster 45 56, Scheffers 50, D. de Zoete 59, M. Dercent 62. burg ook een sterk deelnemersveld. Deze week heeft namelijk een adver tentie gestaan in het officiële orgaan van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie, de Atletiek wereld. De eerste reakties van KNAU-leden zijn al bin nen bij het wedstrijdsecretariaat. De wedstrijdatleten lopen vijf ronden van elk 1600 meter, zodat zij 8 kilometer lo pen. Daarvoor hebben de prestatielo pers al gelegenheid gehad om hun kun nen te tonen bij het afleggen van één, drie of vijf ronden. De eerste school teams starten om 18.30 uur. Naast de loopbedrijvigheid tussen 18.30 en 21.30 uur, vindt er rondom het par keerterrein bij Honsbergen aan de W. Beekstraat ook nog één en ander plaats. Van Dam Super, medeorgani sator van de Van Dam Stratenloop, houdt dan namelijk een grote braderie, waarop tal van nieuwe zaken gepresen teerd worden. Ook heeft Van Dam spe ciale aanbiedingen. Er zijn stands met popcorn, suikerspin en berliner bollen. Bij de barbecue kan men saté en knak worst krijgen. Kortom, de hele Van Dam Stratenloop wordt een ware happening, waarbij de gezelligheid evenals de voorgaande ja ren weer de boventoon voert. Voor de vele toeschouwers wordt een puik stukje sport opgevoerd met steeds weer spannende lopen. Op zondag 3 juni a.s. houdt "Tempo Toer" haar vierde recreatie-fietstocht van dit seizoen. Nu het seizoen al wat vordert neemt ook de afstand wat toe, nl. 40 km. in plaats van de gebruike lijke 30 a 35 km. Deze afstand mag ech ter voor de gemiddelde fietser geen be zwaar zijn om de rit te voltooien. De route voert door de bosrijke streek van o.a. Den Treek en Austerlitz. De plaats van vertrek is zoals van ouds het Club gebouw Tempo aan de Industrieweg 6 te Soest. Starttijd van 10.00 uur tot 12.00 uur. Voor Sterrit-rijders is de controle- en stempelpost geopend van 10.30 tot 13.00 uur. AUTOSPORT Evenals voorgaande jaren, organi seert de Baarnse Auto Club ook dit jaar weer op donderdagavond 31 mei a.s. in de gemeente Baarn de bekende IJs- heiligenrit. De IJsheiligenrit is een puzzelrlt voor |het hele gezin met een route van ca. 24 km. door de gemeente Baarn. De opdrachten zijn zodanig, dat u meer dan eens móet puzzelen hoe u er zonder strafpunten óit kunt komen. Inschrijving is mogelijk op donderdag avond 31 mei a.s. vanaf 18.30 uur in sporthal 'De Trits', Goeman Borge- siuslaan te Baarn. De eerste deelne mers vertrekken om 19.00 uur. Het in schrijfgeld bedraagt slechts 10,- per auto. snelweg wandelen, wat nu niet een ideale wandelplaats is, de rest van het parkoers bestond uit ellenlange wegen, waar je konstant uit moest kijken dat je niet werd overreden door de voorbij razende auto's. De enigste mooie afleiding was tijdens deze wandeltocht het laatste gedeelte van het parkoers dat voerde de wande laars langs een beschermd natuur ge. bied, waar veel vogelsoorten aan het broeden waren zoals o.a. kievitten en eenden. Na deze vermoeiende wandel- dag keerde Olympia naar huis terug, om daar diezelfde middag alvast voor bereidingen te gaan treffen voor haar medewerking aan de Oude Ambachtenmarkt op Hemelvaartsdag. Olympia kan op dit moment nog een aantal leden gebruiken. Vooral in de leeftijd van 6 t./m. 18 jaar, maar ook ouderen zijn natuurlijk van harte wel- kom. Voor de kontributie hoeft u het niet te laten die is nl. voor 6 t./m. io jaar 5,-, voor 11 t./m. 17 jaar 7,50, en voor 18 jaar en ouder 10,00 per maand. Voor inlichtingen kunt u bellen naar 02155-16414 of 14957 na vijf uur Zaterdagmorgen 26 mei j.1. verzamel den de leden van w.s.v. Olympia zich weer op de Korte Hartweg in Soest, om deel te gaan nemen aan de "Weide Natuurmars" te Vinkenveen. De w.s.v. Vinkeveen organiseerde deze wandel tocht voor de 25è keer. Het was van Olym pia een tegenbezoek want w.s.v. Vin keveen heeft vorig jaar ook al eens aan een wandeltocht in Soest deelgeno men, die door Olympia werd ge organiseerd. De weersverwachtingen waren niet zo gunstig, maar gelukkig is dit erg mee gevallen. Het was prima wandelweer. Olympia was dit keer vertegenwoor digd op de 5 km., 10 km., en de 15 km. Al was dit dan de vijfentwintigste keer dat deze wandeitocnt wera georgani seerd, toch mankeerde er nogal het een en ander an de parkoersen. Zij wa ren slecht aangegeven, wat er nogal eens toe leidde dat de wandelaars tweifelden of ze op de goede weg wa ren. Een groot gedeelte van het par koers moesten de wandelaars langs de Voor de dertigste keer organiseert de Soester Volleybalvereniging S.V.V. op Hemelvaartsdag (donderdag 31 mei) in Soest haar Nationale Volley baltoernooi, waaraan ditmaal niet minder dan 31 verenigingen uit geheel Nederland meedoen. Het toernooi wordt gespeeld op 23 velden - aangevuld met een aantal mini- volleybalvelden - op de terreinen van de Mixed Hockey Club aan de Ko ningsweg, waarvoor de volledige medewerking van de hockeyclub en de Sportstichting werd verkregen. Het toernooi, waarbij zo'n 130 teams elkaar zullen bestrijden, begint om 9.30 uur, waarna elke 40 minuten een nieuwe ronde wordt gespeeld. Vooral de dames-ereklasse is dit jaar zeer sterk vertegenwoordigd, met teams uit ere- en eerste divisie. Om ca. 18.00 uur vindt de prijsuitreiking plaats door de heer G. Plomp, loco-burgemeester van Soest. KORFBAL De Eemvogels en Kameo waren de twee ploegen, die in de competitie 1983/84 zich de sterkste mochten noe men in poule Res. 4D. Zij behaalden dan ook na alle reglementaire wed strijden te hebben gespeeld een gelijk aantal punten. Aangezien het doelsaldo niet gold, hield dit in, dat er op neutraal terrein een beslissingswedstrijd moest worden gespeeld. Het terrein van T.Z. in Maartensdijk werd daarvoor uit verkoren. Natuurlijk waren beide ploegen tot het uiterste gespannen, er hing dan ok een kampioenschap vanaf. Tini Martens ging hoopvol en sukses- vol van start met het maken van twee doelpunten. Kameo bewees, na de vlie gende start van de Eemvogels, dat ze niet voor niets een beslissingswedstrijd hadden afgedwongen. Met man en macht vochten ze zich terug in de wed strijd, sterker nog, ze kwamen zelfs vóór de staan 2-3 Wim Oldewarris voerde de spanning na verloop van tijd op door de ploegen weer op gelijke hoogte te brengen (3-3). Door het goed samenwerken van ver- dedigings- en middenvak en het soepel draaien van de aanval, werd Tini Martens weer in de gelegenheid ge steld nog eens twee doelpunten te ma ken (5-3). De stemming werd grimmi ger, omdat de klok langzaam maar zeker naar het eind van de wedstrijd liep en de zenuwen parten gingen spelen. Wéér werd de spanning verhoogd door het terugkomen van Kameo (5-4). Erik Rauch scoorde een goede 10 minuten vóór het eind van onder de korf, wat later het winnende doelpunt zou blijken te zijn (6-4) Kameo verweerde zich tot het laatste ogenblik en in die laatste krachtsin spanning werd door hen nog éénmaal gescoord, wat te weinig zou blijken te zijn. Na het laatste fluitsignaal bleken de Eemvogels met de eer en het kam pioenschap te gaan strijken. Na de wedstrijd werden de nieuwe kampioe nen toegesproken door de voorzitter, Hans Moerman en de bloemen werden uitgereikt. Dit resultaat is natuurlijk Het kampioensteam van Eemvo gels 2. bereikt door de inzet van de hele ploeg en de invallers, onder leiding van trai ner/coach Wim van Rheenen. 's Middags werd de ploeg onder ap plaus gefeliciteerd door de tegenstan ders en 's avonds gaf het extra glans aan het eindfeest van de Eemvogels, waar ze nogmaal in de bloemetjes wer den gezet. Olympia Al - Eemvogels Al 6-4 In de le helft van de wedstrijd waren de Eemvogels qua doelpuntenaantal in de meerderheid door treffers van Nicolien v.d. Hart (0-1) van onder de korf en doorloopballen van Jan Christi- aanse en Kathja Rauch. Zo werd een ruststand bereikt van 1-3. Wat de Eem vogels vóór de rust lukte, lukte Olym pia na de rust. Zij wisten uit te lopen tot een stand van 5-3, totdat Erik v.d. Pol de Eemvogels iets dichterbij kon brengen (5-4). Ondanks het feit dat de ploegen de hele wedstrijd niet veel voor elkaar onder deden, wist Olympia de eindstand toch nog op 6-4 te bren gen. Ook voor deze ploegen was het de laatste wedstrijd van het seizoen. Eemvogels Pl - Excelsior Pa: 8-1 Kampioen waren ze twee weken gele den al geworden, doch door de laatste 2 wedstrijden ook te winnen (en hoe) zijn ze ongeslagen kampioen, deze Eem vogels. Afgelopen zaterdag scoorden Reijk Muller. Cedric v. Koot en Manon Nieu- wenhuis ieder eenmaal, Nicole Nieu- wenhuis tweemaal en Alice v.d. Bunt driemaal. Hopelijk zetten ze het volgend seizoen deze suksessen voort. Mia 3 - Eemvogels 3: 10-2 Vorige week woensdag werd tussen Mia 3 en Eemvogels 3 een inhaalwed strijd en tevens de laatste wedstrijd van de competitie gespeeld. De wedstrijd werd ruimschoots door Mia gewonnen met 10-2. Het tegengas van de Eemvogels werd gegeven door Johan Nieswaag en Frans Wisse. ZWEMMEN Dinsdagavond, 22 mei, werd weer om de Marijke Egtbertswisselbeker ge zwommen. Deze wedstrijd werd weer, zoals ieder jaar, een van de gezellig ste van het recreatieve zwemseizoen. Ongeveer 40 kinderen onder 10 jaar zwemmen dan drie afstanden van 25 m. in hun eigen vertrouwde zwembad, met hun eigen trainers langs de kant en met veel ouders, oma's en opa's als publiek. De bedoeling van deze wedstrijd is, ook de jongste Duinkikkers wat meer met wedstrijdzwemmen vertrouwd te maken. De wedstrijd verliep vlot. Opvallend is, dat veel kinderen voor hun vrije slag kUraÜf n„r,,troVwa<i school- of rugslag deed riii winnaar Sjoerd v.d. Dool schonisi zwemt een prima schoolslag (22.6 sec. op 25 m I fm25 "^tcmwl van Marine AtoomSVÓ" 216 sec en CasPOT ™id m (21.8 sec.beloven veel. wat meer maar ?as lld en sal beteren re,j?"1!» ziJn tijd zeker ver een rten nestelde zich met op een derde plaat1"6 afstanden ureer* ze 1 reikte ook dit Jaar de winnaar? k®r uit een had voor rQe~ar 1983" Henri Hooft - een replica meegebracht. Uitslag: 1. Sjoerd v.d. Dool WOENSDAG Het bekende Paar Soest aan de Bosstr, overgegaan in de b van de niet minder b Laseur en zijn echtg Houtman. Lammert I en getogen tussen di manége van zijn vade waar hij op natuur trouwd raakte met al] ruitersport. Daamaa ruime ervaring kunm zijn stageperiode in c Heins en kan hij zich vélessen van de berc ben. In de nationale ruiter hij reeds zijn sporen ook internationaal is z gedrongen. Hij blonk Hengelo, enige jaren j bij de Spectaculaire i baar moeiteloos een h m. nam. Eveneens w Nederlandse Kampio Senioren. Ondanks het succesvc is de jonge ruiter nu t begonnen. "Paarden mijn leven," verklaai er nu bevredigendei werk te kunnen com vastbesloten om sai marie een bloeiend be nen, waarbij grootse frissende ideeën op staan. Zo is Lammerl de zomer trainingsav seren voor jonge ruitf die over voldoende tal beschikken. "Nu ik zt concoursen mee kan c zaak, wil ik mij toch z lijk bezig blijven houde en begeleiden van anc naar de top." De manége is schitt< midden van bossen en buitenbak, een roya: een gezellige foyer, de lessen in de wel h€ bak kan volgen, spring- en privélessen lieren is het mogelijk gedragsmoeilijkheder paarden door hem te Overigens kan men oo ten van jonge, 'groene roep op Lammert doei Annemarie zal de drei begeleiding van de al haar rekening nemei en zaterdagmiddag zi voor de hele kleinen. 30 minuten, wat voor i zit is," aldus Annemai les kunnen de kinderei stelen, zadelen, e.d. t vertrouwd raken me van de pony's. Het ziet ernaar uit d van Harskamp uit Hil tennisbaan krijgt aai weg. Nadat de gemt week besloot het voo van de grond aan te er nog geen advies w. stichtingsbestuur. O geen gelegenheid g« publiek om zijn meni: tijdens het spreekre» commissievergaderin missies Financiën en dening. Toen die het v hadden behandeld er bleken te hebben, bi woensdag het bestuur ting zich over het voor Namens de heer Van allereerst het woord tribune gevoerd doo de heer H. Klee. Deze tennissport een bela steeds groeiend deel besteding inneemt ei behoefte aan banen i aanleg van een tenni digt. Het door Van He complex richt zich op recreatieve speler weekeinden geen ex last te vrezen is van wedstrijden. De Tennisbond han' tingsnorm per baan v sonen, aldus de heer is erg hoog. In DuitslE de norm 35 tot 40, Zwitserland en de V Iers per baan. De dooi de norm van 50 sp is voor de heer Var ook economisch 1 waar de gemiddelde in Soest volgens zijl op 100 gesteld kon wor den. De heer Van Harskai currentie met de li ploitanten in Soest, collegiale samenwei heer Klee, die aandr heid. Weerpraatje (van onze weerku Het voorjaar is tot h van hollen en stilstE eerste helft van april door - zoals uit de oi wilde kastanje en de nus was op te maken terstand ontstond ver maal. Daarna in april veel warmere dagen ook t dag 6 mei. Toen volg< lang een koude peri deld overdag 11 gradi 17 graden. Ook nachl met de droogte groei een week stil hebben j In de periode van eer april tot 15 mei - viel meer dan 3 tot 5 mi droogte begon de lar spelen.

Soester Courant | 1984 | | pagina 16