^Juu>c Sportstichting kiest in meerderheid voor nieuw 'Paardensportcentrum Soest' veranderde van eigenaar tenniscomplex Nieuwe crossbaan King's Road Riders onderging ware doop FANTASY $01ISÏ tmpioen eg op Patrick Dokter en Renate Schepen Koude meiperiode remde groei en bloei PAGINA 17 ALLE GESLAAGDEN GEFELICITEERD DRIVE-IN SHOW Tel. 02155-19894 PAGINA 1fi iging Olympia ht in Vinkeveen 130e nationale Dp Hemel- Dool wint rtea lid Penaltykampioenen van Soest 1984: WOENSDAG3ÖMËM984 SPORT SOESTER COURANT SPORT WIELERCROSS HONKBAL Afgelopen zaterdag moesten de pupil len van Knickerbockers 2 wedstrijden spelen tegen Felix uit Hilversum die met 3 punten voorsprong op de eerste plaats stonden in de competitie. In Hilversum had Felix beide wedstrijden gewonnen maar de kleine mannen waren vastbesloten nu meer tegen stand te bieden. Met Rogier Kriele als pitcher ging Fe lix goed van start. Na 1x4 wijd, 3 honk- slagen en foutjes in het veld was het maar liefst 4-0 voor Felix. Nu de Knickerbockers aan slag. Bart Paalman kreeg 3 slag maar broer To- bias kwam met een honkslag voor Hes- sel Bokma, foutjes bij Felix en 3 punten voor Soest. Stand 4-3. In de 2e slagbeurt scoorde Felix niet. Nu barste het geweld van Knickerboc kers los. Achter eenvolgens 4 wijd voor Martijn Dijkgraaf, 4 wijd voor Bart Paalman en als hoogtepunt een home run van Rogier Kriele zorgden voor 6 punten. Stand 6-9. Felix vocht voor de laatste kans en de spanning was groot. De eerste slagman sloeg een 3-honkslag toen 2x4 wijd en een 2 honkslag, stand 9-7 en nog nie mand uit! Door twee vangballen en éénmaal 3-slag kwam de slagbeurt van Felix ten einde en onder groot enthou siasme het talrijke publiek bleef de stand 9-7 voor de Knickerbockers. De werpcijfers van Rogier Kriele waren 4x 3 slag, 4x4 wijd en 6 honkslagen tegen. Direct daarop de tweede wedstrijd. Nu met Tobias Paalman als pitcher. Weer begon Felix uitstekend, 2 honkslagen en een foutje op het eerste honk zorgde voor een 3-0 voorsprong. Knickerboc kers moest weer een achterstand inlo pen. In de eerste slagbeurt lukte dat al leen aan Ronald Tensien die met een geweldige homerun 3-1 scoorde. Tobias zette Felix in de volgende inning met 2x3 slag snel aan de kant. Nu Soest weer aan slag. Martin Strij ker en Martijn de Ruiter kregen 4 wijd en Friso Dijkgraaf gaf een honkslag en met wat foutjes van Felix werden 2 punten gescoord 3-3. Weer scoorde Felix geen punten. Hes- sel Bokma kwam voor Soest op het honk en scoorde op een tik van Rogier, en hij kon scoren op een tik van Mau- ritz Schornagel. Stand 5-3 en de Knic kerbockers dachten de wedstrijd ge wonnen te hebben maar eerlijk is eer lijk er waren nog 3 minuten te spelen en er moest aan een nieuwe inning wor den begonnen.. De spanning was groot. Felix gaf niet op, 4 wijd, een honkslag en gedurfd honklopen zorgde voor 3 punten en de stand werd 6-5. Zou de wedstrijd dan toch nog verloren worden? Onder grote druk gaf Friso een honk slag. Bart volgde en Tobias sloeg zelf een punt binnen voor 6-6. Ronald werd geraakt en mocht naar het eerste honk. Drie honken bezet met maar 1 uit. Toen werd de druk te groot, want zowel Hes- sel als Rogier kregen 3 slag. Eindstand 6-6. Zowel de spelers als de toeschouwers hadden van prima honkbal genoten en nu staan de Knickerbockers samen met Felix bovenaan in de competitie; 16 punten uit 12 wedstrijden. De werpcijfers van Tobias Paalman waren: 6x3 slag, 1x4 wijd en 4 honk slagen tegen. Derde zege L.B.W./Crieketers Zondag ontving het eerste elftal van de Amersfoortse cricketers het elftal van C.C.B. uit Tiel. Evenals Amers foort had dit elftal ook de eerste twee competitiewedstrijden gewonnen. Er werd dus gestreden om een plaats in de bovenste regionen van de II-D klasse. Na een gewonnen toss verkoos de Amersfoortse captain om eerst te gaan batten. Een goede keus, want op het natte veld hadden de C.C.B.-ers de grootste moeite met het fielden. Al gauw was duidelijk dat Amersfoort be zig was om een goed totaal op het score bord neer te zetten. Met name B. van Nierop (50) en P. van Gulik (51) had den het grootste aandeel in de score van Amersfoort. Nadat 50 overs gebat waren stond er op het score-bord een totaal van 192 runs voor het verlies van 7 wickets. N. Meijer en W. van Nierop scoorden in de laatste 4 overs nog een behoorlijk aantal runs, zodat dit respectabele aantal van 192 runs uiteindelijk het totaal werd dat C.C.B. moest overschrijden. De aanval van Amersfoort begon overdonderend. Met nog geen enkele run gescoord, konden al twee C.C.B.-ers de kant op zoeken. Uiteindelijk strandde C.C.B. op het schamele totaal van 44 runs. N. Meijer nam 6 wickets voor 25 runs. Ook deze keer werden de Amersfoortse bowlers gesteund door een goed en at tent fieldend veld. De Amersfoortse dames deden het dit weekend minder goed. Zij werden met innings versla gen door Wageningen. De Amersfoortse junioren behaalden zaterdag hun vierde achtereenvolgen de overwinning en staan ruimschoots aan kop in hun afdeling. Geeft nu 10% korting op alle examenfeesten. Bel tijdig om teleur stelling te voorkomen. nelweg wandelen, wat nu niet deale wandelplaats is, de rest van larkoers bestond uit ellenlange we /aar je konstant uit moest kijken d e niet werd overreden door de voor>3! azende auto's. D,J 3e enigste mooie afleiding was tiid eze wandeltocht het laatste gedeeh an het parkoers dat voerde de wand lars langs een beschermd natuur e ied, waar veel vogelsoorten aan ft roeden waren zoals o.a. kievitten enden. Na deze vermoeiende wandel" ag keerde Olympia naar huis terni' m daar diezelfde middag alvast voo ereidingen te gaan treffen voor haa^ tede werking aan de Qud mbachtenmarkt op Hemelvaartsdag lympia kan op dit moment nog een mtal leden gebruiken. Vooral in d eftijd van 6 t./m. 18 jaar, maar ook jderen zijn natuurlijk van harte wel )m. Voor de kontributie hoeft u het et te laten die is nl. voor 6 t./m in ar 5,-, voor 11 t./m. 17 jaar 7 50' en tor 18 jaar en ouder 10,00 ner aand. Voor inlichtingen kunt u bellen lar 02155-16414 of 14957 (na vijf uur) ester Volleybalvereniging S.V V 1 in Soest haar Nationale Volley- ;r dan 31 verenigingen uit geheel - aangevuld met een aantal mini- Mixed Hockey Club aan de Ko- erking van de hockeyclub en de aar zullen bestrijden, begint om we ronde wordt gespeeld. Vooral vertegenwoordigd, met teams uit ndt de prijsuitreiking plaats door Soest. iet kampioensteam van Eemvo- kt door de inzet van de hele ploeg invallers, onder leiding van trai- '°ach Wim van Rheenen. iddags werd de ploeg onder ap- gefeliciteerd door de tegenstan- en 's avonds gaf het extra glans iet eindfeest van de Eemvogels, ze nogmaal in de bloemetjes wer- ezet. pia Al - Eemvogels Al 6-4 le helft van de wedstrijd waren emvogels qua doelpuntenaantal meerderheid door treffers van en v.d. Hart (0-1) van onder de n doorloopballen van Jan Christi- en Kathja Rauch. Zo werd een and bereikt van 1-3. Wat de Eem- s voor de rust lukte, lukte Olym- 1 de rust, Zij wisten uit te lopen n stand van 5-3, totdat Erik v.d. Eemvogels iets dichterbij kon en (5-4). Ondanks het feit dat de ■n de hele wedstrijd niet veel ikaar onder deden, wist Olympia dstand toch nog op 6-4 te bren- o voor deze ploegen was het de wedstrijd van het seizoen, ïgels Pi - Excelsior Pa: 8-1 l°en waren ze twee weken gele- geworden, doch door de laatste 2 ïjden ook te winnen (en hoe) zijn e gen kampioen, deze Eem- pen zaterdag scoorden Reijk Cednc v. Koot en Manon Nieu ws ieder eenmaal, Nicole Nieu- s tweemaal en Alice v.d. Bunt al. k zetten ze het volgend seizoen ksessen voort. Eemvogels 3: 10-2 woensdag werd tussen -n Eemvogels 3 een inhaalwed- •n tevens de laatste wedstrijd -ompetitie gespeeld, strijd werd ruimschoots door vonnen met 10-2. engas van de Eemvogels werd Visse°r Joban Nieswaag en Ooktr^L'Wde scflooi' of rugslag *™?ar Sjoerd v.d. Dool agSLZWemt een P"ma fe c- °P25 m.). b°rstcrawl van Marine rU2l slL k sec-) en Casper <21.9 sec j beloven veel. r ™aar Pas lid en zal na Fv?o'"F 2iJn üJd zeker ver- e fifrt nestelde zich met rdeJpl°aPate riedeafS"anden reiiite ook dit jaar uit een had voor r van 1983- Henri Hooft - een eegebracht. Ad. Dool totale tijd -v.d. Linden JJijj Foto: Goos van der Wilt r Hpt hpkpnd*» Het bekende Paardensportcentrum Soest aan de Bosstraat is per l mei overgegaan in de bekwame handen van de niet minder bekende Lammert Laseur en zijn echtgenote Annemarie Houtman. Lammert Laseur is geboren en getogen tussen de paarden op dê manege van zijn vader elders in Soest waar hij op natuurlijke wijze ver' trouwd raakte met atle facetten van de ruitersport. Daarnaast heeft hij ook ruime ervaring kunnen opdoen tijdens zijn stageperiode in de stal van Johan Heins en kan hij zich beroepen op prl. velessen van de beroemde Anton Eb ben. In de nationale ruiterspringsport heeft hij reeds zijn sporen verdiend, maar ook internationaal is zijn naam al door gedrongen. Hij blonk met name uit in Hengelo, enige jaren geleden, waar hii bij de Spectaculaire Puissance schijn baar moeiteloos een hindernis van 2 15 m. nam. Eveneens ufcerd hij 4e bij de Nederlandse Kampioenschappen voor Senioren. Ondanks het succesvol springverleden ls de jonge ruiter nu toch voor zichzelf begonnen. "Paarden zijn mijn lust en mijn leven," verklaart hij, "en wat is er nu bevredigender dan hobby en werk te kunnen combineren?" Hij is vastbesloten om samen met Anne marie een bloeiend bedrijf te gaan run nen, waarbij grootse plannen en ver frissende ideeën op het programma staan. Zo is Lammert van plan om na de zomer trainingsavonden te organi seren voor jonge ruiters en amazones, die over voldoende talent en wilskracht beschikken. "Nu ik zelf niet meer aan concoursen mee kan doen, vanwege de zaak, wil ik mij toch zo intensief moge lijk bezig blijven houden met het trainen en begeleiden van anderen op hun weg naar de top." De manége is schitterend gelegen te midden van bossen en duinen. Er is een buitenbak, een royale springtuin en een gezellige foyer, van waaruit men de lessen in de wel heel ruime binnen- bak kan volgen. Lammert geeft spring- en privélessen en voor particu lieren is het mogelijk om de eventuele gedragsmoeilijkheden van hun paarden door hem te laten corrigeren. Overigens kan men ook voor het africh ten van jonge, 'groene paarden een be roep op Lammert doen. Annemarie zal de dressuurlessen en de begeleiding van de allerkleinsten voor haar rekening nemen. Op woensdag en zaterdagmiddag zijn er ponylessen voor de hele kleinen. "Die lessen duren 30 minuten, wat voor een kind een hele zit is," aldus Annemarie. Voor en na de les kunnen de kinderen helpen met bor stelen, zadelen, e.d. en op die manier vertrouwd raken met de verzorging van de pony's. uauwtrappen Voor het komende seizoen staan er al diverse aktiviteiten op het program ma. Zo zullen er 's zomers regelmatig zondagsritten naar de Lage Vuursche georganiseerd worden, die ongeveer drie uur duren. Op Hemelvaartsdag a.s. rijdt er 's morgens om 5.30 uur een groep ruiters uit om dauw te trappen. Bij terug komst op de manége zal er voor de "dappere trappers" een ontbijttafel klaar staan. Belangstellenden dienen zich telefonisch op te gevende kosten zijn 25,- en voor pensionpaardhouders 10,-per persoon. Feest Na de wat rustige zomermaanden, die benut zullen worden voor de nodige on- Lammert Laseur en Annemarie Houtman. Foto: Goos van der Wilt derhouds- en herstelwerkzaamheden, zal zo ongeveer eind augustus de offi ciële opening van de manége plaatsvin den. Dat belooft een spectaculaire ge beurtenis te worden. Gepland zijn on der meer dressuur- en carrousselde- monstraties, een concour-hippique en na afloop een denderend feest. Voor een overzicht van de lestijden, prijzen en eventuele verdere informatie kan men zich wenden tot Annemarie Houtman, tel. 13138. Irene Goudriaan. Het ziet ernaar uit dat de heer John van Harskamp uit Hilversum toch zijn tennisbaan krijgt aan de Dorrestein- weg. Nadat de gemeenteraad vorige week besloot het voorstel tot verkoop van de grond aan te houden, omdat er nog geen advies was van het Sport- stichtingsbestuur. Ook was er nog geen gelegenheid geweest voor het publiek om zijn mening te laten horen tijdens het spreekrecht bij openbare commissievergaderingen, en de com missies Financiën en Ruimtelijke Or dening. Toen die het voorstel met spoed hadden behandeld en geen bezwaren bleken te hebben, boog vorige week woensdag het bestuur van de Sportstich ting zich over het voorstel. Namens de heer Van Harskamp werd allereerst het woord vanaf de publieke tribune gevoerd door zijn adviseur, de heer H. Klee. Deze wees erop dat de tennissport een belangrijk en nog steeds groeiend deel van de vrijetijds besteding inneemt en dat de huidige behoefte aan banen op zichzelf al de aanleg van een tennispark rechtvaar digt. Het door Van Harskamp beoogde complex richt zich overigens alleen op recreatieve spelers, zodat er in de weekeinden geen extra parkeerover last te vrezen is vanwege competitie wedstrijden. De Tennisbond hanteert een bezet tingsnorm per baan van 50 tot 70 per sonen, aldus de heer Klee, maar dat is erg hoog. In Duitsland hanteert men de norm 35 tot 40, en in Engeland, Zwitserland en de V.S. zelfs 30 spe lers per baan. De door hem nagestreef de norm van 50 spelers per baan> is voor de heer Van Harskamp dan ook economisch haalbaar, zeker waar de gemiddelde bezettingsgraad in Soest volgens zijn informatie wel op 100 gesteld kon worden, den. De heer Van Harskamp wil geen con currentie met de huidige tennisex- ploitanten in Soest, maar zoekt juist collegiale samenwerking, aldus de heer Klee, die aandrong op duidelijk heid. Éénmalig gewin Ook de heer Cees van Drongelen, voor zitter van de Tennisvereniging Soest- Zuid, voerde het woord. "Niets zou me liever zijn dan om over een jaar of vijf voor gek verklaard te worden, want ik zou wel willen dat ik het mis had." Hij hield de bestuurders voor dat zij de sportverenigingen van Soest niet om het éénmalig geldelijk gewin voor de gemeente het slachtoffer mochten laten worden. Bij de cijfers van de heer Klee plaatste hij kantte keningen: de Tennisbond heeft erkend dat een bezettingsgraad van 80 per sonen heel gebruikelijk is, en boven dien bestreed van Drongelen de bewering dat er in Soest 100 perso nen per baan gerekend kunnen wor den. "Dat wordt nergens gehaald." Hij wees verder op de duidelijke terug gang in het aanbod van jonge tennis sers door de economische teruggang en het einde van de geboortegolf. "Het gaat om de middellange en lange ter mijn", aldus Van Drongelen. "Laten we wijs zijn en geen overcapaciteit aan tennisbanen creëren, waarvan de lasten, als het mis gaat, toch weer worden afgewenteld op de gemeente." Nadat voorzitter drs. G. Plomp nog eens uitvoerig de voorgeschiedenis uiteen had gezet, stelde hij de 11 aan wezige sportbestuurders hoofdelijk in de gelegenheid zich voor of tegen het voorstel uit te spreken. Allereerst was dat de heer R. L. van Fraeyenhove, de tennisvertegenwoor- diger in het bestuur. Hij wees erop dat de wachtlijsten voor de tennisbanen de laatste tijd sterk waren gedaald en dat de huidige capaciteit waarschijn lijk voldoende was om in de toekomst aan de vraag te voldoen. Verder vroeg hij aandacht voor het feit dat vermin dering van het ledental bij de Soester tennisverenigingen zal leiden tot min der inkomsten, ook via het passe- partoutsysteem, zodat men tenslotte in een vicieuze cirkel terecht zou ko men. "Wat wordt dan de toekomst?", aldus Van Fraeyenhove. Overstappen Henk Strietman, het CDA-raadslid in het bestuur, toonde veel waardering voor het particulier initiatief van de heer Van Harskamp en wees erop dat veel mensen die in hun jonge jaren andere sporten beoefenen op latere leeftijd overstappen op de tennissport, zodat voor de aanwas van spelers niet hoeft te worden gevreesd. Hij was voor het voorstel. De heer H. Ankoné sprak zich eveneens uit voor het voorstel. Hij bracht nog naar voren dat er juist waar een ac commodatie wordt gecreëerd weer nieuwe behoefte zal ontstaan. De heer A. P. Moree verklaarde zich tegen. "De tennissport in Soest is nu gezond, die moeten we niet opofferen aan het grondbedrijf. De enige in Soest die er minder van kan worden is de sport." Mevrouw M. T. van Halen- Thoutenhoofd was dat met hem eens en sprak zich ook tegen het voorstel uit. De heer P. Schippers voelde niets voor "doemdenken" en steunde het voor stel, evenals de heer J. J. Koppe. Mevrouw H. H. M. Topper-van Gel deren vond de aanleg daarentegen niet verantwoord, maar de heer L. C. van Vliet steunde de redenering van Striet man en verklaarde zich vóór. Raadslid Joop van den Brakel (PvdA) wilde niet zo pessimistisch zijn. Hij wees erop dat de economie toch ook weer „aantrekt" en dat de heer Van Harskamp uiteindelijk voor eigen risico werkt. Hij was voor, evenals zijn WD-collega Jan Jacobs, d sprak over „normvervalsing" bij alle plei dooien voor en tegen. Hij verwachtte wel weer een nieuw geboortegolfje en sloot zich aan bij de opmerkingen van Strietman en Ankoné. Voorzitter Plomp kon vervolgens con cluderen dat het bestuur van de Sport stichting zich met 7 tegen 4 stemmen positief had opgesteld tegenover het voorstel, dat in de raadsvergadering van 28 juni opnieuw door de College aan de gemeenteraad zal worden voor gelegd. Weerpraatje (van onze weerkundige medewerker) Het voorjaar is tot heden een situatie van hollen en stilstaan geweest. De eerste helft van april bleef koud, waar door - zoals uit de ontplooiing van de wilde kastanje en de bloei van de pru nus was op te maken - een kleine ach terstand ontstond vergeleken met nor maal. Daarna in april veel zon, wel droogte warmere dagen ook begin mei tot zon dag 6 mei. Toen volgde ruim een week lang een koude periode met gemid deld overdag 11 graden tegen normaal 17 graden. Ook nachtvorst, die samen met de droogte groei en bloei vrijwel een week stil hebben gelegd. In de periode van een volle maand - 12 april tot 15 mei - viel hier en daar niet meer dan 3 tot 5 mm regen en deze droogte begon de landbouw parten te spelen. Merkwaardig hoe groot het verschil met verleden jaar is, toen wij een re cord nat voorjaar beleefden. Viel er in de hierboven genoemde pe riode van een maand 5 a 8 mm regen, verleden jaar in een groot deel van ons land 110 tot 130 mm. Op die bar natte lente volgde onmiddellijk een warme zonnige zomer, die in deze eeuw na 1947 en 1976 een derde plaats inneemt. Daar durfde in de tweede helft van mei, met bijna elke dag regen en te lage temperaturen, niemand op te rekenen. Een andere keer is het in mei al zeer warm, boven 25 graden, waarvan 1960 een voorbeeld kan zijn, en dan laat de zomer het afweten. Het weer heeft geen geheugen. Dat betekent dat de komende zomer niet weet hoe het voor jaar is verlopen, koud of warm, droog. Er is daarom aan de hand van het verloop van het voorjaar ook geen enkele betrouwbare prognose te doen ten aanzien van de erop volgende zomer. Nu hebben wij twee fraaie zomers ach ter ons liggen, maar ook dat zegt niets. In de vorige eeuw kregen wij al een keer zes warme zomers na elkaar en in de jaren dertig van deze eeuw al een keer vier achtereen. Waarom zou de komende zomer niet opnieuw zonnig en zomers kunnen verlopen? Dat zal geheel afhangen of de hogedrukgebie- den de dienst uitmaken of dat het de pressies aan de lopende band gaan woden. De tendens van dit voorjaar geeft een pré aan hogedrukgebieden te zien. Zo bezien zou de zomer op dat punt er een voorbeeld aan kunnen ne men, mits er wel wat vaker regen valt, wil de landbouw niet opnieuw een kapitaal kwijt zijn aan het laten draaien van de regeninstallaties. rairicK uoKter ïu) is de nieuwe penal tykampioen (bij de jongens) van Soest. Nadat hij maandagavond met hetzelfde aantal treffers eindigde als de 12-jarige Peter v.d. Munt, moesten beiden nog maals proberen Piet Schrijvers, doel man van Oranje en PEG, te passeren. Omdat Peter op de paal schoot maar Patrick niet miste, werd hij penalty kampioen 1984 van Soest. Bij de meisjes werd het kampioen schap behaald door Renate Schepen (11), gevolgd door de 10-jarige Sandra de Kok. Voorronde In de voorronde van het kampioen schap penalty-schutter Soest 1984 was de 12-jarige Christiaan de Vos op het S.O.Soest-terrein de enige geweest, van de 300 schutters die direct alle vijf strafschoppen benutte. Doelman Wil lem van Veen van SEC-zaterdag had tegen geen van de schoten enig ver weer. Zijn collega's Gerard de Groot (Hees), Paul Elberse en Eep Kamp horst (beiden S.O.Soest), Wout Mout (VVZ) en Lenie Elschot (S.O.Soest) wisten minstens één schot te stoppen of zagen een bal naast, over of tegen het metaal gaan. Driehonderd kinderen in de leeftijd van zeven tot en met veertien jaar, onder wie 55 meisjes, waren naar het S.O.Soest veld gekomen om te pro beren een plaats te bereiken voor de halve finale, die maandag werd gehou den. Christiaan de Vos was de enige die zich direct plaatste. Bij de meisjes, die op het door Lenie Elschot verdedigde doel moesten schieten, ging het veel moeizamer dan bij de jongens. Elf meter is voor meis jes te ver zo werd duidelijk en de orga niserende Stichting Penalty-kampioen schappen Soest zal dan ook bekijken of hieraan iets veranderd kan worden. In poule A, jongens van zeven tot en met tien jaar, bereikten Sebastiaan Wethouder Plomp en de prijsivin- ■nares van het penaltyschieten. Foto: Goos van der Wilt en Patrick Snijder (9). In de andere poule vielen Johnny Oudenailer (14) en Patrick Dorrestein (13), de broer van de winnaar van vorig jaar, af voor de finale. Daarvoor plaatsten zich wel Pa trick Dokter, Peter van de Munt, Chris tiaan de Vos (12), de onbetwiste win naar van de voorronde, en Patrick Snijder (9). In deze volgorde eindigden zij in de finale. Het was opnieuw een geslaagd sport- feest op het S.O.Soest-complex. Er was veel publiek, dat niet alleen de win naars, maar alle deelnemers met ap plaus beloonde. Wethouder Plomp reikte de prijzen uit en vergat niet de organiserende Stichting Penaltykam pioenschappen Soest te bedanken voor het initiatief, dit jaar voor de tweede keer genomen. Na de prijsuitreiking werd onder grote belangstelling nog een wedstrijd gespeeld tussen een elftal van Soester prominenten en een ar tiestenelftal. De wedstrijd stond onder leiding van orkestleider Harry de Groot. De artiesten waren sterker en wonnen dan ook verdiend met 3-1. Uitslag loterij Tijdens de penaltykampioenschappen werd ook een loterij gehouden. Uit de trekking kwam de volgende uitslag naar voren Witte loten:75 (televisie), 218 (bal), 262 (bal). Oranje loten: 153 (fiets), 217 (poppen huis), 277 (bal), 297 (waardebon sto merij 25,-), 315 (bal), 423 (walk man). Groene loten: 347 (radio-cassetterecor der), 394 (bal), 399 (waardebon 500 gram worst), 402 (bal), 406 (bal), 408 (bal), 578 (waardebon 500 gram worst De winnaars kunnen hun prijs afhalen bij de heer A. C. Hagman, Di Lasso straat 16, tel. 19302. Hilhorst (10), Patrick Dokter (10). Pa trick Snijders (9) en Huib de Kort (9) de halve finale. In de meisjespoule B waren dat Rachel Beijer (8), Patricia Plieger (10), Stefanie Prinsenberg (9) en Sandra de Kok. In poule C, jongens van elf tot met veertien jaar, plaatsten zich naast Christiaan de Vos ook Pa trick Dorrestein (13), Peter van de Munt (12) en Johnny Oudenailer (14). In de meisjespoule gingen Renata Scheper 11Annet van Loen 12Lin- da Wagenaar (11) en Judith Lazonder (14) over. Finales Voordat maandagavond j.1, de halve fi nales begonnen, waarvoor zich acht jongens en acht meisjes hadden ge plaatst, kreeg het Tweede Kamerlid Marcel van Dam uit Soest de gelegen heid om 300 gulden te verdienen voor het dagverblijf voor meervoudig ge handicapte kinderen "De Blauwe Vo gel" aan de Bosstraat in Soest. Daar voor moest hij drie strafschoppen achter Piet Schrijvers zien te schieten. Eén keer lukte dat niet, zodat De Blauwe Vogel 200 gulden rijker werd. Daarna kregen de meisjes de gelegen heid om vanaf negen meter Piet Schrij vers onder vuur te nemen. Stephanie Prinsenberg (9), Rachel Beijer (8), Patricia Plieger (10), Sandra de Kok 10) bij de 7 tot ll-jarigen en Annet van Loen (12), Judith Lazonder (14), Linda Wagenaar (11) en Renate Schepen (11) bij de 11- tot 15-jarigen hadden het niet gemakkelijk en scoorden weinig. Voor de finale bleven vier meisjes over en zij verdeelden de plaatsen als volgt: 1. en kampioene 1984 Stephanie Schepen (11); 2. Sandra de Kok (10); 3. Judith Lazonder (14); 4. Stephanie Prinsen- beerg (9). Zij kregen allen een beker. De jongens deden het vanaf elf meter aanzienlijk beter. Bij de 7- tot 11-ja rigen vielen Huib de Korte (9) en Bas- tiaan Hilhorst (10) af voorde finale, die wel werd bereikt door Patrick Dokter Felicitaties voor de heer Van Asch na de officiële opening van de fiets- crosshaan. Na de laatste finale volgde de prijs uitreiking, waaronder zich diverse rijders van de thuisclub bevonden, zo dat ook hier de King's Road Riders weer goed voor de dag kwamen. De uitslag luidt: Open klasse, 10-11 jaar: Orjan Kers, 3eplaats; GabiWalet; 7e plaats. Open klasse, 12-13 jaar: Tonny Vreden- bregt, 2e plaats. Junioren, 10 jaar: Orjan Kers, le plaats; Patrick Stalenhoef, 6e plaats. Junioren 11 jaar: Gabi Walet, 5e plaats; SanchoKers, 8e plaats. Junioren, 13 jaar: Tonny Vredenbregt, 8e plaats. Junioren, 15 jaar: Fred v.d. Bunt, 2e plaats. Junioren, 16 jaar: Peter v.d. Brink, le plaats; Pieter Jak, 3e plaats. De volgende belangrijke wedstrijd is op zaterdag 16 juni: het Bondsspaar bank-toernooi. Zondag was het zover dat de 3e nieuwe crossbaan officieel in gebruik geno men kon worden. Aan de opening zat meteen een KNWU-regio wedstrijd gekoppeld, zodat er grote belangstel ling was. Om half elf reed de heer H. van Asch, van het bekende aannemings- en we genbouwbedrijf, als eerste een ronde, waarbij hij dwars door een lint ging om de baan officieel vrij te geven. Tot ieders verbazing beschikte hij over zoveel cross-ervaring dat hij over het lint heenjumpte. Na de ronde afgelegd te hebben werd hij aan de finish gehuldigd, en onder dankzegging overhandigde de voorzitter aan de heer van Asch de openingspremie. Voor zijn vrouw was er een bos bloemen. Vervolgens werden de baan commis sarissen gehuldigd, die, mede door de machines van Fa. van Asch, een prachtige baan hebben neergelegd. He laas waren de heren H. Bunt en P. Terlouw niet aanwezig, zodat de heer jan anccii uc cumpumenien in ontvangst kon nemen. Na het officiële gedeelte was het de beurt aan de ca. 250 crossertjes om de baan te keuren. Het miezerig regen buitje was verdwenen, en de zon stond zelfs op punt van doorbreken, dus kon het een prachtdag worden voor de cross-enthousiastelingen Doop De eerste manche van 55 ritten was al verreden, en de tweede was half weg toen ontdekt werd, dat de baan nog niet gedoopt was! binnen vijf minuten was het één grote modderpoel, en het bleef maar door regenen! De wedstrijd moest dus helaas enige tijd gestaakt worden. Om half drie werd besloten de wedstrijd toch door te laten gaan, maar in verkorte versie. Onder luid applaus gingen de crossers weer van start voor de halve en hele finales. Door de enorme wateroverlast was de baan zo zwaar geworden dat er enorm geploeterd moest worden, wat het schouwspel aanmerkelijk verhoog de: maar de crossers totaal "leeg" maakte.

Soester Courant | 1984 | | pagina 17