ibv Zéér thuis in tennisl om exquisit ITEN !LS 22 Soest ssteden wwmgs- ming korting. Tempo-ploeg in nieuw tenue van firma Lundbeck m m Veelbelovend succes voor jeugd van LTC Soest Jeugdtoernooien SEC geslaagde evenementen LTV Soesterberg: 10 jaar Shot weer de sterkste bij Amersfoortse tafeltennis- kampioenschappen Pupillenweekend bij SEC WZ'49 sterk op tournooi TOV PAGINA 2n REINIGING <KET OF .FDE [RBETERD! 'AKKET OF IAALD, :N ^9-86682 3 juni 1984 n 77 te Soest EDSNG OHINES Sf® utomatisch f599.- f100,- f499.- tginjuli. WOENSDAG 30 ME11984" SOESTER COURANT PAGINA 21 ft SPORT INTERNATIONAL HIIII SCHOENEN LEER Tempo-Lundbeck-équipe wint ploe gentij drittour nooi Midden-Nederland WIELRENNEN - Soester Opel-équipe nationale winnaars in E.L.E.-Rally ZATERDAGVOETBAL TENNIS Tennisvereniging 'Soest-Zuid' TAFELTENNIS Klubkampioenen jeugd bij Shot bekend ZATERDAGVOETBAL A. van Veeren srink te Soest lop et Wijkgebouw "De ;estraat18teSoest erkopen lid 2 B.W. it, rechtgevende op c van de flatwoning ioest, sectie K nr. 09,- eig.; f 87,- gebr. Der maand. Dn ontruimd te aan- d de veiling desge- ïtreffende hun finan- inen overleggen. en donderdags van iningen: vöör of op ling der kooppen en kantore van voor in Weedestraat 2 te ;n stretchsteek enz. ad strekt) 221 - SOEST iraties alle merken J VAN WEEDESTRAAT 16 -SOEST-TEL 13473 Vier tvtn ilr zc.s' tcitms kampioen I)«- jeugd van LTC Soest heeft heel wal in haar mars, zoals blijkt uit de jongste sueeessenreeks: Het A-team met Kemeo Blokpnel. .Je roen v. VeetietVdaal Marjolein Haver kamp en Liselte v.d. Kolk werd door met 3 2 van Shot te winnen kampioen. Ken sterk team. dat goede kansen heeft voor de promotie Met overtuigende cijfers i5 0i wist het li team van Naarden te winnen. Dit li. Norbert S en .Judith va iim kei en k)in team Mark v lieuseko mons, Mireille Wi jtman Heusekom i gooit hoge promotie. Ook het O li keilde overwinning van r> 0 naar huis terug uil Vreeswijk Naarmate de eom petitie vordert raken de spelers steeds meer op elkaar ingespeeld en liehhen het volste vertrouwen op een goed re sullaat: Kemeo Sehimniel. Matlhijs Vriend. Karin Hoveslad en Simone Heemskerk Ditzelfde geldt ook voor Ragner Huls kamp Kandei Hamefsma. Arianne v d. Spoel en Ilse Heemskei'k van het F team. dat weer een 5 0 zege behaal De renafdeling van de bekende Soester ren- en toervereniging Tempo ging onlangs op de foto ter gelegenheid van de uitreiking van de uiterst fraaie tenues, die door de nieuwe sponsor van de vereniging loerden uitgereikt. De firma Lund beck. een grote farmaceutische industrie uit Denemarken, maar met een vesti ging in Amsterda m. treedt sinds kort op als sponsor van de vereniging. Tijdens een feestelijke bijeenkomst i» het cluggebouw van Tempo aan de Indus trieweg werd de nieuwe sponsor door het bestuur aan dc leden voorgesteld. Bij die gelegenheid was ook sportwethouder drs. G. Plomp aanwezig, (lie erop wees dat Tempo wel een heel gezonde vereniging ivas. vooral omdat zij zichzelf be druipt en dus geen gemeentelijke subsidie nodig heeft. Even tevoren was van de vrijwel voltallige selectie van Tempo een staatsiefoto ge maakt. Daarop zijn'niet alleen de in het nieuw gestoken renners te zien. maar ook een aantal bestuursleden en als derde van rechts op de voorste rij de heer Bron van Lundbeck. ook v Op het traditionele Midden-Nederland ploegentijdrittournooi heeft de organi serende vereniging Tempo Lundbeck op het zware parcours in Soest weer laten zien dat zij dit seizoen tot de top van het distriet behoort. In diverse ca tegorieën streden 5-man sterke forma ties om de hoogste eer, in vaak slechte weersomstandigheden. In de jongste Tempo ploeg 112-13-14 jaar gecombineerd t was Frank de Laat '14i de sterke man die de onei varen ploeg prima oyer de meet bracht. Dt^hiéuwèlmgon 'l.VjR jann moesten in hun formatie Arno van Boe yen missen die uitgerekend op dat tijd stip door de KNWU gehuldigd werd voor zijn le plaats in het landelijk veld- ritklassement '83-'84. Richard Westhof en de sterke coming man Wim Veenendaai meinen ue schade beperkt. De afsluiting van de eerste dag werd verzorgd door de ju moren 117-18 jaar» Na een aantal "mindere" jaren beschikt Tempo Lundbeck dit jaar over een zeer sterke selectie. Het publiek langs de kant was duidelijk onder de indruk van de geoliede machine die voorbijstoomde. Edwin Hop. ivorig jaar provinciaal kampioen i Jan Tromp. dit jaar 3e in het provinciaal kampioenschap» zijn broer Fred (winnaar van de klassieker Omloop v.h. Lage Land), Rob Semper (dit jaar doorgebroken als clubkam pioen en 5e van de provincie i Nieuwkomer Dick Ockhuizen comple teerde het vijftal. In de snelste tijd van die avond stoof de ploeg naar de over winning en zorgde ervoor dat in de tus- senstand 'Tempo' de 2e plaats bezette achter het zeer sterke "Stadion uit Utrecht. De 2e dag zorgden de amateur ervoot dat de eindoverwinning Tempo niet meer kon ontgaan. Toen de Groen- wit-rode trein van start gingstond nog steeds de bijzonder knappe tijd van het "Stadion" Utrecht bovenaan de lijst. In de stromende regen die nét begon te vallen, gleed er wederom een geoliede machine over het parcours. Stef Smit John I als captain, aangevuld i verst. Dik Soek. Hans Voorn, Rigter. Het eindresultaat w liefst een halve minuut sneller over de af te leggen 10 kilometers. Eindoverwinnaar derhalve Tempo Soest, gevolgd door Stadion-Utrecht en Jan van Riebeek-Culemborg. Foto: Goos van der Wilt Hel jcugdteani t. in. 12 jas zeker van het kampioenschap. Hel won driemaal met 8 0 en eenmaal met 7 1 Dat is een geweldige prestatie van Alexander Rijler. Dennis Stalenhoef. Bas Schimmel en Oscar Bijter, die (lil jaar voor hel eerst competitie spelen. Tennis is één van de weinige sporten die het meest te lijden hebben van de regen. Ook het eerste team heeft te kampen ine' inhaalwedstrijden, wam meestal is een team. da' al kampioen is 1 meer zo gemotiveerd, zodat een van de teams op de degradatieplaats daar de dupe van kunnen worden. Toen de regen het even af liet weten ging Arnoud Voogel de baan op. Al spoedig bleek zijn tegenstander meer variatie in zijn spel te hebben; ook hel tempo lag iets hoger, zodat Arnoud het niet kon redden. De eerste single van Pieter Verbrug was ook al geen succes. De eerste set werd verloren en na in de tweede set met 4 1 voor gestaan te hebben moest hi j ook bij deze set in zijn tegenstander de meerdere erkennen. De dames zullen dus voor de puntjes moeten zorgen. Marja Schothuis was ongenaakbaar. Zij speelde fantastisch en liet haar te genslander geen game toe: 6-0, 60. Na een I 2 achterstand was de regen weer spelbreker en kwam Helen Blokjxx'l mei meer aan de beurt. Onderling werd besloten op Hemelvaartsdag verder te spelen In tegenstelling met het eerste team, dat met 3 teams onderaan staal met ge lijke punten, heeft het tweede team met 3 teams en gelijk aantal punten, een goede kans om kampioen te worden. Ellen Luien. Desirée Voogel, Hans Bh mei en Leen Heemskerk hebben In ie dei- geval aan de verwachtingen vol daan door met 7 1 van Zuilen te win non. Een gunstige omstandigheid is dat andere teams uit deze poule de punten delell. wal heel goed mogelijk is. Het eerste damesteam heet nog één punt nodig om kampioen te worden. Ongetwijfeld zullen Hans Jetten. Heidi Stertefeld en Riek Reimerink daar niet De verenigingen IJsselmeervogels en D.O.V.O. zijn de winnende teams ge worden bij het Pupillen- en het junio- rentoernooi van SEC. De toernooicommissie van de jeugdat- leten, bestaande uit J. Rouwendaal en B. Breukelman, had dit jaar voor een andere opzet gekozen dan de afgelopen jaren gebruikelijk was. Naast het pupillen toernooi voor D, E en F-teams op 12 mei was er een week later het ju- niorentoernooi voor A-B en C-jeugd. Ook waren er aktiviteiten georgani seerd om de spelers tijdens de pauze en het wachten voor de volgende te spelen wedstrijden te vermaken. Voor de pupillen had men een Rad van Avontuur waar alle speler kans maak te op één van de vele leuke partijen, en konden zij schotschieten, het spel dat bekend is van de televisie. Voor de oud ste jeugd was in de pauze een disco theek aanwezig en kon penalty worden geschoten op Eric Heemskerk, doel man van het eerste elftal van SEC zon dag, ook hier waren leuke prijzen mee te verdienen. Verder was er voor elke speler, leider en begeleider een lunch pakket en kreeg men na elke wedstrijd thee of limonade aangeboden. Voor het pupillentoernooi waren ver enigingen uit de omgeving uitgenodigd De drukte tijdens de pauze bij het Rad van A vontuur. zoals Baarn, S.O.öoest, Soesterberg en IJsselmeervogels uit Spakenburg. Ook het juniorentoernooi was sterk bezet met teams uit Lelystad en Huizen en de verenigingen D.O.V.O. uit Veenendaai en S.D.C.P. uit Putten. De toernooilei- ding, bestaande uit P. v.d. Brakel en R. Groen hield zich strak aan het tijd schema zodat om 16.00 uur de prijsuit reikingen konden plaatsvinden. Naast de totaalprijzen streden de F-pupillen ook om de "Freek Kreté-trofee". En de D-tjes om de 'Wilhelm-trofee," welke door mevrouw Wilhelm en de heer Kreté zijn overhandigd aan de aanvoerders van de winnende teams. Bij het juniorentoernooi waren de C- tjes van S.D.C.P. de sterkste en kwa men voor één jaar in het bezit van de "J.P.C.-trofee" die door de heer Veld huizen werd uitgereikt. Uit handen van mevrouw Veenendaai sr. mocht de aanvoerder van DOVO de Jan van Vee nendaai sr. Bokaal in ontvangst nemen als sterkste ploeg bij de 14 t./m. 16 jarig. Aan het einde van de toernooi- dagen kon worden teruggezien op twee geslaagde toernooien welke onder goede weersomstandigheden zijn ge speeld. Als herinnering aan de toer nooien ontving iedere deelnemer een vaantje. Deze nog jonge tennisvereniging met ruim zeshonderd leden werd op 24 mei 1974 officieel opgericht. Voor de organisatie van de festiviteiten is er een jubileumcommissie in het leven geroepen, die in nauwe samenwerking met het bestuur en de diverse com missies een feestprogramma op touw heeft gezet. Zowel voor de junior- en de seniorleden is er in de maand juli een attractief feestpakket te verwachten, met onder meer een luilaktournooi, ski en discoavond, pinkstertournooi en autopuzzelrit. De officiële receptie ter gelegenheid van het tienjarig bestaan vond afge lopen week plaats in het clubgebouw aan de Kerklaan, waar vele leden en genodigden aanwezig waren. Tiental len presentjes en bloemstukken werden het bestuur aangeboden. Namens de jubileumcommissie over handigde R. van Fraijenhove een nieuwe vlag aan voorzitter W. de Boed, De vlag, die drie keer het formaat heeft van de oude vlag, draagt het em bleem van de vereniging. Tevens had één van de leden, de heer Karpov, een prachtig schilderij ge maakt van een tennisser in beweging, uitgevoerd in de kleur van het gravel van de tennisbanen. Het schilderij heeft een plaats gekregen aan de achterwand van de bar. De voorzitter bedankte in zijn toe spraak voor de mooie cadeaus en ging in op de toekomst van de tennisver eniging. "Ook wij moeten de broek riem aanhalen en dat is alleen moge lijk met de inzet en de zelfwerkzaam heid van de leden Met een knipoog naar wethouder G. Plomp van sportzaken liet hij weten dat de vereniging er naar streeft om te komen tot overdekte tennisbanen in Soesterberg. Plomp haakte daar op in door te vertellen dat het gemeentebe stuur met allerlei mensen in overleg is om de centen bij elkaar te brengen voor een tennishal. "In Nederland is een stijgende economie te bespeuren, maar niet iedereen pleegt investerin gen." Na de officiële toespraken werd er onder het serveren van een drankje en een hapje nog wat nagebabbeld en oude herinneringen opgehaald. Anne Bosboom Dankzij de overdekte banen konden de zondagteams van Soest-Zuid hun wedstrijden in een redelijk tempo af wikkelen, ondanks de gedurige regen. Voor het eerste team betekende dit de vijfde overwinning op een rij, hetgeen a.s. donderdag zijn bekroning zal vin den in het kampioenschap, waarna dit team zich zal kunnen gaan opmaken voor de promotiewedstrijden op 17 juni. Het derde seniorenteam (Mare-Jan Ros, Petra van Breukelen, Yfke de Fluiter, aanvoerder Herman Visser en coach Jet Visser) behaalde afge lopen zondag hun vijfde overwinning en daarmee het kampioenschap. Dit betekent direct promotie naar de vier de klasse! Het zondag-juniorenteam Annelies van 't Klooster, Migiel de Bruin, Wil- len-Jan Rouwhorst en Fre Mink met als coach Ank van Groningen) be sloten de competitie met een 7-1 over winning. Zij eindigden op de tweede plaats in hun poule. Voor de jongens en meisjesteam t/m 15 jaar op zaterdag zit de competitie er weer op. In deze categorie behaal den de jongens A en B beide een uit stekende tweede plaats. De meisjes A kregen afgelopen zaterdag ene teleur stelling te verwerken door in de laatste beslissende partij met 5-3 van Luck Raeck te verliezen. Beide teams be haalden door dit resultaat weliswaar hetzelfde aantal puntentotaal, maar door de winst op Soest-Zuid werd het team van Luck Raeck kampioen. Het heren B-team (Hans Wegerif, Jan Bredewold, Bart Prins, Wim Roest en Pieter ten Hove) zorgde voor een da verende verrassing door de beoogde kampioen met 6-0 te verslaan. In deze poule kunnen nu nog drie teams het kampioen worden. De laatste com petitiedag zal dus behoorlijk spannend kunnen wórden. Door een 5-0 overwinning behaalde het junioren B-team (Edwin Ros, Marjo lein Tourné, Marcel de Jong en Lies- beth Paalmanj ongeslagen het kam pioenschap. Wij wensen hen veel succes bij de promotiewedstrijd. Dc Soester Opel-équipe 'ïansen hqeft 1.rond «g- verreden E.L.E. Ka J tevens overwinning behaald, aigemene beslag wisten f'S-kfasse enmeen overwinning m hu groep A- tweede plaats tn het totale g veld. De Rally werd over aveewesmadlle bochtige wegen en P rechte stuk. waarin niet zo veel b ok de Ken -ten Hterdoor kwamender pk,s rijders met de van aan hun voorziene wagens w j bleek trekken, wat bijvoorbeeld aJ sn op het Euroc^cuit m vamensergezet waar de snelste tij terwijl ook door een Talbot Sa 'citroën Visa Paul Maaskant met de uu Chrono enkele zeer snelle tijden kon laten afdrukken. Toen het dan ook nog de hele nacht door een beetje bleef regenen en de wegen erg glad werden kon het duo geleidelijk aan een voorsprong opbou wen op de rest van het veld. Even leek het er nog op dat een Duit se Opel-équipe met de eer van de klas se-overwinning ging strijken, maar de laatste klassementsproef, die erg lang was en bijzonder glad, bracht uitein delijk de beslissing. Mede door de goe de preparatie van Nefkens Opel Soest had de équipe totaal geen problemen met de enorme plassen en de hoge sprongen die gemaakt werden en wis ten zij zelfs nog een minuut op deze Duitse rijders uit te lopen. Het komende weekend organiseert de jeugdafdeling van SEC voor de zeven de keer het "Pupillen-weekend" op het sportcomplex aan de Bosstraat, als af sluiting van het seizoen '83-'84. Naast het voetballen staan o.a. een zeskamp en een puzzeltocht op het programma en zullen de deelmemertjes slapen in tenten. Dit jaar kunnen ook niet-jeugdleden van SEC aan dit weekend deelnemen. De leiding is in handen van de heren van de Hoed en van Rees, waar men ook voor informatie terecht kan (tele foon 20715 of 22241). De kosten voor dit evenement zijn slechts 12,50, waar voor de deelnemertjes naast eten en drinken ook een herinnering in ont vangst kunnen nemen. Met 30 spelers en speelsters heeft de vereniging Shot afgelopen zaterdag en zondag deelgenomen aan de 34e editie van de Open Amersfoortse Tafeltennis kampioenschappen. Ook dit jaar toon de Shot zich weer de sterkste vereni ging, wat voor de 6e achtereenvolgen de keer de wisselbeker voor de beste vereniging opleverde. De meest suc cesvolle speler van Shot was Dirk Schui ling die drie le prijzen behaalde en tevens algemeen Amersfoort» Kam pioen werd. Senioren Vooral in de hoogste klasse werd de strijd volledig beheerst door de deel nemers van Shot. In de hoogste licen tieklasse stonden in de finale twee Shotspelers tegenover elkaar, Dirk Schuiling en Gerhard Busch. Met 21-11, 23-25 en 21-19 besliste Dirk Schuiling dit duel nipt in zijn voordeel, wat hem de titel van Amersfoortse Kampioen opleverde. Ook in de hoogste verza- melklasse een complete Shotfinale, die opnieuw door Dirk Schuiling werd ge wonnen. Teamgenoot Berend Jonker werd met 21-10 en 21-7 kansloos gelaten. Daarnaast toonden Dirk Schuiiling en Berend Jonker zich in Amersfoort het sterkste dubbel, door in de hoogste li- ceiiueKittsae gemakkelijk ie zegevie ren. Successen waren er ook in de Senioren II klasse, waarin Arjan Schuiling op knappe wijze als winnaar te voor schijn kwam. Samen met Eddy Gay- tant werd ook het dubbel in de E-klasse een prooi voor Shot. Tenslotte was er ook in de G-klasse een volledige Shotfinale, want hier wisten Barend van Lunteren en Thijs van Hoorn zich voor de finale te plaat sen. Verrassende winnaar was hier Barend van Lunteren, die overigens ook in de Senioren III klasse tot de halve finale reikte. Jeugd: Bij de jeugd aanzienlijk minder prij zen, maar hier was dan ook een bij zonder sterk deelnemersveld. Des ondanks zorgden met name de pupil len nog voor aardige successen. Bij de jongens pupillen wonnen Frank Redel en Robbie Houtgast samen het dubbel spel, terwijl beiden in het enkelspel tot de halve finale kwamen. Bij de meisjes pupillen zorgde Marga Voskuilen voor een knappe 2e plaats. Sterk op dreef was ook Marcel Jansen, die zowel bij de aspiranten als in de verzamelklasse pas in de halve finale uitgeschakeld Afgelopen zaterdag 26 mei werden bij de tafeltennisvereniging Shot de jaarlijkse klubkampioenschappen voor de jeugd gehouden. Met ruim 50 deel nemers waren deze klubkampioen schappen uitstekend bezet en vormden ze een prima sluitstuk van het tafel- tennisseizoen. Algemeen klubkampioen bij de jeugd werd verrassend Aksel van Elteren. Gespeeld werd in vier verschillende categorieën, die allen minstens 10 deel nemers telden. In de klasse van degenen die nog niet in competitieverband zijn uitgekomen was veel jeugdig talent te bewonderen. In de halve finale won John Stins in drie games van Waldo Kersten, terwijl Harro Grondman net iets te sterk bleek voor Tim Huying. In een span nende finale won John met 22-20, 14-21 en 21-16 van Harro. In de pupillen/welpen klasse was het een geheel open strijd, waarin de vier kanshebbers zich ook voor de halve finale plaatsten. In de halve finale won Robbie Houtgast van Frank Redel, terwijl Marga Voskuilen met 22-20 in de derde game van Martin Fransen won. In de finale demonstreer de Robbie zijn uitstekende vorm door met 21-10 en 21-18 van Marga te winnen. Bij de aspiranten was de finale wat makkelijker te voorspellen, hoewel Aksel van Elteren en Hugo Blom het in de halve finales niet makkelijk had den tegen Marcel Jansen en André van Vugt. In de finale behaalde Aksel met 21-14 en 21-17 een regelmatige over winning cp Hugo. Bij de junioren werd favoriet Edo Fran sen in de halve finale uitgeschakeld door de uitstekend spelende Ronald Huigen, terwijl Remi Balvers in de andere halve finale Frits Schut de baas bleef. In een aantrekkelijke finale wist Remi in drie games het klubkampioen- schap bij de junioren voor zich op te eisen. Tenslotte werd er door de winnaars van de verschillende categorieën nog gestreden om het algemeen klubkam- pioenschap bij de jeugd. In de beslis sende partij tussen Remi Balvers en Aksel van Elteren leek Remi makke lijk te gaan winnen na een vlot gewon nen le game. Hierna keerden echter de kansen en wist Aksel de 2e en 3e game alsnog in winst om te zette: 15-21, 21-19, 21-9. Hierdoor werd Aksel voor het eerst klubkampioen bij de jeugd en kreeg hij de daarbij behorende wisselbeker uitgereikt. Zowel het eerste senioren elftal als de Al-junioren van VVZ'49 namen zater dag deel aan het tournooi van TOV uit Baarn. Beide elftallen kunnen terug zien op een succesvol optreden. Het eerste team van V VZ, dat een week eerder reeds kans had gezien het sterk bezette tournooi van CJVV winnend af te sluiten, wist ook in Baarn op overtuigende wijze beslag te leggen op de eerste plaats. Een overwinning waar niets op af te dingen viel, aange zien de groen-witten zich gedurende het hele tournooi de sterkste ploeg toonde. Overwinningen op TOV (1-0), Lelystad (1-0), Sperwer (3-0), Vitesse (5-0) en twee 1-1 gelijke spelen tegen Eemnes en thuisclub Baarn waren ruimschoots voldoende om de concurrentie op ach terstand te zetten en de eerste prijs binnen te halen. De A-junioren van VVZ, die op de tot nu toe gespeelde tournooien steds heel sterk voor de dag wagen gekomen, moesten het in hun poule opnemen te gen TOV, Baarn en Vitesse. Met 5 punten werd dankzij een beter doel saldo dan Baarn de eerste plaats in de poule afgedwongen en moest in de nnaie aangetreden worden tegen de winnaar uit de andere poule, Lelystad Al. In deze tegenstander, die uitkomt in de hoofdklasse van de regionale jeugd moesten de VVZ-junioren hun meer deren erkennen, hoewel de schade be perkt werd gehouden tot een 1-0 neder^ laag. Ondanks de verloren finale op nieuw een sterk gespeeld tournooi door de Al-junioren! Wegdek besmeurd In de nacht van maandag op dinsdag ontdekte de politie dat het wegdek op de hoek van de Koningsweg en de Obrechtstraat spiegelglad was gewor den door dieselolie, die vermoedelijk uit een tank was gelekt. Dezelfde ver ontreiniging werd op nog tien andere kruisingen In Soest vastgesteld. Op het le Heeserlaantje achterhaalde de poli tie tenslotte de oorzaakeen chauffeur bleek na het tanken de dop niet goed te hebben bevestigd. De brandweer moest in actie komen om het wegdek schoon te maken. Sieraden gestolen Een bewoonster van de Bilderdijklaan deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van twee gouden ket tingen en een gouden armband. De sie raden waren weggenomen uit haar wo ning. Sporen van inbraak werden echter niet gevonden, zodat rekening moet worden gehouden met een inslui ping. Moderne verlichting Kappenbekleding Lichtadviezen Elektra binnen en buiten F C. Kuyperstraat 24 26 Soesi Telefoon 02155-20656

Soester Courant | 1984 | | pagina 21