Soesterbergsestraat kreeg schoonmaakbeurtje De Sm.ster Duinen Manifestatie buitenlanders- Nederlanders groot succes Goeie sC\vai-" OSTUUMS IPLETE iYONAISE HEREXAMEN? neem BIJLES 69 Inruil Inkoop Occasions VAM BAARD ida's Glorie bel INSTITUUT MEINERS EEN BRIL WAAR JE MEE GEZIEN MAG WORDEN vrzi brilmode iY\OV» lk heb een Rotaryclub verrast Soester Zieken omroep met cassette-deck scliociimkcr Barbecues hotel heidepark Vaakvlam Soest -117, Baam g. Vrijdag koopavond 3SESTRAAT 51B OON 02155-14071 week geopend - - TELEFOON 02155-17089 Bijlessen in alle vakken op alle niveaux. Lustrum 'Vrouwen voor Vrouwen' overweldigend succes vingers gg ria bronwater 'ia bronwater ia sverband qq College wil van Eem-onderhoud af Bestrijding Botulisme inleveradres gemeentekwekerij Molenstraat FOTO FILM VIDEO vHfoto-film-uideoC^ M0CCA- PUMTEN V2:... f 1,75 en uitbreiding van 'ten. 3 jaar garantie iedereen1 PAGINA 2 \taai onderhoud in en om uw i: daken, goten, riolering, c.v., schoorsteenvegen enz. CV SERVICEBEDRIJF TEL. 02155-16655 produceerde voor de betere beste wil. •m en afwerking, julden kosten. Nu bij ALLER- dessins, 2-delige en 3-delige t gewend is. Tot ziens bij ALLERHANDE. WOENSDAG 30 ME11984 SOESTER COURANT PAGINA 3 RKT sier "279 De Stichting Project "Vrouwen voor Vrouwen" heeft haar 5-jarig bestaan gevierd met meer dan 200 Turkse, Marokkaanse, Chinese en Nederlandse vrouwen. De buitenlandse vrouwen waren veruit in de meerderheid. Foto: Goos van dor Wilt 'n"'a*,ef v"n natuurliefhebber Chris Uiterwijk hebben leerlingen van de vijfde klas van de Minister de Vissersrhnnl ZZI ZÏ S'"k V"n,dei ^esterbergsestraat, tassen Dennenweg en SoesUtuinen, ontdaan van aUerlS,sZanae- ZTfrlZd' Tn pap,er afval en andere rommel. Gewapend met prikkers en papieren vuilniszakken trokken -ii er te geen dit'Vlies ^Tetloe^^gZanChZfnT H f een wat opgeruimder aanblik pal keer uitgesteld ^r».Z«SZS™' d°°' ^chte weer een nïLZiïl o5Sf°e7?"f dlti jaarttweer efn aantal dit soort schoonmaakacties te laten plaatsvinden waarov Chris Uiterwijk zich altijd wel weet te verzekeren van de hulp van de schooljeugd. waaioP cnrts In het kader van de bezuinigingsopera tie stellen B. en W. de raad voor de I Literfles 119 snte maïs-4 slechts 1 f 5/ stuks slechts f Het College van Burgemeester en Wet houders heeft de gemeenteraad voor gesteld de overeenkomst met de pro vincie over de bijdrage van Soest in de kosten van onderhoud en toezicht op de Eem en daarbij behorende wer ken op te zeggen. Het bevaarbaar zijn van de Eem is voor Soest niet meer van belang; het scheepvaartbelang voor Soest is in feite tot nul gereduceerd. De gemeen telijke losplaats aan de Grote Melm is allang opgeheven en de particu liere losplaats aan de Kleine Melm wordt eveneens niet meer gebruikt Daarnaast verricht de provincie al lang niet meer het verplichte onder houd aan het jaagpad langs de Eem. Mede in verband met de waterkwa liteitsverbetering van de Eem zijn B. en W. van mening dat beperkte oever- recreatie mogelijk moet zijn. Hierbij wordt met name gedacht aan een vrije toegankelijkheid van het jaagpad voor sportvissers, natuurliefhebbers wandelaars. overeenkomst met de provincie des noods eenzijdig op te zeggen. Dat ge beurde al eerder, in 1956, maar toen stelde de Kroon Soest in het ongelijk. Nu de gemeente kan aantonen dat de provincie sinds lang haar contractuele verplichtingen niet is nagekomen, meent het College een goede kans te hebben op het mogen beeïndigen van de overeenkomst, al kan dit nog ge ruime tijd duren als de provincie op nieuw weigert. voor de groten f 19,50 kinderen tot 12 jaar f 12,50 SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739/19942 Zoveel enthousiasme stimuleert het Project "Vrouwen voor Vrouwen" en het Project alfabetisering en educa tieve activiteiten van de gemeente, die aan de tot standkoming van het feest hadden meegewerkt, tot voortzetting de diverse activitei Woningbouwver eniging Soest op 1 juni gesloten In verband met de viering van Hemelvaartsdag zullen aansluitend op vrijdag 1 juni a.s. het kantoor en de werkplaats van de Woningbouwvereniging "Soest" gesloten zijn. De sto ringsdienst funktioneert nor maal. PORSCHE DESIGN Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. Birkstraat 2 Soest Tel 02155 - 12874 Een groot aantal inwoners van Soest - Nederlanders en buitenlanders, met name Turken en Marokkanen - heb ben afgelopen zaterdag met veel en thousiasme deelgenoemen aan de so ciaal-culturele manifestatie die ge houden werd op en rondom het terrein aan de Parallelweg, achter het EHBO- gebouw. De manifestatie was een ge zamenlijk initiatief van de diverse instanties die zich in Soest intensief bezighouden met het welzijn van de buitenlanders en de relaties tussen hen en de Nederlandse inwoners: het pro- jekt "Vrouwen voor Vrouwen", de Stichting Jeugdzorg, de Stichting Bui tenlandse Werknemers Soest, het Pro- jekt Alfabetisering en Educatieve Ak- tiviteiten, de gezamenlijke kerken (Raad van Kerken en commissie Is- lam-Christendom), en uiteraard de Turkse en Marokkaanse comités in Soest. Zij allen toonden hun uiteenlo pende aktiviteiten door middel van informatiestands en exposities, en met behulp van films, dia's en video. De manifestatie werd geopend door wethouder Frans Kingma (Welzijn), die daarbij het bijzondere karakter van deze gelegenheid onderstreepte. "Al deze groepen zijn samen actief om de buitenlanders hun plaats in Soest te laten vinden." Hij wees ook op het belangrijke feit dat de mani festatie gezamenlijk op touw was ge zet door zowel Turkse, Marokkaanse als Nederlandse inwoners van Soest, en was zeer verheugd over de grote belangstelling, al wilde hij niet voor bijgaan aan het feit dat nog een zeer grote groep inwoners van Soest blijk baar veel problemen ondervindt met de situatie dat groepen met een geheel verschillende godsdienstige, sociale en culturele achtergronden in Soest moeten samenleven. "Toch zijn er heel veel aanrakingspunten", aldus de wethouder, "en het is dan ook nodig dat we veel met elkaar in kontakt Dronken automobilist aangehouden Op de Regentesselaan hield de politie vorige week een 54-jarige inwoner van Soest aan, die opviel door zijn rijge drag. De man, die al verschillende ma len over hetzelfde feit was aangehou den, weigerde de bloedproef. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Op de Dorpsstreek werd eveneens een niet geheel nuchtere automobilist aan gehouden. Hier betrof het een 47-jarige inwoner van Soest. Hij onderging blaastest en bloedproef en kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. komen, om te ontdekken wie we zijn." Dat is vooral een kwestie van begrip, maar ook van 'dingen van elkaar over nemen', aldus Kingma,daar.bij. .ver wijzend naar het feit dat niemand in Nederland zich nu nog drukmaakt om het feit dat er Chinese restaurants en Italiaanse ijssalons zijn. "Het maakt niets uit waar we vandaan komen, we wonen hier gewoon samen, en sa men zullen we er iets van moeten ma ken." Opdracht De wethouder laakte de opstelling van hen die vinden dat de buitenlanders, nu de economie in een diep dal terecht is gekomen, maar weer naar hun land van herkomst moeten vertrekken. "Ik ben ervan overtuigd dat we hen hier nog steeds nodig hebben." Hij noem de het voor de Turkse en Marokkaan se inwoners van Soest een belangrijke opdracht om zich te laten zien en het gesprek aan te gaan - "op school, in de sport, in de buurt" - met de Neder landse Soesters. "Dan wordt duidelijk dat we allemaal mensen zijn, en dat niemand meer of minder is. Kingma riep de toehoorders op zich niet te laten ontmoedigen door het feit dat er soms spanningen optreden. "Dat is natuurlijk zo, en we moeten er ter dege rekening mee houden. Maar ook al is het soms niet eenvoudig, we zul len met elkaar moeten praten en tot redelijke oplossingen zien te komen." Hij hoopte dat de manifestatie daartoe een goede aanzet zou zijn en dat de opgedane positieve ervaringen als een olievlek zouden werken. "Ondanks de verschillen kunnen we heel goed naast elkaar leven. Onze samenleving wordt er zeker niet armer, maar juist rijker door. Kingma's toespraak werd vervolgens in het Turks vertaald door de tolk Ali Korkm'az, waarna ook de heer El Hamdioui van het Marokkaanse co mité woorden van dank sprak. Voorbeeld De heer A. Azahaf, opbouwwerker bij de regionale stichting "Gooi en Eem- land" voor Buitenlanders, gaf uiting aan zijn blijschap over deze mani festatie. Hij vergeleek de situatie in Soest met die in diverse grote steden en constateerde dat het tyier voor de buitenlanders goed is om te wonen. Hij hoopte dat de manifestatie dan ook een voorbeeld zou zijn voor andere plaatsen in Nederland en de rest van de wereld. "Dat we anders zijn hoeft geen belemmering te zijn om toch op een goede manier samen te leven. Hij deed een dringend beroep op "de Sinds in augustus 1970 in Nederland de eerste gevallen van botulisme bij watervogels werden vastgesteld, heeft deze ziekte - een voedselvergiftiging welke gepaard gaat met verlammings verschijnselen en ademhalingsmoei lijkheden - zich steeds verder uitge breid. Zo stierven in de zomer van 1973 tienduizenden vogels aan botulisme. De sterfte door botulisme komt vrij veel voor bij watervogels die in parken en vijvers verblijven. Ook voor de mens levert het botulisme gevaar op. Het is dan ook noodzakelijk het botulis- me-probleem op de meest doelmatige wijze aan te pakken. Wanneer ergens een dode (water)vogel wordt aange troffen en men vermoedt met een geval van botulisme te doen te hebben, dient men direkt de afdeling Groen en Re creatie te waarschuwen (tel. 13241). Het is zaak de dode vogels zo spoedig mogelijk te verwijderen. Bij warm zo merweer ontwikkelen zich in de kada vers larven, welke weer gegeten worden door andere watervogels, zo dat de cyclus van de ziekte zich op deze wijze gemakkelijk voortzet. Op deze manier kan een massale sterfte onder de vogels ontstaan. De gemeentekwekerij aan de Molen straat wordt als verzamelplaats voor kadavers ingericht. Hier kunnen ook de dode vogels gebracht worden. In dien men zelf een dode vogel naar de gemeentekwekerij brengt, waarvan men het vermoeden heeft dat de vogel gestorven is aan botulisme, dient men plastic handschoenen te gebruiken om zodoende besmetting te voorkomen. Frans Kingma opent de culturele manifestatie. Foto.:, der Wilt politiek" om het mogelijk te maken, ook financieel, daf er meer van deze dagen zouden worden georganiseerd. Verder sprak hij de hoop uit op toe nemende tolerantie, juist in een tijd waarin de verdraagzaamheid ten op zichte van elkaar onder grotere druk komt te staan. Hij wees er tenslotte op dat veranderingen ten goede in de eerste plaats moeten beginnen in de persoonlijke kontakten tussen Neder landers en buitenlanders. De bezoekers konden vervolgens een kijkje nemen bij de diverse stands en zich te goed doen aan allerlei hapjes en drankjes uit de Turkse of Marok kaanse keuken. In het gebouw Vogel zang was o.m. een tentoonstelling in gericht van kunstnijverheid en in de bijgebouwen van de moskeeën die bei de ook bezichtigd konden wordenwa ren film en dia-voorstellingen te zien, alsmede een expositie van handwerken. In het EHBO-gebouw vond 's avonds een zeer druk bezochte feestelijke bij eenkomst plaats met muziek en dans (van o.m. de Turkse muziek groep Dünya uit Utrecht) die tegen tien uur eindigde in één grote rondedans, waar aan door Nederlanders en buitenlan ders in groten getale werd deelgeno men. De organisatoren konden aan het ein de van de dag terugkijken op een zeer geslaagde manifestatie. Bij de buiten landers heerste een groot gevoel van erkentelijkheid voor het feit dat zo veel Nederlanders de manifestatie hadden bijgewoond. "Dit is een unieke gebeurtenis geweest. Het komt in Ne derland maar hoogst zelden voor dat zoveel Nederlanders van zoveel inte resse blijk geven", aldus de heer Ali Korkmaz. In kringen van het Turkse en Marokkaanse comité speelt men met de gedachte aan het einde van het jaar opnieuw een dergelijke mani festatie te organiseren, in samenwer king met de diverse werkgroepen. Birkstraat 2 Telefoon 12874 Elke zaterdagavond: diner met pianomuziek! Bilthoven. Res.: 030-782477. Kladderaars aange houden De politie hield in het weekeinde drie 16-jarige jongens uit Soest aan, die met rode verf allerlei teksten op de wanden van het tunneltje onder de Dalweg schilderden. De verf en een kwast wer den in beslag genomen en met de jongelui werd een hartig woordje ge wisseld. .-prn,)(Vi\\ü.Q lekker geslapen? verrassing voor je. Je hoeft niet te koken we gaan met de kinderen lekker brunchen. Waar? ja natuurlijk I iedere zondag van 12.00 tot 15.00 een uitgebreid brunchbuffet met tal van voor-, hoofd- en nagerechten iedere week afwisselende gerechten. Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY WEEDESTRAAT 76 De vrouwen van deze verschillende na tionaliteiten hebben met en voor elkaar gevolksdanst, toneelgespeeld en ge zongen. Er was ook een prestatie van eigen gemaakte kleding van de naai lessen. In de pauze werd er thee ge dronken met baksels uit alle windstre ken. De Rotaryclub, die uit zo'n 55 leden bestaat, besteedt jaarlijks een bepaald bedrag aan "goede werken". Door middel van ledencontributies kunnen diverse projekten ondersteund worden. Een Commissie Maatschappelijk Werk bepaalt welke projekten er voor finan ciële steun in aanmerking komen. De projekten zijn te onderscheiden op wereldlijk, landelijk en lokaal niveau. Eerder op de avond hadden voorzitter J. J. Vermeer en F. Beerbaum van de Commissie Maatschappelijk werk al een bezoek gebracht aan de studio van de Baarnse Omroep met eenzelfde ge schenk. Ziekenhuis Maarschalkbos heeft dit jaar nl. de club benaderd met het verzoek om een donatie in de vorm van een cassette-deck en zij hebben de club nader geïnformeerd over het doen en laten van een ziekenomroep. Dat bracht de Rotaryclub op het idee dat ook de Soester omroep wel eens wensen kon hebben. Waarom noemen we ons zo graag Bang Olufsen Dealer? Omdat niet dat kan zijn. Alleen Schoemaker is erkend B&O-dealer in Soest. Kom en bekijk het bedieningscomfort en de vormgeving die deze Deense fabrikant over de hele wereld zo'n grote naam hebben bezorgd. Bang Olufsen Dealer voor Soest: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Rotary-voorzitter Vermeer over handigt Louis Castein van de AROS het cassettedeck. Foto: Goos van der Wilt Beide vertegenwoordigers van de Rotaryclub staken hun respekt voor het vrijwilligerswerk van de ver eniging niet onder stoelen of banken. "Alle respekt voor de medewerkers van de ziekenomroep, het is fantas tisch goed werk wat deze mensen doen, wij staan er dan ook geheel achter," aldus Fred Beerbaum. De AROS verzorgt, buiten het Zieken huis Zonnegloren, ook programma's in gezinsvervangend tehuis "De Mal va- hoeve" en de bejaardencentra "Molen schot" en "Groot Engendaal" de voor bereidingen en uitzendingen van pro gramma's, zo'n 19 uitzenduren per week, geschieden geheel belangeloos, en zijn vrij arbeidsintensief. Nieuwe medewerkers voor een stukje pro grammaverzorging zijn dan ook van harte welkom. Irene Goudriaan. (ook op gas) HOUTSKOOL en div. ACCESSOIRES Koninginnelaan 46 Soest 02155-12245 Dronken automobiliste weigert bloedproef De politie hield in de nacht van vrijdag op zaterdag op de Steenhoffstraat een 50-jarige automobiliste uit Soest aan, die opviel door haar rijgedrag. Zij on derging de blaastests, maar weigerde zich te onderwerpen aan de bloedproef. Dat leverde haar desondanks toch een proces-verbaal op. Aanrijding met letsel Op de Soesterbergsestraat deed zich in het weekeinde een aanrijding voor tus sen een 76-jarige fietser uit Soest en een auto, bestuurd door een 31-jarige inwoonster van Soesterberg. Het onge luk gebeurde toen de fietser zonder op te letten ter hoogte van de Korte Ossen- dam de Soesterbergsestraat opreed. De man werd voor onderzoek overge bracht naar Zonnegloren. Vorige week woensdagavond werd de AROS (Algemene Radio Omroep Soest) een cassette-deck aangeboden door twee afgevaardigden van de Rota ryclub Soest-Baarn. Deze heuglijke ge beurtenis vond plaats in de AROS-stu- dio op het terein van Ziekenhuis Zonne gloren. Met dit cadeau ging een lang gekoesterde wens van de omroep in vervulling. Voorzitter Louis Castein, secretaresse Joke Uittenbogaard en Henk Duns, de technische man, namen het geschenk dan ook dankbaar in ontvangst. "Er was een dringende be hoefte aan een dergelijk apparaat," al dus Ilenk Duns. "De aanschaf ervan viel buiten de begroting, dus het is voor ons een zéér zinvol geschenk."

Soester Courant | 1984 | | pagina 3