Pub BOS EN DUIN 22?° Wasserij Hafkamp nam nieuw onderkomen in gebruik Internationale oefening vliegbasis Soesterberg Autobedrijf Bosboom vanaf nu officieel Suzuki-dealer voor Soest e.o. 50 jaar geleden in Soest vraagt; uw aandacht; voor: Openbare commissievergaderingen Bouwzaken Verleende bouwvergunningen BOSSTRAAT 80 - SOEST - TELEFOON 22344 HEMELVAARTSDAG DISCO vanaf 16.00 uur Thunderbirds USAF demonstratie op Vliegbasis Soesterberg onbetwist T-shirts 1 Juni 1934 WOENSDAG 30 ME11984 SOESTER COURANT PAGINA 5 woensdag 30 meicommissie Onderwijs woensdag 30 mei: commissie Welzijn maandag 4 juni: commissie Algemene Bestuurszaken dinsdag 5 junicommissie Ruimtelijke Ordening woensdag 6 junicommissie Bedrijven en Personeelszaken donderdag 7 junicommissie Financiën De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken en beginnen om 19.30 uur. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de agenda's en de stuk ken inzien. Men kan ook telefonisch informeren welke agendapunten aan de orde komen. Verder kan men alle informatie krijgen over de mogelijkheid om van het spreekrecht gebruik te maken tijdens de vergaderingen. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. J. Westera, Dorresteinweg 125 te Soest, ten behoeve van het verbou wen en uitbreiden van een woonhuis op het perceel Dorresteinweg 125; 2. G. Faassen, Soesterbergsestraat 133 te Soest, ten behoeve van het bou wen van een berging t.b.v. de camping 't Nest op het perceel Soester bergsestraat 133 3. H. H. Janvier, Hildebrandlaan 12 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een perceel gelegen aan de Parklaan, kad, bekend gem. Soest, sectie K, nrs. 2360 ged., 2362 ged. en 2364 ged. 4. Bouwbedrijf E. A. v.d. Hengel, Korte Melmweg 1 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een verdieping op het kantoor van het bedrijfspand op het perceel Veldweg 2b. Tevens zijn burgemeester en wethouders voornemens op daartoe strek kende verzoeken a. met toepassing van het bepaalde in artikel 10 van de voorschriften 2e herziening bestemmingsplan Overhees en artikel 50, lid 8 van de Wo ningwet vergunning te verlenen aan J. Goebertus-Hoeksema, Soester bergsestraat 98 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een dak kapel op een woonhuis op het perceel Kornet 18 b. met toepassing van het bepaalde in artikel 7 van de voorschriften 4e her ziening bestemmingsplan Overhees, vergunning te verlenen aan 1. R. Denneman, Klarinet 373 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een schuur op het perceel Klarinet 373 2. J. M. van den Burgh, Spinet 44 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een berging op het perceel Spinet 44 3. W. Mout en H. C. de Wildt, Spinet 59 en 57 te Soest, ten behoeve van van het plaatsen van een berging op de percelen Spinet 59 en 57. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 1 juni 1984 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebben stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, ter inzage. (niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 8 mei 1984 uitbreiden van een woonhuis plus garage op het perceel Kerkpad N.Z. 12. Verlening d.d. 15 mei 1984 aanbouwen van een theorielokaal op het perceel Van Lenneplaan 47 plaatsen van een kippenhok op het perceel Eigendomweg 18. Verlening d.d. 22 mei 1984 aanbouwen van een atelier/magazijn op het perceel Bosstraat 2. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. CAFE-BAR- BILJART OOK VOOR UW VERGADERING FEESTAVOND KAARTAVOND BRUILOFT Geopend: dinsdag, woensdag en donderdag 16.00-01.00 uur, vrijdags en zaterdags van 14.00-02.00 uur, zondags van 12.00-24.00 uur Dinsdag 12 juni a.s. geeft het aeroba- squadron en voor het personeel van de tic-demonstratietean de "Thunder- Nederlandse luchtmachteenheden in birds" van de Amerikaanse Lucht- het agglomeraat Soesterberg. In ver macht uit de Verenigde Staten (USAF) band met verzoeken van burgers uit een voorstelling op de vliegbasis Soes- de regio zal de vliegbasis in de middag terberg. worden opengesteld voor het publiek. Deze demonstratie is bedoeld voor het Regelingen met betrekking tot het ver- personeel en de gezinsleden van het keer en de parkeerfaciliteiten zijn in op de vliegbasis Soesterberg gelegerde voorbereiding. De gemeentepolitie van Amerikaanse 32e Tactical Fighter Soest en Zeist verlenen hierbij mede werking. In het kader van de internationale NA- VO-oefeningen "Central Enterprise" gaat, in de periode van 30 mei tot en met 29 juni a.s. een twaalftal F-15 "Eagle" vliegtuigen van de Ameri kaanse vliegbasis Langley (Virginia) opereren vanaf de vliegbasis Soester berg. In dezelfde periode worden acht F-15 "Eagle" vliegtuigen van het op de vliegbasis Soesterberg gestationeerde 32e Tactical Fighter squadron voor oe feningen naar andere NAVO vliegba- ses verplaatst. Het aantal vliegbewe gingen verandert hierdoor niet noe menswaardig. De vliegtuigen van de vliegbasis Langley arriveren, na een non-stop vlucht, op 29 mei a.s. op de vliegbasis Soesterberg. Het bijtanken geschiedt in de lucht boven de Atlan tische Oceaan. Met C-141 "Starlifter" vliegtuigen wordt het grondpersoneel en het materieel ingevlogen. Vrijdag 29 juni a.s. vertrekt de Ameri kaanse eenheid weer naar de Verenig de Staten. Tijdens introductieperiode kans op 500.000 gulden! Foto: Goos van der Wilt téps BX-95-GB Per I juni a.s. is er iets bijzonders aan de hand met het autobedrijf Bosboom aan de Birkstraat 195 in Soest. Vanaf die datum mag het gerenommeerde bedrijf, dat in 1946 werd opgericht door de heer E. H. Bosboom en sinds 1951 gevestigd is aan de bekende plaats aan de weg van Soest naar Amersfoort, zich met enige trots de officiële Suzuki- dealer voor Soest, Baarn en omstreken noemen. Dat betekent een behoorlijke uitbrei ding van het activiteitenpakket voor de medewerkers van Bosboom, die tot dusver vooral bekend stond als de sub - dealer van Ford en met de verkoop van vooral "jonge" occasions een uitste kende reputatie opbouwde. De toeken ning van het ("enige echte") Suzuki- dealerschap wordt bij de firma Bos boom gevierd amet een grootse Suzuki- show die duurt van vrijdag 1 juni tot en met zaterdag 9 juni. ni. Tot dusver was er in Soest geen offi ciële dealer van het inmiddels zeer be kende en gewaardeerde Japanse auto merk. Vanaf 1 juni zijn bij Bosboom de meer dan 20 verschillende uitvoerin gen van de vier Suzuki-modellen uit voorraad leverbaar, en het loont be slist de moeite om eens een kijkje te gaan nemen in de showroom. De Suzuki is niet alleen beroemd ge worden door het model Alto, de kleine auto met een uiterst aantrekkelijk ver koopprijs van rond de tienduizend gul den, maar ook door de grotere perso nenauto SA 310, de "Carry" (het Suzu- ki-busje dat bij heel veel automobilis ten een grote populariteit geniet), en niet te vergeten door de SJ 410, de be faamde "jeep,"-ujtvoering van Suzqku,, "de ïhëé'st 'ver'kochte "vier-wiel-drive" van Nederland. Een gesprekje met de leiding van het autobedrijf Bosboom - de heren E. H. Bosboom, directeur. Gerard Bosboom, adjunct-directeur, en chef-verkoop Ludy Jacobs - maakt duidelijk dat niet alleen de garagehouder zelf maar ook de autorijdende consument de voorde len van de populaire Japanner kent. Voordeliger "Het is een kleiner lye dan de meeste andere wagens, en dus ook een stuk voordeliger. De klanten kijken tegen woordig wel goed naar de kosten voordat ze tot aanschaf besluiten, en in dat opzicht is de Suzuki een voortreffe lijke auto! Niet alleen de lage prijs, die ook tot uit drukking komt in de relatief lage on derhoudskosten, maar ook de hoge kwaliteit maken de Suzuki tot één van de meest begeerde auto's van dit mo ment. De kleine Alto doet het uitstekend, vooral als "tweede auto". Tot de populariteit van Suzuki dragen verder ook het opmerkelijk lage brand stofverbruik bij, en het feit dat voor de auto het laagste tarief in de verzekering moet worden betaald. Verder staat vast dat de Suzuki in automatische uit voering de goedkoopste "vol-automaat van Nederland" is, voor een bedrag van nog geen twaalfeneenhalfduizend gulden. Het feit dat Bosboom al sinds de jaren zeventig als Ford-subdealer fungeert is geen enkele belemmering om nu ook met Suzuki in zee te gaan, benadruk ken de heren gezamenlijk. "Nee. die merken bijten elkaar niet. Het gaat toch om heel andere types. De model len die Suzuki biedt heeft Ford niet, en andersom geldt hetzelfde. Suzuki en Ford richten zich bovendien op een ge heel verschillende publiek, dat ook ver schillende eisen stelt." Met het oog op de komst van de Suzu- ki's heeft het personeel van Bosboom zich intussen grondig bekwaamd in de technische vaardigheden die daarvoor nodig zijn. Ook het bedrijf zelf heeft de nodige veranderingen ondergaan. Zo is het magazijn vergroot en is ter hoogte van de grote werkplaats achter in het bedrijf een nieuw kantoor ingericht, waar de klanten op gepaste wijze kun nen worden ontvangen. Tijdens de introductieperiode lot 9 juni gelden voor de klanten een aantal aantrekkelijke aanbiedingen. die echter van geval tol geval zullen worden vastgesteld. Dat kan voor de kopers van een nieuwe auto nog een aardige verrassing opleveren. Half miljoen Als gróte verrassing bij de aanschaf van een nieuwe auto tof een jonge oc casion i houdt de firma Bosboom echter nog iets heel bijzonders achter De heren Jacobs en Bosboom met de nieuwe Suzuki's. de hand. Een beetje geheimzinnig wordt opgemerkt dat kopers van een auto in de komende periode een kans maken op een geweldige geldprijs, maximaal zelfs van een half miljoen guldenOver de manier waarop dat ge beuren gaat bewaren de heren Bos boom en Jacobs echter nog liever het stilzwijgen. Gerard Bosboom toont zich bijzonder verheugd over het feil dat het bedrijf met de Suzuki een "tweede poot" heeft gekregen. "We blijven natuurlijk doen wa' we deden, maar we spelen met de Suzuki nog wat meer in op het feit dat de beurs van de mensen de laatste jaren toch wat kleiner is. geworden." De automarkt is weliswaar de laatste tijd behoorlijk aan het groeien, maar de vraag is vooral gericht op wat goed kopere auto's. Met de Suzuki zal Bos boom aan die vraag met het grootste gemak kunnen voldoen. Het autobedrijf Bosboom in de ja ren zestig. Achter de gevel van dit romantische landhuis te Baarn liggen rijke gazons. Aan de voorzijde het begin van een grandioos natuurgebied. Op 2800 m? eigen grond vindt u een representatief landhuis met c v - gas, dubbele garage. 2 tuinhuisjes en zwembad. Hfl. 685.000,- f Peters bv Makelaardij voor wonen in de groene zone Birkstraat 87 3768 HD Soest Tel. 02155-16251 Foto: Goos van der Wilt De bekende wasserij Hafkamp, die tot voor kort gevestigd was in Soest (op de hoek van de Beetzlaan en de Nieuw- straat), heeft onlangs een geheel nieuw onderkomen gevonden in Bunschoten. Vorige week zaterdag vond de officiële opening van het bedrijf plaats door burgemeester J. W. Bol van Bunscho ten. Onder de talrijke aanwezigen wa ren ook heel wat Soester relaties van het bedrijf, waarmee werd onder streept dat de banden met Soest door de verhuizing zeker niet verloren zul len gaan. Burgemeester Bol memoreerde in zijn toespraak de start van het bedrijf in Soestdijk, en wees erop dat behalve grote dingen ook kleine dingen hun schaduwen vooruit kunnen werpen. In dat verband memoreerde hij het feit dat de heer Hafkamp de nieuwe plaats van vestiging had ontdekt door het toeval dat hij onderweg van Bun schoten naar Soest plotseling was ge confronteerd met een koe in de sloot, waardoor de weg was afgesloten. Werkte de wasserij in Soestdijk aan vankelijk met 12 man personeel en een produktie van 6000 kg wasgoed per week, met de moderne installaties in de Bunschoter vestiging kan wel 40.000 kilo wasgoed worden verwerkt. De of ficiële ingebruikneming werd gevolgd door een druk bezochte receptie in de bedrijfshal van het pand. Burgmeester Bol van Bunschoten stelt met een druk op de knop de instal latie in werking. De heer en mevrouw Hafkamp kijken toe. Diefstal uit auto Een inwoonster van Soest, die haar auto had geparkeerd aan de Ereprijs straat, ontdekte in het afgelopen week einde dat onbekenden de radio-cas setterecorder hadden weggehaald. Waarschijnlijk hebben zij daarbij ge bruik gemaakt van een valse sleutel. Inbraak bij J.O.C. Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde ingebroken in het gebouw van het Jongeren Ontmoetingscentrum achter de Rank aan de Soesterbergse straat. Om binnen te komen verwijder den zij de ruit uit de toegangsdeur. De buit bestond uit tien kratten bier. Zojuist ontvangen! met koord- sluiting achter pastelkleuren bij ons vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Kermis te Soest! Wanneer er al niet zóóveel over geschreven en gesproken was, zou menigeen geneigd zijn te vragen: Zou dat waar zijn in dezen tijd Ker mis? De vraag is overbodig. Het feit is er: In Soest vindt men thans een groote kermis ,,met 40 attracties", en een Amusementsdorp" in optima forma. Wel is er aanleiding voor de vraag: hoe is dat mogelijk? 't Is de Burge meester, en hij alleen, die vergunning kan verleenen of weigeren, en dus is door Z.Ed.Achtb. die vergunning voor deze kermis verleend. Dit doet te meer vreemd aan als wij ons herinneren, op welke wijze een vorige aanvrage door hem is veroordeeld. Wel zeide hij toen geen tegenstander van de kermis te zijn, wat door de A.R. met leedwezen werd vernomen, maar zijn verontwaardiging uitte zich toen daarover, dat in een tijd van malaise en druk, men de durf kon hebben een kermis te willen organiseren. Zoo gezien is het onbegrijpelijk, dat nu, nu die druk nog zooveel sterker is, nu toch een vergunning wordt verleend. Geen wonder dat velen, overigens geen tegenstanders van de kermis, deze daad nu toch veroordelen, en zij is ook niet te verdedigen, ook niet door de voorstelling te geven, als zou de Burgemeester door geen juiste voorstelling van zaken er in gevlogen zijn. Dit stond van te voren vast. de kermis was hoofdzaak, en het cadeautje voor de K.N.A.U. (een lut tele 500) was het lokaas. Al dat gebazel over dat algemeen nationaal belang is, hoe meer men er over denkt, niet anders dan belachelijk te noemen. Enfin, hoe daarmede is gegoocheld, zal te zijner tijd wel be kend worden, want de wijze waarop daarover is gesproken, eischt wel eenige toelichting. Er zijn echter nog wel meer vragen te doen, niet ten opzichte van de vergunning voor de kermis alleen, maar ook over de wijze, waarop door den Raad de gevraagde medewerking werd behan deld, bestaande in de beschikbaarstelling van gemeenteterrein voor de kermis. O.a. zouden wij willen vragen: Hoe kon de tijdelijke voorzit ter, Weth. Van Klooster, zeggen, dat het hem koud liet of de kermis er kwam, of niet. De ernst van dit leven en van dezen tijd gaat toch niet aan zijn aandacht voorbij en ook hem is toch niet onbekend de nood in zooveel arbeidersgezinnen en ook daarbuiten. Alleen deze dingen reeds hadden mogen doen verwachten, dat door hem geen medewerking zou verleend worden. Niet minder pijnlijk was het voor ons te zien, dat Weth. Lodeesen, die eerst tegenstander was (wat ons verheugde) den volgenden dag met zijn mede-wethouder kwam met een voorstel om wel terrein beschikbaar te stellen. Is hem dan alle logica vreemd? Zegt hém het christèlijk beginsel dan niets meer, en kent hij dan den nood toestand niet waarin wij leven? Over alles was toch genoeg gezegd. Voor zijn optreden is thans een nadere verklaring gewenscht. Het resul taat der beide raadsvergaderingen, ten opzichte van deze zaak, is in één woord diep treurig en de figuur, die de raad maakte, is tot een aan fluiting voor alle weldenkende menschen. Hier was verwarring aan allen kant en in alles bleek gemis aan eenig vast beginsel. Hoe ziet men bij linkseh „de Kermis"? Door den heer Endendijk werd met instemming nog eens gememoreerd de typeering der kermis door Mej. Funke, n.1.,,De kermis is een specu- leeren op de minder edele hartstochten van de mensch." De heer De Nies bevestigde dit, onbewust wellicht, toen hij de kermis verdedigde met te zeggen, dat hij de menschen wel een lolletje gunde. Zijn kinderen zou hij er niet heen sturen, want zooveel verheffends of veredelends was er niet te zien, maar als zijn kinderen wilden gaan, zou hij zijn vaderlijke vermaningen en raadsgevingen medegeven, in het vertrouwen, dat zij daardoor voldoende beveiligd zouden zijn. Dit getuigt zeker van een lieve, vertrouwelijke verhouding tusschen vader en kinderen, maar is zeer zeker een even sterke veroordeeling van de kermis, als door Mej. Funke. Protest De Christelijke Besturenbond te Soest, protesteert ernstig tegen het toelaten van een kermis alhier, en dringt er bij ALLE arbeiders met klem op aan, geen bezoek aan die kermis te brengen. Lat de duivel over U niet hoonlachen! Voor de Christelijke Besturenbond te Soest, P. C. ZONNEVELD, Voorzitter A. G. DEN BESTEN, Secretaris Dit protest plaatsen we van heeler harte. Helaas kunnen we het kwaad niet keeren. Wanneer we in eenig opzicht aan beginsellooze menschen zijn overgeleverd, worden we altijd gedupeerd. Maar misschien helpt het protest voor later. REDACHTIE Rekest inzake het Natuurbad Onderstaand rekest is bij den Raad ingediend Aan den Raad der Gemeente Soest. Geven met verschuldigden eerbied te kennen, ondergeteekenden: Gereformeerde Kerk van Soest; de Raad der Christelijke Gereformeer de Gemeente te Soest; W. M. Voss, Pastoor der parochie der R. Katho lieke Kerk Soest; A. G. Smit, Pastoor der parochie der R. Katholieke Kerk Soestdijk; het Bestuur der Gereformeerde (Ned. Herv.) Evan gelisatie te Soest; dat zij, gezien de exploitatie van het Natuurbad alhier, gelijk die plaats had ten vorige jare, gezien het feit, dat daarbij allerlei plaats had waar door a. het zedelijk gevoel van een groot deel der ingezetenen en dergenen die van het bad gebruik maakten is gekwetst en waar de Zondag is ont wijd en ontheiligd op grove wijze; in hunne godsdienstige gevoelens is beleedigd b. op deze wijze het Natuurbad instede van een eere een schande dreigt te worden voor de gemeente en wordt gehandeld tegen het uitdrukke lijk verlangen van 's Lands Regeering, getuige het schrijven van Z.E. den Minister van Binnenlandse Zaken aan de Gemeentebesturen; 1. Gelet op wat er zelfs volgens openlijk getuigenis in den Raad, welke getuigenis niet wedersproken is, geschied is (zie de Raadsnotulen der vergadering van 31 Jan. 1934) 2. gelet op het feit, dat de geneesheeren de z.g. zonnebaden zonder oordeelkundig voorschrift en toezicht van bevoegden wel schadelijk maar niet ten voordeele der gezondheid achten (zie No. 34 van het Tijd schrift tegen Tuberculose jaargang 1933) 3. gelet op het feit, dat een groot deel der ingezetenen met wiens geld, en ten wiens behoeve toch zeker het Natuurbad, is gesticht, daarvan geen gebruik maken kan, omdat het tegen „gemengde baden" is en de gelegenheid tot het nemen van „niet gemengde baden" ten vorige jare practisch nagenoeg niet bestond waar die gelegenheid was gesteld op uren, waarop toch schier niemand er gebruik van kon maken; komen tot uwen Raad met het beleefd, doch dringend verzoek a. het Natuurbad des Zondags te sluiten b. de z.g. „Zonnebaden" geheel te verbieden; c. den tijd voor niet-gemengde baden te stellen op zoovele en zoodanige uren, dat de gelegenheid daartoe niet alleen maar in naam, maar ook in werkelijkheid bestaat. 't Welk doende, enz. Wat gebeurt er met het Paleis Soestdijk? J.l. Vrijdag hebben alle leden van het aan het Paleis Soestdijk verbon den personeel officieel van een notaris te 's-Gravenhage het bericht ontvangen, dat hun met ingang van den 20sten September a.s. ontslag uit den dienst zal worden verleend met toekenning van pensioen. Het was al eerder bekend, dat er gedurende een half jaar na het over lijden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder geen veranderingen zouden voorkomen; thans is echter definitief bekend geworden, dat precies een half jaar na het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder het personeel met pensioen zal gaan. Wij vernamen, dat het perso neel deze mededeeling met buitengewone tevredenheid heeft ontvangen. Wat de verdere bestemming van het Koninklijke Paleis zal zijn, is hiermede nog niet bekend. Ook vernemen wij, dat aan het personeel van het Paleis te Den Haag dezelfde aanwijzing heeft plaats gehad. M

Soester Courant | 1984 | | pagina 5