vereniging ercurius onindustrie Lmwm SK(ST)ER BEREIDING Avondvierdaagse 1984 begon met 1859 deelnemers Werkgroep E.V.A. mikt met thema ochtenden op 'lage drempel' voor vrouwen Latin Formation Team 'Quiek Motion' opnieuw Nederlands kampioen iSL* il'^u Lada 10 3760AA Soest PAGINA WOENSDAG 6 JUN11984~ SOESTER COURANT PAGINA 11 Soester tenor Dick Koblens bij Gooise Operette Vereniging 'Nooit meer slank' op 8 juni 'Hout is een soort bondgenoot van mij' Houten objekten en tastvormen van René Jansen in 'De Bereklauw' Filmhuis: L'Enfant Secret Foto: Goos van der Wilt Fh*hs* Duits- V?\ .M| Zastava II»*' Dealer: Daihatsu Kerkstraat 109 Soest Tel. 16410 verkoop-administratie een en: elen voor het opstellen van ten; puter de benodigde formu- erbevestigingen, fabricaqe- ne.d,); 'ders en klantengegevens 'gen en een opleiding op rste vereiste accuratesse Iemand met kennis van jorkeur. kunnen telefonisch inge- ig Personeelszaken, tel.: 3en wij u uit uw sollicitatie- irius t.a.v. de afd. Perso- uitkomt in de nieuwe BOB-LINE, MITSUBISHI "OTOftS CORPOflATION Als het team in zijn huidige vorm blijft, kunnen zij op 23 juni a.s. tijdens de Europese Kampioenschappen in Duits land tot de finale doordringen. Een 4e of eventueel een 3e plaats behoort tot de mogelijkheden. En mocht dat niet lukken dan is er op 10 november a.s. tij dens de Wereldkampioenschappen in Bremen nog een nieuwe mogelijkheid internationaal bij de top 4 te komen. Groot feest was er dus in D.C. Slinger land, ook om het behalen van het Ne derlands Kampioenschap Latin Ameri can in de medallisten zilverklasse van het zeer jonge en sympathieke paar Ingrid Hogeveen en Marcel de Bruin. Ook zij veroverden hun titel op overtui gende wijze en promoveerden naar de Goudklasse. In de Goudklasse bereikte het Soester danspaar Veronica Zwal- van en Pjotr v. Wuijckhuijse een eer volle bronzen medaille. De Soester tenor Dick Koblens treedt op vrijdag 8 juni a.s. op de Gooise Operettevereniging in Theater Gooi land in Hilversum. Het concert krijgt gestalte in samenwerking met het Am sterdams Promenade-orkest. Verder werken mee de sopraan Thea van der Putten, de bas Frits van de Ven en de sopraan Marian van Dolen. Op het pro gramma staan gedeelten uit Der Zi geunerbaron, Der Bettelstudent, Die Fledermaus, Die verkaufte Braut en andere bekende operettes. Dick Ko blens treedt op als solist in het Werber- lied uit Der Zigeunerbaron van Johann Strauss. Het concert begint om 20.00 uur; de zaal is open om 19.30 uur. De Gooise Operette Vereniging is op 2 september 1966 opgericht, zoals de sta tuten het omschrijven: "met het doel, haar leden in de gelegenheid te stellen, de zang-, toneel- en danskunst te beoe fenen, door het instuderen en opvoeren van operettes, opera's, musicals en concerten." In de bijna achttien jaren van haar be staan heeft de Gooise Operette Vereni ging meer dan bewezen, haar plaats in 't Gooi waard te zijn. Ook in de jaren, dat operette in het algemeen minder in trek was bij het publiek (dat is geluk kig sterk veranderd!heeft deze ver eniging zich glansrijk kunnen handha- en en altijd is er sprake geweest van een gestage groei. Die groei èn de hoge kwaliteit van de produkties waren en zijn mede te danken aan de deskundige artistieke leiding, die met liefde voor het vak en feeling voor het verenigings leven, de leden, die zoveel vrije tijd in hun hobby steken, altijd weer wist "op te peppen" tot onvermoede artistieke hoogten Meer dan vijftig leden telt de Gooise Operette Vereniging nu, waaronder solisten, die dankzij intensieve zangles en vele uren studie per week, regelma tig op de "rolverdeling" voorkomen. Eens per jaar wordt in 't Spant in Bus- sum een komplete operette opgevoerd vaak met gastsolisten van naam en altijd met groot orkest. Zo zijn de laat ste jaren o.a. opgevoerd Pariser Leben van Offenbach, Die verkaufte Braut van Smetana en Der Bettelstudent van Millöcker (prachtige opperettes van grote componisten). Voor dit najaar (16 en 17 november 1984) staat op het programma de beroemde operette Der Zigeunerbaron en Johann Strauss Ook deze operette staat onder muzi kale leiding van dirigent Hans C. Jans sen, terwijl de regie in handen is van kenner en vakman Eobert Bon Bii deze produktie heeft de Gooise Operet te Vereniging zich verzekerd van de medewerking van enkele leden van de Nederlandse Opera Stichting' 3HANDEL 02155-16555 "We leven nog steeds in een mannen maatschappij. Vrouwen lijden daar vaak onder, soms bewust, soms onbe wust. Dikwijls uit zich dat in een vaag gevoel van onvrede, van het gevoel vast te zitten in een patroon waaruit niet te ontsnappen valt. Zelfs vrouwen met een uitstekende opleiding hebben dat gevoel vaak. Ze zitten vast in de huishouding en krijgen langzamerhand het idee dat ze niets meer kunnen. "Er zijn nog heel veel vrouwen die niet zo actief betrokken zijn bij de samenle ving, die uitsluitend in hun gezin func tioneren. Ze hebben geleerd zich aan te passen, maar ze beseffen dat vrouw zijn méér is dan moeder-zijn. Het gaat ons erom dat die vrouwen zich bewust worden van hun situatie, om uit hun isolement te breken. De Werkgroep Emancipatorische Acti viteiten voor Vrouwen (sinds kort "om gedoopt" tot het gemakkelijker in het gehoor liggende werkgroep EVA (E- mancipatorische Vrouwen-Acti viteiten) draait in Soest sedert enkele jaren. Min of meer dankt zij haar be staan aan de VOS-cursus, zoals die een aantal jaren geleden in Soest op poten werd gezet. Er vormde zich daaruit een vaste kern van vrouwen die actief waren in diverse groepen, en zo organi seerde de werkgroep een aantal cursus sen, zoals "Hoe zeg je wat je denkt," "Vrouw en politiek," "Vrouw en be leid," en sinds kort ook een zgn. Vido- cursus (voor Vrouwen In De Over gang). Behoefte Een gesprek met Toos Slagt, Elly Ernst en Tetchen Steenbrink, allen ac tief betrokken bij de werkgroep, maakt duidelijk dat "EVA" voortdurend op zoek is naar nieuwe activiteiten, waar in de problematiek zoals in de aanhef van dit artikel is geschetst - de uitspra ken zijn van hen - aan de orde wordt ge steld en mogelijk een aanzet wordt ge geven tot een "oplossing": "We zijn voortdurend bezig te zoeken waaraan behoefte is. Vinden we zo iets, dan pro beren we dat." Na de cursus, met name de VOS-cur sus, blijken veel vrouwen min of meer in een "gat" te vallen, leggen zij uit. "Dan waren ze actief in de cursus, en daarna was er niks. Veel vrouwen vie len dan terug in hun isolement. Vandaar dat de werkgroep begonnen is met het opzetten van thema ochtenden, waaraan er op de Interna tionale Vrouwendag (8 maart) een werd gehouden in Artishock, en op 4 mei een over het thema fascisme. Op 8 juni vindt de laatste ochtend plaats, waar Marjan Berk komt spreken over de problemen van de "slanke lijn." Na de zomer wil de werkgroep door gaan met het organiseren van thema- ochtenden als deze, vooral omdat de ervaringen tot dusver heel positief zijn. "Voor veel vrouwen bleken zelfs de cursusen nog een te grote stap te zijn. Daarom zijn we met deze thema-och tenden begonnen, waarvan de opzet veel vrijblijvender is. Je verbindt je nergens aan door op zo'n ochtend te komen kijken en luisteren; je kunt er als je dat wilt heel anoniem blijven. De drempel is veel lager. Een rol daarbij speelt ook dat de cur sussen vaak negatieve reacties oproe pen uit de "omgeving" van dé vrouwen die eraan deelnemen. "Dan hoor je op merkingen in de trant van: "dat brengt de vrouwen maar tot echtscheiding," of het is te "links", terwijl de werk groep politiek toch volstrekt onafhan kelijk is." Er zijn nogal wat vooroordelen over de emancipatiebeweging in omloop, blijkt wel. "We merken dikwijls dat veel mensen, vooral mannen, het nogal be dreigend vinden. Huisvrouw zijn is niet slecht, als je maar niet uit het oog ver liest dat ook dat een keuze is." Mond-op-mond reclame De werkgroep kan inmiddels terugkij ken op redelijke su.ccessen. "Maar je moet tevreden zijn met hele kleine din-, gen. Het meeste moeten we het hebben van mond-op-mond-reclame. In het be gin waren we wel eens gefrustreerd als er maar twee of drie vrouwen ergens op afkwamen. Dan dachten we dat wat wij belangrijk vonden toch ook door an deren belangrijk gevonden moest wor den. Soest is overigens vrij moeilijk in be weging te krijgen, is de ervaring van de drie vrouwen. "Het liefst zouden we een eigen trefcentrum willen hebben, waarvan dan ook verschillende andere groepen gebruik zouden kunnen ma ken. Er is ooit wel eens een poging onder nomen om in Soest een vrouwencafé op te richten, maar dat is niets gewor den." Het is de bedoeling althans een aantal van de cursussen ook na de zomer weer door te laten gaan. Professionele bege leiding krijgt de werkgroep daarbij van de Culturele Raad uit Utrecht, waar men een beroep kan doen op ad viezen en deskundigheid. Dat de werk groep zich beperkt tot activiteiten voor vrouwen - ofschoon ook heel wat man nen tot hun voordeel gebruik zouden kunnen maken van het aanbod aan cur sussen - zit hem vooral in het feit dat veel vrouwen in een "gemengde" groep veel minder geneigd zullen zijn vanuit hun eigen persoonlijke ervarin gen te spreken, en daar is het bij de ac- tiviteitèn van de werkgroep veel meer om begonnen dan om het overdragen van "kennis." Over de effecten zijn de vrouwen zonder aarzeling positief. "Je kunt hier en daar toch merken dat het tij keert. Het is een proces dat niet meer te stui ten is, al moet je in deze tijd van crisis door de teruglopende economie wel op passen dat vrouwen niet opnieuw in een hoek worden gedrukt waaruit ze net te voorschijn zijn gekomen. 'Nooit meer slank' De eerstvolgende thema-avond die door de werkgroep EVA wordt georga niseerd vindt plaats op vrijdag 8 juni a.s. in het gebouw van "Vrouwen voor Vrouwen", Parallelweg 7. Voor de or ganisatie van deze ochtend tekenen o.m. Tineke Dorr en Lydia Meijer, bei den eveneens actief lid van de werk groep. "Nooit meer slank" is de titel van een boekje, geschreven door de be kende cabaretière Marjan Berk. Naar aanleiding van dit boekje is de schrijf ster zelf uitgenodigd om te komen ver tellen over de problematiek van het 'slank-moeten-zijn" "Veel vrouwen vragen zich dit voor jaar weer af: Kan ik nog in m'n bikini, ben ik niet te dik? En er wordt weer op grote schaal gebruik gemaakt van al lerlei diëten," aldus de aankondiging van de thema-ochtend. Marjan Berk vertelt op humoristische wijze en uit eigen ervaring over de mode van het slank-moeten-zijn. Waarom juist dit onderwerp aan de orde wordt gesteld op een bijeenkomst die in hét kader van de vrouwen-eman cipatie staat, wordt door Tineke en Ly- V r.n.l. Elly Ernst, Toos Slagt en Tetchen Steenbrink. Foto: Goos van der Wilt dia als volgt verduidelijkt: "Het is wel degelijk een samenlevingsprobleem. De maatschappij wil nu eenmaal slanke vrouwen zien. Kijk maar naar de Ster-reclame. Daar zie je alleen mooie, goed uitziende en vooral slanke vrouwen, behalve misschien bij de spotjes voor schoonmaakmiddelen want daarin 'doet' een ouderwets-dege- lijk-gezet type vrouw het kennelijk nog best," aldus Lydia. "Het is een onder werp dat vrouwen in het algemeen heel erg bezig houdt. Je moet er in de ogen van mannen altijd zo prima mogelijk uitzien. Als vrouw ben je kennelijk pas wat, als je slank bent. "Het zijn effecten die elkaar verster ken," vult Tineke aan. "Het heeft ook alles te maken met onze cultuur, waar in de mannen de vrouwen moeten ver sieren. Mannen zitten waarschijnlijk veel minder in de knoop met hun li chaamsomvang. Van hen wordt het ge makkelijker geaccepteerd." Zij wijst erop dat de "vermageringsziekte" met de officiële naam anorexia nervosa waarover de laatste tijd veel wordt ge publiceerd, ook vrijwel alleen bij vrou wen voorkomt. "Je zou dat kunnen be schouwen als de tegenhanger van het dik-zijn." Het probleem van het niet- slank-zijn is duidelijk onderhevig aan modë verschijnselen, vinden beiden, "Er is een tijd geweest dat dik zijn juist een voordeel was. Hoe dikker hoe rijker. Als je mager was betekende dat tegelijk dat je ook arm was. Een kwes tie van status dus. Bikini-tijd Als de bikini-tijd nadert worden veel vrouwen uiterst orjzeker. Het Is ook moeilijk, omdat de "leuke" mode-vrij wel altijd is toegesneden op het ideale, slanke type. "Als je in een winkel staat om een jurk te passen, dan is het opval lend dat je de lekkerste kleren alleen kunt krijgen als je slank bent. In an dere landen speelt dat trouwens hele maal zo'n rol niet, maar wel in het rij ke westen. Daaruit blijkt maar weer dat het toch eigenlijk een soort luxe probleem is," aldus Tineke. "Onze hele cultuur is ingesteld op "mooi zijn". Terwijl het er toch vooral om zou moe ten gaan dat je je lekker voelt in je eigen lichaam." Dat het goed is dat vrouwen over deze zaken met elkaar in gesprek raken be twijfelen Tineke en Lydia niet. "Het is vooral een kwestie van zelf-acceptatie, je zekerder voelen. Als vrouw wordt je nog maar al te vaak van buiten opge legd hoe je eruit zou moeten zien. Dat is toch een zaak die je zelf moet kunnen en durven uitmaken! Als je onzeker bent luister je te gauw naar anderen, die je voorschrijven hoe je je moet ge dragen en hoe je eruit moet zien." De thema-ochtend is niet speciaal opgezet met de bedoeling er een vervolg aan te verbinden, in de vorm van een cursus of een dieetclub. Wel wordt aandacht besteed aan een aantal belangrijke as pecten, zoals voeding (waarvoor dië tiste Mar Visser is uitgenodigd) en li chaamsbeweging (waarvoor fysiothera peute Agaath van Beusekom is ge vraagd). Aan een bekende Soester ver schijning, Leidje Tomassen die vol slank als ze is, toch met grote energie vele aktiviteiten in Soest onderneemt, is gevraagd de ochtend te openen. De thema-ochtend begint om kwart over negen. Er is kinderopvang aanwe zig. "Ik ben altijd op zoek naar iets moois en iets nieuws", zegt René. "Ik werk erg veel met tastvormen. Als je iets harmonisch wilt maken dan moet het ook van alle kanten kloppen en een na tuurlijk geheel vormen. Het gevolg is dat je dan ook geen begin en geen eind voelt. Vaak ga ik uit van een natuur lijke draaiing." René Jansen, oorspronkelijk afkomstig uit Amersfoort, studeert voor yoga- docent, doet vrijwilligerswerk en wil naderhand zelfstandig werk doen. Het werken met hout is begonnen als hobby op de middelbare school." Daar na heb ik 4 jaar gereisd door Israël en de Verenigde Staten. Tijdens die reizen ben ik met een beitel en een schaaf weer aan het werk gegaan. De laatste tijd ben ik op zoek naar an dere materialen. Ik experimenteer mo menteel met kunststoffen. Hout echter vind ik het fijnste, het helpt je vaak vanwege de vorm en de lijnen. Het is een soort bondgenoot. Voor René Jan sen is het de eerste keer dat er een ex positie van zijn werk wordt gehouden. Tiidpns dp oncning op zaterdap- 9 iuni wil hij zelf iets over zijn werk vertel len en speelt hij enkele muzikale ken op zijn elektrische piano. De tentoonstelling in "De Bereklauw" duurt tot en met vrijdag 29 juni. De openingstijden zijn dinsdag t.m. vrijdag van 10.00-12.00 uur en van 14.00- 17.00 uur, vrijdagavond van 19.00-21,00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. Op 19, 20 en 31 mei j.1. werden in ge bouw Amicitia te Den Haag de Neder landse Kampioenschappen in Ballroom - Latin American dansen voor individuele paren en Formation teams verdanst. Het Soester Forma tion team van Danscentrum Slinger land versloeg daar op overtuigende wijze de 4 andere teams. Vorig jaar Foto: Pieter Paul Swager. Foto: Pieter Paul Swager. had het team zijn Nederlands Kam pioenschap, dat het daarvoor 3 jaar achter elkaar behaald had. af moeten staan aan hun belangrijkste concur rent: het Vida Formation team. Dit jaar haalden zij, in een van span ning sidderende finale van drie teams, hun titel terug met 6 eerste plaatsen van de 7 juryleden. Eervol derde werd het Formation team "Doublé V" uit Hoorn. In een uitverkocht Amicitia werd voor vele enthousiaste toeschou wers, waaronder veel Soester suppor ters, in een wervelende dansshow dui delijk dat trainer VVim Slingerland er weer in geslaagd is een fantastisch team op de been te brengen. In een gesprek wil Wim Slingerland wel verklappen, hoe je zo'n succes be reikt. Goede muziek, een snel wisse lende en goed op muziek afgestemd', choreografie en een enthousiast, hard werkend team zijn dé juiste ingre diënten voor succes. Je moet durven gokken. Ik heb gegokt op een uiterst moeilijke choreografie. Dat maakt de show wervelend. Je moet dan echter wel zorgen, dat het team in staat is zo'n choreografie te dansen. Kun je dat, dan behoor je gelijk tot de beste van de wereld. Want ook de 2 Duitse teams, die resp le en 2de van de wereld zijn. dansen zulke uitgekiende en moeilijke choreo grafieën. Wij hebben aan onze muziek en choreografie ljaar geschaafd en getraind en kunnen met dit team en deze muziek op wereldniveau meeko men. Maandagavond j.1. gingen, voor een deel in de stromende regen, 1859 deel nemers aan de 3e Avondvierdaagse in Soest van start. Door het slechte weer waren dat er 51 minder dan vorig jaar. Die eerste avond voerde de tocht zowel voor de 10- als voor de 15 kilometer wandelaars naar de Lage Vuursche. Gisteravond ging de route in de rich ting Groeneveld en vanavond voert de wandeling door Pijnenburg. Donder dagavond - de laatste - voert de tocht door Soest, om tenslotte te arriveren bij de Brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg, waar om 19.45 uur wordt be gonnen met het défilé, dat de volgende route volgt: Brandweerkazerne - ter rein gemeentewerken - Lange Brink- weg - Raadhuisstraat - Steenhoffstraat - Van Weedestraat - Prins Bernhard- laan - Beatrixlaan - Anna Paulowna- laan - Prins Hendriklaan - Juliana- plantsoen - Korte Bergstraat - Helling- weg - Nachtegaalweg - Pelikaanweg - Leeuwerikweg - Koekoekweg - Laan straat - Vrijheidsvveg - Nijverheids- weg. In verband met het défilé zal aan de Lange Brinkweg tussen de Raadhuis straat en Korte Kerkstraat aan de zijde van het Slachthuis tot aan de brand weerkazerne een parkeerverbod gel den. Muzikale medewerking wordt verleend door PVO Soest, de Drumband Jong MCC Laren, de Brandweerharmonie Bilthoven en de Drumband Irene te Bilthoven. Aanvang défilé vanaf de brandweer kazerne 19.45 uur. Verenigingen die Zaterdag 9 juni a.s. om 14.00 uur wordt in het kunstwinkeltje "De Bereklauw" Steenhoffstraat 63 Soest, een tentoon stelling geopend van houten objekten en tastvormen van de Baarnse kunste naar René Jansen. De tentoonstelling die samenvalt met het tweejarig be staan van het Soester kunstwinkeltje geeft een weergave van het prachtige houtsnijwerk dat de 24-jarige René Jansen de laatste jaren heeft ontwor pen. Houten sieraden, tastvormen en sculpturen in prachtige harmonische vormen, die steeds weer een uitdaging voor hem zijn om iets nieuws te ont wikkelen. Koop hem los voor f 120,- of per "taai set" van twee delen voor f224,- of teken in op de complete serie van 7 delen voor f 730,- bij Boekhandel of Kantoorboekhandel voor de eerste maal meewandelen zijn F.C.C. The King's Road Riders, Dt Bunt, Lindenhof en de Bonifaciusschool. Oudste deelneemster is mevr. van Veen van de Wiardi Beckmanstraat, 73 jaar. Zij loopt voor de eerste maal.» Voor de 26e maal lopen de heren Groart Soesterbergsestraat 53 - Steenhoffstraat 13 Telefoon 12419 Telefoon 10115 Donderdag 7 juni 21.00 uur: Regie, scenario en dialogen: Philippe Garrel. Met: Anne Wiazemsky, Henri de Mau- blanc, Xuan Lindenmayer, Elli Medei- ros e.a. Frankrijk 1982. Philippe Garrel (35) zei over de film: "L'Enfant Secret, dat is het, perspek- tief van jonge ouders. Van een jonge vrouw met haar kind, die iedere zon dag bij haar geliefde doorbrengt. Het is het verhaal van het eind van een jeugd, van de noodzaak volwassen te worden en momenten uit een twee relatie uit te drukken, die overspoelen van levensvreugde, óf die wonden achterlaten." De twee hoofdrolspelers, Elie en Jean-Baptiste, leren elkaar kennen op een warme zomeravond. Daarmee begint hun ontdekkingsreis naar de ander. Een reis met vreugde en pijn, hoogte- en dieptepunten, die Garrel met grote emotionele intensi teit (let bv. op de shot wanneer een mannenhand door hel haar van de vrouw streelt) heeft vastgelegd. Garrel maakte sinds 1966 elf lange speelfilms, die vrij tot zeer experi menteel zijn. Pas met zijn twaalfde. L'Enfant Secret. die de Prix Jean Vigo won, kreeg hij een breder Frans) publiek. Een autobiografisch werk, die met uiterst bescheiden middelen in zwart-wit, tot stand gekomen is. Voor het paar Elie en de filmer Jean- Baptiste stonden Garrel zelf en de popzangeres Nico (ex-Velvet Under ground, groep met o.a. Lou Reed En JohnCale) model. Elie noemt haar zoontje Swann "de man van haar leven". Zo min als zij Jean Baptiste troost kan geven tijdens zijn verblijf in een psychiatrische in richting, zo machteloos voelt hij zich wanneer Elie de heroine omarmt. De eenzaamheid van mensen die niet alleen zijn. Droombeelden uit de kinderjaren. De angst voor het duister, de geheime gebeurtenissen achter een gesloten deur, het afdalen in donkere kelders of het klimmen op zoek naar onwaar schijnlijke zolders. Een ingehouden, breekbare film die de nodige openheid van de toeschouw(st)er vereist. Volgende week donderdag 14 juni een geheel andere film. De debuutfilm van Hans Hylkema De mannetjesmaker. Deze Nederlandse politieke thriller gaat over het Haagse, politieke we reldje tussen 1962 en 1970, waar de politici-adviseur Ben Korsten een op merkelijke rol vervulde. Door over moed valt hij in ongenade en komt onder nogal mysterieuze omstandig heden te overlijden. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden en CJP 4,-. en Caisman. Du yiuuiste groep wordt gevormd door de Chr. school De Bron, die met 123 personen deelneemt. De WSV Olympia loopt als vereniging voor de dertigste keer mee. De A.G.V. De Springbokken en de Rinke Tolman- school voor de tiende keer, de K.B.S. Soestdijk en u.d.ö. De Schakel voor de vijfde keer. Naast de Soester deelnemers komen er ook wandelaars uit Purmerend, Baarn, Eemdijk, Bunschoten, Leus den, Amersfoort, Hilversum, Zeist en Utrecht. STEENHOFFSTRAAT 46 - 3764 BM SOEST - TELEFOON 02155 - 19577

Soester Courant | 1984 | | pagina 11