Ook VVZ D2 pupillen kampioen Zéér thuis in tennis auto smeeing MITSUBISHI COLT ETERNA len."15Vereni8«nS,Soest-Zuid'op de fiets ËZSS7 Soest-Zuid I kampioen International lHIIG Uffl DIRHTHH schoenen leer S.O.Soest bedankt het kader! Geslaagd 'Pupskamp' van v.v. SEC Grandioos volleybalfestijn bij SVV/Stam Soest 1 eindigt op eervolle 2e plaats Tempo Soest organiseert 17e ronde van Soest Bewezen: VOLLEYBAL STUK WDSMA UUR k komt nog ag voor elkaar.. „8104 of 12563 SMA SPORT Competitie nadert beslissing SPORT ÏZIER. 2e Klasse binnen handbereik 4jaar.. Demaker garantie Paardensportcentrum springt in de prijzen ïlenvan'88 der zorgen. vefSYsn beeld en geluid VERBLUFFEND AUTO! VAN WEEDESTRAAT 16 -SOEST- TEL 13473 TENNIS TENNIS Laagste onderhoudskosten Hoogste betrouwbaarheid Gunstige inruilprijs Speciaal zomer-actie model Openingstijden: dagelijks van 8.15-18.00 uur, vrijdagavond 19 00-21.00 uur JL. MITSUBISHI OCCASIONS IF/llAlTl Koningsweg 14 - Soest -Tel.02151-13227 PAGINA 16 prijsverlagingen die van Europa, de Seat kost de Seat Ronda ikzij diezelfde prys- 3.995,-' en de Seat at Ronda Primavera iet andere auto's in 'e 5-deurs u zóveel ier geeft voor zo lok kiest: 5 deuren, stelbare slaapstoe- garandeerd tegen ïstvormingvanbin- nuitTi'akteeruzelf "st op een proefrit vervolgens op een steljjk voordeel i jarige Seat. WOENSDAG 6 JUNI 19ru band tussen de leden en nm J}8? on w over wat men tegenkomt SOESTER COURANT Ter verstevtgmg van de onderlinge band tussen de leden en om ook ni?t tennissende familieleden en verwanten bU clubgebeuren te betreden or ganiseert de Tennis Vereniging "Soest Zuid" al jarenlang „p demidag na Hemelvaartsdag een liets-rallv d e zich steeds in een grote belangstel. iinf ma« verheugen. Ook dit jaar was dat weer het geval. Bijna 200 deelnc mlrVT<'h.t'nen a'^'open zondag aan de Bosstraat popelend van ver langen aan de start voor wat gerust genoemd mag worden het grootste evenement voor jong en oud. Tussen 10.00 en 11.00 uur 's moreen* meldden de deelnemers zich raor koffie en een startbewijs aan het club- huis, hun fietsen zorgvuldig nageke ken met In de zijtassen lichte versna peringen voor onderweg. Voorop of achterop bij tallozen de kinderzitjes voor de allerkleinsten, die vanzelf sprekend de rit glngen meemaken. Verder in de bagage wat regenkleding omdat je maar nooit kunt weten Want het weer is nog nooit spelbreker bli dit evenement geweest, de jaarliikse flets-rally, die mag je gewoolTiet overslaan! De natuur bewonderen Ook nu weer was een parcours uitgezet van ongeveer 35 kilometer, te rijden in een ochtend- en een middagètanDe die traditioneel leidde door de mooiste en minst bekende gebieden van Gooi- en Eemland. Juist daarom misschien wordt er elk jaar weer zo graag mee gedaan. Want zelfs voor geboren en ge togen Soesters slagen de organisatoren er steeds weer in om weggetjes en paadjes te vinden, waar men normaal gesproken nooit zelf zijn weg zal zoe ken. Routes dus, waar onvermoed na tuurschoon en zeldzame flora en fauna in alle rust te bewonderen zijn. Dat staat voorop: iedereen moet zijn eigen tempo kunnen kiezen en ruimschoots de gelegenheid krijgen te genieten van het veelzijdige natuurschoon, dat onze ongeving heeft te bieden. Letten op bijzonderheden Door het spel-element. het oplossen e^heTSr" WEt men tegenkomt ten worat ®»ïen Va" markante Pw>- goed om ziel, u 6en aangezet extra maa^ÏÏSo^orteSe^öni:' Ja' «b InteS SSE in het ïaiïl de kleinste details maken h?hh ap' °°k als die niets te dens rip ran6" met de °^ven die tij- de ralJy worden gesteld. Od tal- taze plaatsen onderweg kon men dan ook groepjes discussiërende deelne- wat zeaaanHreffen' S* °°g ^envoor at ze anders nooit gezien zouden heb ben. Jong en oud gaf zich zeer bewust gevingC °nZe prachtige om- Rust roest Via de Baarnse bossen en de Hoge Vuursche leidde de rit naar de Lage Vuursche, waar midden in het bos een ats was '"gericht voor de middagpauze, inclusief spelterrein voor de jeugd om de benen te strek ken De rustpauze werd als erg ver kwikkend ervaren, totdat men weer op het zadel moest en tot e ontdek king kwam dat de spieren van het on derlijf wel wat stijfjes waren gewor den. Maar de tweede helft van de rit werd niettemin enthousiast aangevan gen, vooral omdat het weer redelijk was opgeklaard. De weg terug Listige en lastige vragen volgden el kaar snel op. Was de eerste weg links als bedoeld of misschien was het niet meer dan een bospad met modderige kuilen en dode takken? Was de con trolepost een echte of een valse? Hoe dan ook, de stemming zat er in en was nauwelijks kapot te krijgen, ook al omdat lekke banden een uitzondering bleven. Voor enkelen vielen de laatste loodjes wel wat zwaar, maar zelfs zuchtend bereikte iedereen het eind punt: het clubgebouw aan de Bosstraat. En daar kwamen de verhalen los. Spijzen en prijzen Op het terras van het park stonden de barbecues op temperatuur voor een buitenmaaltijd met de heerlijkste vleessoorten, terwijl de tap geduldig was. Antwoorden op rally-vragen wer den uitgewisseld en iedereen was er van overtuigd, dat hij of zij het juiste gegeven had ingevuld. Totdat... de uit slag bekend gemaakt werd. Want na genoeg iedereen was plezierig in de maling genomen op een enkeling na, die met een super-wantrouwen de op gaven tegemoet was getreden. Maar dat was niet doorslaggevend. Prijs of geen prijs, iedereen had weer een unieke dag meegemaakt zoals er niet De zoveelste controlepost. Wat wordt er met die vraag bedoeld zo erg veel in een jaar zijn. Tennis Vereniging "Soest-Zuid" had weer eens bewezen er voor het hele gezin te zijn! De middag-stop op de picnicplaats. Iedereen werd gelaafd. Het competitiegebeuren bij de Dam vereniging Soest-Baarn is met nog 2 avonden te gaan in een beslissend stadium gekomen. In groep-A zijn R. Entken en Chr. Bakker niet meer in te halen en blij ven de trotse lijstaanvoerder. De stand in deze groep is t.e.m. maan dag 28 mei: gesp. ptn. R. M. Entken 22 38 Chr. Bakker 22 33 G. L. de Bruyn 13 23 J. J. den Os 13 22 H. Oostenrijk 24 21 C. v. Oosterom 24 21 R. Damen 22 19 J. Hogenaar 23 19 P. Rommens 21 15 A. v. Oosterom 21 14 In de C-groep werden de Neo-Print wedstrijden voortgezet met de volgen de partijen: H. Hageman-Th. Schimmel 0-2 W. v.d. Mey-mevr. Vendrig 1-1 De onderlinge competitie in groep-C werd voortgezet met het restant van de nog te spelen partijen. Uitslagen hiervan zijn als volgt: R. v. Boven-E. Buuning 2-0 A. Breukel-H. v.d. Heiden 0-2 J. Stins-B. v. Brummelen 1-1 H. Versluis-mevr. v. Leeuwenkamp 2-0 H. v. Leeuwenkamp-R. v. Boven 0-2 M. Veldhuizen-G. v.d. Brink 1-1 PAGINA 17 Het bestuur bood een tradionele feestavond aan Afgelopen zaterdagavond besloot S.O.Soest het seizoen weer met een feestavond, die in interne kringen bekend is geworden onder de naam "leiders-avond." Dit traditionele af scheid van het seizoen 1983-1984 werd, evenals alle voorgaande jaren, weer voorafgegaan door een wedstrijd tus sen bestuursleden met jeugdbestuurs- leden en leiders en/of vervoerders. De wedstrijd was, gezien de gemid delde leeftijd een ludiek gebeuren, en er werd soms zelfs nog flink" ge streden." Onder het toeziend oog van voornamelijk familieleden trokken de leiders/vervoerders tenslotte met 5-4 aan het "langste end". Dat langste end moest daarna nog komen. Het einde van een goed verlo pen seizoen, waarin het jeugdbestuur mocht rekenen op de hulp van een grote schare vrijwilligers. Vrijwil ligers die in wat voor vorm dan ook de jeugd in de gelegenheid stelden om te kunnen voetballen. Aan het begin van de gezellige feest avond dankte voorzitter Boerkoel die genen die voor het fantastische koud- buffet hadden gezorgd. De dames die daar aan hadden meegewerkt werden voor de professioneel opgemaakte ta fels in de bloemetjes gezet. Er was een geweldig grote opkomst en het Pavil joen was tjokvol, zodat er maar weinig ruimte was om nog een dansje te maken op de uitstekende muziek van "De Grojans" uit Hilversum. Ook jeugdvoorzitter Joop van Veenen- daal zette enkele "eruitspringende krachten" in de bloemen en dankte alle leiders/vervoerders, barhulpen en ie dereen die meegeholpen had. Hij prees zich gelukkig dat bij Soest een zo groot aantal vaders en ook moeders en zelfs mensen die géén kind hebben als lid, zich ingezet hadden voor de jeugd. Hij hoopte dat het jeugdbestuur ook volgend seizoen weer op allen kon re kenen. Het feest werd tot in de kleine uurtjes voortgezet en was een gezellig "uitluiden" van het seizoen. 102 LS HEEMSTEDE. De voetbalvereniging SEC heeft in het afgelopen weekeinde weer een zeer geslaagd Pupkampgehouden. De eerste dag waren de weergoden de jeugdige voetballertjes (zo'n 100 in totaal) gunstig gezind, maar de tweede dag zat het weer minder mee. Tussen het voetbalgebeuren door werden er diverse activiteiten ondernomen, zoals een wandeltocht met allerlei spelletjes en een zeskamp, evenals een spel voor de leiders en leidsters en de ouders. Uiteraard werd er ook voor de inwen dige mens goed gezorgd. SEC kan terugzien op een succesvol weekeinde. Foto- Too d wiH Het voor de 30ste keer door SVV/Stam georganiseerde volleybaltoernooi is een groot succes geworden. De weergo den waren de organiserende vereni ging dit jaar zeer goed gezind. Eens te meer is gebleken, dat zo'n groot buiten- toernooi vaak valt of staat met de weersomstandigheden. Gedurende de gehele dag scheen de zon en alle deel nemende teams hebben hiervan ook optimaal gebruik gemaakt. Precies volgens schema werd om 9.30 uur een aanvang gemaakt met de wed strijden. Het op het laatst wegvallen van een paar teams gaf in de 1ste ronde wat omzettingen maar heeft het op tijd beginnen van de volgende rondes niet belemmerd. Erg jammer was het dat een van de topteams in de dames ere klasse verstek liet gaan. De samenstelling van deze klasse was bijzonder goed maar door het afzeggen van het eredivisieteam van Brother- Martinus gingen op papier een aantal interessante wedstrijden verlóren. In overleg met de andere verenigingen werd een nieuw wedstrijdschema vast gesteld. Hierdoor werd toch een finale wedstrijd verspeeld die bijna 2 uur heeft geduurd. Van Santen Haag en Sarto zorgden ervoor. Veel publiek was getuige van een wedstrijd die zeer spannend was en hoogstaand volleybal gaf te zien. De reeds 5 maal door de 78, Tel. 02155-17253 Na jaren weer spelend in de overgangs klasse heeft Soest 1 een knappe presta tie geleverd door de 2e plaats te be halen. Door van Boomburg met 5-3 te winnen had het team zich al van degra datie gevrijwaard, maar het streven was op de 2e plaats te eindigen. Slechts twee punten waren daarvoor nodig, maar er moest wel gespeeld worden tegen de kampioen van de afdeling! De singles van Helen Blokpoel, Marja Schothuis en Arnoud Voogel gingen kansloos verloren. Alle hoop was op Pieter Verbrug gevestigd. Hij trok goed van leer, won de le set en liep in deze uit tot 4-1, waarna een kleine inzinking optrad en hij de set met 7-5 af moest staan. Hij herstelde zich snel in de 3e set en won met 6-2. In tegenstelling tot het damesdubbel was het herendubbel snel bekeken voor Jaagpad (6-2, 6-2). Het damesdubbel was éen van de span nendste partijen uit de hele competitie. De uitslag spreekt voor zich: 5-7, 7-5, 6-7. Bijna had men het 2e punt te pak ken. De mixen gingen tegelijkertijd op de baan. Marja Schothuis en Arnoud Voogel hadden de le set 7-5. De mixed van Helen Blokpoel en Pieter Verburg ging verloren, maar met de uitslag 6-2 waren ze dik tevreden. Op de midweek na zit de competitie er weer op. Na 6 competitiedagen ais kampioen uit de bus gekomen, rest ben nog de promotie tot een goed resultaat te brengen. Bij de vorige week genoemde kam pioenteams kwamen er deze week nog 4 bij. Allereerst het Zondag 3e-klasse- team van Ellen Luten, Désirée Voogel, Leen Heemskerk en Hans Römer. Door met 7-1 van Zuilen te winnen zagen de andere kanshebbers door 4-4 gelijk te spelen hun kampioenschap in rook op gaan. Afgelopen dinsdag werd het le dames team van Riek Reimerink, Hans Jetten en Yvonne kampioen. Een sterk team, dat goede kansen biedt om hun ver loren klasse van vorig jaar te her winnen. Ook het 8e team van Loes Appelman, Kitty Brien en Elly Stam, allen voor het eerst competitie spelend, kon de kampioensvlag hijsen. De geroutineerde heren van het B- team, Cor Heemskerk, Herman Kuip hof, J. v. Kooy en Jan Smit, wisten door tactisch en listig spel het kam pioenschap te bereiken. Het jeugd gemengd team tot 12 jaar wist met 8-2 van Soesterberg te win nen. Rachel Beyer, Patricia Kolde- wijn, Onno Appelman en Patrick Meyer, allen nauwelijks boven het net uitkomend, gaven een voortreffelijk partij tennis te zien en eindigden op een goede 2e plaats. Het kampioensteam. V.L.n.r. coach Otto Zoetelief en spelers Wilma van Berkel, Paul Hak, Edwin Abbring en Milou Ros. kampioenschappen te veroveren en wel in de eerste klasse. Team C (Gerda Brandsma, Hennie Bredewold en Trudy Baltus) en in de derde klasse team D Jetje Ros, Marian van de Hengel en Anneke Wisman, en team E Bep v.d. Dijssel, Adrienne Peters en Elly Huizinga. Team C zal op 19 juni bekerwedstrij den spelen en de teams D en F zullen in de promotiewedstrijd een plaatsje in de tweede klasse zien te veroveren. Zaterdag-competitie J.l. zaterdag werd aan de reeks kam pioenschappen een achtste en negende toegevoegd door het herenteam A (Frans BOom, Willem de Beer, Peter Brouwer en Jeroen van Drongelen) en het juniorenteam. A (Inge van Dijk, Karen Mink, Peter Koppies en Bart Schneider). Beide teams behaalden ongeslagen het kam pioenschap. Het herenteam promo veert automatisch van de vierde naar de derde klasse. Beter, hoger en toch gezellig Dankzij een serieuze voorbereiding in de winter hebben meer teams van "Soest-Zuid" dan ooit de lauwerkrans mogen omhangen. Maar er is niet al leen op resultaat gespeeld. Voorop staat steeds bij de vereniging, dat er plezierig en vooral sportief getennist moet kunnen worden. Zonder plezier in de sport kan men het nooit blijvend ver brengen. Inspanning en ontspan ning staan hoog in het vaandel geschre ven; op het hoogste niveau... maar ook daaronder! LAGE PRIJS VOOR ZO N GEWELDIGE key; 4. W. Plantinga met Mister X; 5. M. Verdonk met Pallissa. De volgende rubriek was de 80 cm. De deelnemers van het Paardensportcen trum sprongen deze rubriek onder be geleiding van de nieuwe eigenaar en in structeur, de bekende Lammert La- seur. Uitslag 80 cm. rubriek 1. S. Sukel met Petra2. C. de Ruig met Uniboy; 3. S. Bosselaar met Devel Disign; 4. J. Luggens met Watteou; 5. Y. Hartman met Ivanhoe. Uitslag 100 cm. rubriek: 1. M. v. Breukelen met Pasha; 2. F. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227. telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 SVV-dames gewonnen wisselbeker ging dan ook terecht naar het team uit Den Haag. Bij de heren top was U.V.V. uit Wijk aan Zee de sterkste en mogen ook een jaar de wisselbeker in de prijzenkast zetten. Alle finalewedstrijden konden volgens programma op tijd beginnen. Een goede medewerking van de scheidsrechters had mede tot gevolg dat gedurende alle rondes geen uitloop werd opgelopen. Volgens schema kon de prijsuitreiking geschieden door de loco-burgemeester van Soest, de heer Plomp. Alvorens hiertoe werd overgegaan werd dooi' de organiserende vereniging een woord van dank gebracht aan alle scheidsrechters en aan Mixed Hockey Club en de Sportstichting Soest voor hun medewerking aan dit grote sport gebeuren. Uiteindelijk zijn toch zo'n 1000 mensen een dag actief geweest. Ook werden 2 leden van Olympia, te weten Janny en Dick Kamerbeek in het zonnetje gezet. Zij hebben n.1. alle 30 toernooien van SVV meegemaakt. Een unieke prestatie. Hierna ging men tot de prijsuitreiking over, waarna zowel de organiserende vereniging als de deelnemende teams na een zonnige, geslaagde volley baldag huiswaarts konden keren. 'e,StrijdZde 31 '"ni0ren VVZ'iS Zii" 00k de "FaasB°ys" *<"»P>oen in hun afdeling geworden met S7 punten uit U °so'rdbJkl0erXaedA^i0d"',n aU,mJ,dZ mkele ^'"'estuursleden, de trainers, begeleiders, de vaste s'ppZl^ rï sp™" i, f no ;puyii tyi- luiténu'uue sueiers een van het team in de nieuwe shirts en een bos bloemen. Wegens vakantie ontbreekt Bas Smid op de foto. Met vele supporters vertrokken zondag j.l. de ruiters en amazones van Paar densportcentrum Soest naar Utrecht, om daar deel te nemen aan het spring concours, georganiseerd door de Utrechtse Manége. In een zeer fraai gebouwd parcours werd om 11.00 uur gestart met de 60 cm. rubriek. Deze rubriek is vooral be stemd voor de jonge ruiters en ama zones om wedstrijdervaring op te doen. Uitslag 60 cm. rubriek 1. N. Dinissen met Mistral; 2. J. Lutger met Pastor; 3. N. Scheffers met Nic- Grundel met Fabry; 3. S. Sukel met Petra; 4. Y. Hartman met Ivanhoe; 5. C. de Ruig met Uniboy. In de zwaarste rubriek van deze ge slaagde dag, de 110 cm., waren weer de deelnemers van het Paardensportcen trum de Utrechtse Manége een sprong vóór wat de prijzen betreft. Uitslag 110 cm. rubriek: 1. J. v. Ossendorp met Pablo; 2. Y. Hartman met Ivanhoe; 3. T. Toonen met Golda4. C. de Ruig met Uniboy5. H. v. Rein met Blacky; 6. R. Nijhuis met Porky;7. A. Vissers metCalimero. Op maandag ll juni (2e Pinksterdag) organiseert de Ren- en Touristenver- eniging met als clubsponsor "Lund- beck", haar 17e Ronde van Soest. Dat deze ronde een grote bekendheid in den lande heeft moge blijken uit het grote aantal deelnemers dat ook nu weer aan de start zal verschijnen. De volgende categorieën zullen aan de ze wedstrijden deelnemen Veteranen 45 km., start 12.00 uur, 95 deelnemers; Junioren 60 km., start 13.30 uur, 50 deelnemers. Als klapstuk van deze wielrendag star ten om 15.30 uur 110 amateurs, die een afstand van 100 km. moeten afleggen. Onder de kanshebbers zullen weer veel renners uit de regio deelnemen, zoals bij de veteranen: Evert Diepeveen, Utrecht; Cor Faber. Soest; Joop de Jager, Bilthoven; Kees Niehof, Soest; N. Noteboom, Naarden; Piet Pouw, Kortenhoef; Willem Rijk, Baarn; Kees Smid, Soest; Teus van Tol, Naarden en Henk Westhof, Soest. Junioren: Edwin Hop, Baarn; Peter Kruiskamp, Baarn; J. Mispelaar, Amersfoort; Rob Semper, Amersfoort; Jan Springintveld, Baarn; Fred en Jan' Tromp, Hilversum en Henk Jan Wou- terse, Baarn. Amateurs: M. Beuker, Hilversum; Harry de Boer, Hilversum; Bob v' Boeyen, Baarn; Rob v.d. Broek, Soest; Ron Groen, Baarn, Herman en Wiegert v.d. Hoef, Baarn; Ben Lambo, Breu kelen; Sjon en Ruud Lieverts, Hilver sum; Gijs en Piet Nederlof, Utrecht- Jim Overbeek; Kees Rigter en Stef Smit uit Soest; Dick Soek, Ankeveen- Winifred Teunisse, Utrecht; Hans VoornHilversum Dit zijn enkele bekende renners uit de regio, doch dat er weer hard zal worden moge blijken renners, welke uit het hele land weer naar Soest zullen komen. Deze wed strijden welke onder auspiciën van de KNWU gehouden worden.z ijn mede tot stand gebracht door de vele en het zakenleven van Soest voor weer hun steun hebben gegeven. jarantie krijgt u normaal op de (tie van een B&O televisie, u, voordat Los Angeles begint, n waarlijk Olympische garantie: en met de Spelen van 1988. ceus uit negen verschillende Allemaal met de befaamde B&O Voor het eerst in het bestaan van 'Soest-Zuid' werd door het eerste team. (Paul Hok, Edwin Abbring, Wilma v. Berkel, Milou Ros, en coach Otto Zoetelief) een kampioenschap be haald in de derde klasse. Het kampioen schap werd ongeslagen bereikt. De promotiewedstrijd die toegang kan geven tot de tweede klasse zal gespeeld worden te Raalte. Enthousiast medeleven Het team zal die dag ondersteund worden door een legioen van mini maal een bus vol supporters. Binnen enkele uren nadat het kampioenschap bekend geworden was, was deze bus ai volgeboekt. "Soest-Zuid" is in de stemming voor promotie De vreugde om het eerste team werd enigszins getemperd door de degrada tie van het tweede team naar de vier de klas. Het derde team behaalde vorige week reeds het kampioenschap. Het vierde team (Evert Hooyer, Rik Wouter, Jos Nijhuis en Ciska Wegerif) had een heel regelmatig seizoen met een tweede plaats in hun poule. Junioren De woensdag junioren t/m. 12 jaar. (A) Xander Bremer, Sonja Huizinga, Clement Roest en Nyree Rademaker, en (B) Arjan de Graaf, Anja Hilhorst, Harold v. Brummelen en Jantien de Bruin wisten de helft van alle sets te winnen. Daarmee zijn ze weliswaar geen kampioen geworden maar wisten zij zich goed te handhaven. Dames In de dinsdagcompetitie wisten drie damesteams tussen de buien door drie

Soester Courant | 1984 | | pagina 17