Zesde V an Dam Stratenloop Olympia familie toernooi 1984 werd groot succes SOIi\S> King's Road Rider s naar 'Mekka' van de fietscross Halve en mini- triathlon in Amersfoort Eerste korfbaltournooi Eemvogels een feit! Uitstekende prestaties van A.V .Pijnenburg jeugdploegen ATLETIEK David Brouwer verbeterde jarenoude clubrekord Joop van Leijenhorst toont goede vorm in Brussel Uitstekende prestaties Pijnenburg-atleten tijden Coupe Nationale Nederlanden HONKBAL Knickerbockers pakken 4 punten tegen H.C.A.W. WBVS/ASI-1 verspeelt promotie in laatste periode Herenploeg A.V.Pijnenburg kwam goed voor de dag ZAALVOETBAL Promotie voor DVS Soest RUITERSPORT LR/PC De Zoyse Ruiters Woensdag 13 juni: Volgende week woensdag 13 juni is het weer zover. Dan wordt om 18.30 uur het eerste startschot gelost voor de Van Dam Stratenloop die traditioneel geor ganiseerd wordt door de A.V.Pijnen burg (voorheen S.O.Soest-atletiek), in samenwerking met Van Dam Super. Weken van voorbereiding zijn aan dit gebeuren voorafgegaan om het weer een grandioze happening te laten wor den. Het wordt dit jaar voor de zesde keer dat de Soester en Soesterbergse scholieren gaan strijden om het offi cieuze schoolkampioenschap. In 1979, tijdens de viering van het 950-jarig be staan van Soest, werd voor de eerste maal op het parkoers in de wijk Klaar- water gelopen. Sindsdien heeft het aan belangstelling, zowel van deelnemers als toeschouwers, nooit ontbroken. Inmiddels hebben de scholen hun teams voor de Scholenloop al gefor meerd. Het parkoers heeft een lengte van 1600 meter, dus één mijl. De start is bij Van Dam Super aan de Wiardi Beckmanstraat. Vervolgens gaan de lopers door de Joh. Poststraat, Klaar- waterweg, Titus Brandsmastraat weer terug naar de Wiardi Beckmanstraat. waar bij de start ook de finish gepland is. De organisatoren hebben ook nu weer het verzoek aan de omwonenden ge daan om het parkoers tussen 18.00 en 22.00 uur autovrij te houden. Om 18.30 uur is de start voor de jongensteams van de lagere scholen, gevolgd om 18.45 uur door de meisjes teams. De lagere school-leerlingen die niet zijn opgenomen in de schoolteams kunnen om 19.00 uur vertrekken voor hun rondje in één mijl. Om 19.15 uur wordt het startschot gegeven voor de loop van de teams van middelbare scholen. Ook zij lopen één rondje Na de prijsuitreiking aan de school teams, komen de recreatielopers aan de start. Om 19.30 uur vertrekken zij die één of drie ronden willen lopen. Tenslotte vindt om 21.00 uur de wedstrijdloop over 5 mijl plaats. Aan deze wedstrijd mogen en kunnen slechts die lopers deelnemen die lid zijn van de Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie. De deelnemerskosten bedragen 2,50. Scholieren die niet in de school teams zijn opgenomen kunnen vanaf 18.00 uur hun startnummers afhalen bij de start. De recreatielopers die de één. drie of vijf mijl willen lopen kunnen dat vanaf 18.30 uur doen. Iedereen die zijn gekozen afstand vol brengt ontvangt bij de finish een vaan tje met daaraan een medaille. Grootse braderie Als vanouds organiseert Van Dam Su per rondom de Stratenloop weer een grootse en gezellige braderie, waar de vele duizenden verwachte toeschou wers (en deelnemers) hun hart kunnen ophalen aan de heerlijkste versna peringen. Zo komt er weer een grote barbecue, met knakworstjes en saté (nog altijd drie stokjes voor 2,50 een prijs die zolang de braderie bestaat nog nooit is verhoogd!). Ook staat er een groentekraam, waar Van Dam Su per het publiek met een heel opmerke lijke attracties tegemoettreedt: voor 5i gulden mag men een zak met appels vullen, net zoveel als men er in kan krijgen! Wie nog "andere trek" heeft kan terecht bij diverse kraampjes, met een verleidelijk aanbod, zo als: allerhande snoep, versgebrande noten, berliner bollen, ijs en een van de nieuwste smulprodukten van Van (ragout. Strdgahófï,"Ëoeren 57tïuaken (ragout, stroganon, uuc.c,.-; ;HL"aans en Salami). Verder is er een kraam met popcorn en suikerspin, en natuur lijk - om de dorst te lessen - een kraam pje met frisdrank. Tenslotte kunnen de bezoekers ook nog terecht bij het kraampje met stroopwafels, die daar nog op de ouderwetse manier, met de hand, worden gemaakt. Het geheel wordt opgeluisterd met de klanken van een heus draaiorgel, zodat het onge twijfeld een gezellig feest wordt aan de Wiari Beckmanstraat. De Atletiekver eniging Pijnenburg is tenslotte aanwe zig met het bekende Rad van Avon tuur, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het fonds voor de aanleg van de nieuwe atletiekbaan. De jeugdploegen van de A.V.Pijnen burg hebben tijdens de eerste competi tiewedstrijd voor AB-atleten, afgelo pen zondag in Hoorn, voor een aantal uitstekende prestaties gezorgd. Zowel de meisjes - als de jongenploeg komen uit in de tweede klas van de competitie van district West I en moeten het daarin opnemen tegen atletiekploegen van de provincies Noord-Holland en Utrecht. Na deze eerste wedstrijd staan de meisjes van A.V.Pijnenburg als 2e van de zes deelnemende teams genoteerd en de jongens als zesde van de tien in deze klasse uitkomende teams. Zeer opvallend was dat de jongens estafetteploeg, bestaande uit Leo van Tuyl, Huug Weeber, Bas van Os en Herman Breedewold op de 4 maal 100 meter 0.6 sec. sneller was dan de heren estafetteploeg van A.V.Pijnenburg eni ge weken geleden. Het jongensteam kwam zondag tot 49.3 sec. Het meis jesteam deed voor deze prestatie niet onder en versloeg de andere teams in een tijd van 53.4 sec. Dit 4 maal 100 meter team bestond uit Marleen v.d. Groep, Suzanne Doeg, Gisella van Kouwen en Marion van den Broek. De persoonlijke prestaties van de Soester atleten waren Herman Bree dewold 100 meter in 12.0 sec. (Ie) en 400 meter in 53.8 (2e), Bas van Os 800 meter in 2.03.6 (2e) en hoog 1.55 meter, Paul v.d. Brink 3000 meter in 9.21.3 (le), Leo van Thuyl verspringen 4.67 meter, Huug Weeber kogelstoten 7.53 meter, Kees Versteegd discuswer pen 19.63 meter en speerwerpen 29.32 meter, Marion van den Broek 100 me ter in 12.7 sec (le) en verspringen 4.98 meter, Suzanne Doeg 400 meter in 67.20 sec., Marleen v.d. Groep 800 meter in 2.55.8 en hoogspringen 1.30 meter, Pe tra Burger kogelstoten 7.53 meter en discuswerpen 19.94 meter en Giselle van Kouwen speerwerpen 26.03 meter. Met deze uitslagen bewees de A.V.Pij nenburg dat zij met haar atleten op de goede weg is om aansluiting te krijgen met de grote westelijke atle- tiekclubs. De zeer jonge ploegen van A.V.Pijnenburg, waarbij het meren deel der atleten nog maar tot de B- categorie behoort, hebben verschillen de zeer goede uitslagen neergezet, terwijl hierbij ook nog aangetekend moet worden dat een paar atleten een dag ervoor nog aktief elders op een wedstrijd moesten zijn. De jeugdige D-junior David Brouwer van de A.V.Pijnenburg is er afgelopen weekend in geslaagd twee clubrekords te verbeteren die al jarenlang op naam van Marcel Klarenbeek staan. Zo bracht hij het rekord op de 80 meter jongens D op 10.2 sec. en sprong hij 5.07 meter ver. Ook de prestatie van Guido v.d. Camp op de 80 meter mocht er zijn. Deze junior liep pas zijn 2e wedstrijd en kwam tot een goede tijd van 11.2 sec., waarmee hij tweede werd achter David Brouwer. Bij de meisjes D won Nyrée Rademaker de 60 meter in 8.6 sec. Zondag j.1. kwamen twee A.V.Pijnen burgatleten, Joop van Leijenhorst en Rob de Haas aan de start voor de 20 km loop door Brussel. In deze massa loop streden 20.000 deelnemers uit vele landen. Direct na het startschot nestel de Joop van Leijenhorst zich in de voor ste gelederen. Hij gaf blijk, dat zijn goede prestaties, die hij de afgelopen weken neerzette in baanwedstrijden over 10,5 en 3 km geen uitschieters waren. In stromende regen legde hij het zeer geaccidenteerde parkoers dit maal af in 1 uur 7 min. en 46 sec. en klasseerde zich als 221e. Voor de komende weken staat er voor Joop nog een 1500-meter baanwedstrijd en een 25 km wegwedstrijd op het pro gramma. Gezien zijn huidige uitste kende vorm is het te verwachten, dat ook hieruit zeer goede tijden zullen rollen. Hij mag bij goed resultaat ge zien worden als een van de kandidaten voor zowel de baancup als de Soester runnerscup. Rob de Haas mocht, gezien zijn knie blessure,niet ontevreden zijn. Hij pro beerde het weer eens op deze afstand en noteerde met zijn 463e plaats 1 uur 12 in. en 36 sec. Ook in het Westduitse Dülmen was A.V.Pijnenburg actief. Eef van den Brink kwam uit op de marathon in een poging het aan Jaap van den Berg. "uitgeleende" clubrecord op deze af stand te heroveren. Dit records sneuvelde niet, maar wel wist Eef een plaats op het erepodium te bemachtigen. Hij finishte als 3e in zijn klasse in een tijd van 2 uur 37 min. en 28 sec. Na afloop liet hij vast weten, dat hij zijn prestatie dit seizoen nog behoor lijk zal aanscherpen. Op de kunststofakkommodatie Nenijto in Rotterdam hebben op Hemelvaarts dag drie A.V.Pijnenburg-atleten mee gedaan aan de Coupe Nationale Neder landen. Vooral Marion van den Broek kan terugzien op een zeer geslaagde at- letiekdag. Bij de meisjes B werd zij op de 100 meter sprint tweede met slechts èénhonderdste sek. achterstand op de winnares. Marion finishte in 12.52 sek. Bij het verspringen kwam zij tot 5.24 meter. Bas van Os startte op de 800 meter jongens B en werd zesde in 2.08.06. Ten slotte kwam Paul v.d. Brink aan de start bij de 3000 meter jongens A en werd eveneens zesde in 9.05.6. Dit jaar was het de elfde keer dat deze Nationale Jeugdwedstrijd wordt gehouden, en waarbij nagenoeg de gehele vaderlandse jeugdtop acte de presence geeft. De prestaties van de A. Pijnenbrug-atleten zijn dan ook uitste kend te noemen. Op 30 mei organiseerde de Volleybal vereniging Olympia Soest een groot familie-toernooi. In de sporthal De Bunt waren er 40 teams van familieleden die streden om het kampioenschap. Met veel plezier en grote inzet werd er ge- Sommige teams hadden zich goed voor bereid en kwamen zelfs met een coach. Opa's, oma's, ooms, tantes, neefjes en nichtjes zaten op de tribune om hun familie aan te moedigen. Uiteindelijk eindigde de familie Vlas winkel op de vierde plaats en de fami lie Van der Wal 1 werd derde. Na een spannende finale werd de familie Van Schaffelaar tweede en de familie Henk, Sentje, Rik en Harold van Savooyen eerste. Zij kregen een mand met pro- De Olympia families bij elkaar. Foto: Ron Bos viand mee naar huis. De familie-toto werd gewonnen door Alice Kamerbeek. Het is de bedoeling om deze happening, een idee van Wer- ner Paans, jaarlijks te organiseren. Opnieuw hebben de Knickerbockers pupillen de volle buit binnengehaald nl. 19-0 en 8-5 winst tegen H.C.A.W. uit Bussum. In de eerste slagbeurt van de Knicker bockers liepen de honken direkt vol. Bart en Tobias Paalman kregen bei den 4 wijd. Ronald Tensen kwam door z'n honkslag op een. Door de 4 wijd voor Hessel Bokma scoorde Bart 1-0. Door foutief veldwerk van het H.C.A.W. veld op een klap van Marcel Bouwman, scoorden Tobias en Ronald 2 en 3-0. De slagmensen Rogier Kriele, Friso Dijkgraaf en Maurits Schornagel kre gen allen 4 wijd. Gewaagd honk lopen van Hessel Bokma betekende eerste uit. Vincent Smith en Bart Paalman gingen uit op 3 slag. De stand was in middels wel opgelopen tot 6-0. H.C.A.W. scoorde in hun slagbeurt niet. In de tweede slagbeurt regende het 4 wijd en stroomden de punten voor de Soestena- ren binnen. Toch waren er ook een aan tal honkslagen te noteren nl. van: Tobias Paalman tweemaal, Marcel Bouwman, Rogier Kriele en Bat Paal man. Na deze slagbeurt van de Knic kerbockers was de stand opgelopen tot 19-0. H.C.A.W. scoorde niet meer te gen, zodat er aan deze stand niets meer veranderde. Werpcijfers Rogier Kriele: 3x3 slag, 0x4 wijd, 3 honkslagen tegen en geen veldfouten. De eerste wedstrijd bleek achteraf ge zien een makkie, maar in de tweede wedstrijd kregen de Soestenaren meer tegenstand dan verwacht. De Knicker bockers kwamen na de eerste volledige slagbeurt weliswaar op een 5-1 voor sprong door honkslagen van Bart en Tobias Paalman, Ronald Tensen, Jo- han Peter Vink en Friso Dijkgraaf. In de tweede slagbeurt scoorden de Knickerbockers niet en kon H.C.A.W. inlopen tot 5-4. In de derde slagbeurt scoorde alleen Ronald Tensen op een prima tik van Johan Peter Vink. Johan Peter Vink. H.C.A.W. scoorde opnieuw niet door goed pitchers werk van Tobias Paal man. De Knickerbockers liepen in de vierde slagbeurt uit tot 8-4, Bart en To bias Paalman scoorden op goed slag werk van Rogier Kriele en opnieuw Johan Peter Vink. In de gelijkmakende slagbeurt van H.C.A.W. werd het al gauw 8-5. Met 1 man uit en drie hon ken bezet rook H.C.A.W. z'n kans en gingen de slagmensen van H.C.A.W. het duel aan met pitcher Tobias van de Knickerbockers. Slagman Van Noort- kreeg 3 slag, maar slagman Rolants gaf het echter niet zo snel op. Nadat hij tenslotte 6 foutslagen had gegeven moest hij toch nog met 3 slag aan de broek terug naar de bank en bleef het uiteindelijk toch nog 8-5. Door deze uitslag blijven de Knicker bockers bovenaan staan in deze com petitie. Werpcijfers Tobias Paalman: 9x3 slag, 4x4 wijd, 5 honkslagen tegen, 2 veldfouten. Belangstellenden die dit team aan het werk willen zien, kunnen terecht op zaterdag 9 juni om 10.30 uur op het veld van de Knickerbockers aan de Bosstraat, waar dan de strijd wordt aangebonden met B.S.C. uit Utrecht. De Wedstrijd Bowling Vereniging Soest (W.B.V.S.) heeft het bowlingsei zoen '83-'84 redelijk succesvol afgeslo ten. Het WBVS/ASI-1 team (bestaande uit J. v.d. Graaf, F. Holthuizen, B. J. Schurink en J. v.d. Vegt) heeft tijdens de laatste periode van de huisleague- competitie te Zeist de promotiekansen verspeeld. Na het spelen van de derde periode had het team nog een riant uit zicht om naar de eredivisie te promo veren. Door echter uit de laatste negen wedstrijden slechts 18^ punt (van de mogelijke 45) te halen, gingen de pro motie-aspiraties echter verloren. Uit eindelijk mocht het W.B.V.S. ASI-I team de beker voor derde plaats in ont vangst nemen. Afgelopen maandag is de laatste huis- league-wedstrijd van de Bowling Bond Zeist, waarbij de W.B.V.S. is aange sloten, gespeeld. De beide W.B.V.S. ASI teams, die dit seizoen voor het eerst in de eerste divisie meespeelden, hebben zeker geen slechte resultaten geboekt. Tijdens de vier wedstrijd perioden werden 64 games van 200 of hoger gegooid. Het seizoengemiddelde met daarnaast het hoogste gamere- sultaat luidt als volgt: Ad Aarts162 221E ric de Beauveser 164 (235)Jacques v.d. Graaf: 158 (215) Willem de Groot: 159 (214): Lies Hui- bers 155 (212); Frans Holthuizen: 153 (211); Berend Jan Schurink: 169 (237); Jos v.d. Vegt: 173 (254). Het W.B.V.S./ASI-2 team (bestaande uit A. Aarts, E. d. Beauveser, W. d. Groot en L. Huibers) bezet na een slechte seizoenstart een zwaar bevoch ten zesde plaats, waardoor de beide teams elkaar volgend seizoen weer in dezelfde divisie zullen bestrijden. Door de behaalde resultaten en de medede ling van Auto en Scheepvaart Industrie te Soest, dat de sponsoring werd voort gezet, kan de laatste wedstrijdavond op feestelijke wijze worden afgesloten. Op 31 mei werd in Eersel (Br.) een groot Teamwedstrijd verreden, waar aan alle grote fabrieksteams uit het he le land en België deelnamen, o.a. het team van de huidige wereldkampioen Phil Hoogedoorn en de ex-wereld kampioen Addy v.d. Ven. In totaal 120 teams met 600 crossers. De King's Road Riders waren met twee teams van 5 man en 2 reserves aanwezig (wat de coaches veel hoofd brekens kostte, want allemaal wilden ze wel mee. De King's Road Riders eindigden tus sen dit internationale geweld van 120 teams in de middenmoot wat een ge weldige prestatie is. Clubkampioenschap Zaterdag 2 juni werd de 2e wedstrijd om het clubkampioenschap van de King's Road Riders verreden. De nieu we baan is nu een beetje ingereden, de rijders beginnen eraan te wennen. Na de le K.N.W.U. wedstrijd van 27 mei (in de hozende regen) waren ze wel wat gewend. Bij de 6/7-jarigen werd ditmaal Robin v.d. Wolk le bij de 8/9-jarigen Emile de Groot, bij de 10-jarigen Orijan Kers, bij de ll-jarigen Gabi Walet, bij de 12-jarigen Herman v.d Hengstum, bij de 13-jarigen Peter de Kooy, bij de 14- jarigen Menks v.d. Broek en bij de 15- jarigen Fred v.d. Bunt. Bij de Powder Pulls 7 jr. Monique v. Peek, 9 jr. Jessica v.d. Wolk, 10 jr. Daniëlle v. Leek, 11 jr.: Jolanda v. Opijnen en natuurlijk werd de expert De herenatletiekploeg van A.V.Pijnen burg kwam afgelopen zondag goed voor de dag tijdens de tweede competi tiewedstrijd, die gehouden werd op de atletiekbaan Overvecht in Utrecht. Vele atleten verbeterden hun persoon lijke rekords, hetgeen tot een puntento taal leidde van 6709, ruim 1000 meer dan bij de eerste competitiewedstrijd. A.V.Pijnenburg werd met deze uitslag 4e van de 12 deelnemende ploegen. De 110 m. horden werd door Rolf van Kouwen afgelegd in 19.7 sec. Herman Breedewold liep de 100 m. in 11.5 sec. en de 400 m. in 53.8 sec. Rolf Olsen vol bracht de 1500 m. in 4.33.3 en Paul v.d. Brink de 5000 m. in 16.07.2. Pieter te Vaarwerk sprong 1.70 hoog en Ard Ver meulen wierp de speer naar 45.39 m. Rolf van Kouwen kwam bij het discus werpen tot 26.24 m. en Pieter te Vaar werk sprong 5.34 m. ver. De kogel werd door Ard Vermeulen naar 11.14 m. ge stoten. Tenslotte werd de 4x100 meter estafette door A.V.Pijnenburg afge legd in 48.6. Op vrijdag 15 juni organiseert de Amersfoortse Stichting voor Sport en Recreatie een halve en mini- triathlon. Dit alles in het kader van de viering van Amersfoort 725 jaar stad en in sa menwerking met het ministerie van defensie. Dit laatste omdat het korps mariniers uit Doorn dan hun nationale kampioenschap halve traithlon zullen houden. Voor dit gebeuren zijn de mariniers al een jaar lang in training. De halve triathlon bestaat uit het achtereenvolgens afleggen van 2 km. zwemmen, 90 km. fietsen en 20 km. lo pen. De mini triathlon bestaat uit het achter eenvolgens afleggen van 1 km. zwem men, 45 km. fietsen en 10 km. lopen. Voor het wedstrijdgedeelte van de halve triathlon hebben ruim 120 perso nen ingeschreven onder wie de Amers foortse marathonloper Adriaan Ligt- voet. De deelnemers moeten zelf voor hun fietsen, kleding, schoeisel enz. zor gen en doen meer op eigen risico. De triathlon is een erg zware tak van sport waarbij de sportman/vrouw he lemaal op zichzelf is aangewezen. Het reglement zegt dan ook De triathlon is een wedstrijd die indivi dueel dient te worden afgelegd. Geen enkele vorm van hulp, anders dan door de organisatie verstrekt is toegestaan en overtreding van deze regel kan lei den tot diskwalificatie van de deelne mer. De mini-triathlon heeft een recreatief karakter. Hoewel gezien de presta tie die geleverd moet worden kan iedereen begrijpen dat er ver voor de triathlon erg hard en zeker 3 tot 4 maal per week hard getraind moeten worden. Voor de mini zijn er geen tijds limieten per onderdeel en daar waar gebruik gemaakt wordt van de open bare weg moet men zich houden aan de geldende regels van het verkeer. Het aantal deelnemers is tot op dit moment 200 waaronder twee dames. Om aan de halve triathlon deel te ne men moet men zeker een gevorderde sporter zijn en een van de drie sport onderdelen goed beheersen. In tegen stelling tot de mini, zal bij de halve triathlon wel gebruik worden gemaakt van tijdslimieten. Het parkoer voor de ze deelnemers zal niet toegankelijk zijn voor het verkeer. Dat moet ook wel want eenmaal op de fiets gaat de "blik op oneindig" en dat 90 km. lang. De start zal zijn om 9.00 uur in het Bos- bad Amersfoort waar de zwemnum- mers worden gehouden. Daarna gaat men op de fiets over het viaduct van de Amsterdamseweg naar de A.P. Hil- horstweg waar het fietsgedeelte wordt afgewerkt. Eenmaal terug in het bos- bad beginnen de deelnemers aan het loopgedeelte dat is uitgezet in het bos gebied achter het bosbad. Gemiddeld zullen de deelnemers 5 uur onderweg zijn. Defensie zal op deze dag zorgen voor wegafzettingen, tenten en ander ma terieel en ook het Rode Kruis zal aan wezig zijn en daar waar nodig weer hulp verlenen. De atletiek vereniging Altis zorgt voor het loopgedeelte en de zwemvereniging A.Z.C. de Amer neemt het zwemgebeuren voor haar re kening. Voor de noodzakelijke verzor ging tussen de drie onderdelen zorgt het Nederlandse Genootschap voor Sportmassage dat met een grote groep masseurs aanwezig zal zijn. De tijds waarneming wordt verzorgd door Data Process Amersfoort. Aan het einde van de dag organiseert de ACC Amersfoortse Contact Com missie in het Bosbad Amersfoort een Caraïan Moonlight Swimming. In een in de sfeer van dit programma aange past Bosbad kan men zwemmen, dan sen of deelnemen aan een barbecue. Braziliaanse muziek en Zuidameri- kaanse steel-band muziek met Limbo danseressen njaken het sfeertje com pleet. De toegangsprijs is 7,50 en de eerste consumptie is gratis. Voor verdere informatie kunt u kon- takt opnemen met: Olaf van Erne, tel. 033-14146. Eindelijk is het de Soester korfbal vereniging "De Eemvogels" dan toch gelukt hun eerste toumooi te organi seren op zaterdag 9 juni. 's "Morgens om 9.30 uur begint de eerste speelronde aan de Staringlaan. Maar liefst 19 jeugdploegen zullen tot 12.30 uur strijden om de beste plaatsen in hun afdeling. In de leeftijdsklasse 13-14-jarigen zul len uitkomen: Altius Al uit Hilversum, Woudenberg A, en natuurlijk de Eemvogels Al aspi ranten. In de leeftijdsklasse 11-, 13-jarigen spe len eveneens de teams van Altius en Woudenberg, aangevuld met KVO uit Soesterberg en 2 schoolploegen uit Soest en Hilversum in twee poules. De jongste jeugdspelers(sters), de pupil len (8 t./m. 10 jaar) zijn verdeeld over 2 afdelingen en spelen ook tegen de ver tegenwoordigers van KVO - Altius en Woudenberg. Om 13.00 uur starten de senioren (15 jaar en ouder) en het belooft beslist een spannende middag te worden. Ook hier zijn de verenigingen KVO en Wouden berg goed vertegenwoordigd. In poule A zullen zij met Eemvogels 1 en de Eem vogels jeugdploeg trachten zo hoog mo gelijk te eindigen. In poule B strijden de reserveploegen van de genoemde verenigingen. Be nieuwd zijn we naar de resultaten van de kampioenEemvogels 2. Zaterdag 9 juni dus een uitstekende ge legenheid om eens kennis te maken met het korfbal in Soest. Voor jong en oud is er genoeg te beleven en natuur lijk zelf doen kan ook. Informatie kunt u verkrijgen bij Agnes Kraaikamp, Spinet 82 in Soest, tel. 02155-12743; ook op het tournooi aan de Staringlaan kunt u de nodige informa tie vragen. Hoe bereikt u het veld Komende vanuit de richting Amers foort na de eerste stoplichten de le straat rechts en gelijk weer de le rechts. Direct om de hoek vindt u de parkeerplaats. Er staat een bord ver boden in te rijden dit geldt echter pas na 30 meter, dus tóch inrijden. Vanuit de richting Baarn Na de stoplichten bij splitsing Soester berg/Amersfoort de 3e links en de le rechts. DVS Soest heeft vrijdag 25 mei j.1. ook zijn laatste competitiewedstrijd ge wonnen. Het was Zuider Boys uit Drie bergen dat met een 7-2 nederlaag huis waarts ing. DVS Soest begon ietwat gespannen aan deze wedstrijd omdat er nog nooit van Zuider Boys was ge wonnen. Ook moest men het deze wed strijd stellen zonder Jan Hoefman en keeper Robert de Boer. Ook reserve- keeper Gerrit Aalderink was er niet bij zodat DVS Soest genoodzaakt was om veldspeler Hennie Verwoerd in de goal te zetten. Hennie Verwoerd zou deze avond uitgroeien tot één van de uitblin kers. De eerste helft van de wedstrijd was niet erg aantrekkelijk daar beide elf tallen risicoloos voetbalden. De rust stand was dan ook slechts 1-1. Het doel punt van DVS Soest werd gescoord door René Ribberink. De tweede helft werd het spel gedic teerd door DVS Soest. Alhoewel ze toch nog met 2-1 achterkwamen, was het DVS Soest dat met snel voetbal de Zui der Boys-verdediging overspeelde. Binnen tien minuten tijd had DVS de 2- 1 achterstand omgezet in een 7-2 voor sprong. Doelpuntenmakers waren René Ribberink 3x, Johan Aalderink 2x en Willem v.d. Meer lx. Ook toen Wil- Gregor Landman le in zijn klasse. Op 16 jun vindt het grote Bondsspaar- banktoernooi plaats. Hiervoor zijn 6 clubs uitgenodigd, zodat dit toernooi weer een groots evenement belooft te worden. Op zondag 3 juni gingen de crossertjes weer op weg, ditmaal naar Almere- haven. Er werd weer heel leuk gereden. Vijf deelnemers kwamen in de finale: Robin v.d. Wolk, 6 jaar eindigde met veel pecht door vallen de 8e plaats 4e Orjan Kers, 10 jaar, (ook veel pech) le Gabi Walet, 11 jaar 7e Menks v.d. Broek, 14 jaar 4e Fred v.d. Bunt, 15 jaar. 26 Mei j.1. hebben de paarden en pony's wedstrijden gereden in Wijk bij Duur stede. Bij de pony's had de helft van de club een winstpunt. In de B-dressuur: Nathalie Wollenberg met Trigger 126 punten en een 5e prijs; Ingrid Strumpel met Arabella 131 pnt. en een 3e prijs; zij is nu L. Wanda Bok met Bartje 120 pnt.Sasha v.d. Veer met Ramona liet een leuke proef zien maar had net geen winst punt zij had 116 pnt. In de Ll-dressuur ging Tamara Bok met White Rocket niet zo lekker, zij kreeg 109 pnt. L2 Dressuur: Voor het eerst startte Sa- brien v. Dijk met Cartouche in deze klasse, ze had 98 pnt. Bij het springen werd iedereen d.w.z. Tamara, Nathalie, Wanda en Sabrien gediskwalificeerd wegens 3x weigeren. Bij de paarden startte in de B-dressuur Marjan Veereschild met Evita en be haalde 120 pnt. In de L-dressuur startte Claudia de Borst met "Wilson," zij kreeg 109 pnt. In de M-dressuur reed Gerda van Essen met Pascal, haar proef was goed voor 113 pnt. lem v.d. Meer voor vijf minuten uit het veld werd gezonden, kwam DVS niet in de problemen. Gerrit v.d. Laan en Henk Homan zorgde ervoor dat Hennie Verwoerd niet veel te doen kreeg. Drie minuten voor tijd was het Jan v.d. Wie len die zijn solo van achteren uit net niet zag beloond met een doelpunt, al weer was het de paal die een doelpunt voorkwam. De eindstand werd tenslotte 7-2 in het voordeel van DVS Soest. Daar nog niet alle competitiewedstrij den zijn gespeeld is het nog niet bekend op welke plaats DVS Soest is geëindigd. Het is echter wel zeker een plaats bij de eerste vijf. Deze plaats geeft ook recht op promotie naar de le klasse KNVB Rayon Heuvelrug. Na een slech te seizoenstart werd maar liefst uit de laatste 9 wedstrijden 16 punten be haalt. De Roel B's haarmode wisselbe ker voor de club-topscorer gaat dit jaar naar Jan Hoefman - met 25 goals. Op de tweede plaats eindigde René Ribberink (vorig jaar in het bezit van de wisselbeker) en Johan Aalderink met ieder 23 goals. Jan van de Wielen en Willem van der Meer eindigden op de derde plaats met 8 goals. Op de laatste speeldag nam DVS Soest ook afscheid van de geblesseerde keeper Robert de Boer. Uit handen van aanvoerder Gerrit van de Laan ontving Robert de Boer een kadobon voor zijn bewezen diensten. Gerrit Aalderink zal volgend jaar zijn plaats innemen.

Soester Courant | 1984 | | pagina 19