Stel die commissievergadering/ HEREXAMEN? neem BIJLES De Soester Duinen Studenten uit Titusville verwelkomd met 'Lange Soes ter s' 'Progressief Soest' wil ruim twee ton bezuinigen op schoolzwemmen Eerste sleuteluitreiking van de 28 woningen bij het winkel centrum Overhees bel INSTITUUT MEINERS EHBO-Soest heeft nieuw bestuur Woningbouwvereniging 'Soest' wil van lidmaatschapspunten af 4 jaar Olympische, garantie van Bang Olufsen scliociiinltci Commissie Welzijn stelt discussie A.T.B. uit Marcel van Dam en Henk van Stiphout over 'De 25-urige werkweek' m «w Explosieve exportgroei met 20% WOENSDAG 6 JUNI 198-T Mfl Éfm SOESTER COURANT PAGINA 3 AARDBEIEN VLAAI voS/12,50 10,50 hotel heidepark Schoemaker eeft.. TELEFOON 02155-17089 Bijlessen in alle vakken op alle niveaux. Tot de Spelen van'88 kijkt u zonder zorgen. GOLDEN TULIP JAN TABAK Susan Chorms, Jocelyn Jamir en Vin cent Nathan van Ness - dat zijn de drie Titusviller studenten die dit jaar deel namen aan de tweede aflevering van de uitwisseling tussen Soest en Titus ville. Zij werden maandagmorgen j.1. met koffie en "lange Soesters" verwel komd in de trouwzaal van het gemeen tehuis, door burgemeester P. Scholten. De informele bijeenkomst kreeg daar door toch een wat officieel tintje, voor al doordat de wethouders Menne en Ou demans eveneens acte de présence ga ven. Behalve de gemeentebestuurders en de drie Amerikaanse studenten wa ren ook enkele leden van het comité en sommige Nederlandse deelnemers aan de uitwisseling bij de ontvangst aanwe zig. De drie studenten zijn al sinds vorige week donderdag (Hemelvaartsdag) in Nederland, maar verbleven de eerste dagen bij hun gastgezinnen om te accli matiseren. Vanaf maandag is het offi ciële programma begonnen. Eerder op de dag hadden de studenten even kennis gemaakt met het Neder landse onderwijs. Aan de kardinaal Al- frink-Mavo woonden zij o.m. de Engel se les bij, zodat zij er althans nog een en ander van konden volgen. Later op de dag volgde een bezoek aan de Vlieg basis Soesterberg, uiteraard met name het Amerikaanse deel. Burgemeester Scholten sprak in de trouwzaal een hartelijk woord van wel kom tot de Amerikanen, die tot 25 juni in Nederland zullen blijven. De heer Scholten wees erop dat tussen de ge meentebesturen van Soest en Titusville is afgesproken dat de uitwisseling zo veel mogelijk buiten de officiële instan ties om plaatsvindt, en vooral stoelt op particuliere basis, met name die van de jeugd. "Het is beter dat het kontakt op een natuurlijke manier van onder af groeit, dan dat het van bovenaf wordt georganiseerd." De lotwisseling van 1983 was een groot 1 succfes geweest, aldus de burgemees- ter, -en het is jammer dat dit keer slechtfe drie Amerikaanse studenten in de gelegenheid waren om de trip te ma ken. Van Nederlandse zijde zullen op 9 juli overigens 8 jonge Soesters naar Amerika vertrekken en daar tot 29 juli blijven. De burgemeester stond ook nog even stil bij het onderwijs aan beide zijden van de oceaan. "Er is hier in Holland nogal wat te doen over het onderwijs systeem," aldus de burgemeester, "en het is goed om te weten hoe het in andere landen toegaat." Wethouder Menne van Onderwijs en Jeugdzaken was daarin vanuit die hoedanigheid ook zeer geïnteresseerd, aldus de bur gemeester. De berichten over de beide verpleegsters van Zonnegloren, die stage lopen in het Jesse Parish Memo- railhospital in Titusville, zijn ook zeer goed, wist de burgemeester te vertel len. "Ze hebben het erg naar hun zin, vooral omdat jullie hen op een fantas tische manier gastvrijheid bieden." Hij wenste de Amerikanen nog een ple zierig verblijf in Holland toe. Er staat de Amerikanen in de komende weken een druk programma te wach ten. Gisteren werd er een reisje naar Gouda gemaakt, voor een bezoek aan de zuivelindustrie, vandaag gaat de groep naar Amsterdam en morgen volgt een bezoekje aan Loosdrecht, ter wijl 's avonds gekeken wordt naar de binnenkomst van de Avondvierdaagse. Vrijdag volgt een rondje Soest, met o.m. bezoekjes aan de Kaasboerderij en de Paardenkamp, de beklimming van de toren van de Oude Kerk en het eten van pannekoeken. De Pinksterdagen zijn vrij, maar di rect daarna volgt een uitstapje naar Purmerend, Hoorn en Medemblik. Vol gende week woensdag staat Soest weer centraal met bezoeken aan bakkerij Van Brummelen, het Soester Natuur bad en 't Luykje. Donderdag 14 juni worden de Deltawerken bezichtigd, alsmede de Euromast en de molens bij Kinderdijk. De dag daarna volgt een bezoek aan Amersfoort (o.a. de bloe menmarkt), na afloop waarvan er ge- zamelijk wordt 'gechineesd. Het volgende weekeinde is weer vrij, maar voor de dan komende week staan bezoeken aan Efteling, Haarzuilens, Madurodam etc. op het programma. Op donderdag 21 juni volgt een bezoek aan Foxboro in Soest en een ontvangst Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY A.s. vrijdag en zaterdag: VAN WEEDESTRAAT 76 Fonkelnieuwe zalen! Trefcentrum met alle denkbare faciliteiten Zakelijk óf feestelijk. Móói in hartje van de regio! Bilthoven: 030 - 782477. In de vergadering van de onderwijs commissie heeft het raadslid Jan Vis ser (Progressief Soest) wethouder J. L. Menne (CDA) een notitie overhan digd waarhij hij het gemeentebestuur voorstelt het schoolzwemmen radicaal te reorganiseren. Thans betaalt de ge meente 289.000,- voor zwemlessen en busvervoer. Met zijn nieuwe plan, dat beoogt alleen de kinderen uit gezinnen met lage (re) inkomens gratis zwemles te geven; bespaart hij een bedrag van ƒ229.000,-. Volgens Visser moet het huidige schoolzwemmen in de bezuinigingstljd afgeschaft worden. Schoolzwemmen is geen verplicht onderwijs en hij vindt, dat de overheid de kinderen niet aan een zwemdiploma hoeft te helpen. Wel vindt hij het een taak van de gemeente de kinderen in staat te stellen te leren zwemmen uit een oogpunt van veilig- Ontvangst in de trouwzaal door bur gemeester Scholten. De drie studenten uit Titusville zitten rechts naast elkaar. Foto: Goos van der Wilt door Hartje-Zuid, waarna op vrijdag een afscheidsavond wordt gehouden in restaurant "La Grande Bouffe". Op maandag 25 juni stappen de Ameri kanen weer op het vliegtuig dat hen naar Titusville moet terugbrengen. Het gehele programma is, met allerlei wetenswaardigheden, opgenomen in een voor de gelegenheid gemaakt boek werkje, waarin tevens vermeld wordt welke sponsors de uitwisseling mede mogelijk hebben gemaakt. Foxboro Nederland N.V.; Bottelmij Het Gooi B.V. (Coca Cola)Boekhandel Van de Ven; Fotografie Van Oosten; Brandsma Glas; Rabobank; Bloemen - boetiek Fleurida; Garage Stam Soest- dijk B.V.Super Cleaner B.V.Restau rant Darthuizen; Frans Bosman B.V. Electro Technisch BureauAutobedrijf J. Smeeing; Verhuisbedrijf A. van 't Net en Zoon B.V.; Restaurant La Grande Bouffe; Bakkerij Van Brum melen, Ossendamweg; Continental Pu- Relations B.V. i Op donderdag 14 juni a.s. om 15.30 uur zal de sleutel van de eerste van de nieuwbouwwoningen achter het winkelcentrum aan de toekomstige be woner uitgereikt worden. Dit zal worden gedaan door de heer ir. C.E.C. de Reus, Hoofd Ingenieur Direkteur van de Provinciale Direktie van de Volkshuisvesting. Het bouwplan omvat in totaal 28 wo ningen, waarvan 14 op de begane grond en 14 op de eerste verdieping. Het zijn allemaal 3-kamerwoningen. Van de 28 zijn er 4 uitgerust met extra voorzie ningen, waardoor die 4 woningen bij uitstek geschikt zijn als bejaardenwo ningen. De uitvoering is in handen van het plaatselijk aannemersbedrijf G. W. van de Grift b.v, terwijl het ontwerp door het architektenburo Inbo b.v. uit Woudenberg verzorgd is. De kale huurprijs varieert van 365,- tot 390,-. Alle woningen beschikken over een eigen gas, water en electra- aansluiting. Bovendien is elke woning ihirtici lAiii De Soester EHBO heeft een nieuw be stuur. In de buitengewone ledenverga dering die vorige week dinsdagavond plaatsvond in het eigen gebouw van de vereniging aan de Parallelweg stemden de leden in overgrote meer derheid in met het door de commissie van goede diensten voorgedragen kan didaat-bestuur, dat de afdeling Soest in de komende periode gaat leiden. De nieuwe voorzitter van de Soester EHBO is de heer H. E. J. Smit, ere-lid, die het voorzitterschap in het verleden ook al gedurende een aantal jaren op zicht heeft genomen De vergadering werd geopend door de heer R. Vredeveld, die samen met me vrouw A. S. Holleman-Stratman de commissie van goede diensten vormde die in de afgelopen weken door tal van gesprekken met oud-bestuursleden de weg heeft geëffend voor het optreden van het nieuwe bestuur. Mevrouw Holleman gaf de leden een uit gebreide en indringende toelichting op de gebeurtenissen die tot de bestuurs crisis hadden geleid, en die vooral tot uiting kwamen tijdens de ledenverga dering van 3 april, toen het vorige be stuur zijn zetels ter beschikking stelde. De verkiezing, die schriftelijk plaats vond, had als resultaat dat alle kandi daat-bestuursleden werden gekozen. Een aantal van hen maakte r'eeds deel uit van het oude bestuur; de dames A. C. Jorna-van Waes en M. Wiemans-Hen driks, evenals de heren A. T. Slotboom, W. P. Rijkers en D. van der Wijden. Naast hen maken nu ook de heer H. E. J. Smit en de heer R. Vredeveld deel uit van het bestuur. In een dankwoord aan het slot van de vlot verlopen vergadering dankte de heer Smit vooral de commissie van goede diensten voor haar activiteiten en de leden voor het getoonde vertrou wen. Od de aeenda vnnr rif» ian rvt-ronHurim. c Drie jaar fabrieksgarantie krijgt u normaal op de technische perfektie van een B&O televisie. Maar koopt u 'm nu, voordat Los Angeles begint, dan krijgt u ook een waarlijk Olympische garantie ruim vier jaar - tot en met de Spelen van 1988 U hebt bij ons de keus uit negen verschillende kleurentelevisies. Allemaal met de befaamde B&O afstandbediening. Komt u deze week maar eens kennis maken met de beeld en geluidkwaliteit waarvan u minstens 4 jaar lang onbezorgd zult genieten. We hebben al een B&O TV met Olympische garantievoor f.2299,-. Dealer voor Soest: yaii Van Weedestraat 80 Soest - Tel. 02155-10344 4 jaar garantie Op de agenda voor de jaarvergadering van de woningbouwvereniging Soest, die op woensdag 13 juni a.s. wordt ge houden in de Borg (20.00 uur) staat het bestuursvoorstel om te streven naar afschaffing van de 12 punten-toeken- ning aan woningzoekenden voor het feit dat men lid is van de woningbouw vereniging. Het bestuur is van mening dat deze toekenning in feite een "on eigenlijke zaak" is, en dat het zelfs praktischer zou zijn om voor het niet- lidmaatschap van de woningbouwver eniging 12 punten van de totale score af te trekken. Op een gegeven moment, aldus het bestuur, komt het zelfs zover dat op een enkele woningzoekende na alle woningzoekenden lid zijn van een woningbouwvereniging. Het zijn dan papieren leden, die in administratief opzicht veel werk bezorgen door de grote verhuisbeweging. Aan adreswijzigingen worden per jaar bijvoorbeeld zo'n 950 mutaties verricht; aan nieuwe meldingen 700; aan afmeldingen of bedankjes 400; aan het afvoeren van niet-betalers 200. Per jaar moeten ongeveer 2.250 wijzi gingen in de ledenadministratie wor den verwerkt, terwijl er slechts een toename is van zo'n 100 leden per jaar. De kosten van de mutatiewerkzaam heden bedragen per jaar ongeveer vijf- tot zesduizend gulden. Goed werk Het lidmaatschap van een woning bouwvereniging heeft niets te maken met de persoonlijke woningnood van een woningzoekende, schrijft het be stuur in een notitie. Het zou zo moeten zijn dat mensen, al of niet bewoner en/of woningzoe kende, lid worden omdat zij vinden dat de vereniging goed werk doet dat gesteund moet worden. Het puntensysteem dat bij de woon ruimteverdeling wordt gebruikt voor de bepaling van de urgentie, bevordert het lidmaatschap doordat leden 12 punten extra krijgen. Dat is een on- Kritiek op warme maaltijden-voorziening Pas op woensdag 13 juni (van vier tot zes uur) gaat de commissie Welzijn praten over de A.T.B.-plannen voor cultuur, recreatie, sociale voorzienin gen en maatschappelijk werk. Deze sector moest oorspronkelijk 434.000,- bezuinigen, maar de voor stellen van de werkgroep voor 1985 ten bedrage van 203.000,- zijn door het college van B. W. verworpen. Vol gens een meerderheid in het College kan het "herordeningsplan" (Artishock naar de Borg, etc.) het beoogde bedrag in 1985 en 1986 niet opbrengen. In het raadsvoorstel staat letterlijk: "Ofschoon wij een grotere invloed en grip op het terrein van het welzijn op zich een goede zaak vinden, spreekt ons de wijze waarop deze gedachte is uitgewerkt niet aan. Nieuwe voorstellen met betrekking tot het verminderen van de uitgaven zijn nu in de maak en komen op 13 juni ter sprake. De raadsleden hebben dan nog precies één ween de tijd om op 21 juni in de raadsvergadering te kun nen beslissen. Dit uitstel was de reden dat in de laatste commissievergade ring van Welzijn niet over dit geagen deerde onderwerp (toekomstig wel zijnsbeleid) werd gesproken. Wariic maaltijden Wel kwam in deze vergadering even de warme maaltijden-voorziening ter sprake. Er bestaan nog al wat klach ten over de 38.000 maaltijden die aan bejaarde mensen dagelijks in Soest worden verstrekt door een firma uit Arnhem. De maaltijden schijnen 'koud' en "slecht" te zijn. Wethouder Frans Kingma (PvdA) was op de hoogte van de klachten en ver telde dat men onderzoekt of het moge lijke is dat één van de bejaardencentra deze voorziening overneemt. Men be kijkt thans of het anders kan, maar dat vereist wel wat voorbereiding. eigenlijk gebruik van urgentiepunten, omdat het lidmaatschap van een wo ningbouwvereniging op zich de ur gentie van een woningzoekende niet verhoogt. Het bestuur is zich ervan bewust dat bij het verdwijnen van de puntentoe kenning voor het lidmaatschap het aantal leden zou kunnen teruglopen. Een ruwe schatting is, dat er 1.000 bedankjes in twee jaar tijd zullen ko men. Het gevolg hiervan zou kunnen zijn dat een contributieverhoging no dig is tot 12 of 13 gulden. Ook hier over kunnen de leden zich uitspreken. Isolatieplan Op de agenda voor de jaarvergadering staat op het voorstel om de 288 wo ningen van "Soest", die in de jaren 1974 en 1975 in Overhees zijn gebouw te isoleren. Daarvoor moet de bouw kundige gevelcontructie tevoren wor den verbeterd, zoals ook het grondwa terprobleem eerst uit de wereld ge holpen moet worden. Met de gevelverbeteringen is een be drag van 792.000 gulden gemoeid. De woningbouwvereniging krijgt daar van 207.000 gulden terug van het rijk, als subsidie. Tegelijkertijd kunnen de woningen worden voorzien van spouwmuurvul ling, dubbel glas en eventueel ook vloerisolatie. Daarvoor bedraagt de investering een bedrag van bijna twee miljoen gulden. Daarvan gaat de rijkssubsidie nog af, maar het resterende bedrag moet door middel van een huurverhoging door de bewoner worden opgebracht. uitgerust met een individuele centrale verwarmingsinstallatie, zodat de ser vicekosten niet meer dan 20,- per maand bedragen. De totale huurprijs bedraagt daarmee niet meer dan 410,-, zodat de doelstelling om betaalbare woningen te bouwen geslaagd kan worden genoemd, mede omdat door de isolatievoorzieningen de stookkosten ook betrekkelijk laag zullen zijn. Op grond van het gemeentelijke woon- lastenbeleid zijn deze woningen dan ook toegewezen aan woningzoekenden met een inkomen beneden de 3.000,- bruto per maand. Kandiaten met een hoger inkomen dan de genoemde 3.000,- komen voor deze woningen niet in aanmerking. Deze groep heeft echter wel degelijk belangstelling voor dit soort woningen, maar zolang er al leen maar woningen in deze huurklasse gebouwd worden, zullen zij daarvoor nooit in aanmerking komen. Om wat meer te weten te komen van de wensen van deze categorie van woningzoeken den met wat hoger inkomen, is een de zer dagen een woonwensenonderzoek gestart. Daarbij wordt hen gevraagd welke woningtype zij wensen, alsmede welke huurprijs zij daar voor over heb ben. Hoewel van de uitslag van het onderzoek op dit moment nog niets te zeggen valt, zou een conclusie kunnen zijn dat het verantwoord is een aantal relatief dure driekamerwoningen te gaan bouwen, voor de 1- en 2-persoons- huishoudens met een inkomen boven de 3.000,- per maand. Op papier be staat deze groep uit ruim honderd kan didaten. Uit het woonwensenonderzoek zal moeten blijken hoeveel daarvan in teresse hebben in een driekamerwo ning met een relatief hoge huur van bij voorbeeld ƒ550,-a ƒ.600,-. Ruiten vernield In het afgelopen weekeinde hebben on bekende daders de ruiten van de aula van de Van der Huchtschool - en de Openbare Mavo aan de Valeriaan straat/Varenstraat onder handen ge nomen. Zij richtten nog verdere ver nielingen aan door o.m. stoelen naar buiten te gooien. De vijf ruiten werden vernield met tegels, straatstenen en bierflesjes. heid. Het busvervoer van en naar school is hem een doorn in het oog. "Als ik zie hoe bij de Turf 's middags een grote bus wegrijdt, waarin plaats is voor 60 passagiers, en ik zie dat er vijf kinderen in zitten, dan vind ik dat zondegeld," aldus Visser die in de com missievergadering steun kreeg van Ankie Blom (VVD). In de notitie heeft de éénmansfractie berekend, dat voor de 289.000 gulden de kinderen een zwemles krijgen van 35 minuten, waarvan effectief 20 minuten resteert als "natte gymles." Van de ruim dui zend kinderen die school-zwemmen zijn er maar 413 die (nog) niet kunnen zwemmen. Visser gaat er vanuit dat de helft hiervan de zwemlessen niet kan betalen. Die 200 kinderen wil hij in de derde en vierde klas van de basisschool per seizoen een gratis abonnement ge ven en gratis zwemles. Dat vergt een bedrag van totaal 59.800, - Ans Greefhorst (CDA) wil de P.S.-noti tie graag in haar fractie bespreken, omdat zij vindt dat de gemeente in het kader van de A.T.B.-plannen te weinig bezuinigd heeft op dit onderdeel: 32.975,- op schoolzwemmen en 16.250,- aan vervoerskosten. Wethouder Menne beloofde de notitie in het college van B. W. te zullen in brengen. Frans Ribbink (VVD) wees de plannen van Visser echter af. "Volgens dit voorstel moeten de kinderen straks met hun ouders naar het zwembad om zwemmen te leren." Hij vreest dat die belasting voor de ouders in bepaalde gevallen kan betekenen dat een kind niet leert zwemmen. Een risico dat hij niet wil lopen. "Zwemmen kan in be paalde gevallen levenreddend zijn. Tenslotte bepleitte Visser het afschaf fen van het gratis "recreëren" van kin deren in het Soester Natuurbad tijdens "warme" schooluren. In 1983 maakten 9624 leerlingen daarvan gebruik. "Je hoeft maar even de naam van je school te noemen bij de kassa en je mag er voor niets in! Met zwemles heeft dit niets te maken. Dit is geen school zwemmen, maar onder schooltijd zwemmen," aldus het raadslid. Beide Pinksterdagen bereiden zij een authentiek Scandinavisch buffet,met muziek. Vanaf 17.00 uur voor de stoere prijs van f 32,50 SOESTERBERGERSTRAAT186 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 30.000 paar ogen kijken wekelijks in de Soester Courant! PvdA organiseert bijeenkomst inde De Pv.d.A.-afdeling Soest/Soesterberg houdt op 13 juni a.s. een openbare le denvergadering die in het teken staat van de "25 urige werkweek". Op deze avond kunnen afdelingsleden en be langstellenden discussiëren en/of zich laten informeren over een vergaan de vorm van A.T.V. (arbeidstijd-ver korting), de "25 urige werkweek". Onlangs nog benadrukte Marcel van Dam de noodzaak om tot een derge- llijke drastische maatregel, op niet al te lange tertnijn, over te gaan. Van Dam zal" op deze avond zijn zienswijze na der uitéénzetten. CëntraAl'"daarbij staat de gedachte dat iedereen die (betaald) zou willen werken ook (be taald) moet kunnen werken. Een gi gantisch probleem; er zijn zo'n 860.000 geregistreerde werklozen; daarnaast is er nog een grote verborgen werk loosheid (W.A.O-ers-Vrouwen-mensen die zich niet meer in laten schrijven- jongeren die in het onderwijs systeem blijven hangen etc.). Naar schatting Marcel van Dam. NEC-voorsitter Lambert Fokkema op jaarvergadering De 525 leden van de Nederlandse Ex port Combinatie (NEC) te Soest heb ben de 32-ste jaarvergadering feeste lijk gevierd als gasten van de Stichting Havenbelangen Rotterdam-Europoort, met een indrukwekkende presentatie bij Nedlloyd Lijnen B.V. teneinde de dynamische exporteurs te tonen tot welke service en prestaties de Rotter damse havenbedrijven in staat zijn. Er is veel reden voor feestvreugde" zei NEC-voorziter Lambert Fokkema in zijn jaarrede, want de export van Nederland toont dit jaar een explosieve groei. In het eerste kwartaal van 1984 steeg de Nederlandse export met 20% en een voortgaande groei zit er rotsvast in. Dit jaar zal het Nederlandse export cijfer de 200 miljard-barrière over schrijden en eindigen op vermoedelijk 215 miljard, hetgeen betekent dat er rond 30 miljard méér wordt geëx porteerd dan in het voorbije jaar. En 30 miljard extra is goed voor rond éénhonderdvijftigduizend arbeids plaatsen." Nog een paar van deze injecties en de roep om arbeidstijdverkorting zal ver stomd zijn!" Waaraan danken wij de explosieve groei van de export? Door de loonkostenmatiging is onze internationale concurrentie-positie on betwist versterkt", aldus de NEC- voorzitter, maar het grote geheim van de succesvolle ontwikkeling in het bedrijfsleven is het hernieuwde elan en de motivatie zowel op de werk vloerals in de direktiekamers". We zijn terug uit de roes van de zo genaamde wetenschappelijke benade ring, zich uitend in rapporten schrij ven, confereren, vergaderen en her overwegen." Het geloof in de man met de monster koffer (al 32 jaar ons devies) is terug en de koopman krijgt weer de erken ning die hem toekomt. Gelukkig profiteert daar ook de Rotter damse haven in hoge mate van en ik maak met groot genoegen gewag van het loffelijke gebaar van de reders, die door het wijzigen van de struktuur per 1 april jl. de kosten voor de import en exporthandel aanzienlijk hebben verlaagd", aldus de heer Fokkema. zoeken 1.5 a 2 miljoen mensen een of andere vorm van betaald werk. De PvdA merkt op: "De heer Lubbers zou de konsekwentie van zijn uitspraak 'als er meer dan 1 miljoen werklozen zijn, treed ik af', moeten aanvaarden. Maar de arrogantie van de macht is ook dit kabinet niet vreemd. Het ka binet weigert botweg om alternatieven (die zouden leiden tot minder werk lozen). bijv. van de PvdA t.a.v. dit falend beleid, op hun waarde te beoor delen laat staan te gebruiken. Terug dringen van het financieringstekort en rendementsherstel voor het bedrijfs leven zijn de beleidsuitgangspunten van dit CDA - VVD regeringsbeleid. Op zich prijzenswaardige doelen, maar het leidt niet tot een oplossing van het werkloosheidsprobleem. Maat regelen als WBU (werken met behoud van uitkering) en leerovereenkomsten voor jongeren zijn surrogaatmiddelen en leiden tot nieuwe tegenstellingen en ongelijkheid. De zorg voor de werklo zen wordt door deze regering alleen met de mond beleden. Konkreet beleid, om tot oplossingen voor het onaanvaard bare maatschappelijke probleem van zo'n grote werkloosheid te komen, wordt niet gevoerd. Vergaande ATV (arbeidstijdverkor ting) zou een mogelijke bijdrage kun nen leveren aan het terugdringen van de grote werkloosheid. Echter, ook hieraan zijn nogal wat nadelen ver bonden, met name in de inkomenssfeer. Henk van Stiphout, die voor de WRR (Wetenschappelijke Raad voor het Regeringsbeleidarbeidsmarkt-on derzoek verricht, zal dan ook wat kant tekeningen plaatsen bij het betoog van Van Dam over de 25-urige werkweek. Bezoekers van de vergadering zullen de gelegenheid krijgen om met Marcel van Dam en Henk van Stiphout over deze materie van gedachten te wisse len. Alles bij elkaar belooft het een in teressante avond te worden. Woens dagavond 13 juni in de Borg, Willaert- straat 49, aanvang 20.00 uur, toegang gratis. Afdelingsleden met vervoers problemen (b.v. ouderen) kunnen kon- takt opnemen met Jopie Broersma, tel. 10389, om. e.e.a. te regelen. Soester Courant, al zestig jaar 'thuis' in Soest Vanaf 20 juli kuilt u eindelijk terecht bi) het super-strategisch gelegen Hm Golden Tulip Jan Tabak te Bussum. Buiten de stadsdrukte, hartje Ie II W wAA W# Gooi. Makkelijk parkeren Hotelaccommodatie voor meerdaagse V vergaderingen en volop ontspanningsmogelijkheden. Faciliteiten voor J f Vanaf 20 juli kunt u eindelijk terecht bij het super-strategisch gelegen Golden Tulip Jan Tabak te Bussum. Buiten de stadsdrukte, hartje t Gooi. Makkelijk parkeren Hotelaccommodatie voor meerdaagse vergaderingen en volop ontspanningsmogelijkheden. Faciliteiten voor een snelle zakenlunch of -diner. U kunt nu reserveren: 02159-4 88 33 Na 20 juli 1984: 02159-59911. Amersfoorlsestraatweg 27.1401 CV Bussum. Telex 73388.

Soester Courant | 1984 | | pagina 3