Stam iartin fdeling Bevolking wint vijfde temeente - Volleybaltoernooi OSBOOM Soester Hans Kramer fietst deze zomer door Amerika 't gerommel Zwemvierdaagse van 18 t/m. 22 juni Eerste eigen tournooi Eemvogels zeer geslaagd £RK Èfj $OES> KETTING FORMULIEREN "PAGÏfe WOENSDAG 13 JU N11984" SPORT Soestdijk Amersfoort Hilversum Kings Road Riders organiseert 2e Bondsspaarbank toernooi S W-Stam rekreanten- toernooi auto ig herstellen. Autowasaktie Hopman Massel- man Groep PAGINA 17 SOESTER COURANT SPORT BEDRIJF A.V.Pijnenburg- atleten in 10 en 25 km wegwed strijden Zware dobber voor Nederlandse volleyballers Knickerbockers blijven winnen M 0.995,- Henk Schaak 6e in Super Prestige HONKBAL VOLLEYBAL KORFBAL Voor het eerst in de geschiedenis van de korfbalvereniging de Eemvogels vond er op hun veld aan de Staringlaan een door henzelf georganiseerd tour- nooi plaats. Reeds om 9.00 uur was het een drukte van i bejang. Maar liefst 19, jeugdploegen zouden tót 13.00 uur strij den om de beste plaats, terwijl 's mid dags 8 seniorenteams het tegen elkaar zouden opnemen. De jeugd-technische commissie van de korfbalvereniging heeft, mede dankzij de hulp van ouders van de jeugd en de hulp van de overige leden, dit tournooi tot een waar succes weten te brengen. Ook het weer zat mee. Volgend jaar is het lustrumjaar van de Soester korfbalvereniging De Eemvogels. Dan bestaan zij 10 jaar en nu alvast kan ge steld worden dat zij dan zeker weer een tournooi zullen organiseren. Twee grote complimenten aan de Bavinck- school die in poule 3 de 2e plaats wist te behalen tussen de korfballende jeugd. Eer aan de R. Tolmanschool; zij wisten de 3e plaats te behalen in poule 5. Dit zijn knappejsrestaties als men bedenkt dat dezè ècholieren geen echte korfbal lers zijn. Alle jeugdleden kregen een pen en een sticker als aandenken mee naar huis, terwijl alle eerste plaatsen een prach tige trofee ontvingen uit handen van voorzitters Hans Moerman. Van de se niorenteams was het de korfbalvereni ging TZ die in poule A de le plaats be haalde en Woudenberg in poule B. Eemvogels 1 behaalde in poule A de 2e plaats. De standen Scène uit het Jcorfbaltoernooi van de Eemvogels. Poule 1: 1. Altius A, Woudenberg A, 3. Eemvogels A. Poule 2:1. KVO Cl, 2. Woudenberg Cl, 3. Eemvogels Cl, 4. Altius Cl. Poule 3:1. Woudenberg D, 2. Bavinck- school, 3. Eemvogels D. 4. R. Tolman- school. Poule 4: 1. Woudenberg Pl, 2. Altius Pl, 3. KVO Pl, 4. Eemvogels Pl. Poule 5: 1. Woudenberg Ql, 2. Altius Ql, 3. R. Tolmanschool 2, 4. Eemvogels Ql, 5. Woudenberg Q2. Poule A: 1. T.Z. Maartensdijk, 2. Eem vogels, 3. Eemvogels 2, 4. KVO. Poule B: 1. Woudenberg 2, 2. Eemvo gels 3, 3. KVO 2, Eemvogels 4. in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 ZWEMMEN ATLETIEK ATLETIEK \lieuwerhoekplein, tel. 02155- Kapelweg 12, tel. 033-635104 Bosdrrft 140a, tel. 035-44255 Irlge week donderdag vond in de sport jj Beukendal het 5e, door de perso- [elsvereniging van de Secretarie ge ïoniseerde gemeente volleybaltoer- jol plaats. Dit traditionele jaarlijks te- jgke rende gebeuren was anders van op- jt dan voorgaande keren. In het verleden ferd alleen meegedaan door de afdelin- n van de gemeentesecretarie. Nu waren )Ak andere gemeentelijke diensten uit- gjnodigd, zoals Politie, Brandweer, Ge- lieentewerken, Gas- en C.A.I.-bedrijf, fetgeen resulteerde in een inschrijving tn 15 teams. x>r dit grote aantal deelnemers moes ten er per team veel wedstrijden afge perkt worden. Er werd gespeeld in twee joules, waarvan de winnaars tegen el- liar in de finale uitkwamen. Tussen b.00 uur en 23.15 uur werden er der- alve door elk team minstens 7 wed- trijden gespeeld. Hoewel een aantal tams voor de nodige hilariteit zorgde, mdat er deelnemers bij zijn die nog ooit gevolleybald hadden, werd er toch inatiek voor de punten gevochten. Na Jen paar wedstrijden begon de conditie [bij sommigen danook danig parten te ■pelen. Jyooral het bestuursteam (wethouders [én raadsleden) had een moeilijke avond T)mdat eerst het défilé van de Avond vierdaagse afgenomen moest worden, startte dit team pas om 20.40 uur met lijn eerste wedstrijd en moest achter eenvolgens tot 22.40 alle wedstrijden af perken. Elke wedstrijd duurde 15 Jninuten en door de perfekte organi satie verliep alles precies volgens schema, zodat exact om 23.15 de win- liaars van beide poules bekend, waren, pn poule A werd afdeling Bevolking pinnaar en in poule B werd afdeling [[-Algemene Zaken winnaar. In een [spannende finale-wedstrijd wist afde- jling Bevolking de eerste prijs -dus de hvisselbeker- in de wacht te slepen. [Bij afdeling 1 speelde duidelijk de ver moeidheid parten gedurende deze wed strijd; zij hadden nl. vier wedstrij- ■den achtereen gespeeld. ■Nadat door de voorzitter van de perso neelsvereniging de scheidsrechters, al- llen afkomstig van een plaatselijke vol leybalvereniging, bedankt werden met leen bos bloemen voor de vrije avond Idie zij hadden afgestaan ten behoeve van dit toernooi, reikte burgemeester IP. Scholten de prijzen uit 1Afdeling Bevolking 14 pt. I 2Afdeling I-Algemene Zaken 12 pt. 31 Boekhouding Gemeentewerken 12 pt 4) Afdeling Financiën 10 pt. 5Brandweer Soest 8 pt. 6) Gemeentewerken 8 pt. 7) Afdeling Interne Zaken 6 pt. 8) Afdeling Personeelszaken 6 pt. 9) Brandweer Soesterb. en Politie 6 pt. 11) Afdeling Welzijn 4 pt. 12) G.S.D. 2 4 pt. 13) G.S.D. 1 4 pt. 14) Bestuursteam 2 pt. 15) Gas- en C.A.I.bedrijf 0 pt. De burgemeester vermeldde tijdens de prijsuitreiking onder meer dat hij het opvallend vond dat zoveel teams ge sponsord werden. Bijna alle teams had den reclame-shirts aan. Van alles was aanwezig; een plaatselijke bakker, een bank, een hotel, etc. Tenslotte compli menteerde hij de organisatoren Peter de Vries, Dick Snijders en Ria Bouhuis, met het uitstekende verloop van dit 5e volleybaltoernooi uok tijaens ae voueybaiwedstnj- den werd wethouder Plomp, die hier een formidabele smash uitdeelt, als al tijd in de rug gedekt door VVD-frac- tievoorzitter Bert Krijger. I Zaterdag a.s. organiseert de F.C.C. I Kings Road Riders, in samenwerking I met hun sponsor, het 2e Bondsspaar bank fietscross-toernooi. Evenals vo rig jaar zullen er weer een 250 crossers aanwezig zijn om er een mooie wed strijd van te maken. De crossers ver tegenwoordigen clubs uit de regio, |e weten: Leusden (winnaar van vorig jaar), Zeist, Hilversum, Soesterberg, Huizen en natuurlijk ook uit Soest. Er wordt gestart in de Open Klasse, Junioren en Powder Puffs. De Kings- Road Riders uit Soest zijn sterk vertegenwoordigd, zodat er ge wordt de wisselbeker terug naar Soest te halen. De baan is open vanaf 9.00 uur en de wedstrijd begint om 12.00 uur. Kinde ren beneden de 10 jaar hebben gratis toegang, daarboven geldt een toe gangsprijs van 2,50 p.p. De crossbaan vindt u aan de Konings weg. vyaar pijlen u de richting aan gevend Gedurende de wedstrijd iè er' uiteraard ook gelegenheid om aan de inwendige mens te denken. Het bestuur van de Kings Road Riders heet nu alvast iedereen welkom op zaterdag 16 juni bij het grote Bonds spaarbank toernooi. A.s. donderdag 14 juni organiseert SVV-Stam voor de vijfde keer het re- kreantentoernooi. SVV-Stam deed dit voor de totale vereniging voor de 30e maal op Hemel vaartsdag. En met succes. De afdeling rekreanten van deze vereniging groeit snel en daarom zal het volgend jaar dit rekreantentoernooi waarschijnlijk ge organiseerd worden op een hele zater dag i.p.v. één avond. Donderdag beginnen de wedstrijden om 19.05 uur en pl.m. 22.45 uur zullen de finales plaatsvinden. In deze tijd zullen 44 wedstrijden verspeeld worden op 4 velden. Vele bekende volleybalverenigingen zullen weer van de partij zijn, zoals 4 teams van Olympia, Salvo uit Utrecht, CJP Putten, Blyvock Blaricum en vele bedrijfstearas,. en, stgaatverenigingen. SVV-Stam zélf levert liefst 4 dames teams. Mocht u na de vakantie rekreatief willen gaan ballen, kom dan eens sfeer proeven a.s. donderdag 14 juni. :eker vallen de herstel- dat deukje, krasje en ast mee! or 1 schadetaxatie lingmet Maatschappijen. doschadebedrijf Soast - Tel. 21102 Op zaterdag 16 juni houdt de Hopman Masselman Groep weer haar jaarlijk se auto-was-aktie. Terwijl u in Soest, bij Van Dam Super of bij Van Oest Bloemisterij aan de Eigendomweg, uw inkopen doet, was sen de jongens uw auto met de beproef de wasmiddelen van Procar. Voor deze taak vragen zij een knaak, waarmee ze de kosten van het aan staande zomerkamp hopen te verlich ten. Hopelijk mogen ze ook uw auto wassen. Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soesters! Verkeersmaatregel kruispunt Clemensstraat/ Koningsweg Vooruitlopend op definitieve maatre gelen hebben Burgemeester en Wet houders besloten op korte termijn op het kruispunt Clemensstraat/Konings- weg een aantal tijdelijke maatregelen te nemen, in verband met de verkeers situatie ter plaatse. Zo zullen de borden "nadering voorrangsweg" met onder borden twee keer geplaatst worden op de Clemensstraat en de Vrijheidsweg, nabij de fietspaden. Verder zullen de borden "nadering voorrangskruising" met verplichting te stoppen op de Clemensstraat en de Vrijheidsweg en wel nabij de aanslui ting met de Koningsweg geplaatst wor den. Tenslotte zullen (brede) stopstre- pen aangebracht worden. De definitieve maatregelen zijn in het kader van de doortrekking van de Koningsweg In voorbereiding en heb ben de hoogste prioriteit. Afgelopen zaterdag twee wedstrijden tegen BSCU uit Utrecht. Zij staan op de tweede plaats in de competitie. Zoals gewoonlijk voerde Rogier Kriele als werper de verdediging van Knic kerbockers aan. In de eerste slagbeurt voor BSCU vielen de eerste 2 uit heel snel, maar toen verloor Rogier de controle. BSCU scoorde 5 punten op 3 x 4 wijd, 2 x geraakt werper en 2 fou ten. De stemming was beneden nul met een 5-0 achterstand. Toen kwam Knickerbockers aan slag. Helaas had de pitcher van BSCU ook weinig con trole over zijn worpen, want ook nu regende het 4 wijd. Honkslagen van Ronald Tensen en Johan Peter Vink zorgden voor maar liefst 12 punten. In de tweede slagbeurt was Rogier Kriele beter op dreef en BSCU ging voor nul aan de kant. De Knickerbockers maak ten nog 7 punten in de volgende inning, waarbij Hessel Bokma, Martijn de Ruiter en Vincent Smith aanvallend goed werk deden. De eindstand werd dus 19-5 in een niet zo goede wedstrijd. Rogier Kriele wierp 2x3 slag, 3x4 wijd en het veld maakte 2 fouten. Tobias Paalman was de werper in de tweede wedstrijd en BSCU werd in zijn eerste slagbeurt aan de kant gezet. Honkslagen zorgden voor 5-0 voor sprong. In de tweede inning kwamen maar liefst 4 spelers van BSCU met 4 wijd op de honken en samen met een veldfout leverde dat 5 punten op. De laatste slagbeurt voor Knicker bockers en de stand was 5-4 voor BSCU. Bart Paalman kwam met geraakt werpen op de honken, evenals Maurits en toen volgden prima honkslagen van Frits Dijkgraaf en al weer Johan-Peter Vink. De jongens speelden agressief op de honken en de Utrechters gingen fouten maken. Eindstand 10-5 voor Soest. Tobias Paalman 3x3 slag, 4x4 wijd, geen honkslagen tegen en 1 veldfout. Er zit nog steeds een stijgende lijn in het spelpijl en met veel oefenen komen de jongens nog verder! Op 2e Pinksterdag werd een pupillen A-tournooi gespeeld hij Zuidvogels in Huizen. Pupillen A zijn jongens met tenminste 2 jaar ervaring en dat was te zien. De eerste wedstrijd ging met 7-1 tegen Zuidvogels verloren. De tweede leerzaam voor onze jongens om te zien dat leeftijdsgenoten met meer erva ring ook beter speelden. De tweede wedstrijd ging al een stuk beter, al werd nog met 3-2 verloren. De derde en laatste partij werd het beste gespeeld en gewonnen met 2-1. Een prima resultaat tegen erg sterke tegenstanders. "Ik fiets al lange afstanden sinds m'n zestiende. Eerst door Nederland, naar Zeeland en Limburg bijvoorbeeld, later door de Ardennen, en zo ging het steeds verder. Aan het woord is Hans Kramer (23), een jonge Soester voor wie fietsen een belangrijk deel van zijn leven is gewor den. Er zijn maar weinig landen in Eu ropa waar hij intussen niet is geweest met zijn tweewieler, en dan vaak in zijn "dooie eentje". Hans is een lange- afstandsfietser en legt, doorgaans in eenzaamheid, op zijn tochten enorme afstanden af: "Twee jaar geleden ben ik in 7 weken tijd döor tien Europese landen gefietst. In totaal was dat een afstand van zo'n 4500 kilometer. Hans vertelt dit om duidelijk te maken dat hij niet opziet tegen de volgende uitdaging die hij zichzelf heeft gesteld een kampeerfietstocht dwars door een groot deel van Amerika, vanuit het uiterste westen (Seattle) naar Chicago. Op die naar schatting 5000 kilometer lange tocht passeert Hans een groot deel van het westen en midden-westen van de Verenigde Staten. Vanaf Seattle gaat het - dat is althans de bedoeling - dwars door de Rocky Mountains, eerst in zuidelijke richting, waarschijnlijk tot aan Denver in Cplorado, en dan ver der naar het oosten en naar het noor den, naar Chicago, of liever gezegd: Lake Geneva in Wisconsin, niet ver van Chicago. Daar woont een vriendin van Hans, de Amerikaanse Lynn Adams, die hij twee jaar geleden in Zwitserland leerde jtennen tijdens een fietstocht door Europa. "Zij was toen klaar met haar studie voor sportlera- res, en we hebben afgesproken dat ik, als ik klaar zou zijn met mijn studie, in Amerika zou komen fietsen. Zo is het eigenlijk gekomen," aldus Hans. Op zaterdag 16 juni stapt hij op Schip hol op het vliegtuig dat hem naar Seatt le moet brengen. In acht weken (op 15 augustus moet Lynn weer aan het werk) hopen zij samen de geplande 5000 kilometer af te leggen. Na aan komst heeft Hans dap nog twee weken de tijd alvorens terug te keren naar Holland, zodat hij de omgeving van Chicago nog een beetje kan verkennen. Eenzaamheid Ofschoon het lange-afstand-fietsen vooral een kwestie van eenzaamheid is (Hans: "Er zijn er wel meer die 't doen, maar ik ken ze niet in Soest of omgeving"), heeft hij in de loop der jaren toch heel wat vrienden gemaakt. "Je moet vrij individualistisch ingesteld zijn, anders kun je het wel vergeten. Soms rijd je uren of dagenlang moederziel alleen. Maar als je lotgeno ten tegenkomt, die een stuk met je op rijden, ontstaan er dikwijls diepe vriendschappen. Het voordeel van al leen-fietsen is dat je nooit neioei Krijgt, en dat risico bestaat natuurlijk wel als je met z'n tweeën op weg gaat. Boven dien ben je gauwer ergens onderdak als je alleen bent. Hans heeft onlangs het einddiploma van de HTS in Utrecht gehaald. De da gelijkse fietstocht naar school was voor hem al een stukje training, en voor de rest oefende hij "als 't zo uit kwam." Zijn fiets is een "gewone" Ga zelle-toerfiets Special, met twaalf ver snellingen, maar verder zonder spe ciale aanpassingen, behalve dan natuurlijk een bagagedrager. Dat zou eventueel nog wel eens problemen kunnen opleveren, beseft hij zelf. "Toen ik in de Oostbloklanden reed moest ik altijd veel reservemateriaal meenemen. Er zijn daar vrijwel geen reparatiezaken, en bovendien zijn de wegen er dikwijls erg slecht. In Amerika moet het ook wel, omdat de afstanden zo enorm groot zijn en het dus lang kan duren voordat je weer een levende ziel tegenkomt. "Een extra na deel van het fietsen in de Verenigde Staten is dat de wielmaten er anders zijn. "Banden zijn er waarschijnlijk nauwelijks te krijgen." Ervaringen Als fietser doe je geweldige ervaringen op, weet Hans te vertellen "je onder gaat de veranderingen in het land schap veel intenser, op een heel per soonlijke manier. Als je alleen bent blijven die indrukken lang hangen. En je ziet de verschillen in cultuur en men taliteit, veel meer dan wanneer je per auto door al die landen trekt. Eten en drinken op de fiets is geen sine cure. "Aardappelen koken is er niet meer bij, als ik 's avonds van de fiets stap. Hooguit wat macaroni of spaghet ti," aldus Hans. "Maar op de fiets eet je de hele dag door: paprika's, ba nanen, perziken, brood met vlees. Het kost ook enorm veel energie. Ik eet 's avonds wel wat warms, maar dan heel simpel. Daar haal je je vitaminen en mineralen vandaan. In veel landen kun je trouwens ook heel goedkoop eten." Een groot deel van de tocht gaat door de hooggebergte, zo'n 4 a 5 weken lang door sneeuw en ijs. "Al fietsend word je wel warm, maar in zulke omstandig heden trek je alles aan wat je bij je hebt," legt Hans uit. "De temperatuur verschillen variëren waarschijnlijk van 5 graden onder nul tot 35 erboven. Op de vraag of hij eigenlijk een beetje fietsgek is antwoordt Hans met een vol mondig ja. "De laatste repetitie op school maakte ik vorig jaar met een geleende pen. Ik vertrok direct daarna en zat nog dezelfde avond in Antwer pen." Moraal Behalve een kwestie van goed ma- ',WI!.1983 gnjs m0t1982 Wlt1982 Km, blauw met1982 kr". bruin met1982 ï™'™°d1983 Km'blauw met1984 0 km, blauw met1982 ?'W,t01982 bus. 25.000 km, 1983 blauw 1QA1 'km'W 1982 'km'raot)1983 ,^rm"1982 Km. grijs met1980 km, rood 1981 J uit voorraad leverbaar. 021G55)\!?82ST samengesteld dat als entourage dient voor de zwemvierdaagse. Dit pro gramma is wisselend. Maandag 18 juni kan men vanaf 18.30 uur schatgraven in het schuim onder leiding van de brandweer Soesterberg. Om 19.15 uur krijgt men spuitvoetbal of een demonstratie door het regionaal duikersteam van de brandweer te zien. Dinsdag 19 juni geeft AZ/PC uit Amersfoort om 18.45 uur een demon stratie kunstzwemmen, gevolgd om 19.15 uur door een schoonspringdemon- stratie door Saltor uit Bussum. Woensdag 20 juni, om 19.15 uur, treedt de clown Benno op. Om 19.45 uur gaat een heteluchtballon opstijgen. Donderdag 21 juni geeft Fred Frede- riks surfcentrum een windsurfdemon- stratie, terwijl om 20.00 uur de volks dansgroep van Artishock optreedt. De slotavond, vrijdag 22 juni staat in het teken van een groot barbecuefeest met muziek. Gedurende dit feest geeft Rolf Leenders Fitness Promotions een demonstratie Body Building. Het afgelopen Pinksterweekend kwamen Jaap van den Berg en Henk Schaak uit in een 10 km. stratenloop te Helmond. Als voorbereiding voor het grote tria- thlongebeuren op 18 augustus a.s. te Al- mére bereiden deze jongens zich op een specifieke manier voor. Zij vertrokken 's morgens voor een stevige trainingsrit naar Helmond en rondden hiermede hun eerste deel van de fietstraining af. Na aankomst deden zij wat loopoe feningen om de overschakeling te ver gemakkelijken en traden daarna aan voor de wedstrijd. Deze door en door getrainde triathlonatleten kwamen in deze wedstrijd zeer goed uit de verf. Jaap van den Berg reikte naar een zeer mooie 11e plaats in een tijd van 33 min. en 19 sec. Henk Schaak deed het ook goed en boekte een tijd van 35 min. en 40 sec. Lange-afstandsatleet Joop van Leijenhorst deed mee in een 25 km. wegwedstrijd te Eersel. Na al zijn in spanningen van de afgelopen weken, die hij steeds met succes bekroond zag, stond hij nu voor de opgave om het laatste deel van zijn topvormperiode te benutten om een scherpe tijd neer te zetten op deze afstand. Jammergenoeg kon hij niet meer volledig van deze vorm genieten. Joop rondde zijn strijd af in 1 uur 32 min. en 17 sec. radio a.m. Zaterdag 16 juni wordt de tweejaarlijk se sportuitwisseling tussen Soest Ne derland en Soest Duitsland weer ge houden. De volleyballers zullen het moeilijk krijgen. De afgelopen jaren is het Duitse volleybal op een steeds hoger peil komen te staan. Vier jaar geleden werd er gemakkelijk gewonnen; in beide wedstrijden werd het 3-0 voor de Nederlanders. Anders was het twee jaar gelden, toen ze na aanvankelijk met 2-0 achter te staan, toch nog wonnen met 3-2. Vooral de jongens zullen het moeilijk krijgen. De Duitse collega's legden twee jaar geleden.de belofte af hen nu te verslaan. Het zal hun zo moeilijk worden gemaakt door de volgende deelnemers Bianca Rademaker, Carolien Egtberts, Irene v.d.Wal, Jacqueline Holtrop, Monika v.d. Wal, Alida v.d.Hoek. teriaal en een uitstekende conditie moet een lange-afstandfietser ook be schikken over een flinke dosis "mo raal", zoals het in wielertermen wordt genoemd. Waar haalt hij dat van daan? Hans: "Je stelt voor je zelf elke keer opnieuw een bepaald punt vast, dat je wilt halen. Toen ik bijvoorbeeld van Parijs naar Zwitserland fietste, en de eerste berg zag, toen kreeg ik een kick. Dan wist je: 't schiet op." Een fietser doet soms heel merkwaar dige ervaringen op, vertelt Hans. "In sommige landen zijn de mensen niet zo ingesteld op fietsverkeer, en dan is het wel moeilijk." Ook een flink deel van de tocht in Amerika zal veel van zijn Hans Kramer, zoals hij enkele we ken lang door de Verenigde Staten zal fietsen. 3 S, 3-drs. 5-1 20 S LPG Caravan 23 1 le luxe 3R Men heeft de keus uit twee mogelijk heden; de afstand van 250 meter (vijf baantjes) en de afstand van 500 meter (tien baantjes). Men mag het water tijdens het afleggen van de zwemproef niet verlaten. Wel mag men aan de kant uitrusten. De deelnemersprijs bedraagt 6 gulden.. Men kan zich nu al laten inschrijven voor' het evenement. In de prijs van zes gulden is ook de stalling van het vervoermiddel (auto of fiets) begre pen. Voor een ieder die de vierdaagse volbrengt ligt een speciale zwemvier- daagse-medaille en een sticker gereed. Om iedereen in de gelegenheid te stellen aan de zwemvierdaagse deel te nemen, kan men al vanaf 's morgens 9 uur de zwemproef afleggen. Het accent van de vierdaagse ligt echter tussen 16.00 en 20.30 uur. Gedurende de avonduren is er elke avond ook een attraktief programma Zwijndrecht was het strijdtoneel van één van de 12 wedstrijden om de Super Prestige-cup. Aan deze serie wedstrij den voor triathlon-atleten, waarvan de beste 4 klasseringen meetellen voor het klassement, komt de gehele vader landse top aan de start. Henk Schaak, die onlangs al een kleine triathlon op zijn naam schreef, deed ook hier van zich spreken. Zijn zwemmen was we derom zeer sterk. Hij legde 1,9 km. af in 30 min. en 13 sec. Het wielrennen ging ook goed. 90 km. in 2 uur en 30 min. Tenslotte liep hij de halve mara thon, 21 km. en 97 mtr., in 1 uur en 25 min. Met een totaaltijd van 4 uur en 33 min., waarin ook de benodigde minuten voor het verkleden tussen de onderdelen zijn opgenomen en op een 6e plaats in deze halve triathlon kan A.V.Pijnenburg-atleet Henk Schaak terugzien op een geslaagd optreden. ue verzamelde voueyoauers en sters die deelnemen aan de uitwisse ling Soest-Soest. Jongens Ad v.Brummelen, Frits Muller, Nico v.Eede, Frank v.d.Berg, Alex van Essen Jan-Willem Hovestad, Pim v.d.Velden, met de coaches Johan Remmerswaal en W. de Vos. uithoudingsvermogen vergen. "Som mige stukken zijn waarschijnlijk vre selijk saai. Een aantal van de Ameri kaanse staten zijn net schaakborden; daar zijn de wegen kaarsrecht, en dat duurt dan dagenlang. Aanstaande zaterdag stapt Hans Kra mer met zijn fiets en wat bagage in het vliegtuig. "Tja, je hoort altijd van die dikke verhalen over fietstochten naar Frankrijk en zo, maar dat is toch ei genlijk niks..." De zesde Soester Zwemvierdaagse wordt van maandag 18 tot en met vrijdag 22 juni gehouden in het Soester Natuurbad. Het geheel duurt dus vijf dagen, maar men mag één dag over slaan. Vorig jaar waren er bijna 950 deelnemers. Dit jaar rekent het bad- personeel erop dat meer dan duizend zwemlustigen in het 22 graden warme water zullen vertoeven.

Soester Courant | 1984 | | pagina 17