adama s 11?» HEDENAVOND STRATENLOOP HEDENAVOND Oi9 11" /lande Heren van Soesh uivsmaakvolle lentebode WF zo gezien MAGERE RUNDERLAPPEN 98 goedkope huurwoningen in Overhees IV PvdA gepikeerd over afwijzing welzijnsplannen door College aan de langste arm weet Adama een mouw te passen. Soester hartversterking voor Amersfoortse keientrekkers i Commissie Financiën: Geen toeristenbelasting in Soest ['Douttfitif jÊrtteötme') 1 TELETRONIC NEDERLAND*. 'W sA Van de koe en het kalf FIAT. UNIEK IN PRIJS EN PRESTATIE. KIP CARBONADE Achterham Maaslander ANDIJVIE Kom kommers kaas Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Bouw start in september; later nog eens 130 Medio september zal in Overhees IV begonnen kunnen worden met de bouw van 98 huurwoningen in de vrije sector, waarvan er 50 gesubsidieerd zullen worden. De woningen zullen worden gebouwd door de firma Bemog uit Kampen terwijl als belegger optreeft het Slagers Pensioen Fonds. De ge meente Soest is inmiddels met deze be trokkenen tot overeenstemming geko men en de overeenkomst is getekend. De verkoop van de benodigde grond komt in de raadsvergadering van 28 juni aan de orde. Planologische bezwa ren zijn er niet, gezien het feit dat Ge deputeerde staten al op 22 mei een ver klaring van geen bezwaar hebben afge geven. Met dit project huurwoningen hoopt de gemeente te voorzien in de woningbe hoefte van een aantal woningzoeken den in Soest. De opzet past geheel in het streven van het gemeentebestuur om, nu de contingenten drastisch zijn verminderd zodat er maar weinig wo ningen in de gesubsidieerde sfeer ge bouwd kunnen worden (terwijl het streven is gericht op de realisering van 300 woningen per jaar), in de vrije sec tor woningen te realiseren die qua woonlasten zoveel mogelijk het niveau van de gesubsidieerde sfeer bena deren. Voor wat betreft de koopwo ningen is Soest daarin tot dusver ge slaagd, gezien het succes van de ver koop van de 179 Sanders-woningen. Merendeels zijn deze verkocht aan kopers die voor een premie-A wo ning zouden hebben geopteerd als daarvoor de contingenten beschikbaar waren geweest. De gemeente streeft er echter ook naar om huurwoningen te realiseren in de vrije sector, en lijkt daarin met de bouw van de 98 wo ningen door Bemog een heel stuk te sla gen. Woningbouwverenigingen mogen wet telijk niet als opdrachtgevers op treden, zodat daarvoor een belegger moest worden gevonden. De firma Be mog had aanvankelijk een andere be legger gevonden, maar deze kon de ge meentelijke voorwaarden niet accepte ren. Het Slagers Pensioen Fonds kon dat echter wel. Nog een 130 In de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening kon project coördinator W. Hulsbergen vorig week nog een belangwekkende mede deling doen. Het Slagers Pensioen Fonds heeft ook interesse in de bouw van nog eens 130 huurwoningen in de vrije sector, en is - in tegenstelling tot andere beleggers - ook bereid "gesta pelde" bouw te financieren. Omdat er echter ook al een goedkeurend plan is ingediend door de firma's Inbo en van der Grift, heeft de gemeente een po ging ondernomen deze firma's met de belegger (het Slagers Pensioen Fonds) op één lijn te brengen en hun plannen te combineren. Dat is gelukt. De huurprijzen van de woningen zullen beneden de 600 gulden komen te liggen voor de eengezinswoningen, en be neden de 500 gulden voor de in twee woonlagen te bouwen huizen, zoals de heer Hulsbergen mededeelde. Van Gelder stelt schriftelijke vragen 'De indruk bestaat in onze fractie dat het College op het laatste moment is teruggekomen van eerder ingenomen standpunten. De argumenten hiervoor zijn niet geheel duidelijk. Het lijkt er echter op dat die argumenten ook reeds bij het uitbrengen van de voor stellen bekend waren, of hadden kun nen zijn. Wij zijn van mening dat, indien onze indrukken juist zijn, er sprake is van een volstrekt foute werk wijze." Met deze woorden heeft fractievoor zitter Raymond van Gelder vorige week nogal gepikeerd gereageerd op de afwijzing door het College van B. en W. van de "herordeningsvoorstellen" voor het welzijnswerk, zoals die tot voor kort bestonden. Voor het College golden daarbij de overwegingen "dat er geen zekerheid bestaat dat de taak stelling of een groot deel daarvan wordt bereikt door deze reorganisatie" en hoewel een grotere invloed en grip op het terrein van het welzijn een goede zaak wordt geacht, de wijze waarop deze gedachte is uitgewerkt het College niet aanspreekt. Zegt nt7 u iets Adama herenmode Soesterberasestraat 51 Soest 'Wij gaan ervan uit dat een zo ingrij pende herordening pas door het Colle ge is geaccepteerd na alle voorzienba re consequenties te hebben overwogen. Eén van die voorzienbare compliceren de factoren was dat met name de instellingen kritische kanttekeningen zouden plaatsen bij de voorgestelde reorganisatie", aldus Van Gelder. Frustratie Niet alleen ten opzichte van de instel lingen, maar ook ten opzichte van het ambtelijk apparaat, heeft de PvdA- fractie weinig waardering voor de gevolgde handelwijze. "Dit kan alleen goed functioneren als vanuit College en Raad een duidelijk beleid wordt gefor muleerd. Steeds wisselende doelstel lingen leiden tot frustratie bij de be trokken medewerkers. Tenslotte is de uitwerking van de gepresenteerde stukken een kostbare zaak. Het kan niet zo zijn, dat waar wij snijden in taken en van onze burgers hogere bij dragen gaan vragen, tegelijkertijd on doelmatig met de gemeentelijke mid delen wordt omgesprongen." Van Gelder stelt vervolgens een aantal schriftelijke vragen, waarbij hij ver zoekt bij de beantwoording niet de maximaal toegestane termijn te han teren, maar ze ruim voor de beslissen de raadsvergadering van 21 juni te be antwoorden. Ze luiden als volgt: 1. Welke nieuwe feiten zijn na 27 maart bekend geworden op grond waarvan u de toen door u verstrekte financiële onderbouwing te onzeker acht? 2. Welke elementen uit de uitwerking zijn zodanig anders dan u zich op 8 maart had voorgesteld, dat u tot uw afwijzing bent gekomen? 3. Heeft het College beraadslaagd over de voorstellen alvorens de notitie, de brief van 8 maart en de brief van 27 maart zijn verzonden? Zo ja, op welke data? Zo nee, kunt u dan uiteenzetten hoe de brieven van 8 en 27 maart namens het College konden worden verzonden? 4. Heeft het College in aanwezigheid van (leden van) de werkgroep Welzijn beraadslaagd over de voorstellen? Zo ja, op welke data? 5. Zijn er tijdens de onder 3 en 4 bedoelde vergaderingen bezwaren te gen de voorstellen geformuleerd door het College? 6. Zo nee, mag dan worden gesteld dat de werkgroep niet anders heeft gedaan dan de voorstellen van het College m.b.t. de herordening in welzijn verder uitwerken en presenteren in het kader van de bezuinigingsoperatie? 7. Zo ja (vraag 5), is dan in de uiteinde lijke voorstellen van de werkgroep in voldoende of onvoldoende mate met die bezwaren rekening gehouden? Kunt u dan ook aangeven, waarmee wel en waarmee geen rekening is gehouden? 8. Mag uit de afwijzing van de voorstel len voor welzijn, op grond van het on zekerheidsaspect, worden afgeleid dat de wél door u geaccepteerde voorstel len zeker zijn? Hoe moeten in dit licht de bedragen uit de kolommen "redelijk te verwachten" worden geïnterpre teerd? Auto gestolen Ten nadele van een inwoner van Soesterberg werd diens personenauto, een Ford Taunus, ontvreemd. Hij stond geparkeerd voor zijn woning aan de Anthonie van Leeuwenhoeklaan. De Poorterij van Amersfoort is gister morgen, op doortocht van Paleis Soest- dijk naar de Keistad die vanaf deze week het 725-jarig bestaan gaat vieren, even neergestreken bij het Soester ge meentehuis. De Poorterij haalde de door Prins Bernhard ter beschikking gestelde kei (zo'n 3500 kilo zwaar) met mankracht op bij Paleis Soestdijk en trok, geheel volgens de traditie, het ge vaarte in optocht naar Amersfoort, waar de enorme steen, een definitieve plaats krijgt bij de verzameling daar al aanwezige keien. De kei was de prins in 1937 aangeboden door de Amers foortse burgers, en ter gelegenheid van het stadsjubileum heeft Amersfoort hem nu teruggekregen. Ter hoogte van het gemeentehuls hield de in historische kledij gestoken optocht even halt, en dat was voor burgemees ter Scholten, die met het voltallige college van B. en W. op het bordes stond, reden hun een hartelijk welkom in Soest toe te roepen. De burgemees ter wees de keientrekkers erop dat de banden tussen Soest en Amersfoort al eeuwenoud zijn. "Honderden jaren ge leden kon Amersfoort al niet zonder Soest. De warmte van Soest heeft Amersfoort vroeger al verlicht en gekoesterd," aldus de heer Scholten, doelende op de Soester turf. "Amers foort heeft zijn grandioze verleden op gebouwd met behulp van de energie van Soest." De gehele commissie financiën heeft zich uitgesproken tegen het cóllegeplan om in Soest toeristenbelasting te gaan heffen. Soest heeft nooit een actief re creatief beleid gevoerd. Het is daarom Andere stembureaus Bij de verkiezingen aanstaande don derdag 14 juni,. vóór hetf' Europese Parlement, is vergeleken met de vori ge verkiezingen een drietal stembu reaus veranderd. Zij die gewend waren naar het getouw De Rank, de Willi- brordusschool of de Mariaschool te gaan, moeten nu naar een andere lokatie om hun stem uit te brengen. Het gebouw De Rank wordt inhet gebouw De Deel in de Kerkebuurt (achter de Oude Kerk) waarbij men zijn of haar auto dient te parkeren op het parkeerterrein naast de Oude Kerk. Dit in verband met de verkeers situatie ter plaatse. De Willibrordusschool wordt nu de Min. de Visserschool, Oude Utrechtse- weg 24, en de Mariaschool wordt nu gebouw Credo, Julianalaan. Op de oproepingskaarten staat een en ander duidelijk aangegeven. geen zinnige belasting voor Soest. Bovendien staat er niets tegenover de belasting, zoals bijvoorbeeld de uitbrei ding van het VVV-kantoor. Eerst zullen er toeristen aangetrokken moeten wor den, pas dan kan een belasting worden ingevoerd, aldus de commissieleden. Namens de Organisatie voor Recreatie Ondernemers Nederland, district Utrecht, liet de heer Koops weten dat invoering van de belasting niet bij draagt aan de ontwikkeling van recre atie en toerisme in Soest. "Sterker nog het verzwakt de concurrentiepositie," aldus de heer Koops. Hij zei mede te spreken namens de verblijfsrecreatie in Soest. Volgens hem is de recreatie in Soest nooit echt ontwikkeld. „Soest heeft wat dat aangaat nooit een actief beleid gevoerd. Het is vreemd om nu wel een belasting in te voeren". Hij wees op de problemen rond de in- ningskosten die door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten ook wordt onderkend. „Soest kan het niet hebben dat deze bedrijfstak nog meer in de problemen komt". De commissieleden sloten zich hierbij aan. A/s het op uitbetalen aankomt, dan maakt van Rouuiendaal het rond. Bij ons hypotheek v.a. 7.7 5 jaar vast. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 Betaalbare damesmode r, Rechtstreeks uit Parijs Burg Grothestraat 18 Soest - Telefoon 24349 Diefstallen uit auto's Een inwoner van Soest deed bij de poli tie aangifte van diefstal van een radio cassetterecorder uit zijn auto die gepar keerd stond op de Bilderdijklaan. Uit een auto van een andere Soester werden drie cassettebandjes, shag en een aan steker ontvreemd. De auto stond op het Claroenstekerpad. Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. mt Peters bv, voor wonen in de groene zone. De keientrekkers onderweg van Pa leis Soestdijk naar het gemeentehuis. Foto: Goos van der Wilt Nu Amersfoort een groeistand is ge worden dragen de omliggende gemeen ten ook het nodige bij aan de groei en bloei van de Keistad, aldus de burge meester. "Ook nu worden er steentjes bijgedragen, hopelijk ten dienste van de hele omgeving. De burgemeester verleende de poor ters officieel toestemming om de kei door Soest te vervoeren en stelde voor met hen het bekende Soester "Kruukje Melm" te drinken op het heil van Amersfoort en Soest. De glaasjes Soester kruidenbitter werden ver volgens door vier dames van de Soester boerendansgroep in origineel Soester klederdracht uitgereikt aan de deelnemers, die de tocht na deze kleine hartversterking met te meer geestdrift voortzetten. erkend TBBS-UNETO Specialisten in: electronische systemen luid- en stil alarm stil-alarmaansluiting v.a. ƒ30,- per maand bouwkundige systemen hang- en sluitwerk rolluiken/hekken onbreekbare beglazing traliewerken vloer- en inb.kluizen inbraakwerende deuren 02155-18023 F.C.Kuyperstraat 28a, Soest \i -V i@.Kdoor Gerard Paul Bij de nieuwbouw op de plaats van het voormalige busstation in Soest-Zuid wordt hardnekkig gesproken over de bouw van een geheel nieuw winkelcen trum, terwijl er sinds de opzet en ver werping van het roemruchte Centrum- plan met dezelfde hardnekkigheid wordt volgehouden dat zo'n centrum helemaal niet nodig zou zijn omdat de bestaande winkelpolen op voortreffelij ke wijze aan de behoeften van het pu bliek voldoen. Zeker wanneer Noord en Zuidpool wat meer volume zouden krijgen, waarna men kan winkelen In plaats van boodschappen doen. Rond de Soesterbergsestraat zijn inderdaad wat winkels gegroepeerd die je met een beetje goede wil de naam van 'wijkverzorgingscentrum' kunt meege ven. Voor de eerste levensbehoeften kun je er terecht, maar zodra je iets bijzonders wilt hebben moet je naar Amersfoort, Baara en Hilversum of naar de Noordpool in Soestdijk. Goed, er bestaat dus (nog) geen echt winkel centrum op loopafstand voor de Zui derlingen en die oude Centrumkoe laten we rustig in de sloot zitten. Wie ooit heeft meegeholpen om een koe daaruit te trekken weet dat zo'n karwei behoorlijk kan stinken. We hebben ech ter wel een aantal goed draaiende wijk- verzorgingswinkels en enige concur rentie kan nooit kwaad. In je onschuld denk je dan dat bij nieuwbouw het be staande wijkverzorgingscentrum uit gebreid zal worden met winkels waar voor je nu naar omliggende plaatsen moet scheuren of waarvan de branche slecht vertegenwoordigd is. Nee hoor, zegt de projektontwikkelaar, in een nieuw winkelcentrum MOET er ge bouwd worden voor een bakker, een groenteboer en al dat gesnor meer. Dat klopt. Voor een nieuwbouwwijk waar de aarde nog woest en ledig is. Maar dat verhaal gaat natuurlijk niet op als er sprake is van uitbreiding van een wijkverzorgingscentrum naar een klein winkelcentrum. Daar zitten al middenstanders. Sommigen hebben nog zeer onlangs grote investeringen gedaan en zijn nu verplicht om nieuw te bouwen op het terreintje van het bus station. Als ze het niet doen leggen ze het loodje tegen de nieuw te vestigen winkeliers, want een klant is gemak zuchtig. Doen ze het wel, dan lopen ze het risico dat ze het daar financieel niet kunnen bolwerken. Bovendien denk ik dat er niemand zit te wachten op een derde groenteboer of een vierde bak ker, supermarkten en neringdoenden op wielen niet meegerekend. Midden standers zijn gewend om vechtend-het hoofd boven water te houden, maar of ze tegen de bierkaai opgewassen zijn? Deze koe is nog niet zo oud dat we die hoeven te laten zitten. Het lijkt me eer der een kalf dat in de put zit. Wij zijn hèt adres voor een nieuwe Fiat! U kunt ze allemaal bij ons bewonderen: de pittige Panda, de unieke Uno - Auto van het Jaar 1984, de ruime Ritmo, de nieuwe, komfortabele Regata en de luxueuze Argenta. Maak nu een afspraak voor een proefrit! AUTOCENTRUM SMEEING KONINGSWEG 14,SOEST. TEL. 02155-13317. Alleen donderdag WAARDEBON Tegen inlevering van deze bon op 18.19 en 20 juni KILO /m gg Alleen donderdag 2 stuks Alleen donderdag Alleen donderdag WAARDEBON 18, 19 en 20 juni KILO 25% minder zout Kilo van 13.98 voor (mooi mager) 100 gram van 2.19 voor KILO van 17.80 voor voor MM

Soester Courant | 1984 | | pagina 1