50 jaar geleden in Soest II SKIii.® voor 'De Kwikstaart' opent nieuwe afdeling Voortgezet Speciaal Onderwijs 'Eldorado' komt aan Bosstraat naast 'Blauwe Vogel' Hulde bij 25-jarig jubileum J. J. van Beek 't Vaarderhoogt krijgt steun van commissie R.O. voor uitbreidingsplannen Café 'Bosch en duin' heeft nieuwe eigenaars democraten denken europees 4 1 iisisiui? OVERALLS Pastel- kleuren Speciale pagina. Bchóol van Van Ar kei-Instituut open voor leerlingen uit Soest Manége moet van huidige plaats verdwijnen 15 Juni 1934 est-baarn Lada Zastava Dealer: Daihatsu 09 Soest Tel. 16410 vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest m !r SOESTER COURANT PAGINA 5 WOENSDAG 13 JUN11984 'e sportieve type aatool interieur Ben beau*, „de dag kunt komen. Dit ros en van de sportieve automobi- koopt mag tijdelijk zan> bij aflevering 1/3 van enden daarna (een jaar „nuidigeaafo van de eerste laeldopdekoop toe. Al me ealer. Een proefrit zal u zeker ider gebruikelijke condities 'v.VMisctKHen.rel.01717-6951. De nood der arbeiders in Soest Nood is er overal, wij mogen wel zeggen over de geheele wereld en niet alleen onder de arbeiders, maar in een breeden kring daarbuiten in niet minder mate. Dit is een algemeenheid, waarvan de waarheid niet ontkend wordt, maar waarvan de werkelijkheid nog lang niet door ieder wordt door voeld. Anders wordt het als men in onmiddellijke omgeving de feiten met cij fers kan vaststellen en dat kan men in Soest. Als wij ons den toestand indenken, dan is men geneigd te spreken van een noodtoestand, want sinds geruimen tijd wordt aan de arbeiders een steun verleend, waarmee het onmogelijk is, zelfs bij de meest be scheiden eischen, te kunnen bestaan. Wij hebben hier het oog op de goedgezinde arbeider. Wij weten, dat er zijn, waarvoor het gewenscht is, dat zij leeren zichzelf te helpen, maar wij weten ook dat er gezinnen zijn die, als er geen uitkomst komt, er geheel onder zullen raken: niet alleen materieel, maar, en dat is voor de toekomst nog erger, ook geestelijk. Als gemeenschap hebben wij tegenover die dingen ook verantwoorde lijkheid, al erkennen wij de moeilijkheid voor hen, die daarin leiding hebben te geven. Nu is door den Raad der Gemeente een crediet van 1000,- toegestaan voor plaatsing van een aantal arbeiders bij de rijkswerkverschaffing, terwijl voor een ander deel werkobjecten zouden gezocht worden in de gemeente zelf. Dat naar de vervulling deze toezegging reikhalzend wordt uitgezien, niet alleen door de belanghebbenden, is zeer verklaarbaar, maar het geduld wordt wel pijnlijk lang op de proef gesteld. Zijn wij goed ingelicht en wij meenen daar zeker van te zijn, dan zal zeer spoedig (voor een deel Maandag reeds) begonnen worden met uitvoering van de plannen. 't Zal ons verheugen als, al zal het dan in bescheiden mate zijn, eenige uitkomst verkregen zal worden voor den ergsten nood. Met belang stelling zien wij dat tegemoet. Openbare dronkenschap Zaterdagavond j.1. werden 4 spiritusdrinkers verbaliseerd, die in ken- nelijken staat van dronkenschap verkeerden. Drie konden na ter ont nuchtering te zijn opgesloten heengaan, terwijl een persoon, die in het Politieblad gesignaleerd stond, naar Utrecht werd gezonden. Het Soester Natuurbad Behalve dat van kerkelijke zijde geprotesteerd wordt tegen de uitwas sen van het natuurbad, is er nu ook een actie begonnen om, in afwij king van het reglement en in strijd met een bestuursbesluit, het ge mengde zonnebad toe te staan en naar het schijnt heeft deze actie kans van slagen. Dit laatste is wel een schriel antwoord op het nog niet in den Raad be handelde request van de verschillende kerkelijke groepen en te be schouwen als een klap in het aangezicht. In geval het mocht blijken, dat het bestuur dien kant uitgaat, zal hier over het laatste woord zeker nog niet gesproken zijn en staat het bij voorbaat al vast, dat Christenen hun medewerking hieraan niet mogen verleenen, maar alle geoorloofde middelen en wegen gebruiken zullen om dat tegen te gaan. Het is ons nog een raadsel, hoe het mogelijk is, dat door een bepaald groepje menschen in zoo'n kwestieuze zaak het resultaat te bereiken is, dat een reglements-bepaling op zij gezet wordt. Daarover echter heeft de Raad nog een woordje mee te spreken en wij hopen, dat zij dit zal doen, waarmede dan desnoods het eindstation nog niet is bereikt. Verkocht geluk Een inwoner onzer gemeente had een lot gekocht in de Staatsloterij en de kansen stonden goed toen hij het verkocht voor 2/3 van den kostprijs. We vragen ons af welk gevoel den verkooper kreeg, toen hij vernam, dat op zijn nummer de 100.000 was gevallen. Concert "Zanglust" Maandagavond werd door het Kinderzangkoor "Zanglust" in de tent in het rosarium een concert gegeven onder leiding van den directeur, den heer H. J. van Mourik. Allereerst lieten de kleinste peuters zich hooren, waarna de grootere klas eenige liederen ten gehoore bracht. De zangnummers zater er goed in, jammer was het, dat de directeur zich meermalen gedrongen gevoelde mede te zingen. Het slotkoor was. zeer goedde stemmen in dit koor passen zich zeer goed aan. Evangelisatiegebouw te Hees H.H. kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente alhier heb ben besloten, na het prachtige resultaat van den bazaar, die een paar maanden geleden is gehouden, het begeerde Evangelisatiegebouw op Hees te gaan bouwen. De geheele bouwsom is er nog niet. Men hoopt dan ook, dat er nog meerder giften zullen binnenkomen. augustus aan de orde zou komen (en dus in de commissievergadering van juli), maar van het bedrijf had het gemeentebestuur zeer onlangs een spoedbrief ontvangen, waarin duide lijk werd gemaakt dat de Brilmij ernstig in de problemen zou komen wanneer de besluitvorming zo lang op zich zou laten wachten. Daarom stelde de heer Plomp de commissieleden voor deze kwestie nog in de raad van 28 juni te behandelen, waarvoor de raad nog een tussentijds voorstel krijgt voorge legd. De commissie ging daarmee zon der veel discussie akkoord. Eldorado De tweede zaak die de heer Plomp als "spoedgeval" ter tafel bracht betrof de verplaatsing van de manége Eldo rado aan de Bosstraat. Per 1 novem ber a.s. loopt het contract van de ma nége met de verpachter af, en het ge meentebestuur is al lange tijd bezig geweest met het zoeken van een ge schikt alternatief. "We hebben wel zes plekken bekeken", aldus de heer Plomp, "maar de enige lokatie die haalbaar lijkt is gelegen aan de Bosstraat naast het kinderdagverblijf "De Blauwe Vo gel'." Contacten met het bestuur van "De Blauwe Vogel" hebben aanleiding gegeven tot de conclusie dat van die kant geen bezwaren te verwachten zijn, en dat men integendeel zelfs wel ingenomen is met het plan. "Maar we zullen nu snel moeten handelen en de procedure in gang moeten zetten, an ders komt Eldorado per 1 november in de grootst mogelijke problemen. De leden reageerden aanvankelijk nog al verbaasd over deze "donderslag bij heldere hemel". Ries van Logtenstein (CDA) wilde de kwestie graag eerst in zijn fractie kunnen bespreken en voel de wel iets voor uitstel van de behan deling. Jan Visser (Prog. Soest) vroeg zich af of de omwonenden allemaal wel zo gelukkig zouden zijn "nu zij iets krijgen wat een ander zo graag wel wil hebben" en verwonderde zich erover dat de wethouder in dit geval afweek van de gebruikelijke procedure. De heer Plomp wees erop dat er sprake was van tijdnood en dat andere be langhebbenden in het kader van de artikel 19-procedure nog ruimschoots de gelegenheid tot inspraak zullen krijgen. Adriaan Pothuizen (D'66) informeer de nog naar het eventuele risico dat in het door Eldorado te ontruimen pand een andere manége gevestigd zou kunnen worden, maar secretaris Hul- legie kon die angst wegnemen door erop te wijzen dat het de bedoeling was dat het gebouw zou worden afgebroken en op de andere plaats aan de Bos straat opgebouwd. Auto beschadigd Een inwoonster van Soest deed bij de politie aangifte van het bekrassen van een zijkant en de kofferbak van haar personenauto, die geparkeerd stond op de Dalweg. Er was behoorlijk wat schade. Inbraak in caravan Een inwoner van Utrecht, die zijn cara van heeft geparkeerd op een cam ping aan de Zoom, ontdekte vorige week dat onbekenden hadden ingebroken in zijn caravan. Daar hadden zij de sleutel buitgemaakt van het bijbehorende schuurtje, waaruit zij een ligstoel en een stofzuiger hadden weggenomen. De ei genaar deed aangifte bij de politie. Arbeidsongeval met dodelijke afloop Vorige week donderdagmiddag deed zich op een bouwterrein aan de Clemens- straat in Overhees een bedrijfsongeval voor, dat de betrokkene, een 43-jarige inwoner van Bunschoten, met de dood moest bekopen. De man verwijderde een van de stempels die een beton constructie voor de verdieping van een in aanbouw zijnde woning weg, waar schijnlijk in de veronderstelling dat de zaak al voldoende was gehecht. Het tegendeel bleek echter het geval te zijn. Een betonnen plaat van naar schatting 1000 kilo kwam op de man neer, die op slag werd gedood. BAARN o sland. tegenover bos met k gelegen royale vrijstaande ruime tuin (zuid) en schuur, tholen en gezellig winkelcen- ueerd brede gang. beide met mar- ■er. woonkamer met parket- ■4 mprachtige open haard, „ndeurer. ruime serre m en naar tuin Moderne keu- jken met (1978) c.v.-ruimte. rote kelder Verd oudersl. iparte garderoberuimte (ca. in even gr. sl kam en een ie si kam alle met balkon et v w badkamer met lig- apart 2e toilet, diepe berg- rd vaste trap naar tweede ruime sl.kam beide met lo.o Seg grond recentelijk DOjwd Pand is :n redelijk aat van onderhoud 1375.000, -k.k. IWEG len vrijstaande villa, oerderij. op 1200 m2 met I stal en schuur Geheel in staat van onderhoud en d en ligging zeer geschikt aan huis of dubbele be- ir landelijk gelegen nabij tree. royale woonkamer Jken (43 m2). idkamer, zeer grote woon/eetkamer iet een eiken keuken unit; 1 3 royale slaapkamers, <amer. speelkamer 70 m2 tste prijs. laardij o.g. In de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening stelde wethou der drs. G. Plomp vorige week twee zaken aan de orde, die met grote spoed zouden moeten worden behandeld. In de eerste plaats ging het daarbij om de uitbreiding van het hoofdkan toor van de Brilmij aan de Amersfoort- sestraat. Eerder was afgesproken dat dit punt in de raadsvergadering van Foto: Goos van der Wilt Kwikstaart is een vogeltje, maar ook ten school in Soest. Menig inwoner of inwoonster van Soest en omgeving zal van het bestaan van die school voor buitengewoon of spe ciaal onderwijs niet op de hoogte zijn. Dat is ook niet zo verwonderlijk, want Soester leerlingen bezoeken de school bijna niet. Toch willen het schoolbestuur en de team leden hun school graag onder de aan dacht brengen. Dat gebeurt niet in de laatste plaats omdat op 21 juni de fees telijke opening zal plaatsvinden van de nieuwe afdeling voor voortgezet spe ciaal onderwijs. Deze gebeurtenis kan mede dankzij de medewerking van de gemeente Soest gevierd worden. Speciaal onderwijs is een nieuwe term voor buitengewoon onderwijs en buiten gewoon onderwijs is een verzamelterm voor alle soorten onderwijs aan kinde ren, die de gewone reguliere vormen van onderwijs om een of andere reden niet kunnen volgen. Voor een ieder di rect begrijpelijke vormen zijn de scho len voor slechtziende en blinde leer lingen of de scholen voor dove en slecht horende kinderen. Moeilijker wordt het als er allerlei afkortingen worden ge bruikt zoals: m.l.k. (moeilijk lerende kinderen), z.m.l.k. (zeer moeilijk leren de kinderen), z.m.o.k.(zeer moeilijk op voedbare kinderen) en l.o.m. (leer- en opvoedingsmogelijkheden De Kwikstaart is een school voor Moei lijk Lerende Kinderen met een kernaf deling voor de Leerlingen in. de lagere school-leeftijd, qp,een voortgezette afde ling vooh de oudere leerlingen. Moeilijk lerend zijn kinderen, die door aanleg-en ontwikkelingsfaktoren gehandicapt zijn en daardoor met name allerlei schoolse vaardigheden als lezen, schrijven en re kenen maar moeilijk onder de knie kun nen krijgen. Ook in hun denken en soci ale redzaamheid moeten ze vaak onder doen voor de zogenaamde normaal be gaafde mens. Deze kinderen behoeven dus met name in hun jonge leven extra zorg en aan dacht op het gebied van opvoeding en onderwijs. De onderwijsgevenden zijn veelal extra toegerust om hen tot leren te brengen. Veel aandacht wordt er in m.l.k.-scholen ook besteed aan vakken die deze kinderen vaak wel goed kun nen: lichamelijke opvoeding, hand vaardigheid en allerlei praktische en huishoudelijke vaardigheden. Het leren voor het leven is erg belangrijk om te komen tot een voor deze kinderen zo zelfstandig mogelijke deelname aan het maatschappelijk leven in de toekomst. Geringe bekendheid De Kwikstaart wordt momenteel be zocht door zo'n 90 leerlingen in de leef tijd van 7 tot 20 jaar. Alle kinderen wonen in het Van Arkel-Instituut. Dat laatste is wellicht de belangrijkste reden van de geringe bekendheid van de school. Ook het nog vrij nieuwe school gebouw bevindt zich op het terrein van het Van Arkel-Instituut. Het Van Arkel-Instituut maakt vanaf 1947 deel uit van de Soester leefgemeen schap. Op het instituut verblijven moei lijk lerende kinderen, die om welke re den dan ook niet langer thuis kunnen wonen. De kinderen die in het instituut verblijven, zijn daar in overgrote meer derheid vrijwillig geplaatst door de ouders, daartoe geadviseerd door een sociaal pedagogische dienst. Het ver blijf is meestal van tijdelijke aard, want het is de bedoeling dat de kinderen zo snel mogelijk naar hun ouderlijk lijk huis terugkeren. Wanneer dat niet kan, omdat er geen gezin meer achter hen staat, kan het verblijf langer duren, zelfs tot aan de volwassenheid. Vrij geïsoleerd Lange tijd heeft het instituut een vrij geïsoleerde positie in de Soester ge meenschap ingenomen. De kinderen woonden op het Instituut en gingen op het Instituut naar school. Gelukkig is hierin de laatste jaren een duidelijke verandering gekomen. Er vindt een steeds verdergaande oriëntatie plaats op de Soester gemeenschap, waarbij het denken over de manier van begelei ding van jongeren ook duidelijk is ver anderd. Het gaat niet meer om de be scherming van de jongeren alleen, maar het gaat erom de jongere zijn eigen plaats geleidelijk te leren vinden. Tenslotte zal het, eenmaal volwassen geworden, net als iedereen zijn plaats zelfstandig moeten verwerven en be houden. De school "De Kwikstaart" speelt bij dit streven naar zelfstandigheid een grote rol. School en instituut vormen als het ware een twee-eenheid en de school wordt danook nogal eens aangeduid als "de school van het Van Arkel". Sluitingsplannen van de baan Het Van Arkel-Instituut, onderdeel van de Vereniging 's Heeren Loo te Amers foort, is wel bekend bij de Soester be volking, al was het alleen al om de wat negatief geladen publikaties van de laatste tijd. Door bezuinigingen bij de overheid zou het instituut flink moeten inkrimpen of zelfs in z'n geheel moeten sluiten. Gelukkig gaan die plannen niet door, al moet het instituut wel een 10-tal plaatsen opgeven, maar dat is een rege ling die geldt voor alle A.W.B.Z. in stellingen voor de categorie debielen- zorg (A.W.B.Z. is Algemene Wet Bij zondere Ziektekosten). Gelukkig is dat voor de kinderen die er wonen, maar ook voor de ongeveer 100 medewerkers, veelal Soester ingezetenen, die er hun dagelijkse werkkring hebben. Burge meester Scholten van Soest heeft tijdens een werkbezoek aan het instituut en de school al eens gewezen op het belang voor de werkgelegenheid die de aanwe zigheid van het Van Arkel Instituut in Soest heeft. De Kwikstaart is dus een instituuts- school met alleen nog interne leer lingen, waardoor er bijna geen relaties zijn met andere Soester scholen voor re gulier kleuter en lager onderwijs. De school heeft in de voorgaande jaren nog geen gebruik gemaakt van de mogelijk heid om ook Soester leerlingen op te nemen. Ook voor Soester leerlingen Omdat het in de toekomst mogelijk is dat kinderen van het Van Arkel-Insti tuut meer gespreid en in kleinschaliger wooneenheden zullen gaan wonen, maar ook en vooral omdat de enigszins geïso leerde positie van de school moet wor den opgeheven wil de Kwikstaart langs een geleidelijke weg een Soester school gaan worden. Relaties aangaan en contacten leggen met scholen in Soest en in de komende jaren de deuren openenen om ook kin deren uijJSoest die op het m.l.k. onder wijs ,zijn £(angev/ezen, te kunniën o^i vangen. Thans gaan er vanuit Soest zo'n 40 a 50 leerlingen naar het buitengewoon onderwijs in Amersfoort. Dat is natuur lijk een situatie waarin men nit wil en kan treden. Wel wil de Kwik staart in de toekomst voor de Soester scholen een m.l.k. school zijn, waar ook kinderen naar toe verwezen kunnen Vorige week donderdag konden de ouders van de Kwikstaart-leerlingen al een kijkje komen nemen in de nieuwe praktijklokalen. worden en waarmee een relatie of vorm van samenwerking mee op te bouwen is. Nieuwe afdeling Op de Kwikstaart wordt momenteel ge werkt aan de vormgeving van de nieuwe afdeling. Nieuwe praktijklokalen voor hout- en metaalbewerking zijn klaar en de leerlingen hebben hun eerste werkstukken inmiddels afgerond. Tui nieren, fietsonderhoud en schilderen behoren ook tot de nieuwe mogelijkhe den. Ook heeft de school een goed geoutilleerde keuken, waarin de kinde ren les in koken en dergelijke krijgen. De oudere leerlingen doen werkervaring op in de school of op stageplaatsen bij de Soester middenstand of het bedrijfs leven. Het is van het allergrootste be lang dat met name de interne leer lingen ook buiten het instituut ervaren welke eisen de maatschappij aan men sen stelt. Op 21 juni wordt een 'open' huis gehou den tussen 17.00 en 19.00 uur. Men hoopt dat vele collega-leerkrachten uit Soest en omgeving, ouders van moeilijk le rende kinderen, vertegenwoordigers van onderwijs begeleidende instanties en in de ruimste zin alle belangstellen den de weg naar de school zullen weten te vinden. Waterleiding vernield De eigenaar van de kiosk in het bos aan de Foekenlaan deed vorige week bij de politie aangifte van de vernieling van de waterleiding in het toilet van het ge bouwtje. Als gevolg daarvan stroomde het water rijkelijk weg. Van de daders ontbreekt elk spoor. Tuincentrum, in 't geweer tegen bestemmingsplan Het tuincentrum 't Vaarderhoogt aan de Dorresteinweg voelt zich in zijn ontwikkelingsmogelijkheden sterk beknot door de bepalingen van het bestemmingsplan Soesterveen, dat vo rige week aan de orde kwam in de ver gadering van de commissie Ruimtelijke Ordening. Dat bleek met name uit de opmerkingen van de heer Van Tol, die namens de leiding van het tuincentrum gebruik maakte van het spreekrecht voor het publiek. Het bestemmings plan laat voor 't Vaarderhoogt slechts een oppervlakte van 1373 vierkante meter vrij, terwijl de plantenkas die er staat al 1200 vierkante meter be slaat en er van de resterende ruimte ook nog een dienstwoning afmoet. De heer Van Tol wees erop dat het be drijf ernstig wordt belemmerd in zijn groei, en dat terwijl juist in deze be drijfstak de laatste jaren sprake is van een forse groei. Vier jaar geleden, aldus de heer Van Tol, was er ook al sprake geweest van een botsing van belangen. Er heerste destijds twijfel over de vraag of het tuincentrum nu wel of niet als "agrarische bestemming" kon worden aangemerkt. Bij wijze van compromis was destijds wel een ver gunning verleend, echter op voorwaar de dat het tuincentrum zich vier jaar lang zou onthouden van nieuwe aan vragen, om de gemeente de tijd te ge ven het nieuwe bestemmingsplan uit te werken. Deze "overeenkomst" was op 7 mei j.1. afgelopen. Guillotine De heer Van Tol beklemtoonde de nood zaak van uitbreiding van het overdek te gedeelte van het tuincentrum, om dat 't Vaarderhoogt in deze tijd van snelle ontwikkelingen anders ten do de zou zijn opgeschreven. "Als met dit beperkte oppervlak moet worden vol staan houdt de mogelijkheid voor ge zonde concurrentie op. Dat betekent de guillotine voor het tuincentrum", aldus de heer Van Tol. De plannen van 't Vaarderhoogt reiken tot uitbreiding tot een oppervlakte van 5000 vierkante meter, 'levens omvatten zij een her- situering van de parkeerplaats, die dan aan de noordelijke kant van de Dorresteinweg (aan de kant waar het tuincentrum zich ook zelf bevindtaan gelegd kan worden. Vooral dit laatste aspect sprak de com missieleden erg aan, uit het oogpunt van verkeersveiligheid. Ries van Log tenstein CDApleitte voor uitstel van de behandeling van het bestemmings plan. "We horen dit verhaal nu pas voor het eerst." Adriaan Pothuizen (D'66) toonde zich daarmee niet erg gelukkig. "Het spreekrecht is niet uit gevonden om het onderwerp dat daarin aan de orde wordt gesteld in de dis cussie in de commissie buiten beschou wing te laten." Joop van den Brakel (PvdA) vond de kwestie vooral van belang vanwege het werkgelegenheids aspect en ook Hans Blom (CDA) en Jan Visser (Prog. Soest) toonden zich positief over de plannen van het Vaar derhoogt. Wethouder Plomp reageerde op het voorstel van Van den Brakel om de kwestie in de eerstkomende raads vergadering aan de orde te stellen, nu de commissie duidelijk blijk gaf veel voor de ideeën te voelen, echter afwij zend. "Het is niet de bedoeling dat het be stemmingsplan nu in de raad wordt behandeld. Het stuk wordt - compleet met het verslag van deze vergadering - opgestuurd naar de Provinciale Plano logisch Commissie, komt pas daarna weer terug in de commissie en ver volgens in de raad." Hij verzette zich tegen vertraging in de procedure, omdat die niet in het belang was van andere betrokkenen. Adriaan Pothuizen vond het nog te vroeg om te zeggen dat de commissie het met de plannen van het tuincen trum eens was, maar drong er wel op aan dat deze tussen gemeentebestuur en betrokkenen alvast zoveel mogelijk verder uitgewerkt zouden worden. Dat zegde wethouder Plomp graag toe. Henk en Tiny Kroon zijn sinds enige weken de nieuwe, trotse eigenaars van het bekende café "Bosch en Duin" aan de Bosstraat. De overgang is vrij ge ruisloos gegaan, voornamelijk omdat deze nogal plotseling plaatsvond. "Het ging allemaal een beetje overhaast", leggen ze uit, "maar toen de kans zich voordeed om het bedrijf over te nemen hebben we niet langer geaarzeld". Zelf een café drijven is altijd een ideaal geweest van Henk eh Tiny Kroon. Tiny heeft al jaren geleden de benodigde diploma's gehaald, dus ook op dat punt waren er geen belemmeringen. Boven dien heeft zij intussen al heel wat prak tijk-ervaring opgedaan, omdat zij een flink aantal maanden heeft "meege draaid" met de vorige eigenaars, de familie Smeeing. Ondanks de nieuwe "gezichten" zijn er voorlopig geen grote veranderingen te verwachten in het gemoedelijke café, waar het ook voor grotere gezelschap pen goed toeven is in de grote zaal, die naast het cafégedeelte gelegen is en die plaats biedt aan ongeveer 125 per sonen. "Dat is ideaal voor bruiloften en partijen," aldus Henk en Tiny. Wél spe len ze met de gedachte volgend jaar nog een extra grote zaal aan de be staande ruimte toe te voegen, die plaats moet gaan bieden aan ruim 200 mensen, en waar eventueel ook allerlei tentoon stellingen gehouden kunnen worden. "We denken aan vogeltentoonstellin gen, of duiven, maar ook wel exposities op meer artistiek gebied," aldus Tiny. Voor deze werkzaamheden heeft het echtpaar zich alvast verzekerd van ge meentelijke toestemming. "Maar we besluiten nog niet. We willen eerst eens goed kijken of het een haalbare opzet is." Henk Kroon heeft intussen zijn sporen verdiend in het stucadoorsbedrijf (dat hij naast zijn werkzaamheden in het café blijft voortzetten), terwijl Tiny als huisvrouw en moeder van drie kinderen altijd gewend is geweest goed te organi seren. "Voorlopig gaan we op dezelfde voet verder,"is de boodschap van de nieuwe eigenaars van het café, dat niet alleen geliefd is bij veel jongelui uit Soest, maar vooral bij de sportliefheb- Henk en Tinv Kroon. Foto: Goos van der Wilt bers, die er in het weekeinde, terugke rend van de sportvelden aan de Bos straat, dikwijls aanwippen voor een hap en een slok. Want niet alleen voor een pilsje of een borreltje is "Bosch en Duin" een puik adres, de bezoekers kunnen er aan de hand van de kleine kaart ook uitstekend terecht voor aller lei gerechten als "plate service". Aan de ruime, gezellige bar en aan de tafeltjes heerst altijd een gemoedelijke sfeer, en als het goed weer is kan een verblijf op het ruime terras extra aan genaam zijn. Bijzonder is ook het speel- tuintje voor de kleintjes, dat zich on middellijk voor het terras bevindt, waarvandaan de ouders dus een goed uitzicht hebben op de verrichtingen van hun spruiten. Henk en Tiny zijn vast van plan van hun café "iets te maken". Mogelijkhe den daarvoor zijn er volop, vinden ze. Zo hebben zich voor het biljart twee vaste biljartclubs gemeld en zijn er verder plannen om vaste avonden te gaan organiseren, speciaal voor wat "oudere" echtparen etc. "Dat worden dan echte feestavonden, dans-avonden in de wat meer traditionele stijl, speci aal voor mensen die niet zo gesteld zijn op het wat opgewonden disco-gedoe van de jeugd. "Henk en Tiny denken voor lopig aan het organiseren van één zo'n vaste feestavond per maand. "Maar dat moet allemaal nog worden uitgewerkt. Dit is voor dat soort ideeën een beetje een moeilijke tijd, zo vlak voor de va kanties. Na de zomer gaan we daar mee aan de slag. In elk geval zijn de gasten van "Bosch en Duin" met uitzondering van de maan dag van harte welkom op de volgende tijden - dinsdag,woensdag, donderdag van 16.00 tot 01.00 uur; - vrijdag en zaterdag van 14.00 tot 02.00 uur; - zondag van 12.00 tot 12.00 uur. Wie "Bosch en Duin" nog niet kende en nieuwsgierig is geworden moet er bin nenkort zeker eens een kijkje gaan ne men. Niemand zal er spijt van krijgen. Namens het gemeentebestuur kwam wethouder drs. J. Th. Oudemans vorige week woensdag de heer J. J. van Beek feliciteren tijdens de receptie in verband met zijn zilveren jubileum in overheidsdienst. De heer Van Beek is werkzaam bij de afdeling reiniging. De wethouder overhandigde hem de gebruikelijke envelop met een geldbe drag. De heer M. Pijl, hoofd van de af deling reiniging, schetste de heer Van Beek als iemand die precies zegt hoe hij over bepaalde dingen denkt. Niette min bestaat er een goede samenwer king. Hij bood tuinstoelen aan. Namens de personeelsvereniging overhandigde de heer A. C. Beek de jubilaris een ca deaubon. Op verzoek van de jubilaris was het aantal sprekers beperkt gehou den, evenals de lengte van de toespra ken.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5