Grootse braderie 't Hart m t Zwaantje TTING lukten 2.75 orst5.75 BLIK RS" r 3.888„ Maarschalkbosch en Zonnegloren automatiseren Boem 'Geef 's voor diabetes' Meningen van lezers OPENINGSAANBIEDING Tuintip toertjes '^OES'Ï' Agenda De Borg Huizenveiling Donderdag en vrijdag a.s. ■*MAi Collecte van 25 t/m 30 juni Open brief Portie frites voor Hamburger speciaal Viering Basisgroep over 'theologie en ervaring' Demonstranten lieten duiven los op vliegbasis HET WITTE HUIS Tentoonstelling over 'Natuur' in INFOr- matiecentrum Fruit-Rumtopf TUIN-ADVIESCENTRUM 't vaarclerfwcqt voor doe-het-zelvers PAGINA 12 per 500 gram takt4.25 1.95 f picknick na laar in de winkel. eigen fabrikaat) ydalen ^KKUNDIG DORDELIG i AKBIJ ige structuur met -85 cm. Met: licht- irr.). Soest, rdag 9 -16.30 uur. WOENSDAG 20 JUN11984 SOESTER COURANT PAGINA 13 door Arie Wandelaar Arie is op vakantie 'Goede wijn behoeft geen krans' pacl'emakerstraat 2 03463 -1423 '3769 BD Soesterberg Woensdag 20 juni 19.00 uur Borg Bowling Toernooi Donderdag 21 juni 10.00 uur Volksdansen 20.00 uur Rijschool Ruyssenaar 20.00 uur Cursus L.O.I. 20.00 uur Bridge Eemland 20.00 uur Comb.-dames heren Bowlen wijkver. Maandag 25 juni 20.00 uur Senioren Bowlen 20.30 uur Moonlight Bowlen 20.00 uur Rijschool Los 20.00 uur Verg. Filmclub Dinsdag 26 juni 20.00 uur Cursus L.O.I. fc Woensdag 27 juni 20.00 uur Afscheidfeest school Overhees 20.00 uur Borg Bowlingtoernooi Donderdag 28 juni 10.00 uur Volksdansen 20.00 uur Rijschool Ruyssenaars 20.00 uur Cursus L.O.I. 20.00 uur Bridge Eemland Bij de Soester V.V.V. kan men vanaf heden boeken voor het 'North Sea Jazz festival 1984" dat gehouden wordt op 13, 14 en 15 juli in het Congrescentrum te Den Haag en waarin ondermeer op treden Dave Brubeck, Sarah Vaughan, Lionel Hampton en Miles Davis. De gratis festivalkrant kan bij de V.V.V. afgehaald worden. Ook de seizoen krant 1984/1985 van de Schouwburg Gooiland ligt voor geïnteresseerden ge reed. Nieuw binnengekomen zijn de Autoroutes Noord-, Midden en Zuid-Ve- luwe en de Gelderse Vallei a 2,50. Ook de Routekaart van de Utrechtse Heu velrug a 2,- is weer voorradig, als mede de nieuwe busboekjes. Ten overstaan van de Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest, werd in wijkgebouw "De Rank", op grond van artikel 1223 lid 2 van het Burgerlijk Wetboek, publiek verkocht, de flatwoning met berging aan de Van Goyenlaan 77 te Soest. De woning was leeg en ontruimd te aanvaarden. Het perceel werd ingezet met 31.000,- door de heer Horstink te Gouda en door de zelfde met 1000,- afgemijnd. Opnieuw organiseren de winkeliers van de Koninginnelaan en omstreken, verzameld in de winkelgroep 't Hart, dit jaar een grootse braderie op het terrein achter de Koninginnelaan. Dat gebeurt op donderdag 21 en vrij dag 22 juni a.s., 's avonds tussen 19.00 uur en 22.00 uur. De voorbereidingen zijn nog in volle gang, en daarom zijn een aantal verrassingen niet uitgesloten. Wel staat vast dat alle Hart-winkeliers weer met een fraaie stand aanwezig zullen zijn, om het nieuwsgierige Soester publiek te laten zien wat zij zoal "in huis hebben". En dat is niet weinig! De loten-actie, waarbij de con sumenten voor elke vijf bestede gul den een lot krijgen waarmee zij kans maken op een deel van de "tientjes regen", die in de komende dagen over de braderie zal trekken met als hoofd prijs een fraaie televisie!loopt al als de spreekwoordelijke trein. Behalve een grabbelton en andere attracties zijn in elk geval de volgen de bijzondere "aandcht-trekkers" te verwachten: De firma Smeeing zal met een fraai opgetuigde antieke auto aanwezig zijn, en bovendien per video band beelden van autoraces en rally's Een beeld van de drukte tijdens de braderie van vorig jaar. laten zien. DAVo komt met een "Kop van Jut" en groente en Fruithal 't Hart zal acte de présence geven met de marmottenbak, waarin "artiesten" van allerlei naam en faam zullen mee doen. Oliebollen zijn te verwachten in de kraam van Ben Rademaker en ook de andere winkeliers zullen naar ver wachting het nodige doen om zich zo gunstig mogelijk aan het publiek te presenteren. De organisatoren zijn momenteel nog druk in de weer met het aantrekken van "levende muziek". Het is nog niet helemaal zeker, maar gepoogd wordt een gezelschap aan te trekken dat iets zal laten zien op het gebied van het nieuwste-van-het-nieuwste op dans-ge- bied: "ElectricBoogie". Vast staat in elk geval dat het donder dag- en vrijdagavond behoorlijk druk zal worden aan de Koninginnelaan. Het is te hopen dat het weer de Hart- winkeliers niet in de steek zal laten. De toegang tot de braderie is naast drogisterij "De Pil". U gelooft uw ogen niet, maar wij hebben het 1. Talens verven 2. Klei 3. Kaarsen 4. Fotolijsten 5. Barbecues 6. Houtskool en nog véél meer! Natuurlijk hoge Braderiekortingen Koninginnelaan 48 Soest 02155-12245 De ziekenhuizen Maarschalkbosch te Baarn en Zonnegloren in Soest gaan automatiseren. Dat is een logisch ge volg op een beslissing die de ziekenhui zen in de regio Amersfoort en Omstre ken het vorig jaar al maakten. Het Prot. Chr. Ziekenhuis De Lichtenberg, het Elisabeth Ziekenhuis (beiden te Amersfoort), Ziekenhuis Maarschalk bosch (Baarn), Ziekenhuis Zonnegloren (Soest), het Pius Ziekenhuis en het Boerhave Ziekenhuis (beiden te Har derwijk) en het Salem Ziekenhuis te Ermelo, besloten toen om gefraseerd de patiëntenadministratie met behulp van een Totaal Ziekenhuis Informatie Systeem van Datapoint te Gouda te gaan optimaliseren. De voornaamste reden voor dit besluit is dat de tot nu toe gehanteerde admi nistratieve technieken de direkties van ziekenhuizen te weinig en niet up to date informatie leveren over het financiële reilen en zeilen van de organisatie. Een ander, heel belangrijk, punt dat in de overwegingen en de uiteindelijke be slissing een rol speelde was de wens om samen met andere ziekenhuizen in de regio, eventueel te komen tot een regio naal patiëntenbestand. Dit wil zeggen dat patiëntgegevens die het ene zieken huis geregistreerd heeft staan, ook in de andere ziekenhuizen en polikliniekeh in de regio opvraagbaar moeten kunnen zijn door middel van een koppeling van computersystemen via een telefoonlijn. De voordelen daarvan zijn dat doublure in de vastlegging van patiëntgegevens wordt voorkomen, en de gegevens zijn altijd actueel overal in de regio. Later zou ook een koppeling tot stand kunnen worden gebracht tussen de bestanden met medische gegevens van de patiën ten van de diverse ziekenhuizen. Een behandelend arts kan dan, middels de computer bekijken welke behandelin gen de patiënt in de diverse ziekenhui zen in de loop der tijd heeft ondergaan. De samenwerking tussen de ziekenhui zen kan op deze manier vergroot wor den. Hierover is echter nog veel over leg binnen de regio noodzakelijk. Het Datapoint computer systeem is overigens dusdanig te beveiligen dat alleen de personen die daartoe bevoegd zijn, bepaalde gegevens uit de compu ter kunnen halen. De geheimhouding van persoonlijke gegevens is goed ge waarborgd. De computer 'kent' als het ware de personen die toegang hebben tot bepaalde gegevens. Voor niet ge autoriseerde personen is het onmoge lijk informatie die zij niet direct nodig Een leven lang leven met diabetes is geen eenvoudige zaak! Hoewel de dia beet gezond lijkt wordt hij vele malen daags met zijn kwaal gekonfronteerd dieet, tabletten en/of injekties en de noodzakelijke regelmaat zijn ingrij pender in iemands bestaan dan men denkt. Er kunnen komplikaties ont staan, die leiden tot blindheid en ampu taties. Tot nu toe is zelfs de oorzaak nog niet bekend. Men begrijpt wel dat hiervoor veel on derzoek nodig. is. Zes jaar geleden is het Diabetes Fonds Nederland opge richt, dat het wetenschappelijk onder zoek naar behandeling en bestrijding van diabetes steunt. Er worden o.a. onderzoeken gedaan om betere zelfkontrole mogelijk te maken; om na te gaan of betere voor lichting mogelijk is voor nieuwe pa tiënten; oi nel ïnogeujK is diabetes-pa tiënten in te stellen zonder ziekenhuis opname. Ook wordt nagegaan of er voor zwaarlijvige patiënten andere be handelingsmethoden mogelijk zijn. Er is al ontdekt dat voedingsvezels een gunstige invloed op het dieet kunnen hebben en dat er voor sommige oog- komplikaties laserstraalbehandeling mogelijk is. Voor genoemde en vele andere onder zoeken houdt het Diabetes Fonds Ne derland een kollekte van 25 t/m 30 juni 1984. In Soest zijn er nog kollektanten nodig om de kollekteresultaten van verleden jaar te overtreffenMen kan zich opgeven en inlichtingen krijgen bij: Mw. J. v/d Zouwen, tel, 21485 (tussen 17.00 en 21.00 uur) en mw. H. Reichen- berger, Koninginnelaan 90, tel. 18836. hebben voor hun werkzaamheden, op het beeldscherm te krijgen. Een voordeel dat de patiënt van de auto matisering zal ondervinden is het feit dat met de computer beter gepland kan worden. Hierdoor zullen de wachttijden teruglopen. Afspraken voor een patiënt met verschillende specialisten op een dag kunnen aansluitend gepland wor den. De computer kent de afspraken van alle specialisten en weet wanneer hij/zij nog ruimte heeft in de agenda. Een ander voordeel is dat het verzor gend personeel door het wegvallen van een stuk administratieve rompslomp meer tijd krijgt om zich te wijden aan de patiënten, aan hun eigenlijke taak dus. De zorg kan beter aangepast wor den aan het individu. Persoonlijke wen sen, b.v. met betrekking tot voeding kunnen gemakkelijker ingewilligd wor den. Kortom de kwaliteit van de zorg voor de patiënten kan verbeteren. Elisabeth Ziekenhuis Amersfoort, Zonnegloren te Soest en Maarschalk- bosch te Baarn gaan automatiseren op Datapoint. Soester Courant bereikt wekelijks 30.000 grage lezers. Bewoners van Overhees wapent u tegen doortrekking van de Koningsweg! Laat er geen racebaan ontstaan, waar door uw wijk afgesloten wordt van de be woonde wereld. Er wordt nu al gescheurd op die weg en wat moet dat straks wel worden? Een brok stoplichten, een brok el lende, waar Soest niets mee opschiet. Lees de afgelopen editie van de Soester Courant en men probeert tussen de mazen van het net door te glippen. Overheezers, schreeuw het van de daken! De klant is koning! Geen dubbele Koningsweg naar Amersfoort. P. Daalhuisen. Donderdag Vrijdag met gebakken champignons voor 2.SÖ Nieuwerhoekplein 7 Poppenspel 'Eva, wie ben je?' Op zondagochtend 24 juni a.s. houdt de basisgroep Baarn-Soest zijn laatste viering van het seizoen. Het thema voor deze viering luidt: 'Theologie en ervaring.' Plaats: Griftland College, Noorderweg 79. Tijd10.30 uur. Belang stellenden zijn van harte welkom. Een groep vrouwen uit de basisgroep is het afgelopen seizoen met elkaar in ge sprek geweest over verhalen uit de Bij bel. Theologische deskundigheid ont brak en werd ook niet nagestreefd. Er bleek ruimte te ontstaan voor het uit wisselen van de persoonlijke beleving van die verhalen, vroeger en nu. Een verrassend goede ervaring voor de deelneemsters. Voor theologische vra gen werd zonodig teruggevallen op boeken of op bekenden met theolo gische scholing. Een groot deel van de viering a.s. zon dag zal in beslag worden genomen door de voorstelling "Eva, wie ben je?" door het Poppen-tejater "Rosa." In de basisgroep Baarn-Soest proberen ouderen en jongeren, staande in de joods-christelijke traditie gestalte te geven aan hun geloof en maatschappe lijke betrokkenheid. Net als andere basisgroepen is de groep ontstaan in, tussen en tegenover de officiële ker ken. In de kerken, omdat basisgroepen er niet in de eerste plaats zijn om de kerk te vervangen. Tussen de kerken, omdat mensen vanuit alle kerken, maar ook van daarbuiten, welkom zijn. Ook tegenover de kerken, omdat basis groepen erg kritisch staan ten opzichte van de negatieve functie, die de kerkin- stituten vaak in de samenleving ver vullen. Met de Bijbel als centraal gegeven wordt in de basisgroep getracht de be vrijdende kracht van het christen-zijn te beleven. Aangesloten wordt bij de kritische wereldbeschouwing die in de kerkgeschiedenis niet heeft ontbroken, en gelukkig ook nu niet ontbreekt. Wie meer wil weten over de basisgroep Baarn-Soest kan zich wenden tot het volgende contactadres (Soest) Joop van Haaften, Scalmeyer- pad 11, tel. 10087. Ongeveer 25 leden van de "Basisgroep voor geweldloze actie" uit Amersfoort zijn vorige week over de hekken van de vliegbasis Soesterberg geklom men, uit protest tegen de houding van het parlement inzake het kruis- rakettendebat. De actievoerders wer den betrapt door personeel van het luchtmachtbewakingskorps. Ze wer den op de vliegbasis gearresteerd door de koninklijke marechaussee in Soes terberg. Ook de Soester politie was daarbij aanwezig. De arrestanten wer den in busjes afgevoerd. Ze zijn in de loop van vandaag na verhoor vrijge laten. Op een kruising van start- en landings banen lieten de actievoerders-een aan tal vredesduiven los. Bovendien na men ze twee minuten stilte in acht. Eerder werd ook al actie gevoerd rond de vliegbasis. Daar werd toen "ge lopen om stil te staan" bij de kamerde batten over het plaatsingsbesluit en om een bewijs van waakzaamheid te leveren. Welkom, in Hotel, Café, Restaurant, Motel in Soest ."'Z' Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147* -14140 Telex 79479 nl In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum is tot half augustus een tentoon stelling te bezichtigen met als onder werp "Natuur." Alle facetten die met de natuur te maken hebben komen aan bod. Zo wordt ondermeer aandacht be steed aan de Openluchtrekreatie, aan Nationale Landschappen, aan Staats bosbeheer en aan de Landinrich ting. Ook de flora en fauna krijgen ruime aandacht. Met name wordt die per ingegaan op de beschermde roofvo gels, de beschermde wilde planten en de beschermde dieren. Voor hen die zich thuis nader willen verdiepen in de materie, liggen verschillende brochu res gereed om mee te nemen. Nu, in de aardbeidentijd mee begin nen! dat betekent straks in herfst en winter (feestdagen) volop genieten van zomerse vruchten in een warmmakend drankje, gegarneerd met een toefje slagroom. Voor 'het maken van .^en fruit-rumtopf is rum met minimafeü 45% alcohol nodig. U kunt beginnen met de volgende hoeveelheden 500 gram aardbeien 250 gram suiker enkele uren wegzetten. Overscheppen in schone rumpot (aardewerk of glas) waarin 1 liter rum. Vervolgens voegt u in de loop van de zomer toerode bes sen, frambozen, kersen, pruimen, perzi ken, peren en in het najaar eventueel nog citrusfruit en ananas. Met elk pond fruit voegt u 250 gram suiker en een 1/2 liter rum toe. Eventueel kunt u de sui ker vooraf oplossen in de verwarmde rum. Het fruit moet in de afgesloten pot altijd onder de rum staan en om verkleuren van het fruit tegen te gaan, zet u een glazen pot niet alleen koel, maar ook donker weg. Dit is één van de tips en recepten die u kunt vinden in de nieuwe folder van de Stichting Propaganda Groenten en Fruit. Het foldertje laat zien, dat men zich groenten of fruit op ieder uur van de dag uitstekend kan laten smaken, zo wel uit als thuis. Het foldertje "'n Dagje uit, 'n Dagje thuis het klokje rond" is vanaf 14 juni gratis verkrijgbaar bij zo'n 4.500 ver kooppunten van groenten en fruit. Mocht u het foldertje bij u in de buurt niet kunnen krijgen, dan kunt u het aanvragen bijSPG&F, Postbus 90403, 2509 LK 's-Gravenhage. Hejje ut nieuwe postketoor aal bekeke? Ik wel. 'k Haad 'edaacht daat 'r bie de opening wel un poar veurdelige anbie- dinge zouwe weze, moar daat kong d'r niet aaf, denk', 't Is un haarstikke mooi ketoor 'eworde, met un heule rie nieu we lokette. Hoe voak en waanneer of daazze aallemoal tegeliek ope benne, doar hek geejn weet vaan. 't Ken ok weze daazze ééjn veur ééjn in gebruuk komme, of omstebeurt. In aalle ge- vaal, ze deje d'r best. En noeng kriege ze konkurrensie. En nog wel vaan ongs elge gaasbedriefDaat goat voortemee ze eige postbojes loate lope. Of fietse, veur ming paart. Zouw je daan bie ut gaasbedriefketoor ok postzegels kenne kriege? Ut baarst aal vaan de supermaarte op Soest. Doaluk ok nog vaan de postke- tore. As ze daan teuge mekoar op zouwe bokse, licht daat de prieze daan us omloag zouwe goan. Of daat de P.T.T. us met ut oardgaas zouw goan stunte. Daat zouw waat weze! De braandweer en de vullusdienst speule ok veur taante Pos en kriege ok un eige postaafdeling. Ze kriege we daan deur de konkurrensie un heule zooi anbie- dinge, en doar is de konsument mooi meej 'eholpe in deuze inlevert ied. De supermaarte hebbe gehaaktdaag op donderdag en de post paakjesdaag. Goejekoop paakkies versture. 's Moan- daags veurdeeidaag tillefonere. Drie- moal belle, eejnmoal betoale. Ongs heule leve wier goejekoper. Veur de vaakkaansie: paaspoorte vaan 70,- veur vief tientjes. Ongderlest mos ik veur de verzekering waat paapperaasse opsture en toeng mos ik bie de burgelukke staand moar effe vief guldes neertelle om un bewies te kriege daa'k ebore waas. 'k Haad aaltied aal 'edaacht daa'k ut zelluf waas, moar noeng weet ik ut zeker. En doar ben'k toch ok wel weer blie om. Je ken nooit wete. 'k Most'r niet an denke daa'k un aangder waas. Mojje us kie- ke, zo'n hoop geld daajje kwiet ben om je riebewies te loate verlengeDit keer mos ik nog noar de dokter ok. Daa's te- mingste waat. Daat is echt. Vrogger mos ik betoale zongder daa'k beklopt en betaast wier. Affing, aaiius waas su per, aallening laast vaan eksteroge, moar die haa'k aal joare en ik kaan toch goed zien. 'k Ben ok nog effe noar de Amers- foortse keietrekkers weze kieke. Ze krege vaan de gemeengte Soest aalle moal un gloasie Kruukje Melm. Daat von'k oardig. Ik mocht t'r ok eejntje preuvedaat waas nog oardiger Ajje 't ming vroagt, daan mok zegge daat ut best smoakte op de maarrege. De gemeengte haad zeker aargus un meevaaller op de begroting. Nog ten hoogste bedaankt deur HANNES VAN DE NENG kflIltDDr Steenhoffstraat13 3764BH Soest ellHBKV Telefoon 02155-101 15 VERHUUR VAN Schrijfmachines Rekenmachines Teleffonbeantwoorders Inbindapparatuur Overheadprojectoren Plastificeermachines Inbraak in Van Arkelinstituut Bij een inbraak die vorige week werd gepleegd in een recreatiegebouw van het Van Arkelinstituut aan de Helling- weg hebben onbekende daders een videokast opengebroken. Zij gingen er vandoor met een video-cassetterecor der, 20 videobanden en twee geluids boxen. Zij waren het gebouw binnen gekomen door het forceren van een raam. Gereedschap gestolen Uit een keet aan het Nassauplantsoen werd vorige week ten nadele van de ge meente Soest een hoeveelheid gereed schap gestolen. De dader nam een blik ken doos mee, waarin zich o.m. een klauwhamer, twee schroevedraaiers, een waterpomptang, een oliespuit, een sleutelbos en wat spijkers en schroeven bevonden. Erik van Dorresteyn medewerker 't Vaarderhoogt Afgelopen keer heb ik al wat uiteenlopende juni- werkzaamheden besproken. Hier wil ik deze week mee verder gaan, omdat de maand juni bij uitstek is om diverse tuinhandelingen uit te voeren. Vaak zijn dit bezighede/i die voor een belangrijk deel bepalen hoe de tuin er de rest van de zomer uitziet. Zo kunnen bijv. verschillende heesters die uitgebloeit zijn, zo nodig nu gesnoeid worden. Dit geldt o.a. voor de bekende witbloeiende spier- struiken (Spiraea arguta en Sp. vanhouttei) en het Chinees klokje (Forsythia). Ook de sierbes (Ribes) en diverse sierkersvormen (Prunus) kunnen nu on der handen genomen worden. Er moet bij de snoei steeds voor gezorgd worden, dat de struiken hun na tuurlijke groeiwijze behouden. Indien dus een be paalde heester van nature hangende takken voort brengt, moeten we die hangende takken er niet af snijden. De afgestorven tulpen, hyacinten en narcissen mogen nu uit de grond gehaald worden. Het loof wordt eerst afgesneden en dan worden de bollen op- gerooid. Narcissen die voor verwildering zijn aange plant kunnen rustig in de grond blijven, deze worden niet jaarlijks opgerooid. Wel is het dan belangrijk dat ze in het najaar een bemesting krijgen. 2k)dra de bollen uit de grond zijn, moeten ze worden gedroogd, iets wat het beste op een droge luchtige liefst koele standplaats kan geschieden. Belangrijk is dat de bollen als ze droog zijn niet in de zon komen te liggen en niet nat kunnen worden. Voor hen die in het bezit zijn van een bedje aardbei en, of van bessenstruiken is het aan te raden nu de vruchten te beschermen door middel van netten. Tegenwoordig zijn er fijnmazige netten waarin de vogels niet verstriks raken. Direkt na de oogst kun nen de netten worden verwijderd. Bij veel stam boompjes verschijnen er het eerste jaar na de aan plant uitlopers aan de stam, die direkt verwijderd moeten worden. Vaak gaat het uitlopen aan de stam ten koste van de groei van de kroon, die erop geënt is. Dit verschijnsel komt voor bij bijv., stamrozen, brem op stam, prunus op stam en vele anderen. We doen er verstandig aan deze niet gewenste uitlo pers niet weg te knippen, maar voorzichtig met de hand af te draaien. Na een knipbeurt verschijnen er namelijk erg snel weer vervangers. Zodra de Rho- dodendronsoorten zijn uitgebloeid verwijderen we de uitgebloeide bloemen, anders gaan ze tot zaad vorming over. Dit put de planten vaak dermate uit, dat ze minder knoppen voor het volgend jaar gaan maken. Dit weghalen van de uitgebloeide bloemen moet voorzichtig gebeuren. Ze moeten eruit gebro ken worden; vlak naast de uitgebloeide bloemen zit ten weer jonge scheuten. Bloembakken die we begin mei hebben opgevuld, geven we vanaf nu wekelijks kamerplantenvoeding, net als de kamerplanten; op tijd verwijderen we de uitgebloeide delen om een constante bloei te garanderen. Natuurlijk kunnen we de bakken ook niet ongestraft droog laten staan. Verder moet er natuurlijk geregeld worden doorge gaan met het opbinden van vaste planten. Als ze eenmaal zijn "gestreken" is er niet veel meer aan te verhelpen, het mooie is er dan vanaf. Sommige planten lijken heel stevig, doch als er plotseling een regenbui komt ligt de hele zaak op de grond. Dit moet voorkomen worden

Soester Courant | 1984 | | pagina 13