F0T0SC00P N Vriendschapsbanden Soest-Soest door sportuitwisseling nauwer aangehaald Zesde Van Dam Stratenloop opnieuw een daverend succes S.O.Soest F-pupillenkamp groot sukses Tempo-amateur Stef Smit boekt overwinning PAGINA 14 ra munten leringen >n «l/j'/or ECIAALZAAK iENORITAS 15.50 iO WILDE IAVANA 16.50 AKKERMAN WOENSDAG 20 JUN11984 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 SoestDmtslandwint met 18-12 van Soest Nederland SS Wedvlucht vanaf Soissons DUIVENSPORT Met raad en daad Tussenstand half varken Vleescentrum RUITERSPORT Ponyclub De Zoyse Ruiters ZONDAGVOETBAL Kompetitie-indeling S.O.Soest 1,2 en 3 Sportuitwisseling B.C. Badso ilijk. ik voorhanger op de i" passend. I beschermend etui. sche schoonmaak- lar garantie, rvicebeurt. kombinaties in het ijn legio, variërend idé tot bi-colour. rame in geel en wit m vele modieuze luren. sfjes in diverse kom- 7120 ieuwe Privé naar een celijk somerkapsel. dan een afsprak bij )r Haar en voor Hem - SOEST - TEL. 21500 Dinsdags gesloten Steenhotfstraat 62 Soest Tel. 15428 ».<L Donk Roznern Imit al ««uilen Jtrea ua profwioa». Ie bomn Profiteer «n die vetowml. btf nw kear. toot wij» (jetxrowd iw,ZÜÜ?* reotafro*»- "I A Roerom edvteem xe olel alleen orei de to ook orer de Itdndak BIJ T.d. Donk Roerom maakt '•rat alt wel 10 vereckfflende ukkmulla •e orer meterlael en tailek- Openin getijden: dagelijks van 8.30 lot 12.30 uur 13.00 tot 17.00 uur Donderdagavond 19.00 tot 21.00 uur Zaterdagmorgen 10.00 tot 12.00 uur •Zelfs een ontmoeting van een paar da gen als deze kan bepalend zijn voor een heel leven. Het is van groot belang, dat wij daarvoor steeds weer de basis leggen en de gelegenheid daartoe bie den'. Dit zei burgemeester Helmut Busmann van de Duitse Stadt Soest tij dens de ontvangst in hotel 'Der Wilde jVIann' van de officiële vertegenwoor digers van het gemeentebestuur van Soest (NL), de sportstichting en de leden van het comité dat de tweejaar lijkse sportuitwisseling tussen beide gelijknamige plaatsen organiseert. De heer Busmann herinnerde aan de uitwisseling van twee jaar geleden in Nederland, die een grote indruk op hem gemaakt had. Overigens haalde hij ook de moeilijkheden in de herin nering terug waarmee de grondleggers van de uitwisseling in het begin van de vijftiger jaren te kampen hadden. 'Dat zij des tijds voorzien hebben dat de sport ooit een belangrijke culturele waarde zou krijgen, daarvoor moeten wij hen nu dankbaar zijn'. De jaarlijkse sportontmoeting tussen jonge sporters uit beide gemeenten leverde na jaren weer eens een Duitse eindoverwinning op, 18-12, ofschoon het resultaat beslist niet voorop staat. De sporten spelen zich meer in de recreatieve dan in de prestatieve sfeer af. Daaraan herinnerde wethouder drs. G. Plomp tijdens de bekendma king van de uitslag op de grote feest avond ter afsluiting van het sportge beuren. 'Nu eens wint Soest, dan weer Soest. Er is nooit een verliezer. In zijn dankwoord tijdens de officiële ontvangst legde wethouder Plomp de nadruk op de gemeenschappelijk heden in Europa toen hij zei: 'We heb ben eerst aan de Europese verkie zingen meegedaan en zijn toen in de bus gestapt om het èën zijn van Europa inde praktijk te brengen'. De Neder- landse gasten boden hun Duitse gast heren een geschenk aan, terwijl de Duitsers eveneens met cadeaus kwa men aandragen. Feestelijke intocht Na aankomst van de vijf bussen met een kleine 300 Nederlandse Soesters, sporters en begeleiders, werd het be zoekende gezelschap door het fanfare- en majorettenkorps van het Duitse Rode Kruis in Soest door het voet gangersgebied van de binnenstad feestelijk begeleid naar het raadhuis. Burgemeester Helmut Busmann heet te iedereen hartelijk welkom. Hij wees erop, dat door de jaren heen duizenden jonge sporters uit beide gemeenten Soest bij elkaar op bezoek zijn geweest. Hij was er dan ook van overtuigd dat de gasten opgevangen zouden worden op een wijze alsof ze na een lange af wezigheid weer thuis kwamen. Hij sprak de wens uit dat het sportfeest opnieuw een bijdrage zou leveren aan de goede verstandhouding en noemde ontmoetingen als deze bij uitstek ge schikt om vriendschap te sluiten en be staande banden nauwer aan te halen. Wethouder Plomp bedankte voor de hartelijke ontvangst, die hij beschreef als 'een intocht der gladiatoren'. In de Blauwe Zaal van het gemeentehuis kregen de gasten een broodmaaltijd aangeboden en maakten ze kennis met de gastgezinnen. Sportwedstrijden De zaterdag stond geheel in het teken van de sportwedstrijden. Die waren grotendeels geconcentreerd in en rond een groot scholencomplex. Dat kwam de sfeer ten goede en de belang stelling was ook groter dan in voor- traande. jaren toen men voor bijna elke sport naar een andere accommodatie moest. Het zwemmen in het openluchtbad leverde als eerste onderdeel een Ne derlandse overwinning op met 77 tegen 67. Ook het tennis in het Stadtpark werd een Nederlandse aangelegenheid: 2-7. De volleyballers, zowel de dames als de heren, incasseerden het eerste verlies. Bij de dames waren vier sets nodig (3-1) om de winnaar aan te wij zen, bij de heren vijf (3-2). Het hand bal leverde bij de heren een Duitse overwinning op met 18-15, maar de dames maakten dit goed door hun Duit se tegenstandsters met 9-20 te verslaan. Eén speelster haalde het eindsignaal niet, Corry van Buuren. Zij kwam zo ongelukkig met een Duitse tegenstand ster in botsing, dat zij met enkelletsel naar het ziekenhuis moest worden ge bracht. Na behandeling kon ze zich weer bij het gezelschap voegen. Helemaal niet spelen kon voetballer Ronald de Rooij. Hij was vrijdagavond al zo ongelukkig ten val gekomen, dat een beenblessure hem buiten de ploeg hield. De Nederlanders wonnen met 0-5, dezelfde cijfers waarmee de dames verloren. Het hockey eindigde in een 2-1 overwinning voor de gastheren en ook bij het basketbal waren de Duitsers het sterkst. De Nederlandse dames verloren met 68-60, de heren met 62-52. Het handboogschieten werd eveneens een Duitse aangelegenheid met 3.947 tegen 2.936 punten. Het badminton daarentegen leverde Nederland weer twee winstpunten op door de 7-17 overwinning. Bij het ta feltennis zegevierden de gastheren met 3-0. De meest nipte overwinning werd behaald bij het dansen. Neder land kreeg 181 punten, Duitsland 180. Door al deze resultaten, die per sport twee punten voor het winnende team opleverden, werd de einduitslag 18-12 FotoHerman van Dam Tösn swusin sb rif fcriss 'Xi Ondanks het feit dat het weer, in ver gelijking met de omstandigheden tij dens eerdere edities van de Van Dam 'Stratenloop in Kiaarwater, dit jaar niet al te fraai was - al bleef het de hele avond droog - is het bekende atletiek-evenement dat telkenjare in samenwerking met de Soester atle tiekvereniging Pijnenburg wordt geor ganiseerd ook vorige week weer een daverend succes geworden. Enige duizenden belangstellenden kwamende sportieve verrichtingen van de ongeveer 1300 deelnemers aan de verschillende onderdelen bekijken, zodat het op het parkeerterrein van Van Dam Super aan de Wiardi Beck- manstraat weer zwart zag van de mensen. Aait het feestelijke geheel werd uiteraard in belangrijke mate bijgedragen door de braderie die de firma Van Dam tegelijkertijd orga niseerde en die ervoor zorgde dat nie mand van hortjger of dorst hoefde om te komen. Het evenement zelf, waarvoor de be kende Soester Cees van Drongelen .telkens de startschoten loste, had een spannend verloop. De uitslagen op de verschillende onderdelen luiden als volgt: Lagere scholen, jongens: 1. Rinke Tolmanschool 2. Bonifaciusschool 3. Wethouder de Haanschool Lagere scholen, meisjes: 1. De Regentuuter 2. Bonifaciusschool 3. Minister de Visserschool Middelbare scholen, jongens: 1. Chr. MAVO 2. Griftland College 3. Openbare MAVO Middelbare scholen, meisjes: 1. Chr. MAVO 2. Griftland College 3. Openbare MAVO Jongens individueel 1. Jadi Muljokarno (de Bron) 5.33.46 2. Hammad Maussai (de Regentuuter) 5.41.79 3. Vincent Verhoeven (de Postiljon) 5.42.74 Meisjes individueel 1. Hari Muljokarno (de Bron) 6.11 2. Edske Verhoef (min. de Visser- school) 6.12 3. Anissa van Bemmel (de Wegwij zer) 6.19 Recreatieloop lagere scholen, jongens: 1. Peter Verwoerd 5.51 2. Raymond Foekes 5.53 Recreatieloop lagere scholen, meisjes: 1. Maartje Paans 6.27 2. Linda Hardeman 6.28 3. Sylvia van Oostrum 6.31 Middelbare scholieren, jongens: 1. Willem Pothoven (griftland College) Start van de wedstrijd voor jongens individueel van de druk bezochte Van Dam Stratenloop 198J/. 2. Erik-Jan Ransdorp (Griftland Col lege 5.24 3. Dennis Esselman (Chr. MAVO) 5.26 Middelbare scholieren, meisjes: 1. Angelique van Oostrum (Griftland College) 5.47 2. Ingrid Strumpe (Chr. MAVO) 5.48 3. Linda Bakker (Chr. MAVO) 6.13 Recreatieloop 1 mijl: 1. Leo van Tuyl Recreatieloop 3 mijl: 1. J. de Bruin Recreatieloop 5 mijl: 1. M. Hermes, Amsterdam 28.33 2. W. van 't Klooster, Soest 29.18 3. J. Reichhardt, Bunschoten 29.33 Wedstrijdloop 5 mijl 1. Armando Houtveen 4. Eef van den Brink 10. Joop van Leyenhorst 14. Frans Rauch 15. Harry van Brummelen 16. Rob de Haas 29. Joop Oranje en 23.50 23.50 25.52 26.23 26.56 27.03 27.11 30.10 hpt afaeloven weekend een kamp georganiseerd voor de F-pupillen. Een dertigtal S.O.- Op de S.O.Soestvelden werd™ Ap.Jupillen van het Rotterdamse Sparta, het weekend van hun leven gehad. Soest F-pupillen hebben, tesame F v d LUgt heeft er alles aan gedaan om het de jongens naar de zin te maken. Initiatiefnemer en organisator ae tenten De maaiujden werden door een aantal ouders verzorgd. De jongens Voor zover er geslapen werd geoeu bouwen e.d. In de avond was er een mooi kampvuur. Het klapstuk was wel de werden beziggehouden met speueij in de avond een vosse jacht in de Soesterduinen. Doodmoe maar zeer Z'uaanZe^nde/mgêm IZiagmorgen door hun ouders opgehaald. Foto: Horn-on van Dam Wmê. voor het Duitse Soest, op de fiets Een groep toerrijders van de wieler vereniging Tempo was zaterdagmor gen vroeg op de fiets gestapt om de 270 kilometer naar de Westfaalse hoofd stad als toerrit af te leggen. Ze wer den zaterdagavond feestelijk inge haald bij het scholencomplex. Alsof ze wilden bewijzen dat ze best nog verder hadden kunnen fietsen, maakten ze zondag een toerrit door het Sauerland. Er was ook een bridgetoernooi, in een wat rustiger omgeving dan het scholencomplex, namelijk in hotel Seehof aan de Möhnesee, maar dit onderdeel werd niet in de einduitslag school van "sportlerbal." Voor de jon gelui was er de discotheek Rista met licht- en diashow en veel vuurwerk. Ook werden demonstraties gegeven, onder meer van reggae dansen. Voor de 'oldtimers' onder de gasten speel den elders in het gebouw de Ostfrie- senboys. Het was een geslaagde af sluiting van een, vooral door de prima organisatie, ook zeer geslaagde sport- Voor het vertrek van de bussen gingen de deelnemers aan de sportuit wisseling Soest-Soest bij Beukendal op de foto. uitwisseling 1984. In 1986 komen de Duitse Soesters weer naar Neder land. P.V. 'De Zwaluw' Soest De leden van bovengenoemde ver eniging van postduivenhouders hebben zaterdag 16 juni 1984 deelgenomen aan een wedvlucht vanaf Soissons, afstand circa 339 km. In concours waren 448 duiven die om 8.00 uur in vrijheid wer den gesteld bij een kalme noord oosten wind. Aankomst eerste prijswinnende duif 12.36.07 uur, snelheid 1230,00 meter per minuut. Aankomst laatste prijs winnende duif 12.50.53 uur. Uitslag: H. de Bree 1 17 26 32 45 60 65 8187 89, J. v.d. Brakel Zoon 2 6 8 9 55 59, J. v.d. Belt 3 23 33 62 88, R. v.d. Mast 4 10 15 25 52 57, Th. Wigtman 5 14 35 36 54 69 74, G. Rijksen 7 43 49 56 58 82 84 85, J. Stam 11 13 16 20 63 70 72 79, J. van Dijk 12, Comb. H. Nap 18 42, J. de Beer 19 27 34 39, K. de Jong 2122 86, G. Roest 24 50 67, R. Voskuilen 28 29 47, J. Duijst 30 71, R. van Egdom 31, J. Schimmel 37 38 41 44, K. Kok 40, 48, A. J. v. Dorrestein 46, A. van Ginkel 51 66 80. E. v.d. Brakel 53 73 78, A. de Bes 61 90, H. v.d. Schepop 64, 68, H. den Dekker 75, J. v.d. Burg 76, G. Visser 77, E. Meijers 83. Wedvlucht van P.V. Soest De vereniging van postduivenhouders Soest deed d.d. 16-6 mee aan een wed vlucht vanaf Troyes over een afstand van 438 km. Er waren 125 duiven in concours, die om 7.00 uur werden ge lost bij lichte n.w.-wind. De eerste prijsduif arriveerde om 13.25 uur. Deze haalde een snelheid van 1137 meter per minuut. De laatste prijsduif kwam om 13.52 uur aan. Uitslagen: R. v. Hornsveld 116'21, H. Huisman 2 3' 6 15 22, E. Veerman 4, D. Huisman 5 10 13 18. R. v. 't Net 7 24, Z. v.d. Esschert 8, A. A. de Kruijf 9, M. Monsjou 11, H. v. Essen 12, Comb. Vogel 14 20 23, M. de Ruiter 17, P. A. Almekinders 19, O. H. v.d.' Broek 25. P.V. 'De Vriendschap' Wedvlucht Soissons P.V. De Vriendschap. Gelost: 8.00 uur. Aankomst eerste duif: 12.36.55. In concours waren 266 duiven. Uitslagen: Altenaar-Reierse 1 8 10 23 41, J. Koster 2 4 7 15 36 37 52, Sukel v. Klooster 3 9 28 32, A. Meesters 5 13 17 27 33 49, C. Bokma 6 16 19 30 39 40 48 51, B. Schimmel 11 29, J. Ka merbeek 12, H. Rauch 14 25 38 46, J. Wij- nands 18 2134, J. Kruseman 20 22 31 35 44, Huizinga v. Doorn 24 42 43 47, T. Kok 26, J. de Blanken 45, ZKH 50, D. de Zoete 53. GEEUWEROTS Als ik 's morgens wak ker word, begin ik al met geewen en zowel thuis als op m'n werk moet ik blijven gapen. Nu volg ik toevallig dit diëet om wat af te slanken. Kan dat er mee te maken hebben? Antwoord: Met dat onverantwoorde diëet moet u onmiddellijk stoppen. Dat geeuwen is een veeg teken, dat u er al te vèr mee bent gegaan. Wat u nu onder de leden hebt, komt precies over een met de vroegere geeuwziekte, die destijds veroorzaakt werd door de honger. Maar dat was in de tijd toen de meeste mensen niet voldoende goed voedsel tot zich konden nemen. Onder voeding is één van de oorzaken waar door het bloed iemand geeuwprikkels geeft. Ook als het zuurstofgehalte in het bloed iets daalt, ontstaat er een nei ging tot gapen. Raadpleeg uw huisarts als u nog andere vreemde verschijn selen bespeurt. Hij kan u trouwens een veiliger diëet verschaffen waarbij u ook nog gezond blijft. CENTEN REINIGEN - Nu de cent wordt ingetrokken, wil ik mijn gespaarde centen schoonmaken om ze straks zo goed mogelijk aan verzame laars te verkopen. Wat is het beste schoonmaakmiddel? Koperpoets of pe troleum? AntwoordBij muntenverzamelaars lo pen de rillingen over de rug, als uw die kostbare muntjes op zo'n hardhandige manier te lijf gaat! Wilt u er een be hoorlijk bedragje voor incasseren, laat ze dan zoals ze zijn. De echte liefheb ber behandelt ze veel voorzichtiger om ze niet te krassen en de oorspronkelijke bronskleur te behouden. Moeten uw centen beslist schoon, wrijf ze dan in met zuurvrije vaseline, laat die enkele weken of maanden intrekken, en veeg dan pas met een schoon watje de vase line met het vuil weg. Er blijft dan, als u het heel voorzichtig doet, een ragdun vetfilmpje over, dat het brons van de lucht afsluit en de verdere oxydatie verhindert. Zijn er centen bij die cor- rosievlekken vertonen, dan kunt u die alleen met een druppeltje ether behan delen. ALUMINIUM PANNEN - Mijn alumi nium pannen krijgen spikkels. Kan dat kwaad? Antwoord: Zwarte plekken ontstaan door oxydatie en die is het gevolg van achtergebleven vocht als een alu minium pan wordt weggezet die niet goed is afgedroogd na het afwassen. U kunt ze het beste in zulk heet sop afwassen, dat ze bij het afdrogen flink warm zijn en de laatste vochtplekken snel opdrogen door verdamping. Maar omdat de pannen vaak het laatst aan de beurt komen bij de vaat, is het sop dan te laag van temperatuur. Gebruik geen metalen pannesponzen of staal- wol, maar liever een (goede kwaliteit) groen doekje of dgl. De aangetaste pannen zijn niet schadelijk voor de gezondheid, dit in tegenstelling met emaillepannen waarvan stukjes zijn afgesprongen. Na het weekend van 9 juni, waarin twee vluchten tellend voor deze compe titie hebben plaatsgevonden, is nog steeds niet te zeggen wie er met deze prijs aan het spit zal gaan zitten. Na drie van de zeven vluchten ziet de top 10 er als volgt uit 1. J. v.d. Brakel Zn., 2. Henk Dien, 3. J. v.d. Belt, 4. J. P. Stam, 5. J. Ka merbeek, 6. A. Meesters, 7. J. Wij- nands, 8. Altenaar-Reijerse, 8. E. v.d. Brakel, 10. Sukel v. 't Klooster. De eerstvolgende vlucht voor deze competitie is St. Ghislain Hornu d.d. 23 juni. Op maandag 11 juni 1984 reden de pony's van de LR/PC De Zoyse-Ruiters op het grote pony concours in Hoogland Het was prima weer en een gezellige dag. De punten waren voor B-dressuur: Sasha v.d. Veer (Ramona), 120 pnt. Wanda Bok (Bartje), 118 pnt., Nathalie Wollenberg (Trigger), 110 pnt. L-dressuur: Tamara Bok (White Rocket), 117 pnt., Ingrid Strumpel (Arabella), 110 pnt. L-2-dressuur: Sabrien van Dijk (Cartouche), 110 pnt. KNVB 3e klasse D: Argon, CDN, Fortitudo, Kampong, Saes- trum, Scherpenzeel, Soest, Stichtse Boys, UW, Victoria, Vreeswijk, WOG. KNVB reserve 4e klasse G: Baarn 2, Celeritudo 2, DWSV 2, Elinkwijk 3, 't Gooi 2, Hoogland 2, HVC 2, LW 2, Maarssen 2, SDO 2, Soest 2, Zwaluwen Vooruit 4. KNVB reserve 4e klasse H: CDW 2, Fortitudo 2, Hercules, Houten 2, JSV 2, De Meern 2 PVCV 2, Soest 3, Stichtse Boys 2, Utrecht 2, UW 3, Vriendenschaar 3. Groot feest was het na afloop van de city-ronde van Culemborg in het Tempo-Lundbeck-kamp. Een over winning in de "thuishaven" van spon sor Lundbeck is natuurlijk niet mis. Tijdens de zware ronde ontsnapte Stef Smit samen met teamgenoot Harrie de Boer en alleen Utrechtenaar Frans Berrens zag kans om mee te gaan. Ge zamenlijk reden deze mannen het pelo ton, waarin de overige Tempo-ren- nmers voor het nodige afstopwerk zorgden, op een finaleachterstand. In de kopgroep waren het Stef en Har rie die om beurten aan het demarreren sloegen, om de taaie Frans Berrens klein te krijgen. Onder de ogen van de enthousiaste Heer Bron van de firma Lundbeck slaagde Stef Smit er uiteindelijk in zijn tweede seizoenzege te behalen. Frans Berrens behaalde de tweede en Harrie de Boer de derde plaats. Juichend gaat Stef Smit over de fi nish in Culemborg. Zondag 24 juni a.s. zal de badminton vereniging Badso een sportuit wisseling organiseren tussen bijna alle Soesterbergse sportverenigingen. Het toernooi zal gespeeld worden in sport hal de Bunt te Soest, omdat er in Soes- terberg helaas (nog) geen ruimte is om een badmintontoernooi met zo'n groot aantal deelnemers op te zetten. In to taal doen er 10 teams mee van o.a. A.G.A.V.S., LTV, KVO, Laetitia en Badso. Toeschouwers zijn vanaf 11.00 uur van harte welkom. Kleine fototip in woord en beeld Foto voor een wedstrijd Het vrouwenblad „Margriet" organiseert voor alle lezeres- >2' sen een nationale fotowedstrijd met als thema „er op uit met uw camera". Dat „er op uit" slaat niet alleen op uw vakantie of die dagtrip, maar ook op wat er in uw eigen dorp of stad, of zelfs straat is te zien of te beleven. Er wordt vooral gelet op de onderwerpkeuze en minder op technische kwaliteiten. Een voorbeeld is deze vakantiefoto. Meestal wordt er vanaf zo'n standpunt een opna me gemaakt van alleen het dorpje. Door inde foto ook de reisgezel te verwerken en de bank op de voorgrond, werd de foto een verrassend en boeiend doorkijkje waar diepte in zit. De foto's voor de Margriet-fotowed strijd moeten voor 31 juli 1984 worden ingezonden. Er zijn veel aantrekkelijke prijzen te verdienen. Alle in formatie vindt u in de wedstrijdfolder die bij veel fotohandelaren verkrijgbaar is.

Soester Courant | 1984 | | pagina 15