Zéér thuis in tennis auto smeering -- •- MITSUBISHI C0U ETERNA jïini-triathlon en mini- mini-triathlon in Soest sport Tennistoernooi Soest-Zuid op volle toeren Soest-Zuid naar de tweede klasse! DVSB huldigde jeugd-damkampioenen Leusden wint 2e Bondsspaarbanktoernooi van King's Road Riders »OES t 16 WOENSDAG 20 JUN11964 later dag 21 juli: SPORT PAGINA 17 A.V.Pijnenburg- atleten hadden het zwaar in Lisse TURNEN Prachtige resultaten meisjes Spring bokken Uitstekende prestaties van Dave Üróiiwer en Nyree Rademaker Goede prestaties bij technische nummers A.V .Pijnenburg BASKETBAL The Red Stars beleeft de laatste gebeurtenissen van dit seizoen! RKJS- polstokspringen TENNIS SPORT INTERNATIONAL EXQUISIT SCHOENEN x LEER DAMMEN Bewezen: Laagste onderhoudskosten Hoogste betrouwbaarheid Gunstige inruilprijs Speciaal zomer-actie model Knickerbockers pupillen niet te stuiten HONKBAL voor de tweede keer organiseert de AV.Pijnenburg met medewerking Jan de Stichting Zwembaden op zater dag 21 juli een mini-triathlon in Soest. De vorig jaar voor de eerste keer ge- üouden meeting had zo'n groot sukses dat meteen besloten werd er een jaar lijks evenement van te maken. Om ook hen die niet zoveel tijd hebben om te trainen bij het gebeuren te betrekken, wordt dit jaar een mini-mini-triathlon jan het totale gebeuren toegevoegd. Men kan daarom spreken van een familiegebeuren, want de jongste loot aan de triathlon kan door het gehele 1 gezin gedaan worden. De mini-triathon bestaat uit 1 kilome- j [er zwemmen, 45 km fietsen en 10,2 km hardlopen. Deze loop is een wedstrijd. Er kunnen nog slechts enkele atleten j voor de mini-triathlon ingeschreven worden. Zij dienen zo spoedig moge lijk 35 gulden over te maken op giro nummer 44.96.540 t.n.v. voorzitter A.V.Pijnenburg, René van Zee. Daar- i bij moeten ze hun snelste zwemtijd op de kilometer opgeven. Dit voor de baanindeling. De mini-triathlon wordt s morgens gehouden. Na het zwem men in het Soester Natuurbad, wordt de 45 km afgelegd op de Vlasakkers, waarna op een parkoers op de wegen rondom het Natuurbad de 10,2 km ge lopen wordt. miM trtafhl^ èèn ,uur. S?at de mlnl- walhl°n van start. Dit rekreatie- ™am^eUre" bestaat ult W ™ter zwemmen, 15 km fietsen (mag en kan Het WhVretSen' en 5 km '°Pen- f 1? i|J rltfg a Mervoor bedraagt het d per Pers0°n. Via betaling op zeLr? gen°emde gironummer ver he^te mfn zich reeds van een start- OD 21 lul^f f kan men ZiCh °°k mini in/ fr Piaatse °Pëeven- Voor de SÏÏTÏ"tnathl0n is er speciale herinneringsmedaille gemaakt. De triathlon is één der zwaarste sport evenementen ter wereld, omdat bij ae drie onderdelen telkens verschil lende spiergroepen worden gebruikt. Deze uit Amerika overgewaaide duur- sport krijgt thans ook in ons land steeds meer aanhangers. De A.V.Pij nenburg hoopt door de toevoeging van mini-mini-triathlon is er een speciale tieve gezinnen aan de start te krijgen, daar de afstanden op de ver schillende onderdelen niet te zwaar zijn en gerust door jong en oud gedaan kunnen worden. Zaterdag j.1. traden een zestal A.V.Pij- nenburg-atleten aan voor de nationale 25 km wegwedstrijd van de Spartaan te Lisse. Het lag voor het zestal in de bedoeling er een serieuze record- jacht van te maken. Omdat de om standigheden lang niet optimaal waren I op dit normaliter snelle parkoers wer den er in het geheel geen snelle tijden j gelopen. De A.V.Pijnenburgers kon- den ook niet voor een uitzondering j zorgen. Het uitermate hoog percenta- ge uitvallers van ca. 40% der deelne- I mers duidde er op, dat het loodzwaar 1 was. De meeste van hen zochten tussen de 15e en 20e km de kleedkamers op. I Pluspunt voor A.V.Pijnenburg-atleten was wel, dat zij zich goed wisten te klasseren. De snelste tijd was van Harry van Brummelen, die 1 uur 31 min. en 16 sec. noteerde en een keurige 16e plaats. Rob de Haas zat hem zeer dicht op de I hielen. Hij finishte in 1 uur 31 min. j 18 sec. en werd daarmede 18e. In de veteranenklasse werd hij 3e. Erik Bos kwam ook al zeer dicht in de buurt van het eerdergenoemde tweetal. Erik zag 1 uur 31 min. en 32 sec. voor zich afgedrukt op een 20e positie. Voor Alphons van Damme was het de eerste keer, dat hij deze afstand over brugde en kan terugzien op een goede wedstrijd. Voor hem betekende dit de buut 1 uur 34 min. en 3 sec. Hij bezet te de 24e plaats, ti Veteraan René Hoksbergen, de oudste deelnemer van A.V, Pijnenburg, werd r 47e in het ^taalklassemenfcreri#e in zijn klasse. Zijn tijd bedroeg i uur 38 min. en 24 sec. Ivo Balvers moest minstens zo hard knokken als zijn klubgenoten en deed dat dan ook van het begin tot eind. Hij finishte als 108e in 1 uur 56 min. en 23 sec. Tekenend voor de A.V. Pijnenburgaf vaardiging was, dat zij ondanks het gegeven, dat zij het verre van gemak kelijk hebben gehad en zij hun prog nosetijden niet konden realiseren, toch allen bij de binnenkomers "behoor den. Zaterdag j.1. werden in de sporthal 'Aetsveld" te Weesp de Gooise Rayon kampioenschappen gehouden. De Springbokken namen in totaal met tien meisjes deel aan deze individuele kam pioenschappen, waar in verschillende categorieën werd geturnd. In de categorie jeugdturnster - B (9-11 jaar) deden in totaal 60 meisjes mee onder wie Angélique de Haard, Donny Kippers, Branda Karssen en Sandra Walet van de Springbokken. Zij begon nen met de vrije oefening, waarin wat onnodige foutjes gemaakt werden. Brug en balk gingen weer prima; het paardspringen ging schitterend, waarbij Donny Kippers zelfs met 8.10 het hoogste aantal punten behaalde. Dit alles leverde Angélique de Haard een prachtige 2e plaats op. Donny Kip pers werd 3e en Sandra Walet haalde de 4e plaats. Brenda Karssen eindigde op de 2le plaats. De totale uitslag was als volgt: 1. Selinda Buitenweg H.G.V. 30.15 pnt. 1. Selinda Buitenweg, H.G.V., 30.15 pnt.; 2. Angélique de Haard, Spring bokken, 30.05 pnt.; 3. Donny Kippers, Springbokken, 29.55 pnt.4. Sandra Wa let, Springbokken, 29.45 pnt., 4. Bar- bara Koenen, H.G.V., 29.45 pnt. In de categorie Turnsters Junioren-B namen in totaal 42 meisjes deel, onder wie Corina Fonteyn, Simone Smit, Inge Brands van de Springbokken. Zij be gonnen met de balk, die niet het mak kelijkst onderdeel is als de zenuwen nog niet helemaal onder controle zijn. Dit ging dan ook niet helemaal zonder problemen. De drie andere onderdelen verliepen verder prima, wat Corina Fonteyn uiteindelijk met 30.75 pnt. de 5e plaats opleverde. De 7e plaats was voor Inge Brandes met 30.20 pnt. Si mone Smit behaalde met 30.10 pnt. de 8e plaats. In de categorie Turnster-B deden 9 meisjes mee, onder wie Astrid Calis van de Springbokken die de 2e plaats behaalde met 30.30 pnt. Na deze wedstrijd, die jammer genoeg 2 uur was uitgelopen, volgde een wedstrijd, waar in de categorie Turn sters Junioren-A. Fiona van Elk en A. Westerveld van de Springbokken deel namen. Het late tijdstip en het lange wachten bij de vrije oefeningen kwam de meis jes niet ten goede, maar desondanks turnden zij een prima wedstrijd wat uiteindelijk Fiona v. Elk een 5e plaats opleverde. Er namen in totaal 46 meis jes deel aan deze categorie. Na deze lange dag van 12.00 - 22.00 uur konden alle Springbokken dus tevreden huiswaarts keren. Twee A.V.Pijnenburg-jeugdatleten hebben met veel sukses deelgenomen aan de zogenaamde D-spelen. Hier aan werd deelgenomen door de atletiek- top van de provincies Utrecht en Noord holland. De wedstrijd werd in Hoorn gehouden. De beide Soester D-atleten lieten zien uit het goede atletiekhout gesneden te zijn. Dave Brouwer werd eerste op de 80 meter sprint in 10.3 sec. en twee de bij het verspringen met een sprong van 5.13 meter. Nyree Rademaker werd derde bij de meisjes versprin gen met 4.20 meter en achtste op de 60 meter in 8.8 sec. Tijdens de tweede competitiewedstrijd jongens en meisjes A-B hebben de A.V. Pijnenburg-atleten vooral een goede voor uitgang laten zien bij de technische num mers. Verschillende persoonlijke rekords werden ruimschoots verbeterd. Zo sprong Ester v.d. Bolt 1.55 m. hoog en wierp Kees Versteeg de speer naar 29.70 meter. Ver der viel de goede tijd van Angelique van Oostrum op bij de 800 meter. Ze liep deze afstand voor het eerst en volbracht die als C-meisje in 2.40.5. Bij de meisjes werd de 100 meter door Marion v.d. Broek gelopen in 12.5 sek. en sprong zij 5.19 m. ver. De 400 meter legde Marleen v.d. Groep af in 70.4. Esther v.d Bolt stootte de kogel naar 8.06. Marleen v.d. Groep wierp de discus naar 16.72 m. en Gisella van Kouwen de speer naar 28.82. De estafetteploeg bestaande uit Marleen v.d. Groep, Angelique van Oos trum, Gisella van Kouwen en Marion v.d. Broek liep de 4x100 ptieter in 54.0 sek. Bij de jongens werd de 4x100 meter door Leo van Thuyl, Huug Weeber, Bas van Os en Herman Breedewold in 49.0 sek. af gelegd. De 100 m. liep Herman Breede wold in 11.8 en de 400 meter in 54.1 sek. Bas van Os legde de 800 m. af in 2.17.0 en sprong 1.60 m. hoog. De 3000 meter werd door Paul v.d. Brink in 9.29.4 gelopen. Leo van Thuyl sprong 4.46 m. ver en Huug Weeber stootte de kogel naar 8.73 m. Kees Versteeg kwam met de discus tot 17.96 m. Allereerst zal er a.s. zaterdag 23 juni 1984 een grootse feestavond gehouden worden ter afsluiting van het seizoen '83-'84. Deze avond is niet alleen be doeld voor de eigen leden van The Red Stars met introducées, maar ook voor de leden en introducées van de fuseren de vereniging Papillon. Reeds enkele aktiviteiten hebben in deze samenwer king plaatsgevonden, zodat voor deze avond ook samen even de beentjes van de vloer gaan om daarna van een wel verdiende vakantie te gaan genieten. De feestavond wordt gehouden op de Kostverlorenweg in het Tempozaaltje. Twee dagen later, op maandag 25 juni 1984 beleeft The Red Stars vlak voor de vakantie nog eenmaal een belangrijke gebeurtenis. Alle leden zijn uitgeno digd voor de beslissende Fusieverga dering tussen The Red Stars en Papil lon. In deze vergadering zullen de hoofdlijnen komen vast te liggen voor de toekomst van beide verenigingen. Vast staat al wel dat door de reeds ont vangen aanmeldingen de vereniging volgend seizoen danig mee zal tellen in de basketballregio. Met een 23-tal teams en circa 180 leden zal elke leef tijdcategorie meer dan éénmaal verte genwoordigd zijn. De vergadering wordt gehouden in het restaurant van sporthal Beukendal en zal om 20.00 uur van start gaan. Zondag 24 juni is het weer de derde keer dat de RKJS een polstokspring-wedstrijd organiseert. Dit keer weer over een sloot bij de fam. W. v. Roomen aan de Grote Melm. Voor het polstokspringenzijn 3 categorieën, t.w.: dames, heren 30+ en heren 30-. Ook is er die dag een Vierkamp met 4 ver schillende spelletjes w.o. roeien en touw trekken. Hieraan kan deelgenomen worden in ploegen van 4 personen. De aanvangstijden zijn als volgt: 12.00 uur: hardlopen; 13.00 uur: vierkamp; 15.00 uurpolstokspringen. Iedereen is welkom (mits 15 jaar of ou der) en kosten zijn 2,50 per persoon. Ook toeschouwers zijn van harte welkom. Het Open B-C-D-Toernooi van de Ten nisvereniging Soest-Zuid draait inmid dels op volle toeren. Zaterdag j.1. werd met de wedstrijden begonnen, die zul len uitmonden in de finales die op zon dag 24 juni a.s. zullen worden gespeeld. Even de feiten: 410 inschrijvingen in de categoriën heren-single, dames-single, heren-dubbel, dames-dubbel en ge- mengd-dubbel, verdeeld over de sterk te-indeling B, C en D. Er worden meer dan 350 partijen gespeeld in 9 dagen op de in een perfekte staat verkerende gravelbanen van Tennisvereniging Soest-Zuid. Niet minder dan 475 tennis ballen worden tijdens het toernooi ge bruikt. De toernooileiding en de men sen achter de bar houden rekening met 3.000 bezoekers. De voorraad hapjes en dranken zou een middelgroot horeca bedrijf niet misstaan. Toernooi tot nu toe De klemmende vraag die elke toernooi leiding van de nachtrust berooft is: Werkt Pelleboer mee? Wat dat betreft is de onzekerheid groot geweest. Drei gende wolkenpartijen veranderden echter op tijd van koers en tot op heden is het weer prima. Toernooi-leider Otto Zoetelief durft nog gen voorspellingen te doen over de fi nalisten die a.s. zondag de prijzen gaan verdelen. "Goed tennis is de combina tie van techniek en mentaliteit. De 'vorm van de dag' speelt een enorme rol', zegt Otto tussen de drukke werk zaamheden door. Zoetelief is jarenlang toernooi-leider geweest bij het Open Nederlandse Tenniskampioenschap, dat jaarlijks op het Melkhuisje wordt gespeeld. "Ik heb daar mannen als Nastase eruit zien gaan, via tegenstan ders waar niemand nog ooit van ge hoord had." Tot nu toe (maandag red.) doen de geplaatste spelers wat er van hen wordt verwacht: Ze winnen. Voor deelnemers, toeschouwers en toernooileiding wordt het nog een span- nende week. Meer dan 100 partijen zijn tot nu ge speeld en de organisatie werkt vlekke loos. Finale-weekend Op zaterdag a.s. zullen de halve finales worden gespeeld en op zondag de fina les. Op het tennispark van de tennis vereniging Soest-Zuid wordt een grote drukte verwacht. De wedstrijden zul len om 10.00 uur beginnen en de gehele dag duren. Een uitgelezen kans voor de tennissupporters om in eigen plaats Soest van uitstekend tennisspel te ge nieten. Wellicht ook een leuke ge legenheid voor niet-tennisspelers om eens van dichtbij met de tennissport kennis te maken. De organisatie van het toernooi ver wacht in het finale-weekend een top drukte op en rond het park. Parkcom missaris Willem de Beer adviseert de be zoekers om de auto thuis te laten of te Het park van 'Soest-Zuid' tijdens het open toernooi. parkeren aan de Bosstraat, omdat het parkeerterrein zeker vol zal zijn. Nieuwe traditie Voorzitter Cees van Drongelen spreekt na het eerste toernooi-weekend al over een nieuwe traditie: "We waren aange naam verrast door het hoge aantal in schrijvingen, en het eerste toernooi- weekend is zo goed en leuk verlopen dat ik er voorstander van ben om van dit toernooi een jaarlijks terugkerend evenement te maken." De hele week gaat het toernooi door. Het is te hopen dat Pelleboer de ent housiaste tennisvereniging Soest-Zuid gunstig gezind blijft. VAN WEEDESTRAAT 16-SOEST-TEL 13473 Het is gelukt! Zondagmorgen vertrok in een druilerige motregen een bus met het eerste team en een vijftig tal supporters van de Tennisvereniging Soest-Zuid op weg naar Raalte. Paul Hak mocht als eerste de strijd aanbinden en wist met overtuiging de partij met 6-3, 6-3 naar zich toe trek ken. Lastiger, had Wilma van Berkel het in haar enkelspel. Na een voorsprong van'5-2 in de eerste set ging deze toch verloren met 7-5. Ook in de tweede set moest Wilma met 6-1 haar meer dere in de speelster van Raalte er kennen. De stand in partijen was toen i-1 en er was dus nog van alles mogelijk. De enkelspelen van Edwin Ab- bring en Milou Ros moesten het eerste deel van de ontknoping brengen. Milou won met veel zelfvertrouwen en overwicht met 6-3, 6-3, Edwin ver loor de eerste set met 6-3, maar wist toch met 6-2, 6-4 twee sets en daar mee de partij naar zich toe te trekken. Vol spanning keek men vervolgens naar het dames- en herendubbel, die de beslissing over wel of niet promotie konden brengen. De partijen, warden naast elkaar gespeeld en gingen won derlijk genoeg gelijk op. De partijen eindigden ongeveer een minuut na el kaar met de voor Soest-Zuid gewel dige, uitslag herendubbel: 6-2, 6-0, da- mesdubbel: 6-3, 6-1. Vreugde, felicita ties en ontspanning! De gemengde dubbels werden ver volgens nog gewonnen, zij het dat in twee sets een tie-break nodig was. Het spreekt voor zich dat de terug tocht van het team en de bus vrolijk verliep. In Soest-Zuid aangekomen werd het open toernooi even stilge legd om met champagne en vuurwerk de viering van de promotie in te leiden. Behalve het eerste herenteam wist ook het herenteam van Martin Jonk- heim, Robbert Meeder, Fons Habes en Joris van Eek een promotie te be werkstelligen van de vijfde naar de vierde klasse. De zes partijen werden maar liefst alle in twee sets gewon nen! Het junioren B-team (Marcel de Jong, Edwin Ros, Liesbeth Paalman en in valster Vigga Labordus) wist, ondanks veel inzet, de promotiewedstrijd niet te winnen. Er werd in elke partij goed Het eerste team. van 'Soest-Zuid'; v.l.n.r. Paul Hak. Edwin Abbriny. Mi lou Ros en coach Otto Zoetelief. Zit tend: Wilma van Berkel. gestreden, maar de Bijvanck-spelers wisten toch de partij naar zich toe te trekken. Al met al zijn inmiddels vijf van de tien kampioens teams gepromoveerd'. Aanstaande dinsdag zullen in de da mescompetitie nog drie teams een pro motiewedstrijd en een team een beker wedstrijd spelen. De sinds november vorig jaar bestaan de jeugdafdeling van de Damvereni ging Soest/Baarn heeft vorige week in een gezellige bijeenkomst in de Open Hof de kampioenen bekend gemaakt en gehuldigd. Dat gebeurde onder veel be langstelling van de ouders, na afloop van het laatste wekelijkse damavondje van het afgelopen seizoen. Uit handen van de voorzitter van de jeugdafdeling, de heer J. van Dasselaar, kregen den 11-jarige Henriëtte Davelaar en de even oude Danny Knijpinga de prijs voor het beste resultaat in de A-groep. In de B-groep ging de prijs naar Simon Prinsenberg (12) in de C-groep naar Angela Kielliger 10) De wisselbeker, aangeboden door de bekende aardappelen-, groente- en fruitzaak Van Dasselaar aan de Van Weedestraat, moet in het komende sei zoen worden gedeeld door de beide kampioenen in de A-groep. Afgespro ken werd dat Henriëtte de beker het eerste halfjaar in haar bezit mag hou den, waarna zij hem zal overdragen aan Danny. De jeugdafdeling van de DSVB bestaat nog maar kort. Zij werd op 10 novem ber vorig jaar opgericht, na het succes volle schooldamtoernooi dat door de Bondsspaarbank in het Griftland Col lege werd georganiseerd. Intussen is de belangstelling sterk gegroeid: elke donderdagavond komen ruim twintig jeugdige dammers en damsters bij el kaar in de Open Hof, onder de hoede van "Ome Jan" van Dasselaar, die hen daarbij de fijne kneepjes van het spel bijbrengt. Intussen is uit de A-groep - de sterkste spelers - een wedstrijdteam geformeerd, dat onlangs deelnam aan het provinciale pupillentoernooi. De jonge DVSB-ers brachten het daarbij weliswaar nog niet tot grootse resulta ten, maar dat is slechts een kwestie van tijd. DVSB-voorzitter E. Davelaar: neem mijn petje af voor wat de heer Van Dasselaar in één jaar tijd heeft bereikt. Dat is enorm." De dam mers en damsters zijn afkomstig van allerlei scholen in Soest en Baarn. Bij het uitreiken van de prijzen spoorde de heer Van Dasselaar de jonge spelers aan vooral veel propa ganda te maken voor hun club, zodat het ledental binnen afzienbare tijd ver dubbeld zou worden. "Iedereen heeft hard gevochten," aldus de jeugdvoor- zitter, "met een mentaliteit waaraan heel wat senioren best een voorbeeld zouden kunnen nemen. Na afloop van de huldiging van de kampioenen werden ook diverse an deren, die voor de groei en bloei van de jeugdafdeling in het afgelopen jaar hun beste beentje hadden voorgezet, in de bloemen gezet. Dat gold o.m. voor de heer Jaarsveld van de Open Hof, voor de familie van Brummelen en voor me vrouw Vorderhake. V.l.n.r. Angela Kielliger, Henriëtte Davelaar, Danny Knijpinga, Simon Prinsenberg en DVSB-jeugdvoorzitter J. van Dasselaar. Foto: Herman van Dam Voorzitter E. Davelaar van de DVSB sprak op zijn beurt waarderende woor den aan het adres van de heer Van Dasselaar. Hij twijfelde er niet aan dat de jonge DVSB-ers over enkele ja ren tot de finales van het provinciale kampioenschap zouden doordringen en wenste de pupillen alvast een prettige vakantie. De eerste speelavond van de DVSB-- jeugd volgt in september, na de school vakanties. De heer Van Dasselaar kon digde ook alvast aan dat het school damtoernooi gaat plaatsvinden op 12 januari. De jeugdige dammers gaan er deze week, ter afsluiting van het sei zoen, gezamenlijk nog een middag op uit. VERBLUFFEND LAGE PRIJS VOOR ZO N GEWELDIGE AUTO! Openingstijden: dagelijks van 8.15-18.00 uur, vrijdagavond 19.00-21.00 uui MITSUBISHI OCCASIONS IFI lAlTl Koningsweg 14 -Soest -Tel.02l55-I3227 Ondanks het prachtige weer, viel de opkomst van het aantal deelnemers wat tegen. Oorzaak daarvan is het feit dat er op dezelfde dag een belang rijke wedstrijd werd verreden in Slag haren, nl. de Challenge Cup. Desondanks waren er ongeveer 100 deelnemers, verdeeld over vier clubs: Leusden, Soesterberg, Hilversum en Soest. Uitslagen van deelnemers van de King's Road Riders; Open klasse 6 en 7 jaar: 1. Robin v.d. Wolk. 3. Henkie Vos 10 en 11 jaar: örjan,Kers 3. Sancho Kers 12 en 13 jaar: 2. Tonny Vredenbregt 3. Esther v.d. Bolt 14 jaar en ouder: 2. Peter v.d. Brink Junioren 6 jaar: 1. Robin v.d. Wolk 2. Jürjen Rasper 3. Jelle Sonnevelt 7 jaar: 2. Mathias Noorlander 8 jaar: 1. Emile de Groot 10 jaar: 1. Örjan Kers 2. Sander Meesters 3. Patrick Stalenhoef Junioren: m Een beeld van het fietscross- toemooi op het terrein van de King's Road Riders. Foto: Herman van Dam 11 jaar: 1. Gabi Wallet 12 jaar: 3. Herman v. Hengstum 13 jaar: 1. Peter de Nooijer 2. Ronald Hartman 15 jaar: 2. Fred v.d. Bunt 16 jaar: 1. Peter v.d. Brink 2.Pieter Jak Powder Puffs: 7 jaar: 1:Monique v. Leek 9 jaar: 1. Janny Renes 2. Jessica v.d. Wolk 11 jaar: 1. Daniëlle v. Leek 2. Jolanda v. Opijnen 13 jaar: 1. Esther v.d. Bolk Ondanks de goede prestaties van de Soester deelnemers, heeft de club Leusden voor de 2e maal de wissel beker gewonnen van dit Bondsspaar banktoernooi. De King's Road Riders hopen ook vol gend seizoen weer een dergelijk toer nooi te kunnen organiseren en dat dan Soest als beste uit de strijd mag komen! Een enthousiast spelend Knickerboc kersteam heeft afgelopen zaterdag op nieuw 4 punten vergaard tegen Zuidvo gels uit Huizen. De eerste en tweede wedstrijd werd gewonnen met resp. 14-3 en 16-4. In de eerste slagbeurt liepen de Knic kerbockers direkt al uit naar 4-1 door honkslagen van Bart en Tobias Paalman, Johan Peter Vink en een homerun van Ronald Tensen. In de tweede slagbeurt voegden zij er nog eens 5 punten aan toe. Opnieuw waren er honkslagen van de broertjes Paal man, Ronald Tensen, Rogier Kriele en Johan Peter Vink. Marcel Bouwman en Martijn Strijker zagen hun prima tikken uitgevangen door resp. 2e honk- man en pitcher. Hessel Bokma kreeg 4 wijd en werd binnengeslagen door Maurits Schornagel 9-1. In de derde slagbeurt scoorden de Knickerbockers opnieuw 5 punten. Martijn Strijker, zaterdag j.1. goed aan slag, ging helaas uit door een aktie 9-3. Hessel Bokma kreeg opnieuw 4 wijd en scoorde op een 2-honkslag van Bart Paalman, Ronald Tensen sloeg wederom een home-run en zorgde daarmee voor 13 en 14-1. Maurits Schornagel kreeg 3 slag ter wijl Marcel Bouwman uitging door on reglementair honklopen. Zuidvogels scoorden in hun slagbeurt nog 2 keer, zodat de eindstand 14-3 werd. Werpcijfers Tobias Paalman: 5x3 slag, 6x4 wijd, 1 honkslag tegen, geen veldfouten. Doordat de coaches Paalman en Kriele alle spelers wilden laten spelen traden de Knickerbockers in de tweede wed strijd in sterk gewijzigde samenstel ling aan. In de eerste slagbeurt namen de Knic kerbockers opnieuw een grote voor sprong nl. 8-0. Er waren honkslagen van Bart en Tobias Paalman, Johan Peter Vink, Rogier Kriele en Marcel Bouwman. Ronald Tensen, Vincent Smith en Martin Engel kregen elk 4 wijd. Dennis van Keken had een ferme tik in gedachten, maar ging jammer- genoeg toch op 3 slag uit. Bart Paal man moest voor het eerst op de heuvel. Hij werd goed gesteund door het veld, met name een goede aktie van mid- fielder Martin Engel. Bart zelf zorgde voor de 2e en 3e uit. In de tweede slagbeurt scoorde alleen Vincent Smith en scoorden de Zuidvo gels tegen: 9-1. Doordat de Zuidvogels- pitcher vermoeid raakte kregen de Knickerbockers slagmensen 6x4 wijd en waren er honkslagen van Johan Peter Vink, Rogier Kriele en Vincent Smith. Frank Schaarman, door 4 wijd op de honken gekomen, stal goed het 2e en 3e honk en scoorde op een honkslag van Dennis van Keken. Ook Martijn de Ruiter scoorde na goed honklopen. Ook de Knickerbockers pitcher raakte ver moeid. Hij werd vervangen door Ro gier Kriele, die ondanks een gekneusde vinger het karwei snel afmaakte door 2x3 slag te gooien. Eindstand 16-4. WerpcijfersBart Paalman 2x3 slag, 6x4 wijd, 2 honkslagen tegen, geen veldfouten. Rogier Kriele2x3 slag, 1x4 wijd. Zaterdag 23 juni a.s. spelen de Knic kerbockers pupillen hun laatste 2 wed strijden voor de zomervakantie. Zij treden dan aan tegen de Falcons uit Le lystad. De eerste wedstrijd begint om 10.30 uur en de tweede om 11.30 uur. Belangstellenden zijn welkom op het sportpark van S.O.Soest aan de Bos straat. Drie naaldentocht Tempo Toer organiseert op zondag 24 juni a.s. voor de fietsliefhebbers weer een recreatieve fietstocht. Deze tocht heeft een lengte van ca. 40 km. en ontleent de naam aan De Drie Naal dentocht die ook op deze dag gereden wordt en wat langer isnl210 km De recreatieve tocht gaat voorname lijk door polderlandschap en de grote toertocht doet 3 gedenknaalden aan; t.w. de Naald in Baarn, de Naald in Apeldoorn en de Naald (Airborne Mo nument) in Oosterbeek. Starttijden 210 km. van 7.00 uur tot 8.00 uur, 40 km van 10.00 tot 12.00 uur. De controlepost voor sterritrijders is geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. Routebeschrijvingen worden ver strekt, bovendien is de lange route geheel met pijlen aangegeven. Kleed- en douchegelegenheid is aan wezig. Plaats van vertrek is het club gebouw "Tempo" aan de Industrie weg 6 te Soest.

Soester Courant | 1984 | | pagina 17