bersbv m Enorme belangstelling voor Thunderbirds-show op Soesterberg Bondsspaarbank Soest-Zuid ondergaat 'interne metamorfose' Griftlanders in het bos aan 't werk Commissie Welzijnsplanning wijst collegebesluit af Uitbreiding van het recht op weduwnaarspensioen d'OudeEnghe pagina r slewoontips! „SOESTER NATUUR"(bad) - SOEST Autowasactie Hopman Masselman groep werd groot succes! Zéér thuis in lederwaren. Milieubeheer mag niet verdwijnen O 4 O 0 12 5 5 9 9 3 6 0 - 0 - 4 - ©- ©- oest irenstraat 24 ijstaand woonhuis gelegen in het een- im van Soest, rond de oude kerk waar el oude huizen gerenoveerd zijn. Het is dat in 1978 gebouwd is, verkeert in ede staat en is geheel voorzien van grotendeels thermopane, spouw- en kisolatie. Alle kozijnen, ramen en deu- 1 zijn in hardhout uitgevoerd, leling: ruime L-vormige woonkamer it open haard en schuifpui naar zonni- beschutte tuin, eetkeuken, toilet en hal. Verdieping: 3 slaapkamers, balkon, e badkamer met 2e toilet en overloop! Verdieping: 2 slaapkamers waarvan uitgerust met keukenblok. Binnens- s grotendeels schoon metselwerk. 79.000,- test Ideck Pyrmontlaan 45 staande villa met c.v.-gas, onderkel- Je garage, werk/hobbyruimte en uit- trekte tuin met riante gazons er liende borders. Hing: L-vormige woonkamer ensuite, ken, bijkeuken, kelder, toilet en hal! erdieping: 3 slaapkamers, badkamer, toilet en balkon. 2e verdieping: 2 pkamers met dakkapel en bergruim- eder vertrek is het werkstuk van de ster-schilder, fraaie betegeling tot in ;elder toe en uitgebreide isolatie van en vloeren. 5.000,-. est-Zuid sterbergsestraat115 usieve bungalow op een weergaloos ie situering in Soest-Zuid. Ruim 1000 irond die U terugvindt in de aange- 3 heidetuin aan de voorzijde en de jin achter het huis. teenworp afstand beginnen de bos- m, die U op de meest uitgelezen es brengen van dit bekende natuur- ïd. ing: Living met open haard,, eetka- keuken, study, 3 slaapkamers en srrain met grote L-vormige garage en ruimten. stduinen 3r Hoogt 2 et Soester Hoogt ligt een onverge- 9 woonplek temidden van alle kleu- )en die de natuur rijk is. srden dennen, sparren, eiken en wiegen in een tijdloos ritme op m2 eigen grond, dat deel uitmaakt m nog veel groter uniek natuurge- 3 deze prachtige locatie staat een ungalow met c.v.-gas en een dub- ir.age. g; Grote living met open haard, zit-" serre, keuken, bijkeuken, toilet en irdieping: 4 slaapkamers, douche- en badkamer met 2e toilet 00,-. rweg81 c ie, riante villa met c.v.-gas en re- atief souterrain (ruim 100 m2) met ingangspui. jeving heeft een landelijk karakter ist aan de kern van Soest. Com- ?l ruimte, isolatie, groot dakterras, htertuin en kantoor/praktijkruimte s geven deze villa een uitzonder eer. Grote L-vormige woonkamer met aard, parket en glazen schuifpui it terras, fraaie Alno eetkeuken, arderoberuimte en hal. 1e verdie- jrote slaapkamers, luxe badkamer toilet en groot dakterras. 2e ver- prachtige kamer en extra berg- nde Breemerweg 15 rbouwde boerderij met c.v., in- zwembad, sauna, 7 paarden- ïooiopslag, schuren en weiland -5.000 m2. grote woonkamer (ca. 80 m2), 'ken. toilet en entree. Verdieping: amers, werkkamer, luxe badka- grote zolder. Bij het woonhuis 1 vrijstaande bedrijfsruimte met wlakte van ca. 165 m2. 'an Goyenlaan 71Flat op de 2e met c.v., balkon en berging op a grond. Vernieuwde keuken, 2 ers" f62.500,-. yan Goyenlaan 154. Hoekap- op 4e woonlaag met c.v.-gas. ÜJfrs. Gerieflijk wonen op rede- dlasten. Laat U ons uitrekenen nKoop mogelijk is en wat het U <s kost- f69.000,-. erkpadzz 55. Vrijstaand woon- ,P 9ara9® prachtige ia1000m2 eigen grond. Woon- open haard, 3 slaapkamers. 1238.000,-. an Goyenlaan 79. Hoekflat op ifl met huur-garage (huur 780,- Hoyale eetkeuken met plavui- skamers. f78.500.-. bert Cuyplaan 61Hoekflat op ig met zonnebalkon met uit- Eng. 2 slaapkamers. f85.000,-. rüij o.g. nen 'ene zone aat87 02155-16251- aat 11 '02154-22122 itaasring 147 055-630506 vesteroorpsstr 33/03495-36304 WOENSDAG 20 JUN11984 SOESTER COURANT PAGINA 7 Naar schatting 80.000 mensen uit aUe delen van het land waren vorige week naar de vliegbasis Soesterberg geko men om het vllegshow mee te maken van het wereldberoemde Amerikaan se demonstratieteam The Thunder- birds. Onder hen prins Bernhard en tal van hoge Nederlandse en Ameri kaanse militaire autoriteiten. Ze zagen een spectaculaire, zij het aanzienlijk verkorte en daardoor risicoloze show van de zes F-16 piloten. Volgens een mededeling van de Ameri kanen was het weer niet goed genoeg ,om het complete programma, dat 45 minuten duurt, uit te voeren. Sinds twee jaar geleden vier toestellen van het demonstratieteam neerstortten, zijn ze met de neus op de feiten ge drukt en heel wat voorzichtiger ge worden, zoals vorige week duidelijk •werd. Het F-16 demonstatieteam van de Amerikanen is in feite niets minder dan een compleet bedrijf. Overal waar The Thunderbirds komen, hebben ze hun eigen grondstation, dat de taak van de verkeerstoren op de vliegbasis overneemt. Ze hebben een eigen man die alles op film vastlegt, aan de hand waarvan na elke demonstratie een nabespreking volgt, en tenslotte heb ben ze een eigen commentator bij zich die overal ter wereld keurig hetzelfde verhaaltje doet en daarbij naar het schijnt niets aan enthousiasme ver liest. Daarnaast is er een complete technische staf, die ervoor zorgt dat er technisch niets mis kan gaan. Sinds de oprichting van het team in 1953 is dan ook nog nooit een voor genomen demonstratie om die re den afgelast. Te bewolkt Het weer was te bewolkt, naar het oordeel van de Amerikanen, om het complete programma aan de 80.000 voor te schotelen. Niettemin boden de 20 minuten show voldoende mo gelijkheden voor de fotografen en filmers onder hen om schitterende Brommer in beslag genomen De politie ontwaarde begin deze week op de Koningsweg een jeugdige brom fietser die met een snelheid van maar liefst 65 km. per uur voortraasde. De berijder, een 16-jarige jongeman uit Baarn, werd aangehouden. Zijn brom fiets werd voor technisch onderzoek in beslag genomen. Auto gestolen Een bewoner van de Dorresteinweg meldde de politie in het afgelopen week einde de diefstal van zijn auto, een Mazda. In de wagen bevonden zich tevens de sleutels en het kentekenbe wijs van de eigenaar. Inbraak bij v.v. Hees Door het openbreken van een raam^ heb ben enige jongelui in het afgelopen weekeinde kunnen binnendringen in de kantine van de voetbalvereniging Hees aan de Kooiweg. Zij maakten daarbij een hoeveelheid snoepgoed en sigaret ten buit. De F-16's van de Thunderbirds in stijlvolle formatie boven Soesterberg. opnamen te maken. The Thunderbirds vlogen naast en boven elkaar, rug gelings, verticaal en door elkaar heen alsof het langs rails ging. Het publiek dat daarvoor gekomen was, genoot en de piloten moeten boven het ge luid van hun brullende motoren uit het applaus bijna gehoord hebben. Na afloop van de show werden de F-16 vliegers voorgesteld aan prins Bernhard. Ze ontvingen een inge lijste oorkonde als herinnering aan hun optreden in Nederland, alsmede de emblemen van de Nederlandse luchtmacht en het Amerikaanse 32th Tactical Fighter Squadron op de vlieg basis Soesterberg. Demonstratie Ver na afloop van de show, toen eigen lijk iedereen al weg was, kwam een groep van negen demonstranten uit Amersfoort naar de vliegbasis. Bij de ingang aan de Van Weerden Poelmanweg, waar de genie een spe ciale voetgangersbrug had gebouwd, installeerden ze zich als protest-or kest. tegen de kernbewapening. Vol gens de politie had de groep, die gezien werd als een 'harde kern' van vredes- demonstranten, veel geluidsappara tuur bij zich, alsmede een aggregaat voor de stroomvoorziening. Een Ban de bom-spandoek alsmede stickers maakten hun bedoelingen duidelijk. De politie greep vrijwel onmiddellijk in en gaf de groep vijf minuten om vrijwillig te vertrekken. Aan die vor dering werd gevolg gegeven, waarna de rust op en rond Soesterberg defini tief terugkeerde. Wat de aan- en afvoer van het verkeer betreft, hebben zich geen grote pro blemen voorgedaan. Wel ontstonden hier en daar opstoppingen, maar door op die plaatsen regelend op te treden, slaagde de politie erin de files rijden de te houden. Zaalcapaciteit pl.m. 200 pers. Ruime parkeergelegen heid. Vervoer Bruidsauto, gratis Voor Barbecue graag vooraf bespreken Uw adres voor: Bruiloften en partijen Openhaard - barbecue Barbecue-spies 200 gr. f 12.50 j incl. garni v. Weerden- Poelmanweg 4 Tel. 02155-13156- 11121 Bromfietser gewond bij aanrijding Bij een aanrijding die zich vorige week voordeed aan de Birkstraat raakte een 20-jarige bromfietser uit Hilversum zo danig gewond dat hij per ambulance naar het R.K. ziekenhuis in zijn woon plaats moest worden overgebracht. Het ongeluk ontstond omdat de bromfietser geen voorrang kreeg van een auto, be stuurd door een 42-jarige inwoonster van Zeist, die een inrit wilde inrijden zonder acht te geven op de over het rij wielpad naderende bromfietser. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227, telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 De vestiging van de Bondsspaarbank in Soest-Zuid, aan de Soesterbergse- straat (hoek Eikenlaan), ondergaat momenteel een ingrijpende inwendige verbouwing, die gerust mag worden gekenschetst als een interne metamor fose. De werkzaamheden zijn al enige tijd aan de gang, maar ondanks dat blijft het kantoor geopend voor allerlei bankzaken. Omdat het kantoor zelf mo menteel niet bruikbaar is maakt de Bondsspaarbank gebruik van een spe ciaal beveiligde caravan - een "mobiel kantoor" - die geparkeerd staat op het pleintje achter de bank. Alle geldhan delingen kunnen daar normaal plaats vinden. De verbouwing zal ertoe leiden dat het Bondsspaarbankkantoor in de nabije toekomst gaat beschikken over een nieuwe kluislokettenkast, terwijl er ook een betere spreekkamer en een modernere balie worden aangebracht. Het geheel gaat de frisse kleuren van de Bondsspaarbank vertonen, in rood, wit en blauw. De totale opknapbeurt van het pand - alleen de buitenkant blijft vrijwel on gewijzigd - is geen direct gevolg van de overval die enige tijd geleden op het bankkantoor plaatsvond. "De verbou wing stond al lang op poten, al hebben we direct na de overval wel de ramen vervangen," aldus de heer R. Reinders van de Bondsspaarbank in Soest. De officiële heropening van het kan toor in Soest-Zuid vindt plaats op don derdag 5 juli. De dag daarvoor woens dag 4 juli, wordt er een "Open Huis gehouden tussen 17.00 en 21.00 uur, waarbij men een kijkje in het verfraai de pand kan komen nemen. De werkzaamheden aan de moder ne balie in het kantoor van de Bonds spaarbank zijn nog in volle gang. Foto: Herman van Dam Foto: Herman van Dam De derde-klassers HAVO van het Griftland College sprokkelen het dorre hout bij elkaar. Chris Uiterwijk (r.) houdt hun verrichtingen zorgvuldig in het oog. Een groepje leerlingen van de 3e klas HAVO van het Griftland College was vorige week te vinden in het bos achter Zonnegloren, waar zij onder leiding van leraar J. van Hunen hun krachten wijdden aan een stukje "landschapsbe heer." Dat gebeurde in het kader van een projectweek, waarin de leerlingen zich bezig konden houden met een aan tal praktisch gerichte zaken, zoals koken voor jongens, een naaicursus, fotografie en andere onderwerpen. Chris Uiterwijk was ter plaatse om de Griftlanders de nodige aanwijzingen te geven. Op een stuk bosgrond van enige tientallen vierkante meters werd op zijn instructies ontdaan van ruigte en dor hout, terwijl de humuslaag bijna tot op de zandgrond werd afgegraven. De bedoeling is dat er op zo'n stukje - er zijn al eerder scholen aan de gang geweest - weer heide gaat groeien. Die heeft echter, behalve licht en lucht, ook schrale grond nodig. Eerder werd al de prunus (vogelkers of bospest) wegge haald. Het duurt overigens wel twee jaar voordat de heide opkomt, aldus Chris Uiterwijk. Voor de Griftlanders was het in eik geval een prettige maar toch leerzame afwisseling van het da gelijkse gezwoeg op school. Een andere groep hield zich bezig met het onderzoek van grondsoorten en vegeta tie, in het kader van het zgn. "veldbo- demonderzoek," terwijl er ook nog een bezoek werd gebracht aan het natuur reservaat in het Soesterveen. Normaliter spannen de Griftlanders zich in deze periode in voor de repe tities, maar voor 3 HAVO werd, min of meer experimenteel, gebogen voor een aantal zaken die buiten het directe leerpatroon vallen. In de toekomst wordt mogelijk ook voor andere klas sen een dergelijke week opgezet. Lederwaren: tassen, attaché-koffers, portemonnees, portefeuilles, ceintuurs, noem maar op. In alle mogelijke dessins, kleuren en prijsklassen. Met als prettige bijkomstig heid de schoenen-afdeling. Met al even veel keus en al even veel mogelijkheden Voor een passend geheel, vakkundig, voordelig en vlakbij Van Vteedestraat 16. Soest, telefoon: 02155-13473 Fietsendieven aangehouden Bij het station Soest-Zuid heeft de po litie vorige week twee jeugdige fietsen dieven uit Amersfoort aangehouden, beiden 16 jaar oud. Zij trachtten daar een fiets te stelen. De in hun bezit zijnde bromfiets bleek als gestolen ge registreerd te zijn, maar dekjongens be weerden dat zij hem hadden gekocht. Een en ander wordt door de politie nog uitgezocht. Bromfiets in beslag genomen Op de Beetzlaan hield de politie vorige week een 16-jarige bromfietser uit Soest aan. De motor van zijn brommer bleek te zijn opgevoerd en bovendien bleek hij het verzekeringsplaatje te hebben vervalst. De politie nam het voertuig in beslag. Diefstallen uit auto's Uit de auto van een inwoner van Soest is vorige week een radio-cassetterecor der gestolen. De wagen stond gepar keerd op een terrein aan de Laanstraat. Ook verdween er een radio-cassette recorder uit een auto aan de Ossen- damweg. Rijverbod Op de Soesterbergsestraat hield de politie in het afgelopen weekeinde een 24-jarige automobilist uit Zeist aan, die duidelijk iets teveel had gedronken. De man onderging de blaastests en kwam er met een rijverbod af. Verontwaardigd en teleurgesteld rea geerde de commissie Welzijnsplanning vorige week op het besluit van B. W. om de herordeningsplannen voor het welzijnswerk in het kader van de ge meentelijke bezuinigingen in te trek ken, na hieraan drie maanden gesleu teld te hebben. "Al hebben we de ideeën in detail in de ze commissie nooit besproken, we ston den wel achter de visie in Kingma's plannen, en wat nog belangrijker Is: de welzljnsinstelllngen toonden de bereid heid om onderling te overleggen," al dus de heer Zeegers, voorzitter van deze adviescommissie, die geheel uit burgerleden bestaat. Volgens hem heeft het gemeentebestuur nog wel ge probeerd andere plannen te bedenken om de taakstelling (400.000 gulden) te halen in het kader van de Aanpak Toe komstig Beleid (A.T.B.), maar ook dat is mislukt. Donderdagavond 21 juni moet de Gemeenteraad beslissen. Een andere manier om te bezuinigen wees de commissie unaniem af. "Dat wordt een ordinair snijscenario, ie dereen ponds-pondsgewijs wat inle veren. Je creëert veel ongenoegen zon der dat je het te bezuinigen bedrag haalt,aldus de heer Klerks. Voorzitter Zeegers rekende voor dat, wanneer je alle subsidiebedragen van zo'n dertig kleine verenigingen schrapt, je hoogstens een bedrag be spaart van 60.000 gulden. Maar het ef fect daarvan is zo groot, dat het onver antwoord is. Hij stelde voor de Raad een brief te schrijven met het dringen de verzoek het voortbestaan van de welzijnsinstellingen te waarborgen en de herordeningsplannen (een bezui niging van 203.000 gulden) opnieuw in overweging te nemen. Oranjecomité Woedend reageerde de heer Zeegers op een zinsnede in het raadsbesluit van 21 juni over het voortbestaan van het Oranjecomité. Daar staat: "Een bij drage in de kosten van de door dit comité georganiseerde feesten is zeer verantwoord." "Dit is patriarchaat ten top! Ik vind zo'n uitspraak volstrekt absurd. Zoiets kan alleen in Soest. Welke maatstaf legt men aan? Wie maakt dat uit? ALs je de rest de nek omdraait, is dit dan wél verantwoord?," aldus een boze voorzit ter van de commisie Welzijnsplanning. Unaniem vond de commissie verder dat het opheffen van de commissie Mi lieubeheer, eveneens in het kader van de A.T.B.-plannen, geen goede zaak is. "Ik vind het een krankzinnig idee," al dus mevrouw Van Luyn. Op 14 januari 1983 besloot het bestuur van het Pensioenfonds PGGM, gehoord de Raad van Advies, tot een wijziging van het pensioenreglement waarmee de regeling voor weduwnaarspensioen met ingang van 1 april 1983 aanzien lijk zou worden verruimd. Omdat er over de inhoud van de wijzi ging nog overleg met de overheid gaan de was werd aan het besluit aanvan kelijk geen bekendheid gegeven. In middels is de beoogde ingangsdatum gepasseerd zonder dat het overleg tot een konkrete afronding is gekomen. Daarmee is de onderhavige regle mentswijziging per 1 april 1983 van kracht geworden, hetgeen betekent dat de nieuwe regeling voor weduw naarspensioen vanaf genoemde datum van toepassing is. Het voortgaande overleg kan echter op de inhoud van deze regeling nog van invloed zijn. Beperkingen vervallen Weduwnaarpensioen is voor het PGGM niet geheel nieuw. Het pensioenregle- nemt kent immers reeds lang een aan spraak op weduwnaarspensioen voor de echtgenoot van een overleden deel neemster, zij het uitsluitend onder de voorwaarden dat de deelneemster bij haar overlijden kostwinster voor haar man is, én dat de weduwnaar voor ten minste 55% arbeidsongeschikt is. Zie het laatstgeldende artikel 13 lid 1. Door defce kombinatie van voorwaarden kwam toekenning rvan een weduw naarspensioen tot nü toe slechts zeer sporadisch voor. In de nieuwe tekst van artikel 13 lid 1 komen de twee genoemde voorwaar den niet meer voor. Het luidt thans als volgt: "Na het overlijden van een vrouwe lijke deelnemer of een vrouwelijke gepensioneerde deelnemer heeft haar weduwnaar recht op weduwnaars- Woensdag 20 juni LIVEMUZIEK Eddy Conard MIDDELWIJKSTRAAT 2 - SOEST OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO no. 1 trofee alarmschijf ook op 12 inch single Alle welpen, verkenners en rowans van de Hopman Masselman Groep hebben zater dag j.1. hun beste beentje voorgezet tij dens de jaarlijkse autowasactie. Al voor 10 uur kwamen de eerste klanten bij Van Dam Super of Van Oest, de bloemenkwe- kerij, aangereden. Terwijl men zijn inko pen deed, waren de scouts druk in de weer met soppen, zemen en afspoelen. Sommige autobezitters slikten wel even toen zij hun eigen auto na de wasbeurt Diefstallen uit auto's Een bewoner van de Dalweg ontdekte begin deze week dat zijn auto door on bekende daders was opengebroken. Zij hadden daaruit een radiocassettere corder ter waarde van 1000 gulden, twee autojaloezieën ter waarde van 40 gulden en een boormachine van 500 gulden weggenomen. Uit de auto van een Inwoner van Wijn- jewoude, die geparkeerd stond aan het Minstreelpad, verdween eveneens een radiocassetterecorder, alsmede twee luidsprekers em tien cassettebandjes. Motorrijder gewond bij aanrijding Bij een aanrijding die zich maandag avond voordeed op de Ossendagweg raakte de 34-jarige Zeister bestuurder van een motorfiets zodanig gewond, dat hij voor onderzoek naar Zonneglo ren moest worden overgebracht. Het ongeluk ontstond toen een 23-jarige be woonster van de Ossendamweg met haar auto de uitrit van haar woning uit reed, juist op het moment dat de mo torrijder naderde. Deze kon een fron tale botsing niet meer vermijden. terugzagen. "Is dat onze automobiel wel, Piet?" riepen ze dan! De knaak-voor-deze-taak liet dan ook meestal niet lang meer op zich wachten. Onder de autowassers bleken zich meer dere verkopers-in-spé te bevinden dan menigeen had kunnen vermoeden. Over prijzen voor de te verrichten taak en de grootte van de wagen werd druk on- handeld met een vlotte babbel. Er heerst- te een opgewekte sfeer, maar na half drie druppelden vermoeid de eerste wassers huiswaarts. Alle autobezitters wier auto een beurt kre gen, de winkeliers Van Oest enVan Dam, en natuurlijk de firma Procar die het sop en stickers ter beschikking stelde worden nog hartelijk bedankt voor hun medewer king. Totaal werd zo'n 540,- verdiend, wat de groepskas goed gebruiken kan, bijvoor beeld voor het aanstaande zomerkamp. De rowans (jongens in de oudste leeftijds groep) zijn al hard aan het sparen voor hun zomerkamp in Luxemburg In 1985! TECTYLEREN Een goede antiroest-behandeling moet U laten verrichten door: AVÏA TECTYL ML-SPECIAAL STATION DE KORTE DUINEN Birkstraat 108 - Soest Tel.: 02155-1 7224 Bel voor inlichtingen of kom eens langs. OE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE e I vorige I k|week O 15 0 10 Q 23 0 16 0 9 0 17 0 11 0 30 0 13 THE REFLEX - duran duran i. U (sadkin/little/duran duran) - 2001507 - emi-bov. [fa ONE LOVE/PEOPLE GET READY - bob marley Ihe wailers (marley wailers) - island 106382 - ar. I SAVE THE DAY - roberto jackettl (groothuizen/mulder) hoff/booy - 221 032 - cnr/carr. I WANT TO BREAK FREE - queen (queen/mack) deacon - emi 2001177 - emi bovema [fa HILVERSUM III - herman van veen (haanstra) buchner/e.a. - 821 657 7 - polydor I AUTOMATIC - pointer sisters (perry) walsh/goldenberg - planet 3730 - rca TIME AFTER TIME - cyndi lauper (chertoff) lauper/hyman - portrait prta 4290 - cbs ONLY WHEN YOU LEAVE - spandau ballet [J~ (swain/jolley/spand. ball.) kemp - chrys. 106 580 - ar. Njpi DIGGI-LOO DIGGI-LEY - herrey's [J[ soderberg/lindeborg/herrey - dur. 4896 - dureco NP COLOUR MY LOVE - fun fun (raimondi/ugolini) ralmondi/abacab/spagna - 48 88 - dur. LET'S HEAR IT FOR THE BOY - den. wlllliams (duke) snow/pitchford - cbs 4319 - cbs SELF CONTROL - laura branlgan (white/buchanan) bigazzi/riefoli/piccolo - 769 676 7 - wea BIG IN JAPAN - alphavitle (orlando) gold/mertens/lloyd - wea 24 9505 7 - wea PRECIOUS LITTLE DIAMOND - fox the fox «[rT (w. ennes) b. tamaela/s. musmin - cbs 3858 - cbs I IK voel me zo VERDOMD ALLEEN H danny de munck (haanstra) - 64003 - rca TURN YOUR BACK ON ME - kajagoogoo IjT (thurston/kajag.) reggs/kajag. - 2001647 - emi bov. NIP PLAYA BLANCA - audrey landers (white)/kunze/blackwell - ariola 106 253 - ariola DEMASIADO CORAZON (too much heart) - mink devllle (r. h. albert) willy deville - atl. 789 679 7 wea SUCH A SHAME - talk talk (friese/greene) hollis - emi 2001 197 - emi bovema DANCING WITH TEARS IN MY EYES - ~W ultravox (ultravox) e.v.a. - chrys. 106 449 - ariola NIP I aantal deze IvorigeTitel - Artist - (Producer) - Componist I aan weken week|week Label bestelnummer - Distributiemij |wek WHAT DO I DO - phil fearon galaxy (phil fearon) idem - island 106 379 - ariola THE LEBANON - human league (padgham/thomas/human league) - 106 421 - virg./ar. I TRENI Dl TOZEUR - alice/battiato (battiato/pio/cosentino) idem - emi 188 662 7 - emi THE SOUND OF MUSIC - dayton (harris/sandridge) idem - capitol 2001067 - emi bovema HOORAY FOR HOLLYWOOD - star sisters FjTI (jaap eggermont) diversen - cnr 142100 - cnr |M^| LOVE WARS - womack womack (s. levine) cecil linda womack - elektra 96 9799 7 - wea LOCOMOTION - orch. man. In the dark I S\ I (brlan tench/omd) omd - virgln 106 377 vlrgln/ariola NSPI DON'T TELL ME - blancmange (peter cotlins) arthur/luscombe - london 820 035 7 - phon. SWEETEST SWEETEST - jermalne jackson (jackson) chase/jacobson/lerner - arista 106 491 - ariola INFATUATION - rod stewart (omartian) stewart/hitchings/robinson - wb 929 256 7 - wea 0 18 6 0 21 0 26 0 19 6 0 22 6 0 28 5 0 14 0 25 0 37 5 0 35 3 0 27 8 4 13 0 36 7 2 0 39 7 0 29 2 DANCING IN THE DARK - bruce springsteen (landau/plotkin/v. zandt) springsteen - cbs 4436 - cbs STAY THE NIGHT - chicago (foster) p. cetera/d. foster - warner bros 929 306 7 - wea WAKE ME UP BEFORE YOU GO GO - wham! (george michael) idem - epic 4440 - cbs ROUGH JUSTICE - bananarama \W' (swain/jolley) dallin/e.a. - london 820 081 7 - phon. NIP DON'T PULL THE TRIGGER ON ME, vanessa FTI (s. glen) glen/burns/chinn - dureco 48 97 - dureco |M^| HALF A BOY AND HALF A MAN - nick lowe (lowe/fairley/bass) lowe - f beat 68171 - rca TWO TRIBES (cowboys indians) - frankle goes to hollywood (horn) gill/e.a. - island 106 495 - ariola A LOVE WORTH WAITING FOR - shakin' stevens (hewson/stevens) sulsh/leathwood - epic 4291 - cbs AIN'T NOBODY - rufus chaka khan (russ titelman) hawk wotinski - wb 92 9555 7 - wea WE ALL ARE ONE - jlmmy cllff (bayyan/harris/harrls/willlams) Idem - cbs 4056 - cbs pensioen indien het huwelijk is ge sloten vóór het bereiken van de 65- jarige leeftijd van de deelnemer". Voor de vaststelling van het weduw naarspensioen is van belang dat lid 2 en lid 3 van artikel 13 ongewijzigd zijn gebleven. Daarin wordt het we duwnaarspensioen zoveel mogelijk ge lijkgesteld aan het weduwenpensioen. Wat dat inhoudt wordt hieronder in het kort uiteengezet. Berekening van de uitkering Het weduwnaarspensioen wordt af geleid van het ouderdomspensioen van de deelneemster op de datum van over lijden. Voor een gewezen of gepensioneerde deelneemster is dat het verworven ouderdomspensioen, en voor een ak- tieve deelneemster het ouderdoms pensioen dat verzekerd was met in achtneming van de deelnemersjaren die tot de 65-jarige leeftijd nog te vol brengen waren. De laatste geldt ook voor een deel neemster met overbruggingsuitkering of met premievrijstelling wegens ar beidsongeschiktheid, alsmede voor de werkneemster beneden de 25 jaar die uitsluitend vanwege haar leeftijd geen deelneemster was. De algemene formule, voor weduwen- en weduwnaarspensioen, is - b, waar- en weduwnaarspensioen, is a - b, waar bij a 5/7 van het ouderdomspensioen vóór AOW-inbouw 5/7 x deelnemersjaren x 1,75% x berekeningsgrondslag, en b inbouw van AWW of AOW deelnemersjaren x 2% x AWW/ AOW. De berekeningsgrondslag, in normale gevallen ongeveer gelijk aan het laatste jaarsalaris, wordt welvaartvast gehou den. Omdat een weduwnaar geen uitkering AWW ontvangt vindt er tot de 65-ja- rige leeftijd geen inbouw plaats (b is dan nihil). Een mogelijke toekomstige wijziging zou kunnen zijn dat een weduwnaar geacht wordt wél recht op een uitkering AWW te hebben waar door er toch een inbouw volgens b wordt berekend. Voorbeeld, bij 20 volle deelnemers jaren en een berekeningsgrondslag ƒ32.000: Weduwnaarspensioen tot 65 jaar: 5/7 x 20 x 1,75% x 32.000 8.000. Aftrek op 65 jaar (AOW voor ongehuw- den afgerond op 14.000) 20 x 2% x ƒ14.000 ƒ5.600. Weduwnaarspensioen vanaf 65 jaar: ƒ8.000-ƒ5.600 ƒ2.400. Gelijke uitkomsten worden verkregen bij een deelnemerstijd van 40 deel tijdjaren van 50% met een jaarsalaris van 16.000. Onder dezelfde voorwaarden als bij weduwenpensioen is er ook bij we duwnaarspensioen recht op een ver- verii"; die toekomt aan de vader, (indien studerend tot 27 jaar). Deze verhoging, die toekomst aan de vader, bedraagt per kind 1/5 van het weduw naarspensioen voor aftrek (gelijk aan ai. In het voorbeeld: 1/5 x /k.ooo ,1.600 per kind. Onder de oude regeling (wel een vader maar geen weduwnaarspen sioen) hadden deze kinderen zelfstan dig recht op een wezenpensioen van twee maal dat bedrag. Bij hertrouwen van de weduwnaar wordt het pensioen herberekend. Daar bij worden de oorspronkelijk bijgetelde deelnemersjaren tussen de datum van overlijden en de 65-jarige leeftijd) buiten beschouwing gelaten. Iets dergelijks gebeurt bij de bereke ning van het zogenaamde bijzondere weduwnaarspensioen (het weduw naarspensioen voor een gescheiden man in geval van overlijden van zijn voormalige echtgenote). Daarbij worden de deelnemersjaren na de datum van scheiding niet in aanmer king genomen. De regeling als hier beschreven geldt tot nader order vanaf 1 april 1983. Na aanrijding doorgereden Een inwoner van Soest kwam vorige week tot de ontdekking dat zijn auto, die geparkeerd stond aan de Pieter de Hooghlaan, door een onbekende auto mobilist was aangereden. Zijn wagen vertoonde een flinke deuk. Hij deed bij de politie aangifte. Aanrijding met letsel Op de Rademakerstraat in Soesterberg deed zich vorige week een ongeval voor, waarbij een 19-jarige bromfietser uit Zeist en een 72-jarige automobilist uit Utrecht betrokken waren. De automo bilist wilde rechtsaf de Kampweg op rijden, maar verleende geen voorrang aan de bromfietser, die met een gewonde hand werd afgevoerd door de Militaire Geneeskundige Dienst. itö u

Soester Courant | 1984 | | pagina 7