De Soester Triathleten IEMYER Trekker-Trek wedstrijd in Eemnes I Pijnenburg-sponsorlopers beloond met fraaie shirts Felle strijd aan de Eem Maaike de Gier (13) uit Soest wint reis naar Olympische Spelen pagina Bruids reportage geboren: onderhoud.... SPORT SPORT SAAS gaat door tot 1 mei Jaap van den Berg pakt volle winst in triathlon Lange afstands Pijnenburgers in Utrecht en Bunnik KETTING FORMULIEREN Aanvankelijk was de SAAS van plan Vanaf dat moment zal de atletiekver- V.l.n.r. SAAS-voorzitter Ben J. van Maaike de Gier (13) uit Soest werd winnares op de 5U m. vrije slag bij de Foto-Video Herman van Da„, Praamgracht 5 tabak speciaalzaak van KLEEF v. Weedestraat 86 - S„ Laanstraat 49 ®°est Haarn 200 sigarettenhulzen van Patriarch voor 2.85 sacw, B WOENSDAG 27 JUN11984 SPerzische tapijten i sinds 1965 Inkoop, verkoop, reparatie, reinigen Mahmoud Harzandi (vakman uit Perzië) Nieuwstr. 26, Baarn 1 Tel. 02154-1 5S77 Een zéér uitgebreide en bijzondersmaakvolle serie geboortekaarten. Wij noemen haar: Kennemer Kaarten Kollektle. Dus.a s. vaders en moeders, Kom tijdig bij ons langs en kies i opuwgemakuitde i 133 verschillende I ontwerpen. (Trouwens, u kende ons misschien al wel via onze unieke kolleküe verlovings-, huwelijks- en dankbetuigingskaarten örukkerlj Smit Van Weedestraat 227 Telefoon 14152 STUK vANDSMA 00 UUR ak komt nog dag voor elkaar... k brokken nni». t -BOUWBEDRIJF VERBOUW - "den - Keukens - Sch°°r"en,n - Deuren -etc en schilderwerken oleringen neringen 1 verbeteringen aan gebouwen ur vakantie "S IA en ENTRUM '2 00-24.00 SOESTER COURANT PAGINA 15 Amersfoortsestraat 105 107 Soesterberg Telefoon 033-622460 622988 'ing richting Soeslprho.„ Kracht Spanning en sensatie Zo'n acht jaar geleden is trekkertrek, ofwel het Amerikaanse 'Tractor-Pul- ling', van de andere kant van de oceaan over komen waaien en sinds- dien wint deze, zonder meer spektacu- lalre sport, een sterk groeiende belang stelling in Nederland en omliggende i' landen. I In oktober '77 werd er op de Flevohof tijdens de wereldkampioenschappen I ploegen, voor het eerst in Europa een trekkerstrekwedstrijd gehouden. Een aantal Hollanders, welke in '76 in de USA op bezoek waren, raakten aldaar dusdanig onder de indruk van het Trac- I tor Pulling, dat zij vast besloten waren om deze sport vaste voet op Neder- i landse bodem te doen krijgen. Het ge volg van dit bezoek was dat de NTTO de Nederlandse Trekker Trek Organi satie werd opgericht. De wedstrijd op de Flevohof werd een overweldigend succes; er was gerekend op 5000 bezoe- I kers maar het werden er zo'n 15000. Voor deze demonstratiewedstrijd had men twee tractoren en een sleepwa- gen, een voor deze sport essentieel on derdeel, uit Amerika over laten komen. Prins Claus opende de wed strijd en de Amerikanen zorgden met en puik stukje trekkertrek voor de rest trekkertrek in Nederland was een feit. De wedstrijd Bij deze sport gaat het erom een zgn. "sleepwagen" over een 100 meter lange baan zo ver mogelijk weg te slepen. Deze sleepwagen (zie te kening) is in feite een oplegger welke grond; sturen met de remmen (ieder achterwiel heeft zijn eigen rempedaal is dan vaak noodzakelijk om binnen de kantlijnen van de ongeveer 10 meter brede baan te blijven. Raakt de trek ker ondanks de stuurpogingen toch bui ten de baan, dan wordt afgevlagd en geldt de afstand waar de sleepwagen buiten de baan gaat. Motoren aan Ce volant op een or deze onleeeer is een raiic o-om^F,„0ivQ uqf UIien) welke het vermogen moeten leveren. deze oplegger is een rails gemonteerd waarop een ballastbak, welke met be tonblokken tot een maximum gewicht van 14,4 ton 14400 kg.gevuld kan wor den, verrijdbaar geplaatst is. Voor op de sleepwagen is een lier bevestigd welke door de wielen van de sleepwa gen via twee versnellingsbakken aan gedreven wordt. Aan de start zal de bal lastbak zich boven de wielen bevinden waardoor het gewicht dat op de slee rust relatief klein is. Zodra de trekker met de sleepwagen gaat rijden, zal de bak door de lier naar de voorkant van de sleepwagen getrokken worden. Hier door zal het gewicht op de slede steeds groter moeten worden. Op een gegeven moment wordt de wrijving van de slede dusdanig groot dat de combinatie tot stilstand komt. Op dat moment wordt er afgevlagd en de getrokken af stand is bepalend voor de klassering van de betreffende deelnemer. Naar gelang de conditie van de baan kan de snelheid waarmee de ballastbak zich op de sleepwagen naar voren beweegt met de versnellingsbakken ingesteld worden. Wanneer een aantal tractoren in één klasse een zgn. Full-Pull ge maakt heeft, d.w.z. dat ze de sleepwa gen over de volle lengte van de 100 me ter lange baan hebben getrokken, dan wordt de sleepwagen zo ingesteld dat de ballastbak sneller naar voren komt en moeten de desbetreffende deelne mers een nieuwe trekpoging doen. Een Full Pull zit er dan waarschijnlijk niet meer in en wie het verste komt, heeft gewonnen. Vrije klasse De meeste tractoren nemén deel iri de vrije klassen. Dit zijn zelfgebouwde machines met een vermogen van 600 tot ruim 2000pk!Ter vergelijking: een flinke vrachtwagen is ongeveer 350 tot 400 pk. Bij de bouw van zo'n vrije klasse trekker is men vrij in de keuze van de te gebruiken materialen; alle moge lijke combinaties van motoren, ver snellingsbak en achterbrug zijn toege staan. Beperkingen wat betreft de ma ten en gewichten van de trekker en de (strenge) veiligheidseisen waaraan de machine moet voldoen worden opge legd via het reglementenboek welke door de NTTO uitgegeven wordt. De belangrijkste beperkingen zijn de lengte (geen enkel deel van de trekker mag meer dan 425 centimeter voor het hart van de achteras uitsteken) de breedte van de banden (achterbanden wel te verstaan, voorwielaandrijving niet toegestaan) en het gewicht. Des te zwaarder een trekker, des te meer grip hebben de banden, des te hoger de prestaties van een trekker. Daarom zijn ze verder ingedeeld in drie ge- wichtsklassestot 3400 kg., tot 4400 kg. en tot 5700 kg. Het gewicht van de deel nemer is hierbij inbegrepen. Het zien trekken van deze machines is een gran dioos gezicht; met angstwekkende snelheid en met oorverdovend lawaai probeert de trekker de sleepwagen zo ver mogelijk weg te trekken. Tijdens de trekpoging zijn de voorwielen van de trekker vaak meer van als op de Veel trekkers zijn uitgerust met vrachtwagenmotoren (diesels) welke veelal opgevoerd zijn tot het 4- of vijf voudige van wat ze standaard geleverd hebben. De motoren zijn hiervoor voor zien van 2 of 3 turbocompressors (com pressors aangedreven door uitlaatgas sen) die ervoor moeten zorgen, dat er voldoende zuurstof in de motor geperst wordt om de zeer grote hoeveelheid brandstof te laten ontbranden. De hier bij vrijkomende vermogens kunnen op- veSscheurd motorblok S£i ten wordt is aan de 10 tot 12 meter hoge 5-gesmolten zuigers rookpluim wel te zien. Het grootste 'Dombovan Jan van Dijk en Tij- men Post uit Eemnes, is veruit favoriet bij het publiek. er onder de motorkap wel het een en ander gewijzigd wordt. De brandstof- pomp wordt meestal vervangen door een grotere en om de grotere hoeveel heden brandstof zo optimaal mogelijk te benutten worden er twee of drie tur bo's opgebouwd. Bij deze verbranding komt een ongelooflijke hitte vrij en om deze te drukken wordt er water-alcohol injektie toegepast; het water-alcohol- mengesel drukt de temperatuur van de inlaat-lucht en daarmee ook de tem peratuur in het inwendige van de mo tor. Bovendien verandert het water in cylinder in stoom zodat er ook nog gro tere druk op de zuiger komt met als ge volg: nog meer vermogen. De vaak nog originele motoronderdelen worden wel zeer zwaar belast; dat er geregeld wat sneuvelt bij deze trekkers in dus wel begrijpelijk. In één van de kleedkamers van de voet balvereniging S.O.Soest vond vrijdag avond j.1. een korte maar plezierige plechtigheid plaats: de overhandiging van een aantal originele "Pijnenburg- sweatshirts" aan enkele van de deel nemers aan de sponsorloop, die op 5 mei op de Soester Eng werd gehouden. De actie was destijds georganiseerd ten behoeve van de aanleg van de Atletiekbaan Soest (SAAS). Uit elk van de geledingen van de atle tiekvereniging waren de lopers of loop sters met de hoogste opbrengst naar het S.O.Soest-terrein ontboden, om daar uit handen van SAAS-voorzitter Ben J. van Os het begeerde kledingstuk te ontvangen. Zij waren erin geslaagd het meeste geld bij elkaar te lopen, door zich voor de door hen afgelegde rondjes door de sponsors te laten be talen. Dick den Oude (senioren), Mientje Ribbink (recreanten), Bas van Os (jeugd A/B), Pythia Brouwer (jeugd C/D) en Brit Geijtenbeek (pupillen) waren de gelukkigen. Voor Dick den Oude, die in totaal 2600 gulden bij el kaar liep en daarmee de hoogste bij drage leverde, was er zelfs een com pleet trainingspak met het nieuwe embleem van de A.V.Pijnenburg. De uitreiking vond plaats in tegenwoordig heid van de heer J. Breedewold, be stuurslid van de atletiekvereniging. In een korte toespraak roemde Van Os de inspanningen van de leden, ook van hen die niet zoveel als deze vijf bij elkaar hadden gebracht. "Alle maal hebben ze een ontiegelijk steen tje bijgedragen." Hij vermeldde ver der dat - mét de opbrengst van de spon sorlopen (45.000 gulden) - de totale op brengst van de actie ten behoeve van de atletiekbaan nu op 80.000 gulden was gekomen. geweesi siecnis een ïaar werkzaam te zijn voor het bijeenbrengen van de benodigde gelden, waarbij gemikt werd op 100.000 gulden. Omdat er nog een aantal acties op touw is gezet gaat de stichting echter door tot 1 mei 1985. "De bouwcommissie staat inmiddels startklaar. Zodra de vergunning van Gedeputeerde Staten binnen is wordt er een begin gemaakt met de werk zaamheden", aldus Van Os. Naar ver wachting zal de baan in september of oktober a.s. klaar zijn, dat wil zeggen dat er dan een asfalt-bovenlaag zal zijn aangebracht, waarop in elk geval de trainingen kunnen plaatsvinden. eruging haar eigen plaats hebben en geen gebruik meer hoeven te maken van de gastvrijheid van S.O.Soest. Omstreeks volgend jaar mei wordt dan de laatste hand aan de definitieve baan gelegd, met het aanbrengen van de kunststof bovenlaag. Dat kan immers alleen als de buitentemperatuur een bepaalde hoogte heeft bereikt. Van Os toonde zich zeer ingenomen met de vorderingen die de SAAS tot dusver heeft gemaakt. "Het is al een flink bedrag, en heel wat verenigingen in Nederland kijken met jaloerse blik ken in de richting Soest. Pijnenburg-bestuurslid Breedewold Os, Pythia Brouiver, Mientje Ribbink, Dick den Oude, Bas van Os en Brit Geijtenbeek. was eveneens voi lof over de tot dus ver bereikte resultaten en sprak woor den van erkentelijkheid in de richting van de Soester middenstand, de poli tiek en het publiek. Hij onderstreepte dat de atletiekvereniging alom waar dering oogst voor het feit dat zij op zo'n hartverwarmende wijze haar eigen boontjes weet te doppen. De speciale Pijnenburg-kleding is vanaf heden verkrijgbaar bij Sporthuis Eb. Kareisen in Soest. deel van de vrije klasse tractoren is voorzien van 2 tot 4 V8 benzinemotoren of van vliegtuigmotoren; laatstge noemde motoren zijn ideaal voor trek kerstrek omdat zij een gunstige ge- wichts/vermogen verhouding hebben. Die vliegtuigmotoren zijn meestal van het merk Allison of Rolls Roce. Het zijn V12 benzinemotoren met een cylinder- inhoud van 27 of 36 liter. De meeste van deze krachtbronnen hebben hun sporen al verdiend in Spitfire of Mustang jachtvliegtuigen welke de 2de wereld oorlog voor een niet onbelangrijk deel beïnvloed hebben. 1500 tot 2000 pk is bij deze motoren geen uitzondering. In de USA voert men wel op tot 4000 pk. Dombo Favoriet bij een groot deel van het pu bliek is "Dombo." Alle trekkers zijn voorzien van een naam zoals White Horse, Blue Angel, Doublé Trouble ^pnz. Dombo is; eigendom en gebouwd door Jan van Dijk en Tijmen Post uit Eemnes. Deze unieke trekker wordt als enige in Nederland aangedreven en gebroken krukassen zijn daarom j geen uitzondering. Sensatieniet ten koste van de veiligheid Ondanks het brute geweld, waar je bij trekkerstrek toch wel van mag spre ken, zijn er dankzij de strenge veilig heidseisen nog nooit persoonlijke onge lukken gebeurd. Het gebeurt wel eens, dat een motor, een versnellingsbak of achteras niet bestand is tegen het hoge vermogen waarmee gewerkt wordt. Het publiek is nu eenmaal op sensatie belust; de toeschouwers kunnen het wel waarderen wanneer er een trekker door materiaalbreuk sneuvelt. Vooral motorpech, meestal gepaard gaande met een hoop rook en grote plassen olie, wordt zeer door het publiek ge waardeerd. Leuk voor de toeschou wers, maar het mag niet ten koste van van de veiligheid van de deelnemer. De technische commissie van de NTTO 1 zorgt dat er daadwerkelijk aan de ge stelde veiligheidseisen wordt voldaan! Zo moeten alle draaiende delen vari de trekker afgeschermd zijn met staal plaat, evenals de zijkanten van de mo- trek dan dus als een zeer veilige sport beschouwd worden. door een vliegtuigturbine, om precies tor. Dit om eventuele wegvliegende tnrhinp66 a R°yce Dart propellor- onderdelen tegen te houden. Trekkers turbine van een slordige 1400 PK. Dit - - type motor wordt bij de Fokker F-27 in gebouwd, echter in een vernieuwde m i versie van 2120 PK. Als deze machine trekkertrek Eemnes aan de start voor de sleepwagen ver- ook de mensen uit de omgeving schijnt, zie je het publiek verstommen. van trekkertrek te kunnen laten genie- Wanneer het startsein valt wordt het ten> heeft de Stichting Trekker Trek motortoerental van stationair (5500 Eemnes samen met de Nederlandse toeren per minuut) op 14500 gebracht Trekker Trek Organisatie voor aan- en wordt de koppeling los gelaten. De staande zaterdag 30 juni een wedstrijd wielen krijgen een ongelooflijke snel- georganiseerd. Op deze wedstrijd zul heid en het monster raast met oorver- en een 35*tal vrije klasse trekkers en dovend gefluit in de richting van het suPerstandaardtractoren aan de start einde van de baan. (Als je je ogen sluit verschijnen. Verder zullen er ook zo'n ATLETIEK waan je je zelf op Schiphol). Wanneer de vlag valt, meestal na het behalen van een Full Pull, wordt het toerental weer teruggebracht tot stationair en toont het publiek, aangemoedigd door 12 gewone landbouwtrekkers voor de sleepwagen verschijnen zodat ook de agrarische bevolking onderling het hun tractoren te strijd kunnen aanbinden. De wedstrijd zal plaatsvinden op een de commentator, met een applaus zijn stuk land wat gelegen is aan de A27 waardering voor de zojuist geleverde tussen de afslag Eemnes en het prestatie. Super-standaard tractoren Behalve de vrije klasse zijn er ook nog de zgn. "superstandaardmotoren". Het betreft hier zwaar opgevoerde standaard tractoren. In deze klasse mag men alles aan de trekker veran- Klaverblad bij Motel "De Witte Bergen." Voor de gelegenheid heeft Rijks-Waterstaat de parallelweg aan de oostkant van de A27, welke normaal voor motorvoertuigen gesloten is, voor die dag opengesteld. Ook Dombo. de tur binetrekker en vele andere top-trac- toren uit alle delen van het land zullen deren zolang het originele uiterlijk aan de start verschijnen. Trekkerstrek Tn^J^ïïrti JTleer g®handhaafd b,i-ift- heeft veel te biedendat zal op de wed- praktijk komt het er op neer dat strijd in Eemnes zeker blijken. Afgelopen zondag was het aan de Grote Melm een drukte van belang. De RKJS had daar namelijk haar jaarlijks sport festijn georganiseerd met als klapstuk het polsstokspringen. 's Middags om 12.00 uur begon de dag met een hard loopwedstrijd van 3 km. Hierna moesten de deelnemers in groepjes van vier zoveel mogelijk punten trach ten te behalen in de vierkamp die opge bouwd was uit de onderdelen: touw trekken, skilopen, roeien en 'tegels lo pen." Om 3 uur begon het spektakel waarop de in grote getaie opgekomen toeschouwers hadden gewacht: het pols stokspringen. Iedere deelnemer mocht' 2 keer springen en moest proberen over de 5 melei Utui. en dan liefst zo ver mogelijk. Bij de junioren wist Theo van de Beek met een afstand van 7.40 meter de eerste plaats te bemachtigen. Bij de se nioren kwam de winnaar, Toon Hil- horst, een metertje minder ver, terwijl Diane Kuyer met een afstand van 5.45 meter beslag wist te leggen op de eerste plaats in de categorie der dames. Junioren: 1. Theo v.d. Beek 7.40 m.; 2. Huibert v.d. Zouwen 6.95 m.3. Adrie van Breu- kelen6.90m. Senioren: 1. Toon Hilhorst 6.3i Het polsstokspringen was voor heel: wat deelnemers nog een flinke toer. Dit meisje zou de overkant niet halen. horst 6.30 m.3. Henk Niemeyer 5.80 m. Dames: 1. Diane Kuyer 5.45 m.2. Karin v. Hof slot 5.25 m.3. Claire Hilhorst 4.95 m. m.2. Gerard Hil- Hardlopen: 1. Dirk Smit; Logtestijn. Vierkamp: 1. Goudkwartet;2. GHAK;3. Champs. De voorbereiding op de triathlon is voor de beide A.V.Pijnenburg-atleten Jaap van den Berg en Henk Schaak in volle gang. Startten zij vorig jaar voor het eerst op de triathlon, dit jaar is hun voorbereiding nog inten siever en professioneler geweest. De triathlon bestaat uit 3,8 km zwem men, vervolgens, 180 km fietsen en ten slotte 42,192 m hardlopen, de marathon. Aangezien het verschillende takken van sport zijn, die allemaal weer an dere spiergroepen aan het werk zetten is een gedegen voorbereiding nood zakelijk. Zo worden Schaak en Van den Berg t.a.v. het zwemmen begeleid door de heer Piek uit Amersfoort A.Z.P.C.die voor hen zwemschema's maakt en tweemaal per week hun zwemtraining begeleidt. Via hem kwa men zij ook aan hun zwemsponsor Arena. Het is niet alleen belangrijk een zwem- trainer te hebben, het moet er ook een zijn die de combinatie kan leggen tus sen zwemmen en de triathlon. In de heer Piek hebben Jaap van den Berg en Henk Schaak zo'n zwemtrainer ge vonden. Fietsen De firma Hommes, bekend in wieier- kringen, heeft fietsen op maat ge maakt, verzorgt de kleding en geeft veel adviezen t.a.v. fietsen, kleding, voeding en training. Zelf fietst de heer- Hommes af en toe met de beide triathle ten mee. De Belgische wielertrainer Rudy van Leysel maakt de schema's t.a.v. het fietsen en begeleidt de beide jongens ook verder (o.a. in overleg met Het was A.V.Pijnenburg-atleet Jaap van den Berg, dié in een rechtstreeks duel met de Nederlandse triathlon- kampioen Alex Koenders de zege greep in één van de wedstrijden om de Super Prestige-cup. Ditmaal was plaats van handeling IJmond. Voor het eerste onderdeel, 1 km. zwemmen, doken de deelnemers in een 500-meter roeibaan, die heen en terug diende te worden af- 1 bij een watertemperatuur van 16 graden. Met lichte achterstand verliet Jaap het water. Hij legde zijn kilometer af in 15 min. en 31 sec. Bij het onderdeel wielrennen hielden Jaap van den Berg en Alex Koenders elkaar in evenwicht. Tijdens hun tweestrijd was de overige concurrentie inmiddels op veilige achterstand gezet. Jaap legde de 45 km. af in een tijd van 1 uur en 13 .min. Nog steeds keek Jaap tegen een lichte achterstand aan. Maar op het onderdeel hardlopen over 10,5 km. maakte hij zijn reputatie als lange- afstandsloper waar. In hoog tempo zette hij zijn achterstand om in een voorsprong. Hoewel Koenders zich niet gewonnen gaf en zelfs tot het uiterste ging om zijn verloren terrein terug te winnen kon hij Jaap niet meer in ge vaar brengen en moest toezien hoe Jaap de beker met bloemen en bijbe horende kusjes in ontvangst nam. Zij totaaltijd inclusief verkleden tussen de onderdelen 2 uur 14 min. en 10 sec. V Henk Schaak (l.) en Jaap van den Berg. de Belgisciie ailetiektrainer Van den Eynden Lopen Jaap van den Berg en Henk Schaak krijgen schema's van A.V.-Pijnenburg- trainer. Ton Duits voor het lopen. Jaap krijgt via zijn persoonlijke sponsor Karhu.-Titan aangepast schoeisel (Karhu sponsort ook Eef van de Brink, red. Zonder de sponsors Arena, Hommes, en Karhu zou het bijna niet mogelijk zijn de triathlon tot eengoed einde te brengen. Medische begeleiding De beide triathleten worden eenmaal per vier weken medisch gekeurd aan de universiteit van Nijmegen door inspan ningsfysioloog Jan vos. h,en noodzaak, want de triathlon is niet alleen geeste lijk zwaar, maar er wordt enorm veel van het lichaam gevergd. Jaap van den Berg Jaap werd vorig jaar 7e in 10.41.3i uur op de N.K. in Almere,een forrni dabele prestatie. Hij was daar de 4e Nederlander. Zijn zwemtijden zijn sinds de training bij Piek vooruitge gaan op de 3,8 km van 1 uur 10.44 naar 1.02.56. Een prima vooruitgang. Jaap fietst als Tempo-lid bij de liefheb bers zo.n 500 km in de week. Zijn beste tijden bij het lopen 15 km in 49.26, 20 km in 1.06.20 (clubrecord A.V. Pij- nenburg, eveneens clubrekord op de marathon in 2.33.36 (Wenen). Loopt 100 km per week. Henk Schaak Henk Schaak werd in Almere vorig jaar 29e in 11 uur 39 min. 50 sec. Zijn zwemtijd is door de heer Piek naar beneden gebracht van 1 uur 7 in. naar l uur 4 minuten. Henk zwemt per week 10 km. Schaak, die een werkkring heeft voor halve dagen als drukker fietst pim. 400 km per week. Zijn beste tijden bij het lopen zijn 15km: 52.50; 20km: 1.10.48; marathon- 2.41.52. Hij loopt gemiddeld 120 km per week. Henk Schaak won dit jaar de kwart- triathlon in Voorthuizen, werd in Zwijn- drecht 6e op de halve triathlon, terwijl Jaap van de Berg vorig jaar eerste werd op kwart triathlon in Soest. Het programma voor de beide triathle ten ziet er als volgt uit. Jaap 21 juli, Soest (kwart triathlon) 4 aug.Berlwe België kwart triathlon 18aug., Almere (N.K. triathlon) Henk: Brasschaat, 21 juli. Soest (kwart triathlon), Nieuwkoop, 18 aug. Almere (N.K. triathlon). Mini-mini-triathlon Op 21 juli wordt na de mini-triathlon ook een recreatieve mini-mini triathlon gehouden over 100 m zwem men, 15 km fietsen en 5 km lopen. A.V.Pijnenburg organiseert dit ook met medewerking van de Stichting Zwembaden en de Duinkikkers, ter wij] Tempo voor het fietsen benaderd zal worden. Inschrijven mini-triathlon 35,- 4496540 (giro) t.n.v. R. v. Zee, Soest. Inschrijven mini-mini 12,50 4496540 (giro) t.n.v. R. van Zee, Soest. ATLETIEK Afgelopen week kwamen een aantal A.V.Pijnenburg-atleten tweemaal uit in wedstrijden over 15 km. In een avondwedstrijd in het kader van de 3M-competitie te Utrecht, waarvan Eef van den Brink momenteel leider is in het klassement, kwamen vier man aan de start. Door het nogal warme weer werd deze wedstrijd als onder deel van de training ingepast. De tijden warden ditmaal verre van snel. Eef van den Brink liep 54 min. en 36 sec. Harry van Brummelen kwam uit op 54 min. en 54 sec., terwijl Joop van Leijenhorst en Rob de Haas beiden 55 min. en 56 sec. noteerden. In Bunnik deden een viertal atleten het aanmerkelijk beter in de 3x R-Cross, een wedstrijd over 15 km. op een af wisselend landelijk parcours, groten deels langs de Kromme Rijn. Joop Leijenhorst was goed óp dreef en ging lange tijd in de kopgroep mee. Hij ein digde op een verdienstelijke 9e plaats in 51 min. en 55 sec. Harry van Brum melen kan ook terugzien op een goede wedstrijd in 52 min. en 47 sec. De pres taties van Rob de Haas zijn ook al weer in stijgende lijn. Hij boekte een tijd van 53 min. en 57 sec. Voor Dick den Oude was het een heroptreden. Hij ruil de weer wat studietijd in om te trainen en van hem wordt verwacht, dat hij weer snel op niveau zal zijn. Hij liep nu al weer 55 min. en 50 sec. VOLLEYBAL Herman Frankena mini-toernooi beleefde le lustrum Voor de vijfde keer alweer organiseer de Volleybalvereniging Olympia het Herman Frankena Mini-volleybal toer nooi in Sporthal Beukendal voor jon gens en meisjes van 8 - 12 jaar. De wis- selbeker voor de beste deelnemende vereniging werd voor de derde .naai gewonnen door de volleybalvereniging Spirit, waarmede deze beker het eigen dom werd van de Amersioortse club. In de leeftijdsgroep 8 - 10 jaar werden bij de meisjes le - Spirit l, 2e S\ V 2 en 3e Olympia en bij de jongens ie Spirit l, 2e Keizer Otto en 3e Spirit 3. In de leeftijdsgroep ll - 12 jarigen werden de prijzen als volgt verdeeld: Meisjes le prijs Leos 2, 2e prijs Leos l en derde prijs Spirit 2 en bij de jongens: le prijs Spirit 1, 2e prijs Leos en derde prijs Spirit 2, Omdat het een: beetje feest was vanwe ge het feit dat het toernooi al weer vóór de 5e keer wèi'd gehóuden kregen alle deelnemende kinderen, behalve een certificaat van deelneming met hun naam erop, een ijsje aangeboden. Herman Frankena, nestor van het Soester jeugdvolleybal, die 5 jaar ech ter elkaar de prijzen uitreikte aan de kinderen, ontving een feestelijke bos bloemen. De reeks van activiteiten voor de jeugd werd hiermede voor dit seizoen afge sloten. Op 6 augustus zullen de trainingen weer beginnen. Hierover volgt nader bericht in dit blad, dames. Naast haarde winnaar bij de heren, Renc Jam Door in de landelijke zwemfinale van de 24 finalisten op de 50 nieter vrije slag de beste tijd te maken, 30.06 se conden, heeft Maaike de Gier van De Duiukikkers uit Soest zondagmiddag een reis naar de Olympische Spelen in Los Angeles gewonnen. Haar tijd betekende tevens een nieuw persoon lijk record. Eerder had Maaike de re gionale wedstrijden gewonnen. De wedstrijden voor niet startnum- merhouders werden zondag besloten met de landelijke finalewedstrijd in het Sportfondsenbad in Amersfoort. In een aantal regio's waren een paar maan den geleden al de selectiewedstrijden gezwommen. Winnares in de regio waarin ook De Duinkikkers waren in gedeeld, werd op de 50 meter vrije slag de 13-jarige Maaike de Gier uit Soest. Haar persoonlijk record op die afstand stond op 32.7 sec. Voordat de finale wedstrijd begon, kreeg Maaike niet de kans om in te zwemmen, omdat de gelegenheid hiertoe korter was dan aanvankelijk werd verwacht. De eerste twee series gaven tijden te zien van rond de 31 seconden. In de derde serie kwam Maaike de Gier aan de start in een, ongunstige, buitenbaan. Na 25 meter lag ze nog iets achter ondanks haar zeer goede start. Toch slaagde ze erin met een armlengte verschil als eerste aan te tikken in een nieuwe persoonlijke-record van 30.06 secon den, een verbetering dus van haar oude record me 2,1 seconden. "ii uit Utrecht (21). De 30.06 betekende achteraf de snel ste tijd van de 24 finalisten, zodat de Duinkikkers-zwemster in een nieuwe spijkerbroek en een Olympisch T-shirt naar de Olympische Spelen mag om daar te kijken naar de echte wereld top-zwemmers en -zwemsters. Ook krijgt ze gedurende haar ver blijf in Los Angeles voldoende ge legenheid om de stad en de omgeving te bekijken. Op de vraag wat ze in ieder geval niet wil vergeten, zei de dolge lukkige Maaike direct: 'Een nieuwe Amerikaanse schoolagenda kopen.' in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen- korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -187 47

Soester Courant | 1984 | | pagina 15