jffwÉm WAAROM ZOU U VOOR EEN HOOP LUCHT HET DUBBELE BHALEN? Huurbeleid 1984 Verkeersschool Los uitgebreid met modern theorielokaal SUIKER ZIEKTE DUURT EEN LEVEN LANG Gemeentelijk pleidooi voor opheffing van Sportstichting e.a. Open keuken kost 6 procent meer energie Werktekenaar (es) SUZUKI CARRY. N HELEBOEL AUTO VOOR JE GOEIE GELD. Lunchtijd Zomertijd Lunchtijd Luykje'stijd Verwarmd terras Overdekt terras Bar gezellig Iedere dag open ja! ja! ja! ja! ja! ja! ja! ja! BAR-GRILL 'T LUYKJE Autobedrijf Bosboom BV, WOENSDAG 27 JUN11984 lacht. Wanneer er niet speelt is or u de moge- ;id de occasion zou willen ko- JTatis en voor te laten voor- 'an een comfor- zonnedak en schitterende !0-cassettere- sr. ar er is ook een s element voor een. Een hoog- dige cassette ie crème de la e van de pop- ik van de afge- zestig jaar. laat u namelijk enieten van het at zij dit jaar zestigjarig be- viert. st alle feeste den en speelse inten vergeet ip de Fluor Au- menade uiter- niet waar het ;e om gaat: de sn op een ver orde manier in te stellen auto len. Dat bete lus niet alleen gen, maar ook leveren van teit. Daaraan f gaat bij Auto Ier Meer en Isselt een zeer ige voorselec- n inruil-occa- om de klant volledig mo- betrouwbaar- 'an hun auto- '1 te kunnen Op elk occa- it 100% garan- onderdelen en Isloon en op van boven de krijgt u zelfs >1 jaar garan- I EVEN TIJD E NEUZEN OP -UOR AUTO- 1ENADE Eind maart is de Tweede Kamer in meerderheid akkoord gegaan met het Huurbeleid voor dit jaar. Dat beleid staat vooral in het teken van de beper king van de woonlasten de voorgestelde trendmatige huurver hoging van 4% werd teruggebracht tot 3%; ook het harmonisatiepercentage werd teruggebracht van 4 naar 3% - de maximale huurverhoging kan dit jaar maar 6% bedragen 1983 -.10%, - in aangewezen stadsvernieuwingsge bieden van 22 gemeenten wordt de har monisatie gehalveerd tot 1 1/2% voor ingrijpend verbeterde of nieuwge bouwde woningen waardoor hier de maximale huurverhoging 4 1/2% mag zijn: - de subsidiebijdragen voor isolatie van huurwoningen zijn verhoogd; - de voorgestelde bovengrens van de huur waarbij nog individuele huursub sidie kan worden toegekend is van 600,- verhoogd tot 650,-. Voor de komende jaren zal bekeken worden of en in hoeverre hogere woon lasten door het ministerie van Volks huisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer kunnen worden beperkt. Legesheffing fStaatssecretaris Brokx van Volkshuis vesting had ook voorgesteld om een bij drage van 25,- te vragen voor het in dienen van een bezwaar tegen de huur verhoging bij de Huurcommissie. Ook de verhuurder zou 25,- moeten stor ten. Degenen die door de Huurcommis sie in het gelijk gesteld werd, zou zijn geld terugkrijgen. Voor dit voorstel tot legesheffing is echter een wetswijzi ging nodig, die niet op tijd kan worden behandeld om nog voor 1 juli van kracht te zijn. Het uitgangspunt van deze heffing blijft wel geldig. Gebleken is dat een groot aantal huurders ten on rechte een bezwaar maken maken te gen de voorgestelde huurverhoging. Daarom is het beter dat zij hun ver meende bezwaren eerst voorleggen aan hun verhuurder; bij een blijvend geschil kan de verhuurder de zaak voorleggen aan de Huurcommissie. Verhuurders doen er in dit verband goed aan om aan hun huurders duide lijk uiteen te zetten op grond waarvan zij de huur voor dit jaar verhogen. Welk percentage huur verhoging Nieuwbouwwoningen en ingrijpend verbeterde woningen van na 1 juli 1980 krijgen een verplichte huurverhoging van 3Daar kan geen bezwaar tegen worden gemaakt. Alle andere wo ningen kunnen een huurverhoging van meer of minder dan 3%- krijgen. Dat hangt af van de grootte en kwaliteit van de woning en de prijs die daarvoor moet worden betaald. De kwaliteit van de woning wordt uitgedrukt in punten. Er worden punten gegeven voor voor zieningen in huis, zoals centrale ver warming, douche, isolatie enzovoorts. Meegeteld worden ook aspecten uit de omgeving van de woning. Zodoende krijgt een comfortabele woning meer punten dan een klein en eenvoudig huis en dus ook een hogere huurprijs. Het zelfde geldt trouwens ook voor kamers of gedeelten van woningen. Als u het aantal punten van uw woning en de huurprijs op 30 juni weet. kunt u na gaan welke huurverhoging in uw geval redelijk is. Dat kunt u aflezen op de ta bel in het vouwblad Huuraanpassingen 1984 van het ministerie van Volkshuis vesting, Ruimtelijke Ordening en Mi lieubeheer. Daar staan ook de punten in die voor de verschillende onderdelen kunnen worden toegekend. Huurharmonisatie Er komen in Nederland nogal wat hui zen voor waarvan de huurprijs niet in juiste verhouding staat tot de geboden kwaliteit en de grootte van de woning. Om een en ander enigszins in overeen stemming met elkaar te brengen kan de huur extra worden verhoogd ofwel geharmoniseerd. Er zijn twee moge lijkheden - voor de zittende huurder: deze kan een geleidelijke harmonisatie krijgen. Voor dit jaar kan dat maximaal 6% zijn (behalve voor de nieuwgebouwde en verbeterde woningen in stadsver nieuwingsgebieden van de 22 gemeen ten daar kan het niet meer dan 4 1/2% zijn. - voor de nieuwe huurder: daarvoor kan de huur in een keer worden opge trokken tot de maximaal redelijke huurprijs. De verhuurder kan dat zelf bepalen. Bezwaar maken Huurders van woningen, etages of ka mers kunnen in een aantal gevallen bezwaar maken tegen een voorstel om de huur te verhogen. Als u dat wilt doen moeten daarvoor natuurlijk wel re denen zijn. Dat is het geval als de ver huurder niet aan zijn verplichtingen voldoet, dringende noodzakelijke reparaties achterwege laat of het on derhoud aan de woonruimte ernstig verwaarloost. U moet hem van die klachten dan wel eerst - liefst schrifte lijk - op de hoogte hebben gebracht. Een andere reden om bezwaar te maken is dat- het voorgestelde percen tage hoger is dan volgens het punten- stelsel en bijbehorende tabel redelijk is. Die tabel kunt u vinden in het vouw blad Huuraanpassingen 1984. In deze gevallen heeft bezwaar maken zin. In veel andere gevallen niet. De huurcom- missies krijgen bijvoorbeeld nogal eens bezwaarschriften die in verband staan met de financiële situatie van huurders. Deze huurders maken ge bruik van de mogelijkheid om bezwaar te maken, zonder daarvoor een wette lijke grond te hebben. Dat is uiteraard niet de bedoeling van de wetgever ge weest en deze bezwaren worden dan ook niet toegewezen. Als u vindt dat u een te hoge huur betaalt voor uw inko men komt u misschien wel in aanmer king voor individuele huursubsidie. Als u wel een gegrond bezwaar heeft tegen de voorgestelde huurprijs, maakt u dat dan kenbaar aan de verhuurder. Dit moet schriftelijk binnen zes weken na de voorgestelde datum waarop de nieuwe huurprijs ingaat. De verhuur der kan dan binnefT twaalf weken na die datum op zijn beurt de zaak aanhanig maken bij de huurcommis sie. Het is belangrijk dat alle bezwaren in het bezwaarschrift worden ge noemd. Tijdens de zitting van de huur commissie - waarvoor huurder èn ver huurder worden uitgenodigd - kunt u geen nieuwe bezwaren meer opperen. De huurcommissie kan daarmee dan geen rekening meer houden. De uit spraak van de commissie is voor huur der en verhuurder bindend, tenzij een van beiden binnen twee maanden de kantonrechter inschakelt. SOESTER COURANT PAGINA 19 Open huisop zaterdag 30 juni Een mijlpaal voor ons bedrijf!" Zo kenschetste de heer M. Los, eigenaar van de bekende autorijschool Los aan de Van Lenneplaan 47 in Soest, de be langrijke uitbreiding van zijn zaak met een modern geoutilleerd theorie-lo kaal, dat aanstaande vrijdag officieel in gebruik wordt genomen. De rijschool van de heer Los dateert in feite al van 1936, het jaar waarin zij werd opgericht door de schoonvader van de heer Los, de heer Engel. Het is dan ook mevrouw Engel, de schoon moeder van de heer Los, die om 19.00 uur de officiële openingshandelingen Z&1 verrichten. De heer Los, die in 1966 uit Nijkerk naar Soest kwam, nam de zaak over nadat zijn schoonvader in dat jaar overleed. De zaak viert in deze periode feitelijk dan ook haar 48-iarig bestaan. Met het nieuwe theorielokaal speelt de heer Los in op de allernieuwste ontwikke lingen op het terrein van de auto rijscholen. Daarin is de laatste jaren enorm veel veranderd, zoals uit een ge sprek met de heer Los duidelijk wordt. Vooral de examens zijn grondig ver anderd, en er worden nieuwe, ver zwaarde eisen gesteld aan de toe komstige weggebruikers. Vooral ook voor de beroepschauffeurs zijn de op leidingseisen al geruime tijd strenger geworden. Met het oog daarop heeft de heer Los dan ook een zware vrachtwa gencombinatie aangeschaft, waarvan de adspirant-chauffeurs bij de prak tijklessen gebruik kunnen maken. Deze cursus wordt gegeven in samen werking met de Leidse Onderwijs In stellingen (LOI) in Leiden. In de rij school van de heer Los vindt de examentraining plaats in drie vakken verkeer, vervoersadministratie en autotechniek. Computer Het theoretisch examen, zoals het door het CBR is georganiseerd, wordt tegen woordig afgenomen via de computer. De deelnemers krijgen daarbij via een bandje en dia's een aantal vragen voorgelegd, die zij door een druk op de knop binnen 10 seconden moeten beant woorden met "ja" of "nee". In het nieuwe theorielokaal van de heer Los bevindt zich eenzelfde systeem. "Wij proberen ons daarmee zoveel mogelijk aan te passen aan de werkwijze van de overheid bij het examen," aldus de heer Los. In he lokaal is ruimte genoeg voor een klas van 25 mensen, even tueel uit te breiden tot 80. Om de vier weken start rijschool Los met een nieuwe, tien weken durende cursus, waarin de complete stof wordt behandeld. Tussendoor vinden "toet sen" plaats: 20 vragen over elk onder deel. Op het eind van de cursus zijn er dan twee complete series van 70 alge mene examenvragen. "De laatste avond is dan pure examentraining," aldus de heer Los. waarna een dag la ter voor de hele klas het officiële examen in Amersfoort plaatsvindt. Vanaf 1 juli a.s. geldt trouwens het voorschrift dat de examenkandidaat eerst moet beschikken over een theorie-certificaat, voordat hij aan het praktijkexamen mag deelnemen. De heer Los hoopt ook zijn collega-rij schoolhouders in Soest te kunnen in teresseren voor de mogelijkheden die het nieuwe theorielokaal biedt. Daar naast mikt hij op de belangstelling van de zijde van de scholen in Soest, vooral met het oog op de verkeers-educatie op jongere leeftijd die op de scholen plaatsvindt, in samenwerking met de politie. Over enkele jaren zal het theo retisch examen, zo verwacht men bij het CBR, al op 16-jarige leeftijd plaats vinden. "En in Friesland is er al een rijschoolhouder die op een gewone school lesgeeft," voegt de heer Los daaraan toe. Bekende verschijning De rijschool van de heer Los, waarin ook zijn echtgenote en zijn dochter Jo- landa een werkzaam aandeel hebben, is in de loop der jaren uitgegroeid tot één van de meest professionele rijscho len in het hele land. De heer Los zelf is in deze wereld dan ook een bekende verschijning. Zo is hij voorzitter van de regionale belangenvereniging van rij schoolhouders in Amersfoort en omge ving, hoofdbestuurslid van de lande lijke belangenvereniging en bovendien hoofdbestuurslid van de COA, het cen trale orgaan van autorijscholen, dat als overkoepelend orgaan optreedt sinds de fusie van de afzonderlijke or ganisaties BOVAG, ABAN en FNOP. Uiteraard is rijschool Los, die 6 in structeurs in dienst heeft, door de ANWB erkend. "De leerling weet met ons dan ook volledig waar hij aan toe is," aldus de heer Los, "juist omdat de ANWB in dat opzicht strenge kwali teitseisen stelt." De leerling weet van tevoren dan ook wat de lessen gaan kosten en welke afspraken hij verder maakt. Dat wordt nauwkeurig bijge houden op de zgn. leskaarten. Voor de officiële opening van het nieu we lokaal - waarvoor onder de leerlin gen een prijsvraag voor een passende naam is uitgeschreven zijn heel wat in- stellingen uitgenodigd, zoals de Het 'voltallig personeel' van rij school Los aan de Van Lenneplaan. ANWB, de LOI, de VVN (Veilig Ver keer Nederlandmaar ook de gemeen te, de politie en de hoofden van de middelbare scholen. Open Huis Op zaterdag 30 juni is de nieuwe Ver keersschool Los te bezichtigen voor het publiek van Soest. Tussen 10.00 en 16.00 uur wordt er dan 'open huis' ge houden, waarbij de belangstellenden een kijkje kunnen nemen in het nieuwe theorie-lokaal. Die dag geldt tevens als een zgn. 'Stap In-dag": wie van plan is rijles te gaan namen mag gedurende een kwartiertje of twintig minuten een gratis proefrit je maken, begeleid door één van de uitstekende instructeurs van de rijschool. De heer Los verwacht die dag heel wat belangstelling. Onder invloed gereden Op de Soesterbergsestraat hield de po litie in het weekeinde een 22-jarige automobilist uit Baarn aan, die onder invloed van sterke drank aan het ver keer deelnam, zoals bij controle bleek. De man onderging de blaasproefmaar weigerde de bloedproef. Niettemin kreeg hij een proces-verbaal en een rijverbod. De man bleek bovendien nog een boete van 200 gulden te moeten vol doen. Bestuurder neemt de benen na aanrijding onder invloed Op de Willaertstraat deed zich vorige week ter hoogte van het Velaarpad een aanrijding voor tussen de auto's van twee inwoners van Soest, van resp. 34 en 31 jaar oud. Nadat zij in de bocht tegen elkaar waren gebotst waren bei den bestuurders uitgestapt. Zij gingen naar binnen bij een familie aan het Ve- delaarpad, maar voordat de politie arriveerde nam de oudste bestuurder, die het ongeval had veroorzaakt, de be nen. De bewoners van het Vedelaarpad en de andere bestuurder verklaarden tegenover de politie dat de andere chauffeur sterk naar drank had gero ken. De politie stelde vervolgens een onderzoek in, maar kon de man niet achterhalen, hoewel hij zijn auto op de plaats van het ongeval had achtergela ten. Noch bij zijn huisadres, noch bij bekenden van hem, werd hij aangetrof fen. Zijn auto werd, omdat deze zwaar beschadigd was, voor technisonder- zoek naar het bureau gebracht. Autodiefstal opgelost De politie slaagde er vorige week in klaarheid te brengen in een autodief stal, die zich eind vorige maand voor deed bij een garagebedrijf in Soester- berg. De daders reden daarbij het hek plat en ontkwamen met de gestolen auto, die onlangs werd teruggevonden in Amersfoort. Een 19-jarige Hilver summer werd daarbij aangehouden omdat hij dë auto bestuurde. Deze ver klaarde de wagen te hebben gekocht van een inwoner van Amersfoort, die een bekentenis aflegde. De verklaring die hij gaf klopte echter niet, en de politie hield later twee jonge Amers- foorters van resp. 18 en 19 jaar aan. De eerste gaf later als verklaring dat hij zijn vrienden had willen 'dekken', ook al omdat hij het, naar zijn zeggen, hele maal niet zo erg vond om een paar nachtjes op het politiebureau te ver blijven. Met de auto was in Amersfoort een aanrijding gemaakt. Meer informatie Veel huurders ontvangen van hun ver huurder tegelijk met de huuraanzeg- ging het vouwblad 'Huuraanpassingen 1984', uitgegeven door het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer. Daarin staat welke huurverhoging voor welke wo ning geldt. Als u dit vouwblad niet hebt, kunt u het gratis afhalen bij de gemeente of uw verhuurder of telefo nisch aanvragen bij het ministerie (tel. 070-264201, to.estel 2301/2983). Als u na dere informatie wilt over de huurver hoging of het bezwaar maken kunt u te recht bij de huurcommissie of bij het Bureau Persoonlijke Voorlichting van het ministerie (tel. 070-262221 Benzinediefstal Voor de tweede keer in veertien dagen tijd is een bewoonster van de Speen kruidstraat het slachtoffer geworden van een benzinediefstal. In beide ge vallen werd ca. 15 liter uit haar tank weggehaald. Zij deed aangifte bij de politie. Autowiel gestolen Een bewoner van de Smitsweg kwarn begin deze week tot de onaangename ontdekking dat van zijn auto, die op de parkeerplaats bij zijn woning stond, het rechtervoorwiel was verwijderd. Hij deed bij de politie aangifte wegens diefstal. Inbraak in 'De Schabel' ONbekenden hebben begin deze week een inbraak gepleegd in de school 'De Schakel' aan de Klaarwaterweg. Zij forceerden het slot van de toegangs deur en namen uit één van de klaslo kalen een gymtas met drie t-shirts mee. Flessen wijn gestolen Een bewoner van de Van Goyenlaan meldde begin deze week de politie dat onbekenden zich toegang hadden ver schaft tot de berging van zijn flat. Zij kwamen binnen door de ruit uit de deur te verwijderen en namen vijf flessen witte wijn mee. |ÉI gg§?" „De bestuurlijke verantwoordelijkheid voor de terreinen van beide sportstich tingen behoort bij de gemeenteraad en het college van burgemeester en wethouders, dat wil zeggen op centraal niveau te liggen"; „de beide gemeen telijke stichtingen dienen te worden opgeheven"; „de ambtelijke begelei ding van die stichtingen dient in de centrale ambtelijke organisatie te worden ondergebracht', en „partici patie en pluriformiteit moeten blijven gehandhaafd". Dit zijn vier conclusies die worden getrokken in een notitie, die thans in de gemeente Soest circu leert en waarin de verwachting wordt uitgesproken dat een reorganisatie ook een besparing van uitgaven tot ge volghebben. Het gaat over vijf stichtingen waarvan men vindt, dat in het kader van de aan pak toekomstig beleid (A.T.B.) het geenszins meer noodzakelijk is om op twee van deze vijf stichtingen nog direct gemeentelijke invloed uit te oefenen door het benoemen van be stuursleden. Wat hem betreft kunnen de Stichting Huisvesting Bejaarden (Molenschot) en de Stichting Openbare Leeszaal en Bibliotheek zonder ge meentelijke steun zichzelf helemaal besturen. De derde Stichting: het Wijkdiensten centrum Soesterveen (De Borg) kan nog niet zonder de gemeentelijke in vloed. ,,In het huidige stadium ligt hier nog een duidelijke taak voor de ge meente. Het maatschappelijk kader voor de overdracht van deze taak is nog niet aanwezig", aldus de schrijver van de notitie, die aan alle besturen van de hierin genoemde stichtingen is toegestuurd om commentaar. De beide sportstichtingen tenslotte zijn eigenlijk de enige echte gemeen telijke stichtingen waarvan de ta ken gerekend moeten worden tot het werkterrein van de gemeentelijke overheid. Letterlijk staat er: „De be trokkenheid van de raad en van het college van burgemeester en wet houders, de grip en het zicht op het beleid van deze beide stichtingen zijn gering. Het door enkele raadsleden deelnemen aan het bestuur van de beide stichtingen doet aan deze con clusie geen afbreuk. Deze raadsleden vormen een minderheid, zodat zij het beleid niet kunnen bepalen. Zij zijn te beschouwen als volwaardige bestuur ders, die in de eerste plaats een be sturende en zeker geen controlerende of toezichthoudende taak hebben". En verder: „Wij achten het van be tekenis dat de gemeenteraad en het colxege van burgemeester en wethou ders de volledig politieke verantwoor delijkheid dragen voor het gemeente lijk beleid. Het overdragen van die verantwoordelijkheid aan andere or ganen heeft tot consequentie dat voor een deel van het door de gemeente raad te behartigen openbaar belang (het bestuur van) een stichting ver antwoordelijk wordt. De gemeente raad verliest daardoor directe zeggen schap over dat specifieke belang. Een afweging van alle belangen, waarvoor de gemeenteraad zich geplaatst ziet, vindt dan niet plaats. Vooral in deze tijd speelt die belangenafweging een grote rol nu de financiële middelen krapper zijn geworden" In plaats van de sportstichtingen wil men een commissie die adviseert en de sportaccommodaties beheert. De leden van deze commissie moe ten worden benoemd door de Raad op aanbeveling van de sportorgani saties. De voorzitter van deze com missie wordt door de Raad benoemd op aanbeveling van burgemeester en wethouders. „Indien hierbij hetzelfde uitgangs punt wordt gekozen als bij de com missie welzijnsplanning is de voorzit ter niet de portefeuillehouder", aldus de notitie. Er zijn de afgelopen jaren in ons land heel wat woningen gebouwd met een open keuken. En er zijn ook nogal wat mensen die hun woonruimte hebben vergroot door de keuken bij het woon gedeelte te betrekken. Maar waar bou wers en verbouwers blijkbaar niet aan hebben gedacht is de warmtevraag na het openbreken van een keuken met meer dan 6 procent toeneemt. Bij een gemiddeld energieverbruik van 2.600 kubieke meter aardgas per wo ning praat je dan al gauw over bijna 200 kubieke meter aardgas per jaar. Het is dan ook niet zo verwonderlijk dat de open-keuken-trend op zijn re tour is. Juist de verbouwers zien er steeds meer vanaf om de keuken op»1" te breken. Dat zij het daardoor extra moeilijk hebben om binnen het be perkte aantal vierkante meters van hun keukenruimte een aantrekkelijk interieur te maken is begrijpelijk. De vernieuwde WELKE-gids Keukens en Apparatuur is juist voor al deze ver bouwers een handig hulpmiddel om een keuken uit te zoeken die aan alle wensen voldoet en precies in de be schikbare ruimte past. In deze gids wordt het ontwerpen stap voor stap uit de doeken gedaan, met daarbij aange geven de verschillende mogelijkheden die door fabrikanten op keuken- en apparatuurgebied worden geboden. Deze vernieuwde gids Keukens en Ap paratuur is uiteraard voor alle keuken interieur. Want alle mogelijkheden worden uitgebreid onder de loep geno men. Van de diverse kastfronten met al hun voor- en nadelen, tot en met de vele kastinterleurmogelijkheden waar mee een keuken van allerhande com fort wordt voorzien. Extra aandacht wordt besteed aan apparatuur. Van alle apparaten die in een keuken thuis horen, worden de tien tot twintig be langrijkste kooptips opgesomd. Fijn om bij de hand te hebben bij het maken van een keus. Kortom, deze gids staat weer boordevol informatie voor ieder een die over de aanschaf van een nieuw keukeninterieur denkt. De gids is bij de meeste tijdschriftenwinkels te koop. Prijs 4,95. meto.a. PANNEKOEKEN - UITSMIJTERS BAL SPECIAAL - SPARERIBS PIZZA'S - TOSTI'S enz. OPENINGSTIJDEN 11.00-01.00 UUR. ZONDAG 16.00-01.00 UUR. Dus op naar STEENHOFFSTRAAT 47 SOEST TELEFOON 02155-18252 Automobielbedrijf GEBR. VAN DER Wy^-A POUW KRAAN b.v. Middelwijkstr. 40-42 - 3764 CG Soest - Tel. 02155-14289 Dealer voor Soest, Baarn e.o. AUTOMOBILES Reklamestudio te Baarn vraagt met minimaal één jaar buro ervaring, zodat het maken van een puntgave werktekening geen probleem mag zijn. Enige illustratieve vaardigheid is beslist een pré. Interesse? Bel even 02154 - 2 00 57 Wet algemene bepalingen milieuhygiëne Wet verontreiniging oppervlaktewateren. Gedeputeerde staten van Utrecht maken bekend, dat op 8 mei 1984 bij hen een aanvraag is ingekomen van Deege Moffelindustrie BV te Soesterberg om vergunning inge volge de Wet verontreiniging oppervlaktewateren juncto de Verordening waterkwaliteitsbeheer Utrecht 1976 voor het lozen van afvalwater op de gemeentelijke riolering van Soest, afkomstig van genoemd bedrijf gelegen aan de Postweg 43 te Soesterberg. Tot 28 juli 1984 kunnen gemotiveerde bezwaren schrifte lijk worden ingebracht bij gedeputeerde staten van Utrecht, postbus 18.100, 3501 CC Utrecht. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlij ke gegevens niet bekend te maken, inzage: in het Provinciekantoor Rijnsweerd, kamer B 3.26, Galileïlaan 15 te Utrecht: elke werkdag van 8.00 tot 17.00 uur; in het gemeentehuis van Soest: elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur; voorts in de bi bliotheek tijdens de openingsuren, Albert Cuyplaan 202 te Soest. Bovendien liggen de stukken vanaf 30 juli 1984 tot het ein de van de termijn, waarbinnen beroep kan worden in gesteld tegen de beschikking op de aanvraag, elke werk dag van 8.00 tot 17.00 uur ter inzage in het Provincie kantoor Rijnsweerd. Desgewenst kan een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Tot 28 juli 1984 kunnen gemotiveerde bezwaren schrifte lijk worden ingebracht bij gedeputeerde staten van Utrecht, postbus 18.100, 3501 CC Utrecht. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Indien daarom wordt verzocht (bureau milieubeheer, tel. 030-524111, toestel 440/431), kunnen tot één week vóór 28 juli 1984 mondeling bezwaren worden ingebracht. Tenslotte wordt er de aandacht op gevestigd, dat dege nen die op de bovenomschreven wijze bezwaren hebben ingebracht, alsmede de belanghebbenden die aantonen daartoe redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest, naar aanleiding van de beschikking beroep kunnen instellen bij de Kroon. Gedeputeerde staten voornoemd, mr. P. van Dijke, voorzitter, mr. P. van Zanten, griffier. 9295» Conventionele bestelwagens J ko zijn zeker twee keer zo duur. Daar hebt u dan wel een grotere bestelwagen voor, maar in de praktijk wordt nog geen kwart van de laadruimte benut. Dan is de Suzuki Carry een stuk praktischer. Flitsend en efficiënt in de stad. Met soepele schuifdeuren en een hapgrage achterdeur die een ruimte ontsluiten die u er aan de buitenkant niet aan afziet. Tegenover de lusten van de Carry m staan lasten waar de M zuinigste ondernemer nog om kan lachen. Benzineverbruik, onderhouds kosten, wegenbelasting en ■erzekeringspremies liggen in het verlengde van de verbazingwekkend lage aanschafprijs. Probeer 'm maar. De Carry Bestel, de Carry High Roof, de Carry Pick-up, de Carry Mini-bus, of de Carry Kipper. Suzuki Carry Bestel v.a. f9.295,- excl. BTW* EXCl B1W CONVENTIONELE BESTELWAGENS ±f 15.000 Birkstraat 105,3768 HD Soest, tel. 02155 -132 56

Soester Courant | 1984 | | pagina 19