IR ff T 334 transport squadron 40 jaar r 5UDEN IILJIANir 0 eAFA «sgWi»,-BAR- Werkloosheid neemt duidelijk af Kermispot: 42.000 gulden r^i denservice „SOESTER NATUUR'' (BAD) - SOEST Spektakulaire luchtvaartshow op Flevohof 'Generaal Snijders Monument' overgedragen aan mil. Luchtvaart museum PAGINA 13 iken met onze ït. Vij hebben als één sgang tot alle Dit scheelt u is briljant voor ons JVij zijn er dagelijks szig. JUWELIER nstraat 18, Baarn 02154-15937 indenservice Moderne service afdeling Brede sportvelgen met bijpassende banden De modernste eiectronische uitlijraapparatuur el, 02155-16747 2.30 uur Oualitv Circle Produced. In de Mitsubishi fabrieken werken toegewijde mensen aan uw Lancer. Een aantal van hen vor men Quality Circles. Dat zijn groepen die op vrijwillige basis de kwaliteit perfektione- ren, de samenwerking stimuleren èn proble men oplossen. Het gevolg van dit systeem: de mensen voelen zich persoon lijk verantwoordelijk. En seriewerk wordt niet als 'n routineklus afgedaan. Kortom: uw Lancer is hun werkstuk. Waar ze zeer veel zorg aan besteden en nauw gezette kontroles op uitvoeren. En die ze pas uit handen geven als 'tperfektis. Daarom behoort ook uw Lancertot het beste dat er op de we reld gebouwd wordt. Wat onderstreept wordt door de toppo sitie die Mitsubishi in vrijwel elk betrouw baarheidsonderzoek inneemt. Afgebeeld model: Lancer GLX. WOENSDAG 4 JULI 1984 SOESTER COURANT PAGINA 13 Vrijdagmiddag-6 juli a.s. viert het 334- Transport squadron van de Koninklij ke Luchtmacht op de Vliegbasis Soes terberg haar 40-jarig bestaan. Hoogte punten in het festiviteiten-programma zijn een reünie, waarvoor ongeveer 250 ex-personeelsleden naar Soesterberg komen, en een vliegprogramma met een aantal F-27 toestellen van het squa dron. Sinds juli 1960 vliegt het squadron met twaalf Fokker F-27 Friendship vlieg tuigen. Hiervan zijn er drie uitgerust met passagiers accommodatie en negen als vrachtvliegtuig. De huidige commandant is de majoor F. C. van den Brink. Het vliegprogramma op vrijdag 6 juli bestaat uit een dropping van parachu tisten van het Korps Commando Troe pen uit Roosendaal, een solovlucht en een formatievlucht. Het Tamboer korps van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht luistert de festiviteiten die niet toegankelijk zijn voor het publiek, muzikaal op. De middag wordt afgeslo ten met een receptie voor het personeel en genodigden. Geschiedenis In de nadagen van de Tweede Wereld oorlog werd op het Engelse vliegveld Hendon de "1316 Dutch Communication Flight" opgericht. Dit onderdeel maakte deel uit van het "Metropolitan Transport Squadron" van de Royal Air Force (RAFOmdat het huidige 334 Squadron van de Ko ninklijke luchtmacht eigenlijk ontstaan is uit die 1316 DCF wordt als officiële oprichtingsdatum aangehou den 7 juli 1944. De flight bestond uit vier De Havilland Dominies. één Lock heed 12-A, één Lockheed Hudson, één Proctor en één Auster. De man die op 1 augustus 1944 het commando hierover voerde, was de kapitein Dr. Ir. M. Kamphuis. De bemanningen werden in die eerste periode grotendeels gerekruteerd uit vliegers die "operationele rust" ge noten. Op 23 september 1944 werd de eerste vlucht naar Brussel gemaakt, met een zak post en een paar honderd pond andere vracht. Die vracht be stond uit kleding bestemd voor Neder land, dit in opdracht van de Commissie voor Repatriëring en voor het Rode Kruis. Na enige weken kwam er een vaste dienstregeling: lx per dag naar Biussel en naar Parijs en enkele malen per week naar Eindhoven (in het eerste kwartaal van 1945 opgevoerd tot 1 a 2x per dag Toen de Nederlandse regering zich weer in 's-Gravenhage vestigde werd het vliegveld Valkenburg (nabij Leiden) als eindpunt gebruikt. Vanaf 15 juni 1945 werd de dienst Londen-Den Haag dagelijks gevlogen. Ook werd op deze dag op het Engelse vliegveld Majoor F. C. van den Brink. Squadron opgericht (AOP= AirObser- vation Post); doordat het werd ge vormd uit personeel en materieel van de eenmotorige vlucht van de TransVA werd dit laatste onderdeel opgeheven. Voor verbindings- en luchtfotografie- opdrachten hield de TransVA nog twee Austers over. De rest van de lucht vloot bestond uit: twee-motorige vlieg tuigen, t.w. één Lockheed Hudson, vijf Lockheed 12-1's en vier Dominies. Krachtens het MDAP (Military Development and Aid Program) ont ving de TransVA in september 1952 de eerste vier Douglas Dakota's. Hiermee kwam een eind aan het charteren van de KLM Dakota's. Wegens crashes in 1948 en 1949 werden de Lockheed Hudson en één 12-A afgeschreven. De overige vier Lockheed 12-A's werden tussen sep tember 1951 en februari 1952 overge dragen aan een Zweedse luchtvaart maatschappij. Na een grondige revisie bij Fokker en bij Avia Diepen stelde de TransVA in de jaren 1952, 1953 en 1954 via het MDAP in totaal zestien Douglas Dakota's in dienst. Op 1 december 1952 werd de TransVA omgedoopt in het Nr. 334 Transport squadron. Tijdens de watersnoodramp in februari 1953 ontwikkelde 334 een grote aktiviteit. In totaal 165 ton goe deren werden gedurende deze weken vervoerd. Bij deze vliegoperaties ging één Dakota (de X-l) verloren. In het bijzonder voor fotovluchten en verken ningen kreeg het squadron in 1954 (naast de Austers) ook de beschikking over vier Piper-Cubs. De Dominies werden in oktober 1955 uit de vaart ge nomen, vervanging voorzag in de aan schaf van negen De Havilland Canada L-20A Beavers, die eind 1956 in gebruik werden genomen. ■SK-v'-Vrf-Viv Een F-27 Troopship van het 334- squadron. Croydon een Nederlandse Dakota Flight opgericht, waarbij twee gemili- tairiseerde KLM Dakota's waren inge deeld. Deze flight stond toen onder lei ding van de reserve-kapitein K.D. Par- mentier, het onderhoud gebeurde door KLM-personeel. Eind 1945 werd de lijn dienst Croydon-Nederland door de KLM overgenomen. Het vliegend ma terieel bestond tijdens de jaarwisseling '45/'46 uit: zes Douglas Dakota's (w.o. één voor trainingsdoeleinden), drie Lockheed 12-A's, één Lockheed Hudson, twee dominies, één Percival Proctor en één Auster. Vlak voordat zij op 4 maart 1946 haar oudste luchtlijn - Schiphol-Londen - heropende, kreeg de KLM de beschikking over de zes Dako ta's. OP 17 juni 1946 werd op het vliegveld Valkenburg opgericht de Nr. 1 Trans port Vliegtuig Afdeling (Nr. 1 TransVA), bestaande uit de 1316e Dutch Communication Flight en het in januari 1945 opgerichte Dutch Auster Squadron (de voorloper van het hui dige 298 helikoptersquadron). De beide eenheden werden hiermee uit het RAF- verband gelicht en in de organisatie opgenomen van het Directoraat Neder landse Luchtstrijdkrachten. De commandant van Nr. 1 TransVA, de majoor J. N. Mulder, had de beschik king over: één Lockheed Hudson, vijf Lockheed 12-A's, vier De Havilland Dominies, zestien Austers en één Per cival Proctor. De eenheid werd ver deeld in één vlucht tweemotorige en één vlucht één-motorige vliegtuigen. Door de Nr. 1 TransVA werden vele vluchten gemaakt naar alle hoofdste den van bevrijd West-Europa en naar bezet Duitsland. Op Hendon werd al snel een dagelijkse dienst geopend. Ge zien de steeds volgeboekte vliegtuigen was in deze periode de behoefte aan militair transport zeer groot. Op 14 ok tober 1947 werd het vliegveld Valken burg overgedragen aan de Koninklijke Marine (Marine Luchtvaartdienst): voor de TransVA veranderde in zover re iets, dat er vanaf dat moment werd uitgekeken naar een ander (lucht macht- )vliegveld. In de eerste na-oorlogse jaren werd er veel gevlogen naar de Waddeneilanden die in de winter vaak geïsoleerd lagen. Vooral post en medicamenten vormden dan de vrachtlading. Vooral de Austers werden voor uiteenlopende doeleinden ingezet; naast lichte vracht ook voor verbindingsopdrachten, legerwaarnemingenlu chtf otograf ie e.d. Voor het toenemende vrachtver voer had men steeds meer behoefte aan grote toestellen. Zo werd in sep tember 1948 een Douglas DC-3 Dakota geleend van de KLM. Op 1 maart 1950 werd het Nr. 298 AOP- In december 1957 verhuisde het 334 sqn. van het marinevliegkamp Valken burg naar de luchtmachtbasis Ypen- burg (nabij Den Haag). De Pipers waren dan inmiddels vertrokken naar (de basisvlucht van) vliegbasis Gilze- Rijen. In 1959 werd besloten de bij 334 aanwezige Dakota's te vervangen door twaalf Fokker F-27M's. In de periode van juli 1960 tot april 1961 werden drie Friendships met passagiersaccommo datie en negen Troopship-vrachtvlieg tuigen afgeleverd. Deze transport vliegtuigen van Nederlandse makelij voldeden vanaf de eerste dag uitste-, kend, zowel qua vliegprestaties als qua technisch onderhoud. (Fokker heeft er tot op heden inklusief de door de Amerikaanse Fairchild-fabrieken in li centie gebouwde toestellen - 705 van verkocht!De Dakota's werden in de jaren '60 en '61 ingeleverd bij de MAAG (Military Assistent Ad vising Group) te Chateauroux. ALs in 1963 ook nog de Beavers naar de Groep Lichte Vlieg tuigen (300 sqn. op Deelengingen, was 334 een één-type squadron geworden. In verband met landmacht-oefeningen in het Franse La Courtine werden in de zomermaanden van de jaren 1959 tot en met 1964 vele transportvluchten ge maakt van Ypenburg via Soesterberg naar Clermont-Engeland. In 1961 wer den ook nog enkele bijzondere vluchten uitgevoerd naar Tel Aviv voor het transport van door Nederland aange schafte Israëlische wapens en munitie (UZI). Het squaron leverde ook haar bijdrage in een hulpaktie voor het door aardbevingen geteisterde gebied rond Teheran in 1962. Zij voerde een groot aantal vluchten uit voor het Rode Kruis en de werkgroep Dousadj. Op 12 mei 1966 droeg 334 twee Troop- ships over aan de NLM- ships over aan de NLM-City-Hopper (een dochtermaatschappij van de KLM), die deze toestellen ombouwde en wilde uitproberen voor passagiers vervoer voor de binnenlandse lucht vaart. Na enige tijd 'kreeg' het squa dron ze weer terug; de NLM vliegt nu met zes F-27's en vier F-28's. Na de be ëindiging van de gevechten in het Mid den-Oosten in juni 1967, stelde de Ne derlandse regering een luchtmacht- Friendship ter beschikking aan de Ver enigde Naties. Van 11 juni 1967 tot 17 november 1967 vloog een wit gespoten C-2 voor de VN-Bestandscommissie langs de Israëlische grenzen ter con trole van de bestandsvoorwaarden. In november 1966 vlogen vier Troopships met medicamenten en chirurgische in strumenten naar Ankara i.v.m. de aardbeving aldaar. Eind 1968 werd de vliegbasis Ypenburg officieel een "slapende" basis en ver huisde 334 sqn. naar de vliegbasis Soes terberg waar ze tot op de dag van van daag nog gestationeerd is. In de jaren die volgden vloog 334 "bijna alles": medische goederen voor vluch telingen in Calcutta in 1971, twee maanden lang in 1972 transportvluch ten voor vluchtelingen In de Soedan, in 1973 voedseldroppings (240.000 kg.) in de Afrikaanse Sahellanden (m.n. Senegal), etc. Dit kwam dan boven de normale militaire transportop drachten, die 334 vanuit Den Haag kreeg, zoals de vluchten naar Kreta voor oefenende geleide wapenauadrons, die naar het Noorse Bod voor het Ne derlandse aandeel in de periodieke NA- Vo-oefeningen aldaar, de paradroppings, de lijndienst met het Engelse Nordholt, e.d. Nadat zij jarenlang gevlogen hadden in een lichtgrijs-witte beschildering wer den de F-27's in 1972 in camouflage- kleuren overgespoten. In mei 1964 werd een begin gemaakt met een nau were samenwerking tussen lucht macht en marine v.w.b. de inzet van de F-27's voor de Aanvullende Militaire Vliegeropleiding (AMVO) van marine vliegers en voor de opleiding van marine-navigators. Ter illustratie van de hedendaagse "- gewone" luchttransportzaak van het squadron enige cijfers, afkomstig van het buro Statistieken van de Lucht machtstaf. In 1976 werden 16.993 per sonen vervoerd en zo'n 600.000 kg. vracht Het kaartje op de volgende bladzijde zegt iets over de plaatsen waar 334 haar vliegtuigen zoal neerzet. Tijdens de zomer van 1978 voerde 334 enkele vluchten uit met slachtoffers van de camping-ramp in het Spaanse Los Alfaques. Nadat Nederland haar eerste landmachtpersoneel had uitge zonden als VN-detachement in Zuid- Libanon t.b.v. UNIFIL, voerde vanaf maart 1979 het squadron al snel een we kelijkse lijndienst uit op Beirut. Sedert eind 1978 is men op de Luchtmachtstaf aan het studeren en een vervanging van de F-27. Er zal eerst een (poli tieke) uitspraak moeten worden ge daan omtrent de luchttransporttaak van 334 sqn. in de komende jaren voor dat een speciale werkgroep zich kan buigen over de typen en aantal van de in te toekomst benodigde transport vliegtuigen en/of - helikopters. Taken Tot het takenpakket van 334 squadron behoren - Het uitvoeren van luchttranssportop- drachten, zoals deze worden ver strekt door het buro Luchtvervoer van de Luchtmachtstaf. Hieronder zijn ook begrepen de zgn. paradrop- pins, calibratievluchten flight - checks van navigatie-apparatuur op de Nederlandse vliegbasis) e.d. - Het voorbereiden van de oorlogstaak (o.m. operationele transportvluch ten, droppings en gewonden-trans- portvluchten - het in eigen beheer opleiden van het vliegend personeel - het onderhouden en opvoeren van de vliegvaardigheid en - het permanent "stand-by" houden één F-27 inklusief bemanning ten be hoeve van de Verenigde Naties en hulpverlening in geval van natuur rampen. Een speciale taak Een speciale taak is het verzorgen van "royal flights". Nadat 334 sqn. jaren lang de eer had leden van het Ko ninklijke Huis te vervoeren met de Da kota (de X-8) en later de F-27 (de PH- PBF), nam Martinair enige jaren gele den deze taak over met de F-28 Fel- lowship (de PH-PBX). Als deze re- gerings-Fellowship in onderhoud is of elders vliegt, verzorgt 334 sqn. met de C-l de "royal flights". Organisatie Alhoewel het 334 sqn. haar vluchtop- drachten in vredestijd direkt ontvangt van de Luchtmachtstaf, maakt zij organisatorisch deel uit van de vlieg basis Soesterberg en het Commando Taktische Luchtstrijdkrachten. Het squadron bestaat uit een stafgroep, een tweetal transportvluchten, een oplei- dingsvlucht en een technische sectie "le nivo onderhoud." De stafgroep be staat naast een commandant en zijn persoonlijke staf uit een kantoor opera- tiën en een kantoor passagiers en vracht (PAXAF). Dit laatste kantoor draagt zorg voor vracht- en passa gierslijsten, belading e.d. en werkt nauw samen met de op de vliegbasis aanwezige douane- en marechaussee- funktionarissen. De bemanning van een Friendship be staat doorgaans uit drie personen, t.w. een gezagvoerder, een tweede vlieger en een boordwerktuigkundige. Bij vluchten met VIP's (Very Important Persons) gaat nog een vierde beman ningslid mee, de steward of stewar dess. Het 334 squadron, dat beschikt over 12 F-27's, telt ongeveer 80 mili tairen. EMBLEEM 334 SQUADRON Embleemspreuk: Semper et ubique (Altijd en overal) Embleem Het embleem van 334 squadron werd toegekend door de Staatssecretaris van Defensie bij zijn Nota nr. 162 A/61 d.d. 24 maart 1961. De officiële om schrijving luidt: gedeeld rechts van azuur links van sabel om alles heen een klimmende pegasus naar rechts gewend, het geheel omgeven door de vastgestelde omlijsting met op de ovaalvormige plaat in arabische cij fers van sabel 334, met de embleem spreuk "semper et ubique". het geen betekent: 'altijd en overal.' De symboliek van het embleem duidt op de squadrontaak, die dag en nacht wordt uitgevoerd, het paard duidt op het transport van personen en lasten. Ons bedrijf is geheel gericht op het verzor gen van bruiloften en partijen etc. \Ruime parkeergelegen heid. Gratis vervoer bruidsauto. Ruime keuze vanuit de keuken. Cap. 40-200 pers. in een fraaie accom modatie en met vrien delijke prijzen. Open haard Barbecue v. Weerden- Poelmanweg 4 Tel. 02155-13156- 11121 Een dubbeldekker is van de varianten van modelvliegtuigen die aan de luchtvaartshow op zondag 15 juli op Flevohof deelnemen. Op zondag 15 juli vindt er op Flevo hof een spektakulaire luchtvaartshow plaats met o.a. stuntdemonstraties an een Pitts Special, vier Fokker S-ll vliegtuigen in formatie en radiobe stuurde modelvliegtuigen. Deze show vormt de feestelijke al- sluiting van het eerste Europees Kam pioenschap Radiobestuurd Model- zweefvliegen, dat van dinsdag 10 tot en met zondag 15 juli op Flevohof gehouden wordt. De luchtvaartshow speelt zich al tus sen 14.00 uur en 17.00 uur. Naast de hals brekende toeren van de stuntteams wordt de show kompleet gemaakt met demonstraties parachutespringen en een ballonvaart, de andere takken van het Nederlandse luchtvaartgebeuren. Modelvliegtuigen zullen er in alle va rianten te zien zijn, zoals dubbeldek kers, helicopters en op schaal nage bouwde modellen van grote vliegtuigen. Europees Kampioenschap Op zondagmorgen tussen 9.00 uur en 11.30 uur vindt de finale plaats an net eerste Europees Kampioenschap Radiobestuurd Modelzweef vliegen, waaraan 15 landen deelnemen. De voorrondes zijn van dinsdag 10 tot en met zaterdag 14 juli. In 1977 werden voor het eerst wereld kampioenschappen met radiobestuur de modelzweefvliegtuigen georgani seerd, een evenement dat zich sinds dien iedere twee jaar herhaalde. Het radiozweefgebeuren is een steeds populairder wordende discipline bin nen de modelvliegsport in Nederland. Zo namen aan de wereldkampioen schappen in 1983 in York (Engeland) maar liefst 25 landen deel. De Neder landse ploeg behaalde in dit sterk be zette veld een verdienstelijke vierde plaats. De toegang tot het Europees Kam pioenschap Radiobestuurd Model- zweefvliegen en de luchtvaartshow op zondag 15 juli is bij de normale toe gangsprijs van Flevohof inbegrepen. Volwassenen 13,- Kinderen 3 t/m. 12 jaar 11,-. Maandagmidag j.1. is met enig ceremonieel het Generaal Snijders Mo nument van het Legermuseum 'Ge neraal Hoefer' overgedragen aan het Militaire Luchtvaartmuseum in het Kamp van Zeist te Soesterberg. Dat ge beurde in tegenwoordigheid van een groot aantal hoge functionarissen, zowel burger als militair, alsmede van nabestaanden van generaal Snijders. Na een welkomstwoord door Luite nant-kolonel J. A. Boon, directeur van het Militaire Luchtvaartmuseum gaf luitenant-generaal b.d. N. Berghuijs, plaatsvervangend voorzitter van de Stichting Koninklijk Nederlands Leger- en Wapenmuseum 'Generaal Hoefer', een historische toelichting. Kolonel b.d. J. Sneep, voorzitter van de vereniging 'Menno van Coehoorn', vatte in een toespraak de bijzondere Het Generaal Snijders-monument tegen de gevel van de historische hal van het Mil. Luchtvaartmuseum in Soesterberg. verdiensten van genei aai onijders voor de Nederlandse defensie samen. Daarna volgde de officiële overdracht door luitenant-generaal Berghuijs aan luitenant-generaal C. Baas, de chef van de Luchtmachtstaf, die vervolgens een korte toespraak hield. Na de over dracht van het monument werd tevens de 'historische' Hal A van het Lucht vaartmuseum vernoemd naar ge neraal Snijders, door de onthulling van het bord met diens naam. De ceremonie werd muzikaal opgeluis terd door het tamboerkorps van de ka pel van de Koninklijke Luchtmacht. Ook in de afgelopen maand mei is de werkloosheid in het rayon Amersfoort weer gedaald, aldus cijfers van het Ge westelijke Arbeidsbureau. In het hele rayon daalde het aantal werklozen met 134, waarvan een groot deel jongeren beneden de leeftijd van 19 jaar. Het werkloosheidpercentage in het hele rayon staat nu op 13,0%. Voor Soest geldt een percentage van 11,9. Het werkloosheidpercentage in de provincie Utrecht staat op 14,9, in Ne derland op 17,3, zodat nog altijd ge sproken mag worden van een redelijk gunstige situatie. Intussen zijn in de cijfers nog geen schoolverlaters opgenomen, al hebben die zich al wel voor een belangrijk deel bij het GAB aangemeld. Vorige week waren er al meer dan 1000 aanmel dingen binnen. Het aantal mensen dat door bemidde ling van het GAB aan een baan is ge holpen is toegenomen met 28% ten op zichte van 1983, in aantallen: 500 men sen meer! Het aantal vacaturemeldin gen steeg met ongeveer 30%. De balans tussen in- en uitschrijvers bij het GAB helt steeds meer over naar de positieve kant. Tot en met mei had het GAB ca. 8000 mutaties verwerkt. In het rayon Amersfoort (Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusdfen, Soest en Woudenberg) waren in mei 5.707 mannen en 3.397 vrouwen zonder werk. Vorige maand waren dat er resp. 5.812 en 3.426. De geregistreerde vraag steeg van 245 naar 265. De daling deed zich vooral voor in de sectoren bouw en kantoorpersoneel, maar ook in de andere sectoren te kende zich de daling vrij duidelijk af. De cijfers voor Soest luiden als volgt: Werkloze mannen mei 1984988 april1.040 Werkloze vrouwen mei 1984657 april664 Totaal mei 19841645 april1.704 De Stichting Coördinatie Kermissen heeft dit jaar ruim 42.000 gulden ver deeld onder verschillende Soester en Soesterbergse verenigingen en in stellingen. Het bedrag is afkomstig uit de opbrengst (baten) van de ker mis die de Stichting elk jaar in Soest organiseert. De diverse bediagen gaan naar de volgende 104 instanties: Badmintonver. S'Berg Badsobegeleiding jeugdspelers Koor ned.Prot.Bond afd.Soest aanschaf muziek/partituren Harmonie-orkest P.V.O. instrumenten/kleding t.b.v. leer lingenorkest Soos Bejaarden Molenschot jaarlijks uitstapje Alg.Ned.Bond van Ouderen algemene bijdrage afd. Soesterberg St.Aanleg Atletiekacc.Soest aanleg atletiekbaan Soester Mannenkoor Apollo aanschaf laterale systeemkast Surinaamse Cult.Ver. Insaaf aanschaf div. adm. materialen Sjoelclub De Drie Eiken aanschaf sjoelbak Toneelgroep "Honsbergen" aanschaf geluidsinstallatie Fotokring Soest uitnodiging sprekers St. Hulpdienst Soesterberg algemene bijdrage Toneelver. Utile Dulci diverse onkosten St. Agnesgroep schilderen gebouw Onze Gevleugelde Vrienden aanschaf stellingen De Zonnebloem afd. S'berg algemene bijdrage De Vrije Vogels materiaal t.b.v. tentoonstelling Ver. tot Bevordering der voorlichtings- en plantmateraal bijenteelt Schaatsvereniging Kernland aanschaf verwarming Alg. Gymn. Ver. De Spring- aanschaf dubbel verende spring plank algemene bijdrage aanschaf kooien vervoerskosten bokken Oranje Comité Soesterberg De Soester Vogelvrienden Zangkoor Zanggenot Mo lenschot V.V. S.E.C. Verenigings Overleg S'berg F.C.B.S. (27-MC-amateurs) Wijkveremging ©verhees St. Unie van Vrijwilligers afd. Soest R.K. Sport- en jeugdver. Laetitia Wilhelminakerkkoor aanschaf schrijfmachine diverse adm. kosten inbrand-apparaat elektrische nietmachine feestmiddag tgv. 30-jarig bestaan stereo geluidsinstallatie aanschaf bladmuziek/koortoga's Chr. gem. zangver. Euterpe aanschaf kleding/piano/muziek Vrouwen in de Bijstand Jongerenkoor Soesterveen St. Hulpcentrale Soest Toneelver. Soester Applaus Gemengd koor Zanglust Alg. Radio Omroep Soest Ouderensociëteit St. Joseph 25-jarig bestaan Chr. Koorver. Sursum Corda aanschaf orgel Reisclub Ouderen Soesterberg reikosten type-machine/adm. kosten aanschaf elektrische schrijfmachi ne/zangmappen aanschaf schrijfmachine decorbouw e.d. bandrecorder portagewagen Don Bosco-gro.ep Damvereniging Soest Hopman Masselmangroep Soester Orkest Vereniging Vogelvreugde Handwerk ver. Naald en Draad Par. zangkoor St. Carolus Borromaeus Accordeonver. Animato nieuwe schoorsteen invitatie dam toernooi lü waterkranen aanschaf pauken aktie schooljeugd div. kosten i.v.m. verhuizing aanschaf Missa Festiva 250,- 250,— 2.000,- 250,— 250,- 5.000,— 250,- 200,— 200,- 500,- 250,— 200,- 500,— 500,— 250,- 500,— 250,- 200,— 500,- 300,— 500,— 250,- 250.- 250,- 250,- 250,- 500,- 300,- 250,— 250,— 250,- 250,— 250,— 250,- 250.— 250.- 1.0U0,- 250,- 250,— 250,- 500,— 250.- 500.- 500.— 250,— 250, - onderhoudsfonds instrumentarium 250,- Postduivenvereniging Soest aanschaf boxen Anbo Soest Modelvliegclub De nje Vogel Soesterberg's Belang Fakkeldraagstergroep R.K. Jongeren Soest IJsvereniging Soesterberg Vrouwen voor vrede Soest Zangkoor Par. H. Fam. Cantate Domino A.V. Pijnenburg S.Z.V. "De Duinkikkers" kosten i.v.m. sociëteit/uitgaansdag aanschaf gereedschap/bouw - materialen aanschaf vouw-/sorteermachine onderhoud clubgebouw aanschaf nieuw meubilair onderhoud clubgebouw thema-avonden jubileumjaar aanschaf jeugdsperen aanschaf prijzenkast Historische Vereniging Soest aanschaf geschreven geschiedenis St. Werkgroep Buitenlandse aanschaf informatie gastarbeid Werknemers Folkloristische Soester Boerendansgroep Korfbalvereniging Eem- vogels Marokkaans Comité Soest Jongerenkoor Soest-Zuid Amnesty International Stichting Bentinckfonds Chris Uiterwijk Kon. Ned. EHBO S'berg aanschaf folkloristische kleding aanschaf propagandamateriaal/ prijzen t.b.v. toernooi aanschaf informatie-/ documenta tiemateriaal aanschaf bladmuziek aanschaf gaskachels zwemuren boomplantdag aanschaf verband- en instruktie- materiaal vernieuwing trompetten aanschaf tafeltennistafel/school bord zomerkamp jeugdleden kosten zaalhuur algemene bijdrage uitgave nieuwsbrieven voorlichting beschermingshekken dug-out aanschaf trainingsmateriaal algemene bijdrage Groot Gaesbeeker Gilde Korfbalvereniging Oranje Voetbalvereniging Hees Toneelver. "De Rietpluim" R.K. Zangkoor St. Ceacilia Turkse Comité Soest 5 Mei Komitee Knickerbockers Volleybalver. Olympia Maatsch. tot nut van 't Algemeen Comm. Islam-Christendom Raad van Kerken Gospelgroup The Messengers aanloopkosten langspeelplaat Paltz- en Eemgeuzengroep aanschaf keerkoppeling sleepboot Kon. Ned. EHBO Soest kosten cursus/aanschaf materiaal Ned. Koor Soest-Zuid aanschaf bladmuziek St. Peuterspeelzalen Soest aanschaf speelgoed Biologische Tuinbouwver. aanschaf tuinmateriaal 'tNut Soester Muziek Gezelschap Sportorganisatie Soest Parochie Marie Onbevlekt Ontvangen Soestdijk voorlichtingsmateriaal 250, 250, 250, 500,— 250,- 250,— 250,— 250.- 250,— 250,- 500,— 260,— 250,— 250,— 250,- 250,— 500,- 750,- 500,- 250,- 500,- 250,— 250,- 250,— 250,- 250,- 250,— 250,- 250,- 250,— 250,- 250,- 500,— 250,— 250,- 500,- 250,— 250,— algemene bijdrage aanschaf reserve-shirts/standenbord 250, - aanschaf bladmuziek/muziek standaards t.b.v. kinderkoor Bewonerscie. De Drie Eiken algemene bijdrage aanschaf div. spelen t.b.v. jeugdboek kosten toernooien aanleg kinderspeelplaats aanvulling tentoonstellingsmateriaal aanschaf muziekmappen aanschaf type-/stencilmachine viering 15-jarig bestaan Vrijwilligers Vakature Bank aanschaf schrijfmachine/electr. radiator training/begeleiding jeugd aanschaf uniformen sproei-installatie t.b.v. werklozen tuinproject bijdrage in stichting onderkomen algemen bijdrage plaat met tekst voor monument Sportver. V.V.Z. '49 Soester schaakclub Vrouwen voor vrouwen Stichting Oud Soest Chr. Gem. koor Juliana F.C.C. Kings Road Riders De Zonnebloem afd. Soest Soester Volleybalver. SVV Muziekvereniging Odeon "De Vrije Teugel" 250,- 250,- 250,— 250,- 500,- 500,- 250,- 250,— 500,- 500,- 250,- 1.500,— 250,- Tafeltennisver. "Shot" bijdrage in stichting onderkomen 250,— Oranje Comité Soest algemen bijdrage 1.000,— Comité Herdenkingsmonu- plaat met tekst voor monument 1.345,— ment Soesterberg Bovengenoemde verenigingen en instellingen kunnen deze en volgende week van de Stichting Coördinatie Kermissen de bevestigingsbrief ontvan gen. Ka/WV>A/WWWW^^WVWW^WSA/WVWWWs/

Soester Courant | 1984 | | pagina 13