ciclomo AARDBEIEN Bouw winkelcentrum 'Hartje-Zuid' verloopt volgens schema Q98 Laaggeprijsde zomermode met kortingen tot 50% Winkelcentrum Soest-Zuid gaat 'Zuidpromenade' heten zogezien Tienduizenden guldens schade aan villa «u ip braadlappen STUNTRECLAME ULO%J m Honsbergen HONSBERGEN Honsbergen Honsbergen set voO*dC Fotoshop 't Hartje 0, door Gerard Paul Aktieprogramma TELETRONIC NEDERLANDbv SPITSKOOL Honsbergen Speklappen Honsbergen HARTJE-ZUID 'Oude' en 'nieuwe' winkeliers bundelen krachten Rieten dak vat vlam WOENSDAG 4 JUL11984 62e JAARGANG NO. 45 Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152' Postgiro 126156 Alleen donderdag Zeer magere KILO van 19.98 voor Alleen donderdag Ardenner boterhamworst 100 gram van 1.29 voor Alleen donderdag De werkzaamheden aan de bouw van het nieuwe winkelcentrum in Soest- Zuid verlopen geheel volgens het sche ma, dat door de bouwer, project-ont wikkelaar en alle andere betrokkenen is opgesteld. De officiële opening zal met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid inderdaad kunnen plaats vinden op 31 oktober, al moet er in de resterende vier maanden nog het no dige werk worden verzet om het kar wei te klaren. De winkel-units in het nieuwe centrum zijn op vijf na verhuurd en de "oude" winkeliersvereniging Hartje-Zuid en de "nieuwe" winkeliersvereniging hebben elkaar gevonden in een ge zamenlijk promotieplan voor de win kels in Soest-Zuid. Voor de openings festiviteiten, die enkele dagen in be slag zullen nemen, is een voorlopig programma opgezet, dat nog wacht op verdere invulling. De heer H. Hiddink van de afdeling Geraffineerde diefstal Een bewoner van de Koninginnelaan meldde de politie vorige week de dief stal van een gouden ketting, twee gou den ringen en een bedrag van 400 Duit se marken. Deze diefstal bleek op een zeer geraffineerde manier te hebben plaatsgevonden. In eerste instantie werd er bij de benadeelde aangebeld door twee vrouwen, die de weg vrctP gen. Een van hen wilde bovendien een glas water drinken. Toen de heer des huizes zich naar de keuken wilde be geven, werd hij tegengehouden en bo den de vrouwen hem een kleed te koop aan. Later bleek zich achter dat kleed een jongetje te bevinden, die onopge merkt door de bewoner zijn slag kon slaan in een slaapkamer. Een buur jongen wist later te vertellen dat hij de twee vrouwen inderdaad samen met het jongetje uit een auto had zien stap pen. De politie zet het onderzoek voort. Serie inbraken opgelost Met de aanhouding van een groep van 11 jongelui in de leeftijd van 14, 15 en 16 jaar, op een uitzondering na alle afkomstig uit Soest, heeft de politie klaarheid kunnen brengen in een groot aantal inbraken en diefstallen die in de maanden februari, maart en april ge pleegd werden in Soest, Baarn en De Bilt. De jongelui bekenden o.m. inbra ken in de kantine van de voetbalver eniging Hees (3x), de kantine van de Peters Baan (2x de kantine van de voetbalvereniging VVZ (lx), in het buurthuis de Houten Schuur in het Smitsveen (2x in de school De Acht baan aan de Klaarwaterweg (1 x en in de groente-afdeling en de drankenshop van de Gemar supermarkt aan de Parallelweg. Ook bekenden zij de diefstal van twee zgn. "oma"-fietsen. Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart, j* Peters bv, voor wonen in de groene zone. verhuur verstrekte gistermorgen de volgende gegevens met betrekking tot de stand van de verhuur. Tot dusver staat vast dat de onderstaande winke liers zich met één of twee units in het nieuwe winkelcentrum zullen vestigen 1. fa. Westerhof (radio-tv-video) 2. fa. Blokker (huishoudelijke artikelen) 3. fa. Bouman (brood) 4. fa. Van Ravenswaay (aardappelen, groente en fruit) 5. Bata schoenen 6. De Kaasspecialist (kaas-noten-wijn) 7. Centra C-1000 (supermarkt) 8. Phildar (wol-handwerk) 9. fa. Deen (horeca) 10. fa. Van de Ven (boekhandel) 11. fa. Gerth (reisbureau) 12. fa. Van Essen (optiek-foto-film video) 13. fa. Pel (hakkenbar) 14. fa. Scholten (bloemen-planten) 15. Kruidvat drogisterij Aanvulling Een aantal van deze winkeliers be schikte al over een vestiging aan de Soesterbergsestraat. In het winkelcen trum is nog ruimte voor de volgende zaken: - stoffen en'fournituren (waar aan volgens de heer Hiddink in Soest nog een "schreeuwende behoefte" is), - kado-artikelen, - vrije-tijdsmode, - da mesmodeboetiek en een - linnenshop. De heer Hiddink: "De taakstelling was dat de nieuwe winkels zoveel mogelijk als aanvulling zouden .Jienen op het bestaande winkelbestand. We hebben tot de opening nog enige maanden te gaan, en er wordt met een aantal ge gadigden momenteel nog onderhan deld. Het zal wel lukken, verwachten wij." Langs de oude Soesterbergsestraat zal er, door de verplaatsing, sprake moe ten zijn van een "herinvulling", aldus de heer Hiddink. Bekend is al dat het winkelpand van boekhandel Van de Ven t.z.t. wordt ingenomen door de banketbakkerij van de fa. Dogterrom. Volgens projectleider H. J. Waller wordt het nog "een hele job" om het winkelcentrum voor de officiële ope ning kant en klaar te krijgen. "Ook de vakantie gaat er nog af, maar er zijn goede afspraken gemaakt met de ge meente en de nutsbedrijven. De riole ring wordt momenteel al aangelegd en in de bouwvakantie zullen de hoofd leidingen voor gas, water en elektrici teit hun plaats krijgen. De staalcon structie voor het dak komt nog deze week gereed, waarna de dakplaten en de pannen kunnen worden aangebracht. Het metselwerk begint direct na af loop van de bouwvakvakantie", aldus de heer Waller. 'Proefhuwelijk? Voor de officiële opening is een voor lopig programma opgezet, waarvan de uitwerking vooral een zaak is van de betrokken winkeliers. Na diepgaande discussies binnen de winkeliersver eniging Hartje-Zuid heeft men een for mule kunnen vinden voor vérgaande Maakt u uzelf straks geen verwijt. Een goede verzekering voorkomt veel spijt. Bij ons hypotheek v.a. 7.7 5 jaar vast. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 Duidelijk is te zien dat de bouw van het nieuwe winkelcentrum intussen be hoorlijk is gevorderd. samenwerking tussen de "oude" en "nieuwe" winkeliersvereniging, die in elk geval gedurende de periode oktober 1984 tot december 1985 zal duren, op basis van (ook financiële) gelijkwaardigheid. In een samenwer kingsovereenkomst wordt elk jaar een gezamenlijk promotieplan opge steld, waarin de leden van de winke liersverenigingen volledige inspraak zullen hebben. Ook een aantal prakti sche zaken zullen in onderling over leg tot stand komen. "We zijn erg blij met dit 'proefhuwelijk'," aldus de heer Waller, die verder vermeldt dat een aantal winkeliers van de oude ver eniging zich financieel garant heeft gesteld voor de uitvoering. De beide winkeliersverenigingen zul len voor de consument als één "club" naar buiten treden, onder de oude naam "Hartje-Zuid", maar met een nieuw vignet, dat als teken van herkenbaar heid ook zal worden afgedrukt op stic kers, etc. Bovendien komt het vignet ook in verlichte vorm op het winkel centrum te staan. Het vignet heeft een groen hart, gevat in een blauwe band, op een geel fond. Het feit dat in het nieuwe winkelcen trum nu eens géén bankkantoor wordt gevestigd verklaart de heer Hiddink als volgt. "Aanvankelijk" was er wel een bank die een vestiging in het win kelcentrum wilde, maar dan één van 350 vierkante meter. Op een totaal van ca. 3000 vierkante meter werd dat wat teveel gevonden. Er zijn overigens banken genoeg aan de Soesterbergse straat en de ABN heeft ook plannen voor nieuwbouw in Soest-Zuid." Voor de vestiging van een PTT-hulpkantoor denkt hij eerder aan een onderkomen in één van de vrijkomende winkels aan de Soesterbergsestraat. Opening Het (zeer voorlopige)programma voor de officiële opening van het winkel centrum Hartje-Zuid luidt als volgt: - woensdag 31 oktober, 's morgens: officiële opening, met de onthulling van een beeldje; 's middags worden er allerlei activiteiten georganiseerd door de winkeliers, waarbij het accent vooral op de "nieuwe" winkels komt te liggen; - donderdag 1 september worden de activiteiten voortgezet, waarin ook de traditionele actie "Harten jagen" een plaats krijgt; - vrijdag 2 september wordt de jaar lijkse grote braderie gehouden, met het accent op het bestaande winkel bestand, met allerlei acties en at tracties - zaterdag 3 september wordt gevuld met een aantrekkelijk programma, waarbij speciaal wordt gemikt op de jeugd. Voor wat betreft de openingstijden van de winkel in het nieuwe centrum wordt gestreefd naar een uniforme regeling. Mogelijk zullen de winkels ook tussen de middag geopend zijn. Tevens wordt er gedacht aan een open stelling op de wekelijkse koopavond tussen 18.00 en 19.00 uur. De mogelijk heid om op maandagmorgen te slui ten blijft naar het zich laat aanzien facultatief. Vreemde vrouw neemt auto mee Een inwoner van Baarn heeft vorige week bij de politie aangifte gedaan we gens oplichting. De man had zijn auto bij een garagebedrijf in Soest ge bracht, waar hij gerepareerd zou wor den. Daarbij waren de sleutels door de brievenbus gegooid, zodat het perso neel de volgende dag gelijk met de werkzaamheden zou kunnen beginnen. Het garagebedrijf werd, toen de auto klaar was, opgebeld met de medede ling dat een vrouw de wagen zou ko men ophalen. Enige tijd later ver scheen er inderdaad een dame, die de auto meenam. Ongeveer een uur later verscheen de werkelijke eigenaar van de auto, die tot zijn verbazing ontdekte dat zijn voertuig al was opgehaald. Van het telefoontje en van de dame wist hij niets. De politie heeft de zaak in onderzoek. Si Koninginnelaan 11 - Tel. 23737 PASFOTO'S - CAMERA'S - INLIJSTEN Katoenen broeken vanaf 25,- Katoenen jeans met kortingen van 25 en 50% Diverse restanten broeken vanaf 50,- Katoenen blazers50,- - 95,- en 125,- Restanten jacks reeds vanaf35,- Diverse restanten overhemden, lange en korte mouw Schiesser ondergoed per stuk10,- Restanten kolberts vanaf50,- Restanten kostuums vanaf 198,- alsmede aantrekkelijk geprijsde restanten leer, regen jassen, ■herenmode ei. 1 Soesterbergsestraat 51 Soest 'Zuidpromenade' - dat is de naam die burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad hebben voorgesteld voor het gedeeltelijk overdekte winkel centrum in Soest-Zuid, op voordracht van de straatnaam-commissie. Voor de nieuwe straten in Overhees IV heeft de commissie voorgesteld na men te kiezen die herinneren aan de flora die in vroeger tijden in dit gebied van het Soesterveen (het turfwingebied) te vinden was, zoals 'Zonnedauw' en 'Wollegras'. Verder zal, de weg op het nieuwe industrieterrein de naam 'Nieuwegracht' krijgen. In het bestemmingsplan is die naam al gebruikt, en zij herinnert aan het Oude Grachtje, waarlangs vroeger de turf per praam naar de Grote Melm aan de Eem werd vervoerd. 'Geloven doe je in de kerk' zeggen we tegen iemand ais hij niet zeker weet wat hij zelf beweert. Een onterechte uitspraak als je nagaat dat geloven juist een zeker weten is van dingen die je niet ziet. Bovendien zal geloven altijd een persoonlijke aktie tot gevolg hebben en blijft het dus niet bij wat er 's-zondags in de kerk geleerd en be leefd wordt. Maar wat dat geloof eigen lijk inhoudt is heel moeilijk onder woorden te brengen, met als gevolg dat er veel misverstanden over bestaan. Iemand zei het eens als volgt: 'Ik zal niet geloven in het recht van de sterkste in de taal van de wapens, in de macht der machtigen. Maar ik wil geloven in het recht van de mens, in de open hand, in de geweldloosheid. Ik zal niet geloven in ras of rijkdom, in voorrechten, in de gevestigde orde. Maar ik wil geloven dat alle mensen, mensen zijn, dat de orde van het onrecht wanorde is. Ik zal niet geloven dat ik verdrukking kan bestrijden als ik onrecht laat bestaan. Maar ik wil geloven dat recht één is, hier én daar dat ik niet vrij ben zolang nog één mens slaaf is. Ik zal niet geloven dat liefde begooche ling is, vriendschap onbetrouwbaar en alle woorden leugens zijn. Maar ik wil geloven in de liefde die ver draagt, in de weg van mens tot mens, in 'n woord dat zegt wat 't zegt. Ik zal niet geloven dat oorlog onvermij delijk is en vrede onbereikbaar. Maar ik wil geloven in de kleine daad, in de macht der goedheid, in de vrede op aarde. Ik zal niet geloven dat alle moeite ver geefs is, dat de dood het einde zal zijn. Maar ik durf te geloven, in de nieuwe mens in .Gods eigen visioen: een nieuwe hemel en een nieuwe aarde waar gerechtigheid woont.' Over dit geloof wordt inderdaad elke zondag in de kerk nagedacht, maar ais het daarbij blijft is het volstrekt zin loos. Dan komt er van die nieuwe aarde ook niets terecht. erkend TBBS-UNETO Specialisten in: electronische systemen luid- en stil alarm stil-alarmaansluiting v.a. 30,- per maand bouwkundige systemen hang- en sluitwerk rolluiken/hekken onbreekbare beglazing traliewerken vloer- en inb.kluizen inbraakwerende deuren 02155-18023 F.C.Kuyperstraat 28a, Soest WAARDEBON Maandag 2, dinsdag 3 en woensdag 4 juli PER KILO (Alleen tegen inlevering "nn Afyp bon) Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f 24,- Gecontr.opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG WAARDEBON Maandag 9, dinsdag 10 en woensdag 11 juli KILO ZEER MAGERE zonder zwoerd van 9.98 93 voor (Alleen tegen Inlevering van deze bon) Foto: Herman van Dam. Een korte maar hevige brand heeft vorige week een woning aan de Foekenlaan getroffen, waarbij een deel van het rie ten dak verloren ging. Een tragische bijzonderheid is dat de ivoning een dag later zou worden opgeleverd. Het vuur ontstond doordat een van de mensen die nog in de villa aan het werk ivaren met een brandenbrand in het isolatiemateriaal veroor zaakte. Het vuur werd daardoor grotendeels aan het oog onttrokken. Bij het blussen moest gebruik worden gemaakt van persluchtmaskers. De brandweer was snel ter plaatse en kon voorkomen dat het gehele dak vlam zette. De. schade wordt geschat op zekere enige tienduizenden guldens. FotoHerman van Dam.

Soester Courant | 1984 | | pagina 1