\s- {KT VINDT IIMS u[[H nir De Soester Duinen Uw bedrijf bestaat over twee maanden ook nog 15 jaar. LETE LSAP 119 179 Eead'res JONGE MEDEWERKER Feestelijk afscheid van MAVO-directeur Van Altena Olympische, garantie van Bang &0lufsen scliocmakcr Bezwaren tegen ijssalon Veldweg krijgt smederij hotel heidepark 'Pingouin', nieuwe wol- en handwerkzaak aan de Van Weedestraat Algemene Vergadering van de Rabobank druk bezocht l RAZENDSNELLE FOTOSERVICE JJ *1°^ ÏTRAAT 51B 02155-14071 k geopend - - ■pnts 1 co cetchup )0 toilet- rine Schoemaker eeft. Tot de Spelen van'88 kijkt u zonder zorgen. Aardbeien vlaai Expositie over J. H. Isings in Oudheidkamer VANDAAG MORGEN GOLDEN TULIP JAN TABAK PAGINA 2 WOENSDAG 4 JUL11984 SOESTER COURANT PAGINA 3 EST IGSTRAAT 51 fOOR BRILLEN s vakantie LOTEN lerdag 5 juli ïaandag 30 juli. BURG. GROTHESTR. 8 OON 13859 W 139 ik slechts I w v 750 ml 375 is panne- meter mm m> i meter 60 breed en ge ^krachtiger, .SKODA aiogeenl<oP!arnt"j"e|en_ZeZUnNEN1 In verband met de toenemende drukte binnen ons bedrijf zoeken wij op korte termijn een voor ons restaurant (m/v) Een goede inzet vinden wij belangrijker dan een ruime ervaring in de horeca. Voor sollicitaties de Heer F. J. Klinkhamer. SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 SOESTDUINEN Met een feestelijke bijeenkomst in de aula van de school aan de Noorderweg heeft de Chr. MAVO vorige week donderdagmiddag officieel afscheid genomen van haar directeur, de heer H. J. van Altena. In eerste instantie ge beurde dat met een kleine huldiging, waarbij collega's en bestuursleden van de Vereniging voor Protestants-Chris telijk Voortgezet Onderwijs, maar ook andere genodigden aanwezig waren. Na afloop daarvan vond een drukbe zochte receptie plaats, waarvan zeer veel inwoners van Soest gebruik maak ten om de heer en mevrouw Van Altena persoonlijk de hand te drukken. De heer J. N. Hagg was de eerste van een rijtje sprekers die de scheidende directeur lof toezwaaiden voor het vele werk dat hij in zijn onderwijsloopbaan, met name aan de Chr. MAVO, heeft verricht. De heer Hagg herinnerde aan het hartverwarmende afscheid dat de week daarvoor al had plaatsgevonden met de leerlingen van de school en noemde het een gedenkwaar dige dag, ook voor de opvolger van de heer Van Altena, de heer H. ten Sel- dam, die in afwachting van bepaalde ontwikkelingen rondom de schoolver eniging voorlopig voor een jaar als waarnemend directeur zal optreden. 'Wij zijn u dankbaar voor alles wat u gedurende een reeks van jaren eerst bij de Chr. MULO, later bij de Chr. MAVO, niet alleen voor het onderwijs, maar vooral ook voor de kinderen hebt gedaan,' aldus de heer Hagg tegen de heer Van Altena. 'Hoezeer we u de voorliggende periode ook gunnen, het is jammer dat u weggaat. Jaloers De heer A. F. W. Kleberg, inspecteur voor het voortgezet onderwijs, wees er in zijn toespraak op dat het onderwijs de laatste jaren nogal ingrijpende ont wikkelingen doormaakt. 'We worden niet met rust gelaten.' Hij sprak waar derende woorden aan het adres van de heer Van Altena, die door zijn persoon lijke inzet als schoolleider zijn mede- docenten ertoe heeft aangezet om op een zeer adequate wijze met de leer lingen om te gaan. In dat verband me moreerde hij de voor de school succes volle uitslagen van de examens, waar voor niet minder dan 70 van de 75 eind examen-leerlingen is geslaagd. 'Veel scholen zijn jaloers op dit resultaat, dat onder uw leiding tot stand kwam.' Ook herinnerde de heer Kleberg aan het feit dat de heer Van Altena nog on langs koninklijk werd onderscheiden voor zijn bijzondere verdiensten. Namens het gemeentebestuur van Soest wenste onderwijswethoder drs. J. Menne de heer Van Altena geluk. 'Ik het de indruk gekregen dat u uw werk altijd correct, precies en punctueel deed, en nooit enige wanklank verno men.' De heer M. Friele, collega-docent van de scheidende directeur, onderstreepte o.m. de bijzonder fijne wijze waarop de heer Van Altena met zijn collega's was omgegaan. Óok roemde hij diens gave om geïmproviseerde redevoeringen te Drie jaar fabrieksgarantie krijgt u normaal op de technische perfektie van een B&O televisie. Maar koopt u 'm nu, voordat Los Angeles begint, dan krijgt uookeenwaarlijkOlympischegarantie: ruim vier jaar - tot en met de Spelen van 1988. U hebt bij ons de keus uit negen verschillende kleurentelevisies. Allemaal met de befaamdeB&O afstandbediening. Komt u deze week maar eens kennis- Uj. maken met de beeld- i s en geluidkwaliteit vj waarvan u minstens 4 jaar lang onbezorgd zult genieten. We hebben ai een B&O TV met Olympische garantievoor f.2299,-. Dealer voor Soest: garantie Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 houden. De heer H. Mulder, rector van het Chr. College Griftland, waarmee de Chr. MAVO het schoolgebouw aan de Noorderweg deelt, merkte op dat er in de loop van enkele jaren "samenwo nen" banden van vriendschap waren gesmeed, waaraan nu een abrupt einde was gekomen. Hij roemde de uitste kende kontakten met de heer Van Alte na, een vooral de manier waarop hij zich sterk had gemaakt voor het bij zonder onderwijs: 'een wijze die be wondering afdwingt.' Bij elke letter van de naam Altena vond de heer Mul der een kenmerkendé eigenschap van de heer Van Altena: deze was Actief, Loyaal, Trouw, Eerlijk, Noest en 'Al tijd afwezig.' Leerlinggëricht De voorzitter van de directeurenkring Amersfoort, de heer S. Kok, roemde vervolgens het op de leerling gericht zijn van de heer Van Altena, iets dat hij ondanks zijn drukke bezigheden als schoolleider nimmer had opgegeven. De heer J. Gordijn, vootzitter van het schoolbestuur* onderstreepte de manier waarop de heer Van Altena zich voor de school en voor de leerlin gen had ingezet. Ook stond hij even stil bij het feit dat de heer Van Altena dat vanuit zijn gelovige achtergrond had gedaan. Hij bood de heer Van Altena een aantal geschenken aan. In zijn afscheidswoord sprak de heer Van Altena zijn dank uit voor de vele De heer Van Altena (l.) wenst zijn opvolger, de heer ten Seldam, geluk. FotoHerman van Dam. goede woorden en wensen die hem wa ren toegevoegd. Met name relativeer de hij zijn leiderschap. "Ik heb mijn taak altijd gezien als een coördi nerende, samenbindende. En ik ben mij er diepbewust van dat ik een feil baar mens ben, al heb ik altijd het goede voorgehad met allen die bij de school betrokken waren.' Ook hield hij een dringend pleidooi voor het bewaren van een goede stijl bij het werven van nieuwe leerlingen voor de verschil lende scholen in Soest. Tedere school doet zijn best. maar laat het alsjeblieft in de stijl blijven gebeuren die we tot nu toe gewend zijn,' aldus de heer Van Altena, daarmee warschuwend tegen 'onzindelijke wervingscampagnes. Hij dankte het bestuur voor het in hem ■gestélde vertrouwen en vooral ook het niet onderwijzend personeel van de school. Achterom kijkend constateerde hij dat zijn weg geplaveid was geweest met vele zegeningen. Voor wat de toe komst betreft wees hij erop dat hij een oud Frans devies graag tot het zijne had gemaakt. 'Ni regret du passé, ni peur de i'avenir' (geen spijt om het verleden, geen angst voor de toe komst 'Het ga u allen welAdieu 'Vanaf 1921 zijn we al gevestigd waar ik nu nog zit, nooit zijn er bezwaren van de buurtbewoners geweest, en nog nooit heb ik problemen met hen ge had." Met deze woorden maakte de heer W. Rademaker, eigenaar van de banketbakkerij aan de Laanstraat, zijn verbazing kenbaar over de bezwa ren die de heer L. de Haas, wonende aan de Vinkenweg, had ingediend tegen het eventueel verlenen van een vergunning voor een ijssalon. 'In 1972 ben ik gestopt met de ijsver koop omdat ik vanwege de afsluiting van de Vinkenweg de winkel moest verplaatsen naar de zijde van de Laan straat. Nu wil ik weer opnieuw begin nen. Ik ben bekend met de ijsberei- ding,' zo vervolgde Rademaker zijn be toog na het aanhoren van de bezwaren van De Haas, die bij monde van diens zakenbehartiger, mr. P. van den Berg, bekend waren gemaakt. De Haas heeft er bezwaar tegen dat de ijssalon zeven dagen per week tot 24 uur geopend zal zijn, omdat door groepsvorming overlast kan ontstaan. Bovendien is de afspraak om voorlopig om 20 uur te sluiten (de ijssalon is reeds in gebruik genomen) niet nage komen. Omdat deze afspraak niet was genotuleerd, was hier niet meer op terug te komen. De heer H. Oosterloo, belast met milieu- aangelegenheden van de gemeente Soest, meende zich te herinneren dat er een afspraak is ge maakt om een indicatie te krijgen van een eventuele overlast en eventuele ei sen die gesteld zouden kunnen worden. Vanwege de weersomstandigheden had men echter geen duidelijk beeld kunnen krijgen. Oosterloo, die zelf een uur bij de ijssalon aanwezig is geweest, zag in dat tijdsbestek slechts drie klan ten komen. Mr. Van den Berg vermeldde nog dat door gebrek aan zitgelegenheid bij de ijssalon, het tuinhek van de heer De Haas gebruikt wordt als alternatief. Zijn cliënt vond het verder vreemd dat de ijssalon zonder vergunning al mocht draaien, en vroeg de gemeente geen re kening te houden met de reeds gedane investeringen, omdat die op eigen risi co van de heer Rademake zijn gedaan. Van den Berg vroeg verder het verzoek van Rademaker te weigeren, dan wel een nader onderzoek in te stellen. Mocht er toch een vergunning ver leend worden, dan zouden daar voor waarden in opgelegd moeten worden zoals het vroeger sluiten, en het dicht- zijn op zondagen van de ijssalon. De heer Oosterloo zei dat via controles in de weekeinden en tijdens de avond uren bekeken moet worden of er inder daad sprake is van overlast. Een geheel ander bezwaar had de heer A. H. Rooyakker. Rademaker heeft in middels een vergunning gekregen voor de bouw van een garage aan de kant van de Zwaluwenweg. Rooyakker is tegenstander van het eventueel gebrui ken van deze garage als een broodbak kerij, omdat hij dan teveel last zou heb ben van de werkzaamheden, die in alle vroegte al aanvangen. Rademaker zei dat hij de garage niet zou gaan gebrui ken als broodbakkerij, omdat zijn vader destijds heeft laten vastleggen, dat Ra demakers broer de broodbakkerij zou overnemen, terwijl hijzelf belast zou worden met de banketbakkerij. Het perceel Veldweg 6 zal naar alle waarschijnlijkheid worden verbouwd tot sier- en hoefsmederij. Vergunning hiervoor is aangevraagd door de heer R. Tupker, en op de openbare hoorzit ting inzake de hinderwet bleken er van uit de bevolking eigenlijk geen bezwa ren te komen. Ton Kruiswijk, die schuin tegenover het pand woont, was de enige buurtbe woner, die een schriftelijk bezwaar had ingediend, omdat hij bang is voor eventuele stank- en geluidoverlast. Ook vroeg hij zich af of rondom de sme derij geen 'klereboel' zou ontstaan. De heer Tupker, die al eerder met Ton Kruiswijk had gesproken, stelde hem gerust door te zeggen dat het pand eerst verbouwd zal worden, en dat er geen rotzooi op het terrein komt. De heer H. Oosterloo onderstreepte dit namens de gemeente door op te mer ken uai leuereen na de verbouwing te vredengesteld zal zijn. Wat betreft de rookoverlast zei Oosterloo dat deze met technische ingrepen te voorkomen is. De afvoer voor de rook zou bijvoor beeld hoog geplaatst kunnen worden, en hij vertrouwde dit de heer Tupker wel toe. Bovendien vertelde hij aan Kruiswijk, dat deze met betrekking tot de windrichting gunstig woont ten op zichte van de smederij. De heer Tup ker voegde hieraan toe dat de smidse niet eens de hele dag zal roken. Ton Kruiswijk vroeg vervolgens nog of de Veldweg in een agrarisch of indus triegebied ligt. De heer W. Peters, die de zitting leidde, zei dat volgens een uit 1948 daterend bestemmingsplan het ge bied agrarisch ingeruimd is, maar dat dit door de jaren heen met veranderin gen in de aanwezige activiteiten geen probleem behoeft te vormen voor een eventuele verbouwing tot smederij. Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY A.s. vrijdag en zaterdag van M2,50 en voor MO,50 VAN WEEDESTRAAT 76 Wij gaan ook met vakantie! Van zondag 8 t/m zondag 29 juli gesloten. Bilthoven: 030-782477. Over enkele weken wordt in de Oud heidkamer van Soest, aan de Ferdi- nand Huycklaan, een tentoonstelling geopend van het werk van de bekende Soester kunstenaar J. H. Isings. De voorbereidingen voor deze expositie zijn al meer dan een jaar aan de gang. De illustrator-schilder-tekenaar J. H. Isings werd op 31 juli 1884 geboren in het hartje van Amsterdam, als zoon van een bakker met een gezin van 13 kinderen. Gezien de financiële zorgen waarin het gezin Isings verkeerde was er geen geld voor een beroepsoplei ding, zodat Isings na de lagere school als "duvelstoejager" bij een decoratie schilder in de leer ging en de avond school volgde. Leergierig als hij was legde hij gróte belangstelling, aan ste dag voor de eta lages van de künsthaVidels, al wordt van hem gezegd dat hij daardoor ook een slechte eigenschap ontwikkelde: slordigheid. Later kwam er meer pre cisie in zijn werk, ook al doordat hij van baan veranderde en als tekenaar op een technisch bureau ging werken. Na zijn ontmoeting met de beroemde tekenaar Jetses, die een persoonlijke vriend van hem werd, volgde kontakt met uitgeverij J. B. Wolters in Gro ningen, waardoor er enige "vastheid" in Isings bestaan kwam. Van zijn han den zijn talrijke aquarellen ver eeuwigd in "schoolplaten" ten behoeve van het geschiedenis-onderwijs, maar ook van bijbelse onderwerpen en ander werk. Isings overleed in 1977. Hij was een hardwerkende kunstenaar, die tot in de details betrokken was bij zijn werk. Ter gelegenheid van zijn 100e geboorte dag wordt een zeer groot deel van zijn originele aquarellen van historische en bijbelse voorstellingen en veel onbe kend werk geëxposeerd in de Oudheid kamer, Ferdinand Huycklaan 18. Vernielingen aan school Vorige week hebben onbekende daders de loden ontluchtingspijpjes van het dak van de Bonifaciusschool aan de Steenhoffstraat vernield. Bij de politie werd aangifte gedaan. Sinds vorige week donderdag is Soest, en in het bijzonder de Van Weedestraat, een opmerkelijke zaak rijker. Het is een Pingouin-zaak, en de lezers en lezeres sen die een beetje thuis zijn op het ge bied van breien en handwerken weten dan onmiddellijk waar het over gaat. Er zijn al veel Pingouin-zaken ons land, voornamelijk in de wat grotere plaat sen. Ook in Frankrijk en België zijn Pingouin-artikelen buitengewoon po pulair. In de zaak aan de Van Weedestraat 147, die het eigendom is van mevrouw "Heriny Bos, vindt men een enorm as sortiment breiwol en garens, in aller lei soorten, maten en kleuren. Niet minder dan 592 vakken zijn gevuld met gemiddeld toch zeker zo'n twintig bol letjes wol, hetgeen wil zeggen dat er in de zaak minstens 12.000 bolletjes in voorraad zijn, zoals mevrouw Bos niet zonder trots vermeldt. "Het gaat geweldig, boven verwach ting zelfs", vertelt ze enkele dagen na de opening. "Het is doorlopend druk. Daaruit blijkt wel dat er behoef te was aan een zaak als deze. Mevrouw Bos zocht bewust aanslui ting bij de Pingouin-organisatie om dat deze, zoals zij zegt: "heel erg actief en modisch is. Pingouin maakt ook veel reclame, kijk maar eens in bekende bladen als de Margriet en de Libelle." Naast breiwol en garens, zowel glad de als onregelmatige, verkoopt me vrouw Bos ook een flink aantal acces soires, zoals brei- en haaknaalden, borduurzijde, handwerkpakketten, etc. Verder is er ook een groot aantal Pingouin-breiboeken, met de modern ste patronen. Door alle kleuren biedt de winkel een bijzonder fleurige aanblik, ook de eta lage, waarin een aantal schitterende stukken - grotendeels van mevrouw s' eigen hand - wordt getoond. Het breien zit trouwens toch in de "lift", heeft mevrouw Bos geconstateerd. "Vroeger werd het niet zo leuk gevon den om zelfgebreide kleding te dragen, maar dat is de laatste jaren heel dui delijk aan het veranderen. Misschien heeft de economische situatie daar ook wel wat mee te maken. De belang stelling voor handwerken daarentegen neemt duidelijk wat af. Dat zal ook wel komen doordat handwerken meer een luxe tijdverdrijf is, terwijl je met breien allerlei nuttige gebruiksarti kelen kunt maken." Mevrouio Bos in het interieur van de nieuwe Pingouinzaak. FotoHerman van Dam. Voor iedereen die zich in de vrije tijd graag bezighoudt met breien of hand werken is een bezoekje aan de nieuwe winkel dan ook zeker aan te raden. De zaak is, behatye op maandagmor gen, alle normale''werkdagen van 9.00 tot 18.00 uur geopend,.op vrij-i dagavond en zaterdag.' Woensdagavond 27 juni j.1. was er veel belangstelling voor de 78e Algemene Vergadering van de Rabobank Soest, die in Restaurant Darthuizen gehouden werd. Bij de opening memoreerde de voorzitter, de heer Van Poppelen, het overlijden van het lid van de Raad van Toezicht, de heer P. R. van Roomen, en nog 24 leden, die in afgelopen periode zijn overleden. De heer Van Poppelen belichtte in zijn openingstoespraak de economische as pecten in de agrarische sector, het midden- en kleinbedrijf en de particu liere markt. Als grootste financier heeft de Rabobank een belangrijke taak te vervullen. De voorzitter be schreef de doelstelling, de kliënten zo goed mogelijk te adviseren op het ge bied van financieringen, sparen, beleg gen en verzekeringen en gaf hierbij een drietal kenmerken. Als eerste ken merk noemde hij een passende finan ciering te verstrekken tegen zo gunstig mogelijke voorwaarden. Ten tweede wees hij er op dat, bij onverhoopte schaarste aan middelen, de leden voor rang verleend dient te worden. Als 'gratis 13x18 crn mm vrijdag*c> UW ROLLETJE GEBRACHT, i UARAEII Al kuub i UW FOTO'S KLAAR! WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 85 - SOEST derde punt bracht hij naar voren dat de grootste zorgvuldigheid in acht geno men moest worden wanneer de bankre laties tijdelijk in financiële moeilijkhe den geraken. Nu al 100 miljoen aan hypotheken Naast de goede hypotheek met varia bele rente en soepele secundaire voor waarden is vorig jaar de Rente Stabiel Hypotheek op de markt gebracht. Mede door deze introductie, die bij het publiek goed ontvangen is, kon de Ra bobank Soest op 10 juni j.1. de 100.000.000," aan leningen passeren. "Ook het pas ingevoerde Spaarbank pakket, onder het motto 'Onze Kijk op Sparen,' is bij onze kliënten goed aan geslagen.' aldus de voorzitter. Toelichting op de balans Vervolgens gaf de direkteur van de Ra bobank, de heer Hilhorst, een uitvoe rige toelichting bij de jaarcijfers van de bank. Hoewel de uitzettingen van hypotheken in het eerste half jaar van 1983 gedaald waren, kon op 31 decem ber het jaar met een lichte stijging worden afgesloten. Dit was voorname lijk te danken aan de aantrekkelijke Rente Stabiel Hypotheek en de verbe teringen op de woningmarkt. De Spaarmiddelen zijn ten opzichte van 1982 iets gedaald. Deze afname werd echter ruimschoots gecompen seerd door de stijging van de rekening- courantgelden. De brutowinst steeg in 1983 vanwege de een iets ruimere rentemarge en door de toename van de provisies. De guns tige ontwikkelingen op de effecten beurs zijn bij de Rabobank Soest ook niet onopgemerkt voorbijgegaan. De effectenprovisie verdrievoudigde. In ok tober zal de Rabobank voor geïnteres seerde cliënten een informatieavond houden over beleggingen in effecten. De nettowinst ad. 344.000,-- werd, met toestemming van alle aanwezige le den, toegevoegd aan de algemene re serve. Tot slot deelde de heer Hilhorst mee, dat het balanstotaal gegroeid is met vier miljoen tot 172 miljoen. De heer T. Middelkoop, die aftredend was maar zich herkiesbaar had ge steld, werd met applaus opnieuw be noemd tot lid van het bestuur. In de va cature die ontstaan was door het over lijden van de heer P. R. van Roomen, werd voorzien door dè benoeming van de heer C. H. Wantenaar tot lid van de Raad van Toezicht. Na afloop van deze Algemene Verga dering was er voor de leden gelegen heid nog gezellig wat na te praten. Na 20 juli kunt u (eest vieren bij het nieuwe Golden Tulip Jan Tabak. Wij hebben zalen voor 10 tot 250 personen. Zo'n honderd eersteklasse hotelkamers. En mensen in de keuken die sterren verdienen. Wij beloven u een jubileumfeest dat u over 15 jaar nóg zal heugen. U kunt nu reserveren: 02159-4 8883. Na 20 juli 1984: 02159-59911. Amersfoortsestraatweg 27.1401 CV Bussum. Telex 73388. A

Soester Courant | 1984 | | pagina 3