1 'LETE Laat neef Hans uit Canada maar een maandje later overkomen. S IINGEN 169 lk98 d'Oude Enghe 'E [EN S8r595 25 km terberg. Kwaliteit alle foto's worden Studiefinanciering 1984/1985.nu aanvragen! sclmciimkcr Oudheidkamer Soest eert J. H. Isings Voorlichting over hoe 't wel en nipt moet In Soest meer vrouwen dan mannen werkloos Aktie, kracht en sensatie Trekker-Trek op Flevohof d'OudeEnghe V AMSTERDAM 13.00-15.00 uur. 'ECIAALZAAK AKKERMAN STRAAT 51B J 02155-14071 ik geopend-- smaken an made Bij elk ingeleverd filmrolletje een 20x28 kleurenvergroting voor één gulden Schoemaker, eeft.. 4 jaar Olympisch^ garantie van Bang &0lufsen Tot de Spelen van'88 kijkt u zonder zorgen. 'Tips van de brandweer' Wij leren het nooit. Balans van 1983 Dagmenu voor 11,50 GOLDEN TULIP JAN TABAK I PAGINA 2 WOENSDAG 18 JUL11984 SOESTER COURANT PAGINA 3 TABAKORIE SHAG 200 gram 11.- 5 DOZEN HULZEN 7.50 2 Steenhoff straat 62 Soest Tel. 15428 KT f98 i, nu 6 voor 395 itbijtkoek gram 99 IKT m *voor fotofilms,type110en disc geldt: een kleurvergroting 13x18gratis ■éSSiSty films zij" maandag s na 4 uur gereed. Verder geldt: vandaag gebracht, morgen klaar. Tel. 02155-13109 met de hand in eigen laboratorium op kleur gekorrigeerd. Komen de kinderen van de lagere school, de basisschool zoals deze tegen woordig heet, dan gaan ze naar het voortgezet onderwijs en gaat er een nieuwe wereld voor ze open. Maar ze ker ook voor hun ouders. Die komen voor een pakket nieuwe uitgaven te staan. Om te beginnen elk jaar bijna een plank vol dure boeken. Staat de school niet in de woonplaats, dat brengt dat misschien reiskosten met zich mee. Natuurlijk kunnen kinderen in zo'n geval ook op kamers gaan wo nen of in een internaat, met alle -finan ciële- gevolgen van dien. Al met al zal het vaak een flinke lastenverzwaring betekenen. De studieplannen van een kind kunnen er zelfs door in het ge drang raken. Maar zover hoeft het gelukkig niet te komen. Dankzij de re geling "Tegemoetkoming Studiekos ten" kan het Rijk -om preceis te zijn het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen- bijspringen. Bij springen door een vergoeding toe te kennen in de directe studiekosten (zo als die van boeken en leermiddelen), overige studiekosten (als de scholier in de loop van het schooljaar 16, 17 of 18 jaar wordt), in de eventuele reiskosten of in de meerkosten van het uitwonend- zijn. Deze tegemoetkomingen worden, dat zal duidelijk zijn, alleen toegekend aan aanvragers die over onvoldoende mid delen beschikken om zelf alle lasten van één of meer schoolgaande kin deren te dragen. Om te beoordelen of ouders al dan niet in staat zijn de kos ten - geheel of gedeeltelijk- te betalen, meet de Centrale directie Studiefinan ciering, belast met de uitvoering van onder meer genoemde regeling, de draagkracht. Kijkt dus aan de ene kant naar het belastbaar inkomen en het be lastbaar vermogen en aan de andere kant naar het aantal kinderen dat van hen afhankeliik is, in financiële zin. Simpel gezegd gaat het om de vragen hoeveel heeft het gezin te besteden (de inkomsten van de leerling zélf blijven buiten beschouwing) en hoeveel perso nen moeten daarvan leven? Er spelen nog wat andere dingen mee. t)e school en de aanvrager moeten aan verschillende voorwaard£nuvóldpen J de school moet in Nederland staan, vallen onder de "Wet op het Voortge zet \>hderwijs" en worden bekostigd óf zijn aangewezen door het Rijkhet moet bovendien gaan op een opleiding van volledig dagonderwijs (LBO, MBO, HAVO en VWO de scholier voor wie de tegemoetko ming wordt aangevraagd, moet, af gezien van enkele uitzonderingen, de Nederlandse nationaliteit bezitten; uitzonderingen gelden bijvoorbeeld voor kinderen van ouders die al langer dan 3 jaar onafgebroken in Nederland wonen en kinderen van ouders die op grond van afspraken met andere lan den (EEG-verdragen, wervingsover eenkomsten of het Europees ver drag inzake migrerende werkne mers) bepaalde rechten genieten. De bedragen De tegemoetkomingen worden ver strekt als "beurs", wat wil zeggen dat er geen schuld ontstaat die achteraf moet worden terugbetaald. De be dragen zijn bovendien netto. Is de leer ling voor wie een tegemoetkoming Drie jaar fabrieksgarantie krijgt u normaal op de technische perfektie van een B&O televisie. Maar koopt u 'm nu, voordat Los Angeles begint, dan krijgt u ook een waarlijkOlympischegarantie: ruim vier jaar - tot en met de Spelen van 1988. U hebt bij ons de keus uit negen verschillende kleurentelevisies. Allemaal met de befaamde B&O afstandbediening. Komt u deze week maar eens kennis maken met de beeld en geluidkwaliteit waarvan u minstens 4 jaar lang onbezorgd zult genieten. We hebben al een B&O TV met Olympische garantievoor f.2299,-. Dealer voor Soest: 4 jaar garantie Van Weedestraat 80 Soest -Tel. 02155-10344 wordt aangevraagd 18 jaar of ouder, Deze formulieren zijn verkrijgbaar bij dan wordt die aan hem/haar uitbe- de instellingen van onderwijs die oplei- dingen verzorgen waarvoor studiefi- Om inzicht te krijgen in de inkomens- nanciering kan worden aangevraagd, grenzen en de hoogte van de tegemoet- Er gelden verschillende sluitdata voor komingen, volgt hier gemakshalve de het aanvragen. Normaal gesproken tekst van het nieuwe affiche dat op alle kan een aanvraag voor een tegemoet- scholen hangt: koming tot en met 30 november worden Voor kinderen in het voortgezet on- ingediend. Tegemoetkomingen in de derwijs kunt u van de overheid een bij- reiskosten en in de meerkosten van het drage krijgen in: uitwonend-zijn die na die datum maar - de directe studiekosten (zoals boeken vóór 1 mei worden aangevraagd, wor- en leermiddelen), als uw inkomen den alleen verstrekt voor de maanden rond de 30.000,- ligt; die van het schooljaar resteren op het - de overige studiekosten, als u niet moment van indiëning. Vanaf 1 mei meer verdient dan ongeveer 40.000,-; worden zulke aanvragen niet meer in - de reiskosten, als uw inkomen niet ho- behandeling genomen. Voor het aan- ger is dan zo'n 37.000,-en de afstand vragen van een rijksstudietoelage "centrum-centrum" groter dan 8 geldt als sluitdatum 31 augustus. Tot kilometer isen met december is ook hier een -ge- - de extra kosten als ze niet thuis wo- korte- toekenning mogelijk, maar na nen, indien uw inkomen beneden de deze datum worden in de regel geen 46.000,-zit. aanvragen meer in behandeling geno- Inkomens bij een gezinsgrootte van men. één kind. Voor ieder kind meer Er zijn nog enkele andere studiefinan- 1.600,'- erbij tellen. cieringsmogelijkheden. Zo kunnen Inkomen het gezamenlijk Belast- studenten die een erkende deeltijdstu- baar inkomen. Vermogen kan van in- die (een avond-/part-time, een schrif- vloedzijn. telijke opleiding of een opleiding aan Bedragen (afhankelijk voor leeftijd) tussen ca. - 175,- en 700,- voor directe studie kosten - 160,- en 1.000,- voor overige studie kosten - 390,- en 1.470,- voor reiskosten - 390,- en 5.180,- voor uitwonenden. Deze bedragen behoeven niet te wor den terugbetaald, in het algemeen be houdt u het recht op^kinderbijslag. Voor leerlingen vöoi-21 jaar en ouder (op 31 maart van^et school-/studie- jaar waarvoor eeS||egemoetkoming wordt gewenst) in het voortgezet on derwijs, geldt een andere studiefinan cieringsregeling, gelijk aan die voor (alle) studenten in het hoger beroeps- zich rond het niveau van de sociale de Open Universiteit) volgen, in prin cipe ook voor studiefinanciering in aanmerking komen. Een dergelijke te gemoetkoming wordt volledig als gift verstrekt en kan bestaan uit - een tegemoetkoming in de kosten van boeken en leermiddelen; - een vergoeding van het wettelijk voorgeschreven cursusgeld en voor het examengeld - een vergoeding (in bepaalde mate) in de eventuele reiskosten. Het inkomen van de ouders wordt bui ten beschouwing gelaten. Daarentegen worden de volgende maatstaven ge hanteerd: het inkomen van de aanvrager dient en het wetenschappelijk onderwijsde regeling "Rijksstudietoelage." Ook deze regeling stelt bepaalde voor waarden aan de aanvrager (nationali teit bijvoorbeeld) en de onderwijsin stelling (bekostigd óf zijn aangewezen door het Rijk), maar omvat verschil lende bedragen voor.uijt- dan vuelThuis- wonende leerlingen/studenten. Woont dë'aanvrageP thuis en is de (enkelvou dige) afstafiÖ tüssertHet cenfftlm van de woonplaats en het centrum van de studieplaats meer dan 8 kilometer, dan het inkomen van de aanvrager dient zich rond het niveau van de sociale minima te bewegen de aanvrager moet (op 1 augustus 1984) de leeftijd van 21 jaar hebben bereikt; een schriftelijke cursus moet oplei den tot - een diploma in een gelijk- waardigde mondelinge part-time on derwijssoort. En dan is er ook nbg de zogenaamde studielening. Bedoeld voor meerderjarige studenten in het hoger kan er nog een vergoeding in de reis- beroeps- en het wetenschappelijk Irnotnn in -vittnn r kosten in zitten Een rijksstudietoelage wordt in de "ge mengde" vorm verstrekt, dus deels als beurs gift) en deels als renteloos voorschot, dat na het beëindigen van de studie moet worden terugebetaald, in 10 jaarlijkse termijnen van 10% elkde eerste termijn moet zijn voldaan 2 jaar nadat de studie is beëindigd. Net als bij het toekennen van een tegemoetko ming (voor leerlingen beneden de 21 onderwijs die om financiële redenen niet voor een rijksstudietoelage in aan merking komen of om welke reden dan ook van een toekenning afzien. Als er bevredigende studieresultaten worden behaald -om maar één van de voor waarden te noemen- kunnen zij bepaal de banken, onder garantie van het Mi nisterie van Onderwijs en Wetenschap pen, een rentedragende studielening afsluiten (voor het studiejaar 1983/1984 jaar in het voortgezet onderwijs), bedroeg dit maximaal f 5.800,-; voor wordt er bij de regeling "Rijksstudie toelage" van uitgegaan dat in de eerste plaats de ouders voorzien in de kosten van studie en levensonderhoud. Voor zover ze daartoe niet of niet geheel in staat zijn, behoort een hele of gedeelte lijke toelage tot de mogelijkheden. De inkomensgrenzen die bepalend zijn bij de toekenning van een rijksstudietoe lage, zijn echter wel heel andere dan die waarmee bij de regeling "Tege moetkoming Studiekosten" wordt ge rekend. Bij beide regelingen wordt in gelijke mate rekening gehouden met het eventuele vermogen. Worden eigen inkomsten van de leerling bij de bere kening van een tegemoetkoming buiten beschouwing gelaten, bij de bere kening van een rijksstudietoelage spe len ze wel een rol. Verder heeft het toekennen van een te gemoetkoming over het algemeen geen gevolgen voor de kinderbijslag, ter wijl de hoogte van een rijksstudietoe- het studiejaar 1984/1985 moet het bud get nog worden vastgesteld Tenslotte zijn er nog gemeentelijke, provinciale en particuliere studiefond sen die soms vergoedingen kunnen ge ven voor kosten waarin niet door het Ministerie van Onderwijs en Weten schappen wordt voorzien. Inlichtingen hierover kunnen worden ingewonnen bij de afdeling onderwijs van de ge meentesecretarie Als men aan dit artikel de indruk over houdt, dat er misschien een tegemoet koming of rijksstudietoelage in zit, moet men niet aarzelen een aanvraag formulier op te halen, in te vullen en op te sturen. Dus ook wanneer men twij felt. Inlichtingen over tegemoetkomingen en rijksstudietoelagen kunnen schrifte lijk worden ingewonnen bij Het Ministerie van Onderwijs en We tenschappen, De Centrale directie Stu- Slechts enkele weken en dan zal een nieuwe grote expositie in de Oudheid kamer officieel geopend worden. Een expositie, waarvan de voorbereiding reeds meer dan een jaar aan de gang is en in een later stadium te zien zal zijn in het Gemeentehuis in Brummen en het Scheepvaartmuseum in Groningen. Het gaat hier om de bekende Soester kunstenaar J. H. Isings, historie-schil der geboren 31 juli 1884, in het hartje van Amsterdam, als zoon van een bak ker, uit een gezin van 13 kinderen. Er moest in die tijd hard gewerkt wor den. 's Morgens voor schooltijd brood wegbrengen. Gezien de vele financiële zorgen van zijn ouders was er geen geld een beroepsopleiding te volgen. Na de lagere school kwam hij als du velstoejager bij een decoratieschilder, 's Avonds volgde hij een avondschool. Hij was leergierig, liep alle etalages van kunsthandels af en probeerde in drukken op te doen, maar ontwikkelde ook een slechte eigenschap, slordig heid. Dit heeft hij snel beseft en mede door verwisseling van baan, kwam, als tekenaar op een technisch bureau, de precisie in zijn werk. Na het ontmoeten van Jetses, ook een man van schoolpla ten, die later een groot vriend van hem werd, kwam hij in contact met J. B. Wolters uitgever te Groningen. Door het werk voor deze uitgeverij kwam er vastheid in zijn bestaan. Vele aqurel- len t.b.v. de geschiedenisplaten, die wellicht velen onder u gekend hebben, kwamen uit zijn handen. Ook bijbelpla ten en nog niet eerder geëxposeerd on bekend werk. In 1977 kwam J. H. Isings te overlijden. Een hard werkend man en tot in de de tails betrokken bij zijn werk. Ter gele genheid van zijn 100ste geboortedag is er een expositie van het grootste ge deelte van zijn werk. De originele aquarellen van de geschiedenis- en bij belplaten. Ook veel onbekend werk zal er te zien zijn in de Oudheidkamer, Ferdinand Huycklaan 18. Nu kunt u er nog de lopende exposities gaan zien, zoals de foto's uit Titusville over de NASA en de expositie boe rengerij en boerengerei. lage wél van invloed daarop kan zijn; diefinanciering, De afdeling Informa- de Centrale directie Studiefinanciering houdt daar overigens geen rekening mee (-ouders van- aanvragers moeten er dus zelf op letten). En tenslotte is de burgerlijker staat van de leerling/stu dent bij de eerstgenoemde regeling van geen enkele betekenis, maar kan bij de tweede wel van betekenis zijn. Voor het school-/studiejaar 1984/1985 gelden de volgende "budgetten" (maximale toelagen - voor thuiswonenden 6.773,- - voor uitwonenden 10.420,- - voor gehuwden (als zij op 31 maart van het studiejaar 23 jaar of ouder zijn/18.756,-; - voor alleenstaande ouders (als zij op 31 maart van het studiejaar 23 jaar of ouder zijn) 16.672,-. Deze bedragen worden verhoogd met de verschuldigde bedragen aan col legegeld (wo: 898,- en hbo: 778,-) en inschrijvingsgeld (wo: 150,-) of cur susgeld (hbo: tot maximaal 778,-). De volgende verdeling is van toepas sing: voor studenten wo en hbo wordt een bepaald bedrag (het "bodembe drag") geheel als renteloos voorschot verstrekt; bij wo: 1.640,- en bij hbo: 1.600,-. Het -eventueel- resterende deel wordt uitgekeerd in de verhou ding 70% beurs en 30% renteloos voorschot voor studerenden van 21 jaar en ou der in het voortgezet onderwijs geldt geen bodembedrag en wordt de toela ge uitgekeerd in de verhouding 80% beurs en 20% renteloos voorschot. Het aanvragen Voor het aanvragen van studiefinan ciering moet gebruik worden gemaakt van speciaal daarvoor bedoelde formu lieren: het Aanvraagformulier-A(SO) voor een tegemoetkoming in de studie kosten en het Aanmeldingsformulier- A(TO) voor een rijksstudietoelage. tie, Postbus 30006, 9700 RH Groningen. Eventueel kan ook een bezoekje wor den gebracht aan Kempkensberg 4, Groningen of een telefoontje gepleegd worden: 050- 24911, maar dan alleen op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur (deze "bloktijden" gelden ook voor be zoekjes). Dichter bij huis kan men te recht bij meestal goed geïnformeerde decanen aan de onderwijsinstellingen, waarvoor studiefinanciering kan wor den aangevraagd. Het is altijd uitkijken en oppassen met aangeboden diensten. Dat ondervond vorige week een bewoonster van de Plasweg. Twee haar volslagen onbe kende personen, afkomstig uit Haarlem, boden aan tegen een tarief van vijftien gulden de dakgoot schoon te maken. Toen de werkzaamheden ten einde wa ren werd haar een rekening voorgehou den van 300 gulden met de mededeling dat de verhoging werd veroorzaak door het feit dat een aantal losgeraakte dak pannen waren vastgelegd waardoor lekkage zou worden voorkomen. De be woonster weigerde betaling, v waar schuwde de politie en ontkende voor de overige werkzaamheden opdracht te hebben gegeven. De betaling van de gevraagde 300 gulden heeft niet plaats gevonden, waarna de Haarlemmers passende maatregelen in het vooruit zicht stelden om alsnog in het bezit van hun "vordering" te komen. "Loslo pend wild," het bl jft gevaarlijk vooral wanneer ze ongevraagd "pootjes" ko men geven. {«4 De vrijwillige brandweer, van Soest heeft meegewerkt aan de totstandko ming van een boekje vol met tips over brandveiligheid, zowel thuis als op het werk. Het boekje is verkrijgbaar-bij zowel het gemeentelijk informatiecen trum aan de Steenhoffstraat als bij de brandweekazerne aan de Lange Brink- weg. Hier kan men ook terecht als men vragen heeft. In het voorwoord schrijft brandweer commandant J. Th. Bakker dat de oor zaak van branden vaak onverschillig heid, onvoorzichtigheid of onwetend heid is. Door hierover tips onder de aan dacht te brengen, kan de brandveilig heid worden vergroot. Overigens staat de brandweer, die in Soest hoofdzake lijk uit vrijwilligers bestaat, dag en nacht paraat, niet alleen voor brand bestrijding maar ook voor technische hulpverlening. Het door de brandweer van Soest be schikbaar gestelde boekje met als titel 'Tips van de brandweer' besteedt on der meer aandacht aan het veilig ge bruiken van barbecues en open haar den; aan het treffen van maatregelen indien men op vakantie gaat en aan het veilig zoeken op zolder en in kasten, dus nooit met en kaars of een lucifer, want 'elk vuur eist aandacht. Er worden tips gegeven voor de doe- het-zelver, en verder wordt aangera den nooit in bed te roken en nooit kle ding te drogen te hangen bij de kachel. De tips betreffen ook het voorkomen van vlam in de pan, het regelmatig schoonmaken van kachels en schoorste nen. Overigens moet voor het aanbren gen van een open haard een vergun ning worden gevraagd aan het college van burgemeester en wetouders. In Soest waren in 1983 procentueel ge zien meer vrouwen werkloos dan man nen. Gemiddeld waren vorig jaar maan delijks 1.040 mannen zonder werk; dat is 11,1 procent van de mannelijke be roepsbevolking. Voor vrouwen lagen deze cijfers resp. op 710 en 15,9. wat de mannen betreft stak Soest gunstig af tegen zowel het provinciaal gemiddel de van 16,6 procent. Bij de vrouwen lag de situatie iets anders. Voor deze cate gorie is het provinciale percentage van 14,6 lager (1,3 procent) dan het ge middelde in Soest. Het landelijke cijfer van 18,4 procent is overigens wél hoger dan het percentage in Soest. Dit blijkt uit de cijfers in het statis tisch jaaroverzicht van de gemeente Soest in 1983. In januari van dit jaar telde de gemeente Soest volgens de in het overzicht vermeldde cijfers 1.845 werklozen, van wie 1.118 mannen en 727 vrouwen. Sinds 1981 stijgt het aantal bij de vreem delingendienst van de gemeentepolitie geregistreerde vreemdelingen. In 1981 bedroeg hun aantal 2.132, vorig jaar 2.184. De grootste groep wordt gevormd door de Amerikanen (699) de Marok kanen (184) en de Britten (121). Er ver blijven in Soest twintig nationaliteiten; 64 vreemdelingen staan onder 'Overige' en 11 zijn als staatlozen geregistreerd, in de tellingen zijn niet de in Soest verblijvende Amerikaanse militairen opgenomen, wél hun, echtgenoten en kinderen. Het totaal van 2.184 buitenlan ders op de bevolking van 40.463 bete kent omgerekend een percentage van 5,4. Onder het hoofdstuk volkgezondheid staan cijfers over onder meer besmet telijke ziekten. Het aantal hiervan is het laagst sinds 1976. Vorig jaar was er 28 keer sprake van een besmettelijke ziek te, waarvan paratyfus opnieuw de kop loper was met 12 gevallen. In 1982 was het aantal besmettelijke ziektege vallen nog 46. In het ziekenhuis Zonnegloren nam het aantal verpleegdagen vorig jaar af tot 43.198, tegen 44.820 in 1982. De gemid delde verpleegduur in dagen bleef na genoeg gelijk, 12,76 vorig jaar tegen 12,66 in 1982. De bezettingsgraad liep terug tot 76,4 tegen 79,2 het jaar ervoor. Ook het aantal polikliniekbezoeken daal de, van 52.670 in 1982 tot 51.130 vorig jaar. De woningvoorraad in de gemeente steeg van 14.633 in 1982 naar 14.798 vorig jaar ondanks het verlies van 15 woningen door onder meer afbraak. De toename van de voorraad kwam uit sluitend tot stand in Soest, waar het aan tal gelijk op 2.177. De gemiddelde wo ningbezetting in de gemeente daalde opnieuw. In 1966 was deze op z'n hoogst met 3,78 procent. In 1982 was dit per centage 2,80 en vorig jaar 2.76. Het aan tal ingeschreven woningzoekenden per 31 december vorig jaar bedroeg 2.955. De meesten van hen vormen een tweepersoonshuishouden, 40,1 procent. Van het aantal ingeschrevenen is 36 procent tussen de 24 en 33 jaar. ft./n iirt n i. MR EETCIFE Middelwijkstraat 2 - 3764 CG Soest - Tel. 02155-1333 Tussen 17.00 en 20.00 uur Woensdag 18 juli Kippensoep Karbonade Andijvie Gekookte aardappelen Donderdag 19 juli Kalfslever met spek en ui Appelmoes Gebakken aardappelen Vrijdag 20 juli Gestoofde Kabeljauw met botersaus Worteltjes Gekookte aardappelen Yoghurt Maandag 23 juli Osselap Spinazie ei Gekookte aardappelen Fruit Dinsdag 24 juli Tomatensoep Snitzei Sperziebonen Gebakken aardappelen Woensdag 25 juli Nasi Goreng, Ei, Atjar, Saté Vla Flip w f -j Zaterdag 21 juli a.s. Zaterdag 21 juli vindt op Flevohof weer een Trekker-Trekwedstrijd plaats. Vanaf 10.00 uur 's morgens zullen op de speciale Trekker-Trekbaan ongeveer 60 trekkers aan de start verschijnen, waaronder de Nederlandse kampioe nen van vorig jaar: Popeye, 's Kyp- mantsje, Meko II en Turbo Sonic. Te vens is er een geheel nieuwe trekker te zien; de Enterprise uit h(et Drentse Schildwolde, die voor het eerst zijn krachten mag gaan meten met de sterke "rotten in het vak". Voor het eerst op Flevohof zijn ook de ^genaam de Minipullers te zien, diei met een sleepwagen op miniformaat trekken. Nederlands Kampioenschap De wedstrijd op Flevohof telt mee in de puntentelling voor het Nederlands en het Europees kampioenschap, dat dit jaar in Duitsland in september wordt verreden. Het Nederlands kampioen schap vindt traditioneel weer ob Flevo hof plaats op zaterdag 15 september. Tijdens dit kampioenschap zal' de Ne derlandse Trekker-Trek Organisatie NTTO, dit jaar voor het eerst de, "Pul- Ier van het jaar" gaan uitkiezen. Het Trekker-Trekteam dat over alle in 1984 verreden wedstrijden de meeste'pun ten heeft behaald, zal deze titel verwer ven. Deelnemers Tijdens de wedstrijd op 21 juli zullen o.a. an de start verschijnen, Silver Fox, Doublé, Lady Diana, Speedy, White Horse, Dombo, Blue Orange, Meko II, Delte Power en Popeye. Er wordt gereden in 3 verschillende klassen: de standaardklasse met land- bouwtraktoren superstandaardklas- waarbij de landbouwtraktoren flink worden opgevoerd en de vrije klasse, waarin de trekkers geheel door de teams zelf worden ontworpen en ge bouwd. Elke klasse kent een gewichts indeling tot 3,4 ton, tot 4,4 ton en tot 5,7 ton. Het programma begint om 10.00 uur en duurt tot omstreeks 17.00 uur. Dombo en Bar Dancing de Kluis te Soest zijn, gezien de sponsornamen op de foto, eveneens op 21 juli a.s. in de Flevohof aanwezig. Woensdag 18 juli LIVE MUZIEK BIG DIPPER MIDDELWIJKSTRAAT 2 - SOEST Dan is er weer een eersteklasse hotel aanwezig in 't Gooi: het nieuwe t Golden Tulip Jan Tabak. Vanai 20 juli staan we klaar voor uw gasten. \K.I_IV1 En voor u als u wilt lunchen o( dineren; feestvieren, vergaderen of overnachten. U kunt nu reserveren: 02159-4 88 83. Na 20 juli 1984: m 02159-59911. Amersfoortsestraatweg 27,1401 CV Bussum. Telex 73388.

Soester Courant | 1984 | | pagina 3