fïlid Pub 50 jaar geleden in Soest R. VREE I Op- rui ming heil Oils JfSh 1 d'OudeEnghe Verlaging tarieven Soester Natuurbad Bouwrijpmaken van wasserij- terrein kost 122.300 gulden Soest en Soesterberg tellen 40.355 inwoners Bliksemaktie brengt gedupeerde scholieren alsnog naarFlorida 15.- Hoera Höth naar T Wl cf Q Ford Transit Supervan II 26,50 Weg zijn de Aardbeien. Dus Kaas op de boterham. Jonge Kaas Oude Kaas U.V. per stuh 25 Cl. oer pond 18 cl. per DOHd 25 CL per pond 28 cl. per pond 32 et. per per pond 35 cl. pond ie cl. vraagt; uw aandacht; voor: Bouwzaken Algemene Verordening Soest Verleende bouwvergunningen V oorbereidingsbesluit Soesterberg steeds jeugdiger Nederlandse omroeporganisatiesgemeente en bedrij ven sponsoren nieuwe vliegtickets T-SHIRTS Gelukwensen Amerikaanse Ambassadeur üi i&JQ ,ae sponsor^ Weekmenu voor Korte Hartweg 1 - Soestdijk Let op Uw cheque! Heeren zolen en hakken f 1.05 Dames zolen en hakken 10.85 Schoenreparatiebedrijf en Lederhandel „RAPID" - Stationsweg 4 - Soest WOENSDAG 18 JUL11984 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van het bepaalde in artil 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. T. J. G. Post, Goudwesp 9 te Soest ten behoeve van het plaatsen van een postduivenhok op het perceel Goudwesp 9 2. J. Brandsma, Birkstraat 5 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van de winkel en een nieuw magazijn op het perceel Soesterbergestraat 52; 3. K. Kranke, Postbus 340 te Soest, ten behoeve van het vergroten van een garage op het perceel Eigendomweg 92 4. M. C. Pijl, Plasweg 32 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op het perceel Plasweg 32. Tevens zijn burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voorne mens op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van artikel 7 van de voorschriften "vierde herziening bestemmingsplan Overhees," ver gunning te verlenen aan 1. O.C. Hooft, Spinet 55 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een ber ging op het perceel Spinet 55; 2. L. J. C. M. van de Grift, Spinet 84 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een berging op het perceel Spinet 84. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 19 juli 1984 eventuele bezwaren schriftelijke bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Alb. Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek om ontheffing, op grond van de Algemene Veror dening Soest, van de Gebr. J. H. en G. A. Beijer, Beukenlaan 7 te Soest ten behoeve van de opslag van allerhande materialen (grond, zand, steen, puin en grindop het perceel Beukenlaan 7 te Soest Ieder kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de ontheffing schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen, ge durende 14 dagen na de datum van terinzagelegging d.d. 19 juli 1984. Degene(n) die tijdig schriftelijk bezwaren heeft/hebben ingediend kunnen burgemeester en wethouders verzoeken in de gelegenheid te worden ge steld zijn/hun bezwaren mondeling toe te lichten. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d.: 3 juli 1984. plaatsen van een hoenderhok op het perceel Aagje Dekenlaan 37 uitbreiden van een garage/berging op het perceel Van Lenneplaan 10. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen rö-sdagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de Raad van de gemeente Soest bij zijn besluiten van 28 juni 1984, afdeling I, nummer RB 84-117, num mer RB 84-96 bestemmingsplannen in voorbereiding zijn verklaard voor de gebieden, die op de bij deze besluiten behorende kaarten met een grijze kleur zijn aangegeven en welke als volgt kunnen worden omschreven: T. Een perceel grond gelegen aan de Artiersfoortsestraat 84a. S' .Een gebied globaal begrensd door,de Koningsweg, de Biltseweg De r;..WieksloJ,enypgjyud§ Ingingerstraat ISoesterveen De,genoemde besluiten met de daarbij behorende tekeningen liggen met in gang van woensdag 18 juli 1984 op de gemeentesecretarie, afdeling alge mene zaken en stadsontwikkeling, kamer 23 (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Het bouwrijpmaken van het terrein waar tot voor kort de wasserij Haf kamp was gevestigd, in de hoek Beetz- laan-Nieuwstraat, kost 122.300 gulden. Hier worden 18 huizen gebouwd. Bur gemeester en wethouders hebben de gemeenteraad voorgesteld dat benodigde bedrag beschikbaar te stel len. Om vertraging van het bouwplan te voorkomen, moet binnenkort het bouw rijp maken beginnen. Gedeputeerde staten behandelen momenteel het ver zoek tot afgifte van de verklaring van geen bezwaar. Zodra die binnen is, kan de bouw beginnen. Voor die tijd moeten echter werkzaamheden worden ver richt zoals grondwerk, aanbrengen van verhardingen, huis- en kolkaansluiten. Uit onderzoek is gebleken dat de grond niet vervuild is, zodat de kosten van het grondwerk beperkt zijn. De kosten van het aanleggen van par keergelegenheid, tegelpaden en groen voorzieningen zijn begroot op 91.550 gulden, terwijl voor stedebouwkun- dige, landmeetkundige en administra tieve kosten een bedrag van 16.800 gul den nodig is. Het nadelig saldo op dit complex, na af trek van de inkomsten uit de milieubij- drage en de bijdrage voorwaarden scheppend beleid alsmede de rente winst, zal door de saneringsbijdrage niet geheel gedekt worden. Het gaat om een bedrag van 13.950 gulden aan niet-verrekenbare BTW. Dit bedrag komt ten laste van de gemeente. Op 31 decembe 1983 telde de gemeente Soest 40.355 inwoners. Daarmee zette de in 1980 begonnen daling van het in wonerstal zich ook vorig jaar voort. Eind 1980 telde Soest nog 40.778 inwo ners, eind 1982 bedroeg dat aantal 40.463. De vermindering over 1983 be droeg dus 108. Dit is hoofdzakelijk het gevolg van de vermindering van het aantal inwoners van Soesterberg met 155 (tot 5.433), waarmee de in 1981 be gonnen 'leegloop' doorging. Deze cijfers staan in het statisch jaar overzicht 1983 van de gemeente Soest. Het bevat een grote hoeveelheid cijfer materiaal over bevolking, volksgezond heid, onderwijs, volkshuisvesting, po litieke gezindte, ontwikkeling, ontspan ning, beroepsbevolking, nijverheid en verkeer en vervoer. Het overzicht is verkrijgbaar in het gemeentelijk infor matiecentrum aan de Steenhoffstraat, tegenover het gemeentehuis. Dr cijfers laten onder meer zien dat de samenstelling qua leeftijdsopbouw dus is dan 34 jaar. De 15- tot 20-jarigen vor men met 3.539 de grootste bevolkings groep. Ook in Soesterberg is bijna de helft van het aantal inwoners, 2.567, jonger dan 30 jaar. De grootste groep wordt hier echter gevormd door 35- tot 40-jarigen, en hier wijkt de bevolkings- samenwerking qua leeftijdsopbouw dus af van Soest. Het is vooral deze af wijking die in Soesterberg heeft geleid tot de meer dan eens geuite vrees voor vergrijzing. Vorig jaar bedroeg het geboorteover schot in Soest 106, maar door het ver trek van 214 inwoners is er sprake van een negatief vestigingsoverschot van 108. Afgezien van het vertrek van 214 inwoners verhuisden binnen de ge meente 510 gezinnen (in totaal 1.575 personen) en 949 alleenstaanden. Wat de gezinssterkte in Soest betreft wordt de grootste groep gevormd door de gezinnen van twee personen: 2.963; hetzelfde geldt voor Soesterberg: 491. Op de tweede plaats komen de gezinnen van vier personen, resp. 2.532 en 444. Daarna volgen de gezinnen van drie, vijf en zes personen. Van de 186 huwe lijken die in 1983 werden voltrokken, werden er 88 gevolgd door een kerke lijke inzegening. De grootste groep bruidegoms trouwde op de leeftijd tus sen de 25 en 29 jaar; hetzelfde geldt voor de bruiden. Daarna volgt bij de man nen met 26 de groep van 30- tot 35-jari- gen, terwijl dit bij de vrouwen de groep 21-jarigen is. Het aantal huwelijken bleef in 1983 in Soest 0,9 procent achter (4,6 per 1.000 inwoners) bij het landelijk gemiddelde van 5.5 procent. De vrouwen worden in Soest gemiddeld bijna zeven jaar ouder dan de mannen. 77,0 tegen 70,3 jaar. In 1982 waren de ze cijfers resp. 75,1 en 70,8. Van de 296 overleden inwoners in 1983 werden er 123 begraven (in Soest) en 132 gecre meerd. De overigen werden elder be graven of stelden hun stoffelijk over schot ter beschikking van de weten schap. De acht Nederlanse scholieren voor wie, door financiële problemen bij een Amerikaanse luchtvaartmaat schappij, een jarenlang gekoesterde reis naar het Amerikaanse Florida in het water dreigde te vallen, kunnen door een bliksemaktie onder Neder landse bedrijven en particulieren alsnog woensdag 18 juli aanstaande om 14.20 uur met de KL 621 van de KLM de geplande reis aanvaarden. Door deze handreiking kan de hieraan verbonden jongeren-uitwisseling in het kader van jumelage-aktiviteiten tussen Soest en Titusville, zij het met ruim een week vertraging, alsnog doorgang vinden. Normaliter zou het Soester achttal maandag 9 juli naar de Amerikaanse zusterstad zijn vertrokken. De recht streeks bij de luchtvaartmaatschappij geboekte reis moest echter als gevolg van financiële problemen als verloren worden beschouwd. De Soester scholie ren, die meer dan een jaar voor deze reis hadden gespaard door het verrich ten van tal van karweitjes in onder meer bejaardentehuizen en ziekenhui zen, dreigden hierdoor zowel de reis als het geïnvesteerde geld te verliezen. Op initiatief van Continental Public Rela tions directeur Stephan Schoor, werd dinsdag de bliksemaktie "Help een kind van de rekening' in het leven geroepen op een speciaal ABN-banknummer kon inmiddels het benodigde sponsorbe drag voor de acht vliegretours worden genoteerd. "Het is gewoonweg niet te geloven," zegt Betty Kuyvenhoven van de uitwis- selings-commissie. "Maandag sta je teleurgesteld op Schiphol en vrijdags krijg je te horen dat alles alsnog door gang zal vinden en dat terwijl je op het punt staat de 'waardeloze' tickets uit wanhoop te verbranden. Het is maar goed dat in dit geval de daad niet bij het woord werd gevoegd. De oude tic kets worden meegenomen naar Titus- Te kust en te keur. Zoek maar uit ville, waar burgemeester en tevens ad vocaat Trumann-Scarbourough heeft toegezegd de hele zaak juridisch te on derzoeken." "Mocht het lukken op een of andere wijze restitutie van het geïnvesteerde geldbedrag te bewerkstelligen, dan zullen de sponsors het gesponsorde geld terug ontvangen," aldus mevrouw Kuyvenhoven. "Een andere oplossing, uiteraard met toestemming van de sponsors, zou kunnen zijn het instellen van een speciaal fonds voor toekom stige uitwisselingsprojecten." Maandagmiddag j.1. kregen de jonge lui tijdens een feestelijke bijeenkomst hun tickets uitgereikt door de heer Stephan Schoor, de man die met de se cretaresse van de burgemeester, mevr. B. Kuyvenhoven de Soester Amerikaantjes van een achterstand naar een voorsprong brachten. Alvo rens tot de uitreiking werd overgegaan las de heer Schoor een telegram voor afkomstig van de Amerikaanse ambas sadeur in Nederland, waarin deze de jongelui complimenteerde met het suk- ses en ze een goed verblijf in Titusville wenste. Een feestelijke taart en tintelende champagne verhoogden de algeme feestvreugde. Dank zij een stuk parti culier initiatief werd het tenslotte toch eind goed, al goed. Snelste bestelwagen ter wereld IVTpf ppn toncnnlhnij Met een topsnelheid van 300 km/h zal Ford's nieuwste versie van de Transit, Supervan II genaamd, zich vrijwel zeker kwalificeren als 's werelds snel ste bestelwagen. Deze spectaculaire machine is speciaal voor de Europese bedrijfswagen-divisie van Ford ge bouwd door de Engelse firma Auto Ra- cing Technology Ltd. uit Woolaston, die hierbij nauw heeft samengewerkt met Tony Southgate, de vermaarde ontwerper van Formule I racewagens en groep C sportwagens. De Supervan I, die op basis van de ori ginele Transit-carosserie werd ontwik keld, dateert uit 1970/71 en werd door een in het midden ingebouwde Gurney- Weslake V8-motor aangedreven, die 435 pk leverde en de wagen een topsnel heid van 'slechts' 220 km/h verschafte. Evenals zijn voorganger is de Super van II bestemd om als speciale attrac tie te dienen bij een aantal Europese autosportevenementen. De wagen be zit een uit aluminium en koolstofvezel vervaardigd honingraat-chassis met grondeffect dankzij zij-'skirts' die hogere bochtsnelheden mogelijk maken. De onafhankelijke voor- en achterwielophanging stamt uit de racewereld. Dit geldt ook voor de 590 pk sterke 3,9 liter Ford DFL V8-injec- tiemotor, die is afgeleid van de groep C-motor. Alle vier wielen zijn voorzien van grote geventileerde remschijven. Deze zeer speciale Transit heeft bij trainingen op het Silverstone Grand Prix-circuit al een gemiddelde snel heid van meer dan 175 km/h bereikt, wat hem de beste startopstelling bij een groep A-toerwagenrace zou ople veren. Bij het test- en ontwikkelings werk wordt de wagen bestuurd door Martin Brundle, die dit jaar als For mule I coureur zijn debuut heeft ge maakt bij het Tyrell Ford-team. Het vermogen en de prestaties van de Supervan II zijn dermate hoog - van stilstand tot 100 km/h in minder dan 3 se conden en tot 160 km/h in 6,5 seconden - dat altijd een grote verscheidenheid aan Goodyear racebanden met de Transit wordt meegevoerd om opti male prestaties te verzekeren onder alle circuit- en weersomstandigheden. De banden zijn vóór om 11,5 inch brede I velgen en achter om 14 inch brede De Nederlandse sponsors konden één van de acht scholieren zogezegd geheel of gedeeltelijk adopteren. Gehele adop tie kostte de sponsor de prijs van één vliegretour. Voor gehele adoptie stelden zich garant: Veronica Omroep Organisatie (VOO) te Hilversum, Fox- boro Nederland NV (Soest), familie park de Efteling (Kaatsheuvel), Fok ker (Amsterdam), Ujjohn-Nederland (Ede) en de gemeente Soest. De res terende twee vliegtickets konden wor den gereserveerd door financiële hulp van: ABN-bank (Soest), Continental Public Relations (Soestdijk), Automo bielbedrijf gebroeders van Kooy (Amersfoort), de restaurants Korte Duinen en Soesterduinen (Soest), Pro- car Chemie (Soest), Vaparoid (Soest) en J. Walter Thompson (Amsterdam). Saillant detail: de meeste van bovenge noemde bedrijven of instanties organi seerden onder het personeel een 'help-- het-kind-van-de-rekening-collecte,' waarna de directie het bedrag afrond de. De scholieren-deputatie bestaat uit: Margreet van Brummelen (20) VWO Stanley Demmens (15) Mavo, Alicé Druyff (17) Mavo, Jacqueline van de Goede (17) Mavo, Carolien Heelhorst Op het verkeerde pad Een zestienjarige inwoner van Soest is vorige week op de Zeventeindenweg in Baarn met zijn bromfiets tegen een Am sterdamse fietser gebotst. De vrouw (69) moest haar verwondingen in het ziekenhuis Maarschalkbos laten be handelen. Beide voertuigen werden be schadigd. Tegen de Soester is proces-verbal op gemaakt omdat hij op het moment van de aanrijding op een voor hem ver boden toeristisch fietspad reed. Hij reed frontaal op de Amsterdamse in en verklaarde haar niet gezien te hebben. Tips van de brandweer Soest In het gemeentelijk INFOrmatiecen- trum ligt voor elke belangstellende een gratis brochure klaar met tips van de brandweer. Door deze tips kan de brandveiligheid groter worden, zowel thuis als op het werk. Daarnaast is het mogelijk dat deze tips juist vragen op roepen. In dat geval kan men met zijn vragen naar de brandweer gaan, overdag te bereiken in de brandweer kazerne aan de Lange Brinkweg, al waar de brochure ook verkrijgbaar is. Avond-fiets-vierdaagse Tempo Toer te Soest heeft van burge meester en wethouders toestemming gekregen om op 13, 14, 15 en 16 augus tus a.s. een avond-fiets-vierdaagse te houden. FORD TRANSIT SUPERVAN II velgen gemonteerd. De Supervan II biedt slechts plaats aan twee personen omdat de oorspronkelijke laadruimte groten deels in beslag wordt genomen door de immense V8-motor en de transmissie. De carrosserie is uit met glas- en kool stofvezel versterkt kunststof vervaar digd en voorzien van een speciale rol- beugel. Voor de bestuurder en de passagier zijn er race-kuipstoelen met dito-veiligheidsgordels. De Ford V8-racemotor is uitgerust met een uiterst efficiënt dubbel uit laatsysteem, zodat de geluidsproduktie alleen al verhindert dat de wagen ooit op de openbare weg zal verschijnen. Bij het ontwerp en de ontwikkeling van deze opzienbarende Transit was het brandstofverbruik slechts van onder geschikte betekenis. De wagen heeft een tank van 182 liter, wat bepaald geen. overbodige luxe is gezien het ge schatte verbruik van 47 liter/100 km (1 op 2,1dat schril afsteekt tegen de be scheiden 7,8 liter/100 km (1 op 12,8) voor de nieuwste dieselversie van de in serie geproduceerde Transit. De Supervan 11 zal Vermaak bieden aan miljoenen mensen door het geven van demonstraties op de racecircuits gedurende het seizoen 1984. In het winterseizoen zal de wagen op een aantal shows en tentoonstellingen te bewonderen zijn. Ford heeft van de Transit inmiddels bijna 1.9 miljoen exemplaren geprodu ceerd en het model is nog steeds een van de best verkopende middelgrote bestelwagens van Europa. De nieuwste versies van de Transit zijn uitgerust met 's werelds eerste snellopende di rect ingespoten dieselmotor zonder turbo. Deze motor biedt een brandstof besparing van bijna 25 procent ten op zichte van de voorgaande, indirect-in- gespoten krachtbron. Ford hoopt in de komende twaalf maanden meer dan 50.000 Transits Diesels te verkopen, maar verwacht niet dat de vraag naar de Transit Supervan II een dergelijke omvang zal aannemen. Eventuele or ders zullen echter gaarne door Auto Racing Technology Ltd. worden geno teerd. Foto: Goos van der Wilt. (16) Mavo, Pieter Jongepier (17) Havo, Ar je Kuyt (18) Havo en Hayo Schipper (20) VWO. Wij wensen de jongelui een goede reis, goed ververlijf en behouden terugkeer. vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Op klaarlichte dag Een inwoonster van Soest deed zaterdag j.1. bij de politie aangifte van vermissing van een bedrag van 320 gulden. Dit geldbedrag is waarschijn lijk uit haar tas ontvreemd terwijl ze op straat liep. Nadere gegevens kon den bij de aangifte niet worden ver strekt zodat er voor de Soester politie waarschijnlijk een onoplosbare puzzel is bijgekomen. Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 w aoaasay- Mg*».*,-- litH EETGtFE Week 18 juli t/m 25 juli Uiensoep Biefstuk a la Stroganoff Verse daggroente Gem. sla Gebakken aardappelen Koffie iie»J «rtAttóiüi'iAi-jf; r.i i j Kinderwerk naar groette berekend. ,u contant. Uitsluitend Op WERKDAGEN Voor kinderen na 5 20 10 oenl cent

Soester Courant | 1984 | | pagina 5