te mid Pub 50 jaar geleden in Soest d'Oude Enghe Op- rui ming Kindervakantieweek Stichting Jeugdzorg Soest Fotogroep Soest exposeert in Gezondheidscentrum 15.- 25 Juli 1934 vraagt; uw voor: Bouwzaken Verleende bouwvergunningen EETcrn. Dagmenu voor ƒ11,50 15 Augustus - 14 oktober '84 w Weernraatie Eerste zomerhelft slecht verlopen Lederwaren van naam... bij Nic van Dam T-SHIRTS WOENSDAG 25 JUL11984 SOESTER COURANT PAGINA 5 De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. J. de Ridder B.V., Veldm. Montgomeryweg 55 te Soesterberg, ten be hoeve van het uitbreien van een kantoorruimte met onderkeldering en het plaatsen van een carport op het perceel Veld. Montgomeryweg 55 2. Stichting "In de Ruimte", Klein Engendaalweg 52 te Soest, ten behoeve het bouwen van een ingangoverkapping op het perceel Insingerstraat 39 3. Stichting "In de Ruimte", Klein Engendaalweg 52 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een rijwielberging op het perceel Insingerstraat 39 4. De Stichting Ruitersportcentrum Eldorado voor het bouwen van een ma nege op een perceel aan de Bosstraat naast nr. 77 (sectie G. nr. 8227). Tevens zijn burgemeester en wethouders van de gemeente voornemens op een daartoe strekkënd verzoek met toepassing van het bepaalde in art. 19 en art. 46 lid 8 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te ver lenen aan de Stichting "In de Ruimte", Klein Engendaalweg 52 te Soest, ten behoeve van het aanleggen van een terrasvormig talud op het perceel In singerstraat 39. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 26 juli 1984 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. (Niet gebonden besluiten Verlening d.d.3-7-'84. - ve rnieuwen achteruitbouw Insingerstraat 28 - plaatsen luifel en zijraam Soesterbergsestraat 37 Verlening d.d.10-7-'84. - uitbreiden garage Insingerstraat 44 - bouwen garage Libel 1 Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. - lm Ook dit jaar organiseert Stichting Jeugdzorg Soest weer een ldnderva- kantieweek voor de kinderen in de leef tijd van 4 tot en met 14 jaar. In tegen stelling tot eerdere berichten, vindt dit festijn niet plaats op de Eng, maar ln enrond clubhuis Het Kruispunt aan de Aibèrt Cuyplaan (naast de biblio theek). Hè't programma ziet er als volgt uit: Maandag 30 juli 14.00 uur tot 16.00 uur. Kinderkermis. Diverse leuke attracties zoals kavia- baan, ballen gooien, knikkerspel, flesje hengelen en vele andere leuke aktivi- teiten. De toegang bedraagt i,« per kind. 19.00 uur tot 21.00 uur (10 tot en met 14 jaar). Kinderdisco met imitatiewed- strijd Vanessa en Michael Jackson, gratis entree. Dinsdag 31 juli: 10.00 tot 12.00 uur. Straattekenen en poppenkast. Voor het straattekenen zijn leuke prijzen beschikbaar. De deelname is gratis. 13.30 uur tot 15.30 uur: Safarispel. Een echt, levend safarispel wat je brengt in de binnenlanden van de ondoordring bare jungle. Hoe het verder gaat. Kom en doe mee. Deelname gratis. Woensdag 1 augustus: 10.00 uur tot 12.00 uur. Talentenjacht. Wie gaat er slepen met de prijzen? Do- rus, een play back, een goochelaar, een bandje of. Doe in ieder geval mee en bedenk iets origineels, ook publiek is welkom. Deelname gratis. Donderdag 2 augustus 10.00 uur tot 12.00 uur. Opdrachtenspel wat je brengt door heel Soest en waar bij je allerlei soorten opdrachten uit moet voeren, ingewikkelde, span nende, gekke en dwaze dingen. Deel name gratis. 13.30 uur tot 15.30 uur. Filmfestival. De hele middag draaien we continue di verse kinderfilms, tekenfilms en lach films. Ga er dus maar voor zitten. en speel voor jury want jullie bepalen wat de film van de week wordt. De film die door de meeste kinderen het hoogst wordt gewaardeerd krijgt de titel film van de week. Vrijdag 3 augustus: 10.00 uur tot 15.30 uur. Soesterdag. Met o.a. Miss en Mister Soest verkiezing (kom verkleed en doe dus mee) tussen de middag pannekoeken eten, fietsen versieren en versierde fietsenoptocht. - kom verkleed: breng je fiets mee; kom met een lege maag. De kosten voor deze hele dag bedragen 2,50 per kind. Voor alle dagen waar een morgen en middagprogramma is geldt het volgen de: De kinderen die tussen de middag willen blijven eten, zijn van harte wel kom maar moeten wel een eigen lunch pakket meenemen. Kom je uit Over- hees, Colenso, Soest-Zuid en wil je niet op en neer blijven fietsen? Of woon je in de buurt maar vindt je het leuk om te blijven eten? Breng je brood mee, we maken er iets gezelligs van. Alle inlichtingen over de kindervakan tieweek zijn te verkrijgen bijStichting Jeugdzorg Soest (Praatpaal, Vangrail, Kruispunt) tel.: 02155-21987. (Het Kruispunt, Albert Cuyplaan 200 u.jit i.'i.rt til.- Middelwijkstraat 2 - 3764 CG Soest - Tel. 02155-13331 Tussen 17.00 en 20.00 uur Woensdag 25 juli Maandag 30 juli Nasi Goreng, Ei, Atjar, Duitse biefstuk Saté Vla Flip Bloemkool Gebakken aardappelen Donderdag 26 juli Champignonsoep Slavink Rode kool met appeltjes Gekookte aardappelen Vrijdag 27 juli Karbonade Andijvie stamppot Griesmeelpudding met bessensap Dinsdag 31 juli Verse worst Tuinboontjes met ham Gek. ofgeb. aardappelen Woensdag 1 augustus Groentesoep Spaghetti Bolognese Ze timmeren, duidelijk merkbaar, aan de weg, de heren van de Fotogroep Soest! In enkele belangrijke fotobladen staat de volgende aankondiging: De Fotogroep Soest, een amateurfotogra- fen-kollektief dat wordt gevormd door Scabby Walter, Ton van den Oord en Huib Limberg, exposeert van 15 au gustus t./m. 14 oktober 1984 in het ge zondheidscentrum van Soest, Schou tenkampweg 4. Openingstijden van het Centrum: 8.00 tot 16.30 uur, tijdens de werkdagen. Derhalve zaterdag en zon dag gesloten. Er is gevarieerd werk te zien, zowel in kleur als in zwart-wit. Voor deze groep amateurfotografen is het de eerste expositie van een reeks die zowel binnen als buiten Soest ge houden zullen worden. We vonden deze gegevens interessant genoeg om eens met de heren van de Fotogroep Soest te gaan praten. He laas konden na afspraak alleen Scabby en Huib mij te woord staan daar Ton voor een langdurige vakantie in het buitenland verbleef (wellicht foto's maken? Hoe zijn jullie eigenlijk begonnen? Scabby zegt: "De oorsprong ligt eigen lijk bij de Fotokring Soest welke 6 jaar geleden werd opgericht. Door diverse factoren kon deze club niet langer meer doorgaan, de leden reageerden n.1. niet meer op een aan hun toegezonden agenda. M.a.w.: er was te weinig ani mo en daar wij gedrieën, hoewel geheel verschillend fotograferend, toch wel op één lijn zitten - we gingen ook al vaker op zaterdag of zondag met drieën op ad om te fotograferen - bespraken diverse mogelijkheden. We zijn nu officieël per 1-7-'84 gestart, wilden niet onder de naam Fotokring Soest doorgaan en noemen ons nu met een klein nuanceverschil daarop: Foto groep Soest. We komen lx per maand samen om eikaars werk te bespreken, hoewel we natuurlijk wel meer con tact hebben want voor het houden van risch redenen nogal wat met elkaar te bespreken. Het is n.1. de bedoeling dat we als expo sitie-groep verder gaan. In het gezond heidscentrum zal dus de eerste exposi tie van ons van start gaan, we komen ook in "De Borg" en in 't Spant te Bus- sum is voor ons volgend jaar 3 weken gereserveerd. Vooral met de beves tiging van dit laatste zijn we erg con tent Zouden jullie geen grotere groep willen vormen? Scabby: "Met zijn drieën is alles vrij overzichtelijk, uitbreiding van de groep tot max. 5 personen ïijkt ons al een limiet. OverigensZou eeh.zij of hij zich willen aansluiten dan zal dat kun nen, echter op basis van ballotage, d.w.z. door het bezien van voorgelegd fotowerk. "Zeg Huib, ik hoor zojuist van Scabby dat zo 'n 25 van jouw werken op interna tionale salons o.a.: Argentinië, U.S.A., China, Australië, geaccepteerd zijn, vertel eens hoe dat in zijn werk gaat. Huib zegt: 'Je wilt eigenlijk ook wel eens weten wat je internationaal waard bent, vandaa,r piijn inzendingen naar over de grens. Over dp gehete wereld worden föto-.salons gehouden. Je stuurt er maar óp ëfi Wördt'al dan Tiiët geaccepteerd. Acceptaties komen in een geïllustreerde catologus van foto grafen over de gehele wereld." Waarom ben je eigenlijk gaan fotogra feren? Huib zegt: "Dat is gekomen door erfe lijke liefde voor de natuur maar. hoe wel ik altijd weer getroffen wort door hetgeen de natuur te bieden heeft, ik wilde meer dan "registrerende" mooie foto's maken. Nu ben ik vaak abstra herend bezig. Vaak vragen mensen, kijkend naar de foto's, wat ze voorstel len. Liever geeft ik daar eigenlijk geen antwoord op want mijn foto's moeten tot de verbeelding spreken, ik tracht een nieuwe werkelijkheid 4&>cr-eëren, een abstracte werkelijkheid. Dat ik daardoor minder vaak hoor: "oh" of: "Wat mooi" neem ik op de koop toe. Dit soort fotografie is nu eenmaal moeilijker te "begrijpen" dan een foto van een orchidee of van een paard in de wei. Dikwijls is m.i. dat soort fotogra- fie, hoe mooi dan ook, te registrerend. Van mijn foto's wil ik verder niet zo veel zeggen. Laat ik het zo samenvatten: mijn foto's moeten het zelf maar zeg gen en dan wel door middel van expres sie, verbeeldingskracht. De heren van de Fotogroep Soest den ken ook dat het te wijten is aan de re gistrerende fotografie dat "de fotogra fie" in het algemeen in Kunstkringen achtergesteld wordt t.o.v. kunsten als bv. schilderkunst, lithografie, beelden de kunst etc. Dit laatste ten onrechte, Fotobond ingesteld, instituut. Echter minimaal zo belangrijk als de titel is dat je eigenlijk een paspoort in bezit hebt voor de bijeenkomsten voor de BMK-groep die 3 a 4 keer, op zaterdag, vergadert en dan over fotografie praat. Overigens behaalde Ton v.d. Oord dit jaar het kandidaat-lidmaatschap en wil Scabby volgend jaar een poging doen om "erbij" te geraken. Volgens mij kan hij slagen in die opzet gezien het werk dat hij de laatste tijd laat zien. Niet voor niets werd ook al werd van vinden de leden van de Fotogroep Soest. Natuurlijk heeft het ook te ma ken met het feit dat in principe ie dereen een camera kan hanteren. Voor de meesten betekent dat het vastleg gen van gebeurtenissen: feestjes, va kantie etc., maar hoewel dit natuurlijk heel belangrijk is blijkt dit niet vol doende te zijn voor de leden van de Groep. Scabby zegt: "Als je ziet wat er door fotograaf-kunstenaars gebracht wordt, dat is geweldig! Gelukkig ech ter wordt er tegenwoordig in b.v. het tijdschrift Kunstbeeld steeds meer over de fotografie geschreven." Dit voorjaar behaalde je de titel "Bondsmeesterklasse. Aldus gevraagd hiernaar vertelt Huib, zichbaar trots: 'Afgekort BM„ een ereti tel of predicaat waarnaar in amateur fotokringen met Argus-ogen wordt ge keken. Het is toch niet zo gemakkelijk te behalen want dit jaar "slaagde" maar slechts I0r/, voor dit. door de A Huib Limberg, Leegcompositiceen foto met zachte middentonen zoals er op de expositie nog meerdere te zien zijn van hem. Scabby Walter, "Driehoek", deze foto was goed voor een zilveren onder scheiding bij de laatste Bonds-fotowed strijd. hem internationaal geaccepteerd en bij Bondswedstrijden met zilver be kroond. Waneer begon jij te fotograferen Scabby? 'Ik ben ongeveer 10 jaar geleden begon nen en ben lid van een fotoclub geworden om de basis van de fotografie en de do- ka-techniek te leren. Na verloop van. tijd is dat kennelijk gelukt en de laatste paar jaren heb ik geprobeerd een "eigen" stijl te ontwikkelen waarbij compositie, lijnenspel en vlakverde ling een zeer grote rol spelen. Door deze verandering is mijn fotografie ook steeds abstracter geworden. Ik ben nu erg blij tot de Fotogroep Soest te beho ren want ik wil mijn foto's eigenlijk lie ver niet de hele dag maar opgeborgen in de Doka hebben. IK heb ze liever aan de muur hangen en vandaar dat ik ook voor 100r/ achter de exposities staan die komen gaan." Het gesprek loopt ten einde. Jammer dat Ton er bij kon zijn maar we zullen met hen ook graag een keertje van ge dachten wisselen en ook zijn foto's de aandacht geven die ze verdienen. Overigens mogen expositie-gelegen heden zich aanmelden, van klein ca. 10 tot groot b.v. 75 werken, de groep zal er danbaar gebruik van maken. Een tele foontje naar één van de volgende tel. nrs. in Soest is voldoende14114 -12254 - 18307. Vermeldenswaard verder nog: In de Bondsgalerie te Kampen zijn in de periode van 4/9 t./m. 6/10 foto's te zien van Huib Limberg, deze foto's ver huizen dan daarna weer naar Amster dam om aldaar in het clubgebouw van de N.A.F.V. Gerard Brandtstraat 26 vnaf 15 oktober t./m. 14 november 1984 geëxposeerd te worden. (van onze weerkundige medewerker) Maandag 16 juli sloot de eerste helft van de zomer af, berekend over de drie volle zomermaanden. Een teleurstel lende eerste helft met in De Bilt 4 zomerse dagen boven 25 graden, het geen er verleden jaar al 16 waren. Toen beleefden wij een van de allerwarmste julimaanden met 20 zomerse dagen, hetgeen de laatste 100 jaar niet was opgetekend. Ook gaf de eerste zomerhelft een groot tekort van meer dan 110 uren zonne schijn te zien, een aantal dagen met on weer en zowel in juni als in de eerste julihelft op de meeste plaatsen vol doende regen. De voorzomer begon met eerst, vooral in mei en een deel van juni, uitztonder-' lijk warm zomerweer in Scandinavië, zoals daar zo vroeg in het seizoen zel den voorkomt. Binnen de poolcirkel werd een enkele keer meer dan 25 graden gemeten. Op dat moment on gewoon koud in Spanje en Portugal, waar men soms vanaf 1200 meter hoog te sneeuwval aantrof. Vroege vakantie gangers kwamen er teleurgesteld weer weg, zomerkleding was niet mogelijk. Daarna kreeg Zuid- en Midden Europa de warmte. In de periode van lol 14 juli zeer hoge temperaturen in Beieren tot 37 graden en in Oostenrijk, Salzburg 38 graden, een temperatuur die daar in deze eeuw niet was waargenomen. Bij zonder fraai en warm in geheel Scan dinavië en Italië. De tweede zomerhelft begon met een Azorenhogedrukgebied dat zich iets ging versterken naar West Europa. Deze tweede zomerhelft met tot begin augustus nog de grootse vakantie- drukte, kan nog het een en ander goed maken. Toch is voor veel zomergevoe- lige bedrijven deze zomer financieel al een fiasco. De zomerkleding raakte men niet kwijt, de zwembaden en de strandpaviljoens kregen te weinig be zoek en haal dat na half juli maar weer in! Natuurlijk staat daar een topseizoen van verleden jaar tegenover. In die pe riode zag je niemand in de bioscoop en werd er ook nauwelijks gewinkeld bij meer dan 30 graden, terwijl men nu bij wisselvallig weer de stad nog wel eens opzoekt. De tweede zomerhelft zal meer hoge- druk met meer zon en warmte moeten opleveren, wil deze zomer in cijfers niet bij de groep 'ondermaatse" terecht komen. I P.E. - Florence, Samsonite, Three bags, Herwalt, C.B.-Castelijn Beerens Klinkende namen op leder- warengebied. En daarom te koop bij Nic van Dam, al jaren bekend om keus in klasse. Wat natuurlijk ook geldt voor schoenen en sportartikelen. Kom maar gauw eens kijken. vakkundig, voordelig en vlakbij San weedestraat 16. Soest, telefoon 02155-13473 Ton v.d. Oord. Cloudydoor het gebruik van oranje- of rood filter wordt een harde gradatie, (diepe zwarten) verkregen. I Te kust en te keur. Zoek maar uit vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Trek in Hilversum Bij een inbraak in de openbare lagere school De Regentuuter aan de Weeg breestraat heeft de onbekende dader vijf onbespeelde cassettes, een zakra- dio en een radio-cassetterecorder buit gemaakt. De totale waarde ervan be draagt 900 gulden. De inbreker kwam de school binnen door het openbreken van een deur. Hij doorzocht de hele school. Schoolhoofd A. van der Z. deed bij de politie aan gifte van de inbraak. Aanbesteding te Soest Burgemeester en Wethouders hebben aanbesteed ten raadhuize a. Het verharden, verbeteren en onder profief brengen van een gedeel te van den Postweg te Soesterberg. b. Het uitbreiden en verharden van het speelterrein achter de U.L.O.- school aan de Middelwijkstraat te Soest met bijkomende werken. c. Het verharden, vernieuwen en wijzigen van een gedeelte van den Veldweg als toegang tot de Ned. Herv. Begraafplaats. d. Het verharden, verbeteren enz. van den Kostverlorenweg. Belve- dèreweg en het maken van een weg naar de R.K. begraafplaats te Soest- dijk, met bijkomende werken. e. Het rioleeren en wijzigen van de Zuidelijke berm (ged.) van de Van Weedestraat te Soest met bijkomende werken. Ingekomen waren 10 biljetten N.V. v.h. Gebroeders Hogenbirk te Laren: a 4123, b 2675, c 705, d 2925, e 3979massa 11675. A. van Batenburg, Amersfoort: A 5500, b 2970, c 1100, d f 3970 e 4170massa 18170. G. Versteeg te Groningenmassa 17812. Jacob America, Groningenmassa 17900. N.V. Betumenweg, Utrechta 5260. O. Linzel te Soestmassa 11959. Geruischlooze weg Utrecht: a 5895, b 4000. c 1500, d 5100, e 5050* massa 19500. Dezelfde met eenige wijziging in de constructiemassa 19820. J. Kroon, Rhenen b f 3932. Opvoering kinder-operette Zaterdagmidag werd op een der mooiste plekjes in het bosch van de fa milie Beckering, aan het eind van de Koninginnelaan, opgevoerd de kin der-operette "Goudmuiltje" van M. A. Brandts Buys Jr., door het kin derkoor "Zanglust", onder leiding van den directeur van Mourik. We kunnen wel direct zeggen dat deze uitvoering in alle opzichten bij zonder is geslaagd, eri dat wel in hoofdzaak met kinderen van jeugdigen leeftijd. Opvallend duidelijk was de uitspraak bij den zang. Bijzondere aandacht, vooral bij de toeschouwers kinderen trokken Elfen-Konin gin, Goudmuiltje en de Prins, 't Waren dan ook goede verschijningen De Heksen-Koningin was goed nagebootst. Uitbundig was het gejuich der jeugdige toeschouwers toen de heksen, allerdolst gekleed met knot sen zwaaiend en hun schel-heksen-geschreeuw ten tooneele kwamen om Goudmuiltje en den Prins te rooven, die verdwaald waren in het Bosch. Allergrappigst was hun gevecht met de dwergen. Een aardig moment was toen de engelen allen in 't wit te hulp kwamen. De prachtstand van het geheele koor tegen het eind was waardig geweest voor een opname. Met een slotkoor dat door alle medespelenden gezongen werd, eindigde dit mooie zangspel. De uitbundige hoera's waren wel verdiend. Een compliment voor direc teur van Mourik en den regisseur den heer W. Diemei. Opening Haagsch Koloniehuis Het geheel gerestaureerde Haagsche Koloniehuis "De Stompert", gele gen aan den Amersfoortschestraatweg te Soesterberg, werd Zaterdag middag, in tegenwoordigheid van het bestuur, heropend. Geslaagden Voor het examen Hoofdakte slaagde te Utrecht de heer E. Hofstee en Mej. M. M. Littooy alhier. Voor het eindexamen 5-jarige H.B.S. slaagde te Amersfoort de heer G. Assink. Onze plaatsgenoote, Mej. M. P. Landman, leerlinge van Mej. Ida Jongs- ma, slaagde voor het te Amsterdam gehouden examen voor "Getuig schrift Kerk-Orgelspel der Nederlandsche Organisten-Vereeniging. Groene Kruis-collecte A.s. Zaterdag (28 Juli) zal in onze Gemeente de jaarlijksche Groene Kruis-collecte worden gehouden. Waarschuwing De Burgemeester van Zuilen geeft aan hen, die voornemens zijn om in eenig opzicht in relatie te treden met de firma Van der Kuy Polman, gevestigd in Linnausstraat 22 bis te Zuilen (briefhoofden van de firma ver melden de woonplaats Utrecht) in overweging van te voren inlichtingen bij hem in te winnen. Van der Kuy Polman adverteeren in vele dag bladen voor het verstrekken van kredieten en hypotheken. Waarschuwing Deze week werd hier ter plaatse weder gecolporteerd vanwege het Nederlandsche Leger des Heils, gevestigd te Den Haag, welke instelling niet verward mag worden met de stichting "Het Leger des Heils" te Amsterdam. De Inspecteur van Politie alhier geeft alle personen, tot wie men zich om steun mocht wenden, in overweging zich eerst te overtuigen met welke instelling men te doen heeft, aangezien het Nederlandse Leger des Heils geenszins verdient te worden gesteund door het liefdadige pu bliek, daar dit slechts een zeer kleine groep bestrijkt. Aanrijding Zondag werd een wielrijder op de Kerkstraat aangereden door een mo torrijder met zijspan. De wielrijder werd op den grond geslingerd en ernstig aan het been gewond. Dr. Stroband heeft hem verbonden en hem per auto naar huis laten vervoeren. Verloting Zaterdag 21 Juli had de Verloting plaats van enkele werkstukken in de Van der Huchtschool. De uitslag was als volgt De hoofdprijs: Cano viel ten deel aan den heer A. Schut, Julianastraat 84, op No. 9. De 2de prijs, een voederstandje, viel ten deel aan Mevrouw Hepp. L. Brinkweg 77, op No. 289. De derde prijs een nestkastje viel ten deel aan den Heer Baltus, Krom- meweg, op No. 96.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5