odomo nVAN 2?8 Gemeente treedt niet op tegen illegale bar van 't Luykje Financiële steun Kledingwerkplaats noodzakelijk Rioleringswerkzaamheden brengen overlast in Stadhouderslaan gezien VOOR THUISKOMERS en THUISBLIJVERS De Springers' worden hersteld WORTELS Honsbergen Rode bessen Andijvie Honsbergen Honsberge Honsbergen Honsbergen Super Van Dam taptoe Parelpinda's Ardenner boterham- worst Verse kippen Voortuin eindpunt van wilde rit met gestolen auto Stroomstoring door kabelbreuk 2 HALEN -1 BETALEN GEHAKT Honsbergen 62e JAARGANG NO. 49 WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1984 (Alleen tegen inlevering van deze bon) WAARDEBON Maandag 6, dinsdag 7 en woensdag 8 augustus Geschrapt 500 gram 169 Kantoor voor redactie j en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Een avond-fiets-vierdaagse, een schat- graverij en als paukenslag van de feeste lijke viering van het 10-jarig bestaan van Super Van Dam Honsbergen een onvervalste taptoe. Op de avond van de 15e augustus zal het af te leggen traject van de avond-fiets-vierdaagse worden ingekort, teneinde iedereen in de gele genheid te stellen de feestelijke taptoe in de Wiardi Beckmanstraat bij te wo nen en te beluisteren. Een taptoe die te 20.00 uur zal aanvangen en waaraan wordt deelgenomen door P.V.O. (Soest), Le Quinda (Leusden) en Con- cordia Voorwaarts (Baarn). Te circa 21.00 uur zullen de gezamenlijke orkes ten een taptoe ten gehore brengen. Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. a peters bv, voor wonen in de groene zone. Alleen donderdag Vers gebrand 500 gram Alleen donderdag 200 gram voor Abonnement per halfjaar 1 12,- Buiten Soest per halfjaar f 24,- Gecontr.opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Alleen donderdag 2 stuks van 13.60 voor G.S. weigert verklaring van geen bezwaar Burgemeester en wethouders van Soest hebben besloten niet op te treden tegen de illegaal gebouwde buitenbar bij bar- grill 't Luykje aan de Steenhoffstraat 47 in Soest. De vertegenwoordiger van het gemeentebestuur deelde dit mee tijdens de hoorzitting van de commis sie ruimtelijke ordening en volks huisvesting uit Provinciale Staten. De zitting werd gehouden naar aanlei ding van het bezwaarschrift van bu ren van de bar, de familie J. VV. F. Groenendijk, tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht tot het afgeven van een verklaring van geen bezwaar tegen het plan van de heer M. van den Brakel, exploitant van 't Luykje, om de schuur ernaast te verbouwen tot vergader- en recep tieruimte. In februari van dit jaar besloten Ge deputeerde Staten de voor uitvoering van het bouwplan noodzakelijke ver-' klaring van geen bezwaar af te' geven. Tegen deze beslissing ging de familie Groenendijk in beroep. In de commis sie kreeg ze de gelegenheid haar be zwaren mondeling toe te lichten. Naar aanleiding van hetgeen de heer en mevrouw Groenendijk nog naar voren brachten, hebben Ged. Staten nu als nog besloten de verklaring van geen bezwaar te weigeren, mede gelet op het advies van de commissie. Dit besluit van Ged. Staten was al aangekondigd door de vertegenwoor diger van dit college tijdens de in juni gehouden zitting van de afde ling rechtspraak van de Raad van State, waar het bezwaarschrift van de familie Groenendijk tegen de af gifte van de verklaring van geen be zwaar eveneens werd behandeld. Toen Ged. Staten besloten tot het af geven van de verklaring, was hun nog niet bekend dat de buitenbar bij 't Luykje zonder vergunning was gebouwd. In de vergadering van de afdeling rechtspraak was de waar- nemend-voorzitter, mr. Boukema, verbaasd dat de illegale bar was ge opend door wethouder drs. G. Plomp (WD) van ruimtelijke ordening. Daarna behandelde dezelfde wethou der de bezwaren van de familie Groe nendijk tegen het afgeven van de ver gunning voor het verbouwen van de schuur naast de bar tot vergader en receptieruimte. Staatsraad Boukema wilde van de ge machtigde van Burgemeester en Wethouders weten wat het algemene beleid is van het gemeentebestuur Niet verzekerd, wat een schandaal! Bel daarom vlug naar van Rouwendaal. Bij ons hypotheek v.a. 7.75 jaar vast. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 van Soest als het gaat om illegale bouwwerken. Hij kreeg als antwoord dat 'er in het algemeen tegen wordt opgetreden'. Op de vraag waarom dan de buitenbar bij 't Luykje met rust wordt gelaten, moest de gemachtigde van B. en W. het antwoord schuldig blijven. Bezwaren Het bezwaarschrift van de familie Groenendijk komt erop neer, dat door realisering van het nieuwe bouwplan een situatie zal ontstaan waardoor haar woning geheel wordt ingesloten door overlast bezorgende elementen. De bewoners vrezen aantasting van de privacy tussen de geringe resterende ruimte tussen woonkamer en keuken en de te verbouwen schuur; stank overlast; geluidhinder, en mogelijk instortingsgevaar omdat de te ver bouwen schuur één geheel vormt met de schuur bij de woning. Tenslotte vreest de familie Groenendijk waar devermindering van de woning. In eerste instantie oordeelden gede puteerde staten, in navolging van het gemeentebestuur van Soest, dat door het treffen van maatregelen aan al deze bezwaren tegemoet gekomen kon worden. Ook het feit dat er volgens de geldende bestemmingsplanvoorschrif ten al de mogelijkheid bestaat tot het oprichten van onder meer winkels en café's, leidde tot de beslissing om de verklaring van geen bezwaar af te geven. Immmers, er is in dit geval nauwelijks sprake van een afwijking van het geldende bestemmingsplan. Overigens worden in het bouwplan de oppervlakte en hoogte van de bestaan de schuur gehandhaafd. Tenslotte hebben Gedeputeerde Staten ook geen bezwaren uit stedebouwkun dig-planologisch oogpunt of uit oog punt van volkshuisvesting. Wél overlast Tijdens de hoorzitting van de commis sie uit Provinciale Staten is duidelijk geworden, dat de horeca-activiteiten bij 't Luykje momenteel niet uitslui tend beperkt zijn tot het binnenge- beuren, maar dat er eveneens sprake is van een zonder vergunning gebouw de buitenbar. Daarbij werd tevens duidelijk, door de mededeling van de vertegenwoordiger van B. en W., dat Soest heeft besloten tegen deze ille gale bouw niet op te treden. Naar de mening van gedeputeerde staten moet het bouwplan voor de schuur niet louter op zichzelf worden beschouwd, maar in samenhang met de overige horeca-activiteiten bij 't Luykje. Zij achten het waar schijnlijk dat de totaliteit van acti viteiten in principe een aanmerkelijke overlast voor de directe omgeving, met name de familie Groenendijk, zal kunnen betekenen. Van belang hierbij is, aldus G.S., dat de gemeen- Wethouder Plomp opende de naar later is gebleken illegaal gebouwde buitenbar van 't Luykje. Foto: Goos van der Wilt. te niet concreet heeft kunnen aange ven of en zo ja welke mogelijkheden er voorhanden zijn om te kunnen waar borgen, dat de te verwachten overlast, met name de geluidsoverlast, binnen aanvaardbare normen zal blijven. Onder deze omstandigheden zijn ge deputeerde staten van oordeel dat de woonsituatie van de familie Groenen dijk ten opzichte van de oorspronke lijke toestand aanmerkelijk zou' ver slechteren. Gelet hierop menen zij, dat de belangen van de familie Groe nendijk moeten prevaleren boven de belangen die met een spoedige reali sering van het bouwplan worden ge diend. Zij vinden derhalve de bezwa ren van de familie Groenendijk ge grond. In verband hiermee komen Gedepu teerde Staten tot de conclusie dat hun besluit van 21 februari van dit jaar moet worden ingetrokken en dat als nog wordt besloten de gevraagde verklaring van geen bezwaar té wei geren. Gemeente Soest doet beroep op provincie Het gemeentebestuur van Soest heeft gedeputeerde Staten van Utrecht ge vraagd ook volgend jaar in aanmer king te komen voor een financiële steun ten behoeve van het projekt Kle dingwerkplaats. Dit deelde gemeente- voorlichter Ben J. van Os desgevraagd mee. Enige tijd geleden heeft de pro vincie aan de gemeenten gevraagd een opgave te doen van projekten die gefinancierd kunnen worden uit het Werkgelegenheidsfonds. In 1983 heeft de gemeente Soest van de ze gelegenheid „gebruik gemaakt ten einde binnen de gemeente het projekt „Kledingwerkplaats" te financieren. Na een voorbereiding van enige maan den kon het projekt in januari van dit jaar starten. Wel liep het begin enigs zins stroef, maar dit kwam onder meer door het feit dat de kledingmarkt on verwacht sterk was aangetrokken waardoor het kopen van tweedehands materiaal geheel onmogelijk was en de aanschaf van nieuwe machines enige tijd duurde. Ook de werving van kandidaten leverde enige problemen op. Het Gewestelijk Arbeids Bureau kon deze werving, door inkrimping van eigen personeel, niet meer verzor gen, zodat er voor de gemeente een nieuwe taak bijkwam. Thans kan echter gesteld worden dat de door Soest gekozen opzet van het projekt Kledingwerkplaats geslaagd is," aldus Ben van Os. Geslaagd in die zin, dat gebleken is dat het projekt erg stimulerend heeft gewerkt op de kandidaten. Een groot deel van de ge- selekteerde jongeren was aanvanke lijk, na een langdurige periode van werkloosheid, „uitgeblust" en bijna zonder enige ambitie. Het projekt heeft alle deelnemers enorm geënthousias meerd en hun eigen creativiteit weer sterk geprikkeld. Hiertoe heeft het goed opgezette leerprogramma sterk bijgedragen". Naast het leren creatief om te gaan met de leerstof hebben de leerlingen initiatieven ontwikkeld rond de pro moting van hun eigen kunnen. Zo werd er door de jongeren zelf kontakt gelegd met de kledingindustrie. Ge let op de vele reakties, die zonder uit zondering blijk gaven van een brede be langstelling voor het Kledingprojekt, lijkt het burgemeester en wethouders gewenst het projekt eenmalig te her halen. Het zou namelijk jammer zijn als de opgedane ervaring na een jaar weer verloren zou gaan. Wel wordt er aan gedacht de kandi daten binnen een andere regio te wer ven teneinde verzadiging van de markt te voorkomen. Bij de selektie van de kandidaten werd de geografi sche spreiding in het oog gehouden, want een aantal jongeren met vaar digheden op het terrein van de kle- ding-branche uit dezelfde plaats heb ben niet allen kans op werk. Ook de verscheidenheid van de groep wat na tionaliteit betreft was groot. Het projekt Kledingwerkplaats vond de Steenhoffstraat. Een groot deel van de kursus werd gegeven door do centen van Artishock, terwijl voor speciale deskundigheden zoals tex- tielwarenkennis die deskundigheid van buiten werd aangetrokken. Ook voor volgend jaar wordt aan dezelfde opdracht gedacht. Het projekt zal 40 weken van elk 20 uur omvatten, waar van 20 weken voor de zomervakantie en 20 weken daarna. Om in het voor jaar 1985 met het projekt te kunnen starten moeten de Cursisten einde dit jaar geworven kunnen worden. Gestreefd wordt wederom naar een groepsomvang van 15 deelnemers. De kursus bestaat onder meer uit: patroon tekenen, ontwerpen, uitvoe ring, textielwarenkennis, versierings technieken met naald/draad, ver sieringstechnieken middels verven en drukken en mode/styling. Het Kledingwerkplaatsprojekt wordt begroot op 61.896 gulden. Burgemees ter en wethouders hebben dan ook pro vinciale staten van Utrecht gevraagd om de financiële middelen ter beschik king te stellen waardoor éénmalige verlenging van het projekt „Kleding werkplaats" mogelijk is. Na een achtervolging door Soestdijk, slaagde de politie er zaterdagmorgen vroeg in de bestuurder van de achter volgde auto, een 22-jarige inwoner van Hilversum, aan te houden. Hij maakte het de politie overigens wel gemakke- De firma H. van Asch uit Soest gaat maandag 13 augustus beginnen met de aanleg van het bergingsriool in het ge deelte Stadhuderslaan tussen de Korte Brinkweg en de Noorderweg. De werk zaamheden zullen ongeveer twee maanden duren. Dat betekent dat gedurende die pe riode de Stadhouderslaan voor alle verkeer, met uitzondering van het fietsverkeer, in beide richtingen zal zijn afgesloten. Dit houdt in dat het gemotoriseerde verkeer moet om rijden. Ook buslijn 72 wordt omgelegd naar de Inspecteur Schreuderlaan via de Noorderweg. De bushaltes zullen dan ook tijdelijk verplaatst worden. Het bergingsriool komt in het fietspad Baarn-Soest te liggen. De rijweg moet gebruikt worden voor de opslag van de grote rioolbuizen en voor de omlegging van het fietspad. Na de rioolwerkzaamheden krijgt het fietspad Baarn-Soest een nieuw weg dek, zodat de slechte toestand van het fietspad tot het verleden behoort. Aan het fietspad Soest-Baarn wordt niets gedaan. Opknappen hiervan staat voorlopig nog niet op het programma. lijk door op de Nieuwstraat uit een bocht te rijden en met de auto in de voortuin van een huis in aanbouw tot stilstand te komen. Er moest een takel wagen aan te pas komen om de wagen los te trekken. De Hilversummer bleek onder invloed te zijn. Na de voor hem negatief uitgevallen blaasproeven volgde dan ook de bloed proef. Behalve de processen-verbaal voor de verkeersovertredingen en het rijden onder invloed, kreeg hij ook een proces-verbaal omdat hij de auto waarmee hij reed, in Hilversum ten na dele van een Amerikaans militair had gestolen. Surveillerende politie zag omstreeks half vier de auto op de Vredehof straat rijden. Ze wilde de bestuurder contro leren, maar toen deze in de gaten had dat hij gevolgd werd, verhoogde hij z'n snelheid. Vanaf de Schrikslaan wilde de man rechtsaf de Nieuwstraat inrijden, maar door de hoge snelheid haalde hij de bocht niet. Het gevolg was dat hij aan de overkant van de straat nagenoeg tegen de garage van het huis in aan bouw in de voortuin tot stilstand kwam. door Gerand Paul Gerard Paul is met vakantie. Zo pleeghond, zo pleegbaas Enigszins wanhopig kwam een be woner van het Kerkpad bij de po litie om hulp te vragen bij het zoe ken naar de hond die hij te logeren had en die was weggelopen. De pleeg baas had het dier even uit het oog verloren en dat ogenblik had de hond benut om eens wat verder te kijken dan zijn neus lang is. Op het moment dat zijn pleegbaas weer naar hom om keek, was hij al in geen velden op we gen meer te bekennen. De man, die tijdens de vakantie van kennissen op de hond zou passen, stel de zelf een onderzoek in. Hij ging eerst in de directe omgeving op zoek, maar toen dat geen resultaat opleverde, breidde hij z'n speurtocht uit over de hele gemeente. De hond werd echter niet gevonden. Ten einde raad ging de mand naar de politie om de verdwij ning aan te geven en te verzoeken naar het dier uit te kijken. Toen dat gebeurd was en hij het politiebureau uitstapte, kende zijn verbazing en vreugde geen grenzen, want op de stoep zat de hond. Het dier had kennelijk gezien dat zijn pleegbaas het bureau binnen was ge gaan en was buiten blijven wachten. Het werd een blijde hereniging. De politie werd bedankt voor het aan horen van het verhaal en de toege zegde medewerking. Een kabelbreuk tussen het schakelsta tion van de PUEM aan De Zoom en Amersfoort, had in de nacht van vrijdag op zaterdag j.1. tot gevolg dat delen van Soest zonder electriciteit kwamen te zitten. De storing duurde van tien voor vier tot half zes. De wij ken Overhees. het Soesterveen en Soestduinen werden door de storing ge troffen. Als gevolg van de storing gingen alarminstallaties af, waarover de poli tie veel meldingen kreeg. Het meest te lijden van de storing hadden de be- drjven die 's nachts doordraaien, zoals bakkerijen. Drastisch zetten wij het mes in de prijzen van de laatste restanten. (ook wanneer onderling gecombineerd) Alle SHIRTS korte mouw Alle POLO'S Alle TRUIEN en SWEATSHIRTS Alle KATOENEN JEANS ZOMERPANTALONS20-40% korting LICHTGEWICHT KOLBERTS 150,00 - 75,00 - 98,00 ZOMERSCHOENEN f 50,00 MOCCASINS f98,00 Restanten kostuums, kolberts, regenjassen en jacks met kortingen van10-60% Restanten riemen herenmode en stropdassen f5,00 Soesterbergsestraat 51 Soest Tel. 12400 en herenmode Kosten: f 2500 Het door de jeugd vernielde kunstwerk De Springers langs de vijver bij de hockeyvelden aan de Koningsweg, wordt opgeknapt. Burgemeester en Wethouders hebben besloten een be drag van 2.500 gulden uit het fonds Kunstaankopen beschikbaar te stel len voor het herstellen van de beel dengroep. De Springers is gemaakt door de Soesters kunstenaar Otte Schouten. Eigenlijk stelt het beeld één en de zelfde polsstokspringende man voor, in drie fasen 'vastgelegd". De pols stokken zijn zó buigzaam, dat ze door de wind kunnen worden bewogen. Het beeld werd in 1979 aan de rand van de vijver geplaatst. Sindsdien heeft de in de omgeving spelende jeugd ook ontdekt dat pols stokken buigzaam zijn en al bij een kleine aanraking bewegen. Blijkbaar was dat zo fascinerend, dat de jeugd op windstille dagen zelf voor de be weging zorgde. Het gevolg daarvan was dat het beeld steeds ernstiger werd beschadigd. In het begin was één van de springers, de middelste, zover naar achteren ge bogen, dat deze niet zonder meer recht kon worden gezet. Terwijl de discussie over het herstel van het beeld nog aan de gang was, moest ook een tweede figuur, de voorste, het ontgelden. Het werd helemaal voorover gebogen en kwam in het water terecht. Ook de ze figuur kon niet zomaar naar ach teren worden gehaald. In overleg met de maker van het kunstwerk is nu besloten de beeldengroep te herstel len. Hiermee is een bedrag gemoeid van 2.500 gulden. Dit is een schade post voor de gemeente, omdat de daders niet zijn opgespoord. 9 De Springers zoals ze waren en bin nenkort weer zullen worden. (Alleen tegen inlevering van deze bon) WAARDEBON Maandag 6, dinsdag 7 en woensdag 8 augustus h.o.h. 500 gram van 4.98 voor

Soester Courant | 1984 | | pagina 1