de kontakflens d'OudeËnghe 1tn\W Kwaliteit alle foto's worden met de hand in eigen laboratorium op kleur gekorrigeerd. Lambertus v.d. Kooy, meer dan een zondagschilder 'n MIELE van Schoemaker Miele van Schoemaker Auto's vernielen Vijf meter te lange opslag ruimte moet worden afgebroken d'OudeËnghe Cecile Dreesmann voor het laatst in Singer vim brilmode Bij elk ingeleverd* filmrolletje een 20x28 kleurenvergroting voor één gulden Topkwaliteit van een klassedealer Er is niet beter! sclioeiiiiikcr Inbrekers namen voorzorgsmaat regelen Nieuwe vakantiebezigheid Dagmenu voor ƒ11,50 Nieuw in het INFOrmatiecentrum Lindner een stap(je) verder Eerste herziening bestemmingsplan Industrieterrein Soesterberg ter inzage WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1984 SOESTER COURANT *voor fotofilms,type110en disc geldt: een kleurvergroting 13x18 gratis films zijn maandag na 4 uur gereed. Verder geldt: vandaag gebracht, morgen klaar. Tel. 02155-13109 Zijn huis aan de Van Lenneplaan 31 is een plaatje. Een meesterschilder moet hier de hand in hebben gehad. Klopt. De schilderskwast werd be roerd door Lambertus v.d. Kooy, huis schilder van beroep, tot zijn 61e levens jaar op ladders tegen huizen aange drukt. Een schilder met twee gezich ten. Daarvan leverde hij vele jaren het be wijs door op zeer artistieke wijze met het schilderen van ikonen zijn hobby te maken. Aandachtige toeschouwers was het niet ontgaan dat deze hobby uitgroeide boven het niveau van een zondagschilder. Daarvoor had 't werk van v.d. Kooy teveel diepgang. Het verbaasde dan ook niemand dat zijn langzamerhand beroemd geworden Kruiswegstatie door plaatsing in de kerk van de H. Familie te Soest-Zuid openbaar kunstbezit werd. Op zijn 61e levensjaar stapte hij van de schilders ladder af, om zich geheel aan zijn kunst te kunnen wijden. Die dag zou ook beslissend zijn voor het verdere artistieke leven van de kunstenaar v.d. Kooy. Zijn voorkeur voor het schil deren van ikonen verminderde, een nieuwe weg werd ingeslagen. Lam bertus v.d. Kooy over deze artistieke koersverandering: "Het was een kwes tie van ontwikkeling. Voor mijn pen sionering was het schilderen van iko nen een verdere invulling van de dag, die ik uitsluitend in de avonduren ver richtte. Het was in artistiek opzicht nuchtere kost. De gegevens waren voorhanden, het kiezen van kleuren en zorgen voor de juiste kwaliteit hout hielden mij naast het schilderen be zig. Het was naschilderen, alhoewel dat ook niet helemaal waar is. De geboorte van Christus die ik op het hout heb geschilderd zul je nergens op de hele wereld vinden. Toch wel creatief, omdat het tenslotte mijn visie was die op het hout terecht kwam. In artistiek opzicht luchtige kost waar ik mij in de avonduren in kon uitleven. Toen ik zo gelukkig was dat ik mijn dagelijks schilderwerk aan de kant kon doen kreeg ik meer tijd qm na te denken en mij te wijden aan wat ik „zwaarder kaliber" zou willen noemen. Ideeën heb ik altijd voldoende gehad, de tijd om ze uit te werken heeft mij tot mijn 61e ontbroken. Sinds 2% jaar ben ik nu bezig met hersen gymnastiek in relatie tot hetgeen mij wat schilderen betreft voor ogen staat. Wat produktiviteit betreft heeft er in het eerste jaar na mijn pensionering een soort explosie plaatsgevonden. Tijd ook om je mislukkingen te kun nen veroorloven, tijd om critischer dan voorheen tegen je werk aan te kijken. Per dag besteed ik ruim drie uur aan mijn werk. Ontwerpen, het ontwerp uitwerken, het schilderen. Intensief be zig zijn met iets waarmee ik mijn hele leven had willen vullen. In principe schilder ik voor mij zelf. Wanneer een ander er door wordt geboeid, mis schien zelfs wel eens ontroerd, dan is dat mooi meegenomen. Natuurlijk hoop je wel eens dat iets wat je hebt geschilderd zo aanspreekt dat er wat kopers betreft belangstelling voor be- Miele maakt kwaliteitprodukten. Stofzuigers, wasautomaten, drogers, afwasautomaten. Schoemaker geeft service en drie jaar volledige garantie. Van Weedestraat 80 Soest - Tel. 02155-10344 Vandaag het hierbij afgebeelde schil derij "Automatisering in de landbouw". Ik constateer en signaleer toestanden en tracht die visueel vast te leggen. Zo heeft de automatisering ook toege slagen in de landbouw. Paarden zijn verdwenen. De opmars van zaai-maai- en dorsmachiens kwam er in een niet te stuiten opmars voor in de plaats. Men zal niet rusten alvo rens men in de toekomst resultaten heeft bereikt die wij met onze fantasie anno 1981f voor onmogelijk houden. L. v.d. Kooy staat, maar ook wanneer daar geen sprake van zou zijn dan heeft wat ik op het linnen heb gebracht, zin gehad. Het vult immers mijn leven. Ikonen dus (voorlopig?) aan de kant. Lambertus v.d. Kooy stapte over op een andere, totaal nieuwe stijl. Niet altijd direct herkenbaar, maar wel vervaardigd door een kunstenaar, die met het klimmen der jaren oud, en vooral wat inzicht betreft, wijs genoeg geworden is om in zijn schilderkunst zijn visie op mens, maatschappij en samenleving te geven. Want daar "handelt" zijn nieuwe stijl over. Zijn composities zijn een combinatie van decoratie, fantasie en realiteit. Ner gens bizar of pijnlijk spottend, altijd mild van intentie en met groot ge voel voor détail. Al zijn werken nieuwe stijl, momenteel reeds een produktie van ruim 50 schilderijen, zijn uitge voerd in olieverf, gemengd met zilver zand, waardoor bij ieder werk een re liëf ontstaat dat een extra dimensie aan het schilderij geeft. In de komen de weken zal de Soester Courant aan al deze richtingen aandacht besteden, waarbij de schilder zelf iedere week een geschreven toelichting heeft toe gezegd bij het afgebeelde schilderij. Lambertus v.d. Kooy, misschien wel een zondagschilder van huis uit, sinds er ook in zijn leven sprake is van een nieuwe fase in zijn fase levens- avond is hij wat de schilderkunst be treft aan een andere, nieuwe jeugd begonnen. Daarvan kunt U zich deze en de komende weken overtuigen. Lr. Blijkbaar om te voorkomen dat de be woners, voor het geval ze thuis zouden zijn, in de kamers konden komen waar insluipers bezig waren, hadden de on bekende daders met behulp van een stuk hout en touw binnendeuren vast gezet, waarna zij in alle rust kamers doorzochten. Ze maakten daarbij even wel zoveel geluid, dat de bewoner van de woning aan de Van Lijndenlaan in Soestduinen, die inderdaad thuis was, gewekt werd en op onderzoek ging. Hij was net te laat, want de daders waren al verdwenen. De bewoner waarschuwde de politie, die in de nacht van maandag op dinsdag omstreeks kwart over vier vaststelde, dat de insluipers waren bin nengekomen door een niet afgesloten deur. De politie stelde direct een onder zoek in de omgeving in, maar trof de daders niet meer aan. Ze waren ver dwenen met twee tassen met waarde papieren en twee diplomatenkoffer tjes. De tassen werden in de tuin terug gevonden, evenals later de koffertjes op de Schapendrift. Hier had vermoedelijk de auto van de daders gestaan. De insluipers bleken uiteindelijk een gouden munt en een aantal bank- chèques met bijbehorend pasje te heb ben buitegemaakt. Paspoorten rijbewijzen In vergelijking met '82 zijn in '83 min der aanvragen voor rijbewijzen inge diend. De cijfers: in '82 nog 4873 aan vragen, een jaar later liep het aantal terug naar 4238. Meer belangstelling voor de aanvraag van paspoorten. In 1982 kwamen min der dan 4000 personen daarvoor aan vragen indienen, in '83 steeg dit aantal tot 4266. Deze gegevens ontleenden wij aan het statistisch overzicht van de ge meente Soest. Een schade van 3.500 gulden heeft een onbekende dader veroorzaakt aan het interieur van de personenauto van P. J. uit Soest. Om in de auto te kunnen komen, waaruit hij de radio-cassette- recorder ter waarde van 1.200 gulden ontvreemdde, vernielde de dader niet alleen een scheerraampje, maar ge bruikte hij bovendien een koevoet om één van de portieren te forceren. Bo vendien vernielde hij bij het demonte ren van de radio een gedeelte van het dashDord. J. deed bij de politie aangifte van diefstal en vernieling. De Soester A. van D. deed aangifte van vernieling van een portier van zijn per sonenauto, die geparkeerd stond op de Libel in de wijk Overhees. Ook de Soester G. R. deed aangifte van vernieling. Van zijn op de Meidoorn- weg geparkeerde auto werden de ruite- wissers omgebogen en werd de an tenne afgebroken. Onder invloed gereden Op de Van Weedestraat hield de politie vorige week een 43-jarige bestuurder van een auto uit Hilversum aan, die op vallend rijgedrag vertoonde. Blaas- en bloedproef vielen in 's mans nadeel uit, zodat hij een rijverbod en een proces verbaal kreeg. Diefstal uit auto Een bewoner van de Anthonie van Leeuwenhoeklaan in Soesterberg ont dekte vorige week dat een onbekende zijn auto had opengebroken en er een radio-cassetterecorder uit had wegge nomen. Hij deed bij de politie aangifte wegens diefstal. l/'/Y 'tL'L- ii m KEiciFF. Middelwijkstraat 2 - 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 Tussen 18.00 en 20.00 uur Donderdag 2 augustus Kalfslever, spek ui - Sperciebonen - geb. aardappelen Vrijdag 3 augustus Tomatensaus - Geb. kabeljauw, ravigottesaus Gem. sla - Gebakken aardappelen Maandag 6 augustus Varkensoester - Bloemkool - Geb. of gek. aardappelen Dinsdag 7 augustus Groentesoep - Runderstooflapje - Andijvie - Gekookte aardappelen Woensdag 8 augustus Hongaarse Goulash - Rijst - Doperwten - Fruit Raad van State stelt Soest in 't gelijk Omdat de heer J. Westemijer aan de Mariastraat een opslagruimte heeft gebouwd die vijf meter langer is dan waarvoor hij vergunning had gekre gen, moet hij het teveel gebouwde ge deelte afbreken. De voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft het beroep van de heer Westemijer tegen het afbraakbesluit van Burgemeester en Wethouders van Soest verworpen. De bouwvergunning werd op 9 juni 1981 verleend en betrof het vergroten van een garage annex berging en opslag ruimte. De vergunning had betrekking op de bouw van een ruimte met een lengte van negen meter. De heer Westemeijer bouwde echter veertien meter. In februari 1982 schreven b. en w. de eigenaar aan om binnen een maand het teveel gebouwde af te bre ken. Indien de heer Westemijer dit zou na laten, zou de gemeente voor afbraak zorgen, op kosten van de eigenaar. Tegen deze aanschrijving ging de heer Westemijer in beroep. Hij stelde zich op het standpunt dat uit de bij de vergunning behorende tekening bleek, dat hij de opslagruimte met een lengte van veer tien meter mocht vergroten, althans met meer dan de lengte van negen meter die volgens B. en W. was toege staan. Naar het oordeel van de voorzit ter van de afdeling rechtspraak blijkt echter uit de tekening onmiskenbaar dat de verleende bouwvergunning be trekking heeft op een uitbreiding met negen meter. Onduidelijk? Indien de heer Westemijer twijfels zou hebben gehad omdat hem niet alles duidelijk was, dan had hij zich meteen tot de gemeente moeten wenden om die duidelijkheid wél te krijgen. Hij heeft dit evenwel nagelaten. Ook overigens is de voorzitter niet gebleken dat de heer Westemijer 'met vrucht kan stel len dat hij redelijkerwijs mocht ver onderstellen dat de bouwvergunning betrekking had op uitbreiding met een lengte van veertien meter, althans meer dan negen meter. De voorzitter van de afdeling recht spraak komt tot de conclusie dat de heer Westemijer in strijd met de ver leende bouwvergunning heeft ge bouwd. Burgemeester en Wethouders waren daarom bevoegd tot het beslui ten het buiten de vergunning gebouwde deel van de opslagruimte te laten af breken. Ook is het volgens de voorzit ter niet onredelijk dat B. en W. even tueel politiedwang zouden kunnen toe passen. Het belang van de heer Weste mijer is niet zo groot als het belang van de wettelijke voorschriften en het voor komen van een ongewenste situatie, waarop later anderen zich zouden kun nen beroepen. De bezwaren van de heer Westemijer zijn door B. en W. terecht ongegrond verklaard, aldus de voorzitter van de afdeling rechtspraak. Het door de heer Westemijer tegen die ongegrondver- klaring ingestelde beroep 'is kennelijk ongegrond, zodat voortzetting van de behandeling niet nodig is' en direct uit spraak kan worden gedaan. Die komt erop neer, dat de Soester vijf meter van de ruimte moet afbreken. Na aanrijding door gereden Op het Saenredamplantsoen werd vo rige week een auto aangereden, waar bij dé bestuurder zonder zich te melden doorreed. Een kennis van de eigenaar van de auto, die zelf met vakantie is, deed bij de politie aangifte. Afrastering vernield om te vissen Personeel van de Chemco aan de De Beaufortlaan in Soestduinen betrapte vorige week op het terrein van de fa briek drie jongelui van naar schatting 18 jaar, die in een van de vijvers aan het vissen waren. Daartoe hadden zij eerst een gat geknipt in de afrastering. De jongelieden zagen kans om te ont snappen. Bij de politie werd aangifte gedaan In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum aan de Steenhoffstraat liggen voor geïnteresseerden verschillende brochures gereed. Dat is bijvoorbeeld de "Wegwijzer-vergunning in de ruim telijke ordening" met daarin uitvoe rige informatie over bouwvergunning en aanlegvergunning. Verder de fol ders "Verhuis- en herinrichtingskos ten", "Verbetering particuliere huur woningen" (subsidieregeling voor de eigenaar-verhuurder'Lokatiesubsi- die houdt grondkosten betaalbaar" en "Servicekosten". In deze laatste folder wordt ingegaan op de servicekosten die bij huurders in rekening worden ge bracht. Tenslotte wordt geattendeerd op de drie brochures: "Huurprijzen van woonruimte 1984," "Bescherming bij huur van woonruimte" en "Huur en verhuur van kamers 1984". Ook hangen in het INFOrmatiecentrum de te keningen van de 18 woningen voor één- en tweepersoonshuishoudens die door de woningbouwvereniging St. Joseph gebouwd gaan worden op het terrein van de voormalige wasserij Hafkamp aan de Beetzlaan/Nieuwstraat. Woensdag 1 aug. LIVE MUZIEK TOM JANUS KWARTET MIDDELWIJKSTRAAT 2 - SOEST De grote, traditionele jaarlijkse ten toonstelling van Cecile Dreesmann wordt dit jaar voro het laatst in het Sin ger Museum georganiseerd van za terdag 24 november aanstaande tot en met zaterdag 15 december. Door de overvloed van uitnodigingen uit bin nen- en buitenland heeft zij besloten haar werk nadien uitsluitend nog te to nen zonder dat zij zelf bij de voorbe reidende activiteiten, die een dergelijk groots opgezette tentoonstelling vergt, betrokken hoeft te worden 'Tot Ziens' heet dan ook deze meest uitgebreide en gevarieerde expositie die Cécile Dreesmann tot dusverre in het Singer Museum heeft gehad. Op uitdrukkelijke wens van de kunstena res wordt er een 'mini tentoonstelling' Schatten Uit de Zee in verwerkt, spe ciaal gericht op kinderen, waaraan voor hen een prijsvraag is verbonden. Naast de naaldsculpturen wordt onder meer een geheel nieuwe reeks fasci nerende juwelen van Cécile Drees mann pptonnd, Bovendien een strikt gelimiteerde en genummerde serie emaille voorwerpen uit de Dreams Col- lection. De buitenlandse gast- kunstenaars van vroegere jaren zijn vertegenwoordigd door vader en zoon Cornelius uit Engeland met hun prach tige kunstvoorwerpen uit zilver" edel stenen en mineralen. De zalen zijn voor Er zijn bezwaren ingediend tegen de hinderwetvergunning voor Lindner die enkele weken op het gemeentehuis ter inzage heeft gelegen. Dat betekent dat burgemeester en wethouders de ver gunning zonder problemen kunnen af gegeven. De nieuwe vergunning is een belang rijke stap in het gevecht tegen de stank die Lindner bij bepaalde produktieprp- cessen verspreidt. In de nieuwe stuk ken staat dat daaraan een einde móet, komen. Lindner vertelde tijdens een hoorzitting enkele maanden geleden in contact te zijn met bedrijven die naver- branders kunnen leveren. Daarmee zou de stand bestreden kunnen worden. De apparatuur zou 2,5 miljoen gulden kosten. Met het bestellen van de apparatuur wacht het bedrijf tot de vergunning de finitief binnen is. Daarna kan het in stalleren van de naverbranders ook nog zeker driekwart jaar duren. deze bijzondere gelegenheid versierd met dromerige boeketten, ontworpen door Marian ten Bos, de dochter van Cécile Dreesmann. Deze laatste grote tentoonstelling wordt door Cécile Dreesmann zelf ge opend op zaterdagochtend 24 no vember om 11.30 uur. Het Singer Museum is geopend van dinsdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Maandag gesloten. Entreeprijzen: 3,50. Bij groepsbezoe ken vanaf 20 personen geldt een reduc tie van 1,- per persoon. Telefonisch reserveringen voor groepsbezoeken 02153-15656. Zowel in het gemeentehuis (afdeling I), in het INFOrmatiecentrum als in de Hulpsecretarie Soesterberg ligt ter in zage de "Eerste herziening bestem mingsplan Industrieterrein Soester berg". Deze herziening houdt een wij ziging in van het op 18 januari 1973 door de gemeenteraad goedgekeurde en op 27 februari 1974 door gedeputeerde sta ten gedeeltelijk goedgekeurde bestem mingsplan Industrieterrein Soester berg. Ook de Kroon heeft bij Koninklijk Besluit van 18 april 1979 eveneens ge deeltelijke goedkeuring gehecht aan het bestemmingsplan. De thans in procedure zijnde herzie ning heeft tot doel die delen, waaraan door gedeputeerde staten en de Kroon goedkeuring is onthouden opnieuw onder een planologische regeling te brengen. Tevens voorziet deze herzie ning in een ambtshalve aanpassing van de.voorschriften en de plankaart op en- rkele andere punten. In deze eerste herzie--- rüng wordt een juridische regeling getroffen van - de invliegfunnel,?'1 wordt de groenstrook tussen de be bouwing aan de Postweg en het indus trieterrein geregeld en wordt geregeld de bebouwing op de hoek van de Ster renbergweg en de rondweg Soester berg. Tot uiterlijk 15 september kan men schriftelijk bij burgemeester en wet houders eventuele bezwaren en of op merkingen ten aanzien van het ont- werp-plan indienen. Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. Birkstraat 2 Soest Tel. 02155 - 12874

Soester Courant | 1984 | | pagina 3