r Pub 50 jaar geleden in Soest d'OudeËnghe Op- rui ming 'Overstort rioolwater is ongevaarlijk' Provincie stimuleert werkgelegenheid V erkeersmaatregel Nassauplantsoen/Beatrixlaan Pastoor A. J. Spit schreef pastorale kroniek Autowerkplaats aan Hartweg moet sluiten Riolering voor Wieksloterweg en Verlengde Talmalaan 10 Augustus 1934 STERBERG 9TLAAN -'egen tussenwoning rsfoort rdij o.g. vraagt uw aandacht voor: Personeel gevraagd Medewerk st) er secretariaat/administratie Openbare commissievergadering Reglement Verkeersregels en Verkeertekens Verleende bouwvergunningen Rijksinstituut Zuivering Afvalwater: Vier miljoenen aan projecten harrie toonen assurantiën {Ég Vroegere kapelaan Petrus en Pauluskerk Soest Raad van State verwerpt beroep Dagmenu voorƒ11,50 T-SHIRTS Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soesters! PAGINA 4 WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1984 SOESTER POURANT PAGINA 5 GEMEENTE villa's op percelen van 120). royale open keuken Ruime badkamer met Diepe achtertuin (25 m) Rabobank Soest aange- ïrwaarden uw eventueel 3 60 m. Verd 2 grote f met vaste wastafel en fl apkamer. badkamer met M air. ligbad. 2e toilet en via vliezotrap naar zol- fé argruimte overleg. '9.500,- k.k. hier tuin en schuur met icht. Evt. overdekte stal- :o beschikbaar M5.- and ruime entree, ruime met parket, open keu- Miele-mbouwapp 1e Ikamer 2 grote en 1 amer 2e verd grote er iet onderhouden V.v. er overeen te komen 5.000,- k.k. et geïsoleerde ruime tfl. rustig gesitueerd 3 hofje. Voorzien van ie schuur. Geïsoleerd lazing (gehele woning) L-vormige woonkamer, verd. 2 grote slaap- klemere Ruime bad- id. 2e toilet en vaste 3t Ruime berging met ir grote zolderkamer im. '.t.k. ■000,-k.k. moderne bedrljfs- trljstaand woon- ruim 300 m?; ver- Op de verdieping intoorvertrekken en. Parterre: show- te hal, toilet. L-vor- let open haard en 'd plafond, royale i. kelder, serre met antoor/werkkamer. iapkamers, ruime e toilet, bergzolder bevloerd) ürect: woonhuis in lurvoor 35.000.- I,- k.k. f... umenl voor elke Bij de administratie van het Gas- en CAIbedrijf wordt op korte termijn gevraagd een: Functie-informatie - Opnemen en typen van brieven en verslagen - Typen van facturen en overzichten - Behandelen binnenkomende en uitgaande post; - Bijhouden centraal archief. Functie-eisen: - Bezit van diploma HAVO, aangevuld met een secretares seopleiding en/of enige jaren ervaring in genoemde werk zaamheden. Salaris Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring van 1.937,- tot 2.691,- bruto per maand (voor 21 jaar en ouder). Bij de selectie zal een vertegenwoordiging van het personeel van de afdeling worden betrokken. Sollicitaties binnen 10 dagen na het verschijnen van deze publicatie te richten aan de directeur van voormeld bedrijf, toezenden aan afd. personeelszaken, Postbus 2000, 3760 CA SOEST onder vermelding van vacaturenummer 84-9. Dinsdag 14 augustus: commissie financiën en grondbedrijf. De openbare vergadering wordt gehouden in de commissiekamer van het gebouw gemeentewerken en begint om 19.30 uur. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de agenda en de stuk ken inzien. Ook kan men telefonisch informeren welke agendapunten aan de orde komen. Verder kan men zich laten informeren over de moge lijkheid van het gebruikmaken van spreekrecht tijdens de commissie vergadering. Burgemeester en wethouders maken - gelet op het bepaalde in artikel 133 van het reglement Verkeersregels en Verkeerstekens - bekend dat zij hebben besloten het gedeelte van de Beatrixlaan gelegen tussen de Anna Paulownalaan en het Nassauplantsoen W.Z. en het gedeelte van het Nas- sauplantsoen W.Z. gelegen tussen de Beatrixlaan en de Irenelaan in beide richtingen open te stellen voor langzaam verkeer. Van dit besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het beroepschrift dient te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend te worden bij de Commissaris der Koningin in de provincie Utrecht, die een bewijs van ontvangst afgeeft. (Niet gebonden besluiten) Verleningd.d. 24-7-'84 io/> vernieuwen kantine, Bosstraat 102; bouwp^woonhpis^arkl^an,Sftcjjg K,gédi, 'Qsrlsr. .'èn 2364 bouwen woonhuis, De Colignylaan, sectie K. nrs. 1152 en 3055; vergroten/plaatsen erkers en plaatsen dakkapel, Van Weedestraat 231; vernieuwen magazijn, werkplaats en kantoor, Molenstraat 137. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. "oVergebisHSt? Het rijksinstituut voor zuivering van afvalwater is van oordeel dat er niets gewijzigd behoeft te worden in de ver gunning die Gedeputeerde Staten van Utrecht in 1981 hebben verleend voor het lozen van met regenwater ver dund overstortend rioolwater van het woonwagencentrum aan de Ko- ninginnelaan in Soest op een water gang daar. Het water stroomt daar vandaan verder naar de sloot langs de Jachthuislaan, het Oude Grachtje en de Praamgracht tot in de Eem. Het Rijksinstituut heeft zijn zienswij ze bekendgemaakt in het kader van de behandeling van een aantal be roepen bij de Kroon, ingediend door omwonenden en de milieuvereniging Soestdijk geen Stankwijk. De beroepen tegen de lozingsvergunning werden vorige week door de Raad van State behandeld. De indieners ervan waren niet aan wezig. De staatsraden spraken nog na over de ongelukkige wijze waarop de stuk ken in het gemeentehuis van Soest ter inzage waren gelegd. Zij vroegen ook door over het aantal lozingen op de sloot. De provincie gaat er van uit dat het slechts twee keer per jaar zo hard regent, dat de riolering de afvoer niet kan verwerken. Gemiddeld wordt een overstortfre- quentie van niet meer dan vijf keer per jaar ongevaarlijk geacht voor mens, dier en milieu. Staatsraad De Koster wilde weten of er inderdaad niet meer dan twee keer per jaar sprake is van een overstort. De woordvoerder van de provincie liet we ten, dat dit in de praktijk niet wordt nagegaan. Staatsraad De Koster: 'De berekeningen zijn dus theoretisch.' Gedeputeerde Staten van Utrecht, het dagelijks bestuur van de provincie, gaan met vier miljoen gulden de werk gelegenheid stimuleren. Hiervoor zijn achttien projecten uitgekozen. Het geld is door de minister van Economische Zaken beschikbaar gesteld voor pro jecten in de sfeer van de infrastruc tuur, bedrijfsterreinen en bevordering van de industriële en stuwende dienst verlenende activiteiten (het zoge naamde voorwaardenscheppend be leid). Binnen dat kader mag de provin cie zelf een bestemming voor het geld zoeken. In het voorstel van G.S. zijn vier pro jecten opgenomen, waarbij het om de verbetering van wegen gaat: de aanleg van de S4 in Amersfoort en de recon structie van de Amersfoortse weg in Bunschoten, de Hoge Biezen in IJssel- stein en de Vreelandseweg in Nigte- vegt. Vijf projecten betreffen een betere ont sluiting van industrieterreinen: Stork- Bepak (Utrecht), De Factorij (Veenen- daal), het Ambachtsverzamelgebouw (Nieuwegein), omgeving Koningsweg (Soest) kosten 150.000,-- en Sterre- baan Maarssen Het grootste bedrag, 630.000,- gulden, is bestemd voor de verbetering van de infrastructuur van een drietal gebie den in de stad Utrecht: omgeving Poortstraat, Twijnstraat en 't Goy- laan. Ook de scheepvaart zal van de beschik baar gestelde bedragen profiteren. De aanpassing van de havens van Wijk bij Duurstede en Amersfoort zal mede met deze gelden gebeuren. De plezier- vaart doet haar voordeel met de ver groting van de capaciteit van de Mijn- dense sluis bij Loosdrecht. Tenslotte komen de herinrichting van het Stiho-terrein in de Utrechtse wijk Witte vrouwen, de bewegwijzering van het Kanaaleiland in Utrecht en het her stel van twee historische watergangen en de daarbij behorende wegen in Kockengen op het voorstel voor. De beschikbaar gestelde financiën zijn bijdragen in de totale kosten van de projecten. De resterende gelden worden in de meeste gevallen door de betref fende gemeente aangevuld. Verwacht wordt dat Provinciale Staten het voor stel in september behandelen. Foto: Goos van der Wilt Burgemeester en Wethouders hebben besloten het besluit van 11 oktober 1983 voor wat betreft de instelling van één richtingsverkeer voor alle verkeer op de Beatrixlaan, gelegen tussen de Anna Paulownalaan en het Nassau plantsoen W.Z. en het gedeelte van het Nassauplantsoen W.Z. gelegen tussen de Beatrixlaan en de Irenelaan, in te trekken. Door middel van plaatsing van bord nr. 20 van de bijlage II van het R.V.V. -worden de gedeelten van de Beatrix laan en het Nassauplantsoen W.Z. ge sloten verklaard voor alle motorvier- tuigen. Beide gedeelten van wegen worden dus alleen in beide richtingen opengesteld voor langzaam verkeer fietsers en bromfietsers Bij hun besluit van 11 oktober vorig jaar hebben Burgemeester en Wethou ders overwogen dat het voorheen be staande éénrichtingscircuit voor motorvoertuigen op bovengenoemde wegen onvoldoende rekening hield met de verwachte toename van het verkeer door de komst van de winkels op de hoek Dillenburglaan/Van Weedestraat. Thans kan geconstateerd worden dat die toename van het verkeer wel heeft plaatsgevonden, maar niet in de om vang zoals werd verwacht. Door de verkeersmaatregel van vorig jaar wordt het fietsverkeer onnodige belem meringen opgelegd. Het fietsverkeer negeert zelfs de maatregel. Gezien de ervaringen met de voorheen geldende maatregel en de oplettend heid die daardoor blijkbaar is ont staan, zal in de praktijk het fietsver keer niet in konflikt raken met de overige verkeer. Reden voor burge meester en wethouders het Besluit van vorig jaar in te trekken en de borden nr. 20 te plaatsen. NBti4 verzekeringen - hypotheken - financieringen klarinet 14-3766 gt soest-tel. 02155-18049 Brommer met vervalst kenteken in beslag genomen Op de Burgemeester Grothestraat hield de politie vorige week een 17-ja- rige bromfietser uit Soest aan. Bij onderzoek bleek dat het kenteken plaatje was vervalst. Het was in de voor dit jaar voorgeschreven kleuren overgeschilderd. De brommer werd voorlopig in beslag genomen en de berijder kreeg een proces-verbaal. Bromfietser loopt gebroken been op Op de Koninginnelaan deed zich vorige week een ongeval voor, waarbij een 16-jarige jongeman uit Soest een ge broken been opliep. Hij reed met zijn bromfiets tegen een stilstaande auto aan en kwam ten val. Per ambulance moest hij naar Zonnegloren worden - V 1 10 Ongehoorzame hond moest maar buiten blijven In de hal van een flatgebouw aan de Plesmanstraat in Soesterberg troffen de bewoners vorige week een duidelijk zieke hond aan, waarvan de herkomst onbekend was. Men waarschuwde de politie, die ontdekte dat de hond het eigendom was van een inwoner van Soesterberg. Deze verklaarde met de hond - een boxer van ca. 6 maanden - te hebben gewandeld, maar toen het speelse dier niet naar hem wilde luiste ren maar naar huis te zijn gegaan. Voor straf moet de hond dan maar nachtje buiten blijven. Het dier bleek intussen zo van de kaart dat er een dierenarts aan te pas moest ko men, die het beestje behandelde. Baas en hond werden vervolgens weer ver enigd. Diefstal auto Een bewoner van de Plesmanstraat in Soesterberg deed in het afgelopen weekeinde bij de politie aangifte van de diefstal van zijn auto, een Opel met het kenteken 15-XL-29. De wagen had bij zijn woning geparkeerd ge staan. Van de hand van Pastoor A. J. Spit te Arnhem, die in de jaren 1958 tot 1967 kapelaan is geweest aan de Petrus en Pauluskerk in Soest en der halve voor velen in Soest geen onbekende, verscheen onlangs het boekje "Huisbezoek in Woord". Het behelst een groot aantal artikelen en verhalen die in de afgelopen jaren zijn verschenen in de parochiële uitgaven "Sint Janspost" en "Sint Janskrant". Pastoor Spit is verbon den aan de Sint Jan in de Gelderse hoofdstad. Belangstellenden kunnen het boekje bestellen door 15,- (inclusief portokosten) over te maken op giro 621801, ten name van A. J. Spit te Arnhem (met vermelding "Huisbezoek in woord" Ofschoon er geen bezwaren zijn van omwonenden en er in de wijk sprake is van meer bedrijfsactiviteiten, moet de autoherstel werkplaats van de heer F. J. Marsé aan de Hartweg 68 dicht. De afdeling rechtspraak van de Raad van State heeft het beroep van de heer Marsé tegen de weigering van het ge meentebestuur hem ontheffing van de zoneverordening Hinderwet te ver lenen, verworpen. Het bedrijf van de heer Marsé is geves tigd in het bestemmingsplan Soestdijk- 't Hart, op een gedeelte dat een woon bestemming heeft, waarbij winkels en cafe's zijn toegestaan. De autoherstel- werkplaats is niet in overeenstemming met de geldende woonbestemming. Soest hanteert de zoneverordening Hin derwet om te voorkomen dat hinder lijke bedrijven zich vestigen temidden van de woonbestemming. Hoewel de omwonenden geen bezwaar tegen het bedrijf hebben, stellen burgemeester II! f- l. lv ti l: C* B IK EETCIFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest - Tel. 02155-13331 Tussen 18.00 en 20.00 uur Donderdag 9 augustus Kippesoep - Haaskarbonade - Snijboontjes Gebakken of gekookte aardappelen Vrijdag 10 augustus Sjaslik - Gem. sla - Gebakken aardappelen - Vlaflip Maandag 13 augustus Champignonsoep - Wiener schnitzel - Worteltjes met peulen - Gekookte of gebakken aardappelen I Dinsdag 14 augustus Steak Westmoreland - Gem. groenten Geb. of gek. aardappelen - Fruitsla met slagroom J I Woensdag 15 augustus Tomatensoep - Grote gehaktbal - Spinazie J Gekookte aardappelen j en wethouders dat van reparatiewerk zaamheden, met name van het spuiten en uitdeuken, wel degelijk hinder er varen wordt. Volgens hen zijn deze be zwaren niet in voldoende mate te ondervangen door aan een hinderwet vergunning voorschriften te verbin den. In zijn beroepschrift deed de heer Mar sé een beroep op het gelijkheidsbegin sel. Hij verwees daarbij naar een veer tiental met name genoemde bedrijven in de omgeving. Het gemeentebestuur is echter van oordeel dat nergens spra ke is van een gelijk geval. Overigens gaf de heer Marsé als zijn mening dat de gemeenteraad van Soest al naar ge lang het uitkomt, verschillende feiten die in het kader van de hinderwetver gunning van belang zijn, hanteert, dan wel verwerpt indien hij zich daar op be roept. Bij de motivering van zijn be slissing tot weigering van ontheffing heeft de gemeenteraad feiten meege wogen, die niet bij deze beslissing aan de orde dienen te komen, aldus de heer Marsé. Hij wees er in zijn beroepschrift op, dat de autowerkplaats al bijna vier jaar zonder problemen wordt geëxploi teerd. Bij weigering van de ontheffing en dus gedwongen sluiting, zal hij auto matisch een beroep moeten doen op de bijstand. Naar het oordeel van de afde ling is dit argument niet relevant. Overigens vindt de afdeling het beleid van Soest niet onredelijk. Dat omwo nenden hebben verklaard geen bezwa ren (meer) te hebben tegen de aanwe zigheid van het bedrijf, is een zaak waar de afdeling geen rekening mee heeft kunnen houden, omdat die ver klaringen pas op de zitting werden voorgelegd. De afdeling komt tot de conclusie dat het gemeentebestuur niet in redelijk heid heeft kunnen besluiten de heer Marsé de gevraagde ontheffing van de zoneverordening Hinderwet te wei geren, en heeft daarom het beroep ver worpen. Diefstallen uit auto's Uit een auto van een bewoonster van de Akkeren werden vorige week een cas setterecorder en twee luidsprekers gestolen. Ook uit de auto van een be woner van de Veenbesstraat werd een cassetterecorder weggehaald. In bei de gevallen werden de auto's open gebroken. Pogingen tot diefstal uit auto's mislukt Onbekenden hebben vorige week tot twee keer toe geprobeerd twee auto's van inwoners van Soesterberg, die geparkeerd stonden aan de Generaal Winkelmanstraat open te breken. Beide pogingen mislukten. De eige naars deden wel aangifte bij de politie. Meikwagentje in brand gestoken Een inwoner van Soest deed vorige week bij de politie aangifte wegens vernieling. Onbekenden hadden een meikwagentje, dat zijn eigendom was, in brand gestoken. Het wagentje stond in een weilandje aan de Koningsweg. De aanleg van een rioolstelsel in het ge bied Wieksloterweg is noodzakelijk, enerzijds omdat een deel ervan ligt binnen het tweede waterwingebied, anderzijds uit het oogpunt van water kwaliteitsbeheer en grondwaterkwali teit. Burgemeester en Wethouders heb ben de raad nu voorgesteld een krediet van 1.422.500 gulden beschikbaar te stellen. Ook stellen B. en W. voor een krediet beschikbaar te stellen voor de aanleg van riolering in de Verlengde Talma laan. Hiermee is een bedrag gemoeid van 175.000 gulden. Op de investerings lijst stond de uitvoering van dit plan vermeld in 1986 voor een bedrag van 400.000 gulden. Hierin was een recon structie van de laan begrepen. Alleen het rioleringswerk kost 175.000 gulden. Dan wordt het wegdek dus niet ge wijzigd en wordt het trottoir weer in de oorspronkelijke staat gebracht. B. en W. delen de raad mee dat nog on derzocht is of er meer rioleringswerk zaamheden zijn die dit jaar uitgevoerd kunnen worden. Dit is echter niet het geval. Riolering in de Amersfoortse- straat in Soesterberg en in de Birk- straat in Soest kan nog niet aangelegd worden omdat de toestemming van grondeigenaren en rijkswaterstaat niet op korte termijn te verkrijgen is. Gezien de lengte van het riool en het aantal aansluitingen is het werk waar schijnlijk niet kostendekkend. Rio lering in de Verlengde Kolonieweg is dit jaar ook niet mogelijk, omdat hier voor een doorpersing onder de spoor lijn Soest-Soest-Zuid moet worden ge maakt. Deze werkzaamheden moeten door de Nederlandse Spoorwegen wor den uitgevoerd. Wieksloterweg Gaat het bij de riolering in de Verleng de Talmalaan om de aansluiting van 23 woningen, in het gebied Wieksloterweg kunnen 100 huizen worden aangesloten. Hiervoor stelt het rijk een bijdrage be schikbaar. Onderzoek heeft uitgewezen dat door de verspreide be- Te kust en te keur. Zoek maar uit vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel/12424 Soest bouwing langs de Wieksloterweg en de grote lengte hiervan, een normaal vrij- verval-rioolsysteem veel te kostbaar en in feite niet haalbaar is. Het gebied leent zich echter uitstekend voor toe passing van een systeem, waarbij het huishoudelijk afvalwater van wo ningen en bedrijven door kleine leidin gen afgevoerd wordt. Het regenwater moet dan op het oppervlakte- dan wel het grondwater geloosd worden, zodat hier sprake zal zijn van een gescheiden rioolsysteem. De provincie heeft toegezegd het kre diet zo snel mogelijk goed te keuren om het jaarlijkse verlies op dit project zo klein mogelijk te houden. Het voordeel van een Kermis Bij de behandeling van het adres der verschillende kerkelijke groepen tegen het kermisgedoe in deze gemeente, vond de heer Endendijk de ge legenheid nog op een en ander de aandacht te vestigen. Alhoewel hij moest erkennen, da( de raad in deze niets te zeggen heeft, 't geen trou- weps^aan. inzenders wel bekend was, en'dus dié motiveering van hét col- legè juist was, omdat alleen bij den Burgemeester (mpar dan ook bij hem alleenhét récht tot gunning of weigering berust, toch wenschte hij uitte spreken, dat inhoud en strekking van het adres zijn volle instem ming had, waarom hij de hoop koesterde, dat ook de Burgemeester daaraan zijn volle aandacht zou schenken. Inzonderheid met het oog op de tijdsomstandigheden werd het volgende ter illustratie door hem medegedeeld. De Burgemeester van Amers foort weigert een kermis, om te voorkomen, dat de mensen, die niet al leen een beperkt maar vaak een veel te laag inkomen hebben, in de ver leiding zouden komen, om nog een deel daarvan aan kermisgenot te of feren. Daarentegen beroept de Burgemeester van Hoogland (een randge meente van Amersfoort evenals Soest) er zich op, dat hij aan de ge meente niets kost, want zijn salaris kan gemakkelijk betaald worden uit de inkomsten der vermakelijkheidsbelasting (in 1933 o.a. 5500,-), welk bedrag natuurlijk voor het overgroote deel betaald werd door inwoners van Amersfoort, ongerekend de 10 duizenden guldens, die de kermis exploitanten meeslepen. Dat die heeren met geen klein dagloontje tevreden zijn moge blijken uit den eisch, tot schadevergoeding, door die heeren gesteld aan het ge meentebestuur van Laren, toen, wegens 't overlijden van Prins Hen drik, de kermisvermakelijkheden 3 dagen moesten worden stopgezet, n.1. ƒ40.000,-. Wel de moeite waard voor Burgemeesters om eens over die dingen te- denken Het snelverkeer Het is ontstellend, zooveel slachtoffers het moderne verker eischt. Voor al in deze vacantiedagen is dat scherp tot uiting gekomen. Te verwon deren valt een en ander echter niet, als men nagaat, hoe de trekgeest in de menschen levendig is geworden en dagelijks heele karavanen te voet, per fiets of soortgelijk voertuig hunne haardsteden ontvlieden om "buitenaf" vertroosting te zoeken in hun beslommeringen van den ar beid. Naast dat gemoedelijke trekken is een ontzagelijk snelverkeer ko men te staan, hetwelk van jaar tot jaar in beteekenis toeneemt. De jongste statistieken geven ons eenige cijfers uit het jaar 1 Augustus '32 tot 1 Augustus '33. We leeren, dat in de genoemde periode, ondanks cri sis en werkloosheid, het aantal motorrijtuigen is vermeerderd met 9095. Daaronder waren 4200 personenauto's. In totaal loopen thans 180.343 motorrijtuigen over onze wegen. We zijn voorts nog steeds circa 33.000 motorrijwielen rijk, 3800 autobussen, circa 50.000 vrachtauto's. Per cir ca 35 inwoners van ons land, vrouwen en kinderen inbegrepen, tellen we een motorvehikel in een of anderen vorm aan. Blijf daér nu maar eens gezond bij Kinderen op reis Een twintigtal kinderen brengen als "vertegenwoordigers" van onze onderwijs-instellingen momenteel een bezoek aan Amerika. 't Is nu de tijd dat kinders reizen, Niet meer zooals het vroeger ging, Al is dat ook voor oud're lieden Nog steeds een blijd' herinnering. Toen ging 't - per voet - in de vacantie Misschien per tram naar onze zee, En kreeg j' een emmer en een schopje, Plus nog een zak met zuurtjes mee. Voor 't kind verand'ren ook de tijden, En ook d' ontspanning aan de zee, De kind'ren laten zich nu rijden En gaan met autobussen mee. Zoo schokken zij door 't fraaie landschap, En hossen grondig door elkaar, Maar 't is voor hen de dag der dagen, Het is de mooiste dag van 't jaar. Zelfs is een uitverkoren groepje Al naar Amerika gegaan, Op klompen en in Zeeuwsche kleeren, Of met een Friesch costuumpje aan. Als Volendammers, Markerinnen, Want het Amerikaanse brein, Mocht toch, o schande, eens gaan denken, Dat wij gewone menschen zijn Wie heeft de dwaasheid uitgevonden, Van dit krankzinnig avontuur? Die levende reclamepoppen, Voor deze "Hollandse cultuur" Om kinderen te gaan fêteeren, Wellicht tot harde; schade en schand. Als grootste menschen en in kleeren, Die mooi slechts zijn in eigen land. Wat zijn we toch weer vooruitstrevend, Op voorbeeld van het dollarland Waar geld meer waard is dan de menschen, Machines meer waard dan verstand, Maar als je vijftien bent geworden, En "zeer verstandig" opgegroeid, Dan wordt het tijd, dat het karakter Voor goed en grondig wordt verknoeid.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5