Andries Schokker zoekt nieuwe aanwas voor Rode Kruis-colonne wat, Natuur p Nabij mmmm - Bij ons op Soest HOUT- Doe-wandeling rlam Soest ~%Jgtè3 De barak t iü NOG NOOIT DU/ELBIER GEDRONKEN? PROBEER NET EENS BIJ: STRAK EN STRALEND iaard Ipbby Excursie naar Friesland harrie toonen assurantiën Luisteren en kijken naar 'Avant Courir' drum bugle Corps Baarn/Eemnes orchal aarmode PAGINA 12 WOENSDAG 22 AUGUSTUS~19ËW~ SOESTER COURANT PAGINA 13 oeken, sportkleding is) wordt nu bij 40° jat de kleuren wor- ll met TAED Plus dijk voor kleuren en onderzoek blijkt dat 'lus Systeem beter nefabri kanten heb- etest en bevestigen sprestatie in het bij- emperaturen. 'as bij 9(P en 'op de rhoud in en om uw oten, riolering, c.v., mvegen enz. CEBEDRIJF 59-16655 JING, (bouwjaar 1980) r en zeer ruime tuin. 5, dubb. beglazing en woon-eetkamer 38 m2 1e verd.: zeer grote voorh. 2), één slaap- dkamer met douche, nogelijkh. voor ligbad, naar zolder met moge wee sl.kamers. i0,-k.k. 3Het enige dat we van de mensen vragen is een beetje inzet.3 Oorlogsgeweld, aardbevingen, over stromingen en andere al dan niet door de natuur teweeggebrachte rampen - dat zijn de beelden die waarschijnlijk de meeste mensen met hun geestesoog aanschouwen als de woorden "Rode Kruis" horen. Als er van het werk van deze hulporganisatie iets wordt ge toond, bijvoorbeeld op de televisie, gaat het doorgaans over dergelijke weinig opwekkende zaken, die zich - gelukkig maar, zou je kunnen zeggen meestal afspelen in vreemde landen, "ver van ons bed". Dat het Rode Kruis in dat opzicht ook heel dichtbij een rol van grote bete kenis speelt, althans kan spelen, is iets dat veel mensen ontgaat. Er ge beuren immers maar weinig rampen in Nederland, laat staan in Soest. Toch is er in Soest een vrij grote groep van gemotiveerde, enthousiaste men sen die vrijwel wekelijks of nog vaker zeer intensief in de weer zijn met deze en andere zaken. Dat zijn de vrijwil ligers van de Rode Kruis Colonne van de afdeling Soest/Soesterberg. Naast andere takken van het Rode Kruis werk, zoals de Welfare-afdeling en de Bloedtransfusiedienst, vormt de colon ne een belangrijk onderdeel in de hulpverleningsorganisatie, die bij eventuele calamiteiten in oorlogs- of vredestijd - samen met andere organi saties - een enorme taak te vervullen heeft. Vooral sinds de plannen voor de opheffing van de BB en voor een ge heel nieuwe organisatie van de hulp verlening vaste vorm hebben gekre gen is het takenpakket van de Rode Kruis Colonne belangrijk verzwaard. Dat blijkt duidelijk in een gesprek met Andries Schokker, plaatsvervangend commandant van de colonne Soest/ Soesterberg. Als er een ramp plaats vindt is het Rode Kruis grotendeels verantwoordelijk voor de eerste op vang van gewonden en moeten van de colonnes de eerste "levensreddende" handelingen komen. Voorbeeldfunctie Dat de colonne Soest de zaken goed en serieus aanpakt mag duidelijk wor den uit het feit dat zij - met een aantal andere colonnes uit omliggende plaat sen die samen het district vormen - —T-7-Tj Andries Schokker. Foto' Goos van der Wilt Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude m ensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed TJ toen, wat gebeurde er precies in Soest, hoe zat dat eigenlijk? In "Bij óns op Soestpubliceert de Soester Courant verhalen van echte Soesters die in deze gemeente zijn geboren of getogen. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. In de tiende aflevering van deze serie vandaag: De los-arbeider: "Ik ben geboren in het Veen aan de WIeksloterweg nbm- mer één. In het Soesterveen woonden vroeger de armste mensen van Soest. Heiboertjes met een geit en slonzige kinderen, gehuisvest in plaggehutten. Uit Soest verdreven leefden ze in het laagste deel van de gemeente waar het land tussen de talrijke sloten werd "aangemaakt" met klandestien zand van de Eng, dat ze 's nachts stiekum naar het Veen kruiden. De kinderen hadden roodvonk, water pokken en zwarte spuw. Op de Lage Vuursche stond in het bos een barak waar zieke kinderen werden heenge bracht, die niet meer beter werden. We hadden het altijd over 'de barak'. Al leen de taaien kwamen terug. Moeder weigerde, want een ziek kind dat daar naar toe ging, zag je nooit weer, volgens tante Mien die daar het schoonmaken verzorgde en één glazen oog had, omdat er een keer met een vork in was geprikt. De dokter zei tegen moeder: dan zoek je het zelf maar uit. En de dominee preste onze ouders om besmetting tegen te gaan. Dat werd dus ruzie en daarom zijn de laatste broertjes en zusjes niet meer gedoopt. Ik ben, denk ik, ook niet ge doopt, maar dat heb ik nooit gevraagd. Moeder was een flink, wilskrachtig en sterk mens. Ze had elf kinderen en een paar miskramen gehad. Uren duurde het 's nachts voor juffrouw Westra, de baakster, met de boerenkar arri veerde. Ik woog drieënhalf pond, omdat ik twee maanden te vroeg was ge boren. In de kamer telde je twee bedsteeën. In de ene sliepen de ouders die aan 't voe teneind een soort kribje hadden ge maakt waarin de baby sliep, in de andere bedstee lagen zes kleine kinderen als een nest jonge muizen. Op zolder sliepen de volwassen broers en zusters. Naast de deur stond een "sivière-kast" waarvan de onderste la dienst deed als wieg. Twee houten blokjes moesten verhinderen, dat iemand bij het openen van de deur de la dichtschoof, want an ders stikte het kind in de wieg. Dat is een keer bijna gebeurd. Zoute vis Het water stroomde langs ons huisje. Met een klomp schepten we het drink water uit de sloot. Als de Wieksloot droog stond, sloeg vader een put, waar ook de eenden zich in wasten. Met kaasdoek werd het water gezeefd in de wastobbe. Als de koekoek riep in het voorjaar renden we naar huis om het moeder te vertellen, want dan mochten we op blote voeten lopen. De klompen en de zwarte kousen gingen uit, de voe ten konden weer genezen van de kors ten die er op zaten. We speelden op de bleek met lege garenklosjes, schors en denneappels. Je kon naar hartelust vissen en slootje springen, schaatsenrijden en scholletje trappen. We zochten bramen, plukten veenkolvers en maakten heimandjes, die werden verkocht langs de oude Scestdijkerstraatweg waar de deftige rijtuigen en koetsjes langskwamen die een ommetje maakten. Of we liepen ouwe Jan Vetter tegemoet, die uit Baarn kwam en hier voor acht cent zoute vis verkocht langs de deur. Hij liep altijd op sloffen, een leuke kerel. "Dat is geen eten," zei mijn vader, die in het bos van Insinger werkte, "je zuipt je dood." Ik heb een prachtige jeugd gehad. We hadden niets en we hadden van alles. Heel Soest was van ons en daarom houd ik van Soest. Bij het Pluismeer zochten we sparrenotten, dat zijn den neappels, die in Utrecht verkocht wer den door Klaas "Pomp" aan de water en vuurwinkels. Hij bracht ze dan met hit en kar. Zijn vrouw ging vaak mee. We noemden haar Dirkje "Stap", omdat ze nooit thuis was. Het is twee keer gebeurd, dat ze onderweg in de wagen een baby kreeg. Ouwe Jan van de Broek, de paarden koopman, had een huifkar en onder hield een expeditie naar Utrecht. Hij bezorgde andijvie, snuisterijen, een zak peren of ;/ieke dieren bij de Veeart senijschool. Of je huurde een veewagen om 's nachts een ziek beest weg te brengen of een drachtige koe. "Felici teer de boer van mij," zei de prof al tijd. Dat heb ik tientallen keren ge daan. Zo heb ik dieren leren begrijpen. Of ik werkte op het landgoed Pijnen burg van zes uur 's morgens tot zes uur 's avonds voor zes gulden, zaterdags tot half één. Vader had een houthandel en verkocht takkebossen om verzink- stukken van te maken. Ik karnde of verkocht metselzand. Ik castreerde biggen als keuensnijder en opereerde kippen met een zakmesje. Dan moest de krop opensnijden, die helemaal dicht zat en opgezwollen was van het hooizaad. Eerst zo'n hals kaal knippen en met groepe zeep ontsmetten, open snijden en weer dichtnaaien met wit garen, naald en draad. Je moet wel zorgen dat je korte en schone nagels hebt, zei de veearts. Ik keek gewoon hoe hij het deed en dat kon ik ook." JAN VISSER. voor heel Nederland een "voorbeeld functie" voor de rampbestrijding heeft gekregen. "Utrecht is het enige district tot dusver dat zich zo intensief bezighoudt met het nieuwe draaiboek dat is opgesteld. Maandelijks vinden in Soest vergaderingen plaats ter voor bereiding van een videoband, over het inrichten van een Verzamelplaats Ge wonden (zeg maar een soort noodhos pitaal) die straks in heel Nederland gebruikt moet gaan worden." Als plaatsvervangend commandant is Andries Schokker is geval van nood de man die het commando op zich moet nemen van zo'n verzamelplaats. De "echte" commandant van de co lonne Soest/Soesterberg is de arts Ruud von Bartheld, maar die zal dan zeker in zijn eigen functie werkzaam moeten zijn bij de bestrijding van de gevolgen van de ramp. Toch is de rampbestrijding maar een onderdeel van het werk van de colonne. "Het grote werk is eigenlijk de dienst verlening", vertelt Andries, "zoals bij sportevenementen en belangrijke ge beurtenissen waarbij veel mensen aan wezig zijn." Als voorbeelden noemt hij de Tulpenrally, de Trialhlon, de Avondvierdaagse en de vredesdemon stratie in Soesterberg, maar ook de 'open dag' van de luchtmacht, die op 1 september op de vliegbasis Soester berg plaatsvindt. "Dan richten we op de basis een complete Verzamelplaats Gewonden in." Vrijwilligers! Andries benadrukt in het gesprek een en andermaal dat het bij deze speci fieke Rode Kruistaak om vrijwilligers gaat, die in feite kosteloos en in hun eiger. vrije tijd beschikbaar zijn, "al krijgen we vrij regelmatig bijdragen voor het gebruik van-de bus of voor het Rode Kruis in het algemeen. Een enkele keer stuit je nog wel eens op het misverstand dat men denkt dat we beroepskrachten zijn." De derde "poot" van het colonnewerk is de ziekenverzorging, met name in de Rode Kruis-vakantietehuizen en op de "Henri Dunant", het schip dat speciale reizen maakt met langdurig zieken en gehandicapten. Van de ongeveer 30 mensen die mo menteel de colonne vormen is lang niet iedereen maximaal inzetbaar, verduidelijkt Andries. "Er zijn er heel wat die nog in opleiding zijn. Het is moeilijk aan te geven hoeveel mensen je eigenlijk nodig hebt, maar we zou den er wel zestig kunnen gebruiken. Niemand hoeft voor dit werk volmaakt te zijn, er is voor iedereen wel een plaatsje." Dat de colonne eigenlijk te klein is om het werk goed aan te kunnen is Andries onlangs gebleken bij de grote oefening in Amersfoort, waaraan door diverse hulporganisaties uit de regio werd deelgenomen. "Je ont dekte gaandeweg dat de mensen die de gewonden moesten vervoeren veel te vermoeid raakten, maar we hadden geen mensen achter de hand om ze af te lossen. Bij zoiets blijkt dan dat we in feite maar met een minimale be zetting draaien: het kan net, maar je houdt ook mets over. Versterking De colonne heeft dus over de hele linie een flinke versterking nodig. "Als er echt iets gebeurt, "is maar ongeveer V3 van de mensen,ierbereiken. Daar moet je van uitgaan. In feite zouden we dus driemaal zoveel inzetbare men sen moeten hebben, op z'n minst een man/vrouw of 60. Dan kunnen we onze taken goed aan." In de opleiding blijken ook nogal wat mensen af te vallen. Andries: "Je mag al blij zijn als je ongeveer de helft van de mensen uit de opleiding over houdt. Soms blijkt het werk toch te veel gevraagd te zijn, al komt dat juist doordat er te weinig mensen zijn, en soms hebben de mensen ge woon andere verwachtingen. De colonne in Soest/Soesterberg is al vrij oud. De oprichting moet in de buurt van de Tweede Wereldoorlog ge zocht worden, maar daar is Andries niet helemaal zeker van. "Wel heeft de colonne jarenlang een nogal kab belend bestaan geleid. Dat kwam ook doordat we in Soest niet over een eigen onderdak beschikten. Er werd lange tijd gezworven, bij de brandweer kazerne, bij de kruisvereniging. Onderkomen Voor het Rode Kruis in het algemeen, maar voor de colonne in het bijzonder is het dan ook een keerpunt in het bestaan geweest toen - in april vorig jaar - "de Zonheuvel" als permanent onderkomen betrokken kon worden, de voormalige directiewoning van Zonne gloren in de bocht na het ziekenhuis aan de Soesterbergsestraat. "Al dat zwerven, met medeneming van al het materiaal, heeft de gezonde ontwik keling van de colonne in de weg ge staan. Dat is nu over." De colonne is verreweg de meest in tensieve gebruikster van het Rode Kruis-gebouw. Niet alleen voor de talrijke vergaderingen, maar ook voor de cursussen, waardoor het gebouw zeer intensief wordt benut. "Elke donderdagavond draalt hier het hele programma", aldus Andries. "Wie be langstelling heeft kan dan komen kij ken - we zijn heel gastvrij." Hoewel de opleidingen pas weer op 1 januari van start gaan begint het sei zoen voor de colonne al op 30 augustus a.s. volop te draaien. Waarom er zo veel tijd tussen zit legt Andries als volgt uit: "De nieuwe mensen moeten eerst een beetje ingevoerd raken en ook op hun gemakt een keus voor de opleiding moeten kunnen maken." De opleidingen omvatten in feite vier cursussenIn de eerste plaats de basis cursus voor levensreddende hande lingen, speciaal bedoeld voor mensen die niet de hele EHBO-cursus willen afwerken; in de tweede plaats de EHBO- cursus, die opleidt voor het officiële EHBO-diploma; in de derde plaats de 'basisopleiding' van het Rode Kruis, vooral gericht op de begeleiding en verzorging van langdurig zieken, en tenslotte de G.O.R.-cursus, de Gewon- denzorg Onder Rampomstandighe den. Waanzin Andries geeft toe dat het op z'n zachtst gezegd wel enigszins merkwaardig aandoet dat twee verschillende organi saties zich in Soest met dergelijke op leidingen bezighouden. Ook de plaat selijke EHBO geeft immers de EHBO- cursus en de GOR-opleiding? "Het is inderdaad waarzin dat twee organisa ties op hetzelfde werkterrein zo vol strekt ongecoördineerd te werk gaan, zeker met het oog op de nieuwe ont wikkelingen. Er zijn vroeger nogal wat strubbelingen geweest tussen Rode Kruis enerzijds en EHBO anderzijds, en nog altijd heerst er een sfeer van gewapende vrede." Er is een tijd geweest dat de colonne de leden doorverwees naar de EHBO- vereniging om het diploma te halen. "Dat leidde echter tot een misver stand. Als ze weer bij ons terugkwa men kregen we boze telefoontjes van de EHBO, dat we hun leden opslok ten, en dat terwijl ze alleen maar voor de opleiding naar de EHBO waren ge stuurd!" Andries zelf volgde exact die weg en kreeg als Rode-Kruisman ook zijn op leiding bij de Soester EHBO. Sinds 1983 is hij echt actief bij de colonne betrokken; voordien lieten zijn werk zaamheden er nauwelijks de tijd voor. Zijn persoonlijke motivatie ontleent hij vooral aan de ervaringen die hij in het ouderlijk huis opdeed. "Mijn moeder was zwaar gehandicapt en ging wel eens naar een vakantiehuis. Niet alleen voor haar, ook voor de thuisblijvers was dat dan even een enorme bevrijding. Dat heeft me des tijds erg aangegrepen." Binnenkort vertrekt Andries met een bus met rol stoelpatiënten voor tien dagen naar Beieren. "Dat is ontzettend leuk werk, maar doodvermoeiend." Op-poten- zetter Wat hem aantrok in het Rode-Kruis werk was later vooral de organisato rische kant. "Er is een enorm gebrek aan mensen die kunnen organiseren, en ik zelf werd gaandeweg sterk ge boeid door de problemen van een ram penorganisatie. En bovendien: "Ik ben 'op-poten-zettervan beroep. Terugkomend op de verhouding Rode Kruis en EHBO merkt hij op: "Het gemeentelijke rampenplan voorziet in de inschakeling van alle organisa ties, hoe verschillend ze ook zijn. Die zullen dus moeten samenwerken. Maar ook daarbuiten zou het prettig zijn als we kontakt zouden houden, bijvoor beeld voor wat betreft de dienstver lening. Ik zie geen reden waarom beide organisaties niet een nauw samen werkingsverband zouden aangaan en de competitiesfeer zouden laten rus ten. Maar zover is het kennelijk nog niet..." De colonne zoekt nieuwe aanwas. Fi nanciële problemen zijn er eigenlijk niet, al moet er gewerkt worden met een heel beperkt budget van 10.000 gulden per jaar. Dat komt uit de con tributies en de donaties. "We hebben natuurlijk nog wel wensen." Naast de PAM-wagen - Personeels/Ambulance/ Materiaalwagen - waarop de colonne overigens niet weinig trots is, is er bijvoorbeeld behoefte aan een EHM- wagen - Eerste Hulp Materiaal-wagen - "maar die kost een vermogen!" Dat "vermogen" bedraagt 6000 gulden, legt hij later uit. Ofschoon de colonne wel financieel afhankelijk is van de grote Rode Kruis-afdeling Soest/Soes terberg neemt zij toch een betrekkelijk zelfstandige plaats in. "Dat moet ook wel, om de taak in voorkomende ge vallen zo goed mogelijk te kunnen uit voeren", vindt Andries. Maar meer nog dan om geld zit de colonne te springen om nieuwe, enthou siaste mensen met allerlei vaardig heden. "De samenstelling van de co lonne is heel gevarieerd. Het zijn in het algemeen redelijk jonge mensen, vooral vrouwen. We zoeken dus vooral nog wat technisch geschoolde mannen. Doordat we momenteel niet al te veel mensen hebben moeten we vrij veel diensten draaien. Om een voorbeeld te noemen: vooral de chauffeurs,, waar van we er eigenlijk maar twee h'eblien,' zijn bijna ieder weekend in touw. Dat vergt heel wat van die mensen. En op de Henri Dunant gaan meestal ook zo'n 7 of acht van onze mensen mee, als wij aan de beurt zijn." Dynamischer De laatste jaren heeft de colonne een aanzienlijke verjonging ondergaan, vertelt Andries nog. "Het geheel heeft een wat dynamischer karakter gekre gen, ook al door de nieuwe taken die ons zijn opgelegd." Hij benadrukt dat het - behalve bij oefeningen of echte rampen - bij de colonne heel gemoede lijk toegaat. "Maar wel gediscipli neerd. Anders loop je onherroepe lijk vast en ondermijn je 't moreel." Vandaar de vrij strikte eis aan de le den om elke donderdagavond aanwezig te zijn, niet alleen voor de opleidingen, maar ook voor het bijvullen van de verbandtas waarover ieder lid be schikt. Die moet altijd helemaal in or de zijn, om in geval van nood bij de dienstverlening op een adequate ma nier eerste hulp te kunnen verlenen. "Al valt de aanwezigheid van de Rode Kruis colonne soms niet op, het is bij heel veel gelegenheden toch belang rijk dat er iemand van ons is." In dat verband geeft Andries nog een korte aanvulling van het lijstje dat hij eer der opsomde: de Oude Ambachten markt, sporthal Beukendal, voetbal wedstrijden, bejaardenbustochten, wandeltochten, braderieën etc. Gelukkig denken de meeste organisa toren van al dat soort evenementen in het algemeen goed aan de mensen van de colonne. "Maar soms lijken de mensen wel eens te vergeten dat we ook maar vrijwilligers zijn, die op zo'n dag ook behoeft hebben aan enige ver zorging, zoals eten en drinken." "Ach", zegt hij aan het einde van het gesprek. "Soms lijkt het wel eens wat op de padvinderij, als we die mooie uniformpjes aan hebben. Maar de hiërarchische lijnen spelen eigenlijk geen rol, alleen als het echt menens is natuurlijk wel. En verder is de co lonne gewoon een fijne club van men sen, die van tijd tot tijd ook wel eens een gezeliige avond met elkaar heb ben." Wie belangstelling heeft kan de colon ne binnenkort goed aan het werk zien: op 1 september, tijdens de open dag van de luchtmacht. Even daarvoor op donderdag 30 augustus, is het Rode Kruis-huis "De Zonheuvel" weer open, waar nieuwe mensen bijzonder harte lijk welkom zijn. "Het gebeurt alle maal op basis van vrijwilligheid", her haalt Andries nog eens. "Niemand hóeft iets. Het enige dat we van de mensen vragen is een beetje inzet. ■RESTAURANT BURG. GR0THE5TRAATI6 SOEST. 02155-17249 Inbraak Laanstraat Vorige week vond een inbraak plaats in het gebouw van een levensmiddelen organisatie aan de Laanstraat. De da ders zijn het gebouw vermoedelijk via de kantine binnengedrongen. Zij door zochten verschillende ruimten en na men tenslotte twee geldkistjes met zowel Nederlands als buitenlands geld mee, met een gezamenlijke waarde van bijna 1600 gulden. Wij zijn verantwoordelijk voor Strak en Stralend Autospuitwerk en niet alleen dat P. Stalenhoef autoschade 1 e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het Itcimeifc voor vakwerk Grote keuze Koninginnelaan 48 Soest 02155-12245 IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Op zondag 26 augustus a.s. organiseert het I.V.N.-Eemland voor de eerste keer een zgn. doe-wandeling. Men kan starten tus sen 14.00 en 15.00 uur op het parkeerter rein van ziekenhuis Zonnegloren. Daar krijgt men een routebeschrijving en kan men rustig in het eigen tempo rondwan delen. Tijdens die doe-wandeling wordt er na tuurlijk een stuk gewandeld. In dit geval is het niet zo dat men in een groepje niet een gids (zoals men gewend is van de maan delijkse wandelingen) rondloopt, maar geheel zelfstandig, in eigen tempo een be paalde route loopt. Onderweg komt men een aantal posten tegen. Bij elke post staat een bepaald onderwerp centraal. Als men tijdens de rondwandeling bij een post komt, zal er over dat onderwerp iets ver teld worden, maar het kan ook gebeuren dat men zelf iets moet doen. De deelne mers zullen actief moeten zijn; zelf goed luisteren, zelf iets op moeten zoeken, zelf moeten rondsnuffelen. Deze eerste doe- wandeling vindt plaats a.s. zondag 26 au gustus in het gebied achter ziekenhuis Zonnegloren, een gebied waar zandver stuivingen, verschillende naald- en loofbo men, oude heideveldjes en ook nog oude begroeide vuilstortplaatsen te vinden zijn. De opdrachten bij de posten sluiten hier nauw bij aan, o.a. het herkennen van ver schillende soorten bomen, luisteren naar vogelgeluiden, kijken naar soorten denne- kegels, het leven bij een mierenhoop, het onderzoeken van een strooisellaag, enz. Als het die zondagmidag ook nog redelijk zomerweer is, belooft het een gezellige, zinvolle middag te worden. Zaterdag 1 september a.s. organiseert de werkgroep "excursies" van I.V.N.-Eem land een excursie naar Friesland voor werkende leden, donateurs en belangstel lenden. Onder leiding van I.V.N. nutuur- gidsen te Wolvega zal in twee op zich zelf geheel verschillende natuurgebieden worden gewandeld. Ten eerste de "Lindenvallei", een gebied waar vóór 1822 veen werd afgegraven. De sporen daarvan zijn in de vorm van dicht groeiende petgaten nog goed te zien. De puur uit plantenresten bestaande bodem wordt begrensd door het meanderende riviertje de "Linde." Voor dit gebied is laarzen aanbevolen. In de middag gaan we naar de "Dellen- buren," een heidegebied op een geacci denteerd grondmorene landschap. Daar vinden we in enkele diepe kommen veen- vorming en de flora van zowel lage als hoge heide is nog volledig aanwezig. We gaan per autobus vanaf Amersfoort via opstapplaatsen in Soest en Baarn naar Wolvega. Vertrek vanaf Amersfoort 7.00 uur. We zijn c.a. 18.00 uur weer terug. Voor belangstellenden zijn nog enkele plaatsen in de bus beschikbaar. U kunt zich melden bij de werkgroep tel. 02155- 13519. Kosten: voor I.V.N.-leden 25,-, voor niet leden 27,50. verzekeringen - hypotheken - financieringen j klarinet 14 - 3766 gt soest - tel. 02155-1 8049 Op 25 augustus 198-1 zal dium bugle corps "Avant Courir" een uitvoering ge ven in de Lage Vuursche. Van 4 tot 5 uur 's middags kunt u genie ten van de sinds 1 januari 1984 samen werkende muzikanten van de "Excelsior Band Baarn" en "In Aethere Musica" uit Eemnes. "Avant Courir" is aangesloten bij de stichting Drum Corps Holland. Dat betekent, dat het corps een bepaald instrumentarium bezit en ernaast de muzikanten en ook een color guard is met vlaggen en spinners/rifles. Deze stichting stelt zich ten doel het peil van de nederlandse showcorpsen zowel in muzikaal als in show-technisch opzicht te verbeteren. Het uniform van het corps is in eigen be heer- gemaakt, naar een ontwerp van Thijmen van der Heiden. Het muzikale programma wordt geken merkt door afwisseling en kontrasten. Klassiek, jazz en blues worden gespeeld in arrangementen van Renier Hilhorst Kenny Norman en Jerry Dolan. Verant woordelijk voor het totale programma is de Amerikaan Paul Busch. Minstens zo belangrijk als de muziek is de choreografie. Door middel van dans en beweging zal een goede interpretatie worden gegeven van de muziek in al haar facetten. "Avant Courir" is dit jaar al 16 keer opgetreden, o.a. in Naarden, Hilversum, Vlissingen, Ge- velsberg (W.-Duitsland), en natuurlijk in Baarn een Eemnes. Nu dus in de Lage Vuursche op 25 augus tus van 4 tot 5 uur. U aangeboden door het WV 'Baarns Bloei'. Voor verdere informatie over "Avant Courir" lidmaatschap, donatie, drum corps etc., kunt u bellen met: in Baarn A. M. Roos 02154-13512 en in Eemnes C. van Drenth 02153-82726. VOOR DAMES EN HEREN Net een haartje beter BEETZLAAN 74 - SOEST - TEL. 02155-13990 DORPSSTRAAT54 - PUTTEN - TEL. 03418-57485 Bejaarde voetganger overleden na aanrijding door bromfiets De 78-jarige J. Stoll, wonende aan de Johannes Poststraat Is vorige week woensdag in het Academisch Zieken huis In Utrecht overleden aan de ver wondingen die hij tevoren had opgelopen bij een aanrijding op de Soesterbergsestraat. HH ongeluk ge beurde toen de heer Stoll het fietspad naast de rijbaan overstak, 'juist op het moment dat daar een bromfiets, be stuurd door een 17-jarige jongeman uit Soest, kwam aanrijden. De voetganger werd daarbij door de bromfiets ge schept. Met ernstig letsel aan het hoofd werd hij vervolgens naar het Utrechtse ziekenhuis overgebracht, waar hij later aan de verwondingen is bezwe-4 kefi.

Soester Courant | 1984 | | pagina 13