BDC kijkt terug op uitstekend toernooi Knickerbockers kampioen Midden-Nederland Red Stars weer volop in training Prima prestatie Jaap van de Berg bij Ned. kampioenschappen triathlon The Red Stars bereidt zich voor op nieuw seizoen La prima vera-toernooi met Ajax en Feyenoord! Schoolkorfbaltoernooi Eerste plaats voor Eemvogels! Gildeloop op donderdag 23 augustus KETTING FORMULIEREN SPORT PAGINA 15 Basketballers van start met 23 teams BASKETBAL HONKBAL KORFBAL ATLETIEK Eemland leidt in Soester Bridge- competitie BRIDGE HANDBAL BASKETBAL PAGINA 14 'yrmontlaan WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1984 SPORT SOESTER COURANT Vierde competitie cross van autocross team C.T.S. Kontaktavond 'Vogelvreugd' Barbecue Soester Vogelvrienden S01i\S> in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Mot zeven horen- on drie dames- en dertien jeugd teams neemt Ked Stars hot nieuwe seizoen deel turn de basketball - competitie, die in het weekeinde van 15 en 16 september van start gaat. Nu de club is gefuseerd met I'apillon, is het ledental opgeschroefd tot 176. Vorig jaar lag dat nog op 130. Ter voorbereiding op de com petitie zijn de trainingen inmiddels weer aan de gang. Op de vertrouwde vrijdagavond in sport hal Beukendal en op maandag, dinsdagen woensdag in verschillende gymzaaltjes in Soest zijn de 23 teams zich aan het opwar men. Het zijn overigens niet alleen de "landelijk" speldende teams die meer dere malen per week de zaal in mogen. Ook de jeugdleden en de spelers van heren 2 kunnen zich beroepen op deze gelegen heid. Heren Het eerste herenteam, uitkomend in de tweede klasse van hel rayon West, bestaat voor hel overgrote deel uit dezelfde basis als het Papillon-team van vorig jaar, dat via een na-competitie de promotie naar het landelijke niveau bewerkstelligde. Trainer/coach Louis Schuyt is eveneens aangebleven, en hij zal zijn ploeg naar een zo hoog mogelijke eindrangschikking trachten te loodsen. Hoever hij daarmee kan komen, is moeilijk te zeggen. Het team won in hel voorjaar op overtuigende wijze een tweetal toernooien met deel name van gerenommeerde ploegen, maar het ouder Papillon heeft te lang op een voor haar te laag niveau gespeeld, hetgeen de ploeg wellicht op kan breken in gelijkopgaande duels. De reserve-heren spelen in de eerste klas se van de kern Amersfoort Voor hen zijn er reële promotiemogelijkheden. Indien zij zich van de tweede teams in de compe titie het hoogst weten te manifesteren, dan spelen zij het volgend jaar in de landelijke reserveklasse. De overige 5 teams spelen ook in de kern Amersfoort. Heren 1 is te vens ingeschreven voor de bekercompeti tie. Voor de eerste ronde is Red Stars vrij geloot, in de tweede ronde ontmoet men de winnaar van het duel Blue Drakes-Lo- komotief. Dames De hoofdmacht van de dames, dat onder leiding staat van de nieuw aangetrokken Marcel Bart, zal geen gooi doen naai- de Beker. Dit naar aanleiding van het te drukke wedstrijdschema als gevolg van de uitbreiding in de eerste klasse van rayon West. AJIe aandacht kan daarom worden gevestigd op het competitie-ge beuren, waarin het zeer sterk Grasshop pers uit Katwijk de belangrijkste concur rent lijkt te zijn voor promotie naar de Eerste Divisie. Dames 2 en 3 zullen elkaar gaan beconcurreren in de eerste klasse van de kern Amersfoort. Junioren Na de uitstekende derde plaats van vorig jaar, lijken de kansen van het meisjes juniorenteam op eenzelfde klassering groot, zo mogelijk nog beter. De jonge ploeg heeft nu meer ervaring en coach Hans de Rond wil zijn schema van vorig jaar verder uitbouwen, wat mogelijk kan leiden tot deelname aan de Nederlandse kampioenschappen. Deze prognose kan echter alleen enige realiteit krij gen, wanneer er vanaf de bank betere wisselmogelijkheden komen. De jongens- junioren krijgen het ongetwijfeld zwaar in de tweeede klasse van het rayon. Coach Wim Bolwerk en spelers hadden promo- tiewedstrijden nodig om een stapje hoger op te kunnen, en dit was mogelijk omdat de als nummer 1, 2 en 3 geëindigde vereni gingen geen heil zagen in eventuele pro motie. Jeugd Het afgelopen seizoen was er voor het eerst sinds een lange reeks van jaren geen kampioen te huldigen bij de Red Stars- jeugd. Met dertien teams is deze afdeling nu evenwel sterk vertegenwoordigd, en medailles liggen voor hen niet op de on haalbare kaart. Iedere vrijdagmiddag vanaf 16.15 uur be ginnen de jeugdtrainingen in sporthal Beukendal voor de welpen (10-12 jaar) en de adspiranten (13-14 jaari. Daarna volgende in chronologische volgorde de andere leeftijdscategorieën. Op maandag avond van 18.00 tot 19.30 uur trainen de ad- spiranten en kadetten (15-16 jaar) in de zaal van de Kardinaal Alfrink Mavo. Dinsdagavond van 18.30 - 20.00 uur trai nen de meisjes kadetten B en meisjes junioren B. Het bestuur van Red Stars, bestaat uit voorzitter Ruud Blok (tel.: 17349) vice-voorzitter Rob Weber, secreta resse Monique van Leeuwen, penning meester Gerda de Zeeuw (tel.: 20287) en wedstrijd-secretaris Gerard Werkhoven (tel.: 20959). Het is mogelijk dat het be stuur uitgebreid wordt met de voorzitter van het jeugdbestuur, welke functie nu nog vacant is, en de voorzitter van de technische commissie, waarvoor op het moment ook nog geen naam is ingevuld. Verder is er een commissie toegevoegd aan het bestaande aantal inspraakorganen. Volgend jaar bestaat Red Stars namelijk 20 jaar, en daarvoor is een jubileumcom missie in het leven geroepen, die zich zal bezighouden met de organisatie van een groot aantal evenementen en activi teiten. De basketballclub heeft dit jaar dus geen kampioensteams nodig om feest te kunnen vieren, want nu het vierde lustrum bijna vol is, zal daar sowieso sprake van zijn. Foto Goos van der Wilt Zaterdag 18 augustus was het zover. Het pupillenteam stond na 24 wedstrij den op 38 punten, terwijl Felix uit Hilversum was uitgespeeld met 40 pun ten uit 26 wedstrijden. Er moesten dus tenminste 3 punten ge haald worden uit de 2 wedstrijden te gen HCAW. De spelertjes wisten hoe belangrijk deze 2 wedstrijden waren en waren zenuwachtig. In de eerste slagbeurt bleek dat de werper van HCAW de richting naar de plaat niet goed wist te vinden, want hij wierp 5x4 wijd, maar ook ver rassend 3x3 slag. Scherp honklopen van de Soester honkballers zorgde voor een 4-0 voorsprong. Met HCAW aan slag was pitcher Ro gier Kriele goed op dreef: 2x3 slag en geen punten tegen In de 2e Knickerbockersslagbeurt be gon het slaggeweld. Honkslagen van Tobias Paalman, Marcel Bouman en Maurits Schornagel en een aantal ke ren 4 wijd zorgde voor een 13-0 voor sprong. Tijdens de open Nederlandse Triathlon kampioenschappen, die afgelopen za terdag in Almére zijn gehouden, heb ben de twee Pijnenburg-atleten Jaap van de Berg en Henk Schaak volledig aan de hooggespannen verwachtingen voldaan. Jaap van de Berg finishte na 5 profes sionals als 6e verbeterde zijn tijd met bijna een uur. Henk Schaak kwam eveneens goed voor de dag en finishte als 27e. De tijden, waren resp. 9 uur 46 min. 25 en 10 uur 40.30. Er was een record aantal deelnemers van 352. De eerste vrouw finishte na iets meer dan 11 uur. Reeds om 7 uur 's morgens moesten de deelnemers het water in voor 3,8 km zwemmen. Hier was het ook dat Jaap van de Berg in moeilijkheden kwam. Somber kijkend begon hij aan de 180 km fietsen. Nadat hij deze afstand af gelegd had, sloeg de schrik om het hart van de vele Soester supporters (plm. 100). Jaap lag op slecht een 18e plaats, op 4 minuten gevolgd door Henk Schaak, die toen 21e lag. Maar tot grote opluchting van de supporters begon Jaap van de Berg een sensa tionele achtervolging, die al na 13 km van de marathon leidde tot een 14e plaats met uitzicht op veel meer. Henk Schaak hield zich hier nog kranig op een 21e plaats. De vermoeidheid ging op de laatste 30 km een grote rol spelen bij de deel nemers. Niet echter bij Jaap van de Berg di'e steeds meelmensen inhaaldd Zelfs op dë latere winnaar Koenders haalde hij minuten in en op 2 km. van de finish zat hij al op een zesde plaats, achter de oud-profwielrenner. Jaap ging echter door en het waren op de finish slechts 25 sec. die de Kar- hu-atleet op Zeyderveldt moest toege ven. Henk Schaak had het bijzonder moei lijk op de marathon maar finishte evenals Jaap van de Berg opmerkelijk fris. Hoe hog kan men de prestatie van Jaap van de Berg nu aanslaan? Als men weet dat in triathlonland nr. 1 de Verenigde Staten dit jaar 8 mensen onder de 10 uur zijn gedoken en dat Jaap dit hier als 6e ook deed, mag men, gezien ook de grote progressie, gerust van een opmerkelijke prestatie spreken. Hulde ook aan Henk Schaak, die nu op de tijd van Jaap van de Berg van vorig jaar uitkwam. Schaak, die naast zijn baan als graficus toch nog tijd vindt om de twee trainingen te volbrengen. En triathlontraining kost tijd. kost tijd. Jaap van de Berg liep de 2e beste marathontijd van de 352 deelnemers, 3.09.00 uur. Bij de volgers was er vooral respect voor de prestatie van de Soester Jaap van de Berg omdat hij, buiten ma teriaalsponsors, van de eerste 6 de enige niet prof was. De eerste vijf deel nemers staan óf op de loonlijst van een sponsor óf krijgen een bepaalde ver goeding. Jaap van de Berg en Henk Schaak zul len op gepaste wijze door hun vereni ging A.V. Pijnenburg worden gehuldigd. De Soester korfbalvereniging de Eem- vogels is volop in voorbereiding op de competitie. Het eerste traint nu onder leiding van Leen Mokerberg twee keer in de week. Op 't ogenblik worden door de Soester korfballers oefenwedstrij den en toernooien gespeeld om de juis te opstelling te vinden en in een goede conditie te komen, na de gebruikelijke vakantiestop. Afgelopen zaterdag werd het toernooi van SKV in Utrecht bezocht en voor de Eemvogels werd het een waar succes. Zij kwamen o.a. uit tegen ploe gen als Minerva, Doorn, Activitas. Het eerste team behaalde de eerste plaats door alle wedstrijden te winnen en ging dus met een beker naar huis. Ook het 2e team speelde voortreffelijk: zeker als men beziet op wat voor een gravelveld gespeeld moest worden. Soms kon men de eigen teamgenoten niet eens meer zien door het stof. Komende zaterdag wordt er nog door de jeugd een toernooi in Nijkerk ge speeld en daarna gaat de competitie van start. Eemland heeft na twee ronden de leiding in de Soester zomercompetitie van de vier plaatselijke bridgeclubs. In deze tweede ronde versloeg Eemland Soester- berg in het Dorpshuis met 207-329 en ver loor Soest van ONI met 225-194: een op merkelijk klein verschil. De stand is nu: 1 Eemland positief saldo 257 punten. 2 ONI 228 punten. 3 Soest met een negatief saldo van 166 punten en 4 Soesterberg met 319 punten negatief. Donderdagavond wordt de laatste ronde gespeeld: Eemland tegen ONI en Soest tegen Soesterberg. Bij het organiseren van een toernooi hoort goed weer. Welnu, dat zat BDC het afgelopen weekend wel mee. Op zaterdag werd voor de 9e keer het startsein gegeven voor de jeugd. Voor enkelen van hen was het de eerste keer en moesten er nog wel eens spel regels uitgelegd worden. Er werden deze dag maar liefst 66 wedstrijden ge speeld door 360 deelnemers sters De wedstrijden werden allemaal door leden van BDC gefloten. Alle deelne mende teams waren in poules inge deeld; iedere poule had een winnaar. Aan het eind van de dag kon de jeugd- voorzitter Ton de Bruin aan de glun derende winnaars de prijzen uitreiken. Winnars van de jeugd waren: Welpen: le BHC, 2e BDC. Meisje j Pup.1 BDC I, 2. Nijenrodes. meisjes pup.; 1 Baarn, 2 Liinvio Meisjes adsp.; 1. Nijenrodes 2 BHC. Meisjes adsp.; 1. Amersfoort. 2 Limvio, Jongens Pup; 1 Amersfoort. 2 BHC jongens pup.; le Nijenrodes. jongens adsp.1 BHC, jongens adsp. le Baarn, 2e Lelystad. Op zondag gingen de 400 junioren en senioren aan hun toernooi beginnen. Zij lieten onder brandende zon in 70 wedstrijden hun zweetdruppels achter in Soest. Het was dit jaar voor het eerst dat de Westduitse dames uit Soest aan dit toernooi deelnamen. Helaas moesten de heren uit Soest op het laat ste moment afzeggen. De wedstrijden werden uitstekend ge leid door de scheidsrechters, zij kwa men zowel van BDC als van buiten de vereniging. De hoger spelende teams werden gefloten door Koppels, o.a. de dames Van Wettum en Scholt- man en de heren Meylink en Renses. Na veel reken en telwerk kon de toer- nooicommissie. bestaande uit Gert Schimmel, Dinie v.d. Heiden en Rick de Groot, de uiteindelijke winnaar 0 De teanileiders van de winnende tea ms bij het jeugdtoernooi. bekend maken. Bij de dames junioren konden Lelystad. Nijenrodes II en Break Out de eerste prijs mee naar huis nemen. Bij de dames senioren: ESCA I, BHC I, BHC II heren senioren Baarn I, Nijenrodes II. De winnaars van de hoofd-poule kre gen uit handen van de heer N.L. Pouw de N.L. Pouwwisselbeker overhan digd. De heren van BDC wisten de beker voor de 3e maal achtereen te winnen en mogen deze behouden. Nij enrodes heeft de wisselbeker bij de dames bemachtigd. BDC kan terug kijken op een uitste kend toernooi. Volgend jaar zal het 10e toernooi in het teken staan van het 35- jarige bestaan van de vereniging en het 25-jarig bestaan van de heren af deling. In het weekend van 25 en 26 augustus gaat het veldhandbalseizoen 1984/'85 van start. Foto' Goos van der Wilt Alweer een tweetal weken zijn de leden van The Red Stars bezig met de voorbe reidingen naar het komende basketball- seizoen. Niet alleen zijn de diverse trai ningen hervat, maar zijn ook de eerste oefenwedstrijden al achter de rug. Want een aantal teams is het ernst dit seizoen, vorig jaar maar net de kans verkeken, is men er destemeer op gebrand het nu heel anders aan te pakken. Met maar liefst 4 rayonspelende teams zal The Red Stars zijn vertegenwoordigd. Teams die stuk voor stuk de huid zo duur mogelijk willen verkopen in de klasse waarin wordt uitgekomen. Vandaar een lange voorbereiding op de competitie die pas half september zal beginnen. Door het grote aantal teams waarmee de vereniging dit seizoen de competitie in zal gaan, maar liefst 23 teams, is pas sinds kort de totale begeleiding voor de diverse teams in orde gekomen. Dit hield in dat er nogal is geschoven in het in eerste instantie uitgezette trainingssche ma. Voor alle duidelijkheid willen we dat hier nog eens vermelden Maandag:Smitsweg (vanaf l-»-'84) 19.30 - 20.45 uur Meisjes junioren MA1 20.45 - 22.00 uur Dames senioren DSl 22.00 - 23.00 uur Heren senioren HS2 Maandag: Kardinaal Alfrink Mavo 18.00 - 19.30 uur Jongens kadetten JB l, Jongens adspiranten JC 1, Meisjes ka detten MBlMB2. Dinsdag: Hartweg 18.30 - 20.00 uur Meisjes adspiranten MCl, MC2. 20.00 - 21.30 uur Heren senioren HSI Woensdag: Kardinaal Alfrink Mavo 18.00 - 19.30 uur Dames senioren DSl, Jongens junioren J Al Vrijdag: Griftland College 18.30 - 20.00 uur Meisjes kadetten MB2. 20.00 - 21.30 uur Jongens adspiranten JCl Vrijdag: Sporthal Beukendal Als u buiten de trainingen nog enige teams aan de gang wilt zien dan kan dit tijdens de oefenwedstrijden. Reeds bekend zijn de wedstrijden in sporthal Beukendal in het komende weekeinde: Zondag 26 augustus 17.00 uur The Red Stars - Cangeroes J Al 21.00 uur The Red Stars - Dunckers Indien je buiten het kijken naar basket ball best eens een balletje mee wil gooien kan je altijd terecht op een van de bij je leeftijd behorende trainingstijden. Even tueel voor informatie kan je terecht bij Mevr. L. Buisman. Weegbreestraat 1, 3765 XA Soest, tel.: 17150 of Rudy Blok, Scalmeyerpad 29, 3766 CD Soest, tel. 17349. Veld 1 Veld 2 Veld 3 (trainingsveld) 17.00-18.00 uur Welpen 1 en 2 JBl JB2 18.00-19.00 uur MBl JA2 MA2 19.00-20.00 uur DS2 19.00-20.30 uur MA1 JA1 20.00-21.00 uur DS3 20.30-22.00 uur DSl HSI 21.00-22.00 uur HS3 22.00-23.15 uur HS2 HS4 en HS5 HS6 en HS7 jn' perceel grond is in de door de ge. iteraad vastgestelde structuur- ts Lazarusberg aangewezen als baar groen en zal als zodanig ook len ingericht op het moment dat 3p de structuurschets volgend be- mlngsplan in uitvoering komt. stuk grond maakt deel uit van toe- stig structureel groen, perceel grond is nooit aangeduid jarkeerterrein. Burgemeester en ïouders achten dit met het oog op jekomstige bestemming ook niet selijk. Er zijn voldoende parkeer- elijkheden aan de overzijde van de ter plaatse van de voormalige dingang van het tenniscomplex de Schrikslaan, waar in het verle- door de tennissers werd gepar- d en waar, door de komst van de ishal, voldoende ruimte aanwezig or bewoners en hun bezoekers om ir keren. een druppelstaatje op de wrat wor- langebracht, zodat de gehele wrat lt bedekt. Wanneer Formule W in aking komt met de gave huid, dan er een brandend gevoel optreden, angdurig kontakt wordt deze huid ;etast. Dit kunt u vermijden door het gebruik van Formule W de rondom de wrat of likdoorn te be- :en met een laagje vaseline of ie. Mocht er onverhoopt toch vloei- op de gave huid terecht komen, de druppel(s) dan meteen af en de plek met water en zeep. lehandeling moet elke dag worden laald. Door de tinctuur wordt de laagje voor laagje als het ware ilost, waardoor deze op een ge in ogenblik geheel verdwenen is. vereist doorzettingsvermogen, r het is de moeite waard. slot! is belangrijk dat u alleen echte Jen gaat behandelen. Van moeder ken, wijnvlekken en wratachtige nsels moet u afblijven. Vraag dan t advies aan de huisarts. Wellicht en andere behandeling dan ge- st. ;ewone wratten kunt u te lijf gaan. ilt merken dat u ze na enige tijd de bent. ft u vragen over andere ziektebeel- vraag dan uw dokter om de Patiën- hfo's van Artsenservice. >raak Weteringpad ekenden hebben vorige week in lacht van woensdag op donder- een inbraak gepleegd in het ge- v van ene bottelmaatschappij aan Veteringpad. Zij kwamen het pand en door van het dak een lichtkoe- los te maken. In het kantoor bra- zij twee bureaus open, waarna met een zgn. slijpschijf OjOk. de ïdkast onder handen wildén ne- i. Dat mislukte echter. Uit het be- f werd dan ook niets ontvreemd. S. O. Soest-jeugdnieuws De reeks Jeugdloernooicn 198-1 wordt a.s. zondag (26 augustus) besloten met "La prima vera." Ook dit jaar Iaat dit toer nooi een sterk deelnemersveld zien. Ajax, Feyenoord en Zeeburgia komen met hun C-l, D-l en E-l hun krachten me ten met gastheer S.O.Soest. De S.O.Soest-jeugd zal het zwaar krijgen maar hel resultaat is eigcnlij.. belangrijk. Wat is er mooier dan eens tegen een topclub te spelen? L De wedstrijden beginnen om 10.00 uur en eindigen om 15.45 uur. Tussen deze wed strijden door speelt om 14.00 uur Soest 1 een wedstrijd tegen de betaalde Excel sior jeugd. Voor geïnteresseerden in het jeugdvoet bal bij S.O.Soest een mooie gelegenheid om eens te komen kijken op het S.O.Soest-complex aan de Bosstraat- Oost. Indien gewenst verschaft een aan wezig Jeugdbestuurslid alle inlichtingen. V t Over iy2 week begint de competitie. Om de jeugd goed voorbereid te laten starten zijn vorige week de trainingen begonnen en worden er vele oefenwedstrijden ge speeld. Dat de jongens er weer zin in heb ben blijkt wel uit de goede opkomst. Wie eens een paar trainingen wil meemaken is altijd welkom. Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen onder tel.nr. 17453. :1 het antwoord. Geenwon- )rdt gezegd, dat de compu- aalt. OMEN HET BOS 2 dingen hebben hun scha- t juist in die sector van het inbedrijf, met de kleine per- ig, is de behoefte aan lees- 'oudige voorlichting het dschriften op dat gebied, en zich in hun tekst vaak in argon. Dan kun je door de s niet meer zien. Wel ge- ïesbaar is het blad Micro jge informatie geeft over -urd op dat computerfront. wtjes, maar ook praktische die is toegesneden op die middenstander, de dui- teur van het middenbedrijf, Jtandige. Het blad vergt voor een jaarabonnement ;egeven door CW Com- lostbus 53050, 1007 RA ïn kaartje of een belletje] •6 is voldoende voor over- puterinformatie in begrij- L ter gaat gebruiken, wordt met een soort geheimtaal. 1 wat is RAM? Wat is een wat een printer. Het ver- - en HardwareTermen omstig zijn ui t de VS, waar g veel meer dan bij ons is cro Info kan zorgen dat u i plezier hebt van uw com- 0 Dc BDU-hercntcam in het bezit van de wissclbckcr, aangevuld met een aantal Nijenrode-speclsters. Op 26 september a.s. in het weer zover. Dan zal de korfbalvereniging de Eem vogels weer haar jaarlijkse schoolkorf baltoernooi organiseren. Tot nu toe werd het toernooi elk jaar weer een groter succes. De laatste keer speelden zelfs 17 teams om de wisselbeker! Alle Soester scholen zullen deze week de uitnodiging tot deelname weer ont vangen en de Eemvogels hopen op nog meer inschrijvingen dan voorheen, zodat het komende toernooi weer een groter succes wordt dan het voorgaan de. Welke school dit jaar de beker mee zal nemen is een open vraag. Wel staat vast dat de wisselbeker dit jaar defi nitief op de school in de prijzenkast geplaatst mag worden, want de beker is dan 5 jaar in gebruik en een wissel beker wordt nooit meer dan 5 keer gewisseld. Nog meer reden dus om enthousiast mee te doen! Volgend jaar zal dan om een nieuwe wisselbeker gespeeld worden. De organisatie van het toernooi zal weer lopen via Agnes Kraaikamp, Spi net 82, tel. 12743. De Eemvogelsrekenen weer op een enorme deelname en hopen alle Soes ter scholen 26 september a.s. te zien spelen. Na een lange vakantiestop van zo'n twee maanden komt er voor de autocrosslief hebbers van het C.T.S. in Soest eindelijk weer een wedstrijd in zicht, de vierde cros van het Cross Team Soest. Deze wordt op zaterdag 25 augustus a.s. ge houden, ook ditmaal weer op de baan van de A.C.T.G. in Garderbroek. Er is een verandering aangebracht: C.T.S. verrijdt deze wedstrijd alleen, en heeft de baan dus volledig tot haar be schikking. Het wordt dus weer als vroeger, al vindt de wedstrijd dan helaas niet in Soest plaats. De cross begint om 13.00 uur. De rijders en rijdsters dienen zich echter voor 12.30 uur te hebben inge- De Soester vogelliefhebbers, verenigd in 'Vogelvreugd', komen op woensdag 22 augustus a.s. bij elkaar voor een kontakt avond in de Duivenzaal aan de Schriks laan. Op het programma staat o.m. een vogelquiz, waaraan uiteraard prijzen zijn verbonden die speciaal gericht zijn op de gezamenlijke hobby. Een kontakt avond is er voor iedereen, dus de leden kunnen gerust vrienden en kennissen meenemen. Het bestuur neemt zich verder voor weer 'open dagen' te gaan houden, en wel in Honsbergen op zaterdag 8 en zondag 9 september. Vogels voor deze activiteit kunnen op vrijdag 7 september, om ca. 90 00 uur worden inp-ehracht Verrekijker gestolen Een inwoner van Zandvoort deed vorige week bij de politie aangifte van de diefstal van zijn verrekijker en een Zwitsers mes. Hij was de spullen kwijt geraakt in de bossen, in de omgeving van de Paardenkamp. De verrekijker en het mes had hij. tijdens zijn jacht in het veld. achtergelaten bij zijn tas. Toen hij terugkwam waren ze verdwe nen. De verrekijker had een waarde van maarliefst 1135 gulden. 0 Het kampioensteam van de Knic kerbockers-pupillen. maar liefst voor 8-0. Tobias Paalman was nu de werper maar ook hij gaf HCAW geen kans met 2 x 3 slag. In de tweede slagbeurt ging de score verder omhoog o.a. door Martijn de Ruiter, Martijn Strijker en Johan Pe ter Vink. In de gelijkmatige slagbeurt zette HCAW alles op alles, maar door goed verdedigen van Frank Schaarman, Vincent Smith en Friso Dijkgraaf kon HCAW maar 2 punten scoren. Eind stand 17-2 en kampioen. Een vertegenwoordiger van de Honk- balbond reikte de kampioensmedailles uit en het bestuur van de Knickerboc kers zorgde voor bloemen. Ouders had den "champagne" meegenomen en het kampioensfeest was in volle gang. Hopelijk hebben de jongens geleerd dat je ver kunt komen als je er maar voor wilt oefenen! Volgend jaar heeft Knickerbockers een pupillenteam van 9 -12 jaar en een aspirantenteam van 12 - 14 jaar. Jon gens met interesse zijn welkom, van de winter wordt in de zaal getraind. Dit jaar wordt donderdag 23 augustus de bekende Gildclnnp gehouden. In voor gaande jaren werd de loop tijdens de Gilde feesten op de zaterdagochtend ge houden. maar organisatorisch schikt een avond beter.- De atletiekvereniging Pijnenburg tekent in samenwerking met het Soester Gilde voor hel welslagen van het gebeuren. Men heelt de keus uit drie afstanden: km., 6 km. ol' 9 km. Dat wil zeggen, één. twee of drie ronden. Vertrokken wordt op hel terrein De Blaak aan de Ferd. Huyeklaan; ver volgens loopt men via de Ferd. Huyek laan. P. v.d. Brëemerweg, Eemweg, Lange Brinkweg. Kruisweg, Kerkpad Z.Z., Kerkstraat, Olijkeweg en Ferd. Huyeklaan terug naar het vertrekpunt. Vanaf 18.15 uur kan men zich die donder dag 23 augustus inschrijven in de tent op het terrein De Blaak. De inschrijvings- kosten bedragen 2,50. Voor hen die de gekozen afstand volbrengen ligt een met zorg gekoze medaille te wachten. Spe ciaal voor de 9 km.-lopers worden drie bekers voor de eerstaankomende be schikbaar gesteld. De start van de 3 km. is om 19.00 uur pre cies. De 6 km.-lopers starten om 19.30 uur en de 9 km.-lopers vertrekken om 20.00 uur voor hun rohdjes. Zaterdag 25 augustus a.s. wordt nabij het verenigingsgebouw "Vogelzang" van de Soester Vogelvrienden, voor de leden en donateurs, weer de jaar lijks wederkerende barbecue gehou den. Een belangrijke faktor bij dit eve- ment zijn natuurlijk de weersomstan digheden, maar voorgaande jaren wa ren die goed en de verwachtingen voor zaterdag a.s. zijn ook weer positief. Het aantal inschrijvingen is Ook weer van dien aard, dat het een gezellig smulfeest'b'éloóft'te worden. HCAW stribbelde nog even tegen maar de eindstand werd 13-2. Rogier Kriele wierp 4x3 slag, 1x4 wijd en geen honkslagen tegen. In de 2e wedstrijd was de spanning voelbaar. Knickerbockers aan slag en weer kon de pitcher van HCAW de goe de richting niet vinden. Honkslagen van Ronald Tensen, weer Maurits Schornagel en goede aanvallende prestaties van Vincent Smith, Martin Engel en Dennis van Keken zorgde

Soester Courant | 1984 | | pagina 15