Twee diamanten bruiloften op één dag Kijk op huizen m tt I Miele van Schoemaker Miele van Sclioemnkcr Nieuw bestuur Dorpshuis Soesterberg streeft naar ander aanzien in fasen Nieuwe vorm van voorlichting aan aspirant kopers en- verkopers van huizen Veldweg-bewoner belooft gemeente nieuwe eikeboom te planten Beroering I RAZENDSNELLE ^FOTOSERVICE Topkwaliteit van een klassedealer Er is niet beter! i ■Schrijf inB SEïet vriend of] ■vriendin,! dat Is wel zo imlllg —Inschrijven Tel. 02155-17954 DANSCENTRUM Bustocht Nederlandse Rode Kruis AVONDJE UIT? Oppascentrale Pas Op Soester D. J. v.d. Broek nieuw lid van Kamer van Koophandel VANDAAG 1 MORGEN J5J WOENSDAG 22 AUGUSTUS 1984 SOESTER COURANT PAGINA 3 Een unicum zo mag men, zonder veel overdrijving, wel het telt aanduiden dat vorige week dinsdag in Soest maar liefst twee 60-jarlge huwelijksjubilea werden gevierd. In de eerste plaats waren het de heer A. Krebs en mevrouw A. E. Krebs-Kal- se, wonende in Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat, die met een druk bezochte receptie in de grote zaal van het dienstencentrum de dag her dachten waarop zij voor 60 jaar in het huwelijk waren getreden. Dat gebeur de te midden van familieleden, vrien den en bekenden. Dat ook aan het ge meentebestuur deze belangrijke en feestelijke gebeurtenis niet was ont gaan werd bewezen door het bezoek van mevrouw E. Scholten-van Schel ven, de echtgenote van burgemeester Scholten, die het bruidspaar namens het College van Burgemeester en Wet houders een bloemstukje kwam aan bieden. De heer en mevrouw Krebs - hij 81 jaar, zij 80 jaar - zijn afkomstig uit Am sterdam. Bijna zijn hele arbeidzame leven is de heer Krebs werkzaam ge weest in het schoonmaakbedrijf, aan vankelijk in Amsterdam bij Cemsto. later, vrijwel direct na het einde van de oorlog in Utrecht. In 1950 begon de heer Krebs voor zichzelf en tot zijn 70ste jaar heeft hij in het eigen bedrijf gewerkt. De enige zoon van het echt paar Krebs zette de zaak voort, nu 11 jaar geleden, en de heer en mevrouw Krebs verhuisden naar Soest. Lange tijd woonden zij aan de Weegbreestraat, in de torenflat aan de Smitshof. maar anderhalf jaar geleden volgde de over stap naar Honsbergen, waar het hun beiden uitstekend bevalt. De heer Krebs besteedt heel wat tijd aan zijn huidige hobby's, zoals kaarten en bil jarten. en ook mevrouw Krebs legt van tijd tot tijd graag een kaartje mee. De heer en mevrouw Krebs verheugen zich in het bezit van een zoon en schoondochter, twee kleinkinderen en drie achterkleinkinderen. Mevrouw Scholten had het die middag nogal druk. omdat zij na het bezoek aan de heer en mevrouw Krebs nog maals de gelukwensen van het ge meentebestuur moest overbrengen, en opnieuw bij een 60-jarig bruidspaar: de heer J. van Doornen en mevrouw E. van Doornen-van Zeggelaar. wonende in de Oranje parkflat aan de Vredehof- straat. De heer en mevrouw Van Door nen hebben het grootste deel van hun leven doorgebracht in Zoetermeer. Me vrouw Van Doornen (86> werd overigens geboren in Ransdorp. bij Amsterdam, en de heer Van Doornen 84zag het levenslicht in Ouriewater. Al voor zijn huwelijk vestigde de heer Van Doornen zich in Zoetermeer. en zijn echtgenote voegde zich daar 60 jaar geleden bij hem. De heer Van Doornen kan terugzien op een druk be; roepsleven. aanvankelijk in de meubel- handel. later bij de bekende Marga- rinefabriek van de firma Brinkers in Zoetermeer. waar hij het tenslotte tot directeur bracht. Maar ook op maat schappelijk en kerkelijk terrein heeft de heer Van Doornen zijn sporen ver diend. Niet alleen was hij gedurende lange tijd ouderling en voorzitter van ae schoolvereniging, maar ook weerde hij zich^,op politiek gebied: maar liefst twaalf jaar lang bekleedde hij het wet houderschap van'Onderwijs in Zoeter meer.' en gedurende een aantal jaren fungeerde hij tevens als loco-burge meester. In de oorlog was de heer Van Doornen ook actief in het verzet: hij is dan ook drager van het Verzetsherdenkings- kruis. De heer en mevrouw Van Doornen ver heugen zich beiden nog in een zeer goede gezondheid en trekken er van tijd tot tijd nog graag met de auto tussenuit, waarschijnlijk vooral naar hun redelijk talrijke nakomelingschap: zes kinderen, 21 kleinkinderen en zelfs een achterkleinkind, waarop de heer Vernielingen aan flats Flinke schade ontstond vorige week aan de bergingsdeuren van flatgebou wen aan de Rubenslaan en het Saenre- damplantsoen, doordat onbekenden de deuren hadden beklad en vernield. De schade bedroeg zo'n 2200 gulden. Na mens de Woningbouwvereniging Soest werd bij de politie aangifte gedaan.. Miele maakt kwaliteitprodukten. Stofzuigers, wasautomaten, drogers, afwasautomaten. Schoemaker geeft service en drie jaar volledige garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 en mevrouw Van Doornen niet weinig trots zijn. Het echtpaar Van Doornen vestigde zich in september 1974 in Soest, en on danks zijn hoge leeftijd is de heer Van Doornen ook hier actief: al geruime tijd is hij voorzitter van de bewoners- vereniging van de Oranjeparkflat. en enige tijd heeft hij ook als penning meester gefunctioneerd. De receptie in de grote zaal van de Oranjeparkflat werd druk bezocht door familieleden, vrienden, kennissen en uiteraard heel wat medebewoners. 0 Het echtpaar Krebs. op de kleine foto op hun trouwdag in 1921,, op de foto rechtsboven tijdens de receptie in Honsbergen. waar mevrouw Scholtcn hen kicam feliciteren. 0 Mevrouw Scholtcn overhandigde op dezelfde dag ook het echtpaar Fnn Doornen een bloemstukje namens het gemeentebestuur. De kleine foto toont het bruidspaar 60 jaar eerder. Foto- Goor van der Will Foto Goos van der Wilt 'Veredelde sportzaalmoet weer ontmoetingspunt worden 'Het is voor ons als nieuw bestuur een uitdaging om door goede contacten en redelijke eisen het Dorpshuis in Soes- terberg op te peppen en nieuwe dingen te realiseren.' Dit zei namens het nieuwe bestuur van de Stichting Dorps huis Soesterberg de heer A. Preusser, voorzitter, vorige week tijdens een persbijeenkomst waarin de beleids voornemens werden gepresenteerd. Het grote probleem is hoe men overdag mensen binnen krijgt. Het bestuur wil trachten dit te bereiken door het Dorpshuis in fasen een ander aanzien te geven, zowel van binnen als van bui ten. Suggesties hiervoor zijn welkom, want het bestuur wil er alles aan doen om van 'de veredelde sportzaal' die het Dorpshuis eigenlijk is 'zonder de sport zijn er geen exploitatiemogelijkheden voor dit Dorpshuis' i weer zoveel moge lijk een echt Dorpshuis te maken, een ontmoetingspunt voor de Soester- bergers, die er zomaar binnen moeten kunnen lopen om er een kopje koffie te drinken. Op de rails Door de talrijke problemen in het ver leden verloor het Dorpshuis zijn belangrijkste functie alls centraal ont moetingspunt. Anderhalf jaar geleden werd een interim-bestuur benoemd. De heer J. J. Ebbers die daarin als ge meenteraadslid zitting had: 'We heb ben het in zoverre aardig gered, dat we de zaak weer op de rails gezet hebben en dat hij weer kan gaan draaien. Nu mag het nieuwe bestuur de medewer king verwachten van iedereen in Soes terberg, vooral van de verenigingen, en in Soest, 'de andere kant van de bult', waar men er echt niet op uit is het Dorpshuis de nek om te. draaien.' aldus de heer Ebbers. 'Het is in Soesterberg kennelijk een soort sport geworden om zich af te zet ten tegen alles wat de gemeente en de ambtenaren doen. Maar we komen er niet met: we zitten aan de andere kant van de bult, de gemeente doet hier nooit wat.' De heer Ebbers wijst erop, dat het Dorpshuis in Soesterberg niet opnieuw op poten had kunnen worden gezet als niet de ambtenaren, het col lege van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad de medewerking hadden gegeven die het interim-be stuur heeft ondervonden. Verantwoordelijkheid Het bestuur is van plan het Dorpshuis voortaan tegen kostprijs te verhuren. Verder zal het vooral streven naar terugdringing van de energiekosten, die twintig procent van de totale begro ting uitmaken: 50.000 gulden op 210.000 gulden. Vooral het gas- en electrici- teitsverbruik kan naar beneden, onder meer door vervanging van de gas slurpende verwarmingsketel uit 1968 door een systeem waardoor het moge lijk wordt de ruimten in het Dorpshuis afzonderlijk te verwarmen. Daarnaast zullen dé Dorpshuls-gebruikers op hun verantwoordelijkheid worden gewe zen, want in het verleden zijn ze nogal eens nalatig geweest, bijvoorbeeld door de verwarming of het licht te la ten branden als men het Dorpshuis ver liet. Met ingang van 1 september komen er nieuwe openingstijden. Die zullen in overleg met de beheerder worden vast gesteld. Het streven is erop gericht om zoveel mogelijk in de avonduren open te zijn. Overdag kan het Dorpshuis open zijn als er vrijwilligers beschik baar zijn. Daarnaast denkt men aan plaatsing van een flessenautomaat ter compensatie van de gesloten bar. In ieder geval moet het Dorpshuis open zijn tijdens de drukte uren. 'Het heeft geen zin de beheerder te laten komen als er door vier mensen gesport wordt.' zegt de heer Preusser. Gezellig Het bestuur, dat verder bestaat uit de heren W. van Werkhooven, secretaris, en A. Weeda, penningmeesterven me vrouw J. Klinkenberg als lid (namens AGAVS) heeft inmiddels offertes ge vraagd voor het opknappen van het Dorpshuis. Het moet zowel van binnen als van buiten gezellig worden. In de eerste week van oktober zal dit plan, samen mei eveniuele andere voorstel len, besproken worden met de belang hebbenden (gebruikers i. die dan ook eventuele wenseh kunen kenbaar ma ken. Om daaraan te kunnen voldoen, moeten ze wel binhen de financiële mo gelijkheden liggen. 'Er zijn erfenissen uit het verleden, die niet zomaar aan de kant te schuiven zijn. Maar we willen proberen een andere sfeer te scheppen. Daarvoor hebben we ook enkele gesprekken ge voerd.' aldys de heer Preusser. Hij stelt, dat de gemeente zich nu van haar goede kant heeft laten zien. dat het nieuwe bestuur (waarin nog een verte genwoordiger van de Stichting Jeugd werk zitting zal krijgen i vol goede moed is. en dat nu alles afhangt van de medewerking en de houding van de Soesterbergers. 'Aan schreeuwers heb ben we niets.' aldus de heer Preusser. CO D> CT ro 3 3 CU 3 CO (O O w O c s Eerst eens komen kijken? Van harte welkom op één van de KENNISMAKINGSA VONDEN Voor de jeugd: zaterdag 25 aug. Voor gehuwden en paren: ma. 27 aug. GRATIS TOEGANG Aanvang: 20.00 uur rrcr^afr UomMvanrt Orgonrtal Dagelijks 's middags van 14.00 - 17.00 uur 's avonds van 19.00 - 21.00 uur Weegbreestraat 205-207 Soest Ook dit jaar organiseert de afd. Soest/Soesterberg van het Nederlandse Rode Kruis in de herfst een dagtocht voor al diegenen, die zelden of nooit met vakantie gaan of zelfs nooit een dag uitgaan. Misschien omdat zij zonder hegeleiding niet uit kunnen, of omdat er gewoon geen gelegen heid voor is. Als datum is gekozen: dinsdag 25 september. De bustocht zal gaan over de Veluwe naar Apeldoorn, waar een kopje korfie zal worden aange boden «-n een bezoek zal worden gebracht aan de Koninklijke stallen van het Paleis het Loo. In de omgeving van Harderwijk zal de lunch worden gebruikt, waarna een bezoek aan het Dolfinarium op het programma staat. Via een mooie route zal naar Soest worden teruggereden, waar dan in één van de restaurants een diner wacht. Indien u denkt voor deze dagtocht in aanmerking te komen, dan kunt u zich opgeven bij Mw. Reer (tel. 119981 of bij Mw. Ribbens (tel. 12235). Aan de deelneem(sljers wordt een bijdrage van 20,-- gevraagd. Mocht dit bedrag een bezwaar zijn, ook dan kunt u zich nog telefonisch met één van beide bovengenoemde dames in verbinding stellen. Bij te grote aanmelding zal helaas een selectie moeten plaatsvinden. ONDERWIJSINSTITUUT HULSCHER Typen Stenografie Tekstverwerking Bedrijfscorresp. Notuleren Kantoorpraktijk Kennis van de computer Programmeren in Basic Inl. Steenhoffstraat 30a Soest Tel. 02155-1 2900 Uit de praktijkt blijken rond de koop en verkoop van huizen bij het publiek veel vragen en misverstanden te bestaan, ondanks ruime voorlichting in de laatste jaren onder andere van Vereniging Eigen Huis en de media. Om belangstellenden en aspirant-kopers een samenhangend beeld te geven van deze materie gaat begin oktober de cursus Kijk op Huizen van start, onder ausspiciën van Makelaardij l'eters B. V. te Soest. De cursus reikt in kort bestek (3 avon den, uitgesmeerd over 3 weken) zoveel kennis aan, dat de cursist ged voorbe reid zijn weg kan vinden op het gecompli ceerde terrein van huizentransaeties. De bijgaande syllabus dient als handleiding. De cursus wordt gegeven door vier des kundigen: een bouwkundig ingenieur, een hypotheken-adviseur, een jurist en een makelaar. Voetangels en klemmen, kosten die vermeden kunnen worden, het vaststellen van de juiste hypotheekvorm in een gegeven situatie en bouwtech nische adviezen komen uitgebreid aan de orde. Het onderwerp bouwkunde wordt toegelicht met een film. Verder wordt er ruimschoots gebruik gemaakt van hulp middelen als flipover en overheadprojec tor. Het uitgangspunt is dat de cursus een ob jectief beeld moet geven aan de geïn teresseerde leek. Tijdens de cursus zal getracht worden zoveel mogelijk aansluiting te vinden op vragen die bij de cursist leven. Bij voldoende belangstelling zal de cur sus enige malen worden herhaald. Aan kondiging vindt plaats in de dagbladen en in het huisorgaan de Eekhoorn-Hui zenkrant. Om het contact tussen docent en cursist optimaal te houden zullen er maximaal 25 cursisten worden ingeschreven. Be woners uit de regio Eemland en het Gooi zullen om begrijpelijke redenen voor rang hebben. Van de deelnemers vragen wij een bij drage in de kosten van 30,- p.p. te vol doen op de eerste cursusavond. Op de laatste avond ontvangt elke cursist een uitgebreide syllabus. Aanmelding uiterlijk op 14 september 1984 bij Makelaardij Peters b.v., Birk- straat 86, telefoon 16251. Er komt aan de Veldweg weer een eikeboom te staan. De gemeente Soest en een bewoner van de Veldweg, de heer T. Kruiswijk, zijn het in principe eens over het feit dat de nieuwe boom er moet komen, en min of meer op de zelfde plaats waar de vorige boom heeft gestaan, die begin dit jaar zon der vergunning door de heer Kruiswijk werd geveld. Nog tijdens de vergade ring van de Commissie voor de Be roepschriften, waar deze kwestie vori ge week vrijdag werd behandeld, kon de heer Kruiswijk een afspraak maken met de dienst Groen Recreatie van Geipeentewerken, om te overleggen waar de nieuwe boom zou moeten ko- ONDERWIJSINSTITUUT HULSCHER Boekhouden praktijkdiploma M.B.A. Computerboekhouden Inl. Steenhoffstraat 30a Soest Tel. 02155-1 2900 Motorfiets in beslag genomen Op de Vondellaan hield de politie vrijdag avond j.l. de bestuur-det- /an een motor fiets aan. Hij bleek niet te beschikken over- een rijbewijs, noch over een oefen vergunning. Ook bezat hij geen deel III van het kentekenbewijs en voerde de mo torfiets geen lesplaat. Omdat bovendien de uitlaat niet in orde bteek besloot de po litie de motorfiets in beslag te ne men. De bestuurder, een 18-jarige in woner- van Soest, moest hem dus afstaan. men te staan. Want over de plaats kan gepraat worden, zoals de vertegen woordiger van het gemeentebestuur, mr. J. J. Nieuwenhuyzen al had op gemerkt. De familie Kruiswijk kapte in februari j.l. in alle argeloosheid de eikeboom, omdat zij daarvan veel meer hinder dan plezier beleefde. De boom was dan ook niet gezoftd, althans: soms vielen er takkén af, gn%>ovendien groei de er niets^-oijder Téri nam hij" 'een heleboel licht >;eg;De heer Kruis wijk bracht naar voren dat' de ver rotting weliswaar misschien niet aan de stam zichtbaar was - zoals de heer Nieuwenhuyzen opmerkte - maar dat de ziekte zich in de hogere delen voor deed. Hij had de rotte takken nog een tijdje bewaard als bewijsstuk, maar omdat er van gemeentewege niemand kwam opdagen gooide hij het rotte hout tenslotte maar we g. De heer Kruiswijk, die sinds drie jaar aan de Veldweg woont en zich niet be wust was van het feit dat hij in zijn eigen tuin niet zomaar een boom mocht rooien, vertelde verder dat hij eind vorig jaar, na de stormen in november, heel wat schade had ondervonden. Hij voelde er niets voor de nieuwe boom op dezelfde plaats te planten, omdat de problemen zi ch dan binnen enkele ja ren opnieuw zouden kunnen voordoen. Bovedien wees hij erop dat zijn huis gevaar liep als de stronk van de oude boom alsnog verwijderd moest wor den. Nu gemeente en de heer Kruiswijk tot overeenstemming zijn gekomen zal de heer Kruiswijk het beroepschrift naar alle waarschijnlijkheid intrek ken. Over de boete van 250 gulden, die de heer Kruiswijk ook kreeg op gelegd, zal hij zelf in overleg moeten treden met de Officier van Justitie, hield de commissie hem voor. Daar gaat het gemeentebestuur immers niet over. OPPAS NODIG? voor EEN VEILIG GEVOEL. Ons adres: Verl. Talmalaan 3a, 3762 AA Soest Telefoon 02155-16857 In de onlangs gehouden openbare le denvergadering van de Kamer van Koophandel van Eemland is de heer D. J. van den Broek uit Soest tot lid van de Kamer benoemd. De heer Van den Broek vult de vacature die ontstond door het vertrek van de heer C. J. Ada- ma. De benoeming geldt voor de periode tot 1 januari 1985, wanneer de Kamer opnieuw wordt samengesteld in verband met een wijziging van de Wet op de Kamers van Koophandel. Dat het politiebureau echt te klein is, blijkt uit het feit, dat één van de men sen het daar zo benauwd kreeg, dat hij telefonisch moest uithijgen. Jam mer dat hij binnenlandse zaken niet aan de lijn had. Misschien was hij dan wel de stichter van het nieuwe bureau geworden. Een schuur, die aan een opknapbeurt toe is, vestigde de aandacht op een aan gebouwd terras, dat feestelijk geopend was door een wethouder, die er geen weet van had, dat hij een illegaal bouwsel met champagne besproeide. Toch wel komisch, zoiets. Tennisbanen doen het goed in Soest. Kunnen er misschien zwemmers om geschoold worden. Men ziet nog steeds geen heil in overdekt zwemwater. Het Soester Natuurbad had het kli maat tegen. Kap erover en men is m.i. letterlijk en figuurlijk uit de kou. Bovendien ook leuk voor de Soester bergers, die voor zover ik weet boven dien nog zonder tennisbaan zitten. Het winkelcentrum in Zuid vliegt de grond uit. Makkelijk voor.de consu ment,- moeilijk voor de middenstan ders. lijkt mij. In het winkelcentrum Overhees staan nog steeds drie panden leeg en dat terwijl het inwonertal in de wijk toch beduidend toeneemt. Het winkelcentrum de Smitshof heeft last van overbegroeiing en kan daar nog niet eens zo makkelijk van afkomen. Gek eigenlijk, want het lijkt zo simpel. De verdeling van de Kermispot lever de ook kritiek op. De flinke bijdrage aan de atletiekvereniging gaf geen problemen. Per slot bestaat er nog zo iets als een ere schuld. De bijdrage aan de Titusville-gangers riep wel weerstanden op. Logisch wel. Zo'n kleine groep scholieren vertegenwoor digt geen enkel Soester belang. Na tuurlijk is het leuk om verf der) over de landsgrenzen heen te kunnen kij ken, vooral als men in eigen land alles algezien heeft! Wat de flatmuur beschildering betreft Op het ogenblik kunnen wij door de bo men de kleurpotloden nog wel zien, maar dat wordt wel beter in de winter. En mocht de zure regen nog eens ook in Soest toeslaan, dan hebben wij ten minste vast een permanente natuur- vervangende kunst, typerend voor de stadse allures van Soest Het kleine woningencomplex naast het winkelcentrum Overhees is een goed stukje werk geworden. Kleine bene denwoningen voor oudere mensen in de buurt van, een winkelcentrum zijn natuurlijk ideaal. In dit geval echter hadden mensen met meer money minder mogelijkheden. Gelukkig hebben wij mevrouw Oranje nog. Bejaarden en bijna-bejaarden zijn goed uit met haar inzet voor verbe tering van de leef- en woonomstandig heden van oudere mensen. Erkenning voor het vele goede dat mevrouw Oranje doet en als raadslid gedaan heeft is er wel. Toch is het jammer dat nooit uit de verf is gekomen (uit onwetendheid of uit ongeïnteresseerd heid) hoe geweldig haar houding ge weest is, in de ver van mijn bedoorlog tegen de Japanners. In Nederland zou zij er tenminste één onderscheiding aan overgehouden hebben. E.G. Timmer-Geerlings SffiMOU! UW ROLLETJE GEBRACHT, UWF0T0 SKLAAR! AL KLAM! Nu ook prints vanaf 69 CGIlt WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 85 SOEST

Soester Courant | 1984 | | pagina 3