'Open Dag' Luchtmacht verwacht honderdduizenden bezoekers Inlijsten? w/m MSR I Zie overige aanbiedingen in de Huis-aan-Huisfolder ,Feestkommissie, Hartje-Zuid werkt op volle toeree WR Veromco gaat samenwerken met de Brandsma- groep fefev zogezien Zaterdag a.s. op Vliegbasis Soesterberg Aula begraafplaats wordt opgeknapt Officiële opening 31 oktober a.s. -- Jm. Twee Hobby's S.O.Soest: eindelijk twee nieuwe velden [aard "lobby SLAVINKEN SPEKLAPJES WITTE DRUIVEN 198 TOMATEN PREI Iglo Thuismenu's SLAGERS- SCHOUDERHAM Honsbergen Honsbergen Honsbergers Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Op zaterdag 1 september 1984 houdt de Koninklijke Luchtmacht haar jaar lijkse Open Dag op de Vliegbasis Soesterberg. De vliegbasis is op die dag voor het publiek opengesteld van 08.00 uur tot 17.00 uur, de toegang is gratis. Het doel van een Open Dag is de Nederlandse bevolking te informe ren over de taken en het functionerèn van de Koninklijke Luchtmacht als on derdeel van-de Nederlandse samenle ving en het NAVO-bondgenootschap. Open Dagen van de Koninklijke Lucht macht worden doorgaans door circa 250.000 bezoekers bezocht. Het publiek dient zich op het terrein van de vliegba sis te houden aan de gedragsregels die op borden nabij de ingang staan ver meld. Het maken van opnamen voor fo to's, films en video is toegestaan. Tentoonstelling en 'static show' In vier grote vliegtuighangars zijn di verse exposities ingericht die het werk van de luchtmacht in beeld brengen. Zo zal er een F-27 Friendship in onder houd staan opgesteld temidden van een aantal, in stands, uitgebeelde werk plaatsen. Een hangar is bestemd voor de luchtvaarthistorie met bijdragen van ondermeer het Aviodome (Schip hol) en het militaire Luchtvaart Museum (Soesterberg). De Groep Lichte Vliegtuigen van de luchtmacht maakt op de tentoonstelling het opere ren van een helikopter-squadron te vel de aanschouwelijk voor het publiek. In de hangar waar het grote restaurant is ondergebracht zal de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht een muzikale bijdrage verzorgen. Buiten -in de open lucht- zullen in een zogenaamde "static show" vele typen vliegtuigen uit binnen- en buitenland te zien zijn. Zo zullen ondermeer staan opgesteld een F-15, Tornado, Mirage F-l, F-16, NF-5, Alpha-jet, F-4, F-104, A-10, F-lll, die allen onder de cate gorie jachtvliegtuigen worden gerang schikt. Historische vliegtuigen zijn de C-47 Dakota (DC-3) en de Spitfire, ter wijl de Alouette-III, Bölkow-105, Lynx en Puma helikoptertypen zijn die het publiek van nabij kan gadeslaan. Op de static show is de Koninklijke Marine met een Brequet Atlantic en onze nationale vliegtuigfabriek Fokker BV met een F-28 passagiersvliegtuig vertegenwoordigd. Eveneens in de open lucht zullen lucht verdedigingsmiddelen, een scala aan bedrijfsvoertuigen en andere uitrus ting worden getoond. Openbaar vervoer De Nederlandse Spoorwegen zetten ex tra treinen in op het traject Utrecht CS- Amersfoort met als halteplaats het station Soestduinen. Vanaf dit sta tion is het een half uur lopen naar de vliegbasis. De busonderneming Cen traal Nederland laat extra bussen rij den vanaf de NS-stations Utrecht CS, Driebergen/Zeist en Amersfoort via de gebruikelijke routes naar de vlieg basis. 0 Het fameuze Franse formatieteam 'Patrouille de France' sluit het vlieg- programma van de Open Dag af. Zie voor verkeers- en parkeer- maatregelen i.v.m. de Open Dag pag. 5. Veromco NV te Arnhem en Willem Sophia Investerings maatschappij BV te Soest hebben overeenstemming bereikt orii samen te gaan werken op de Nederlandse markt voor glas, verf en behang. Het doel is dat Veromco NV en de Brandsma Groep, waarin Willem Sophia Investeringsmaat schappij een deelneming heeft, tot één geheel worden sa mengevoegd in september 1984; de combinatie zal onder de naam Veromco gaan optreden. De directie wordt gevormd door de heren B. Brandsma en H. E. J. Knorth. Veromco NV bedrijft de groothandel in glas, verf en behang, waartoe zij een aantal vestigingen heeft te Arnhem, Win terswijk, Nijmegen, Zwolle, Deventer, Groningen, Eind hoven en Amersfoort. De Brandsma Groep met vestigingen te Soest, Ede en Vee- nendaal, is naast de groothandel in glas, vooral gespeciali seerd op'het gebied van "totale object-beglazing" inclusief ae Degeieiaing ervan. Tevens behoort tot de Brandsma Groep een isolatie-glasfabriek te Veenendaal, onder de naam Ther- mo-Verre, die het gelijknamige merk produceert. De activiteiten van beide bedrijven sluiten uitstekend op el kaar aan zodat de combinatie Veromco - Brandsma een sterke positie op de Nederlandse markt zal innemen. Door de elf vestigingen bestrijkt men het gehele land, het geen onder meer in service en een nog efficiëntere bedie ning voor de relaties tot uiting zal komen. De groep zal in 1984 een omzet van circa 70 miljoen gulden behalen. Gezien de verwachte ontwikkelingen van de nieuwe combinatie zal de samenwerking geen gevolgen hebben voor de omvang van het personeel. Auto gestolen Een bewoner van de Johannes Post- straat meldde de politie vorige week de diefstal van zijn auto, die op een par keerplaats bij zijn woning stond. Het gaat om een groene VW Golf met het kenteken FK-50-YB. De aula op de algemene begraafplaats aan de Veldweg is al geruime tijd aan een opknapbeurt toe. Burgemeester Wethouders hebben de raad nu voorge steld hiertoe te besluiten en een kre diet beschikbaar te stellen van 44.000 gulden. Met name aan het interieur zijn enkele werkzaamheden zonder meer noodza kelijk. Onder meer moeten de pla fonds en de wanden worden hersteld. Er moet een nieuwe dekvloer worden gelegd, en het interieur is hard aan een verfje toe. Tevens wordt de bedra ding nagekeken en worden nieuwe ar maturen aangebracht. Tenslotte wor den de gaskachels vernieuwd. Voor al dit werk is nogal wat sloop- en timmer werk nodig. De opknapbeurt zal in 1984 of uiterlijk begin volgend jaar wor den uitgevoerd. Huis verzekeren of puur goud. Bij van Rouwendaal zit u nooit fout. Bij ons hypotheek v.a. 7.7 5 jaar vast. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 Al voor de grote vakantie zijn er degelijke plannen gesmeed voor een grootse en feestelijke opening rondom de ingebruikneming straks van het nieuwe win kelcentrum in Soest-Zuid. Het zal echter niet alleen de nieuwbouw met de punt dakjes betreffen; ook alle winkeliers eromheen zullen, voor zover ze daar zelf prijs op stellen, bij het op handen zijnde spektakel worden betrokken. Daartoe is een promotiekommissie aan het werk gegaan, samengesteld uit vertegenwoordigers van de projektont- wikkelaar EMPEO, die het nieuwbouw- deel realiseert, de winkeliersvereni ging in oprichting, bestaande uit onder nemers in dan nieuwbouwgedeelte, als mede de "oude club", de vereniging die onder meer bekend is als organisa tor van de succesvolle braderieën in Zuid en die de belangen blijft beharti gen van alle winkeliers, die niet in het nieuwe deel gaan opereren. Deze pro- motie-kommissie heeft de draad opge pakt, die was blijven liggen na de laat ste vergadering voor de vakanties van alle betrokkenen en die volhangt met aktiviteiten, die samen als één groot feest hun weerga in Soest niet zullen kunnen... Enthousiasme Dat zijn zo ongeveer de geluiden na de samenkomst van de leden van de promotiekommissie van vorige week in "de Soester Duinen", waar alle plan nen op een rijtje werden gezet en de le den de taken onderling verdeelden. De budgetten worden beproefd en ge keken wordt welke ideeën wel en welke niet in het financiële patroon passen. Dat budget wordt gezamenlijk opge bracht door zowel de winkeliers van de nieuwbouw als die van de oudbouw. Met vereende krachten wordt gepro beerd het gehele winkelgebied onder één en dezelfde noemer te brengen, zodat akties, voordeeltjes, festivitei ten, nu en in de toekomst, overal in Zuid te verkrijgen of te beleven zijn. Een dergelijke integratieplan is vaak een moeizaam zoeken naar eikaars be langen en interesses, maar tot dusver re kunnen beide clubs het uitstekend met elkaar vinden en de gevonden werkwijze belooft veel goeds voor Zuid en zeker ook voor heel Soest, om nog maar niet te spreken van het potentiëel uit de randgemeenten, dat het Cen trum best eens in het wekelijkse in koopplan zou kunnen gaan betrekken! Met zeer veel enthousiasme wordt er naar woensdag 31 oktober toegewerkt, zowel door de technische mensen op de bouwplaats zelf als achter de publi citaire schermen, want daar staan in teressante potjes op het vuur. Verbouw-aktiviteiten Het is jarenlang erg rustig geweest in Soest-Zuid. Eigenlijk te rustig. Als er al wat beweging was, ging die vaak één richting uit, die de blijvers met lede ogen aanzagen. Zo vertrok Tiptop naar de Van Weedestraat, sloot Slij terij Manders haar deuren, maakte Bosman Electriciteit plaats voor een petit-restaurant, verdween de fiets- zaak Lamers uit de straat, gevolgd door kapsalon Koppel, en ook René for Fashion aan de Korte Ossendam hield finale uitverkoop. Toch was er ook nieuw bloed: Robber- se kwam met kaas, noten en Jamin- producten, samen met Gerth op de oude Tiptop-plek, er verschenen een bar een - reeds genoemd - petit-restaurant en een fleurig Fleurida opende haar bonte poorten naast de heer Meijering. Het "gat" in de markt, nadat DAVO vertrok (waar nu Van Oosten zit)werd indruk wekkend ingevuld door Hooijer. Het waren vooral de grotere zaken die het waagden een verbouwing aan te vangen. Centra van V.d. Graaff deed 't en Reehorst toverde de boel om in een ruime Meermarkt, Kareisen creëer de meer meters, en ook Van Essen Foto en Optiek vertimmerde zijn in terieur. Maar over een fiks aantal ja ren gezien is er in Hartje-Zuid niet veel opzienbarends gebeurd. Ooit was er sprake van een Centrumplan, een nieuw hart, dat er volgens velen er gens aan de Parklaan moest komen, en is er jarenlang gewikt en gewogen, en gegokt op een bevredigende op lossing. Of de oplossing die er nu komt hele maal en voor iedereen bevredigend is, laten we graag in het midden. Er komt een nieuwe loot aan de winkel- stam. Een charmant geheel onder puntdaken op het voormalige bussta tion en het zou struisvogelpolitiek zijn als de direct betrokken winkeliers daarop niet zouden inspelen. Links en rechts wordt nog wat gemord en gemopperd, is men hier niet tevreden over en daarover wel, is het of te lang of te smal, stoppen de bussen op de verkeerde plekken, maakt men zich zorgen over het groen, over de invul ling, de verplaatsing, kortom: is men gepast kritisch, maar weet iedereen het nu wel heel zeker: er komen ruim twintig gezellige winkels bij. Je ziet dat groeien en het geheel past wonder wel in de wijk. Kleinschalig, knus en pas oordelen als alles straks helemaal af is! Met licht, met vlaggen, jong en oud groen, mooie tegels op straat, pittores ke lantaarns, banken om op uit te puffen, erop te kouten met elkaar, restaurantje op de hoek, tafeltjes en stoeltjes buiten, muziek zachtjes aan. "Beter uit in Hartje-Zuid", roept de promotiekommissie. Dat vinden dan ook een paar oude winkeliers: Brandsma verbouwt, Wijnands WQrdt stukken groter, Van de Ven wipt zelfs naar de nieuwe overkant en ziet banketbakker Dogterom komen. Van Essen, hele maal op de kop nu nog, trekt naar de nieuwbouw en is heel hard doende zijn bestaande pand op passende wijze door een ander te laten invullen. Overal beweging. Dat kan nooit verkeerd zijn. Gissen en voorspellen Het gonst dag-in-dag-uit in en om de nieuwbouw. Er zijn nog een paar units te huur op de "Zuldpromenaae", de nieuwe straatnaam voor het oude bus station. Wie riep er ooit "Tensenplein?" Albert Heijn wil ook meedoen, maar niemand weet het fijne. Het pas ver bouwde pand van Centra, die zelf met een C-1000 naar de nieuwbouw ver huist, wordt met argusogen door ieder- De bouw van het winkelcentrum in Soest-Zuid vordert gestaag. De karak teristieke puntdaken beheersen nu al het beeld van wat nu nog de Soester- bergsestraat heet, maar straks de il lustere naam Zuidpromenade zal gaan dragen. poto: goos van <jer Wilt een in de gaten gehouden. Wat zou daar nou eens in kunnen! Samenvattend kan men vaststellen dat Soest-Zuid bruist van de aktiviteiten. Dat er ware en onware verhalen de ronde doen. Dat men wakker is en nijver aan de weg timmert. Dat de vrije nieuwsgaring welig tiert en dat er nauwlettend op wordt toegezien dat men "bij" blijft. De plannenmakers werken van de vroege ochtend tot de late avond. Er worden bergen werk verzet en wij zullen trachten u daar over vanaf heden regelmatig te be richten. De gebeurtenissen zullen in hoog tempo op u en ons afkomen. Het lijdt geen enkele twijfel: 't komt wel goed in Soest-Zuid &/f\ door Gerard Paul Terwijl ik dit schrijf is het buiten 29°C. en de redaktie zit te wachten op een stukje tekst. Zo gezien zie ik dat dus eigenlijk helemaal niet zo zitten. Voor een andere geliefkoosde bezigheid heb ik vandaag speciaal een vrije dag ge nomen, want schoon maken is best leuk werk. Zelfs als het warm is. Men zegt ook dat het heel erg goed is voor bui- tenverfwerk als je dat minstens een maal per jaar met een lekker sopje afneemt. Het is een hele klus waar ik me vandaag op gestort heb, maar het is ook dankbaar werk. Je ziet het onder je handen opknappen. Als je klaar bent lijkt het wel of je het hele huis op nieuw in de verf gezet hebt. Zelf heb je weliswaar alles van heel dichtbij staan observeren en weet je dus heel goed dat een kwast verf hier en daar geen kwaad kan, maar toch... Boenen en poetsen is op zijn tijd een heerlijk karwei, waarbij je weinig of niet behoeft te denken en alleen maar moe wordt omdat je je druk maakt met je lichaam. Ons oude Mechelse meu bilair met leeuwekoppen en tiere lantijntjes moet het zo nu en dan ook ontgelden. Als ik zo'n aanval krijg dan wordt de hele kamer overhoop ge haald en is het in huis binnen een uur een chaos. Mijn vrouw laat dat goed moedig over zich heen gaan en maakt zich uit de voeten. Het gaat, zoals het een bui betaamt, altijd vanzelf weer over. Intussen stofzuig ik het buffet, de stoelen, de tafel en de spiegel en ver warm de bijenwas en de poetslap. Dat werkt lichter als het zo ver is dat het uitgewreven kan worden. Ik ben pas tevreden als alles blinkt als een spiegel en het hele huis naar de was ruikt. Dat nagenieten is het leukste. De be loning ligt in het: "Wat is dat opge knapt, zeg!" Dames die mijn verhaal met stijgende belangstelling hebben gelezen en mogelijk op een idee komen, moet ik nog even een illusie ontnemen. Ik doe het nooit in opdracht. Nee, zelfs niet op verzoek. De Sportaccommodatie van S.O. Soest aan de Bosstraat wordt te intensief gebruikt, waardoor de conditie van de velden als gevolg van overbespeling ln een kritieke fase is gekomen. Al in 1982 waren de velden op veel plaatsen kaalgespeeld. Verplaatsing van de activiteiten naar andere velden heeft slechts een verlegging van de proble men tot gevolg. Er is maar één goede oplossing: het opknappen van het hoofdveld en de twee bijvelden, en uitbreiding van het complex met twee nieuwe velden. Hiermee is in totaal een bedrag gemoeid van 188.500 gul den. Burgemeester en Wethouders stellen de raad voor dit bedrag hier voor beschikbaar te stellen. Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. Peters bv. voor wonen in de groene zone. Koninginnelaan 48 Soest 02155-12245 (Alleen tegen inlevering van deze bon (Alleen tegen inlevering van deze bon) WAARDEBON WAARDEBON Maandag 3 en dinsdag 4 september 545 Alleen donderdag 119 Maandag 3, dinsdag 4 en woensdag 5 september KILO 100 gram van 1.79 voor 500 gram

Soester Courant | 1984 | | pagina 1