Bloemenfeest in de Rinke Tolmanschool Onderzoek rekent af met Fabels rond eetgewoonte, hygiëne en sex Nieuwe collectie Unicef wenskaarten VEILING SOEST HOUTLAND M VOORDEEL: HOUTLAND De Waakvlam Soest Knip- en naailessen SKI IN NEDERLAND! zwarte gecastr. kater Publiek verkopen SSEPTEMBER HERFSTMAAND^ J. CORNELISSE b.v. Solliciteren.hoe doe je dat Robert Paul'Zo gepiept' 'Lachen moet, juist in moeilijke tijden WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 14 Donderdag, 30 augustus was het feest in de Rinke Tolmanschool, bloemen feest wel te verstaan. De planten, die door de FLORALIA-commissie van "Groei en Bloei", afd. Soest vóór de vakantie aan de kinderen als stekjes geleverd werden, waren weer mee naar school genomen en werden die dag door dames van FLORALIA geju reerd en ze werden tentoongesteld. Er was een le-, 2e en pechprijs voor alle categorieën planten, t.w.: fuchsia, begonia, pilea, coleus en vlij tig lies je. Maar dat was nog niet alles, 's Middags zou door alle kinderen van de school meegedaan worden met bloemschikken. Iedere groep kreeg boeketten bloemen en groen, een bakje en een stukje steekschuim en ook wer den zelf meegebrachte bloemen ver werkt. Met aanwijzingen van de dames De Groot, Sillevis Smitt en De Wind van Floralia en een moeder van éen der kinderen, werden geweldige resul taten bereikt. De hoogste klassen had den er zo'n plezier in en wilden het zo goed doen, dat ze niet van ophouden wisten en tot lang na schooltijd wilden doorgaan. 's Avonds tussen 7 en 8 uur konden de ouders komen kijken naar de resul taten van al die inspanningen er. den de prijzen en diploma's uitgereikt. Om deze vorm van handenarbeid op de scholen op het programma te kunnen zetten organiseert de commissie FLO RALIA van Groei en Bloei bij voldoen de deelname een Instruktiekürsus bloemschikken voor ouders en belang stellenden van 6 avonden. Van de deel nemers wordt verwacht dat ze met kin deren kunnen omgaan en voldoende ar tistieke aanleg hebben. Neemt u eens kontakt op met de school of met FLORALIA, tel. 16732 voor in lichtingen. De kinderen van de Rinke Tolman school kunnen u er zeker enthousiast oververtellen. Traditiegetrouw presenteert Unicef, het Kinderfonds van de Verenigde Na ties, dit najaar een unieke collectie wenskaarten. Kaarten, die dubbele vreugde brengen: voor de ontvanger, maar ook voor de miljoenen noodlij dende kinderen in ontwikkelingslanden. Uit de opbrengst van de verkoop wor den n.1. vele projecten op het gebied van gezondheidszorg, voeding, onder wijs en veilig drinkwater gefinancierd. Momenteel wordt met name de strijd tegen de kindersterfte aangebonden. Stijlvol ontwerp Opvallend in de collectie is deze keer een stijlvol ontwerp van de Deense kunstenaar I. Andersen. Het zeer toe passelijke thema, madonna met kind, is bijzonder fraai uitgevoerd in blauw en zilver. In de klassieke uitvoering van dit ge liefde onderwerp is een keuze mogelijk uit vijf afbeeldingen naar schilderijen van oude meesters. Sneeuw Sneeuw, nagenoeg onverbrekelijk ver bonden met de December-feestelijk- heden, wordt o.a. vertegenwoordigd in de serie "Kinderen in de Sneeuw". De diverse aspecten van sneeuw- en ijspret worden op vijf kaarten kleurig in beeld gebracht. Voor degenen die een groet aan familie of vrienden overzee willen zenden, zijn speciale luchtpostkaarten in twee dessins verkrijgbaar. Aziatische kunst De ontwerpen uit Azië die in de collec tie zijn opgenomen, mogen zeker niet onvermeld blijven. Fraaie schilderin gen uit India, China en Japan vormen hoogtepunten. Hetzelfde kan worden gezegd van de batikmotieven uit In donesië. Speciale aandacht verdient het met de hand vervaardigde en bedrukte papier uit Nepal. Een eeuwenoude traditie die door Unicef nieuw leven werd inge blazen. Dankzij dit project hebben in middels ruim 750 gezinnen een mens waardig bestaan gevonden. Agenda De Unicef bureau-agenda 1985 heeft als titel "De Wereld en haar Kinde ren" meegekregen. Een thema dat met schitterende foto's werd geïllustreerd. Uiteraard hebben ook de bekende Uni- cef-produkten, waaronder de advents- boeken, puzzels, bouwplaten en ka lenders, een plaatsje in de collectie gekregen. Betrekkelijk nieuw (echter al bijzon der populair) zijn daarentegen de fleurige geschenkkaartjes. De strijd tegen de kindersterfte Met de opbrengst uit de verkoop zal het programma tegen de kindersterfte worden ondersteund. Dit programma, dat de naam GOBI heeft gekregen, werd eind 1983 door Unicef gelanceerd. Het bestaat uit vier actiepunten: 1. het gebruik van groeikaarten om het gewicht van kinderen te registreren 2. toepassing van Orale Rehydratie Therapie tegen uitdroging bij kinderen als gevolg van diarree 3. het stimuleren van borstvoeding; 4. uitbreiding van inentingscampagnes. Door het op grote schaal toepassen van deze maatregelen, kan de kindersterf te (40.000 kinderen per dag) tot de helft worden teruggebracht. Regionale Unicef Comités Unicef-Nederland, postbus 85857, 2508 CN Den Haag. Tel. 070 - 552000. il( fQ> Voor totaal Onderhoud ih en om uw woning: daken, goten, riolering, c.v., schoorsteenvegen enz. CV SERVICEBEDRIJF TEL. 02155-166 55 voor beginners en gevorderden. Middaglessen (4 pers.) 14.00-16.00 uur Avondlessen (4 pers.) 19.00-21.00 uur T. E. ROOZEKRANS Heuvelweg 47 - Soestdijk - Tel. 02155-13055 SKI-PAS vanaf f75,- (geldig tot 1-4-'85) Dagelijks vele uren ski-mogelijkheden. OOK VOOR GROEPS- of PRIVÉLESSEN Bij: SKISCH00L 0TT0 ZOETELIEF SOESTERBERG - alpine Sportpark a/d Kerklaan -langlauf Telefoon 03463-2674 Gezellige ski-bar aanwezig Tegen BELONING terug te bezorgen Wit befje, luistert naar de naam Moor. Fam. Molenaar Eikenlaan 20 Telefoon 15721 Nottarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest in samenwerking met notaris H. Windhorst te Baarn zullen op woensdag 26 september 1984 's avonds 8 uur in het Wijkgebouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest ex art. 1223 lid2B.W. De helft van een dubbele villa met garage, ondergrond, erf en tuin, Stadhouderslaan 98 te Soest, kad. bekend gem. Soest, sectie A nr. 2565, groot 5.75 are. Onr. goed bel. 1984: f348,- eig.; f278,- gebr. Waterschapslasten 1984: f 69,96. Het perceel is in gebruik bij de eigenaar. Gegadigden dienen op de veiling desge wenst een verklaring betreffende hun fi nanciële gegoedheid te kunnen overleggen. Bezichtiging: dinsdags en donderdags van 2-4 uur. Betaling der kooppenningen: vóór of op 24 oktober 1984. Aanvaarding bij betaling der kooppen ningen. Nadere inlichtingen ten kantore van voor noemde notarissen. Van Weedestraat 2 te Soest, tei. 02155-12315, en ten kantore van notaris H. Windhorst, G. v. d. Veeniaan 2a te Baarn, tel. 02154-20145. Na de zomer wordt het nu weer tijd om aan dubbele ramen en isolatie te denken. Wij leveren dubbele raamprofielen in wit en bruin plastic, compleet met (Z^ perspex. Gemakkelijk zelf te bevestigen Als u het nu koopt, heeft u er zo lang. mogelijk plezier van. Vraag prijs en folder. ALTIJD MAATGEVEND Maak 'tzelf J. C. Spruyt Nieuweweg 60 - 3765 GE Soest Telefoon 02155-12892 10 HOUTLAND SPECIAAL-ZAKEN IN NEDERLAND I H INSTALLATIE BEDRIJF SOEST - STEENHOFFSTRAAT15» TELEFOON 02155-1 2577-1 3014 Voor: ONDERHOUDSABONNEMENT GASAPPARATEN GAS-, WATER- EN SANITAIR- INSTALLATIES VERWARMINGSINSTALLATIES LICHT- EN KRACHTINSTAL LATIES GOTEN EN DAKBEDEKKINGEN Werkende Jongeren-CNV distrikt Utrecht houdt op 1, 8, 15 en 22 okto ber 1984 in Utrecht 4 avonden over het onderwerp: SOLLICITEREN. De avonden staan open voor jongeren van 16 t/m plm. 23 jaar. De kosten bedragen voor 4 avonden slechts 10,-. Wanneer jongeren van school komen ervaren ze vaak, dat ze van alles geleerd hebben, behalve goed solliciteren. Dan zitten ze vaak met de handen in het haar! Wat moet er wel, wat moet er niet in een sollicitatiebrief? Hoe gedraag je je op een sollicitatiegesprek?' Enz., enz. Allemaal vragen waar je eerst een antwoord op moet hebben voor je aan een sóüïcïtatfé begint.' Tijdens deze avonden komen daarom o.a. de volgende zaken aan de orde: een vakature (advertentie), informatie inwinnen, de sollicitatiebrief, het sollicitatiegesprek, arbeidsovereenkomst. Voor meer informatie of opgaven: Werkende Jongeren-CNV, Utrecht, tel. 030-941041, vragen naar Rob Ruarus. Een folder is op aanvraag verkrijgbaar. Opgeven voor 20 september a.s. Zaterdag 8 september aanvang 20.30 uur .i«nn»»mnHol VAPff 1 De Speeldoos begint het nieuwe sei zoen met een try-out van de nieuwe one-man-show van Robert Paul. Een show, waarvoor een flink deel van de teksten werden geschreven in De Speel doos-kleedkamer, tijdens de zomer vakantie. De nieuwe show (zijn derde alweer) kreeg als titel mee: "Zo gepiept", en kwam tot stand in nauwe samenwer king met Wim Hogenkamp. Hoewel Robert Paul er niet naar streeft om in zijn theaterprogramma's een mening of levensovertuiging té open baren, moet het iedereen die zijn vori ge shows gezien heeft zijn opgevallen, dat Robert Paul behalve een formida bele showman ook een onverwoestbare optimist is. Niet dat zijn optimisme hem blind maakt voor hetgeen er in de wereld om hem heen gebeurt; wie goed luistert weet, dat Robert Paul de problematiek van onze tijd zeer be wust beleeft. Maar hij slaagt er steeds weer in, om daarin lichtpuntjes te ontdekken. "Lachen mag, ook in moeilijke tijden" heeft Robert Paul eens gezegd. Voor zijn nieuwe programma is zijn motto: "Lachen moet, juist in moeilijke tij den!" "Zo gepiept" een nieuwe one-man- show, voor alles amusement, in een originele vormgeving, met een aktueel thema, met verrassende onderwerpen en, niet te vergeten, met een aantal splinternieuwe "prominenten", ge presenteerd met het unieke enthousias me en vakmschap van Robert Paul! Geëngageerd? Jazeker, maar nooit zonder optimisme De kaartverkoop van maandag tot en met vrijdag van 11.00 -12.30 uur. Telefonisch bestellen via tel. nr. 11623. Kaarten kosten 12,50. Pas 65 en C. J.P. op vertoon van de pas 10,-. Speeldoos kursus boetseren Wie in Baarn een boetseren denkt, denkt aan Nieneke Prins. Maar wist U dat Nieneke in De Speeldoos op maandag en donderdagavond een kur sus boetseren naar model geeft? Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor de snelle beslissers. De kursusprijs is 150,- (excl. klei en bakken) betaling in 2 termijnen is mo gelijk. Eerste lessen 17 en 20 september. De lessen worden in verband met de bouwaktiviteiten geven in de voorma lige Oosterschool aan de Oosterstraat. Aanmelden aan de balie van De Speel doos, Rembrandtlaan 35. Speeldoos kursus kantklossen Docente Mevr. A. van Dantzig Kantklossen voor beginners en gevor derden. Donderdagochtend voor gevorderden van 9.30 - 11.30 uur en donderdagmid dag voor de beginners van 13.30 15.30 uur (bij voldoende deelname). Kursusgeld voor 20 lessen 110,-. Hierbij komt nog ongeveer 45,- ma- SSen1 U belangstelling heeft, kunt U zich opgeven aan de balie van De Speeldoos, Rembrandtlaan 35 te Baarn. Ook deze lessen zullen gegeven worden in de voormalige Oosterschool aan de Oosterstraat. Speeldoos kursus Handgevormde kera miek Docente: Mevr. E. Oosterbaan Een boeiende kursus over alles wat U met klei kunt doen, vormen met rin gen, plakken en delen klei. Ook het afwerken van een vaas, schaal of pot is mogelijk op diverse manieren. U leert decoreren met engobes of ma- jolica's, polijsten, versieringen aan- en opbrengen, inkrassen en uitsnijden. En dan nog het glazuren wat ook nog een "vak apart" is, en steeds weer de verrassing als iets uit de oven komt. Er is nog plaiats op de donderdagavond van 20.00 - 22.00 uur. Opgave en inschrijving aan de balie van De Speeldoos, Rembrandtlaan 35, tel. 11623. Kursus, inclusief klei/bak ken en glazuren 140,-. Totaal 22 lessen, eerste les 20 septem ber. Tachtig procent Nederlanders krijgt ooit met acne te maken Van de huidige Nederlandse bevolking krijgt of heeft ongeveer 10 miljoen landgenoten ooit te maken met de alom aanwezige huidaandoening acne. In de volksmond wordt de acne ook jeugdpuistje genoemd. Toch wordt acne beslist niet alleen bij adoloscen- ten geconstateerd. De laatste jaren hebben steeds vaker volwassen vrou wen (30-40 jaar) te kampen met de rode pukkels. Uit een recent Ameri kaans onderzoek blijkt tevens dat de kwaal ten opzichte van decennia terug thans veel langer,aanblijft.iDe oorzaak van beide constateringen is niét békehd. cfïirrfoD -ii; piM IfifiThlsG De oorzaak vq.n acne is daarentegen grotendeels wél bekend, doch de juiste bestrijdingsmethode na zoveel „jaren nog steeds niet. Uitroeiing van de ziek te is (nog) niet mogelijk en dat ^er- wijl bijna tachtig procent van de wereld bevolking ooit met acne te maken, krijgt. Uit hetzelfde Amerikaanse on derzoek, dat werd r uitgevoerd onder auspiciën van de internationale genees- middelenproducent Upjohn, is te vens onomstotelijk vast komen te stahn dat de ernst en mate van acne niet beïnvloed wordt door de leefge woonten van de acne-patiënt. De fabels rond het ontstaan van de aandoening door verkeerde eetgewoonten (patat, aardbeien en chocoladehygiëne vui le huid) en sexuele activiteit worden daarmee voorgoed ontzenuwd. Toch blijft geen huidaandoening zo omgeven door geheimzinnigheid en fabels als de wereldwijd verspreide acne. Gelukkig zijn met name de laat ste jaren veelvuldig publicaties in de media verschenen; met het doel de puistjesaandoening- tot haar psychi sche proporties terug te brengen. Des ondanks blijken ook vandaag de dag de psychische/emotionele gevolgen bij acne-lijders nog steeds niet in verhou ding te staan tot de medische ernst van de kwaal. In incidentele excessieve ge vallen kan het zelfs tot zelfmoord (nei gingen) leiden. Macho-cultus "Medisch gezien is acne beslist niet de meest ernstige huidaandoening. Doch mede onder invloed van hernieuw de aandacht voor het eigen lichaam na de Tweede Wereldoorlog en de huidige macho-cultus zijn de gevolgen van de kwaal bipten hun proporties gegroeid", meent acne-patiënt en me de-initiatiefnemer van de eerste Ne derlandse acnevereniging in oprich ting Paul van Riel 35 "Er kan een grote discrepantie worden geconstateerd", aldus Van Riel. "Men sen met acne die, na hun drempel vrees overwonnen te hebben, medi sche hulp zoeken verwachten veelal volledige genezing. Lukt dat niet (met een), dan willen met name jonge meisjes nogal eens naar ontoelaatbare paardemiddelen grijpen. Zij en som mige andere acne-lijders gaan de kwaal te lijf met scherpe zalven, schurende sponsjes en langdurige hoogtezonkuren. Het gevolg is vaak averechts: De huid wordt geruïneerd voor het leven. In zó'n geval opperen dat acne meestal vanzelf verdwijnt en men zich voor enkele jaren gewoon bij het hebben van de aandoening moet neerleggen, is prediken tegen dove mansoren." Medische hulp Teneinde zulke excessen te voorkomen is het goed te constateren dat de weg naar huis- en/of huidarts de laatste jaren steeds vaker en makkelijker wordt genomen. De behandelingsmet hoden zijn dan ook de laatste jaren in sterke mate verbeterd. "Acne is meer en meer geaccepteerd als 'normale' aandoening, waarvoor men zich net als met griep tot de huis arts kan wenden", constateert Van Riel. "Dit gegeven mag mede op het conto van de media worden geschre ven. Het hebben van en/of lijden onder pukkels is uit de taboesfeer gehaald. Het gegeven dat diezelfde media net zo gemakkelijk inhaakt op 'het-mooie- lijf-cultus', doet dan wel enigszins te genstrijdig aan. Zoiets valt trouwens ook te constateren als het gaat om ha ren, borsten en gebit." Acne is beslist geen kwaal van deze tijd. De aandoening was reeds bekend bij de oude Grieken en Egyptenaren. Het gegeven dat de kwaal tot op de dag van vandaag niet te genezen valt is echter sinds kort achterhaald. De me dische wereld past met steeds groter succes behandelingen toe. Men mag bestrijding van de kwaal echter niet generaliseren. Bijna elke acne-geval vereist een persoonlijke behandelings methode. Het is zaak dat de acne lijders er weet van krijgen dat het in- I schakelen van specialistische hulp niét riieer valt ottdér de höërrier''kleih- riellg". De behandélingsmethodétt; van de specialist steken in ieder geval met kop en schouder uit boven de zelfbe- handeling met middelen die door ieder een kunnen worden gekocht. Niet leeftijdgebonden Ongeveer tachtig procent van de mens heid krijgt dus ooit met acne te maken. Meestal openbaart de aandoening zich in de pubertijd, doch zoals gemeld wor den de laatste jaren steeds vaker vol wassen vrouwen het 'slachtoffer'. Meisjes krijgen doorgaans rond hun 14- de met acne te maken, jongens twee jaar later. Daarentegen lijden de jongens meetal wel langer onder aan doening (4-5 jaar). Meisjes zoeken va ker medische behandeling of informa tie, dit met het oog op gebruik van cosmetische produkten. In de meeste gevallen verdwijnt de acne vanzelf rond 20-jarige leeftijd, doch evenzozeer kan de aandoening aanblijven tot 30 of 40 jaar. Bij vrou wen kan de kwaal zelfs rond die leef tijd mede onder invloed van bijvoor beeld anti-conceptiemiddelen opnieuw naar voren komen. Hormonen Vreemd genoeg zijn er enkele bevol kingsgroepen in Spanje, Zuid-Amerika en bij de Eskimo's die van de aandoe ning gevrijwaard blijven. De oorzaak hiervan is gezien de complexiteit van faktoren nog steeds niet in absolute zin te definiëren. Daarentegen werd uit het Amerikaanse Upjohn-onderzoek wederom duidelijk dat acne met iemands persoonlijke hormoonhuishouding en soms erfelijkheid van doen heeft. In de pubertijd neemt de hormoonpro- duktie aanmerkelijk toe. Onder in vloed van onze hormonen neemt ook de talgklierproduktie van de lichaams vloeistof Sebum toe. Overproduktie kan vervolgens één van de oorzaken van verstoppingen zijn. Ondanks de aanwezigheid van (lichaamseigen) bacteriën leiden verstoppingen slechts in uitzonderlijke gevallen tot zware in fecties. Hygiëne Een andere mythe betreft het ontstaan van de zogenaamde mee-eters door slechte hygiëne. Een mee-eter is slechts een opeenhoping van normaal huidvet, waarbij de donkere kleur wordt be paald door het huidpigment. Dat acne zich vooral in de onderste helft van het gezicht openbaart komt omdat zich daar 400 tot 900 talgkliertjes per cm2 bevinden. In de rest van de huid zijn dat er gemiddeld 100 per cm2. Overi gens verschijnen pukkels naast het gezicht ook veelal op de rug, borst, schouders en in de nek. In mindere mate op armen en billen. Mensen met acne-problemen bezitten doorgaans een vette huid. Door het ge zicht te wassen kan het vet van de huid worden verwijderd. Een vuile huid kan nooit de oorzaak zijn van acne, doch het kan de aandoening natuurlijk wel verergeren. Regelmatig wassen van de huid kan acne dus deels verminderen. Bij té vaak wassen kan de huid ech ter te veel uitdrogen. Ook hier geldt: "overdaad schaadt". Bij behandeling van acne streeft de arts er in de eerste plaats naar te voor komen dat de kwaal zich uitbreidt. Mocht acne geleid hebben tot littekens dan zal de arts pogen deze zo goed mogelijk te herstellen. Uiteraard geldt ook hier het credo: "voorkomen is be ter dan genezen". Alleen daarom al Is het zaak zo vroeg mogelijk medische hulp in te roepen ter behandeling v^m de acne. Behandeling Er zijn diverse mogelijkheden om acne te behandelen, uiteraard afhan kelijk van de ernst en mate van de aandoening: - Behandeling met medicijnen teneinde de huide uit te drogen - Behandeling met antibiotica middels de huid uit te drogen Het voordeel van deze behandelings wijze is dat de stoffen in de produkten direct worden afgeleverd bij de pijn- ljke huiddelen, zonder dat ze nadelige geyplgep, kunnen ve^opczakep in ,$e rest van het lichaam - Behandeling met antibiotica door het slikken van pillen (orale toediening). De gebruiker dient er rekening mee te houden dat deze behandeling bijwer kingen kan veroorzaken zoals misse lijkheid - Behandeling met een lotion die het dichtslibben van de poriën voorkomt - Behandeling met Benzon Peroxide ter vernietigign van van de huidbacteriën; - Behandeling met hormonen, waarbij het zaak is het hormoonevenwicht van het lichaam te herstellen. Gezien een veelheid aan mogelijke bijwerkingen is deze behandelingswijze wel de laatste die in aanmerking komt tegen acne. Doorgaans wordt hier alleen toe over gegaan als de acne resistent blijkt tegen alle andere therapeutische be handelingen; - Behandeling door een chirurgische ingreep. In lichte gevallen zal de der matoloog de ingreep zelf ter hand kun nen nemen, doch bij ernstige vormen van acne dient een huidchirurg in de arm te worden genomen. Zonlicht Naast bovengenoemde behandelings methoden kan ook van het zonlicht een heilzame werking uitgaan. "Het is bekend dat bijna 90 procent van de mensen die aan een of andere vorm van acne lijden in zonrijke zomers minder problemen hebben met hun kwaal", aldus secretaris dr. N. Kles- sens van de Nederlandse Vereniging voor Dermatologie. "Het zou te ver voeren te stellen dat het zonlicht alleen in directe zin het heilproces van acne in grote mate beïnvloedt, maar het uitblijven van zomerzon heeft ook vaak een emotionele weerslag op mensen. Dermatoloog dr. Klessens stelt dat acne-patiënten met stress of frustra ties in verergerde mate onder de kwaal te lijden hebben. "Het is niet zo dat men van psychische problemen acne krijgt - dan zouden onze inrichtingen bezaaid zijn met pukkels - maar bij acne-patiënten verergert het wel de aandoening." Trauma Ondanks alle medische voorzieningen loopt toch het grootste deel van onze acne-patiënten rond zonder al te veel zelfvertrouwen. Iedereen wil zo goed en aantrekkelijk mogelijk buitenshuis verschijnen. Hoe groter de tevreden heid over het uiterlijk is, des te meer zelfvertrouwen kan worden geëtaleerd. De cliche's: "Acne vermindert je waar de als mens niet" en "Niet je gezicht doch je hart karakteriseert je persoon lijkheid" kunnen het, vaak traumati sche, lijden niet daadwerkelijk ver minderen. Vereniging Juist de patiënten die psychisch en emotioneel onder hun kwaal lijden schijnen lid te worden van de acne vereniging in Rotterdam. "Wij hopen middels de vereniging te bereiken dat er nog meer en betere voorlichting over acne komt, opdat de aandoening bewust uit de taboe-sfeer wordt ge haald en mensen zich niet meer hoeven schamen voor pukkels op hun lichaam", zegt mede-initiatiefnemer Paul van Riel. "Ook willen we proberen geld' los te krijgen om het onderzoek naar de oorzaak en behandeling van acne te stimuleren. Daarnaast is het tevens van belang meer begrip bij artsen en specialisten te kweken. Er wordt veel te weinig aandacht geschonken aan emoties van een patiënt. De arts be nadert de ziekte vanuit medische oog punt. Veel tijd er aan spenderen kost veel geld en daarbij behoort behande ling van emoties niet direct tot het vakgebied van de artsen", aldus Van Riel. Tenslotte hoopt de vereniging tot de oprichting van praatgroepen onder deskundige leiding te kunnen komen. "Uit voorzorg tegen de grote inmen ging van de farmaceutische industrie en de commercie blijven de leden anoniem. Ook het aantal leden wordt niet geopenbaard", zegt Van Riel. Of de vereniging op deze wijze de taboe sfeer effectief denkt te doorbreken, blijft natuurlijk een vraag. Zeker is in ieder geval dat acne zowel een on der- als overschatte aandoening is, die met de huidige geneeskundige stand van zaken nog niet voorkomen kan worden, docht wel grotendeels verhol pen. Inbrekers forceren biljart Bij eep,iqb^aak ineen,, gan^^a^ Amersfoortsestraat in Soesterberg hebben de onbekende daders de geld- lade van een zgn. "pool-biljart" ge forceerd, hetgeen hun een buit van ca. 500 gulden opleverde. Zij moeten het pand zijn binnengekomen door eep raam, dat zij eerst via een bovenlicht hadden weten te openen. Autowielen gestolen Een bewoner van de Joh. Poststraat ontdekte vorige week dat onbekenden de beide voorwielen van zijn auto had den gestolen, compleet met sportvel- gen en banden. De daders hadden de wagen op een krikje gezet en er een ander wiel voor in de plaats aange bracht. De schade bedraagt ca. 850 gulden. Ook een bewoonster van het Harperpad deed vorige week een soort gelijke ontdekking. Van haar wagen, die geparkeerd stond bij de Konin- ginnelaan, ontbraken alle vier de vel gen. Beide eigenaars deden bij de poli tie aangifte wegens diefstal Auto van de weg gehaald Op de Steenhoffstraat hield de politie vorige week een automobilist uit Amersfoort aan, nadat hij met grote snelheid was gepasseerd. De wagen bleek technisch niet helemaal in orde te zijn en werd daarom voorlopig voor nader onderzoek aan het bureau ge plaatst. Meisjes (13) gewond bij aanrijding Bij een aanrijding die zich maandag voordeed op de kruising van de Nieuwe weg en de Eigendomweg raakte een 13-jarig meisje uit Soest gewond. Zij werd met de politieauto voor nader onderzoek naar Zonnegloren gebracht. Het ongeluk gebeurde toen het meis je met haar fiets de Nieuweweg over stak, juist toen daar een auto, bestuurd door een 36-jarige automobilist uit Hil versum kwam aanrijden. Het meisje verklaarde later de auto niet te hebben gezien. Meisjes (12) gewond bij val van fiets De politie werd maandagavond ge waarschuwd dat er in de tunnel onder de Dalweg een ongeval zou hebben plaatsgevonden. Op die plaats trof de politie de moeder van een 12-jarig meisje uit Soest aan, die verklaarde dat haar dochter bij het fietsen over een bal gevallen was, maar dat zij door haar vader naar Zonnegloren was gebracht. Het meisje bleek een zware hersenschudding en diverse bloedin gen te hebben opgelopen en later naar ziekenhuis Maarschalksbos in Baarn te zijn gebracht. Dronken chauffeur aangehouden Op het Zeisterspoor in Soesterberg hield de politie in het weekeinde een auto aan, die bestuurd werd door een 21-jarige inwoner van die plaats. Hij had teveel gedronken, zoals blaastest en bloedproef uitwezen. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Soester Courant: elke pagina geld waard voor adverteerder en consument!

Soester Courant | 1984 | | pagina 14