Natuur O) Nabij iüffi vereniging VAN DAM SUPER- TASSEN ACTIE •O DE WINNAARS VAN DEZE WEEK: Zaterdag koopavond met attracties en muziek in Baarnse centrumstraten Schilderingen op geiteleer in Missie/Zendingskalender 1985 llu*n er: Daiha,sul gepiept' t in moeilijke tijden t H Kasteelconcert Groeneveld BoeRcleRij 'de wije teugel' Kalender 1985 KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Natuurwandeling in De Zoom Speurtocht naar een vrouw De Orchideeeen echte globetrotter PAGINA 14 ivang 20.30 uur sus boetseren naar model geeft? Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voo de snelle beslissers. r De kursusprljs is 150,- (excl. klei en bakken) betaling in 2 termijnen is mn gelijk. Eerste lessen 17 en 20 september. De lessen worden in verband met d bouwaktiviteiten geven in de voorma6 lige Oosterschool aan de Oosterstraat Aanmelden aan de balie van De Speel doos, Rembrandtlaan 35. Speeldoos kursus kantklossen Docente Mevr. A. van Dantzig Kantklossen voor beginners en gevor derden. Donderdagochtend voor gevorderden van 9.30 - 11.30 uur en donderdagmid dag voor de beginners van 13.30 15.30 uur bij voldoende deelname Kursusgeld voor 20 lessen 110,-. Hierbij komt nog ongeveer '45,- ma teriaalkosten. indien U belangstelling heeft, kunt u zich opgeven aan de balie van De Speeldoos, Rembrandtlaan 35 te Baarn Ook deze lessen zullen gegeven worden in de voormalige Oosterschool aan de Oosterstraat. Speeldoos kursus Handgevormde kera miek Docente: Mevr. E. Oosterbaan Een boeiende kursus over alles wat U met klei kunt doen, vormen met rin- gen, plakken en delen klei. Ook het afwerken van een vaas, schaal Df pot is mogelijk op diverse manieren U leert decoreren met engobes of ma- iolica's, polijsten, versieringen aan- en jpbrengen, inkrassen en uitsnijden. Cn dan nog het glazuren wat ook nog len "vak apart" is, en steeds weer de 'errassing als iets uit de oven komt. Cr is nog plaats op de donderdagavond an 20.00 - 22.00 uur. )pgave en inschrijving aan de balie an De Speeldoos, Rembrandtlaan 35 -1- H623. Kursus, inclusief klei/bak en en glazuren 140,-. 'otaal 22 lessen, eerste les 20 septem- :el geld en daarbij behoort behande- ig van emoties niet direct tot het ikgebied van de artsen", aldus Van el. Tenslotte hoopt de vereniging t de oprichting van praatgroepen der deskundige leiding te kunnen men. Jit voorzorg tegen de grote inmen- ig van de farmaceutische industrie de commercie blijven de leden oniem. Ook het aantal leden wordt ït geopenbaard", zegt Van Riel. Of vereniging op deze wijze de taboe- er effectief denkt te doorbreken, |ft natuurlijk een vraag. Zeker is ieder geval dat acne zowel een on- •- als overschatte aandoening is, die t de huidige geneeskundige stand 1 zaken nog niet voorkomen kan 'den, docht wel grotendeels verhol- brekers forceren biljart eei) inbraak in een,, pand. .aan ersfoortsestraat in' Soestér^erf ben de onbekende daders de geld- van een zgn. "pool-biljart" ee- i1?'56™ hun een buit van 500 gulden opleverde. Zij moeten pand zijn binnengekomen door een n. dat zij eerst via een bovenlicht len weten te openen. towielen gestolen bewoner van de Joh. Poststraat ekte vorige week dat onbekenden flde voorwielen van zijn auto had- gestolen. compleet met sportvel- en banden. De daders hadden de m op een krikje gezet en er een r wiel voor ,n de plaats aange- .n' n I schade bedraagt ca. 850 °?k een bewoonster van het erpad deed vorige week een soort- te on dekking. Van haar wagen 'laan 2 l'™" bij de Konin" Jaan ontbraken alle vier de vel- 3e de eigenaars deden bij de poli- ngifte wegens diefstal. 0 van de weg gehaald Steenhoffstraat hield de politie v. eek een automobilist uit stoort aan. nadat hij met grote ld was gepasseerd De wagen technisch niet helemaal in oïde en werd daarom voorlopig voor ^onderzoek aan het bureau ge- 'jes (13) gewond bij 'ijding edaoonrtdie zlch maandag 1 de p kru™g van de Nieuwe- i de E,gendomweg raakte een meisje uit Soest gewond. Zij net de politieauto voor nader ^naarZotmegtorengebrTcht h»/ebeurde toen het mels- I.W 's de Nieuweweg over at toen daar een auto. bestuurd n J6.jarige automobilist uit Hil- rd^T adnr«den' "et meisje de later de auto niet te hebben ies (12) gewond bij m fiets McwmTT"1 maandagavond ge- uwd dat er in de tunnel onder "eg een ongeval zou hebben wonden Op die plaats trof de ft sff ?6r Van 6en 12-jarig docht akan' die verklaarde gevallen 'J h6t "eta<!n 0TCr r c was' maaf dat zij- ader naar Zonnegloren was hudrii„TISje bleek een zware huddmg en diverse bloedin- bben opgelopen en later naar bradfif alkSbOS 'n Baarn en chauffeur houden Zeisterspoor in Soesterberg a v bet weekeinde een die bestuurd werd door een nwoner van die plaats. Hij Isedranhen. zoals blaastest roef uitwezen. Hij kreeg een en een proces-verbaal. 'ster Courant: aginageld waard adverteerder en onsument! WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 15 utv inAiöïC"» Op zaterdag 8 september wordt in de Hasselaerzaal van kasteel Groeneveld in Baarn het eerste concert in de 18e serie 'Kasteelconcerten op de za terdag' gehouden. Op het programma staan Robert Schumann - Papillons, opus 2 Frans Liszt - Sonate in b (1853) Felix Mendelssohn-Bartholdy - Schotse fantasie opus 28 Serge Rachmaninoff - Sonate nr. 2 opus 36 (versie 1931 Medèwerkirig wordt verleend dóór -f Hüseyin Sermet, piano. Hüseyin Sermet werd in 1955 in Istan- bul geboren. Zijn eerste piano-onder- richt ontving hij in zijn geboorteland van Ferhunde Erkin en Ulvi Celam Erkin. Toen zijn uitzonderlijke piano- nistische bekwaamheden daarbij aan het licht kwamen kreeg hij een speci ale beurs van de Turkse regering om verder te gaan studeren aan het con servatorium van Parijs, bij o.a. Pierre Sancan en Nadia Boulanger. Hij be haalde daar einddiploma's voor piano, kamermuziek en compositie, waarna hij zijn studie voortzette bij Cécile de Brunhoff in Parijs en Maria Curcio te Londen. Op diverse pianoconcoursen was hij een opmerkelijke verschijning en hij behaalde prijzen op internatio nale concoursen van Parijs (Maurice Ravel 1975), Santander (Paloma O'shea 1976), Bolzano (Busoniconcours 1980) Seregno (concours Ettore PozoIIi 1981), Internationaal Chopinconcours op Mallorca 1982 en het Koningin Elisabeth pianoconcours in 1983. Reeds tijdens de voorronden maakte hij grote indruk op het publiek met zijn fenome nale techniek, wat het publiek her haalde malen aanleiding gaf om juich end blijk te geven van zijn appreciatie. Momenteel woont Hüseyin Sermet in Monte Carlo, waar hij verbonden is aan het conservatorium. Met het programma dat hij zaterdag presenteert heeft hij zich geen gemak kelijke taak gesteld. Het zal immers niet vaak voorkomen dat een pianist op zich neemt om zowel de veeleisende sonate van Franz Liszt als de monu mentale Rachmaninoff-sonate op éen avond uit te voeren. Toegangsprijs 12,50 (pas 65 en C.J.P. ƒ11,00). Kaarten verkrijgbaar bij de receptie van Kasteel Groeneveld. Telefonisch reserveren vanaf dinsdag 4 september onder nr. 02154-20446 Woensdag 5 september Gaan we weer van start met een hele boel leuke, nièüwè en al bekehdé efktii viteiten. nBV jp Deze woensdag beginnen we met eén feestelijk programma voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Jullie kunen dan ko men kijken naar een Poppenkastvoor stelling en het wordt vast lachen, gie ren en brullen met de clowntjes Tutti en Frutti die ook deze middag langs zullen komen. Het begint om 2 uur en om 4 uur is het afgelopen. Komen jullie allernaar weer? Het kost maar 1 gul den. Donderdag 6 september: Na school kunnen de kinderen van 8 tot en met 12 jaar naar de dieren- midag komen. En wat gaan we zoal doen? We beginnen altijd met pony en ezel rijden, daarna gaan we de die ren eten geven. Na het rijden en ver zorgen gaan we deze donderdag een dierenmobiel maken, leuk om thuis op te hangen. En als we uitgeknutseld zijn kunnen we misschien nog een leuk dierenspel spelen. Als je op de dieren- middag komt, vergeet je dan niet om wat oud brood of wat groenvoer voor de dieren mee te nemen? of 1 gulden. Ook kan je donderdags meedoen aan de viswedstrijd. Die wedstrijd gaat het hele jaar door en elk visje wat je vangt telt. Dus heb je zin om te vissen, pak dan je hengel en kom donderdag naar de kinderboerderij. Er zijn leuke prijsjes mee te winnen en nemen jullie ook wat voer mee voor de dieren op de boerderij? of 1 gulden. Vrijdag 7 september Vandaag beginnen we met de kook- groep en restaurant. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar kunnen daaraan mee doen. De bedoeling is dat jullie een echte, lekkere maaltijd klaar gaan maken die om 6 uur in het 'restau rant' opgegeten wordt. De maaltijd die jullie klaarmaken mogen jullie dan zelf opdienen aan ouders, vriendjes en an dere belangstellenden die vanaf 6 uur in het 'restaurant' welkom zijn. Als je De winkeliersvereniging Centrum Baarn organiseert de komende weken weer diverse evenementen. Zaterdag 8 september zijn de winkels tot 21.00 uur geopend, terwijl niet minder dan tien Bands het geheel gaan op luisteren. Deze Bands treden 's avonds op, ter wijl 's middags de Windy City Band een streetparade gaat houden. De za kenlieden zorgen voor allerlei attrac ties, zoals: modeshows, gratis proeven, barbecues, schapen scheren, prijsvra gen, rad van avontuur, tapijtknopen, fietscross, demonstratie miniatuur auto's, schiettent, ponyrijden, boom- zagen, calligraferen, restauratie van antieke meubelen, demonstratie Com pact Disc enz. enz. Bovendien kortingen op diverse artike len. Al met al dus een dag en vooral avond die men niet mag missen en een bezoek aan de Baarnse Prome- naden waard is. Voor de jeugd is er een poppenkast en een groot luchtkus sen. De tafeltennisvereniging Elan de monstreert en speelt met het publiek, waarbij prijzen gewonnen kunnen wor den. Spektakelweek Bij deze zaterdag blijft het niet, want van 11 t/m 15 september wordt er een Spektakelweek gehouden. Men gaat dan door met de modeshows, demon straties, speciale aanbiedingen, kor tingen e.d. Op de vrijdagse koopavond 14 september kan men in de Laan straat simultaanschaken tegen de grootmeester Böhm en de Baarnse kampioen Johan Hut. Dit begint om 18.30 uur. Straatmuzikantenfestival Op zaterdag 15 september kan een ieder hetzij solo, hetzij in groeps verband, deelnemen aan het straat muzikantenfestival. Men kan plaats nemen in de Centrumstraten waar men wil. Dansgroepen i.Tot slot worden op zaterdag 22 sep tember de activiteiten afgesloten door diverse dansgroepen, waaronder boe- rendansgroepen een joegoslavische- groep, sqaure- en famedansen. Vernieling Een bewoner van de Haverweerd ont dekte vorige week dat onbekenden de deur van de berging in het flatgebouw waar hij woont hadden vernield. Hij deed bij de politie aangifte. aan de kookaktiviteit mee komt doen, neem dan 1 gulden mee. Degene die 's avonds willen komen eten moeten dat vrijdag voor 12 uur even laten weten en het kost 2,50 per persoon. Het menu van deze week ziet er als volgt uit: vooraf een lekkere soep, dan spaghetti en toe een 'boerderij toetje'. De kinderen die niet zo van koken houden kunnen vrijdag naar de kinder- disko komen. We maken daarvoor éen een van de ruimtes gezellig met echte diskolampen en natuurlijk muziek Ook deze aktiviteit is voor 8 tot en met 12 jarigen en kost maar 1 gulden Voor de kinderen van 4 tot 8 jaar is er vrijdags knutselen,, ^Vanmiddag g^ap wci.qllerleirjdingcn maken van kurk.- Je kan bijvoorbeeld beestjes maken of poppetjes maar je kan met kurk mooie schilderijtjes maken en mis schien heb je zelf een leuk idee? Het knutselen begint om half 4 en is om half 6 afgelopen, het kost 1 gulden Zaterdag 8 september Elke zaterdag zijn we open van half 2 tot 4 uur en is er dan van alles te doen voor alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Vanmiddag kan je komen timmeren of zelf met ideetjes komen op de instuif. Ook gaan we deze zater dag, als het goed weer is, fikkie steken. Speciaal voor de 4 tot 8 jarigen is er zaterdag dierenmiddag. we gaan dan ook pony en ezel rijden en de dieren eten geven. Daarna gaan we het die rengeluiden spel doen, ken je dat? Het is een heel leuk en spannend spel. Ook deze aktiviteiten kosten 1 gulden. Dinsdag 11 september: Van half 4 tot half 6 kunnen jullie op de boerderij komen spelen. Je Kan uan meedoen met de instuif of met akroba- tiek, clownerie en goochelen. Wat we op de instuif gaan doen mag je hele maal zelf verzinnen. En als niemand een leuk idee heeft verzinnen we ter plekke met z'n allen wat we deze mid dag gaan doen. Bij akrobatiek, clowne rie en goochelen gaan we ook met el kaar bedenken wat we dit keer gaan doen. We kunnen elkaar goocheltrucjes leren en we kunnen wat kunsten uitpro beren. Als jullie het leuk vinden kun nen we misschien een aantal weken van alles uitproberen en oefenen en dan een keer een voorstelling geven. Beide aktiviteiten zijn voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar en kosten maar 1 gulden. Woensdag 12 september: Van 2 tot 4 uur is er weer spelmiddag voor de kinderen van 4 tot 8 jaar. Deze middag gaan we een reis om de wereld maken. En als je een wereld reis maakt dan kom je natuurlijk van alles tegen en ook hele vreemde men sen. Gaan jullie mee op reis? Vergeet die ene gulden niet. Deze middag gaat ook de fotoclub van start. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar kunnen daaraan mee doen. We gaan dan zelf foto's maken en je kan dan leren hoe je die moet ontwikkelen en afdruk ken, allemaal in de donkere kamer op de boerderij. De fotoclub begint ook om 2 uur en is om 4 uur afgelopen. Het kost 1 gulden.- Je hoeft niet zelf een fototoestel te hebben. De peuteraktiviteiten gaan deze week ook weer beginnen (de week van 11-15 september). Wat we gaan doen kunt u volgende week in de Soester Courant lezen. Of belt u even, 18136. De kindertuintjes en de biologische tuin: De kinderen die een kindertuintje op de boerderij hebben kunnen daarin elke dinsdag en vrijdagmiddag komen wer ken van half 4 tot half 6. De grote biologische tuin staat er prachtig bij, het is echt de moeite waard om eens te komen kijken. En de onbespoten groente van de tuin is te koop in de biologische winkel op de boerderij. De openingstijden van de winkel zijn: ma. van 10 tot 1 uur, di. van 10 tot 5 uur, wo. van 10 tot 5 uur, do. van 2 tot 4 uur en vr. van 10 tot 5 uur. Deze week is er rode biet, prei, spinazie, andijvie, spercie- en pronk- bonen en diverse kruiden. Dit alles vindt plaats op de kinderboer derij 'De Vrije Teugel', Vedelaarpad 53 tel. 18136. In de editie 1985 van de Missie/Zen-- dingskalender (MZK) is de deur royaal opengezet voor Ethiopische volksschil ders die, volgens een heel oude tradi tie, huil werk (pp .'geiteleer hebben ge zet; De twee -kalenderuitgevers, het Centraal Missie Commissariaat en de Nederlandse Zendingsraad die op dit gebied al jaren innig samenwerken, hebben het voor Westerse ogen merk waardige effekt van een lederstruk- tuur als achtergrond van kleurrijke schilderijtjes, minutieus laten na bootsen. Daardoor is het een opvallen de uitgave geworden in een serie die inmiddels volkskunst uit Bali, Egypte, Peru en Nicaragua tot onderwerp heeft gehad. Andere kuituren aan het woord laten over wezenlijke zaken, hun uitleg van de bijbel vernemen, dat is wat de MZK- uitgevers met deze serie beogen. Wij Nederlanders mogen ons beperken tot kijken en luisteren. Deze keer naar Ethiopië, een land dat nog groter is dan West- en Zuid-Europa (inclusief de Middellandse Zee) samen en één van de oudst bestaande staten in de wereld - dertig eeuwen geschiedenis, waarvan helaas weinig op schrift staat. Een onmetelijk land, binnen de gren zen waarvan vele verschillende volken wonen, waar enkele binnenlandse oorlogen worden gevoerd en waar uitersten elkaar dikwijls hardvochtig ontmoeten. Toch een land van de vrien delijkheid, beleefdheid en innemend heid en een wezenlijk godsdienstig land. Ethiopiërs hebben, in weerwil van grote onderlinge verschillen, een filosofische ziel. Er is een levendig christendom, maar geheel anders ge aard dan het westerse. De Ethiopi sche kerk bestaat ruim 1500 jaar. Ze heeft tot voor kort weinig uitdaging ge kend door het beschermde leven dat ze leidde in de eeuwen van het keizer rijk. Door de opstelling van het tegen woordige links extreme regiem jegens godsdienst, maakt de Ethiopische kerk, zoals ook andere christelijke kerkge nootschappen in dat land, moeilijke tijden door. Ze is door de politieke gebeurtenissen van de laatste jaren in elk geval wakker geschud en beleeft het begin van een heroriëntatie. Deze zal ook van invloed zijn op de oud testamentische geest die de sfeer van deze kerk zo sterk bepaalt. Het is bijna vanzelfsprekend dat de Ethiopische j volksschilders veel van hun onder werpen bij voorkeur uit het oude tes tament haalden (en nog halen), zoals te zien is in de nieuwe MZK-jaargang. Heel boeiend is dat in de dertien schil derijen die in de kalender gerepro duceerd zijn veel details te vinden zijn, welke ook in het huidige Ethiopië nog hun waarde hebben: de kleurige parasol in de uitzet van ieder bruidje, soorten haardracht, voetwassingen en de betekenis van zang en dans. In het tekstgedeelte van de kalender wordt in dertien hoofdstukken een door Ethiopië-kenners betrouwbaar geacht historisch en aktueel beeld gegeven van het land, de ekonomie, de kerken en de godsdiensten. Zeven gulden is de prijs, waaruit baten moeten komen voor de medefinancie ring van missionaire aktiviteiten. Meer inlichtingen verstrekt graag het Centraal Missie Commissariaat, Oegst- geest, tel. 071-171771 (vragen naar J. de Paus) en de Nederlandse Zendings raad, Amsterdam, tel. 020-717654 (vra gen naar PBijlefeld in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Zondag 9 september a.s. kunt u onder leiding van l.V.N.-natuurgidsen van de afd. Eemland het gebied "De Zoom" eens nader verkennen. Het startpunt is bij de spoorwegovergang Dolderse- weg-Berkenlaantje. Vanaf het station Soest-Zuid te bereiken via de Bos straat, linksaf de Den Blieklaan in en daarna rechtsaf de weg langs het spoor blijven volgen. Vanuit Soestduinen via de Beaufortlaan dan rechtsaf het Ber kenlaantje uitrijden. We starten om 14.00 uur. Het centrale thema deze keer is heide en insekten. Beide onderwerpen herinneren ons aan het landschap van vroeger. Ten zuiden van Soest trof men zo'n honderd jaar geleden nog uitgestrekte heidevelden aan. In het gebied De Zoom herinneren enkele heideterreintjes ons hier nog aan. Tijdens deze wandeling zullen on getwijfeld de verschillende methodes van heidebeheer ter sprake komen. Op de Soester heideterreinen zijn de eer ste positieve resultaten reeds waar opkomst van diverse grassoorten, zoals het pijpestrootje. Daarvoor kleine heide- Een andere methode is het afplaggen. Een nadelige kant hiervan is de sterke upnuinol mi. uuuav gluaciuui tuil, Zu- als het pijpestrootje. Daarvoor kleine oppervlakten de begrazing door scha pen een praktisch moeilijk uitvoerbare mogelijkheid is, kunnen bovengenoem de beheersmaatregelen een goed alter natief zijn. Van belang is dat oudere heidestruiken regelmatig verjongd worden. De insektenwereld heeft op de heide zijn kenmerkende soorten zoals de sluipwespen. Bij de vlinders zij het de hageheld, het heideblauwtje en de nachtpauwoog. Laatstgenoemde Kan regelmatig gevonden worden, verbor gen in een fuikachtige cocon. Een ef fectieve bescherming tegen bijv. roof- kevers. De sluipwesp daarentegen is juist ingesteld op het leggen van eitjes in zo'n cocon. Met zijn lange legboor dringt hij door de coconwand heen en legt enkele eitjes bij de verpopte rups. De larve van de sluipwesp doet zich te goed aan deze rups. Sluipwespen spe len in de ecologie dus een belangrijke rol door te zorgen dat een aantal insek ten zich niet massaal uitbreidt. Met al dit boeiende leven kunt u zondag 9 september nader kennis maken. STEENHOFFSTRAAT 46 - 3764 BM SOEST - TELEFOON 02155-19577 Donderdag 6 september 21.00 uur: Op donderdag 6 september om 21.00 uur wordt van de Italiaanse regisseur Michelangelo Antonioni Identificazio- ne Di Una Donna in filmhuis Arti- shock vertoond. Antonioni bekend ge worden met films als "L Aventura" en "La Notte", maakte na "II Mistero Di Oberwald" uit 1980 (die in maart van dit jaar in het filmhuis te zien was) zijn tot nu toe laatste film, die uit 1982 dateert. In Identificazione is de hoofd persoon Niccoló een filmregisseur van middelbare leeftijd, op zoek naar een vrouw die 'het gezicht' heeft voor zijn nieuwe film. Dat zoeken voor zijn werk loopt gelijk op met een crisis in zijn leven. Gescheiden en niet wetend hoe het verder moet, heeft de regisseur twee relaties. Beide lukken niet, waar bij de vraag open blijft of hij daar aan schuldig is. Net alsin "La Notte" en "L'Aventura" staat in deze film het thema van de vluchtigheid van de men selijke gevoelens centraal. Op zoek naar het Absolute, dwalen de perso nages door het universum van Antonioni. Filmregisseur Niccolé Farra (Thomas Milian) keert terug naar Rome om een nieuwe film te maken. Hij neemt zijn intrek in het appartement dat toebe hoort aan de vrouw van wie hij geschei den is. Terwijl hij via foto's op zoek is naar 'het gezicht' van de actrice voor zijn film. raakt hij privé achter eenvolgens in een relatie met de vrij gevochten rijkeluisdochter Mavi (Da- niela Silverio) en met de even vrijge vochten actrice Ida (Christine Boisson). Met Mavi heeft hij een harts tochtelijke verhouding, die echter let terlijk en figuurlijk de mist ingaat. Zij verdwijnt uit zijn leven. Later blijkt dat zij is gaan samenleven met een vrouw. De relatie met Ida strandt, wanneer zij hem vertelt dat ze een kind van een ander verwacht. Even tevoren had Niccoló haar gevraagd met hem te trouwen. De geplande film gaat ook niet door. Niccoló slaagt er niet in het ideale vrouwengezicht te vinden. Hij besluit n.a.v. een vraag van zijn neefje, een SF-film te maken. Over een ruim teschip die doordringt tot het binnenste van de zon. Thematisch liggen de films van Antonioni in eikaars verlengde. Steeds opnieuw laat hij mensen in een crisis zien, meestal een man die op zoek is naar zichzelf en de raadsels van een vrouw probeert te ontcijferen. Hij faalt daarin, omdat hij te druk met 'het ge heim' bezig is en in grote onzekerheid verkeert over zichzelf. Een typerende scène voor de film is, wanneer Niccoló zijn grote liefde Mavi na de scheiding weer terugvindt. In een sfeervol Ro meins woningenblok, waarin de ver schillende appartementen door middel van een klassieke wenteltrap met el kaar verbonden zijn, staat Niccoló midden op de wenteltrap voor haar deur. Wanneer Mavi onderaan de trap in de hal verschijnt, vlucht Niccoló naar de top van de trap. Zij komt naar boven en kijkt vervolgens omhoog (zie foto), waar ze haar vroegere min naar ziet zitten. Een lichte aarzeling, dan gaat ze haar appartement binnen en doet de deur dicht. Hij daalt af. helemaal naar beneden en loopt de straat op. Midden op straat draait hij zich om en kijkt omhoog naar haar raam, waarachter zij inmiddels ver schenen is. Een tweede, even aanhou dende, blikwisseling volgt. Dan wendt zij zich af en gaat met haar rug naast het raam staan. Hij draait zich om en loopt de straat uit. Zo neergeschreven lijkt het misschien een onbenullige scène. Maar in de film demonstreert deze scène, hoe perfect Antonioni een be paalde gebeurtenis en de daarbij pas sende emotie in beelden kan vertellen. Het fragment kent geen dialoog tussen de man en de vrouw. De uitgelezen beeld compositie, wisselende camera-invals hoek, montage, timing en spel maakt elke verduidelijkende tekst overbodig. Aanvang: 21.00 uur Entree: f 5,--/leden, CJP en 65 f4,-. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Groei Bloei is er ook dit jaar vroeg bij om het lezingenseizoen te openen. Tenminste 10 instructieve lezingen met dia's en demonstraties zijn tot en met mei 1985 gepland. Alle lezingen zijn erop gericht planten- en bloemenlief hebbers nog meer plezier te laten bele ven aan hun groene hobby. De komende bijeenkomst is daarvan een goed voorbeeld. De orchidee heeft immers bij menigeen die van bloeiende planten houdt een "moeilijke" reputa tie. Bij overlevering zouden de planten het alleen in een kas doen, bloeien zelden of nooit, als ze bloeien sterven de planten na de bloei af, enz. Gelukkig gaan deze beweringen in deze tijd voor een groot aantal soorten in het sortiment niet meer op! Men kan zelfs stellen, dat iemand die er in slaagt een cyclaam of azalea op de vensterbank in leven te houden ditzelf de kan bereiken met een orchidee uit het moderne gekweekte sortiment. Dinsdag 11 september a.s. verzorgen twee enthousiaste leden van de Ned. Orchideeënvereniging een lezing voor "Groei en Bloei" over hun hobby: Orchideeën. De heren Lam en Klaas- sen, de inleiders, vertrouwen erop dat na afloop van hun lezing menigeen een hoop vooroordelen en misplaatste angst of onzekerheid over de orchidee en haar kweek zijn kwijtgeraakt! PlaatsMedisch Centrum aan de Nieuweweg hoek Smitsweg, aanvang 20.00 uur. Begonnen wordt met een algemene in leiding over herkomst en uiterlijk van orchideeën aan de hand van schitteren de dia's. Na de pauze nadere informa tie over kweekwijze en kweekomstan- digheden. Orchideeën komen immers overal voor. We denken meteen aan de tropische regenwouden van de Ama zone en fraaie Zuidzee-eilanden, maar men vindt ze ook in Skandinavië, Cana da. Nieuw Zeeland, kortom overal be halve boven de poolcirkel, We zullen de orchideeën zien groeien op bomen, op rotsen en gewoon op de grond. Moderne kweekmethoden hebben ge leid tot ontwikkeling van hybriden die de orchidee populair, lees- en betaal baar hebben gemaakt. Daarvan profi teert ook de liefhebber die eens wat anders in z'n vensterbank wil Ook niet-leden van "Groei en Bloei" zijn welkom tegen een bijdrage van 3,00. Bij voldoende belangstelling wordt nog een cursus van twee avon den gegeven voor hen die helemaal het naadje van de kous willen weten. Opgave in de zaal. Auto slipt: bestuurder gewond Op de kruising Koningsweg./Vrijheids- weg deed zich in de nacht van zondag op maandag een ongeval voor, waarbij een 21-jarige Soester automobilist zo danig aan zijn hoofd gewond raakte dat hij per ambulance naar Zonnegloren moest worden overgebracht. De Soes ter reed over de Koningsweg en meen de bij het naderen van de kruising dat hij niet de vereiste voorrang zou krijgen van een andere automobi list, een 38-jarige Soester, die het kruis punt over de Vrijheidsweg tegemoet reed. Deze laatste stopte echter wel. Doordat de eerste bestuurder echter krachtig remde op het natte wegdek raakte hij in een slip, zodat gebeurde wat hij wilde voorkomen: de wagens botsten met elkaar. Beide auto's wer den zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. De bestuurder van de tweede auto liep geen verwon dingen op. f Zastava I ^^^^^Kerkstraat 109 Soest m lll^J Lada ■4 Ww Zastava f* Dealer: Daihatsu Kerkstraat 109 Soest Tel. 16410 I

Soester Courant | 1984 | | pagina 15