ANWB organiseert weer cursus skigymnastiek in Soest 5HI versnel- ssenheim. V.V.Z. 49 laat sterke indruk achter na spannende bekerwedstrijd sport ANWB organiseert in Amersfoort cursus pech onderweg Sportieve recreatie, laatste seizoen aan de Heideweg Jeugd all-in volleybaltoernooi groot succes Estafette Soest NL - Soest D PAGINA 18 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1984 NBIEDING t te vervangen RCLEPRODUCED. SPORT SOESTER COURANT PAGINA 19 ZATERDAGVOETBAL Skigymnastiek, een veilige en gezonde voorbereiding op uw wintersportvakantie VISSEN VOLLEYBAL Wat weet Soest van Diabetes (suikerziekte) BRIDGE Bridge leren via televisie ATLETIEK Gert de Ruygt 2e in Capittenloop te Blaricum Sterke pupillenatleten bij A.V.Pijnenburg HOCKEY Soest H 1 - Lelystad Hl: 1-2 ZATERDAGVOETBAL Unicum krijgt teveel, Heeste weinig: 1-0 Recreatiesport in de zaal Boven: het team dat de eerste, onder: het team dat de tweede plaats be PESBUWIff SPITShEUVEL Uw banketbakker .E1N8 - TEL. 11365 AT 36 en LAANSTRAAT 38 3EST - TEL 14526 s. O. Soest wint plaatselijke derby met 1-0 Het gebeurt niet vaak dat S.O. Soest en VVZ'49 elkaar ontmoeten. Afgelo pen zaterdag was het echter de tweede maal binen een tijdsbestek van 10 dagen. De eerste keer betrof het een wedstrijd in het kader van het door VVZ'49 georganiseerde "Klaas van der Veentoernooi". S.O.Soest was toen op permachtig en VYZ mocht blij zijn, dat het bij een 0-3 nederlaag bleef Ditmaal verliep de strijd anders. Het spel van VVZ was technisch goed ver zorgd, terwijl Soest vaak veel te hard speelde en eigenlijk blij mocht zijn, dat het via een door Ton Wolfsen genomen strafschop diep in de tweede helft, de zege mee kon nemen naar de Bos straat. Soest begon furieus en probeerde via een snelle treffer alle twijfels weg te nemen dat zij de hoogst vertegenwoor digende vereniging uit het Soester amateur-voetbal is. In deze opzet leek Soest in eerste instantie ook te slagen. Peter van den Berg en Gerard Becker kregen in de 3e en 7e minuut twee opgelegde kansen. WZ-doelman Wim van der Pol was echter attent en voor kwam dat zijn ploeg in een vroeg stadium op achterstand zou komen. Wat ook al snel duidelijk werd was dat scheidsrechter Tieman uit Huizen een duidelijk stempel op het gebeuren wenste te drukken. Ondanks het veelvuldige fluitwerk van de Huizenaar zag VVZ kans het spel gaandeweg de eerste helft naar zich toe te trekken. Technisch goed ver zorgde akties van met name Marcel de Graaf en Cor den Daas bezorgde de Soest-verdediging de nodige hoofdbre kens. André van den Dijssel, maar vooral Rob Sakkers trokken veelvuldig aan de noodrem. Tegen de laatste moest vooral Marcel de Graaf het nog al eens ontgelden. Dit alles kon niet voorkomen dat VVZ tegen het einde van de tweede helft de wedstrijd in de achterzak leek te hebben. Een werkelijk unieke kans le verde de situatie op waarbij twee Soes- verdedigers zich tegenover vier VVZ- aanvallers geplaatst zagen. De gretig heid om te scoren was blijkbaar te groot, waardoor men aan VVZ-zijde het overzicht verloor en André van den Dijssel de situatie voor Soest goed wist op te lossen ten koste van een hoekschop. De tweede 45 minuten waren beslist boeiender dan de eerste 3 kwartier. In de eerste minuut wist Soest-doelman Elberse een hard schot van Peter van Barneveld maar met moeite tot hoek schop te verwerken. De VVZ-druk werd groter. Het hard werkende middenveld Bade-Groart- Bosman bediende de spitsen op maat, maar het bleef 0-0. In de 23ste mi nuut was het Gerard Becker die met een striemend schot Wim van der Pol passeerde, maar op de lijn VVZ's beste speler, Willem Pothoven, aan trof, die met een kamikaze-achtige re actie de bal uit het doel kopte. Vijf minuten later had de bal ander maal op de elfmeter-stip terecht moe ten komen. Willem de Vries probeerde het alleen en ging het Soest strafschop gebied binnen. Een vallende Soest-ver- dediger haalde de bal met de hand van de schoen van de Vries, om hem ver volgens onderuit te halen. Opnieuw wil de scheidsrechter Tieman nergens van weten en kende S.O. Soest een vrije trap toe. Dat driemaal scheepsrecht is bleek afgelopen zaterdag weer. Tij dens een rommelige situatie voor het WZ-doel belandde de bal op de hand van Peter van Barneveld. Wat nie mand verwachtte gebeurde nu wel. Ton Wolfsen ging het duel met Willem van der Pol aan. Van der Pol had Aanval van VVZ op het doel van S.O.Soest. Soest-doelman Paul Elberse stompt de bal weg. Foto: Goos van der Wilt geen schijn van kans tegen de goed genomen strafschop van Wolfsen. Bijna had de voor Willem de Vries in het veld gekomen Gert van der Munt nog kans gezien om een verlenging uit het vuur te slepen. Zijn afstandsschot ging onder doelman Elberse door, maar belandde aan de voor VVZ ver keerde kant van de paal. S.O.Soest trok tenslotte aan het langste eind en mag verder bekeren. In VVZ- gelederen mag men de conclusie trek ken, dat het over de sterkste formatie sinds jaren beschikt en het er in het seizoen '84-'85 maar eens van moet komen. Als zowel S.O.Soest als WZ, kans zouden zien een klasse op te schuiven, dan zou dat een opkikker zijn voor het toch al succes-arme Soester voetbal. Ook dit jaar wordt er in Soest weer een door de ANWB georganiseerde kursus skigymnastiek gegeven. De 18 lessen zullen op de woensdagavond ge geven worden in het gymnastieklo kaal aan de Smitsweg. Een geslaagde skivakantie staat of valt met een goede voorbereiding. Daarom organiseert de ANWB cursus sen Skigymnastiek in het gehele land. De gelegenheid om spelenderwijs "in vorm" te komen. De kursus in Soest start op 19 septem ber a.s., telt 18 lessen en kost voor ANWB-leden 98,00. Ook niet-ANWB/ leden zijn van harte welkom. Voor hen bedraagt het cursusgeld echter 115,-. Tel.inlichtingen en opgave voor deel name ANWB, Pr. Julianaplein 10, 3817 CS Amersfoort, tel. 033-10245. Een groot aantal automobilisten wil meer weten over de techniek van de auto om zelf storingen te kunnen op sporen en verhelpen. Meer dan 150.000 mensen volgden daartoe in de afgelopen 20 jaar de Cursus Pech Onderweg van de ANWB. De belangstelling is groeiend. Dat geldt met name voor het aantal vrouwelijke cursisten, ongeveer 50% van het aantal cursisten bestaat uit vrouwen. Gedurende vier achtereenvolgende we ken kan men tijdens lesavonden van ca. uur deelnemen aan dit praktisch auto-onderricht. De ANWB heeft besloten ook dit sei zoen weer de cursus de organiseren in Amersfoort op de volgende data donderdag 4,11, 25 oktober en 1 novem ber; maandag 29 oktober, 5,12,19 november en dinsdag 27 november, 4, 11, 18 de cember a.s. Zij worden gehouden in de Chr. Techn. School, Kaliumweg2aanvang 19.30 uur. Het accent ligt op het zelf-doen, met als doel de automobilist een zekere mate van handigheid bij te brengen met het technisch gedeelte van de auto. Daartoe wordt tijdens het onderricht gebruik gemaakt van een auto waar aan van tevoren storingen zijn aan gebracht door de instrukteurs, erva ren Wegenwachten en Keurmeesters van de ANWB. Met behulp van duidelijke tekeningen en een aantal belangrijke onderdelen besteden wij aandacht aan o.a. de ont steking, carburatie, koeling en sme ring, terwijl ook het starten onder alle weersomstandigheden wordt behandeld. Iedere cursist ontvangt een handig cursusboek dat ook na afloop van de lessen zijn nut heeft bewezen. Erva ring van de Wegenwacht heeft name lijk geleerd dat een groot aantal sto ringen door niet-autotechnisch ge schoolden die de Cursus Pech Onder weg hadden gevolgd, zelf kon worden verholpen. Na aanmelding ontvangen de cursisten een bericht van inschrijving waarin nadere gegevens over de lessen wor den bekendgemaakt. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij: ANWB-kantoor Amersfoort, Pr. Julianaplein 10, tel. 033-10245. Met skiën en langlaufen worden spie ren anders gebruikt dan bij onze da gelijkse aktiviteiten. Daarnaast is voor velen ook qua uithoudingsvermo gen enige voorbereiding op de winter sport nodig. De door de Nederlandse Ski Vereniging in Amersfoort en omgeving georgani seerde skigymnastiek-cursussen be reiden u uitstekend voor op het zware werk straks in de sneeuw. Onder leiding van bevoegde docenten wordt tijdig gewerkt aan een ski-fit lichaam zodat stijfheid en blessures niet een aantal vakantiedagen van u afpakken. De Ned. Ski Vereniging zorgt voor de beste skigymdocenten die u zich kunt denken: het is de enige organisator van de door het ministerie van W.V.C. erkende opleiding tot gediplomeerd do cent ski-gymnastiek. In Amersfoort worden de lessen ge geven op maandag-, dinsdag-, woens dag- en donderdagavond. De cursus bestaat uit 19 lessen en een instruktie- avond over materiaalonderhoud. De eerste les wordt gegeven in de week van 15 september 1984. De kosten be dragen voor leden 65,-, voor niet- leden 75,-. Op zaterdag- en zondagmorgen wordt er in de bossen rondom Amersfoort een buitentraining gegeven. Voor deze training is het cursusgeld voor leden 55,-, voor niet-leden 65,-. Voor degenen, die zowel aan de ski gymnastiek als ook aan de buitentrai ning deelnemen bedragen de gezamen lijke kosten 110,- voor leden en 125,- voor niet-leden. 's Morgens van 9.00 tot 10.00 en 's avonds van 19.00 tot 20.00 uur kunt u zich aanmelden of inlichtingen inwin nen bij mevr. J. Bos, Flevolaan 2, Bunschoten, tel. 03499-82152. H. Botter en S. Verstag winnen koppelviswedstrijd 'de Eemvissers' Op zaterdag 1 september hield Vis club "de Eemvissers" weer een Kop pelviswedstrijd. Er werd om zes uur 's morgens verzameld bij de voorma lige Camping Bestevaer. Hoewel er in de omtrek meer wedstrijden waren was de opkomst redelijk te noemen. Om zeven uur werd het sein "vissen" gegeven, waarna men 2x2 uur kon gaan vissen. De laatste tijd werd er slecht gevan gen, maar op de Eem werd zaterdag toch menige vis gehaald. Winnaars werden: I. H. Butter en S. Verstag 10.780 gr. 2. G. Kasius en E. Kasius 4.780 gr. 3. T. Post en J. Post 4.320 gr. 4. J. Brouwer en J. Brouwer jr. 3.670 gr. 5. A. Scheffer en K. de Bruin 3.510 gr. 6. H. Simones en C. v. Velzen 3.470 gr. 7. G. Schipper en J. Kasius 3.350 gr. 8. T. Hak en J. Verwoerdt 3.000 gr. 9. Sekiney en Jochems 2.890 gr. 10. J. Lindeboom en Th. de Ruijter 2.540 gr. Als de plannen doorgaan wordt m.i.v. het volgende seizoen de accommodatie aan de Heideweg vergeven aan de tafeltennisvereniging. Voor de sportie ve recreatie op de donderdagavond betekent dat een wisseling van de ac commodatie. Als de Stichting Licha melijke Opvoeding en Sport het goed aanpakt zullen, wanneer met de ver bouwing begonnen wordt, de gebrui kers naar de Valeriaanstraat verhui zen, waar de tafeltennisvereniging in een nagenoeg identieke gymzaal reeds vele avonden haar balletje slaat. De komende maanden echter blijven de sportieve recreanten nog aan de Heideweg actief, waar op donderdag avond 6 september weer begonnen wordt op de gebruikelijke tijden; 19.30 - 20.30 uur dames; 20.30 - 21.30 uur da mes; en 21.30 uur 23.00 uur heren. Wat is eigenlijk sportieve recreatie? Of wat is het eigenlijk niet? Het is géén vereniging waarvan men lid moet zijn, jaarlijks een contributie betaalt en allerlei verplichtingen heeft die men eigenlijk niet wil. Het is géén competitie- of wedstrijd sport, waar men aan de deelnemers via verplichte trainingen hoge ver wachtingen stelt. Het is ook géén fitnessclub of iets dergelijks, waarbij men per week betere prestaties verwacht. Het is ook géén recreatiesport, waarbij men één bepaalde sport op een recrea tie manier beoefent, doch ook vaak weer deelneemt aan wedstrijden. Nee, sportieve recreatie is, het woord zegt het eigenlijk alrecreëren op een sportieve manier. Vrij bezig zijn met véle takken van sport en spel, zonder dat daarbij van wedstrijd om prestatie sprake is. Bovendien worden de vele loopspelen en de eenvoudige maar goede lichamelijke oefeningen vooraf gegaan door een degelijke warming- up. Gezellig bewegen dus, een uur lang, volgens ieders eigen kunnen en inzet, daarbij het plezier in het spor ten niet vergetend. Gezonde in (ont)spanning, elke week weer, met 'n enorme variatie in het aanbod van sporten en spellen. Het is overigens nagenoeg de enige manier om, zonder lid te zijn van een vereniging, gebruik te maken van een gemeentelijke zaalsportaccommoda tie. Iets wat toch zeer voor de hand moet liggen, want uiteindelijk betalen alle Soester inwoners mee aan de exploitatietekorten Jammer is het daarom ook dat de Sportstichting maar liefst het dubbele tarief voor de sportieve recreanten hanteert t.o.v. andere gebruikers en verenigingen. Dit komt omdat men niet aangesloten is bij die stichting. Dat is niet mogelijk omdat men geen vereniging is, derhalve geen statuten kent en er ook geen landelijke bond van bestaat waarbij men aange sloten moet zijn. Maar gelukkig, de huuradviescom missie van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport buigt zich al een tijdje over deze onredelijkheid, zodat verwacht mag worden dat binnenkort de deelnemersprijs (men betaalt al leen als men komt) van ƒ4,- fors zal kunnen zakken. Dat komt trouwens ook het sport-stimuleringsbeleid ten goede, omdat zodoende de "drempel" ver laagd wordt. Bovendien wordt deze, bijna 6 jaar bestaande activiteit niet bedreven uit winstbejag of commercie, maar puur uit liefhebberij in de spor tieve recreatie. Kortom, wie zich wekelijks (of af en toe) een uurtje in alle vrijheid en blij heid met sportieve recreatie bezig wil houden, temidden van een gezellige groep, kan gerust even komen kijken op donderdagavond a.s. Ook kunt u even bellen met de R.S.-leider Walter Clephas (tel. 02154-18903). U bent, evenals natuurlijk de vaste deelne mers, van harte welkom in de gymzaal aan de Heideweg, die u kunt bereiken via het pad tussen de nrs. 16 en 18. (Extra sportkleding is niet vereist, wel schone gymschoenen). reikte. Foto's: RonBos. Afgelopen zaterdag werd voor het eerst in de geschiedenis van het all-in toernooi een jeugdtoernooi in Beuken dal georganiseerd. 'Aan het toernooi deden 10 teams uit Baarn en Soest mee Olympia, SVV, Limvio en BG&SV. 's Morgens om 9.00 uur begon de strijd tussen de verschillende meisjes b c teams, met hun wedstrijden van twee sets van ieder 9 minuten. Er werd gespeeld in twee poules van 5 teams zodat ieder team minstens 4 wedstrij den speelde. Aan het eind van de poule wedstrijden bleek dat de kruisfinales zouden gaan tussen op het ene veld Olympia 1. tegen SVV l en op het andere veld Olympia 2. tegen Olym pia 3. Na een felle strijd trokken Olympia 1 en ulynipia 2 aan nel langste eind, zij speelden dan ook de finale-wedstrijd. De strijd in de finale ging lang gelijk op. Tot 9-9 kon Olympia 2 volgen maar toen liep Olympia 1 uit en won dit toernooi ongeslagen met 15-10. De strijd om de derde en vierde plaats werd gewonnen door SVV 1. dat Olympia 3 de baas bleef. Als prijs kregen de nummers 1 en 2 van het toernooi een foto van hun team aangeboden. Dit toernooi was over de hele linie een groot succes. Er zal zeker een ver volg op komen met, zoals de organisa toren (InRoJa) hopen, ook jongens jeugdteams. Op de Open Dag in de Van Weede- straat op zaterdag 15 september a.s. zal er ook een stand zijn van de D.V.N. (Diabetes Vereniging Neder land De werkgroep Soest van de D.V.N. wil hiermee het begrip "diabe tes" (suikerziekte) bij een breder pu bliek bekendheid geven. Buiten de dia betes-patiënten zelf blijkt nog veel on wetendheid over deze ziekte en haar mogelijke gevolgen te bestaan. Om dit te verbeteren, is een eenvou dige quizz samengesteld aan de hand van een diaserie en voorlichtingsmate riaal. Voor de goede oplossingen wor den een aantal fraaie prijzen ter be schikking gesteld. Het aantal beoefenaars van het kaart spel "Bridge" neemt de laatste jaren sterk toe. Het is dan ook al lange tijd geen elitaire denksport meer; ieder een met een beetje gezond verstand kan het leren spelen en leeftijd speelt geen enkele rol. Omdat het spel sterk de sociale contacten bevordert, zien velen dagen van tevoren uit naar de wekelijkse bridge-avond of middag. De Nederlandse Bridge Bond gaat binnenkort in samenwerking met de AVRO een cursus voor beginners orga niseren op het televisie-scherm. Vanal maandag 1 oktober 's middags om 15.30 uur komen 13 wekelijkse lessen op de buis. Onontbeerlijk daarbij is een cursuspakket met lesmateriaal, dat men nu al kan bestellen door 29,50 over te maken op giro 123400 t.n.v. AVRO-academie (bridge). De N.B.B. heeft alle districten en ver enigingen in den lande gemobiliseerd om de cursus voor de nieuwkomers te gaan begeleiden. Ook in Soest en omge ving kunnen nieuwelingen alles over de cursus aan de weet komen door de con tactpersoon te bellen. Tevens ver neemt men dan wanneer en waar men terecht kan om alles nog eens goed door te nemen en de eerste spelen te oefenen onder deskundige en gratis leiding. Telefonisch kunt u terecht bij: Mevrouw G.H. Leeftink, tel. 02159- 45525, coördinatrice bridge distrikt Gooi en Ommeland. De deelnemers en deelneemsters aan de estafette voor het restaurant 'De Spitsheuvel', dat als sponsor optreedt. Op vrijdagavond 14 september gaat weer de traditionele estafetteloop van Soest in Nederland naar Soest in Duits land van start. De wedstrijd over 251 km wordt in estafettevorm door 10 lopers per ploeg gelopen. Er wordt ge start bij het Avia-benzinestation aan de Birkstraat. De route gaat via Voort- huizen, Apeldoorn, Groenlo en Winters wijk via Coesfeld en Hamm naar Soest (Dld.). Er nemen 11 ploegen deel, t.w. twee ploegen van A.V.Pijnenburg uit Soest, twee ploegen van B.A.V. uit Baarn, twee ploegen van G.A.C. uit H'sum, drie ploegen uit Duitsland, één Belgische legerploeg en één ploeg van bij elkaar gezochte liefhebbers. Deze laatste ploeg, genaamd "de Spitsheu vel", bestaat uit drie vrouwen en zeven mannen, komende uit Soest en omstreken. Onder hen bevinden zich triathlona tieten, wielrenners, hard lopers en zelfs een bergbeklimmer. Zij zien deze loop dan ook als pure recreatie, al wil dat niet zeggen, dat ze niet hun uiterste best zullen doen om een goede totaaltijd neer te zetten. Deze ploeg doet al voor de vierde keer mee en hun beste tijd tot nu toe is 18 uur en 1 minuut. Dit jaar hopen ze onder de 18 uur uit te komen. Aan wegrestaurant "de Spitsheuvel" in Soesterberg zal het niet liggen. Het treedt dit jaar op als sponsor van de ploeg en neemt zo een belangrijk deel van de kosten voor zijn rekening. Zondag stonden twee A.V. Pijnenburg atleten aan de start voor de traditio nele Capitten-loop, een wegwedstrijd over 15 km. Gert de Ruygt. dit sei zoen toch hoofdzakelijk aktief op de baan, testte hier zijn opgedane snel heid. Vanaf het begin nestelde hij zich in de kopgroep en bepaalde hij mede het tempo. Na het uiteenvallen was Gert de man die het langst in het spoor van Rob Strik kon blijven. Rob Strik won in 50 min. en 50 sec., gevolgd door Gert de Ruygt in een tijd van 52 min. en 10 sec. Dick den Oude was ook van de partij en eiste een 8e plaats voor zich op. Zijn tijd bedroeg 54 min. en De A.V.Pijnenburg heeft een aantal goede pupillenatleten. Dat kwam er afgelopen zaterdag weer uit tijdens de finale van de afdeling Gooi- en Eem- land voor de jongste atletengroepen. Zowel bij de A-pupillen als de B-pupil len ging de zege naar de Soester atle ten. De A-pupillenploeg bestond uit Brit Gijtenbeek, Sjoerd Ammerlaan, Egbert-Jan Schutte en Ronald Mars man, terwijl pupillen B-ploeg uit Frans v.d. Berg, Onno Foekens, Wim Streeter en Justing Wuring bestond. De A-pupillen hebben de leeftijd van 10 en 11 jaar en de B-jongens zijn 8 en 9 jaar oud. Ook de 2e groep A-pupillen had grote kans op een goede eindklas sering. Na de voorronden stonden ze achter de eerste A-ploeg als tweede in de rangschikking. Helaas lieten een paar jongens de ploeg in de steek door naar de Open Dag te gaan op de vlieg basis. Dit betekent dat op zaterdag 22 september de A.V.Pijnenburg bij de A-pupillen en de B-pupillen met een ploeg vertegenwoordigd is bij de fina leronde om het districtskampioenschap (provincies Noordholland en Utrecht) Voor pupillentrainer Ton Duits is het bereiken van de finale bij de pupillen met twee teams weer een nieuw sukses. In de zes jaar dat hij trainer is van de A.V.Pijnenburg slaagde hij er in om elk jaar met jeugdploegen in de fi nale en in de prijzen te komen. Ver schillende atleten die thans in de ho gere jeugdklassen suksessen hebben zijn door Ton Duits getraind. Na een gedegen voorbereiding vond dit weekend de eerste competitie-wed strijd plaats, een wedstrijd onder druk van de competitiepunten. Na ongeveer 10 minuten van gelijk op gaande strijd werd het door een mooie aanval 1-0 voor Lelystad. Een terug vallend middenveld zorgde ervoor dat er nog enkele malen knap gered moest worden door Marcel Schrandt om Soest voor een groter achterstand te behoeden. Ca. 10 minuten voor rust werd een goed lopende strafcorner ingeslagen en met de voet gestopt: strafbal! Michel Weverink maakte geen fout 1-1. Na rust een wat harder wordende strijd, waar het arbitrale duo ook debet aan was. Ongeveer 5 minuten voor tijd volgde een strafbal voor Lelystad, na een overtreding van de keeper van Soest. Eindstand2-1. Al met al: een wat beter spelend Lelystad won van Soest, wat zéér zeker op de goede weg is. Hees had zich wel een betere start van de competitie kunnen wensen, want het keek zaterdag j.1. na 6 minu ten al tegen een 1-0 achterstand'aan. Dat had het toch wel aan zichzelf te danken. Er gingen een paar grote fou ten in de defensie aan vooraf. Unicum begon goed en met veelal breed voetbal over de flanken werd Hees onder druk gezet, met als gevolg dat de gastheren in de zesde minuut op links een corner mochten nemen.De Hees-verdedigers verzuimden de bal afdoende weg te werken en zo kon de Unicum-spits de bal op simpele wijze binnen tikken: 1-0. Unicum bleef na deze snelle treffer de betere ploeg. Na 25 minuten kreeg Hees meer vat op het spel en probeer de met goede afstandsschoten iets te rug te doen. maar had geen geluk. Ab de Smaalen zag zijn schot ternau wernood gestopt, en Rob Jansen zag het zijne net naast gaan. Op slag van rust mocht Unicum op 20 meter van het doel een vrije trap ne men en deze goed genomen bal beland de buiten bereik van de Hees doelman tegen de lat. De tweede helft liet een feller Hees zien. Met drie, soms met vier spitsen werd de Unicum-defensie beproefd, maar het ontbrak aan precisie bij de Hees-voorwaartsen. Er werd veel on nodig balverlies geleden. Unicum kon weinig tegen dit Hees-offensief inbren gen en kreeg dan ook door het vroeg gescoorde doelpunt teveel. De Soesters hadden beslist een gelijk spel verdiend. Men kan thans weer volop - onder lei ding van recreatiesportleiders van A.V.Pijnenburg - sportief bewegen in de zaal. Vanaf 1 september wordt er op volle toeren gedraaid. De vrouwen hebben de keus uit twee avonden. Op dinsdagavond kunnen zij tussen 19.30 en 20.30 uur terecht in de gymzaal van de Borg, Willaertstraat. En op donder dagavond kunnen zij sportentussen 20.30 en 21.30 uur in de zaal van de Van der Huchtschool aan de Paulus Potterlaan/hoek Albert Cuyplaan. De dames kunnen dus uitzoeken welke avond hen het beste uitkomt. De heren kunnen op donderdagavond tussen 21.30 en 22.30 uur aktief bewe gen in de zaal aan de Paulus Potter laan/hoek Albert Cuyplaan. De dinsdagtraining is onder leiding van Jan Veen en de donderdagavond- trainingen worden verzorgd door Joke van Os. Men betaalt drie gulden per keer. Kan men door omstandigheden niet komen dan betaalt men dus niks. De nadruk bij het recreatie sporten van de A.V. Pijnenburg ligt op het heb ben van plezier in bewegen. Dat men daarbij een betere konditie krijgt en misschien wel wat overtollige pondjes kwijtraakt is dan leuk meegenomen. Telefonische inlichtingen bij Jan Veen, 17313 en Joke van Os, 15586. Inbraak bij S.O.Soest Inbrekers hebben in het afgelopen weekeinde hun slag geslagen in de kantine van de voetbalvereniging S.O.Soest aan de Bosstraat. Door het verwijderen van de glaslatten konden zij de ruiten wegnemen van de toe gangsdeuren en op die manier naar binnen komen. Er worden 10 cassette bandjes vermist.

Soester Courant | 1984 | | pagina 19