'Open Dag'ruim 300.000 bezoekers! im ■931 12* 10? t I^otoshopl 'tjlartje Klachten over bezorging" Soester Courant: tel. 14152 (18.00-18.30 uur) CDA wil duidelijkheid over nota verblijfsrecreatie pyo gezien Hooiberg aan Lange Brinkweg brandt HOENDEROP KAPSALONS IAVIA Organisatie verloopt vlekkeloos Weer 'opruiming' bij Centrale Bibliotheek door Gerant Paul Te warm HERENKAPSALON DE KORTE DUINEN E> I? Tft AVIA dienstencentrum DE KORTE DUINEN B V. INLIJSTEN GRATIS RUNDER LAPPEN GOED BELEGEN KAAS (gerijpt) SLAGERS LEVERWORST PRONKERS James Grieve 49 Chrysanten HOLLANDSE PRUIMEN 2 i Honsbergen Honsibergesn Honsbergen Honsbergen Honsbergen WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1984 Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest 63e JAARGANG NO. 2 Abonnement per halfjaar f 12, Buiten Soest per halfjaar f 24, Gecontr.opl. 8950 Telefoon 02155-14152 Postgiro 126156 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Volgens schattingen van de politie en de luchtmacht hebben zaterdag j 1 meer dan 300.000 mensen een bezoek gebracht aan de Vliegbasis Soester- berg, ter gelegenheid van de' 'Open Dag' van de Koninklijke Luchtmacht. Al voordat de poorten van de basis om 9.00 uur open gingen verdrong zich een flinke menigte voor de ingang, vooral jongeren die absoluut niets van het te verwachten schouwspel wilden missen. In de ochtenduren bleven de bezoekers in constante stromen binnenkomen, vooral per auto (de politie telde er zo'n 55.000), maar ook een groot aantal per flets. Aan het begin van de echte vliegshow, 's middags om 14.00 uur, werd het getal van 300.000 bezoekers overschreden. De organisatie van dit massale gebeu ren verliep vrijwel vlekkeloos, zowel binnen als bulten de hekken van de basis. Dit jaar was er ook geen sprake van actie door tegenstanders van de bewapening, zodat politie en mare chaussee nergens in actie hoefden te komen. Goede zaken deden vooral de talrijke kraampjes met eten en drin ken. Ofschoon de "static show" van 28 ge parkeerde vliegtuigen (die overigens alleen van enige afstand bekeken kon den worden) veel belangstelling trok, en ook de diverse informatieve stands lüteriyk^nflS^Mï'uurlïij de alfonife °s°af te^le^'&ri'^ieb^u^e'kran? op nt/nf8 kP nog nle; ontvangen, dan kunt u zich in verbinding stellen teh 14X52 ™emen lng' "ilsluita,ul bereikbaar op ons kantoor, Ah!!'rE!'r''',!elinS is daartoe speciaal tot 18.30 uur 'bemand'. £LtZ, M dua tossen 18.00 en 18.30 uur doorgeeft, dan wordt de krant diezelfde avond alsnog bezorgd. "f" 'a*er dan "L30 nnr, dan kunt u uw klacht inspreken op ons ant- kmntSotfe Hi,1! "el tnWe'Uk uw naam en adres?) De krant wordt in dit geval echter pas de volgende dag bezorgd. 'Kom van dat dak af' Op verzoek van de directie van een be drijf aan de Batenburgweg in Soes- terberg trad de politie zaterdag op te gen een aantal belangstellenden voor de vliegshow op de vliegbasis, die zich daar een fraaie uitkijkpost hadden ver schaft. De directie was daarmee aan zienlijk minder ingenomen. De politie ondernam in eerste instantie een mis lukte poging om de mensen -ca. 20- van het dak te verwijderen, en schakel de later de brandweer in. die met een ladderwagen ten tonele verscheen. In verband met mogelijk aangerichte schade werden de namen van de ent housiaste kijkers genoteerd. Ze horen er dus wellicht nog meer van... Leuzenschilders aan gehouden "Vliegshow is Moordshow". Dat was de tekst die zaterdagmorgen in grote letters op het wegdek van de Van Weerden Poelmanweg stond geschil derd. Omdat de verf nog nat was stelde de politie direct een onderzoek in. dat tenslotte naar Soestérberg voer de. Bij de Laan Blussé van Oud Alblas trof men een auto aan, die be stuurd werd door een 28-jarige inwoner van Utrecht. Zijn medepassagier, die nog verf op zijn handen had, weigerde zijn personalia prijs te geven. Een der gelijke tekst als in Soestduinen werd ook op het fietspad langs de Amers- foortsestraat aangetroffen, maar de beide inzittenden zeiden niets met het schilderwerk te maken te hebben. De verf die in de auto werd aange troffen werd in beslag genomen. De brandweer moest eraan te pas komen om de verf van het wegdek te ver wijderen. in de hangars werden overspoeld door grote aantallen mensen, ging de groot ste interesse toch uit naar de vlieg- show zelf. Het soms enorme lawaai dat de vliegtuigen verspreidden mocht de pret niet drukken en de vliegde- monstraties met een groot aantal ver schillende vliegtuigtypes oogstten veel waardering. Hoogtepunt van de show was ongetwij- feld het optreden van het Franse de monstratieteam "Patrouille de France", dat aan het eind van de "Open Dag", een fraaie show weggaf. Vooral de rood-wit-blauwe uitlaatgas sen vormden een schitterend gezicht. De show was eerder geopend met een vlekkeloze demonstratie van 24 Alouette-helicopters, die samen het complete 298 Squadron van de Konink lijke Luchtmacht vormden, gestatio neerd op Soesterberg. Ook de over vliegende AWACS, met zijn ronddraai ende schotelantenne gaf een indruk wekkende aanblik. De afwikkeling van het verkeer bracht, afgezien van de kilometers lange files die zich zowel aan het begin als aan het eind van de "Open Dag" vormden, nauwelijks problemen met zich mee. Mede door het uitstekende weer heer ste er langs de startbaan een opgewek te sfeer. Problemen deden zich dan ook niet voor, behalve voor meer dan 60 kinderen die op een of andere manier hun ouders kwijt raakten. Die werden dan via de luidsprekers opge roepen, zodat ze hun kroost konden afhalen. Rondom de vliegbasis waren brand weer, Rode Kruis, EHBO en andere hulpverleningsinstanties paraat om op te treden bij eventuele calamiteiten, maar die deden zich niet voor. Niette min bleek de "Open Dag" een aardige praktijkproef voor de organisatie van de samenwerking op dit gebied, zodat het gemeentelijk rampenplan voor het Een beeld van de enorme drukte tijdens de 'Open Dag' op de vliegbasis. Foto: Goos van der Wilt eerst op grote schaal en in de "prak tijk" kon worden beproefd. De 300.000 bezoekers van zaterdag wa ren trouwens vrijdag al voorafgegaan door zo'n 10.000 a 15.000 andere gasten van de vliegbasis, die op speciale uit nodiging de generale repetitie mochten bijwonen. Het ging hier om speciale groepen, zoals gehandicapten, omwo nenden, "spotters" en anderen. Aan het slot van de dag mochten 50 leden van de atletiekvereniging Pij nenburg uit Soest het schoonmaakkar- wei opknappen. Op éen rij, gewapend met prikstokken en vuilniszakken, stroopten ze het terrein af, met welke arbeid zij een aardig bedrag voor de aanleg van de atletiekbaan bij elkaar wisten te verzamelen. Dronken chauffeur aangehouden Op de Regentesselaan hield de politie vorige week een 42-jarige automobilist uit Soest aan, die opviel door zijn rij gedrag. Hij bleek inderdaad teveel al cohol te hebben gebruikt, zoals kwam ,vast te staan uit de blaastest en 'bloedproef. Hij-kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Televisie uitgebrand Een bewoonster van Colenso waar schuwde de politie omdat zij in haar huis een scherpe brandlucht waarnam, waarvan zij echter de oorzaak niet kon vinden. Ook de brandweer werd gewaarschuwd. In de slaapkamer ont dekte men tenslotte dat een televisie toestel stond te roken. De brandweer bracht het apparaat naar buiten en hoefde verder niet op te treden De Centrale Bibliotheek aan de Albert Cuyplaan houdt binnen kort weer een grote 'opruiming' van incourante boeken en pla ten. Dat gebeurt op woensdag 12 september a.s., tussen 14.00 en 17.30 uur, op het plein van de bibliotheek. De boeken, platen en tijdschriften liggen dan weer uitgestald in de marktkramen. De prijzen zijn: grammofoonplaten ƒ2,-- jeugdboeken 0,50 gebonden boeken voor volwassenen (romans en studieboeken) ƒ1,50 pockets ƒ0,50 tijdschriften 3,.. CDA-raadslid Henk Strietman heeft namens zijn gehele fractie schrifte lijke vragen gesteld aan het College van Burgemeester en Wethouders over de behandeling van de initiatiefnota "Verblijfsrecreatie", die hij vorig jaar november heeft ingediend. Al die tijd heeft het raadslid weinig of niets van het College vernomen, en hij wil dan ook wel eens weten hoe het nu verder zit. In de nota heeft Strietman een aantal denkbeelden neergelegd, die ertoe zouden moeten leiden dat Soest weer een middelpunt van toerisme in de regio wordt. Dat komt onder meer tot uiting in een aantal plannen voor wat betreft het Soester Natuurbad. Strietman laat het College weten alle begrip te hebben voor "de drukke werkzaamheden binnen het gemeente lijk apparaat", maar vindt dat een tus sentijdse rapportage over de voort gang van de resultaten wenselijk is. Hij stelt de volgende schriftelijke vragen: 1). Het CDA spreekt in de betreffen de nota zijn mening uit, dat de gemeen te Soest haar vroegere taak in de re creatie opnieuw zal opvatten. Deelt uw College deze opvatting? 2). Heeft de betreffende nota al deel uitgemaakt van studie en overleg bin nen uw College, het ambtelijk appa raat en/of derden? Zo ja, zijn hieruit al resultaten te melden? 3). Deelt uw College onze mening dat Henk Strietman (CDA de nota kan passen in het door de Pro vincie ter behandeling ingediende Streek plan? 4). Heeft uw CoUege met het provin ciaal apparaat al intern overleg gehad inzake het Streekplan en zo ja, is daar bij ook de Initiatiefnota Verblijfs recreatie Soest ter sprake gekomen? 5). Op welke termijn verwacht uw Col lege de behandeling van de nota in de commissies en de Raad? Op^dinsdag 18 september a.s. zal de exploitatie van onze herenkapsalon worden overgenomen Z» hebben vestigingen in Utrecht. Woudenberg, Nieuwegein. Tiel, Loosdrecht en Veenendaal en vertrouwen erop ook de clientèle uit Soest en omgeving een uitstekende haarverzorging te kunnen bieden. Zij hopen de goede relaties met U te mogen voorzetten, inspannen. waarvoor zij zich uiteraard gaarne zullen Birkstraat 108 Soes Telefoon: 02155-1 7224 Terwijl hij in de kerk zat, kreeg land bouwer G. Floor zondagmorgen het be richt dat een hooiberg bij zijn bedrijf aan de Lange Brinkweg in lichter laaie stond. Ondanks de inzet van ze ven stralen, die in totaal 35.000 liter water gaven, kon de brandweer niet Laat een vakman u de weg wijzen. Van Rouwendaal heeft scherpe prijzen. Bij ons hypotheek v.a. 7.7 5 jaar vast. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 - 1 64 67 voorkomen, dat de gehele voorraad van 30 ton hooi, 6 ton stro en een halve ton stikstof verloren gingen, als mede twee aanhangers en gereed- De totale schade wordt op 40.000 gulden geraamd. De oorzaak van de tegen elf uur ont dekte brand is broei. Het vuur ontstond dus binnenin en daardoor is het te ver klaren dat de hooiberg in een oogwenk rondom in lichterlaaie stond en dat het vuur toen pas werd ontdekt. De brand weer slaagde er wel in overslag naar de stallen naast de hooiberg te voorko men. Een kwartier na aankomst was Foto:Fred van Dijk de brandweer de situatie meester. Het duurde toen nog tot half vijf, vijf- eneenhalf uur na het ontdekken van de brand, voordat de brandweer kon in rukken. Inmiddels was de voorraad hooi en stro uit elkaar gehaald met behulp van grijpers en shovels. Daarbij bleef de brandweer paraat om het telkens oplaaiende vuur direct te kunnen do ven. Het hooi en stro werden op een weiland naast de boerderij van Floor gedeponeerd. Op een van die zeldzame zomerse da gen, waarop het een volgende genera tie ongetwijfeld verboden zal worden om te werken, wandelde ik tijdens de lunchpauze op een doordeweekse dag naar het dichtstbijzijnde stadsparkje. Het was gloeiend heet. Ik voelde mijn voeten branden en het was eigenlijk te warm om een eindje te gaan lopen. Ik plofte neer op het eerste het beste onbezette bankje. De zon prikkelde op mijn hoofdhuid en in mijn nek. Ik ge noot van de warmte die ik op mijn kantoorkamer zo node miste. Niet zodra ik zat trok ik de schoenen van mijn voeten en deed mijn sokken uit. Mijn rechter onderbeen plaatste ik haaks op de linkerknie en begon mijn vermoeide voet te masseren. Ik kneedde, klopte, trok en streek zo lang tot de voet weer 'als nieuw' in de sok gestopt kon worden. Daarna volgde de andere voet. Hoewel zo'n behandeling enige concen tratie vergt voelde ik de ogen van de op enige meters afstand verblijvende bankbezitters op mij gericht, maar ik sloeg er geen acht op. Ook keek ik niet als passerende wandelaars nieuws- sgierig hun stap vertraagden. Na enige tijd stapte ik in mijn schoenen, maakte mijn veters vast en was bereid om met gepaste tegenzin het tweede seg ment van mijn dagtaak de nek om te draaien. Nu ik vlak voor de bank stond vanwaar ik was gadegeslagen, zag ik dat het vrouwelijk schoon overdadig en uitbundig aanwezig was. Hun ge sprek viel stil toen mijn blik een se- konde langer op het zonovergoten na tuurverschijnsel bleef hangen dan vol gens de normen gebruikelijk is bij het kijken naar onbekenden. "Dat was lek ker, hé" zei de mooiste van de drie. "Dat is het zeker" beaamde ik "maar het is nóg lekkerder als iemand anders het doet". Een onloochenbaar feit, een open deur zelfs, maar je moet toch wat terug zeggen. "Dat is een prima idee" riep ze "je kunt direkt aan de gang". En alsof het afgesproken werk was zag ik plotseling drie paar mooie bruine benen op mijn pad. En het wds al zo warm.... Energie-besparing in openbare scholen De gemeenteraad heeft ïn zijn vérga- dering van 21 juni besloten in te stem men met een bezuiniging op het ener gie-verbruik (gas) in de openbare scholen. Deze bezuiniging wordt be reikt door verlaging van de binnentem- peratuur met éen graad celcius. Het is de bedoeling dat deze maatregel het komende stookseizoen ingaat. Daartoe zal de dienst gemeentewerken de ver warmingsapparatuur anders afstellen. Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart, jfc Peters bv, T&m voor wonen in de groene zone. Meer dan 50 modellen op maat gemaakte lijsten Foto's - borduurwerken - prenten - diploma's enz. Koninginnelaan 11 3762 DA Soesl lel 23737 (Alleen tegen inlevering van deze bon) (Alleen tegen Inlevering' van deze bon) WAARDEBON WAARDEBON Maandag 10, dinsdag 11 en woensdag 12 sept. Alleen donderdag MAGERE Alleen donderdag KILO Alleen donderdag Alleen donderdag Maandag 10, dinsdag 11 en woensdag 12 sept. 2 kilo Alleen dit weekend Prachtige Stuk a 500 gram van 4.75 voor Per kilo X 2 kilo van 13.96 voor KILO van 17.98 voor De lekkerste die er isl Van 13.98 voor per bos per bossen

Soester Courant | 1984 | | pagina 1