scliocninkcr y scBiociiinEkcr Kees Boerkoel'Het wordt kiezen óf passen op de accommodatie- winkel, óf een echt sportbeleid' ^^choemakenTpecïalist' in huishoudapparaten Bouwvergunning munitiebunkers verleend onder druk van defensie Commissie Welzijn gaat vrijblijvend over bezuinigingsvoorstellen praten Schoemaker: specialist in beeld d'OudeEnghe ie zone S. O. Soest-voorzitter neemt vanavond afscheid Hoorzitting in Provinciehuis te Utrecht Besloten zitting op 13 september STRAK EN STRALEND L - PAGINA 6 WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1984 lest kpad ZZ 55 staand woonhuis 2e huisje gara- prachtige tuin op bijna 1000 m2 an grond. Een eigen wereldje met een irlijk vrije ligging dichtbij het centrum i Soest. 9ling woonhuis: Woonkamer met open ird, zitkamer, bijkeuken, kelder, toilet hal. Verdieping: 3 slaapkamers, dak- as, badkamer en overloop. Het 2e »je is gebouwd aan garage en heeft >n sanitair, kitchenette en woonkamer. Dnhuis heeft c.v.-installatie. 0.000,-. SOESTER COURANT PAGINA 7 est nstraat 24 laand woonhuis gelegen in het cen- van Soest, rond de oude kerk waar oude huizen gerenoveerd zijn. Het dat in 1978 gebouwd is, verkeert in e staat en is geheel voorzien van grotendeels thermopane, spouw- en lolatie. Alle kozijnen, ramen en deu- ijn in hardhout uitgevoerd, ing: ruime L-vormige woonkamer jpen haard en schuifpui naar zonni- eschutte tuin, eetkeuken, toilet en haJ. erdieping: 3 slaapkamers, balkon, Dadkamer met 2e toilet en overloop, erdieping: 2 slaapkamers waarvan Jitgerust met keukenblok. Binnens- jrotendeels schoon metselwerk. .000,-. !St ick Pyrmontlaan 45 lande villa met c.v,-gas. onderkei- garage, werk/hobbyruimte en uit- 'kte tuin met riante gazons en nde borders. ig: L-vormige woonkamer ensuite, n, bijkeuken, kelder, toilet en hal. dieping: 3 slaapkamers, badkamer, let en balkon. 2e verdieping: 2 amers met dakkapel en bergruim- ler vertrek is het werkstuk van de 3r-schilder, fraaie betegeling tot in der toe en uitgebreide isolatie van vloeren. 100.-. ST-ZUID :tilaan46 •••snim n?--i tabele bungalow met souterrain gebouwd uit sprekende geelkleu- kstenen. Een meesterlijk woon- ngeven door een niet al te grote ngelegde, gemakkelijk te onder- tuin. Woonkamer (56 m2) met open !n travertin-tegelvloer, omgeven mneterrassen. witte eigentijdse 9n (14 m2), 3 slaapkamers, bad- iet aparte douche, entree, hal, i garderobe. Onderverdieping: garage, kantoor, 2 hobbyruïmten en wasruimte. 1-. ilaan 51 semi-bungalow met dubbele be- "installatie en schitterend aan- parktuin. Prachtige volgroeide 5 elk meer dan honderd jaar :entueren de fraaie gazons en Jin. Bovendien reiken de uitlo- iet befaamde landgoed Peijnen- zijn uitgestrekte bossen, bijna voordeur. t heeft U een directe verbinding ht, Amsterdam en omliggende Is Hilversum en Amersfoort. Jngalow: Grote living met open hoek, luxe keuken, bijkeuken al. Verdieping: 3 slaapkamers, berging en overloop. In de zij- n het huis: kamer, keuken en r. Verdieping: 2 slaapkamers, berging. uwen irtementen Zuid dellaan in Soest-Zuid is een gekomen voor de bouw van raaie appartementen met ga- s, lift, perfecte isolatie en ge- rkt op weinig onderhoud in -oor een ligging in de directe i natuurgebieden, winkels en rvoer en voor extreem lage id appartementen met ter- ïntueel met tuin. ns80 1e en verc"0ping irtement: Woonkamer, keu- lan voor- en zijkant, slaap- mer, hal en trappenhuis met "Jk gastenverblijf met sani- ingen. f 200.000 vrij op naam. 9 '5.-^ lijo.g. ;n 87 02155-16251J 11/02154-22122 isring 147'033-630506 terdorpsstr 33 03495-36304 "Ik heb er gewoon geen zin meer in. Als voorzitter heb ik bij S.O.Soest eigen lijk alles al meegemaakt, en ik voel er niet zoveel voor om het nóg weer eens mee te maken. Een voorbeeld? Nou, al sinds 1972 zijn we met de ge meente bezig om er velden bij te krij gen, maar we zijn al die jaren zo aan het lijntje gehouden, en dan zeg ik: voor mij hoeft 't niet meer zo nodig. Kees Boerkoel (38), sinds 1978 de zeer actieve voorzitter van de roemruchte Soester voetbalvereniging S.O.Soest zet een punt achter zijn bestuurslid maatschap. Vanavond, tijdens de al gemene ledenvergadering van S.O. Soest, neemt hij officieel afscheid van de club die hij 13 jaar lang als bestuurs lid heeft gediend, waarvan de laatste 6 jaar als voorzitter. Behalve bestuurs lid is Kees Boerkoel ook altijd actief voetballer bij Soest geweest, en hij blijft dat. Ooit begonnen bij het Utrecht se Velox, vanaf zijn 9e jaar, later bij SSVU in de Domstad, verruilde hij 15 jaar geleden Utrecht voor Soest, waar hij zich zonder veel aarzeling meldde bij S.O.Soest, de club waarop hij later een duidelijk stempel zou drukken, vooral als bestuurder. In een terugblik op de-jaren-die-vooraf- gingen merkt hij op dat er enorm veel veranderd is, niet alleen in het voet bal in z'n algemeenheid, maar zeker ook bij S.O.Soest. "Toen ik voorzitter werd heb ik gezegd: ik wil het wel doen, maar dan moet alles goed op een rijtje worden gezet. En dat is gebeurd." Gestroomlijnd Boerkoel is het met name geweest die de organisatie van S.O.Soest op doordachte wijze heeft gestroomlijnd. "Ik stelde om te beginnen voor dat er een vaste administratief medewerk ster zou worden aangesteld, om op die manier de continuïteit in het bestuur te waarborgen. Dat is gelukt: dit be stuur zit er grotendeels nu ook 6 jaar. Soest is een grote vereniging, met een grote jaar-omzet, om het zo maar eens te noemen: 550 sporters, plus 120 vrijwilligers, bij elkaar zo'n 42 teams. Dat brengt een enorme hoeveel heid werk met zich mee, en continuïteit in het bestuur is dan een eerste ver eiste." In de 13 jaar dat Kees Boerkoel be stuurder is geweest van S.O.Soest groeide de club van 8 naar 15 senioren teams, plus twee damesteams en 26 jeugdelftallen. "We hebben nu vier mensen in deeltijd op de loonlijst staan. Eigenlijk is het dus een heel bedrijf... Boerkoel vertelt niet zonder trots dat er zo'n vier jaar geleden in het KNVB- blad melding werd gemaakt van clubs die erover dachten een vaste admini stratiekracht in dienst te nemen. "Wij hebben toen maar wat gegrinnikt - die hadden we immers al lang." Hij stipt in dat verband ook aan dat de leden administratie intussen volledig is ge automatiseerd: "op de computer bij Ben Rademaker". Het Zijn allemaal ook in de voetbalwereld nog moderne snufjes, geeft hij toe. "Een ontwik keling van de laatste jaren, maar wij vinden het nodig om het op die manier te doen." Je weet maar nooit Kees Boerkoel heeft 't uitstekend naar zijn zin gehad bij de van oorsprong katholieke voetbalclub, die in 1929 werd opgericht met de schone naam Be Quick (later in combinatie met DIOS B.D.C. genoemd, waaruit de tegenwoordige handbalvereniging in Soest ooit is ontsproten). Boerkoel was overigens de eerste niet-katholieke voorzitter, en dat is wederzijds best bevallen. Over zijn naderend afscheid merkt hij op: "We hebben de club in de afgelopen 6 jaar organisatorisch goed neergezet. Maar nu heb ik er geen zin meer in, hoewel, dat is misschien een groot woord. Ik heb het nu 13 jaar gedaan, en misschien ga ik wel weer eens wat anders doen. Je weet maar nooit..." Niet alleen als voorzitter van S.O.Soest, maar ook als vertegenwoordiger van de club bij talrijke gelegenheden, heeft Kees Boerkoel de gelegenheid te baat genomen om zijn ideeën te spuien. Vooral politiek Soest heeft hem leren kennen als een man die zonder veel omhaal van woorden zei hoe hij over de dingen dacht, ook als dat de dingen dacht, ook als dat wel eens minder vleiend uitviel. De verhouding sport en politiek is dan ook een kwestie die de scheidende voorzitter buitenge woon ter harte gaat. "Sport is niet los te denken van politiek. Ze hebben elkaar nódig, ook de politiek kan niet zonder de sport, al lijkt men dat wel eens te vergeten. Gemengde gevoelens Op die wisselwerking tussen sport en politiek kijkt Kees Boerkoel met ge mengde gevoelens terug. "Nee, te vreden ben ik niet. Ik vind dat de sport bij de politiek niet goed herkenbaar is. De sport is een onderdeel van de maat schappij, waaraan de politiek geacht wordt richting te geven. En als de sport vindt dat de politiek zich te wei nig of op de verkeerde manier met haar bemoeit, zal de sport zelf moeten zeggen wat zij ervan vindt Sport is van groot maatschappelijk be land, onderstreept hij. "Niet alleen om de jeugd van de straat te houden, maar vooral voor de volksgezondheid. Elke arts zegt toch: ga bewegen, dat is goed voor je lijf. En voetbal is nu eenmaal de mooiste sport die er is. Er zijn ge leerden die 't vergelijken met schaken, al die patronen op zo'n veld, dat spel van aanvallen en verdedigen. Voetval is méér dan zomaar een man die met een bal loopt; het gaat om het geheel. Als de mensen op het veld maar be- wégen, dan is voetbal schitterend om te zien..." De kreet "voetbal is oorlog" zegt hem weinig. "Dat is nonsens. In elk geval niet op het niveau van de amateurs. Al die psychologie rondom een wed strijd, die tactiek en strategie, die doet daar wel eens aan denken, maar dat slaat niet op de manier waarop er op ons niveau wordt gevoetbald." Spelverruwing? "Ach, er is wel eens een tijd geweest dat het op de velden ook hard toeging, maar dat is nu wel weer voorbij." Prestatief '"We worden kampioen", zegt de bijna- oud-voorzitter in een korte bespiege ling over de toekomst van S.O.Soest. "We hebben nu eenmaal in ons vaan del dat we prestatief voetbal willen spelen, dus zo hoog mogelijk komen, althans met de selectie." Ook voor de club zelf ziet hij de toekomst met ver trouwen tegemoet. "We hebben een uitstekend bestuur en uitstekende le den, dus ik geloof in een uitstekende toekomst voor de club. Bovendien heb ben we een heel vast publieker staan elke veertien dagen toch zeker zo'n 400 a 500 man langs de lijnen, en dat kom je nergens anders tegen. De verstandhouding met de andere clubs is prima, aldus Kees Boerkoel. Dat wordt nog eens bewezen door de samenwerking in de commissie veld- sporten, in het leven geroepen toen CDA-wethouder van Financiën Menne een half jaar geleden voorstelde de ac commodaties aan de clubs zelfs over te dragen, om zo op de gemeentelijke uit gaven te bezuinigen. "Een onzalig idee", aldus Kees Boerkoel. De com missie (waarin ook Kees Boerkoel "toevallig', zitting heeft) is intussen klaar met een rapport over deze kwes tie en heeft het ingeleverd bij het da gelijks bestuur van de Sportstichting. Over het rapport wil hij zich niet uit laten, maar hij schroomt niet een aan tal kritische kanttekeningen te maken bij de overdrachtsplannen van wet houder Menne. Onzinnig "Het is onzinnig. De clubs beschikken niet over het technische kader om de velden zelf te onderhouden. Wat krijg je dan? Kapitaalvernietiging! Het vergt echt veel know how om de vel den goed bespeelbaar te houden, en Gemeentewerken lukt dat tot dusver uitstekend. Als die overdracht door gaat is het met een paar jaar gebeurd met de velden." De sport is de tak van welzijn waarin de meeste vrijwilligers werkzaam zijn, benadrukt hij. "Noem mij maar eens een onderdeel waar er méér zijn. De gemeente financiert alleen het ac- commodatiebeleid, de sport zelf zorgt voor het personeelsbeleid en de organi satie." De sport moet zich niet ge ïsoleerd opstellen en zich zeker niet af zetten tegen andere onderdelen van gemeentelijk beleid, zoals onderwijs, brandweer en politie. "Bezuinigen moet je daarom ook evenredid doen. In dat opzicht was het voorstel van Jan Visser bij de bezuinigingsronde van 1982 nog niet eens zo krom, om alle ge ledingen eenzelfde percentage te laten inleveren." De sport bezuinigde overi gens, vermeldt hij, 9,7%, de andere takken gemiddeld slechts 7%. "Het eerste jaar moesten wij 120.000 gulden inleveren, en dat hebben we gehaald ook!" Structureel De bezuinigingen zorgen ervoor dat de problemen in de komende jaren al leen maar zullen toenemen. "Er moet in Soest drie jaar lang structureel be zuinigd worden, maar of al die be zuinigingen die nu worden opgevoerd ook werkelijk structureel zijn kun je je afvragen. Om een extreem voor beeld te geven: Je kunt het feit dat je nog geen gemeentehuis gaat bouwen wel aanmerken als een bezuiniging op de secretarie, maar in feite is dat geen bezuiniging, alleen maar uitstel! En sommige investeringen komen hoe-dan-ook een keer aan de orde. Gemeentewerken roept al jaren dat er velden bij moeten komen. Komen die er niet, dan doe je met die grote over- bespeling die we al jaren hebben aan pure kapitaalsvernietiging. Als je zo'n investering almaar uitstelt moet het toch uit een andere pot worden be taald. Dat is toch gek? In het bedrijfs leven zou het zo absoluut niet gebeu ren." Sport is al duur, vindt hij. "Ga je de accommodaties aan de clubs overdra gen, dan wordt het nog veel duurder. Dat betekent dan niets meer of minder dan een halvering van de sport, en dan wordt het weer een elitaire aan gelegenheid." In de dertien jaar van zijn bestuurs lidmaatschap is Kees Boerkoel zich zeer betrokken gaan voelen bij Soest. "Er is wel eens sprake geweest van een verhuizing naar Zeist, maar ik blijf in Soest wonen." Die betrokken heid van Kees Boerkoel manifesteert zich ook op politiek gebied, door zijn lidmaatschap van de PvdA. "Ik ben wel eens voor de lijst gevraagd, ook voor de vakbond trouwens, maar daar voelde ik niets voor. Maar of ik nog eens in de politiek ga? Nou, laten we zeggen dat het niet uitgesloten is... Nooit rust Kees Boerkoel is geen man om niets te doen, bevestigt ook zijn echtgenote. "Ik moet 't nog zien", zegt ze. "Hij kan niet alle avonden thuis zitten. Hij heeft nooit rust..." Het feit dat hij doorgaans drie a vier avonden per week op stap was deerde hem niet of nauwelijks. "Welnee. Het was nodig, en bovendien was het te interessant om te missen. En als ik vind dat iets nodig is, dan doe ik het ge woon, dan bijt ik me er ook helemaal Foto: Goos van der Wilt in vast. Verder sprekend over de toekomst van de sport in Soest merkt hij op: "In de politiek zou men wat moeten veranderen. Sport wordt in de toe komst nog veel belangrijker, alleen door de toenemende vrije tijd. De politiek moet daar meer over naden ken. De mensen leven niet bij brood alleen... In Soest is er dringend be hoefte aan meer investeringen in de sport, niet aan minder. Een echte sporthal, een overdekt zwembad! Wat we nu hebben is een krakkemikkige sporthal, een paar gymlokalen en een hoeveelheid sportvelden. Maar er is nog steeds geen kunstgras voor de hockeyvelden, en voor het zwemmen moeten we ons behelpen met de Turf. En dan durven sommige politici nog te zeggen dat we die maar moeten af stoten! Ze durven hier veel te zeggen, maar zonder kennis van zaken. Dat doet wel eens zeer, als je naar andere gemeenten kijkt. De landelijke norm voor een sporthal is 1 op 25.000 inwo ners. Waar blijft dus onze tweede sporthal? Zaalvoetval is hier niet eens mogelijk, omdat er geen ruimte is." Hink-stap-sprong-beleid Boerkoel kenschetst het sportbeleid in Soest zonder omwegen als een "hink- stap-sprong-beleid". "Ik weet wel, iedereen begint dan te roepen dat de hockeyvelden er toch gekomen zijn, maar dat was niet de wens van de hockeyers, maar van de gemeente, die woningbouw wilde aan de Schrikslaan. Als je de truc met de grond en de cen- teh goed analyseert, betaalt de sport ook daar veel te veel. Het zou ideaal zijn als Soest nog eens aan een echt accommodatiebeleid ging doen. In de afgelopen jaren is er in de sport nihil geïnvesteerd. Lijkt de ellende voor S.O.Soest nu toch volbracht te zijn, omdat er op de investeringslijst twee extra velden prijken?" Hoho", aldus Kees Boerkoel. "De raad heeft het nog niet goedgekeurd. Ik ben er niet bang voor dat het niet doorgaat, maar niets is onmogelijk bij deze raad." Hij herinnert nog maar eens aan de belofte, door wethouder de Haan ooit hardop gedaan, dat S.O.Soest nieuwe velden zou krijgen. "Daar wa ren heel wat raadsleden bij aanwezig, en iedereen zegt ook dat 't beloofd is, maar het is steeds opnieuw uitgesteld. Er kwam nooit een voorstel van B. en W., en gelukkig ligt dat er nu wel. Als de raad zich zijn belofte maar her innert... Geen brood Met het oog daarop heeft S.O.Soest gesproken met de CDA-fractie, on langs nog. "Ze hebben geen belofte ge daan, maar wel gezegd dat ze de zaken goed op een rijtje zouden zetten. De boodschap kwam wel over, dacht ik, en ze bedankten ons nog voor het vele werk dat we doen voor de jeugd van Soest. Maar ja, daar kun je geen brood voor kopen..." De Sportstichting, een politiek hang ijzer dat de laatste maanden sterk in temperatuur is toegenomen, mag van Kees Boerkoel niet worden opge heven. "Dat zou een slechte zaak zijn. Er is nu eenmaal een overleg orgaan nodig voor alle sporten. Ver- heus van de CDA heeft een motie in gediend om een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheden om de Sport stichting op te heffen. Daar is nog geen antwoord op gekomen, maar ik heb in november al gezegd: dat moet je niet doen. Je moet onderzoeken hoe de Sportstichting beter kan functioneren. Het wordt kiezen: óf passen op de ac commodatiewinkel, óf een echt sport beleid, wat we in Soest hard nodig hebben! Betuttelen Op de vraag waarom zo'n plan dan nog steeds ontbreekt, antwoordt Kees Boerkoel: "Het is ook een kwestie van mentaliteit. Vroeger organiseer de de sport alles zelf. De politiek gaf een paar guldens en dan hoefde zij zich er verder niet mee te bemoeien. Dat is nu voorbij. In dit tijdperk van bezuinigingen gaan raadsleden zich er ineens wél mee bemoeien, en zonder dat ze er verstand van hebben, op een enkeling na. En dat bemoeien is dan nog betuttelen ook Wensen voor zijn opvolger heeft hij ook: "Ik hoop dat het eerste elftal succesvol draait, want dan draait de hele club goed. Maar ik wens hem voor al veel goed overleg toe, met dé leden, met de sportstichting, en met dë poli tiek..." Op de vraag wat er in hem omgaat nu hij na 6 jaar voorzitter-af wordt, antwoordt hij bedachtzaam: "Het is moeilijk te zeggen. Je sluit een deel van je leven af. Je kunt zeggen dat ik heb meegeholpen om S.O.Soest te ma ken wat het nu is, met de rest van het bestuur, dat het al die jaren uitstekend heeft gedaan." S.O.Soest is een club van fijne mensen, aldus Kees Boerkoel. "Daarom is het best een moeilijke be slissing geweest. Ik heb het met veel plezier gedaan, en ik zal het best mis- Philips gasfornuis vari 998,-nu 589,- Zanussi wasautomaat Z 914 van 1049, nu 649,- Phiiips wasautomaat, bovenlader van 1328,- nu 949,- AEG turnamat S wasmachine 1098,- Miele wasautomaat, type 751 1749,- Bosch wasautomaat, bovenlader 1398,- Koelkast, 260 liter dubbeldeurskast 549,- Zanussi 250 liter dubbeldeurskast 639,- Philips ARB 439 dubbeldeurskast 749,- Koelkast 280 liternu 499,- 145 liter Tafelmodel koelkast279,- Zanussi koel/vries combinatie 21 10 879,- Zanussi vrieskist, 180 liter539,- Eigen vakmensen verzorgen aansluiting en garantie, dus snelle en goede service. Voor alle zekerheid! WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 TEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) I O De ambtenaar Ruimtelijke Ordening van de gemeente Soest, de heer G. Huttinga, gaf vorige week donderdag tijdens een hoorzitting van het provin ciaal bestuur in Utrecht toe, dat het College van B. W. onder druk van het Ministerie van Defensie de bouw vergunning heeft afgegeven voor de bouw van acht munitiebunkers op de vliegbasis Soesterberg. "De gemeente heeft aanvankelijk nee gezegd in 1982 en tegengestribbeld, maar Defensie heeft ons omgepraat", aldus de heer Huttinga. Jan Visser van "Progressief Soest", één van de indieners van een bezwaar schrift, onthulde dat staatssecretaris J. van Houwelingen in oktober 1983 zijn schriftelijk pleidooi voor de bouw van de "opslagruimten" koppelde aan eventuele woningbouw in Soesterberg. Visser voegde eraan toe dat deze serie van acht bunkers een onderdeel is van een plan van totaal 21 bunkers, plus een nieuwe montagehal. Dat alles in strijd met het bestemmingsplan Lan delijk Gebied, "en dat pik ik niet", aldus Visser. "Wij hebben dat opgevat als een 'postzegelplannetje', vandaar dat ook de Inspraaknota van de ge meente Soest hier niet voor geldt", aldus de gemeentelijke pleitbezorger. Twee velletjes "En dat alles op slecht twee velletjes papier, met op de ene een summier schetstekeningetje en op de ander het aanvraagformulier voor de bouwver gunning", aldus Visser, die de voorzit ter van de hoorzitting, gedeputeerde ir. G. C. van Wijnbergen, verweet dat de gang van de AROB-procedure nergens op leek in vakantietijd. Namens de groep Verontruste Bewo ners van Soesterberg lichtten me vrouw A. Mees en de heer L. J. Buns- koek hun bezwaren toe. "Als er een tweede squadron F-15 vliegtuigen komt, is ons vertrouwen in Defensie volledig zoek, temeer omdat we in het verleden al te vaak zijn misleid", aldus mevrouw Mees. Zij toonde aan, dat de provincie in het ontwerp-streekplan duidelijk heeft laten weten dat de vlieg basis zijn activiteiten niet mag uitbrei den. Zij kon dan ook niet begrijpen dat Gedeputeerde Staten voor de uit breiding toch een verklaring van geen bezwaar hebben afgegeven. Opslagplaats 'Wij vragen ons af of de provincie het welzijn van de Soesterbergers wil opofferen aan de belangen van De fensie. Als dat zo is, laat het ministerie dan onze huizen maar kopen en van Soesterberg één grote opslagplaats maken", luidde de slotzin van me vrouw Mees, na een uitgebreide op somming van de overlast die de Soes terbergers van de vliegbasis onder vinden. De vierde appellant, de P.S.P.-er Gerrit Leeflang, verweet de gemeente en de provincie grote onzorgvuldig heid, te weinig informatie, onvoldoen de motivatie en slordige procedure gang. Hij viel de veiligheidsgaranties aan die Defensie stelde. "Nergens blijkt dat het bouwplan een spoed eisend en vertrouwelijk karakter heeft", aldus de heer Leeflang. Ontploffen "Slechts in tijden van spanningen en oorlog wordt een tweede squadron F-15 vliegtuigen op Soesterberg gestatio neerd. Eerder worden de toestellen niet vanuit Amerika overgevlogen, omdat dat te veel zou kosten. Wél wordt in de toekomst munitie voor dit squadron in Soesterberg opgeslagen, maar daar worden geen activiteiten mee ondernomen. De munitiemaga zijnen worden op veiligheid geconstru eerd en wat dat betreft is het binnen de NAVO geen geheim meer dat de op slag zodanig wordt verdeeld, dat in geval van het ontploffen van een maga zijn bij bombardementen niet alle munitie wordt vernietigd, en andere voorraden intact blijven, ter bevorde ring van de veiligheid van de bevol king", aldus Kolonel F. H. van den Beemt, die namens Defensie de bouw- aanvraag verdedigde. Inmiddels heeft de provincie laten we ten: "tot onze spijt zal het ons niet mogelijk zijn de beslissing op de inge diende bezwaren te nemen binnen de daarvoor in de Wet AROB gestelde ter mijn van 60 dagen na ontvangst. In verband hiermee hebben wij in onze vergadering van 28 augustus de be slissing op de ingediende bezwaren verdaagd tot uiterlijk 15 oktober 1984", aldus Gedeputeerde Staten deze week. De bezuinigingsplannen van het Colle ge voor de sector Welzijn, die door de zware kritiek op de voorstellen van wethouder Frans Kingma in de bezui nigingsvergadering van juni werden doorgeschoven tot oktober, kwamen vorige week zij het slechts zijdelings - toch ter sprake in de commissie Wel zijn. Bert Krijger, de VVD-fractieleider die onlangs zijn fractiegenoot Jan Jacobs als lid van deze commissie opvolgde, wierp de knuppel in het hoenderhok door op te merken dat Kingma wel erg karig in zijn mededelingen was. Het punt stond weliswaar niet op de agen da, maar Krijger wilde van de wethou der toch wel wat informatie over de voortgang van de werkzaamheden aan de bezuinigingsplannen. "Wat is er in tussen gebeurd? Welke activiteiten zijn er ontplooid? Kingma deelde mee dat de werkgroep die zich bezig houdt met De Borg en Artishock intussen enkele malen bijeen was geweest en dat het eerste con ceptrapport deze week in het College aan de orde zou komen. Verder werd er hard gewerkt aan de opzet voor een voorstel dat de "rest van de bouwste nen voor een raadsbesluit in oktober" moet gaan vormen, aldus de wethou der. Hij nodigde de leden van de com missie uit voor een besloten vergade ring, waarin vrijelijk gesproken zou kunnen worden over de plannen, zon der dat er direct politieke oordelen worden uitgesproken. "Ik zie het als een gedachtenwisseling met een heel voorlopig karakter. In de gewone commissievergadering zou men dan tot een echt oordeel kunnen komen. Bert Krijger en Ans Greefhorst (CDA) reageerden met weinig enthousiasme op dit voorstel. Zij wilden niet vrij blijvend over de plannen spreken. Greefhorst. "We willen nu eindelijk wel eens een voorstel zien waar Bur gemeester en Wethouders achter staan." Bert Krijger onderstreepte dat een belangrijk deel van de raad vóór oktober een unaniem voorstel van het College wil zien. "En dat moet heel concreet zijn, anders gaat er weer een jaar verloren!" Ans Greefhorst wees er op dat ze wei nig voelde voor het praten over voor lopige plannen. "En tenslotte bent u ingehuurd voor het maken van plan nen' hield ze Kingma voor. Kingma merkte op dat de commissie van hem geen vrijblijvendheid behoefde te verwachten. "Ik wil alleen voorkó men dat we door tijdgebrek in de klem komen te zitten." Bert Krijger reageerde daarop. "Zegt u maar tegen uw mede-Collegeleden dat wij willen dat u absoluut op één lijn zit, voordat wij erover gaan pra ten", terwijl zijn fractiegenoot Ribbink de wethouder verzocht voorstellen voor een bedrag van méér dan 434.000 het bedrag dat de bezuiniging volgens afspraak moet opleveren) mee te ne men, 'zodat er nog wat te kiezen valt' De commissie besloot op donderdag 13 september in een besloten verga dering over de dan op tafel liggende voorstellen te gaan praten. Voorlopig vrijblijvend dus. Inbraak Beatrixlaan Bij een inbraak in een woning aan de Beatrixlaan zijn diverse gouden sieraden, oude munten, spaarbank boekjes en persoonlijke papieren ge stolen. De dader moet zijn binnen gekomen door een valraam aan de zijkant van het huis, dat was openge- wrikt. Vermoedelijk hebben de bewo ners de daders bij hun thuiskomst "overlopen". Eén van de bewoners verklaarde dat hij, toen hij bij zijn huis arriveerde, iemand verderop in de straat had horen fluiten. Mogelijk was dat een waarschuwingsseintje aan degene die zich in het huis bevond, die zich op die manier tijdig uit de voeten kon maken. Lak beschadigd of gekrast? Wij verzorgen de reparatie die daarbij pastl R Stalenhoef autoschade 1 e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk VIDERECORDERS Sony BETAMAX SLC 201479,- Panasonic VHS NV 600 2195,- Met draadloze afstandbediening JVC VHS 1998,- Fischer VHS 1498,- Philips 2000 systeem nu 1398,- VIDEOCAMERA VHS recorder voeding2198,- KLEUREN T.V. Blaupunkt 66 cm KTV met teletekst 1895,- B&O - Absolute topklassev.a. 2195,- Philips 56 cm stereo kleuren T.V. met teletekst 2295,- Sony kleuren T.V. KV 2220 EC 1798,- Eigen vakmensen verzorgen service en ^^9 garantie, ook van videorecorders. Periodiek schoonmaken van koppen gratis. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 lTEL. 17253 (Technische dienst tel. 10344) Woensdag 5 sept. LIVEMUZIEK ANNEMIEKE STEPHAN MIDDELWIJKSTRAAT 2 SOEST OOOOQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO no. 1 trofee alarmschijf ook op 12 inch single DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE 3 I vorige I kjweek (SA 7 CARELESS WHISPER - george michael [W (george michael) michael/ridgeley - epic 4603 - cbs I Irx 0 1 SMALLTOWN BOY - bronski beat HlfiST (thorne) sommerville, e.a. - 820 091 7 - phon. NPM 11/\ 0 8 MIJN STAD - danny de munk |(S I [~j|~ (haanstra) loomans/v. veen - 64009 - rca |M^| |^pa 2 THE GLAMOROUS LIFE - shella e (sheila e/the starr) - sheila e - warner bros 929 285 7 - wei 3 HIGH ENERGY - evelyn thomas (levine/trench) - idem - nunk records n 103 - cnr 0 5 WHEN DOVES CRY - prince (prince) idem - warner bros 929 286 7 - wea 015 I JUST CALLED TO SAY I LOVE YOU - st. wonder (stevie wonder) idem - motown 64336 - rca/motown 9 GHOSTBUSTERS ray parker jr. I ffl (ray parker jr.) - idem - arista 106 740 - ariola |<ap 4 TWO TRIBES (cowboys indians) - fr. goes I M to hollywood (horn) gill/e.a. - island 106 495 - ariola IITKi 6 I WON'T LET THE SUN go down on me - nik kershaw - (collins) - nik kershaw - mca 25 9684 7 - wea 0 13 NOT THE DANCING KIND - mud gullit (peter de wijn) - idem - wea 249 294 7 - wea 0 10 TM YOUR SON SOUTH AMERICA - sllvlo FT~ (w. oriel/pappa zarro) visco - rca pb 64007 - rca |M^ 0 11 JUMP (FOR MY LOVE) - pointer sisters (perry) - sharron/mitchell/skardina - planet3780 - rca MESSAGE TO MY GIRL - split enz. fjT (h. padgham/e. rayner) finn - a&m ams 9783 - cbs SOUNDS LIKE A MELODY - alphaville (orlando) gold/mertens/lloyd - wea 249 366-7 - wea WHEN AM I GOING TO MAKE A LIVING - sade (robin millar) - adu/matthewman - epic 4437 - cbs THE MORE YOU LIVE, THE MORE YOU LOVE a (lock of seagulls - (steve lovell) - jive 145 115 - cnr POLITIEK - normaal FT" (solleveld/norm.) jolink/mighelbrink - 249.280-7 - wea DR BEAT - miaml sound machine enrique e. garcia - epic epca 4614 - cbs HAPPY CHILDREN - p. lion (z. david) p. pelandi - carrere 13321 - cnr/carrere weken in 3 deze I vorige I week|week 0 16 0 23 0 12 0 20 0 31 0 32 0 29 Titel - Artist - (Producer) - Componist Label bestelnummer - Distributiemij 0 14 WAKE ME UP BEFORE you go go - wham! I A 112 (george michael) idem - epic 4440 - cbs \lr^\ 0 26 TORTURE - jacksons 3 (j. jackson)/k. wakefield - epic 4675 - cbs 0 34 SHINE - frida Ijl 2 (lillywhite) janus/fletcher/bird - 881.282-7 - pol. I4^l 24 LA COLEGIALA - gary low 4 (e. ponti/p. p. micioni) - walter leon - dur. 4925 - dureco 17 WHITE HORSE - laid back Ijl 6 (laid back/the dwarfs) - stahl/guldberg - 145 097 - cnr [41N - HOT WATER - level 42 [j~] 1 (scott komos) king/gould/e.v.a. - 881 262-7 - pol. l^sl 0 21 EVERYBODY'S LAUGHING - fearon galaxy 5 (phil fearon) - idem - island 106 624 - ariola MENAGE A TROIS - k-ram 2 (calver) knowles/ward/glenfworth - chrys. 106 742 - ariola TOUCH BY TOUCH - diana ross 1 (ross) richie/zito/barrow/esposito - emi 200 3207 - emi/bov. TRICK OF THE EYE - dolly dots FT] 1 (r. de bols/p. v. asten) idem - ariola 106 814 - ariola |M^! TALKING LOUD AND CLEAR - orch. man. In the 8 dark (o.m.d./brian tench) o.m.d. - virg. 106 534 - vlrgin/ar. MAKE ME CRY - roberto jacketti scooters FT1 1 (mulder/groothuizen) v.d. hoff - carr. 221.034 - cnr iMjl - STANDING IN THE TWILIGHT - maywood FT] 1 (p. koopman) a. may - philips 880 208-7 - phonogam |M^| 38 SOUVENIRS DEL SOL - debbie FT] 2 (jacques zwart) - h. bouwens - dureco 4920 - dureco I 0 - TLL FLY FOR YOU - spandau ballet 1 (swain/jolly/sp. balt.) sp. ball./kemp - chrys. 106.806 - ar. 0 33 HEB IK DAAR M N SCHOENEN VOOR I gepoetst - roberl paul (schouten) - 161.018 - cnr 0 - WHAT'S LOVE GO TO DO WITH IT - tina turner (britteiVlyle) britten - capitol 2001917 - eml 0 23 NO SONG TO SING - one two (v. donselaar)/v. heeremans - 249 341 7 - wea i 0 19 YOU DON'T LOVE ME - marllyn (langer/winstanley) - marilyn - merc. 818 808 7 - phon. 0 28 VIVACE - berdien stenberg f (jacobs) mozart/v. hoof/steunenb. - 880 165 7 - phon. 0 35 - 0 18 3 1

Soester Courant | 1984 | | pagina 7