DE SPEELDOOS 563 Loco-burgemeester Plomp Houding en bewegingsles bij sportschool opende NMP-damtoernooi Pouw' Eigenaar van gestolen pompoenen op TROS-radio Nieuwe voorzitter S.O.Soest opnieuw Herman Ankoné 'Open Dag' bij skischool Otto Zoetelief 'Sportpartij in Soest: 10 zetels! Cursus Friese taal Boei?deRij de VRije teugel Ciske de Rat Youp van 't Hek: 'Verlopen en verlaten' Blokfluitlessen Balletlessen Voor wie graag mee wil zingen. het Speeldoos dagkoor o.l.v. Majel Lustenhouwer PAGINA 16 ,V. GLAS deuren g 1EIDS- ■erend •end rend WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 17 Rembrandtlaan Tt - Tzrr, Goos van der Wilt - Baarn - Telefoon 02154-180501 DaSaVkmZe. onder de stolp. DVsLoorzMer Een gouden damschijf - dat was de in houd van het pakje dat loco-burgemees ter drs. G. Plomp van Soest maandag morgen j.1. in Darthuizen liet dalen, waarmee hij op ludieke wijze de start gaf voor het eerste NMP-toernooi dat de Damvereniging Soest-Baarn (DVSB) deze week in Soest organi seert. Aan het toernooi doen 24 deelnemers mee, onder wie enkele internationale meesters, in twee groepen. De winnaar van de A-groep komt a.s. zaterdag ook in het benijdenswaardige bezit van het kostbare kleinood dat de heer Plomp direct na de "onthulling" onder een kaasstolp op de tafel van de wed strijdleiding plaatste. De opening werd bijgewoond door een aantal genodigden, onder wie directeur Hilhorst en bestuurslid F.van Dus- schoten van de Sportstichting. De heer E. Davelaar, voorzitter van de DVSB, heette in zijn openingswoord ook dé vertegenwoordiger van de Surinaamse Dambond, de heer Tjong Tjin Tjoe, welkom, en uiteraard de spelers en dé sponsors, die het toernooi mogelijk hebben gemaaktde heren T. van der Meer van de gelijknamige Amersfoort- se bakkerij en de heer V.d. Mey van Neo-Print. De heer Davelaar noemde het toernooi een "stukje reclame voor de damsport die vaak nog wordt ondergewaar deerd" en wees erop dat de spelers in elk geval het weer mee hadden "het giet buiten van de regen, dus het is ideaal damweer." De heer T. van der Meer sprak eveneens een kort woord van erkentelijkheid aan de orga nisatoren en hoopte dat het toernooi een enorm succes zou worden. De heer Plomp merkte op het zeer op prijs te stellen dat hij in de plaats van de burgemeester - de heer Scholten was plotseling verhinderd - de opening mocht verrichten, vooral omdat een en ander "op ludieke wijze" diende te geschieden. "Je weet maar nooit wat j,é boven je hoofd hangt, op die manier," aldus de heer Plomp. Hij wenste de organisatoren van harte ge- Foto Herman van Dam. luk met het toernooi, dat zich kenmerk te door een sterk veld, en hoopte dat de DVSB ook in de toekomst toer nooien zou blijven organiseren. "Van uit de sport gezien is het van het grootste belang dat ook de denksporten de volle aandacht krijgen," aldus de heer Plomp, die zich ingenomen toonde met het feit dat een dergelijk toernooi in Soest kon plaatsvinden. Over de komst van de Russische inter- nationals kon voorzitter Davelaar nog geen concrete mededelingen doen. Het is nog niet bekend wie van de 10 Russen mogelijk zaterdag een gast optreden zal verzorgen. Dit le M.N.P. Toernooi is zeer goed bezet met 24 deelnemers, verdeeld over 2 groepen. In de A-groep eindig den in de ochtendronde 4 van de 6 partijen in remise en werd gespeeld om niet al meteen te verliezen, de D.V. S.B.spelers in groep-A, den Os,Entken en G.de Bruyn scoorden 2 remises en 1 verloren partij, terwijl 's avonds de punten door de tegen elkaar spelen de de Bruyn en Den Os werden gedeeld. In groep B scoorde A.van Oosterom 3 punten de le dag en de uit Wouden berg overgekomen H. Schouten even eens 3 punten. Het belooft een zware week te wor den voor de D.V.S.B-ers maar ze doen een groot stuk ervaring op in dit soort toernooien. Uitslagen le ronde A-groep: H. v. Westerlo-H. Meijer 0-2 J. J. den Os-W. v.d. Kooij i-i H. de Waard-M. Gregoire 1-1 A. Tjon a Ong-R. Entken 2-0 M. L. Vos-G. de Bruijn 1 1 E. Autar-T. Bollebakker In de gerenoveerde zaal aan de Braam- weg is het nu mogelijk om naast het gebruikelijke programma ook houding en bewegingslessen te volgen. De houding en bewegingslessen hebben als doel de houding en het figuur te verbeteren, door middel van specifiek daarop gerichte oefeningen en bewe gingsvormen. Met name voor mensen die zich niet thuisvoelen in de conditie trainingen, of dit in eerste instantie te belastend vinden, en wel willen werken aan hun houding en figuur zijn deze lessen uitermate geschikt. De lessen worden onder vakkundige leiding gegeven door Eric de Lange en vinden plaats op maandag en woens dagavond. Uitbreiding naar andere dagen en tijden is in overleg, mits daar voldoende belangstelling voor is, te regelen. Ook het jeugdjudo, de karate-lessen, de aerobic-lessen en de conditietrai ningen zijn weer begonnen, waarbij moet worden opgemerkt dat de condi tietrainingen zich tegen de winter periode meer zullen gaan toespitsen op de ski-gymnastiek, zodat men goed voorbereid met de lange latten op va kantie kan gaan. Ook de kinderen kunnen bij de woens dagmiddagactiviteiten volop aan hun trekken komen. De sport en spel en de "aerobic", c.q. muziek en bewegings lessen worden gegeven door Belinda van Bommel (gymnastieklerares), die nieuw is bij sportschool "Pouw". Voor alle informatie: bellen naar Sportschool "Pouw", tel. 15001. Grootste pompoen tot dusver: 1,11 meter omvang B-groep: G. Hanssens-N. Valkenburg M. V. v. Heiningen-D. C. v. Zetten J. Hogenaar-H. Schouten H. Huiting-C. v.d. Ruit A. v. Oosterom-E. v.d. Pol C. v. Oosterom-A. Ottink 1-1 'ro^enÊ „Als ik mijn gestolen pompoen terug zie op de wedstrijddag, dan lacht ik tegen hem, en dan weet ik zeker dat 'ie achter me aankomt, want ik ging iedere ochtend naar hem toe om te kijken hoe het met hem was". Dit vertelde de heer W. van Essen uit Soest aan Eva Smit tijdens een radio- interview voor de natuurrubriek van de Tros Nieuwsshow. Het interview was zaterdagmorgen te beluisteren, toen het via Hilversum 2 de ether werd ingezonden. Het was afgenomen naar aanleiding van het bericht in de krant over de diefstal van twee pom poenen uit de tuin van de heer Van Essen in de nacht van dinsdag 28 op woensdag 29 augustus. Eén van de ontvreemde pompoenen had volgens de laatste metingen een omvang van 1.09 meter, en daarmee; had Van Essen tot de kanshebbers kun nen behoren in de door Groei en Bloei uitgeschreven wedstrijd voor de groot ste pompoen. "Als de pompoen had kunnen doorgroeien, dan had deze ze ker een doorsnede van 1.40 meter kun nen halen", aldus de gedupeerde, die de diefstal toeschrijft aan het feit dat de pompoenen vanaf de weg zichtbaar waren. Fntn: ftnnc van Har Wilt Als opvolger van Kees Boerkoel, die het voorzitterschap van de Sport-Or- ganisatie Soest gedurende zes jaar heeft vervuld, is tijdens de algemene ledenvergadering vorige week woens dag een "oude bekende" tot voorzitter gekozen. Het is de heer Herman Ankoné, die de voetbalvereniging al eerder leidde in de periode 1968 tot 1978. De heer Ankoné werd bij zijn afscheid destijds benoemd tot ere voorzitter, en de scheidende voorzitter Kees Boerkoel viel deze zelfde eer te beurt. In zijn openingswoord herinnerde voor zitter Boerkoel aan het vertrek van de atletiekafdeling, die als A.V.Pijnen- burg zelfstandig verder is gegaan, en aan het plan tot overdracht van de sportaccommodaties aan de vereni ging. Het gemeentebestuur heeft met deze gedachte gespeeld. Soest voelt er niets voor. Verheugd was de voorzitter over het feit dat de vereniging er volgens het investeringsplan twee vel den bij krijgt, maar gezien de erva ringen in het verleden vond hij toch dat men er niet al te vast op moet hopen. Overigens wees hij erop. dat er kapitaalvernietiging plaatsvindt als de velden er niet komen,want het on- derhud aan de bestaande velden zal tot gigantische bedragen oplopen als ge volg van overbespeling. Hij gaf een overzicht van de resul taten in het afgelopen seizoen, en bedankte alle vrijwilligers voor hun in zet. 'Als zij hun steun aan de vere niging blijven geven, gaat Soest nog goede jaren tegemoet', aldus de heer Boerkoel. Hij reikte vervolgens de top- scorerprijs uit aan Jan Hurenkamp met 56 doelpunten. De prijs voor de beste voetbalverslagen in het week blad De Spetter ging naar Gerard van den Breemer, die schrijft onder het pseudoniem Ug. In het afgelopen jaar is er in de kantine minder omgezet dan in de jaren daarvoor. De omzet liep met twintig procent terug. Mede in ver band hiermee werd besloten tot een Foto: Goos van der Wilt contributieverhoging met 15 gulden voor de senioren en 10 gulden voor de niet-senioren. De verhoging is overigens ook noodzakelijk in verband met de verhoging van de bijdrage aan de gemeente voor het gebruik van de accommodatie: de hogere energiekos ten; het teruglopen van de lotto-in komsten, en de hogere bijdrage aan de KNVB. Voorzitter Boerkoel nam vervolgens afscheid van zijn medebestuursleden, die hij bedankte voor de constructieve medewerking in het belang van de ver eniging. Hij stelde zijn opvolger voor: ere-voorzitter Ankoné. Deze werd met 63 stemmen gekozen bij 3 onthoudingen en 2 tegenstemmen. Boerkoel werd tot ere-voorzitter benoemd. De aftredende bestuursleden werden herkozen terwijl nieuw tot het bestuur toetraden de heren J. Noordover, Th. Surstedt en P. Smit. In zijn eerste toespraak als nieuwe voorzitter van de Sport organisatie Soest heeft de heer A. Ankoné gezegd, 'dat maar weinig mensen in de gemeente raad weten wat sport is. Het zou daarom tijd kunnen worden dat de sport samen de eigen belan gen in de gemeenteraad gaat be hartigen'. De heer Ankoné sug gereerde daarmee de oprichting van een 'Sportpartij' in Soest. Als deze er inderdaad zou ko men en iedere stemgerechtigde sporter zou erop stemmen, zou dat bij een aantal van 6.000 sportbeoefenaren in de gemeen te en een kiesdeler van 600 neer komen op tien zetels in de ge meenteraad. Veel inzendingen Het was de eerste keer dat Van Essen aan de jubileumwedstrijd van Groei en Bloei, de afdeling Soest van de Konink lijke Maatschappij Tuinbouw en Plant kunde die 25 jaar bestaat, deelnam, althans deel wilde nemen.Groei en Bloei heeft voor deze wedstrijd 45.000 zaadjes, verdeeld over 9.000 zakjes aan alle bewoners van Soest en Soester- berg beschikbaar gesteld. Voorzitter G.J. Wijk, die in het interview ook aan het woord kwam, denkt dat er heel wat inzendingen komen op de Soester Markt op 13 oktober. Die verwachting baseert hij op het aantal telefoontjes, dat inmiddels bij Groei en Bloei is binnengekomen. "Het is heel erg leuk. De mensen bellen ons bijna iedere dag op over de omvang van de pompoenen, die met de dag groter worden. Het is echter niet te hopen, dat alle zaadjes als pompoenen deelnemen. Gezien het aantal zou dit organisatorisch niet meer bij te benen zijn 1,11 meter De heer Van Essen heeft geen idee, wie de verdachte van de diefstal zou kunnen zijn. "Maar als ik het wist, zou ik naar de dief toegaan, en ver tellen dat zoiets niet mag", zegt hij. Overigens zal de dader met de zijn illegaal toegeëigende pompoen weinig kans maken op een prijs, want inmid dels heeft Groei en Bloei al een opgave binnen van een pompoen met een om vang van 1,11 meter, en in de res terende tijd die de kwekers nog heb ben, zullen naar alle waarschijnlijk heid nog meer pompoenen de 1.09 meter voorbijstreven. Waar de 1,11 meter metende pompoen zich bevindt, wil de heer Wijk met het oog op de diefstal bij Van Essen liever niet kwijt. Op zaterdag 15 en zondag 16 september zal de skischool van Otto Zoetelief in Soesterberg een Open Dag houden. Op die dag kan men allerlei informatie krijgen omtrent de skisport, zoals ski gebieden, skimaterialen, verzekerin gen, en voorbereiding van een ski vakantie. Skigymnastiek is natuurlijk een goede voorbereiding, maar nog beter is het oefenen op ski's, waarbij alle tech nieken grondig doorgenomen worden. De skibaan in Soesterberg is uitermate geschikt om al die technieken regel matig te kunnen oefenen en vele dui zenden skisporters hebben in de afge lopen jaren daar dan ook dankbaar ge bruik van gemaakt. Een goede voorbe- reiding op de skivakantie zal de vei- De belangstelling voor een taal als het Fries neemt toe. Dit is duidelijk te merken aan het aantal deelnemers aan een cursus Fries, zowel in als buiten Friesland. Het betreft hier zowel Frie zen als niet-Friezen die geregeld met het Fries in aanraking komen en daarom via een cursus iets van deze taal op wil len steken. Ook in de omgeving kan een cursus Fries worden gevolgd als er tenminste 10 deelnemers zijn. De cursus omvat van 30 tot 50 lesuren en wordt gehouden van september tot april. De plaats waar én de lestijden van de cursus kunnen in onderling overleg worden geregeld. Het examen kan in Leeuwarden worden afgelegd. Tijdens de cursus wordt een zgn. "Ekskursusdei" gehouden. Dit is een gezellige, leerzame dag van alle deel nemers met alle docenten. De kosten voor deelname bedragen 95,- plus de benodigde boeken. Belangstellenden kunnen inlichtingen verkrijgen via de volgende telefoon nummers: 03461-2883, 02154-13189, 02159-10691 en 033-634750. ligheid waarborgen. Tijdens de Open Dagen kan ook voor slechts vijf gulden een proefles volgen. Het gebruik van ski's, skischoenen en stokken is daarbij inbegrepen. Naast het 'gewone' alpine skiën kunnen ook de -aspirant- liefhebbers van langlauf aan bod komen. De prachtige lange langlaufbaan biedt alle ruimte om ook met deze sport kennis te maken. Maak gebruik van deze unieke moge lijkheid! Men dient zich echter wél van tevoren aan te melden om voor een bepaald uur af te spreken. Men kan dit telefonisch doen, 's avonds van 19.00 tot 22.00 uur, telefoon 03463-2674. Het gebruik van handschoenen is nood zakelijk, alsmede makkelijk zittende kleding of trainingspak. Flatbewoner draalt kraan opentwee woningen blank De politie werd zondagmiddag gewaar schuwd door bewoners van de Smits- weg, dat uit éen van de flats daar water in rijke hoeveelheden over het balkon stroomde. De politie ontdekte dat de woning volledig blank stond, evenals de woning ernaast. Personeel van de Woningbouwvereniging, wier hulp was ingeroepen, constateerde dat het water uit een van de muur los geraakte verwarmingsbuis kwam. Dit euvel was al bekend. De hoofdkraan (in een andere woning) was dichtge draaid, in afwachting van de reparatie die op maandag verricht zou worden. De bewoner van de flat met de hoofd kraan had dit echter niet afgewacht, en de verwarming aangezet, met het geschetste gevolg. De bewoners van de beide overspoelde flats waren niet thuis toen het water begon te stromen. De woningen werdenmet "water zuigers" leeggezogen. Kinderaktiviteiten Woensdag 12 september: Om 2 uur begint de spelmiddag voor kinderen van 4 tot 8 jaar. Vandaag gaan we op reis, op reis om de wereld, gaan jullie mee? Om 4 uur is de reis afgelopen. Deze woensdag start de fo toclub, ook van 2 tot 4 uur. Zelf foto's leren maken en ontwikkelen en afdruk ken in de doka van de boerderij. De fotoclub is voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Donderdag 13 september: Op de dierengroep, voor kinderen van 8 tot 12 jaar, gaan we na het pony en ezel rijden en na het dieren voeren, figuurzagen. Je eigen lievelingsdier van hout maken. We beginnen om half 4 en om half 6 is het afgelopen. En natuurlijk is er ook de viswedstrijd wil je daaraan meedoen vergeet dan je hengel niet! Vrijdag 14 september: Koken en Restaurant, kinderen van 8 tot 12 jaar koken een overheerlijke- maaltijd die om 6 uur in het restaurant opgediend wordt. Het menu: komkom mersoep- gebakken aardappeltjes en salade- chocolade vla met slagroom. Wil je komen koken en/of komen eten, geef je dan voor 12 uur die vrijdag op. Het kookgebeuren begint om half 4. Ook begint om half 4 de kinderdisko voor kinderen van 8 tot 12 jaar, en duurt tot half 6. Voor kinderen van 4 tot 8 jaar is er knutselen, vandaag gaan we maskers maken. Zaterdag 15 september: Om 12 uur is de fotoclub voor 8 tot 12 jarigen, dat duurt tot half 2. Om half 2 beginnen de andere aktiviteiten; voor kinderen van 4 tot 8 jaar is er dieren groep, voor de andere kinderen instuif en aan het eind van de middag gaan we met z'n allen een groot vuur maken. Om 4 uur is het afgelopen. Dinsdag 18 september: Van half 4 tot half 6 instuif voor alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Om dezelfde tijd kan je ook meedoen met goochelen, akrobatiek en clowne rie. Woensdag 19 september: Op de spelmiddag voor 4 tot 8 jarigen gaan we vandaag een kabouter-avon tuur beleven. We beginnen om 2 uur en het duurt tot 4 uur. Voor de 8 tot en met 12 jarigen is er dezelfde tijd fotoclub. Peuteraktiviteiten Dinsdag 12 september starten we met de volgende peuteraktiviteiten Dinsdagochtendpeuter/ouder och tend, de peuters kunnen lekker spelen terwijl de ouders gezellig met elkaar koffie drinken. Van half 10 tot half 12. Dinsdagmiddag: peuteraktiviteit, van 1 tot 3 kunnen peuters zonder hun vader of moeder op de boerderij komen spelen. Donderdagochtendpeuteraktiviteit van 9 uur tot 11 uur. Donderdagmiddagpeuteraktiviteit van 1 tot 3 uur. Vrijdagochtend: peuter/ouder ochtend van half 10 tot half 12. De peuters die de peuteraktiviteiten zonder ouders bezoeken kunnen op éen, twee of drie middagen/ochtenden komen. Alle peuteraktiviteiten kosten 2,50 per keer. De Tuin: Sin? kindertuintjes kan dinsdag en vrijdag van half 4 tot half 6 gewerkt worden. In de biologische winkel is de ze week te koop: rode biet, prei andijvie, spercie- en pronkbonen, uien rode kool, tomaten en diverse kruiden' De openingstijden van de winkel zijn* ma. van 10 tot i uur, di. van 10tot 5 uur, wo. van 10 tot 5 uur, do. van 2 tot 4 uur en vr. van 10 tot 5 uur. Tot ziens op de boerderij, Vedelaar pad 53, tel. 18136. Vrijdag Ij en zaterdag 15 september aanvang 19.00 uur Ciske de Rat, een jongen van elf, staat bekend als een onhandelbaar kind. Zijn ouders leven gescheiden, hoewel ze nog steeds getrouwd zijn. Tot zijn grote verdriet woont Ciske bij Marie, zijn moeder, met wie hij helemaal niet kan opschieten. Wanneer Cor, zijn vader, een andere vrouw leert kennen waar hij erg op gesteld raakt, stelt hij Marie voor ein delijk te gaan scheiden. In eerste instantie vindt Marie het een prima idee, te meer, daar Cor be reid is Ciske mee te nemen en alimen tatie te betalen voor hun andere twee kinderen. Ciske is door het dolle heen en kan nauwelijks wachten, tot het zo ver is. Eén van de redenen, dat Marie instem de met de scheiding, is dat ze een min naar heeft, een man met geld. Op een dag heeft die genoeg van haar en zet haar aan de kant. Marie verandert van gedachten. Ze gunt het Cor en Cis ke niet, dat ze gelukkig worden, ter wijl zij dat niet is en gaat dwarsliggen. Voor Cor en Ciske betekent dit een ramp. Cors vriendin, die Ciske hele maal in haar hart gesloten heeft, is zwanger. De spanningen nemen toe, de sfeer wordt ondraaglijk en dan gebeurt het vreselijkeTijdens een uit de hand gelopen ruzie doodt Ciske zijn moeder. Ciske verschijnt voor de rechtbank en wordt veroordeeld tot een zware straf: zes maanden tuchtschool. Hij zet zijn tanden op elkaar en slaat zich moedig door de nare tijd heen, in de hoop dat daarna het eindelijk allemaal in orde zal komen. Deze hoop blijkt ijdel. Cors vriendin heeft van het gebeurde zo'n opdonder gekregen, dat ze het niet meer aankan en de verhouding verbreekt. Ze kan en wil haar geluk en dat van haar inmid dels geboren tweeling niet bouwen op de dood van een ander. Ciske komt vrij en wordt geconfron teerd met de treurige balans: Géén nieuwe, lieve moeder; zijn oude vrien den laten hem allemaal vallen; geen enkele school wil hem nog opnemen en omdat Cor werkloos geworden is: een leven ver onder het bestaans minimum. Met de energie die we al van hem heb ben leren kennen, gaat Ciske aan het werk. Hij slaagt erin alle barrières stuk voor stuk op te ruimen en de voorwaar den te scheppen, voor wat hopelijk ooit een lang en gelukkig leven zal zijn. Kaartverkoop t/m vrijdag van 11.00 - 12.30 uur. Toegang 6,-. Telefonisch bestellen via tel. nr. 11623. Donderdag 20 september aanvang 20.30 uur De Speeldoos moet voor Youp van 't Hek eigenlijk bijna "heilige" grond zijn. Want in dit kleine theater (Zelf noemde hij het "Baarns kulturele Ba rak") speelde hij al zijn programma's. Dat de Speeldoospubikaties goed ge lezen werden, bleek toen tijdens een première in De Speeldoos, ondertussen zijn ouderlijk huis werd leeggehaald door inbrekers. Kennelijk door de pers geattendeerd op dit gebeuren. Genoeg reden om aan te nemen, dat een op treden in De Speeldoos, voor "Youp een soort thuiswedstrijd is, en dit geeft vaak het meest gemotiveerde spel. Het laatste optreden van Youp van 'tHek in de oude Speeldoos! Overigens daarna in alle theaters in Gooi- en Eemland, maar dat is iets anders dan in de knusse Speeldooszaal. Er zijn voor snelle beslissers zo'n 180 kaarten beschikbaar. Youp van 't Hek (30) droomde al heel jong van een carrière in het cabaret en meteen na zijn middelbare school richtte hij zijn eigen groep NAR op, waarmee hij binnen het kleine theater circuit al snel successen boekte. Youp schreef vele programma's en moest het in de optredens vooral heb ben van zijn conférences en van zijn zeer eigen gevoel voor humor. Zijn werkelijke doorbraak kwam met het programma "Zonder twijfel", waarin hij gestalte gaf aan 'meneer Van Dam' een overspannen vertegen woordiger in teddyberen. De VARA- televisie maakte een zaalregistratie van dit programma. Na dit succes maakte Youp het solo-programma 'Man Vermist'. Bijgestaan door zijn pianist Hans van Gelder speelt hij hier in de kredietbewaker Johan van Breuke- len, die zich heeft teruggetrokken op een zolderkamer en de wereld zeer cynisch en scherp bekijkt. Youp trekt hiermee volle zalen en ook van dit programma maakte de VARA (in juni '84opnamen. Tussen de bedrijven door realiseerde Youp nog een aantal andere wensen. Bij CNR kwam in november 1983 'De eerste officiële Nederlandse echtschei dingselpee' uit. Deze plaat werd door pers en publiek met groot enthousias me ontvangen. De plaat was niet ge maakt volgens het bekende cabaret concept, maar was een professionele studio-elpee. Het is een mengeling van Youps cynische humor en stevige pop songs met mooie Nederlandse teksten. Die teksten schreef Youp samen met Ivo de Wijs en de plaat werd gepro duceerd door Bert Ruiter, een tijdloos album over een zeer eigentijds onder werp. De plaat kreeg een Edisonnominatie en op 1 mei werd tijdens het grote Edisongala, bekend gemaakt dat hij inderdaad deze onderscheiding had gekregen. In december 1983 ging zijn eerste to neelstuk "Gebroken glas' bij Toneel groep Centrum in première en ook dit stuk werd zeer enthousiast ontvangen en trekt volle zalen. In dit stuk speelde Youp een gastrol. In het seizoen 1984/1985 speelt hij in bijna alle schouwburgen en theaters zijn nieuwe programma VERLOPEN EN VERLATEN en wie Youp kent, weet wat hem te wachten staat: een avond cynisch en bijtend cabaret, wenig voorspelbaar in de ontwikkeling van de situatie, hoog van tempo. Youp vertelt en zingt het verhaal van de verloren zoon van een Canadese oorlogsvlieger. Elke voorstelling is aan de jongste actualiteit aangepast en hij dompelt u onder in een heer lijke avond theater. Teksten: Youp van 't Hek muziek: Ton Scherpenzeel regie: PeterRömer Kaarten 15,-, Pas 65/CJP 12,50. Telefonisch bestellen alleen via tel. nr. 11623. DocenteMieke van der Grint De meest geschikte leeftijd om te be- beginnen met blokfluitles is vanaf plm. 8 jaar. In principe maakt het niet uit of er met een sopraan-, alt- of tenorfluit wordt begonnen. Alleen de grootte van de hand van de leerling en natuurlijk ook de voorkeur is bepalend voor de keuze. Jonge kinderen krijgen les in groepjes (tot 6 kinderen). Het wel of niet plaat sen van een leerling in een groep wordt bepaald door de docent. De lesduur is 45 minuten. Aangezien er een groot aanbod is in blokfluiten, en het belangrijk is voor een homogene klank en de gebruikte methode, is het verstandig een in strument aan te schaffen in overleg met de docent. Voor leerlingen, die daarvoor in aan merking komen is er gelegeheid tot samenspelen in een blokfluit-en semble. (tegen een kleine vergoeding). 10 Maanden les, 45 min per week 325,- (excl. boeken). Het lesgeld kan in 10 termijnen betaald worden. Bij inschrij ving verplicht u zich het volledige les geld te betalen. De lessen worden ge geven op de dinsdag, donderdag- en vrijdagmiddag vanaf plm. 15.30 uur. Aanmelden aan de balie van De Speel doos, Rembrandtlaan 35 of via tel. nr. 11623. Er is nog plaats bij de Balletlessen voor kinderen. Docenten: Milly Odufré en Coleta Lustenhouwer. De lessen worden gegeven in de gym zaal van de Oosterschool. Totaal 26 lessen voor 100,-. Voor kinderen vanaf 5 jaar. Eerste lessen op vrijdag 21 en zaterdag 22 september. Opgave en betaling aan de balie van De Speeldoos iedere och tend van 9.00 - 12.30 uur. (Rembrandt laan 35, Baarn). Voor telefonische informatie tel. 11623. Kinderfilm in De Borg De wijkvereniging Overhees start haar amusementsprogramma met een kin derfilm in de Borg, op woensdag 19 september a.s. Vertoond wordt een zeer amusante kinderfilm Aanvang: 14.00 uur. Entree: 1,50. Ieder kind krijgt een gratis glas limonade. Rijverbod voor automobiliste Op de Eigendomweg hield de politie vorige week een 47-jarige inwoonster van Soest aan, die haar auto had ge parkeerd op een plaats waar een par keerverbod geldt. Zij bleek gedronken te hebben en werd om haar recalci trante houding naar het bureau ge bracht, waar zij opnieuw hinderlijk ge drag tentoonspreidde. Zij kreeg een proces-verbaal. Goed in 't gehoor liggende muziek van bijvoorbeeld Gershwin, de Beatles en Abba, in de Speeldoos, Rembrandtlaan 35 in Baarn. En wanneer u mee gaat zingen, kan ook met uw eigen wensen rekening gehouden worden. Wantje zingt voor je plezier, zeker in dit koor. En overdag, op de donderdagmorgen van 10.00-11.30 uur, in de pauze gezellig koffiedrinken! Een betaalbare hobby! Want de kosten zijn slechts 8,- per maand. Zijn de kosten een probleem? Eén telefoontje naar de Speeldoos, en ook u zingt mee Heeft u drempelvrees? We kunnen u geruststellen, De Speeldoos heeft nauwelijks een drempel! Vervoers- fwuicuien? Deze zullen ongetwijfeld de eerste keer (donderdag 20 septem ber) opgelost worden. Samen uit, samen thuis geldt zeker als er samen gezongen wordt. En voor wie eerst kennis wil maken, de kat uit de boom kijken, eens zien wat het wordt: 20 en 27 september zijn kennismakings ochtenden, en dus voor iedereen gra tis. Wanneer u nu nog geen zin hebt om mee te doen, zingt u misschien wel nooit meer! Donderdag 20 september in De Speel doos gaat dit initiatief van start, des noods tussen de steigers, want de nieuwbouw gaat gewoon door! Opge ven tel. nr. 02154 - 11623, en heren laat u ook eens van u horen adk Zastava f" Dealer: Daihatsu Kerkstraat 109 Soest Tel, 16410

Soester Courant | 1984 | | pagina 17