A.V.Pijnenburg verdedigt titel in estafette Soest(nl)-Soest(dld) Boeiend korfbal van Eemvogels Clubkampioenschappen Tennisvereniging Soest-Zuid 1984 T.O.V.-Hees boeit tot de laatste minuut Recreatief zwemmen in De Turf Eef van den Brink pakt volle winst in 3-M kompetitie WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1984 SPORT Soestdijk Amersfoort Hilversum SOESTER COURANT SPORT PAGINA 21 ATLETIEK TENNIS Schoolkorfbaltoernooi van de Eemvogels Soester Bowling Bond organiseert Bowling-promotiedag in De Borg DUIVENSPORT Toegankelijkheids- onderzoek komt op gang WIELRENNEN FIETSCROSS Fietscross Kings Road Riders oekplein, tel. 02155-18850 weg 12, tel. 033-635104 ift 140a, tel. 035-44255 ''II - W,e nTrenrn.ndr^erm'jneH én cent rente ||s na 1/3vandeaons mst onder gebruikelijke condities. Zaterdag 15 september a.s. om 00.00 uur starten de eerste lopers van de ca. 15 ploegen uit Nederland, Duitsland en België voor de jaarlijkse estafette van het Nederlandse Soest naar de Duitse Hanzestad Soest. Dit jaarlijks terugkerend evenement gaat over een afstand van 251 km. De start vindt plaats bij het Avia-restau- rant "De Korte Duinen", om precies te zijn bij het bord "einde bebouwde kom Soest", en de finish zal omstreeks 16.00 uur zijn voor de eerste ploeg, en ongeveer 20.00 uur voor de laatste équipe. Het startschot wordt dit jaar niet ge lost door een vooraanstaand burger, maar door Jan Hilhorst, de groente en fruithandelaar, die de atletiek een warm hart toedraagt en reeds in alle edities van Soest-Soest, waaraan de A.V.Pijnenburgpleogdeelnam, de deelnemers in ruime mate voorzag van de nodige vitaminen. De wedstrijd is verdeeld in 10 etap pes, die afhankelijk van traject en ligging van de étappeplaatsen va riëren van 21,5 tot 26,8 km. Het par koers leidt van Soest naar Voorthuizen, Waar de eerste loperswisseling plaats vindt. De volgende wisselpunten zijn achtereenvolgens Apeldoorn, Vorden, Groenlo, Südlon, Coesfeld, Dülmen, Aschenberg en Hamm. Daarna volgt de finish op het gezellige plein voor het stadhuis. De organisatie is in han den van Marathon Soest E.V. Duits land, terwijl de burgervader Busmann, ooit zelf een aktief atleet de wissel beker en de prijzen zal uitreiken. A.V.Pijnenburg, momenteel houder van de wisseltrofee, zal proberen deze wederom te bemachtigen. Vorig jaar won de ploeg met overmacht en vestig de een nieuw parkoersrecord. Dit be draagt 15 uur 34 min. en 49 sec. Dit jaar zal er waarschijnlijk zeer hard voor geknokt moeten worden. Andere kanshebbers zijn de sterke ploegen van Oeventrop, Bad Salzulfen, terwijl ook ernstig rekening gehouden dient te worden met GAC-Hilversum en outsider BAV uit Baarn. A.V.Pijnenburg, dat deelneemt met twee ploegen, beschikt over een eerste team, bestaande uit 10 atleten die allen een sterke tijd op de 25 km. kunnen realiseren. Zij komen allemaal voort uit "eigen kweek" en hebben hun prestaties onder deskundige leiding van trainer Ton Duits in enkele jaren tot een behoorlijk niveau ontwikkeld. Andere ploegen kunnen misschien be schikken over enkele toplopers, maar zijn daarnaast ook genoodzaakt iets minder sterke lopers op te stellen. De A.V.Pijnenburgploeg heeft misschien niet de lopers van het zwaarste kaliber, De deelnemers aan de Soest-Soest-estafette in 198S. maar de grote kracht ligt in het feit dat de ploeg geen zwakke punten kent. Ook het 2e team kan over 10 goed getrainde atleten beschikken, waar onder Mart van Hal de enige dame is. Vijf jaar geleden kwam een groep van het voormalige S.O.Soest, bestaande uit een aantal beginnende atleten aan gevuld met rekreatielopers, voor de eerste maal aan de start. Dit beteken de een heel gezellige wedstrijd maar het resultaat was een plaats in de achterhoede. Thans is de lange-af- standsgroep van A.V.Pijnenburg ruim 30 leden rijk. De trainingschema's zijn dan ook gericht op afstanden van 10 km. tot en met de marathon: 42 km en 195 mtr. Dit jaar zijn voor de twee ploegen de volgende lopers geselecteerd: Etappe: Afstand: Ploeg I: Ploeg II: 1. Soest - Voorthuizen 26.8 km Joop van Leijenhorst René Hoksbergen 2 Apeldoorn 25.9 km Ton Duits René van Zee 3. Vorden 25.6 km Erik Bos Ivo Balvers 4 Groenlo 23.7 km Alphons van Damme Walter Vonk 5 Südlon 25.1 km Simon Schreur Joop Oranje 6. Coesfeld 21.5 km Jaap v.d. Berg Mart van Hal 7. Dülmen 26.3 km Rob de Haas Jan Ransdorp 8 Aschenberg 25.2 km Dick den Oude Ruud Ambags 9 Hamm 25.1 km Harry van Brummelen Jan Willem Smit 10 Soest 25.8 km Eef v.d. Brink Wim van Dorresteijn 251.0 km Voor een sluitende begroting heeft men de steun ontvangen van het bekende wielersporthuis Wim Hommes uit Baarn, die ook Jaap van den Berg in zijn voorbereiding voor de Neder landse kampioenschappen triathlon bijstond met materialen en adviezen. Jaap baarde opzien in de triathlon van Almere, waarin hij naar een tiende plaats op de wereldranglijst wist te klimmen. Ook broodfabriek Rademaker wilde de ploegen niet onverzorgd op pad sturen en zal zorgen dat de hongerige magen van de lopers goed gevuld kunnen wor den. Voor deze wedstrijd wordt ook gebruik gemaakt van speciale sport voeding van Isostar, ter beschikking gesteld door Wander-sportvoeding. Er zijn in Soest diverse sportmensen, die de loopsport wel eens wat inten siever zouden willen beoefenen en ook het gebeuren Soest-Soest wel eens mee willen maken. De meesten van hen zien op tegen het nemen van de drem pel tot de wedstrijdatletiek. Bij de lange-afstandsgroep van A.V.Pijnen- burg is momenteel gelegenheid om op elk niveau in te stappen. Voor diegenen die zichzelf conditioneel toch nog niet voldoende voorbereid voelen, is er wellicht een goede moge lijkheid om via een van de Pijnenburg- trimgroepen later door te stromen naar de lange-afstandsgroep. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer R. van Zee, tel.11525. Afgelopen zaterdag vertrok een ge handicapt Eemvogels 1 naar Woerden om tegen Reflex 1 te korfballen. Re flex had in het verleden al laten blijken een geducht en lastig tegenstander voor de Soestenaren te zijn. Door va kantie, werkzaamheden en ziekte kon er niet over drie selectiedames be schikt worden en gingen er dames van Eemvogels 2 en 3 mee. Reflex begon overtuigend met drie doelpunten binnen een kwartier. Eem vogels bleef er goed bij en liet zich niet zonder pardon opzij schuiven. Er werd echt leuk gekorfbald. Pas na een half uur werd het 4-0 voor de thuis club. De volgende Eemvogelaanval bleek gevaarlijk voor de Reflex-defensie te zijn. Marga van den Hoed scoorde van afstand, nadat ze uitstekend gesteund werd door broer Ad en Ton Kraai- kamp, die goed paalwerk verrichten. Ook Margreet Wimmers wist haar dame heel wat werk te geven. Reflex bracht de stand op slag van rust nog op 5-1. Na de thee hield de Eemvogelverdedi- ging goed stand en kreeg de aanval kansen. Marco Kuil had de pech om twee keer de bal wel in de korf te la ten belanden, maar er van boven er weer uit zien te rollen. Eindelijk scoorde Reflex 6-1 en een minuut later snelde Agnes Kraaikamp voorbij haar tegenstandster en maak te beheerst 6-2. Toen nam Reflex het heft weer in handen en de stand werd 8-2. De verdediging zat hierna weer goed dicht en zodoende kreeg de aan val kansen. Dit resulteerde in een strafworp en Ton Kraaikamp wist deze heel koel te benutten, 8-3. Reflex had het laatste woord en de eindstand van deze boeiende wedstrijd werd 9-3. Eemvogels 2 ging in Nijkerk bij Sparta 4 op bezoek. In het begin van de wed strijd kon Eemvogels het nog aardig bijhouden. Na 1-0 scoorde Karei Boom van afstand 1-1. Sparta wist weer uit te lopen tot 3-1 en toen vond Reinoud Toonen met een afstandsschot de korf, 3-2. Hierna had Eemvogels geen verweer meer tegen de enorm goede afstands schoten van Sparta en met rust was het 7-2. De tweede helft liet een gelijk beeld zien. En een verzwakt Eemvogels 2 kon niet verhinderen dat het zelfs 13-2 werd voordat Wim Oldewarris met een doorloopbal 13-3 liet aantekenen. Een uiteindelijk bracht Reinoud Toonen de eindstand op 13-4. Het derde Eemvogelteam speelde de enige thuiswedstrijd. Met drie nieuwe leden, Corrie Martens, Veronica Sak kers en Robert-Jan Smits en een as pirantendame, Jetty Christiaanse, was dit de eerste competitiewedstrijd van dit team. TZ 5 uit Maartensdijk was de tegenstander. Aanvoerder René Verschuren begon zeer overrom pelend met een doorloopbal en bracht de Eemvogels op 1-0. Pas in de 25e minuut had TZ een antwoord en direkt daarna was het 1-2. De Eemvogel- verdediging bleef tot rust potdicht. Direkt bij de spelhervatting scoorde TZ 1-3. De eemvogels toonde enorm veel inzet, maar konden toch niet ver hinderen dat het 1-5 werd. Ook de nieu welingen deden het lang niet slecht en het werd dan ook een leuke wedstrijd om te zien. De eindstand werd 1-6. De oudste aspiranten brachten TZ A2 een bezoek. De eerste helft toonde al gauw een erg goed geconcentreerd spelend Eem- vogeltwaalftal. Er werd leuk samen gespeeld en hard gewerkt. Kathja Rauch opende de score direkt daarop had TZ de stand al weer gelijk ge trokken. De Eemvogels ging steeds beter spelen. Anissa van Bemmel wist, gesteund door broer Ronald en Erik van de Pol tweemaal te scoren op de zelfde manier. Na een kop thee bouwde aanvoerder Marco Middelkoop de voorsprong verder uit. Door vermoeidheid werd de wedstrijd zonder verdere doelpun ten uitgespeeld. Een verdiende 1-5 overwinning voor Eemvogels Al. Zaterdag a.s. (15 september) spelen alle Eemvogelteams op hun veld aan de Staringlaan. Belangstellenden zijn natuurlijk altijd welkom. 9.45 uur Eemvogels Cl - Hellas Cl 10.00 uur Eemvogels Q1 - Soester Kwar tier Ql 11.00 uur Eemvogels Al - R.D.Z. A2 12.30 uur Eemvogels 2 - Hellas 2 14.15 uur Eemvogels 3 - Kameo 6 16.00 uur Eemvogels 1 - Activitas 1 De Eemvogels kampen met een da mes- en meisjestekort. Alle dames van 15 jaar en ouder zijn meer dan welkom. Verder is het meisjesprobleem (8 t.m. 10 jaar) nog groter en zijn ook jongens van 11 t.m. 14 jaar van harte welkom Inlichtingen zijn te verkrijgen bij Ag nes Kraaikamp, Spinet 82, tel. 12743. De clubkampioenschappen startten met fraai zomerweer. In de laatste fase echter werd de afwikkeling van het wedstrijdschema door zowel slecht weer als ook een tweetal inbraken bij leden van Soest-Zuid beïnvloed. Een recordaantal van 250 deelnemers hebben vanaf 19 augustus middels ruim 400 wedstrijden gestreden om een van de finaleplaatsen. Het grote aantal deelnemers is vooral tot stand geko men door het aantal inschrijvingen in de categorie 40 die dit jaar voor het eerst sinds lang weer onderdeel uitmaakten van de kampioenschappen. In de eerste ronden werden vooral hier gerenommeerde spelers geconfron teerd met "oud" talent, en al snel uitgeschakeld. De resultaten in de ne gen categorieën waren als volgt: Dames enkel A Milou Ros behaalde hier een overtui gende overwinning door eerst in de halve finale de kampioene van vorig jaar Marianne Joziasse te verslaan met 7-6, 4-6, 6-1, en vervolgens in de finale te zegevieren over favoriete Wii- ma van Berkel met 6-0, 6-3. Laatstgenoemde had de finale bereikt door in de halve finale te winnen van Stella Meerding met 6-1, 6-4. Dames enkel B Doordat een aantal vaste deelneemster Doordat een aantal vaste deelneemsters aan deze categorie nu deelnamen bij de 40 -ers, kwamen hier enkele nieuwe gezichten naar voren. Zo bereikte Irma van Wegen door een overwinning in de halve finale met 6-3, 6-3, op Jos Hendriks, de plaats in de finale. Tegenover haar kwam Joke Menne te staan, die deze plaats bereikte zonder halve finale te spelen omdat haar me de-halve finaliste, Corinne v.d. Meer een walk-over gaf wegens verhinde ring door drukke werkzaamheden. De finaleplaats werd door Irma van Wegen veroverd met 6-2, 6-4. Dames 40 Veel oude bekenden ontmoeten elkaar hier. Resultaat: veel driesetters en tie- Zo kwam Marjolein Mink in de finale via een drie-sets overwinning op Sas- kia ten Hove, 6-3, 3-6, 6-4. De andere finaliste werd Corrie Boom via eveneens een driesetsoverwinnlng opHila Blik, 6-7, 6-4,7-5. De uiteindelijke winnares werd, na een mooie en spannende strijd, Corrie Boom, met 7-6, 7-6. Dames dubbel Bij de dames haalden Ciska Wegerif en Jos Nijhuis de finaleplaats door een 7-5, 6-3, 5-7 overwinning op Ank en Nel van Groningen. Milou Ros en Mariel de Jong haalden de finale ook al via een driesets- overwinning op Stella Meerding en Marianne Joziasse 5-7, 6-2, 6-4. De uit eindelijk finale plaats werd door Ciska Wegerif en Jos Nijhuis gewonnen. Herenenkel A In de finale stonden tegenover elkaar Marten Jonkhein en Edwin Abbring, die deze plaatsen bereikten via over winningen op respectievelijk Marcel Meerding 5-7, 6-0, 6-4, en Kees Kijzer 6-7, 7-6, 6-1. Edwin Abbring won de finale in drie sets met 7-6, 5-7, 4-6. Herenkel B Twee nieuwe leden stonden tegenover elkaar: Coen Meijers en Albert Boom. Coen had gewonnen van Paul van Boe yen in de halve finale, en Albert van De finaleplaats was voor Coen Meijers met 6-0, 6-3. Heren 40 Hans Wegerif (via een driesetsover winnlng op Rien Visser) en Jan Smeeing (via een driesetsoverwinning op Bert Visser) stonden hier tegenover elkaar. Hans Wegerif zegevierde met 6-4, 6-3. Herendubbel Een regelrechte verrassing was hier de overwinning van Mare-Jan Ros en Fons Habes, die eerst in de halve finale de kampioenen van de afge lopen jaren Edwin Abbring en Kees Kijzer versloegen met 4-6, 6-4, 7-5. Hun tegenstanders in de finale, Marcel Meerding en Herman Visser bereik ten de finale via een driesetsoverwin ning 3-6, 7-6, 6-4 op Joris van Eek en Marten Jonkheim. De finale werd ge wonnen door Mare-Jan Ros en Fons Habes met 6-7, 6-1, 6-4. Gemengddubbel In het „gezelligste" onderdeel van de clubkampioenschappen, waarin veel gelegenheidsdubbels een kansje waag- De finalisten van de clubkampioen- schappen van Soest-Zuid. Foto: Goos van der Wilt den, werd de strijd uiteindelijk bepaald door Milou Ros en Kees Kijzer. Tweede werden Marcel en Stella Meerding 7-5, 6-2. De derde- en vierde plaats werden be twist door Paul en Jos Nijhuis en Wil- ma van Berkel en Fons Habes. Paul en Jos werden derde via een over winning op Wilma en Fons 1-6, 7-5, 6-3, waardoor Wilma en Fons vierde werden. Bij de prijsuitreiking aan het eind van'de dag werden de dames-finalisten uit de A, B, 40+ en damesdubbel be halve met een beker ook nog verrast met een cadeaubon, beschikbaar ge steld door juwelier Chatoux. Het ziet er naar uit dat de Eemvogels weer met een record aantal school teams het korfbaltoernooi voor de lagere scholen kan organiseren. Tot dus ver hebben de volgende scho len zich opgegeven. De Achtbaan en Schakel met drie teams, De Savornin Lohmanschool, Insingerschool, K.B.S. Soestdijk en De Bron met twee teams en met één team de Gr. van Prinste- renschool, De Wegwijzer en de Ingen- hof. Vooral de 5/6e klassers zijn goed ver tegenwoordigd. Tot vrijdag a.s. is er nog mogelijkheid om teams met 3/4e klassers op te geven bij Agnes Kraai kamp (tel. 13743). Volgende week woensdag (19 sept.) is het mogelijk om per team o.l.v. De Eemvogels te trainen. De trainingen zijn van 18.30 tot 19.15 uur. Het school korfbaltoernooi vindt op woensdag middag 26 september plaats vanaf 14.00 uur. Alles gebeurt op het Eemvo- gelterrein aan de Staringlaan. Heeft u belangstelling voor de Bowling- sport? Bij de Soester Bowlingbond bent u daarvoor aan het goede adres! Mogelijk heeft u al eens eerder ge bowld. Daarbij bent u wellicht al tot de konklusie gekomen dat bowlen niet 'zo maar een spelletje' is. Het is een inmiddels op nationaal en internatio naal niveau volwaardige wedstrijd sport, die zowel individueel als in teamverband kan worden beoefend. Nu gooit u misschien vaker naast de baan dan op de baan. U weet niet wat het verschil is tussen een "frame of een "game", een "spare" of een "strike" en de puntentelling is u hele maal onduidelijk. De Soester bowling- bond De Borg (SBB) is de vereniging die al uw vragen op dit gebied wil pro beren te beantwoorden en aan al uw wensen probeert tegemoet te komen. Aan elke sport die wordt beoefend zijn kosten verbonden. Naast het lidmaat schap van de vereniging, of zoals wij dat noemen 'bond', moet ook een be paalde wekelijkse baanhuur worden opgebracht. De SBB heeft zich ten doel gesteld te bevorderen dat haar leden, tegen zo gering mogelijke kosten, hun favoriete sport kunnen beoefenen. Bo vendien heeft de SBB onder bepaalde kondities voordelige trainingsfacilitei ten bedongen voor haar leden. De Soester Bowling Bond de Borg stelt u, in samenwerking met de Bonds spaarbank, via het kantoor in het win kelcentrum Overhees, in de gelegen heid om (wellicht opnieuw) kennis te maken met de bowlingsport: De Bondsspaarbank en de SBB nodigen u uit om op zaterdagmiddag 15 septem ber 1984 van 13.00 tot 16.00 uur met ons kennis te komen maken in de Borg. Ook op een andere manier kunt u ko men kennismaken met de bowling- sport. U kunt namelijk op de maandag en dinsdagavonden een kijkje komen nemen op onze kompetitieavonden. Veel plezier en tot ziens in de Borg! P. V. "De Zwaluw" De leden van bovengenoemde vereni ging van postduivenhouders hebben maandag 10 september deelgenomen aan een wedvluch't vanaf Dourdan, afstand circa 469 km. Door de minder gunstige weersomstandigheden op zaterdag en zondag werd de lossing uitgesteld tot maandagmorgen 9.05 uur. Op dat tijdstip werden de 365 duiven die in concours waren in vrijheid ge steld bij een krachtige west zuiden westen wind. Op de terugreis moesten zij ook nog enkel buien trotseren doch desondanks waren binnen 45 minuten de prijzen verdiend. Aankomst eerste prijswinnende duif 15.06.21 uur, snelheid 1294,83 me ter per minuut. Aankomst laatste prijs winnende duif 15.49.55 uur. Uitslag: A. J. van Dorrestein 1. H. de Bree 2 3 11 16 18 19 36 41 44 49 53 54 57 58 59 62 64. G. Rijksen 4 17 23 25 28 31 33 38 43 46 48 50 63 68. K. de Jong 5 69. A. de Bes 6 10 35 42 47. R.v.d. Mast 7. E. v.d. Brakel 8 29 37 40 65. J. v.d. Brakel Zoon 9 12 20 21 22 72. A. Boek- lagen 13. H. den Dekker 14. J. Ben schop 15 51. J. v.d. Belt 24 26 61. A. van Ginkel 27 45. A. van Diet 30 67. R. Vos kuilen 32 70. Comb. H. Nap 34 66. B. Roest 39. Th. Wigtman 52 55. J. Stam 56 60. J. van Dijk 71. W. Grift 73. T.O.V.-Hees staat al jaren bekend als een spannende pot voetbal, maar afge lopen zaterdag was. wel de boeiendste van alle ontmoetingen van de afge lopen jaren. Beide elftallen wilden er een goede wedstrijd van maken. T.O.V. ging direkt in de aanval en na 6 minuten was het al raak. Een goed genomen vrije trap op rechts werd door Bart van Dinther prima ingekopt 1-0. Hees, toch wel wat aangeslagen door deze snelle treffer, bleef zoeken naar een opening in de T.O.V.-defensie maar speelde teveel door het centrum; de vleugels werden te weinig bediend en men kon zodoende weinig potten breken. T.O.V. deed dat beter, speelde wel veelvuldig over de flanken en was zodoende het eerste kwartier de betere ploeg. Na 15 minuten werd het zelfs 2-0. voor de gastheren en weer was het Bert van Dinther die uit een vrije trap scoorde. Bij Hees sloeg nu de vlam in de pan en men ging volop in de aanval. Met 3 spitsen werd T.O.V. volledig terug gezet en met succes. In de 20e minuut was het de hardwerkende Jaap v.d. Veer die met een lage schuiver 2-1 scoorde. T.O.V, zat volkomen stuk en kwam niet meer aan aanvallen toe. In de 26e minuut had Hees al op gelijke hoogte kunnen komen, maar de scheidsrech ter verzuimde de bal op de stip te leggen na een duidelijk handsgeval binnen het zestienmeter gebied. Hees bleef dmkken. In de 35e minuut mocht Hees op links een corner nemer. Piet Schalkwijk bemoeide zich met dit karwei. Hij zag zijn eerste corner maar net overgetikt en kon direkt num mer twee nemen. Deze nam hij zo haarscherp, dat de bal zonder door iemand aangeraakt te zijn in het doel verdween.2-2. Dit was ook de rust stand. Een tweede helft met gelijk opgaande ploegen met aardig voetval. Toch was het weer T.O.V. dat de lei ding nam, alweer uit een vrije trap was het Piet Hoogendoorn die 3-2 binnen tikte. Heestrainer Muller bracht er twee verse wissels in om meer kracht in de aanval te brengen. Met Ingang van maandag 10 september a.s. is het Soester Natuurbad gesloten. Voor recreatief zwemmen kan men dan terecht in het overdekte instructiebad "De Turf", Waldeck Pyrmontlaan 47, telefoonnr. 18838, op onderstaande dagen en tijden. Maandag 12.15-13.15 uur 21.00 - 22.00 uur Dinsdag 12.15-13.15 uur Woensdag 09.20 -10.20 uur 14.00 -16.30 uur 19.00 - 20.00 uur 20.00 - 22.00 uur Donderdag 12.15-13.15 uur 19.00 - 20.00 uur 21.00 - 22.00 uur Vrijdag 12.15-13.15 uur Zaterdag 13.00 -15.45 uur Zondag 10.00 -14.00 uur vrij zwemmen zwemuur voor volwassenen vnj zwemmen banen-zwemuur zwemmen met recreatiemateriaal zwemmen met recreatiemateriaal banen-zwemuur vrij zwemmen zwemmen met recreatiemateriaal banen-zwemuur vrij zwemmen zwemmen met recreatiemateriaal vrij zwemmen wijzigingen voorbehouden Toegangsgelden volwassenen 2,20 per uur; bejaarden 1,05 per uur kinderen 1,90 per uur; bezoekers 0,50 per uur. In de herfst-, kerst, voorjaars- en paasvakantie geldt een afwijkend rooster. Zwemlessen Inlichtingen en inschrijfkaarten uitsluitend bij Bureau Sportstichting (naast RaadhuisSteenhoffstraat 6, telefoon 16744 - toestel 258. riees pruüeerue mei gueu oreeuiespei de gelijkmaker te forceren, maar dat pakte even anders uit. In de 28e minuut werd T.O.V.-speler onreglementair afgestopt T.O.V. mocht een vrije trap nemen en weer was het raak. Nu was het Piet Floor die de strijd definitief besliste in het voordeel van T.O.V. 4-2. Beide elftallen bleven goed voetballen maar doelpunten vielen er niet meer. T.O.V. pakte de twee punten, maar het publiek was de grote winnaar want het kon terugkijken op een mooie partij voetbal. Afgelopen week zorgde Eef van den Brink voor een verrassing door in de finale van de door de Utrechtse atle tiekvereniging Hellas georganiseerde kompetitie, bestaande uit 4 avond wed strijden, elk over 15 km, in een tactisch zeer goed gelopen wedstrijd de eind overwinning veilig te stellen. In de be ginfase van deze laatste wedstrijd was Eef met al zijn konkurrentie in de kopgroep verenigd. Om zijn me devluchters het wegkomen te belet ten nam Eef zelf het initiatief en hield het tempo dermate hoog, dat niemand een poging ondernam om er alleen van door te gaan. Gezien zijn voorsprong in het klassement na de oorgaande 3 wed strijden t.w. 40 sec. kon hij de kon kurrentie in de slotfase wel enige voor sprong toestaan, maar Eef hield zijn achterstand wel beperkt tot enkele tientallen meters en finishte als 5e in 49 min. en 36 sec. Eef van den Brink, opgenomen in de KARHU-selectie maakte zich dit sei zoen volledig waar, maar tevreden is hij pas, als hij ook zijn laatste doel voor dit seizoen heeft bereikt. Vanaf heden is alles gericht op de Marathon van Essen, waar hij een tijd hoopt te realiseren, die omstreeks de 2 uur en 30 min. moet liggen. Dit betekent dan tevens', dat hij'dok een ander doel be reikt, namelijk het veroveren van de Soester Runnerscup 1984. Het eindklassement van de 3-M kom petitie, waarvoor de 3 beste tijden van de 4 wedstrijden gelden, luidt: 1. Eef van den Brink, totaaltijd over 3x15 km 2 uur 28 min. 52 sec.. 2. Bert van Vlaanderen (Hellas) 2 uur 29 min. 24 sec. 3. Piet van MalseniHellas) 2 uur 29 min. 47 sec. In deze wedstrijd was Harry van Brummelen de tweede A.V.Pijnen- burg-atleet, die voor een opmerkelijke prestatie zorgde. Ook hij bevond zich lange tijd bij Eef van den Brink in de kopgroep. Na het uiteenvallen van de kopgroep bleef hij op zeer korte afstand van de leiders. Hij kwam binnen als 8e in een prima tijd van 50 min. en 42 sec. en vestigde hiermee een nieuw persoonlijk rekord. Voor Dick den Oude was het ook een succes vol optreden. Vorige week had hij nog 54 min. nodig voor de 15 km. Thans deed hij het in 51 min.56 sec. Trainer Ton Duits was ook aanwezig om zich te testen voor de estafette Soest-Soest(Dld.Voor hem stonden de klokken stil op 56 min. 12 sec. Ineke van Zee, volop in training voor de New York Marathon, vestigde in deze wedstrijd een nieuw klubrekord. Zij legde de afstand af in 70 min. en 5 sec. De Adviesgroep Gehandicapten Soest is reeds een half jaar bezig met het or ganiseren van een toegankelijkheids- onderzoek in de gemeente Soest/Soes- terberg. De organisatie daarvan is nu in een vergevorderd stadium. Er is een lijst samengesteld van plm. 250 openbare gebouwen die zullen worden beoordeeld op toegankelijkheid. Kort voor de zomervakantie heeft de ge meenteraad de ingediende begroting goedgekeurd. Sindsdien is er hard gewerkt om over te kunnen gaan tot de daadwerkelijke metingen. Via dé Vrouwenadvies- komissie hebben zich zo'n 70 vrijwil ligers aangemeld om de metingen uit te voeren. Op dinsdag 25 en woensdag 26 septem ber a.s. zullen zij een instruktie-bijeen- komst hebben. Echter al op 13 septem ber a.s. worden er twee proefmetingen uitgevoerd, bij 'De Borg' en bij de openbare bibliotheek, om te kijken of alles ln orde is voor het grote onder zoek. In de maand oktober zullen de metingen dan worden uitgevoerd. Na verwerking in de computer zal me dio volgend jaar een rapport worden aangeboden aan de officiële instanties. Joop van Leijenhorst sterk in Papendrecht In een avondwedstrijd over 10 km door de straten van Papendrecht toonde Joop zijn goede vorm. Direct na de 4 koplopers voerde Joop een groepje achtervolgers aan. Vlak voor de finish ontdeed hij zich met enkele felle demar rages van zijn konkurrenten en werd 5e in ene tijd van 33 min. en 48.8 sec. Mart van Hal boekt eerste overwinning in Nieuwegein Afgelopen zaterdag deed Mart van Hal, een lange-afstandsatleet van A.V. Pijnenburg mee aan de traditionele Sluizenloop te Nieuwegein. In haar prille loopbaan als veteraan-atlete wist zij al veel respect af te dwingen voor haar optreden in enkele baanwedstrijd den. Zij liep hier haar eerste officiële wegwedstrijd over 20 km en besloot deze gelijk met een le plaats in haar klasse in een tijd van 1 uur 37 min. 12 sec. Ook Wim van Dorresteijn was goed op dreef. Hij liet afdrukken op 1 uur en 8 min. Extra 'Tempo-Lundbeck' tijdrit Omdat de regio wielerclub TEMPO gesteund wordt door een prima club- sponsor kon er een extra tijdrit worden gehouden, met hieraan verbonden een aantrekkelijk prijzenscala. Een parcours van 13 km was uitgezet op de nog niet in gebruik zijnde auto snelweg bij Soesterberg. 40 TEMPO- renners meldden zich voor de start, ver deeld over alle categorieën. Uitslagen: Nieuwelingen 1. Arno van Boeyen,tijd: 17.35.20, 2. Richard Westhof,tijd: 18.27. 13. Junioren: 1. Wim Veenendaal, tijd: 17.14.63. 2. Rob Semper, tijd: 17.51.62. Dames: 1. Eveline Coers, tijd: 21.02.74 2. Angela v.d. Voort, tijd: 21.08.32. Liefhebbers: 1. Hans Stuart, tijd: 16.56. 28., 2. Gert de Vries, tijd: 17.56.59. Veteranen: 1. Kees Smid, tijd: 18.28.56 2. Wim Rijk, tijd19.32.56. Amateurs: 1. Ron Groen, tijd: 16.23.40 2. Harry de Boer, tijd: 16.24.24. Rob Groen heeft zich door deze over winning weten te plaatsen voor de TEMPO-ploeg die gaat deelnemen aan de clubkampioenschappen in Dronten op 22september a.s. Deze TEMPO- LUNDBECK-ploeg bestaat verder uit de 3 TEMPO-profs: Jos Schipper, Theo de Rooy en Johnny Broers, met verder de amateurs Harry de Boer en Stef Smit en de al genoemde Ron Groen. Verder zijn geselecteerd John Lieverst en Krijn Barmentloo. De sterke Baarn- aar Wichert v.d. Hoef heeft bedankt voor de selectie. Gezien de sterkte van de TEMPO-ploeg, althans op papier, zijn de verwachtingen van het bestuur zodanig dat op een plaatsje bij de beste 5 van Nederland word gerekend. De gehele TEMPO-afvaardiging is 's avonds om 20.00 uur in het club huis aanwezig. Uitslagen van de TEMPO zomeravond competitie. In de achter ons liggende zomermaan den zijn er op het clubparcours van "TEMPO-LUNDBECK" te Soest, elke woensdagavond, clubwedstrijden ge houden. Hieraan konden alle renners uit de regio deelnemen. De gemiddelde deelname was per avond 50 renners. De belangrijkste uitslagen volgen hier: Nieuwelingen: 1 Arno van Boeyen, 2 Rob Semper, 3 Richard Westhof. Allen TEMPO-leden. Junioren: 1 Rob Semper, 2 Rudolf Bon, 3 Peter Kruiskamp. Allen TEMPO- leden. Amateurs: 1 Hans Voorn, Tempo. 2 Wim Dolman, Tempo. 3 Wim Mesman, De Bollenstreek. Liefhebbers: 1 Gerard Horst, De Ade laar. 2 Hans Stuart, Tempo. 3 Wim Visser, Tempo. Veteranen: 1 Nico Nooteboom, De Ade laar. 2 Cees Smid, Tempo. 3 Wim Rijk, Tempo. Dames: 1 Angela v.d. Voort, Tempo. 2. Coby v.d. Broek. Tempo. Recreanten: 1 Rein Westra, Tempo. Zaterdag 8 september werd er weer een K.R.R. clubwedstrijd gereden. De baan was goed hard door de regen van de afgelopen dagen. Vishandel ,,'t Hoekje" van de Molen straat bood, spekbokkingen en verse makreel aan voor de winnaars van de ze dag. De K.N.W.U. wedstrijd van zondag ging niet door, door de slechte weers- omstandigheid. 1

Soester Courant | 1984 | | pagina 21