291 (ïlid Pub 50 jaar geleden in Soest d'OudeËnghe B&W stelt vergaderschema begrotingsbehandeling vast Hulde voor sportvelden-onderhoudsman E. v.d. Hoek 50 Streekplan UtrechtBaarn en Soest zullen merendeel woningzoekenden kunnen huisvesten SWEAT- 4 SHIRTS! vraagt uw aandacht voor: Standplaatsen bij winkelcentra Bouwzaken Hinderwet Raadsvergadering Bezuinigingsplan Welzijn uitgesteld STRAK EN STRALEND V olksdansinstuif 25 jaar in gemeentedienst Weekmenu voor 26, Tekeningen woningbouw Parklaan in INFO-centrum Voorlichtingsavond op 19 september in Soest V.V.V. Nieuws 75 14 September 1934 WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Nabij verschillende winkelcentra in Soest en Soesterberg is nog een aan tal standplaatsen beschikbaar t.b.v. verkoop in diverse branches. Geïnteresseerden kunnen een verzoek om een standplaatsvergunning indienen bij het College van Burgemeester en Wethouders van Soest Post bus 2000, 3760 CA Soest. In het verzoek moet vermeld worden: de gewenste dag de te voeren branche (duidelijke omschrijving) Verder dient overlegd worden: een afschrift van de vestigingsvergunning een bewijs van inschrijving bij het Centraal Registratiekantoor In principe kan elke gegadigde in aanmerking komen voor een vaste standplaats gedurende maximaal twee dagen per week. Nadere informatie over bijvoorbeeld beschikbare plaatsen, dagen prij zen en branches kan men krijgen op de afdeling Algemene Zaken gemeen tesecretarie Soest, telefoon 02155-16744, toestel 438. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. G. J. Adama, Soesterbergsestraat 51 te Soest, ten behoeve van het wijzigen van gevels en het aanbrengen van luifels aan het winkelpand Soesterbergsestraat 51 2. N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten te Amersfoort, ten behoeve streek8* bouwen van 18 woningen op een perceel, gelegen aan de Turf- Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 13 september 1984 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings- cq. revisie- cq uit breidingsvergunningvan: Branson Europa B.V., Energieweg 2 te Soest voor het vervaardigen, testen en verzenden van ultrasone reinigingsapparatuur op het perceel Energieweg 2 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders inbrengen gedurende een maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 12 september 1984. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op donderdag 26 september 1984 om 10.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijke, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het College van B. en W. worden ingediend. De eerstvolgende openbare raadsvergadering vindt plaats op donderdag 20 september, 's avonds om half acht in de aula van het Griftlandcollege Noorderweg. hi het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt op het pu- bükatiebord van het INFOcentrum en ook bij de hulpsecretarie Soesterberg. Men kan ook telefonisch bij het INFOrmatiecentrum informeren welke agendapunten aan de orde komen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. STEENHOFFSTRAAT 9a, Welzijn De geplande (besloten) vergadering van de commissie Welzijn op 13 sep tember over De Borg en Artishock gaat niet door. Op 4 september werd pas dit stuk in het college behandeld, die nu aan de commissieleden schrijft: "Ten aanzien van een aantal onderde len van dit bezuinigingsstuk dient naar het oordeel van het college nadere in formatie omtrent de haalbaarheid te worden ingewonnen, alvorens tot een afgerond standpunt te komen. Op 18 september zal het college een stand punt bepalen." Wel is wethouder King- ma(PvdA) van plan op 13 september na de openbare vergadering over woonruimtebeschikking en Woonruim teverordening nog enkele mededeling en te doen. Gisteravond, dinsdag 11 september, vergaderde de commissie Welzijnsplanning onder leiding van de heer Zeegers in het bejaardencentrum Molenschot over het voorlopige inves teringsprogramma, waarin het woord welzijn niet voorkomt. Men beraadde zich eveneens over de procedure die gevolgd moet worden als de welzijns- bezuinigingen openbaar worden na 18 september. De begrotingsbehandeling 1985 zal, "onvoorziene omstandigheden" voorbe houden" (de boekdelen worden nu op de eigen drukkerij vervaardigd) plaats vinden op 17 en 19 december 1984, aldus heeft het College van B W de vorige week vastgesteld. Vóór die tijd zal de concept-begroting in diverse commissies worden onderzocht. Allereerst op donderdag 37 september in een besloten verga dering van de commissie financiën, waar de kladbegroting en de grote financiële lijnen voor het komende jaar uit de doeken worden gedaan. Op maandag 19 november buigen de commissies Algemene Bestuurszaken en Bedrijven Personeel zich de hele dag in een openbare vergadering over de stukken, die volgens de nieuwe comptabiliteitsvoorschriften in een ge heel nieuw jasje zijn gestoken. Op dins dag 20 november zijn de commissie leden van Ruimtelijke Ordening, On derwijs en Financiën/Grondbedrijf in de gelegenheid hun vragen in het open baar op de portefeuillehouders af te vuren. Op 13 december moeten de frac tievoorzitters uiterlijk hun begrotings statements bij het College van B&W inleveren, waarna op maandag 17 de cember het "leesavondje" volgt met het antwoord van B W. Op woens dag 19 december loopt de Raad nog eens de hele dag dunnetjes door de begroting heen, die dan officieel, ge wijzigd of niet, wordt vastgesteld. U kunt kiezen: een nieuwe auto voor de deur of dezelfde in een andere kleur. P. Stalenhoef autoschade 1 e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk Iedere tweede vrijdag van de maand organiseert volksdansvereniging "Terpsichore" te Amersfoort een volksdansinstuif. De eerstvolgende instuif zal plaatsvinden op vrijdag 14 september a.s. in de Kingmaschool, Dorresteinseweg 7, Amersfoort, van 20.00 tot 23.00 uur. Kosten niet-leden ƒ4,00. Er wordt een internationaal program ma geboden, waaraan zowel beginners als gevorderden kunnen meedoen. Ook zal veel aandacht aan verzoekjes worden besteed. Het is tevens een goede gelegenheid om te zien wat volksdansen is en welke mogelijkheden er allemaal bij Terpsichore zijn. Aanbevolen wordt stroef dansschoeisel mee te nemen. Nadere inlichtingen: tel. 033-752853. Wethouder Oudemans feliciteert de heer v.d. Hoek met diens 25-jarig jubileum. In een meer dan overvolle kantine van Gemeentewerken aan de Lange Brink- weg vond vorige week woensdagmid dag de jubileumreceptie plaats van de heer E. v.d. Hoek, ter gelegenheid van diens 25-jarig dienstverband met de ge meente Soest. De belangstelling van de zijde van collega's, directie, gemeente bestuur en sportorganisaties (de heer v.d.Hoek is als medewerker van de afdeling Groen en Recreatie vooral be last met het onderhoud van de sport velden) was zo groot, dat bijna de helft van de bezoekers genoegen moest ne men met een staanplaats je. "Als be zuinigingen voorbij zijn moeten we maar eens denken aan de aanschaf van meer stoelen, "aldus ceremoniemees ter M. Hilgers in zijn welkomswoord. Wethouder drs. J. Th. Oudemans was de eerste van een rijtje sprekers die de jubilerende ambtenaar gelukwensten. Hij stond even stil bij de geschiede nis en memoreerde dat de heer v.d. Hoek ooit als leerling- stratemaker was begonnen, maar na een overstap naar (toen nog) de Plantsoenendienst al spoedig opklom naar een leidinggeven de functie bij de sportterreinen. "Daar komt veel organisatie aan te pas en wel wat meer dan alleen hovenierskennis," aldus de heer Oudemans. "U werkt met veel overgave en draagt de sport een warm hart toe. Ook deze zomer hebt u zich weer ingespannen om de velden eped te houden". De wethouder roemde" dé 'inzet en de belangstelling van de jubilaris, die hij kenschetste als "een man van niet té veel woorden", maar als iemand die hield van opschie ten en met beide benen op de grond stond. De dank van het gemeentebe stuur werd zichtbaar gemaakt in een enveloppe met inhoud, die de heer Oudemans aan de heer v.d.Hoek met zijn felicitaties overhandigde. Ook ir. S.H. Brunekreef, directeur van Gemeentewerken, had lovende woor den voor de heer v.d.Hoek. Hij wees erop dat het gemiddeld aantal dienst jaren bij Gemeentewerken nogal hoog is, zodat een zilveren jubileum niet iets buitengewoons is, "Maar wel helemaal het vieren waard". Hij merkte op dat de heer v.d.Hoek heel wat tijd -ook van zichzelf- in het onderhoud van de vel den had gestoken, hetgeen door de ge bruikers hogelijk wordt gewaardeerd. Naar aanleiding van de discussies over bezuinigingen op het onderhoud van de velden merkte de heer Brunekreef op dat tenslotte de conclusie getrokken kan worden "dat wij het heel redelijk doen", hetgeen niet het minst te dan ken is aan de inzet van de heer v.d.Hoek en zijn medewerkers. Ook de heer Brunekreef overhandigde de jubi laris een enveloppe. De heer P. Klandermans, hoofd van de afdeling Groen en Recreatie sloot zich bij de lovende woorden van de vooraf gaande sprekers aan. Dat er zoveel mensen op de receptie waren bewees voor hem dat de heer v.d. Hoek "er- "een erkende plaats" ingenomen heeft bij Gemeentewerken en gezien wordt als een voortreffelijk collega. "We zijn dan ook geweldig blij met zo'n man als u," aldus de heer Klandermans, die eraan herinnerde dat de jubilaris in al die jaren heel wat ontwikkelingen heeft meegemaakt. "Het is altijd een groot pakket werk dat in korte tijd geklaard moet worden. U doet dat voortreffelijk, met een hoge graad van perfectie en een kwaliteit die naar buiten afstraalt. "Als collega noemde hij de heer v.d. Hoek plichtsgetrouw, iemand die van zijn medewerkers het zelfde verwacht als van zichzelf. Namens de collega's bood de heer Klandermans de jubilaris twee boeken over diens hobby -de jacht- aan. Vervolgens sprak de heer D. Pureveen, oud-medewerker van Groen en Recre atie nog een aantal lovende woorden. Hij noemde de heer v.d. Hoek "een man met gouden handjes", vooral om dat hij nooit een loodgieter nodig had als er eens iets mis was met de Foto: Goos van der Wilt apparatuur, maar alles zelf klaarde. Hij haalde ook nog enkele anekdotes op uit het verleden van de man met wie hij 23 jaar had samengewerkt en bedankte hem voor zijn vriend schap. In een kort slotwoord bracht de heer v.d. Hoek zelf zijn eigen dank onder woorden voor de lovende woorden en de cadeaus, waarbij hij aankondigde er in de komende tijd "energiek tegen aan te zullen gaan Onder de velen die vervolgens de jubi laris persoonlijk kwamen feliciteren bevonden zich ook vertegenwoordigers van de Sportstichting, o.m. voorzitter Plomp en directeur Hilhorst en verte genwoordigers van de veldsportvereni- gingen in Soest. Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest f Tel. 02155 w BIREETCJFE >i -.0' 3 gnis 8 13331 S van 12 september t m 18 september Zeeuwse mosselsoep Spies met grote garnalen met ui en paprika Diverse verse groenten Gebakken aardappelen - Frietjes Dame blanche In het gemeentelijk INFO-centrum kunnen geïnteresseerden kennis ne men van hetgeen de komende tijd ge bouwd gaat worden in het gebied "Parklaan". Bouwtechniek Centraal Nederland B.V. realiseert daar een dertiental geschakelde eengezinswo ningen. De woningen worden gebouwd door het Bouwbedrijf van Buuren uit Leusden. De prijzen liggen tussen de 172.750,- en 204.850,- gulden. Sommige woningen hebben een garage. Verder worden door dezelfde bouwers in twee groepen twaalf woningen als meerge- zinshuizen gebouwd (in twee lagen). Een maquette van het totale plan staat in de etalage van het INFO centrum. Aannemersbedrijf G.W.van de Grift b.v. en Bouwbedrijf Jan Smeeing b.v. uit Soest hebben een bouwplan ontwik keld van totaal elf vrije sektor-koop- woningen. Dit woningpian is ontwor pen door Architektenburo INBO b.v. te Woudenberg. De prijzen van deze woningen komen op 210.000,- en 270.000,- gulden all-in. De woningen zijn gesitueerd als tien stuks twee- onder-éen-kap woningen en éen vrij staande woning. Tenslotte hangen in het INFO centrum ook de tekeningen van het kantorenpand "Sonnehoek", dat Record Planontwikkeling b.v'. gaat re aliseren. Autoruiten vernield Een inwoner van Soest, die zijn auto had geparkeerd op de Noorderweg, ontdekte vorige week dat onbekenden de voorruit en enkele zijruiten van zijn wagen hadden ingeslagen. Hij deed bij de politie aangifte wegens vernieling. Tussen nu en 1995 kunnen in de ge meente Baarn nog 1.200 huizen worden gebouwd. Het totale aantal komt daar mee op 9.600. In dezelfde periode kan Soest zijn woningvoorraad met onge veer 2000 huizen (waarvan 300 in Soes terberg) uitbreiden tot 16.700. Uitbrei ding van de kern Lage Vuursche (ge meente Baarn) is moeilijk met het oog op het behoud van natuur en land schap. Met de genoemde aantallen wo ningen zullen Baarn en Soest het groot ste deel van hun woningzoekenden aan huisvesting kunnen helpen. Voorzover dat niet lukt, zijn er opvangmogelijk heden in Amersfoort. Dit staat in het voorontwerp-streek plan voor de provincie Utrecht. Het is in mei van dit jaar uitgebracht door gedeputeerde staten, het dagelijks be stuur van de provincie. Over het voor ontwerp wordt op woensdag 19 septem ber a.s. voor inwoners van Baarn en Soest een inspraakavond gehouden. Plaats: dorpshuis De Borg.Willaert- straat 49 in Soest. De avond begint om 20.00 uur. Tussen half acht en acht uur wordt echter een diaserie ver toond. Deze geeft de bezoekers een indruk van de plannen die de provincie heeft. In het streekplan geeft de provincie in grote lijnen aan hoe de ruimte in zijn ogen het best kan worden gebruikt. Daarbij gaat het niet alleen om de vraag waar woningen kunnen komen, en hoeveel. Ook de mogelijkheden voor vestiging van bedrijven worden in het streekplan vastgelegd, evenals het ge bruik van het landelijk gebied, wat de vesting van bedrijven betreft vinden g.s. de ontwikkeling van een terrein ten noordoosten van Baarn (Zinkenpoel) met een oppervlakte van plm. 6 ha. gewenst. Öm huishoudelijk af val en grof huisvuil zoveel mogelijk in de provincie te kunnen verwerken zou de composteerinrichting Soest- Baarn moeten worden uitgebreid. Het provinciebestuur blijft proberen de ge luidsoverlast die het militaire vlieg veld in Soesterberg veroorzaakt zoveel mogelijk terug te dringen. Voor de militaire oefenterreinen in het gebied geldt dat de natuur er moet worden ontzien. Verder wil de provincie ze zoveel mogelijk ook voor recreatie ge schikt maken. Het provinciebestuur vraagt niet alleen de inwoners van de provincie om hun mening over het voorontwerp-streekplan, maar ook ge meenten en andere instanties. Al die reakties worden gebundeld en spelen een rol in de volgende fase van de streekplanvoorbereiding: het maken van het ontwerp-streekplan. Dit zal naar verwachting in de eerste helft van 1985 verschijnen. Het ligt vervol gens twee maanden ter inzage op de provinciale griffie en de gemeente huizen. Gedurende deze periode kan ie dereen er schriftelijk bezwaren tegen indienen. Deze moeten worden gericht aan provinciale staten. Voor indieners van bezwaarschriften wórden later nog hoorzittingen gehouden.Als alles vol gens plan verloopt, zullen provinciale staten in 1986 beslissen op de bezwaar schriften en het streekplan vaststellen. Voor het voorontwerp-streekplan is een samenvatting verkrijgbaar voor 2,50. Is deze op het gemeentehuis uitverkocht, dan kan hij worden be steld bij de Centrale Bibliotheek van de provincie Utrecht, Achter St. Pieter 200, postbus18100, 3501 CC Utrecht; telefoon: 030-321632. Hier is ook het komplete voorontwerpstreekplan ver krijgbaar; dit kost 15,00. Wie iets meer wil weten over ruimtelijke orde ning en de plaats die het streekplan daarin heeft, kan bij de afdeling voorlichting van de provincie de gratis brochure 'Ruimtelijke ordening in kort bestek' aanvragen. Voor meer inlich tingen kan men daar eveneens terecht (tst. 434). Bij de V.V.V. aan de Steenhoffstraat (geopend tussen 11.00 en 15.00 uur) kan men kaarten kopen voor een aan tal voorstellingen. Zo zijn er kaarten te bestellen voor "Veronica's Rock- night" in het Sportpaleis Ahoy op vrij dag 21 september; voor het concert van Lee Towers op 15 oktober even eens in Ahoy Rotterdam; voor "Ein Abend in Wien" met Rudolf Schock en Marjan Lambriks op 13 en 14 sep tember in het Concertgebouw in Am sterdam en voor het "Prompopfesti- val" op zaterdag 29 september in het Sportcentrum De Maaspoort in Den Bosch m.m.v. Vitesse, Powerplay en de Margriet Eshuysband. Kaarten hiervoor kosten in de voorverkoop 22,50 gulden. Ook kan men bij de V.V.V. voordelig boeken voor busrei zen met De Gooilander. Zo kan men bijvoorbeeld in oktober winkelen in Düsseldorf, Keulen of Brussel voor 47,50 gulden per persoon. Of men kan boeken voor een tweedaagse midweek wijnreis naar Altenahr voor 139 gulden per persoon. Verder bestaat de moge lijkheid om op donderdag 11 oktober en woensdag 31 oktober een dag mee te maken onder het motto: "Feest met Ted de Braak", verzorgd met koffie en gebak, warme middagmaaltijd en een Ted de Braak-show. De kosten be dragen 57,50 gulden per persoon. Inbraak Oranjelaan Door met een glassnijder het keuken raam te verwijderen heeft een onbe kende dader vorige week kans gezien een woonhuis aan de Oranjelaan bin nen te komen. Hij doorzocht het gehele huis en forceerde twee geldkistjes, waaruit hij een hoeveelheid geld en een aantal gouden sieraden weghaalde. De bewoner deed bij de politie aan gifte. in 9 verschil lende kleuren slechts vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Radio gestolen Onbekenden zijn vorige week binnen gedrongen in de lagere school "De Wegwijzer" aan de Willaertstraat. Zij kwamen het gebouw waarschijnlijk binnen door een raam, al trof de recher che geen sporen van braak aan. De buit bestond uit een radiotoestel. Plantsoenzorg Door de gemeente worden op diverse plaatsen plantsoenen aangelegd, zoo o.a. ook op het Hart b.v. Beetzlaan hoek Schrikslaan. Deze plant soenen worden aan de zorgen van het publiek toevertrouwd, zoodat dus ook mag worden verondersteld, dat de ouders hun kinderen er op wijzen, dat zij hierin geen schade aanrichten en de aanleg vernielen. De politie zal streng tegen de vernielingen van plantsoenen optreden, doch de steun van het publiek is hierin zeer zeker noodig Aanrijding Dinsdag te omstreeks 11.30 uur had op de Da Costalaan een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's. Zekere H. D., wonende te De Bilt, reed daar geheel zonder noodzaak over de linkerzijde door de bocht! toen een andere auto, bestuurd door de R. uit Utrecht, vanuit de rich ting Vosseveldlaan naderde. De beide auto's werden beschadigd. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. Schaken Dinsdagavond stond de Soester Schaakclub in het teeken van belang stelling. Niet minder dan 60 schakers waren gekomen om te genieten van het sublieme spel van den jeugdigen Hongaarschen Schaakmeester, den heer André Lilienthal uit Boedapest, die Simultaan speelde tegen 34 borden, Waaronder een blind partij, welke door den heer Reneman met zwart werd gespeeld. De spelers waren echter niet tegen den meester opgewasschen, daar slechts een partij voor hem verloren ging en twee heeren remise behaalden. De geheele Seance werd in drie uur afgespeeld; een geweldig tempo. De winnaar was de heer Jac. de Bruin te Baarn, terwijl de heeren J. Timmer Jr. en de voorzitter der club de heer H. Schreuder, remise behaalden. De Soester Schaakclub kan met genoegen op dezen avond terug zien. Medegedeeld wordt nog, dat Dinsdagavond 18 Sept. een ledenvergadering zal Worden gehouden. Als belangrijk punt staat op de agenda: bespreking uitdagingswed strijden of winterwedstrij^. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen, aan de adressen, achter de voorwerpen vermeld. Vulpenhouder, P. Potterlaan 26; schoen(tennis), Laanstraat 35; knip mes, Nieuweweg 15a; duimstok, Beetzlaan 35; twee boordjes, Pol. Bur.; Lipssleutel, Beetzlaan 23; armbandhorloge, Hartweg 10; col bertjas met broek, Braamweg 48; wit glacé handschoen, Pol. Burg kinderportmonnaie met inhoud, Nieuweweg 88; halsketting (im. paar- len), Pol. Bur.; actetasch met injh., Pol. Bur.; actetasch, Stationsw 6. AangeloopenKrielkip, Kerkpad N.Z. 8; Duitsche herdershond, B. Grothestraat 66. Eerste Soester eierveiling Kipeieren: hoogste prijs 3.70, middelprijs 3.40-/ 3.55, laagste prijs 3.20. Eendeieren 2.10. Alles per 100 stuks. Aanvoer 17.000 stuks. Handel vlug. Noodlanding Deze week heeft een militair vliegtuig van de Luchtvaart-afdeeling te Soesterberg nabij het Gein een noodlanding moeten maken, welke landing, gezien het kleine terrein, goed gelukte. Waar dit kleine ter rein geen gelegenheid gaf tot starten, moest de machine door personeel der L.V.A. naar Soesterberg worden getransporteerd. Comité Kerstgave Maandagavond had in hote „Huis ten Halve" te Soesterberg, de oprich tingsvergadering plaats van het comité 1934 tot verstrekking eener Kerstgave aan behoeftige Soesterbergsche ingezetenen van alle gezind ten. Na een bezielende toespraak van den Secretaris van het comité 1933, den heer Drewes, traden een 15-tal dames en heeren toe. In dat bestuur werden gekozen de heeren Janssen, voorzitter; Drewes. secre taris; Baars, pennningmeester; Wigman, 2e voorzitter en Koreneef, 2e secretaris-penningmeester. Overtuigd, dat evenals het vorig jaar, van vele kanten moreele en financieele steun zal worden ontvangen, hoopt het comité in de gelegenheid te worden gesteld, ondanks de moei lijke tijden, in vele gezinnen tijdens de Kerstdagen een lichtstraal te doen schijnen, als symbool van menschelijk medeleven met de minder bedeelde medeburgers. Overtuigd, dat evenals het vorig jaar, van vele kanten moreele en financieele steun zal worden ontvangen, hoopt het den, in vele gezinnen een lichtstraal te doen schijnen, als symbool van menselijke medeleven met de minderbedeelde medeburgers, comité in de gelegenheid te worden gesteld, ondanks de moeilijke tij- Speldjesdag „Zonnegloren" De opbrengst van den alhier gehouden speldjesdag voor „Zonnegloren" heeft in totaal opgebracht 434.48. Gewestelijke Landbouw crisis-organisatie Genoemde organisatie vestigt de aandacht er op, dat tot zaakvoerder benoemd is de heer P. v.d. Kamp te Eemnes, die eiken Dinsdag v.m. 8"9 uur zittinS zal houden voor het opgeven van varkens voor de N.V.C. in het Stationskoffiehuis, Torenstraat, alhier. Voorts heeft 't bestuur der Landbouw-crisis-organisatie voor Utrecht van 20 Augustus benoemd tot plaatselijke commissie voor het district Soest-Amersfoort de heeren J. J. Brouwer, Kerkpad N.Z. 35 voorzitter; H. Lam, Birktstraat 63, secretaris; W. Wantenaar, Birkt- straat 73, lid en G. v. Putten, Lageweg, Amersfoort, lid. Lichtbeeldenavond Chr. U.L.O. School Spoorstraat Het Bestuur der Nederl. Vereen, van Joden-Christenen bericht, dat op herhaald verzoek om nogmaals de lichtbeelden van Palestina te vertoonen door Dr. Zalmann met medewerking van Mej. Knuttel, hier aan D.V. wordt voldaan op a.s. Maandagavond 17 Sept. om 8 uur in de Chr. U.L.O. School, Spoorstraat. De toegang is vrij. Inkwartiering Een bataljon Infanterie (Grenadiers en Jagers), bestaande uit 50 offi cieren, 140 onderofficieren en 600 soldaten, zal voor het houden van oefeningen in de Legerplaats bij Zeist, in den nacht van 20 op 21 Sep tember a.s. in verschillende scholen alhier worden ingekwartierd waarna zij doortrekken naar Laren. Bevolkingsaanwas Op 1 September j.1. bedroeg het inwoneraantal dezer gemeente 15.982. Deze dagen wordt dus de 16.000ste verwacht. Aantal werkloozen Bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling alhier stonden op 1 Sep tember j.1. 323 werkloozen ingeschreven.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5