JWERS T de borg Meningen van lezers BOWLEN borenen' Geslaagde vogelshow van ,Vogelvreugde: Bij ons op Soest DE sport voor jong en oud BOWLINGCENTRUM "DE BORG" Echtpaar Streuper nieuwe eigenaars van drogisterij-parfumerie in Soest-Zuid Prinses Beatrix Fonds 28 jaar actief voor gehandicapten R. WESTRA e voorbank? aad en daad OGELVREUGDE SOEST avia! IKV neemt deel aan vredesmars 't Harde 29 sept. De burgemeester en Titusville 334 Transport Squadron 40 jaar PAGINA 8 WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 9 erbruik aan maximale vd om heel lang mee eide testrit in de nieu- ;e en extra's is als zyn nkzli zh nieuwe Motor Ronda P beleven. Prys incl. BTW. Af importeur Nieuweweg 59 - Soest Telefoon 13288 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. til •innenkort verkrijgbaar in eciaalzaken en warenhui- 'dt geleverd met duidelijke die vermeld staan in een permanent bij het stoeltje bewaard in een vakje tus- sekleding. Dit voor het ge en oma de zuigeling een uit nemen. kost - afhankelijk van de ussen de 159 en 169 gulden. •RADEN - Ik zie steeds draden in mijn aquarium m omhoog reiken naar de Ragdun, maar taai als i dat voor zeespinnenrag? >at is een spinrag, maar wel draadvormige algen, ich aan de stenen op de bo- aan het glas. U kunt ze be- t de bekende tabletten of door regelmatig het bak door een algenfilter te ren. Als de algen en hun matig uit het water wor- verliezen zij de strijd. Is algenvrij, dan kunt u dat den door uitsluitend ge- oe te voegen, mits dat vol- oeld en doorgelucht is. RAAT VOORKOMEN - n wil geen hogere heining 5 maken, maar zijn paar- t mijn moestuin. Hoe ver- chade op hem? Hij zegt, een meter uit de buurt straks gaat hij giraffen Nee, uw buurman moet jn dieren niet van ander- ïten en u kunt uw schade len, als uw getuigen hebt, en van die groenten in uw ien zien knabbelen en dat len bevestigen. U kunt er maken. Maar een rechts- mslachtig, tijdrovend en j^Vnt de Paardenman n. dat u zijn dieren niet n en dat u daarom een rij s langs uw afrastering Dat moet wel op 50 cm. ng, maar dgl. coniferen sond voor paarden en uw dan wel gauw z'n afras- n tot meter. 50MERTIJD Bij onder- ebeurtenissen tijdens en ng, stuitte ik op het be- ag 15 september 1946 de ligde. Nergens vind ik, it jaar inging. Weet u dat ging dat jaar niet in. De ■s hadden hun zomertijd ens de oorlogsjaren en op maandag 2 april 1945, s land nog bezet was.' and in mei helemaal be ien onze regering en het ïzag zoveel te regelen, i op 2 oktober '45 de klok zetten. We hielden die d dus nog tot 15septem- Foto: Goos van der Wilt Het dienstencentrum "Honsbergen" stond afgelopen weekend in het teken van de vogels. Deze show werd ver zorgd door vogelvereniging "Vogel vreugde", de afdeling Soest, van de Alg.Bond van Vogelhouders. Een flink aantal leden had ervoor gezorgd dat er een grote verscheidenheid aan vo gels te zien was: Kanaries, tropische vogels, parkieten en papegaaien, dui ven en sierkippen maakten deze show tot een aantrekkelijke en voor "Hons bergen" uniek gebeuren. De vogels ontbrak het aan niets, want zij werden gevoed door de firma Lam. Aan belangstelling was geen gebrek, ook mensen van buiten "Honsbergen" toonden interesse voor de vogels. Zelfs stonden er zeldzame soorten bij die men op tentoonstellingen in den lande niet tegenkomt. Als men deze show ge mist heeft kan men in november zijn hart alsnog ophalen bij de onder linge tentoonstelling van "Vogelvreug de", die gehouden wordt in gebouw "De Zwaluw" aan de Schrikslaan. Deze tentoonstelling is van donderdag 15 november tot en met zondag 18 november 1984; toegang gratis. Dat het dienstencentrum "Honsbergen" be langstelling voor vogels heeft blijkt uit het feit dat er een prachtige volière staat met tropische vogels. De vogels worden hier verzorgd door dhr. van Sanden, bewoner van "Honsbergen", met voer beschikbaar gesteld door "Vogelvreugde". De verzorging is zelfs zó optimaal dat in de drukke recreatieruimte de vogels tot broeden overgaan. Het resultaat, dat we tijdens de show konden zien, was zes jonge Gould-Amadines. Dat de onderlinge contacten met "Vogelvreugde" en "Honsbergen" goed zijn blijkt wel uit het feit dat de vereniging binnenkort weer een dia lezing zal houden voor de bewoners en belangstellenden. Restaurateur 'Bauers' Stüberl' W. L. Bauer overleden aan gevolgen auto-ongeluk De heer W. L. Bauer, eigenaar van het bekende restaurant "Bauer's Stüberl" aan de Burgemeester Grothestraat in Soest, is vrijdag j.1. bezweken aan de verwondingen die hij bij een auto-ongeluk bij Eemnes de dinsdag daarvoor had opgelopen. Het ongeluk deed zich voor toen de heer Bauer bij een plotselinge windvlaag de macht over het stuur van zijn auto verloor. Na het ongeluk werd de heer Bauer in het Sint Jans ziekenhuis in Laren opgenomen, waar hij tenslotte is over leden. Bij het ongeluk raakte een dochter van de heer Bauer zeer ernstig ge wond. Zij werd overgebracht naar het VU-ziekenhuis in Amsterdam. Haar toestand is kritiek. Een zoon van de heer Bauer, die eveneens in de auto meereed, is inmiddels uit het zieken huis ontslagen. c.ü vo Jongeren hebben weinig tijd en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen^rnoderne lieden aan, eeri, bejaardec)i ywm .0vrguyj.-i WaVdeed W toen, wat gebeurde ere ^preciesin Soesthoe-zat dat èigenlijk? 1 j-Tnofr In Bij ons op Soestpubliceert de Soester Courant verhalen van echte Soesters die in deze gemeente zijn geboren of getogen. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag: Joop Tak (67) De taxichauffeur: "In oktober oefen ik dit vak, bij leven en welzijn, pre cies vijftig jaar uit op Soest. Ik kan er een boek over schrijven en dat doe ik ook. Twee keer is een kind in mijn taxi geboren, ik heb aan sterfbedden gestaan en dronken kerels naar huis gebracht. Ook dan kun je evangelise ren. Ik ben een rare gek, maar ik houd van dit vak, ik ben er verschrikke lijk aan gehecht, ik wil onder de men sen zijn. Ik hoef helemaal niet meer te werken, maar besef nog niet dat ik aan de laatste beetjes bezig ben. Ik heb iets aan mijn leven gehad en dat is met geen goud te betalen. Met die ouwe dokter Rupert heb ik veel meege maakt. Het was een grote, grove kerel met een kale kop. Hij moest een kind "halen" op de Beukenlaan bij van Deyssel, de kolenboer, een klein kerel tje met een deukhoedje. Rupert komt daar binnen, wil aan het werk gaan, maar zegt: dat jong moet maar effe de kamer uit. Hij had niet in de gaten met de aanstaande vader te doen te hebben. Een andere keer breng ik die arts hartje winter naar de Wieksloot bij ouwe Gart van Es. Die stond daar altijd met een ijskarretje op de hoek bij Japle, dat café. Hij woonde in zo'n noodwoninkje zonder licht.Blijf hier, zei Rupert tegen mij, je moet me hel pen. Gart had een jonge vrouw die moest bevallen. Hij stotterde. Toen heb ik eerst drie huizen verder een kaars gehaald om wat te kunnen zien. Daa- na hebben we het fornuis aangestoken met dun hout. Je d-d-d-doet maar, zei Gart. Je stikte de moord van de rook. Hoestend en proestend stond de dokter zijn handen te wassen. Later won die ouwe Gart 25.000 gulden in de loterij. De hele Wieksloot heeft toen een week feest gevierd. Hij kocht een leren jas en begon een soort autohandel met een dubieuze compagnon. Hij was toen al zestig en binnen drie maanden door al zijn geld heen en weer "ridder-te- voet". Op zijn huwelijksfeest heb ik een grote taart laten bezorgen en een liter cognac, want daar hield hij van. Ik voel me tot zulke minderheden aan getrokken. Misschien is dat fout, maar dat heeft met mijn christenzijn te ma ken. Ik ben gereformeerd, maar ik kom zelden in de kerk. Ik heb een hekel aan rijke mensen en vrome praatjes. Ik herken mezelf in die be roemde, Soester tekenaar Insings. In een televisieportret zei die mandat is de onbetaalde rekening van de kerk. Voor mij is het christendom geen praatjes maar daadjes, zeg ik altijd. Op Soest woonde ook Jantje "Wistniet" Zijn vrouw had vijfentwintig kinderen en dat waren allemaal analfabeten. Een schuchter mensje, die ik op haar tachtigste verjaardag een taart bracht. Drie dochters gingen met me mee en ik zei: jullie geven opoe Dorre- stein alledrie een kus. Kijk, ik zou me schamen als ik geen christen was. Ik ben een gekke kerel, maar ik heb wel principes. Ik maakte een ritje naar Zonnegloren. Toen stonden daar bij de deur dominee Rinzema en pastoor van Wijk. Ik wenkte en Rinzema zei: Joop, je moet zeker mij hebben. Ik zeg nee, ik wil de pastoor even spreken. Toen vertelde ik hem, dat van de Ward op sterven lag en misschien wel bege leiding nodig had. Toen zegt die pas toor, een fijne vent: Joop, dat heb jij toch al gedaan. Kijk, ik geloof in de hemel, in het hiernamaals, maar ik ge loof niet dat ze daar een aparte afde ling hebben voor katholieken en protes tanten. Er is maar éen God en die is er voor allemaal. Foto: Herman van Dam. Mariënburg Het eerste kind, dat in mijn auto werd geboren, moest ik naar Mariënburg brengen. Ik had een zevenpersoons Chevrolet en zuster Truus zat achterin met de aanstaande moeder. Tumult. Ik stopte in het bos. We hebben haar plat in de auto gelegd en ik hield haar benen omhoog. Het tweede kind was van een klein, Indisch vrouwtje uit het Witte Huis. Ik was alleen en zeg tegen haar man: je moet met me mee rijden. Nee, dat deed hij niet, want hij moest bij zijti kinderen blijven. Ik zeg: toen je deze baby maakte, wa ren je kinderen er toch ook niet bij? Ik pakte dat vrouwtje met beddegoed en al op en tilde haar in de auto. Ik reed keihard door Soest naar Mariënburg op de Nieuwerhoek. Daar pakte ik haar weer op en droeg haar de kraamkliniek binnen. Toen merkte ik dat het kind al geboren was. Als gereformeerde werd mij wel verweten dat ik dronken kerels ophaalde uit de cafés. Dan stond ik zondags voor de Rode Haan en dan zei Fennema, een gereformeerde brigadier van poli tie: ik snap niet dat jij dat doet. Nou van dat soort gereformeerde smoesjes moest ik niets hebben. Van Leeuwen, een hoofdagent, zei dan te gen Fennema: jij werkt toch ook op zondag? Wel weigerde ik zo'n kerel van de ene kroeg naar de andere te rij den. Ik zette hem gewoon thuis af, dan was hij woedend en weigerde te beta len. De volgende dag ging ik mijn geld halen en zei hij: fijn Joop, dat je me hebt thuis gebracht." (wordt vervolgd). Jan Visser Autowassen - 6 min. (ook van binnen gereinigd) MOET U ECHT EENS DOEN Openingstijden wassalon ma t/m za 07.00-20.00 uur AVIA DIENSTENCENTRUM DE KORTE DUINEN BIRKSTRAAT 108 SOEST TELEFOON 02155-17224 Auto van de weg gehaald Op de Klaarwaterweg meld de politie begin deze week een 24-jarige automo bilist uit Soest aan. De wagen had glad de banden, een slechte uitlaat en diver se andere mankementen, en bovendien ontbrak deel drie van het kentekenbe wijs. De bestuurder gaf te kennen de wagen enkele dagen tevoren voor 175 gulden te hebben aangeschaft. Hij wist ook niet of de auto wel verzekerd was. De politie nam de wagen in beslag. (voor Soest e.o.) De BONDSSPAARBANK en S.B.B. maken het u mogelijk zaterdag 15 september van 13.00-16.00 uur GRATIS met deze sport kennis te maken. AMSTEL Willaertstraat 49 - 3766 CP Soest V.V.V. geschenkbon wordt geaccepteerd. TELEFOON 02155-22188 Aan het begin van deze maand heeft zich onder de winkeliers aan de Soes- terbergsestraat in Soest-Zuid een op merkelijke „wisseling van de wacht" voorgedaa n. Per 1 september heeft het echtpaar Van Amerongen de bekende drogisterij/parfumeriezaak op num mer 55 overgedaan aan de heer H. Streuper en mevrouw B. Streuper- Folkertsma. Het echtpaar Streuper is afkomstig uit het Groningse Veendam en heeft daar 18 jaar lang een soortge lijke zaak gehad als zij nu in Soest hebben overgenomen. ,,We zijn getogen drogisten en parfu meurs", aldus meneer en mevrouw Streuper in een kort vraaggesprek voor deze krant. Zij zien de toekomst voor de zaak met vertrouwen tege moet, omdat zij van huis uit goed be kend zijn met het vak. De heer en me vrouw Streuper zullen de zaak in grote lijnen op dezelfde voet gaan voortzet ten, al zullen er wel een aantal ver anderingen gaan plaatsvinden. Dat zal in de toekomst vooral te merken zijn aan het interieur en het exterieur, dat zij willen verbeteren en meer gaan aanpassen aan de „eisen des tijds". Exclusieve merken De zaak van de heer Van Amerongen was altijd al sterk geconcentreerd op cosmetica en parfumerie in de betere, exclusieve merken - zoals Helena Ru- binstein, Elisabeth Arden, Revlon, Chanel, Nina Ricci, Madame Rochas, Lanvin, Dior, etc. - en het echtpaar Streuper hoopt het belangrijke markt aandeel dat de firma Van Amerongen juist op dit exclusieve gebied had nog verder uit te breiden. „Die ex clusiviteit is de poot waarop de zaak i'staat'*",-'aldus de, heer Streuper, die in °dit vérbahd ooki, refereert aan de toe komstige 'vestiging van een drogisterij- discount in het nieuwe winkelcentrum tegenover zijn deur, maar waardoor hij zich geenszins bedreigd voelt. „Er zijn altijd artikelen die zich niet of nauwelijks lenen voor een discount", legt hij uit. „Ik denk daarbij vooral aan de geneesmiddelen en specialité's, die toch altijd met deskundige bege leiding verkocht moeten worden. En die vormen de ruggegraat voor een drogisterij." Op het gebied van de parfumerie stre ven de heer en mevrouw Streuper naar uitbreiding van het assortiment, waar bij ook aandacht geschonken zal wor den aan een goede voorraad-opbouw. „Je moet op dit gebied niet het risico lopen mis te grijpen. Als je goed zaken wilt doén moet je ook iets te verkopen hébben." Evenals hun voorganger sluiten ook de heer en mevrouw Streuper zich aan bij de exclusieve club van parfumeurs in Nederland, die zich gezamenlijk met een 6 a 7 maal per jaar ver schijnend tijdschrift „Pour vous Madame" tot het publiek wen den. Men kan zich op dit blad abon neren, waarbij men profiteert van ver scheidene voordeel-aanbiedingen op dit gebied, en uiteraard een schat aan belangrijke informatie op het gebied van parfumerie, cosmetica en huid verzorging. Zowel de heer als mevrouw Streuper is gediplomeerd drogist. De zaak in Veendam hebben zij ook al die jaren samen gedaan en hetzelfde geldt voor de nieuwe zaak in Soest. Een speciale taakverdeling is er niet tussen hen, al kunnen zij zich voorstellen dat som mige dames met hun vragen liever bij mevrouw Streuper komen. „Daar heb ik helemaal geen moeite mee", lacht de heer Streuper. Homeopathie Het echtpaar Streuper streeft ook naar uitbreiding van de zaak op het gebied van de homeopathische geneesmid delen en preparaten. „Daarin zijn ont zettend veel mensen geïnteresseerd. De artikelen hebben we al, maar we moeten er in de zaak nog een speciale ruimte voor creëren. De heer Streuper is bovendien ge diplomeerd op het gebied van thera peutische kousen, die op voorschrift van de arts kunnen worden aange schaft. „Ik heb gemerkt dat daar in Soest nog niet veel aan gedaan wordt, terwijl er toch een grote vraag naar is", aldus de heer Streuper. De heer en mevrouw Streuper hebben al op een positieve manier kennis ge maakt met het Soester publiek. „Onze eerste ervaringen bevallen ons uit stekend. Tot dusver zijn de kontakten Het Prinses Beatrix Fonds zet zich sinds 1956 - dus nu al weer 28 jaar - in voor medemensen die lijden aan in validerende ziekten die het zenuw stelsel aantasten, zoals multiple scle rose, spierziekten, spasticiteit, spina bifida (open rug), kinderverlamming, de ziekte van Parkinson en de ziekte van Huntington. Voor alle patiënten die lijden aan d'eze ziekten laat het Prinses Beatrix Fonds de zon weer schijnen, dankzij de gelden die tijdens de jaarlijkse collecteweek - dit jaar van 17 t/m 23 september door het Nederlandse publiek worden geschonken. Wat doet dan dat Fonds, zult u zich af vragen Per maand komen vele individuele aanvragen om hulp bij het Fonds bin nen. Een groot aantal daarvan is nog afkomstig van poliopatiënten, want weliswaar is de kinderverlamming on der controle, maar nog steeds kam pen vele slachtoffers met de restver- schijnselen van de epidemie uit 1956, die maar liefst 2200 slachtoffers eiste. Het Prinses Beatrix Fonds blijft hen met hulp terzijde staan, voor zover sociale wetten geen mogelijkheden bieden. Bovendien draagt het Fonds bij in de kosten van alle mogelijke extra voor zieningen die uiteraard veel geld kos ten. Een voorbeeld: wist u dat een elec- trische rolstoel gauw zo'n 10.000,- kost? Daarnaast helpt het Prinses Beatrix Fonds met financiële bijdra gen in de kosten van het aanpassen van woningen of bij de aanschaf van aangepaste vervoersmiddelen en het verzorgen van een vakantie in een van de zes aangepaste vakantiebungalows die verspreid over heel Nederland lig gen. De bouw van de zevende aange paste bungalow gaat dit jaar van start. Voorts biedt het Prinses Beatrix Fonds hulp in de vorm van speciale huis houdelijke apparaten, orthopaedisch schoeisel, beugels, rolstoelen en vele andere noodzakelijke voorzieningen. Alle aanvragen worden door een com missie, bestaande uit twee artsen en een vertegenwoordiging van de direc tie van het Prinses Beatrix Fonds behandeld. Wetenschappelijk onderzoek dringend noodzakelijk Naast de individuele aanvragen ont vangt het Prinses Beatrix Fonds vele niet-individuele verzoeken om bij dragen. Zo stelt het Fonds ieder jaar grote bedragen ter beschikking van het wetenschappelijk onderzoek naar de oorzaken en mogelijke genezing van de ziekten en aandoeningen, waarover eerder in dit artikel werd geschreven. Voorkomen is beter dan genezen en bespaart een aanzienlijke hoeveelheid ellende en pijn. Speciale paviljoens Sommige patiënten hebben aangetaste ademhalingsorganen en kunnen alleen met kunstmatige beademing in leven worden gehouden. Zo'n verpleging kan slechts in een ziekenhuis plaatsvinden. Daarvoor heeft het Fonds speciale be ademingscentra "De Schelp" in Sche- vingen en 'De Ark" in Rotterdam, helpen inrichten. Zonder uw geld kan het Prinses Beatrix Fonds niets doen! Het Prinses Beatrix Fonds is een par ticuliere instelling, die geen enkele subsidie ontvangt en het daarom in de eerste plaats moet hebben van de opbrengsten van de jaarlijkse collecte week, die dit jaar zal worden gehouden van 17 t/m 23 september. Tijdens deze week gaan tienduizenden collectanten geheel belangeloos langs de deur met de bekende oranje bussen. De economisch minder rooskleurige periode is voor gezonde mensen al een last; wat betekent dit niet voor men sen, die extra kosten hebben vanwege hun handicap! Steun, geef, helpt Opdat het Prinses Beatrix Fonds de zon weer kan laten schijnen voor deze medemensen. Geef aan de deur of stort uw bijdrage op giro 969 t.n.v. het Prinses Beatrix Fonds, Den Haag. allerplezierigst." Het zal aan de heer en mevrouw Streuper niet liggen als dat niet zo blijft: „We proberen zo goed mogelijk service te verlenen en wat we beloven ook na te komen. Het 'vergeetboek' kennen wij niet." Diefstal uit auto Uit een auto die aan de Vliegtuiglaan in Soesterberg stond geparkeerd heeft een onbekende dader vorige week zich meester gemaakt van de radio-cas setterecorder. Hij vernielde daartoe het portierslot. De schade bedraagt zo'n 650 gulden. Het Interkerkelijk Vredesberaad (IKV) in Soest heeft vorige week besloten actief deel te nemen aan de vredes mars in 't Harde op zaterdag 29 sep tember. De organisatie Vrouwen voor Vrede beraadt zich over deelname. De demonstratie vindt plaats in het kader van de landelijke vredesweek eind september. Het motto van de demonstratie is der halve "Geen kernwapens in Neder land, dus zeker geen nieuwe!". Aan vang 14.00 uur vanaf station 't Harde. Vanuit Soest zal men bij voldoende deelname gezamenlijk per trein om 13.15 uur uit Amersfoort vertrekken naar 't Harde. Nadere inlichtingen evenals affiches/pamfletten bij: IKV- Soest, tel. 20283. Op deze manier een lastig gemeente raadslid aanvallen is de allerbeste ver dediging, moet mr. P. Scholten, burge meester van Soest en o.a. auteur van een artikel over Gemeenten en kruis- vluchtwapens in Liberaal Reveil (nr. 12, 1983), gedacht hebben toen hij Jan Visser van Progressief Soest „ant woord" gaf op vragen over. de kontak ten met Titusville, een plaatsje héél ver van Soest vandaan. De wijze van optreden van de burgemeester is juist zo merkwaardig omdat hij in eerder vermeld VVD-partijblad blijkt geeft van een geheel andere stellingname over verantwoord besturen. Hij schrijft daarin bijvoorbeeld: „Wil men als verantwoordelijke bestuurders goed kunnen reageren dan zal men goed moeten weten waarom mensen zich zo gedragen" en „wanneer zich onder mensen spanningen voordoen, is het beter deze op goed geleide wijze in een gemeenteraad te laten ontladen en op te vangen. De burgemeester heeft zich het des tijds geschrevene niet eigen gemaakt, of heeft i.p.v. de woorden geleide wijze, bedoeld: lijdende wijze. Nu de zaak zelf. Jan Visser heeft naast zeer vele andere Soestenaren en uiteraard ook de PSP, de buik vol van het circus Titusville-Soest, de maatschappelijk gezien geen enkel effect sorterende hobby van burgemeester Scholten. Het projekt kost de ambtenaren ener gie en tijd, de Soester bevolking geld. De burgemeester houdt zich niet aan de intentie van democratisch genomen beslissingen en is demagogisch als hij zegt „dat het tenslotte om onze jeugd gaat." Wat de financiën voor de gemeente be treft het volgende. Voor de Titusville- Soestaktie is geen begrotingspost aan gewezen. Het geld is hard nodig voor zaken die van belang zijn voor Soest. In die zin is ook geantwoord aan de mede- zeggenschapcommissie van de ge meentesecretarie toen leden van de commissie daarnaar vroegen tijdens discussies over bezuinigingen binnen het gemeentelijk ambtenarenapparaat. Uw reaktie burgemeester op terechte vragen over een zeer belangrijk poli tiek item, n.1. over bestuurders die beslissingen aan hun laars lappen, is verklaarbaar. Naar onze mening reageerde u zo omdat uw Statusville aktiviteiten weer in negatieve zin in de pers gekomen zijn. En dat wilde u niet. Want weer hebben Soestenaren (en ook raadsleden) de kans gekregen om na te denken over een zinloze uit wisseling, die het niveau van een va kantietrip niet overstijgt. U vreest de discussie in de gemeenteraad, om dat geen enkel raadslid van een zo krap bij kas zittende gemeente als Soest geld wil uitgeven voor verre trips voor kinderen, wier ouders toch al niet slecht bemiddeld zijn. Het gaat hier dus om een groep, die maatschappelijk niet slecht bedeeld is, en het zonder een bezoek aan Titusville en Disneyland later ook wel zal rooien. Uw opmerking dat het tenslotte om de jeugd gaat, is u door de jeugdige leden van onze partij niet in dank afgenomen. Zij wil len dat geld besteed wordt aan het scheppen van goed betaalde banen, waarin zinvol werk verricht kan wor den. Zo willen zij bijvoorbeeld niet dat geld besteed wordt aan de produktie van wapens (van welk politiek blok dan ook), of aan andere maatschappe lijk onnuttige zaken. Vakantietrips naar Titusville en Disneyland voor een bevoorrechte groep vallen daar ook on der. Jongeren willen ook dat er in de politiek eerlijk spel gespeeld wordt, in die zin dat bestuurders zich houden aan hun opdracht. Burgemeester, stop met uw Titusville- aktiviteiten en gebruik het geld van de Soester belastingbetaler aan dingen die voor Soest van belang zijn. Toont u een verantwoordelijk bestuurder en jvooral een volwassen bestuurder als u wilt voorkomen dat er niet drie maar dertig commissievergaderingen over Titusville wordt gesproken. Over het kermispotje nog het volgende. U weet donders goed dat het kermispot- bestuur niet als een onafhankelijke en neutrale instantie gezien moet worden. Iedereen kan op zijn klompen aanvoe len, dat er direkte lijnen en kontakten zijn tussen u en het bestuur van de ker mispot. Dit bestuur bestaat uit drie van uw rechterhanden in de dagelijkse po litieke besluitvorming. Dat „initiatief" van het kermispot-bestuur is heus echt niet zo spontaan geweest. Het bestuur van de PSP afd. Soest/ Soesterberg: Gerrit Leeflang. Regentenmentaliteit? In 1884 werd door de Voorzitter be paald dat bij het punt "rondvraag" alleen maar korte vragen, waarop ook korte antwoorden mogelijk waren, ge steld mochten worden. Vragen, die de mogelijkheid inhielden tot een discus sie moest vroegtijdig, schriftelijk, worden ingediend. Het was toen vanzelfsprekend dat een ieder zich aan de "bevelen" van de Voorzitter hield. Soms was er wel eens twijfel of deze regel niet was ingege ven door de Voorzitter omdat hij zich niet deskundig genoeg achtte, een ant woord te geven of omdat hij angst had dat er vragen gesteld zouden worden die zijn beleid in discrediet zouden brengen. Ondanks deze twijfels hield een ieder zich aan deze gang van zaken Tot op een avond één van de leden een vraag stelde, die tot een uitge breide discussie aanleiding gaf. Gedurende deze discussie werd de Voorzitter bozer en bozer. Op een ge geven moment kon hij het niet meer uithouden, hij stond van zijn voorzit- tersstoel op en riep met stemverhef fing dat het nu wel genoeg was en dat de leden zich dierden te houden aan de door hem gestelde regel. Hij was zo boos dat hij de hamer met een fikse klap op de tafel liet neerkomen en voegde de vergadering toe dat de ver gadering nu gesloten was. Ondanks het gemor van de leden hield hij voet bij stuk en verliet met opgeheven hoofd de vergaderzaal. Zo was het in 1884 en men was toen blijkbaar overtuigd dat deze Voorzit ter het bij het juiste eind had. Zou het nu in 1984 nog mogelijk zijn dat een Voorzitter op zo'n dictoriale wijze optreed? Misschien zou u eens kunnen informe ren bij Jan Visser of het werkelijk nu ook nog gebeurt. Piet de Boos Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van het 334 Squadron verscheen in de Soester Courant van 4 juli j.1. een uitgebreid artikel waarin ook aan dacht werd besteed aan een speciale taak van het jubilerende squadron, nl. het verzorgen van de zg. royal flights. Nadat 334 Squadron jarenlang de eer had leden van het Koninklijk Huis te vervoeren met de Dakota (de X-8) en later de F-27 (de PH-PBF), nam Mar tinair enige jaren geleden deze taak over met de F-28 Fellowship (de PH- PBXaldus het artikel Hier is sprake van een omissie. Nadat het squadron een aantal jaren de eer had leden van het Koninklijk Huis te vervoeren met de Dakota werd deze taak omstreeks 1960, met het in gebruik nemen van de PH-PBF, ver vuld door de PH-PBF flight. De PH- PBF flight was gehuisvest op de vlieg basis Soesterberg. 334 Squadron ver bleef destijds op het marinevliegkamp Valkenburg. De dagelijkse leiding van de PH-PBF flight was toevertrouwd aan de op 25 december 1971 overleden Eerste Boord werktuigkundige Cor Roes, eertijds woonachtig in Soest. Ere wie ere toe komst. Vandaar deze aanvullende in formatie. Vliegbasis Soesterberg, R. Ouëndag, Eerste-Luitenant.

Soester Courant | 1984 | | pagina 9