^otoshop 'tjtartje IvanI DAM TVan de Ven Inlijsten? EIEREN GRATIS tm^zo gezien Minister Rietkerk 'reserveert' 6,6 miljoen voor nieuw politiebureau in Soest MJTW0»'" eigen LIJSTENMAKERIJ Schietpartij bij bar aan Van Weedestraat Molenstraat-bewoners bieden Kingma 510 handtekeningen voor Van Kloosters aan 7?8 Bij aankoop van een kilo klassekaas (jong jongbelegen belegen extra belegen) nu 10 kakelverse Honsbergen HONSBERGEN Honsbergen Honsbergen Gemeentebestuur heeft beslissing nu in eigen hcind' Kleding en Pakketten voor Polen 'ufRT^S, Politie schiet schutter in heen VERHUIZINGSOPRUIMING Libri*. De Complete Boekhandel. £'K door Gerard Paul Op de markt lard lobby 1 69 Gebraden kalfsgehakt 5 HAM BURGERS /I25 Honsbergen ANDIJVIE KiloÖf^ Honsbergen WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1984 63e JAARGANG NO. 3 Alleen donderdag Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Abonnement per halfjaar f 12 Buiten Soest per halfjaar f 24 Telefoon 02155-14152 Postgiro 126156 Gecontr.opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Minister Rietkerk van Binnenlandse Zaken heeft de gemeente Soest, in het bijzonder burgemeester P. Scholten, per brief laten weten dat hij het voor nemen heeft in de zgn. "voortschrij dende meerjarencijfers" met ingang van 1988 ruim 6,6 miljoen gulden op te nemen voor de financiering van de nieuwbouw van het politiebureau in Soest. In 1988 is daarvoor een bedrag van 640.000 gulden uitgetrokken, en in de jaren 1989 en 1990 telkens 3 miljoen gulden. De minister laat dit weten in antwoord op het verzoek van burgemeester Schol ten om meer duidelijkheid over de financiering. Overigens schrijft mi nister Rietkerk dat de meerjaren cijfers vanaf 1988 nog wel de instem ming behoeven van zijn collega van Fi nanciën, Ruding, en dat hij het meer- jarenschema van de investeringen in de bouw van politiebureaus jaarlijks zal bijstellen. "U kunt ervan verzekerd zijn", aldus de minister, "dat ik daar bij met het vorenstaande rekening zal houden". Tijdens een korte persconferentie, vo rige week donderdag, maakte burge meester Scholten de brief vah de mi nister bekend. "Het is nu mogelijk om een beleidskeuze te gaan maken", al dus de burgemeester, "omdat we een aantal modellen kunnen opstellen. Cen trale vraag daarbij is: Wat is voor de politie én voor de gemeente-financiën het beste?" De heer Scholten wees er in dat ver band op dat een nieuw politiebureau theoretisch eind 1990 klaar zou kunnen zijn. "Maar dat betekent wél dat we nog zes jaar te gaan hebben. Ook daar in zal er wat moeten gebeuren, omdat we niet al die jaren onze ogen kunnen sluiten." De burgemeester doelde daarbij op de mogelijkheid niet af te wachten tot 1988, als het geld voor het eerst be schikbaar komt, maar op de mogelijk heid dat de gemeente Soest zelf de voorfinanciering van de nieuwbouw op zich neemt, waardoor er al op redelijk korte termijn met de bouw begonnen zou kunnen worden. Om tot een verant woorde beslissing te komen kondigde hij aan dat hij in de komende weken een voorstel in het College van Burge meester en Wethouders op tafel zal leg gen, dat dan spoedig daarna in de commissie Algemene Bestuurszaken van de gemeenteraad aan de orde kan komen. "Uitgangspunt is daarbij dat, wat er ook besloten zal worden, een en ander moet worden afgewogen tegen de meerjarencijfers die bij de begro tingsbehandeling in december op tafel komen", aldus de heer Scholten. Hij houdt er rekening mee dat een defini tieve beslissing in de gemeenteraad nog zo'n vier a vijf maanden op zich zal laten wachten. Robijn, briljanten of opaal. Van Rouwendaal verzekert ze optimaal. Bij ons hypotheek v.a. 7.7 5 jaar vast. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155- 164 67 De plannen voor de nieuwbouw van het politiebureau liggen klaar en kun nen vrijwel onmiddellijk in uitvoering worden genomen. In principe liggen de kosten daarvan binnen het door de mi nister genoemde bedrag van 6.640.000 gulden. Noodoplossingen in de zin van nieuwe aan- en verbouwingen aan het politie bureau, dat in allerlei opzichten al lang niet meer aan de eisen voldoet (het groot onderhoud is al jaren uitgesteld, de cellen waren 30 jaar geleden al afgekeurd en ook de recherche zit dringend verlegen om uitbreiding van de ruimte), komen de heer Scholten als ongewenst voor. "We moeten ons aan de ene kant afvragen wat het beste is voor het politiewerk, maar aan de andere kant zien wat verant woord is in de meerjarenbegroting ten opzichte van de andere uitgaven", aldus de burgemeester. Bovendien schuilt in het zoeken van tijdelijke noodoplossingen het gevaar dat de ur gentie van de nieuwbouw wordt ver schoven. "Het risico is dat men in Den Haag dan constateert dat we voor lopig weer ruimte genoeg hebben, zodat we pas later weer aan de beurt komen." Op basis van de bekende gegevens en de genoemde overwegingen hoopt burgemeester Scholten binnen afzien bare tijd met een rapport komen, waarin de mogelijkheden op een rijtje worden gezet. Of er op redelijk korte termijn een nieuw politiebureau in Soest zal verrijzen is een beslissing die het gemeentebestuur nu "in eigen hand" heeft, aldus de burgemeester. Mysterieuze schoten Een bewoonster van de Valeriaanstraat belde 's nachts in het weekeinde de politie op, omdat zij drie schoten had horen afvuren. De politie ging te plaat se op onderzoek uit en postte enige tijd in de omgeving. Een vrouw die nog laat de hond uitliet bevestigde de scho ten ook te hebben gehoord, maar het raadsel werd niet opgelost. Voor inlevering van kleding en geadresseerde pakketten kan men terecht op de volgende adressen: Mevr.Ledegang, Regentesselaan 12, tel,18170; Mevr.Hornsveld, Soesterbergsestraat 25, tel. 14537; 's Woensdagsavonds van 7 tot 8 uur in de Kardinaal Alfrink Mavo, Di Lassostraat 65. De adressen van Mevr. Wijnhof en Mevr. Grift zijn vervallen. Voor inlich tingen is Mevr. Grift te bereiken op tel. 12538. De geadresseerde pakketten kosten 2,25 per kilogram 4,- per pakket. De bijbehorende vrachtbrieven zijn ook op bovenstaande adressen te ver krijgen. Wilt u zo vriendelijk zijn de zakken met kleding stevig dicht te binden, om uitvallen of verliezen bij het vervoer te voorkomen? plm. 60 modellen snelle levertijd inlijsten gratis grote voorraadlijsten Koninginnelaan 11 3762 DA Soest tel. 23737 Lees verder op pagina 5 Een 35-jarige inwoner van Amersfoort is in de nacht van zaterdag op zondag gewond geraakt door oófT schot in de benen toen hij voor zijn woning in Amersfoort werd aangehouden door de politie. Er was een arrestatiebevel te gen hem uitgevaardigd in verband met een vecht- en schietpartij eerder in de nacht bij een bar/discotheek aan de Van Weedestraat in Soest. De man had geen gehoor gegeven aan het bevel van de politie zich over te geven en was gewapend met een mes op een politie agent afgekomen. Een collega heeft de man toen met een schot dat beide benen trof onschadelijk gemaakt. De gewonde verdachte, die wordt vas- gehouden op het politibureau van Amersfoort, weigerde zich aanvanke lijk onder behandeling van een arts te stellen. Bij het medisch onderzoek, dat in de loop van zondag plaats vond bleek dat er geen vitale organen waren geraakt en dat de politiekogel slechts een vleeswond in beide benen had veroorzaakt. Omstreeks middernacht hadden zictf moeilijkheden voorgedaan bij de bar aan de Van Weedestraat waar de eige naar verscheidene mensen, die al eer der lastig waren geweest, de toegang had geweigerd. De verdachte mengde zich in de vechtpartij die voor het café ontstond en loste toen enkele schoten. Het is nog niet duidelijk of hij dit gericht of ongericht deed. Na de schietpartij verdween de man samen met een vrouw in een auto richting Amersfoort. Het nummer van het voertuig kon worden genoteerd. De politie van Soest stelde haar Amers- foortse collega's op de hoogte, die de auto,waarin zich nog slechts de vrouw bleek te bevinden, aanhielden. De politie van Amersfoort, die onder tussen de indentiteit van de man ken de, kwam omstreeks kwart voor drie zondagmorgen bij de woning van de 35-jarige man aan. Hij werd gesom meerd naar buiten te komen. Kort daarna werd een op een vuurwapen gelijkend voorwerp door een raam ge stoken. De politie besloot hierop de voordeur te forceren en brak een ruit in de deur om bij de klink te komen. De man verscheen daarna in de deur opening. Hij uitte dreigende woorden aan het adres van de politiefunctiona rissen en wierp glas dat nog in de sponning stak. naar hen. Met een mes gewapend kwam hij op een politieagent af die zich zo bedreigd voelde dat hij een waarschuwings schot loste. Toen de man ook daar geen reactie op gaf en doorliep naar de politieman, besloot een collega de ver dachte met een schot in de benen on schadelijk te maken. De Utrechtse officier van justitie mr. Herstel heeft zondag meegedeeld dat de rijksrecherche de toedracht rond het politieschot zal onderzoeken om ob jectief te kunnen vaststellen of het ge wapende optreden van de politie in overeenstemming is geweest met de vernieuwde schietinstructies. Een kleine delegatie van Molenstraat bewoners, bestaande uit de dames A. Wildenburg-Brummer, R. Roeten-van Doorn en Annemarie van Klooster, heeft gistermiddag 570 handtekeningen aangeboden aan wethouder Frans Kingma, ter ondersteuning van het verzoek van de familie Van Klooster (Annemarie, Wilma en Alex-Jan) om in hun huis aan de Molenstraat 119 te mogen blijven wonen en hun daartoe alsnog - ook na de uitspraak van de rechter waarbij het gemeentebestuur in het gelijk werd gesteld - een woon vergunning te verstrekken. De bewonerscommissie van de Molen straat wilde het gemeentebestuur, hoe wel de motivering van de voorafgaan de beslissingen öp formele gronden wel aanvaardbaar worden geacht, "om wille van humane redenen" verzoeken tot een andere opstelling te besluiten. De handtekeningen waren afkomstig "van Groningen tot Limburg", aldus mevrouw Wildenburg bij de overhandi ging- Wethouder Kingma sprak zijn waarde ring uit voor het feit dat de bewoners van de Molenstraat en vele anderen zo druk in de weer waren geweest. "Ik zeg dat los van de zakelijke in houd", aldus de wethouder, die er ver volgens op wees dat de actie wel wat laat kwam. Op de opmerking dat men toch eerst de uitspraak van de rech ter had afgewacht antwoordde hij dat er tevoren toch ook al heel wat uitspraken waren gedaan met dezelf de uitkomst. "Ik heb begrip voor uw emotionaliteit, daar heb ik nooit twijfel over laten bestaan, en het gemeente bestuur heeft ook vanaf het begin ge poogd dat element in de afwegingen te betrekken." Kingma legde de procedure nog eens uit. "Er is een woning aangeboden die - om welke reden dan ook - niet geac cepteerd is. Dan moeten we conse quent zijn." Hij betreurde het dat niet op eerdere uitnodigingen om te praten was ingegaan. "Ik begrijp best dat de familie Van Klooster graag in het huis Donderdag begint onze KOM KIJKEN. HALVE PRIJZEN LET OP! alléén in Hartje Zuid j A Soesterbergsestraat 53-Tel. 12419 V.l.n.r. wethouder Frans Kingma en de dams Wildenburg, Van Klooster en Roeten. Foto: Goos van der Wilt wil blijven, maar het gemeentebestuur moet ook naar andere mensen kijken, het draagt verantwoordelijkheid voor alle burgers van Soest. Op aandringen van de delegatie beloof de de wethouder de stukken en de handtekeningen ook voor de andere le den van het College van Burgemeester en Wethouders ter inzage te leggen en de kwestie te bespreken. "Maar ik wil u niet optimistisch stemmen over de uitkomst daarvan. "Hij sprak verder de hoop uit dat het vervolg van de procedure "op een normale manier" zou kunnen verlopen. "Bij toestanden is niemand gebaat. De wethouder wees er na afloop op dat de gemeente aan de Varenstraat nog altijd een vierkamerflat beschik baar heeft, als sinds de eerste uit spraak van de Raad van State, dit voorjaar. "De kinderen Van Klooster kunnen er zó in", aldus de wethouder. "De gemeente heeft de huur aan de Woningbouwvereniging Soest al die maanden doorbetaald, in afwachting van een positieve reactie van de fami lie Van Klooster." Zonder een speciaal doel voor ogen was ik beland op de plaats waar volgens kenners mijn gulden een daalder waard is. Het was er afgeladen met mensen die daar wel iets in zagen of het op zijn minst wilden uitproberen Achter de kraampjes werkten nering doenden zich roepend en schreeuwend in het zweet. "Ik heb móóie pruimen en ik heb lekkere pruimen" brulde een muzikale groenteboer op toon en met lange uithalen. Met een fijn gevoel voor reklame haalde hij het 'mooi' en het 'lekker' uit elkaar en stapelde bei de eigenschappen als het ware op. Toch had hij maar één soort pruimen bij zich die hij al inpakkend, wegend en afrekenend voortdurend aanprees: "Ik heb móóie pruimen en ik heb lek kere pruimen!" Ik was aan de beurt en vroeg zo on schuldig mogelijk. "Heeft u ook mooie die lekker zijn?". Het geluid viel uit. Zijn mond zakte een weinig open en nadat hij zich hersteld had vroeg hij een oktaaf lager: "Willu pruime heb- be of niet?" "Als u mooie pruimen hebt die ook lekker zijn wel, ja", antwoord de ik en keek frank en vrij in een paar glazige ogen. Hij haalde zijn brede schouders op en loeide onverdroten voort: "Ik heb móóie pruimen en ik heb lekker pruimen. Mevrouwtje, wat kan ik voor u betekenen? Drie pond pruimen. Astublieft". Hij had zich her steld en was weer in zijn element. "En u, meneer?" vroeg hij aan een neven mij staande man. "Ik neem ten minste aan dat u bij elkaar hoort" zei hij met een knikje naar de zei hij met een knikje naar de jonge vtouw die naast hem stond. "Dat zou ze wel willen" hoorde ik tot mijn ver bazing en niet minder tot mijn tevre denheid, want waarom zouden mannen zoiets nou altijd moeten willen en vrouwen niet. "Nou, zeg. Doe niet zo achterlijk!" riep de vertegenwoordigster van het veelgeprezen edoch zwakkere ge slacht met schelle stem. "Ja, dat zou je wel willen" herhaalde de goeduitziende jonge man rustig en be stelde met een stalen gezicht een pondje pruimen. "Die ga ik alleen opeten en als je het netjes vraagt mag je er ook een heb ben. Neem er zelf ook een" zei hij gul, zich weer tot de pruimenrnan wendend. Die schoot in de lach, deed wat hem gevraagd werd en sprak met volle mond: "Nou, meneer ken d'r wat van. Met dat rotgeintje heb ik al heel wat vrouwen op de kast gekregen, maar zo'n hufter als u heb ik nog nooit aan m'n kraam gehad. Nee la maar zitte. Vandaag hoef ie niet te betalen". Hij bukte net op tijd om een rotte peer te ontwijken die tegen de kraam uit- Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. Peters bv ,voorwonen in de groene zone. Illegaal radiostation uit de lucht gehaald Een Illegaal radio-station, dat de ether in Soest sedert enige weken "onveilig" maakte, is vorige week door de politie uit de lucht gehaald. In een pand aan de Beckeringhstraat werd een 19-jari- ge jongeman aangehouden bij de ap paratuur. Deze trad op als disc-jockey. De apparatuur werd door de politie in Ibeslag genomen. Aanleiding tot hei optreden van de politie was een toene mend aantal klachten over de ont vangst van de normale zenders. Binnen één week klaar week klaa Koninginnelaan 48 Soest 02155-12245 Alleen donderdag 1 kg schouder karbonade (maximaal 2 kg per I klant) Alleen donderdag Pruimen reine Victoria Per kilo X 898 9 Alleen donderdag 100 gram van 149 Maandag 24 dinsdag 25 woensdag 26 sept. van 6,- voor 4 Maandag 24 dinsdag 25 woensdag 26 sept.

Soester Courant | 1984 | | pagina 1