Eemvogels gelijk tegen Activitas sport Reehorst-Meermarkt kleedde DVS-Soest aan A. V .Pijnenburg prolongeert titel in estafette Soest-Soest Chemco schenkt A.V.Pijnenburg twee gebouwen wqensdag!9sëptëmrf^!^- SPORT PAGINA 19 KORFBAL Clubkampioenen LTC Soest: Helen Blokpoel en Pieter Verbrugh TENNIS Knappe start D.V.S. Reehorst-Meermarkt ATLETIEK Red Stars teams starten succesvol Soester Tennis kampioenschappen Schoolkorfbal- toernooi: ruim 220 kinderen VOLLEYBAL Rectificatie VOLLEYBAL Volleybal op niveau bij S.V.V.-Stam VISSEN Witviswedstrijd indeEem ATLETIEK CTS gaat 5e competitie cross verrijden Afgelopen za erdag „as het weer een gezellige drukte op het Eemvogelveld aan de Starmglaan. Alle ploegen speel den thuis en dat betekende voo? de toeschouwers een lange dag Eemvogels Cl begon de 'dar Hellas Ct. Een zware wedstrijd'Ugta hard geknokt werd voor de punten de eerste helft konden de EemvSgeïtjes de korf met vinden. Hellas was beter op schot en zo werd dan ook in de rust tegen een achterstand aangekeken van 4 punten. Na de rust scoorcte HeUas nog 2 keer. Er werd van alles gepro oeerd en eindelijk wist dan Sem door een goed aangegeven bal deor Chantal een verdiend punt voor de ploeg Te scoren. Zo werd de eindstand 1-6. S1 kwï!?"'t 'egen Soesterkwartier Ql. Een schitterende wedstrijd met een hoge score. De Eemvogels wisten de vele kansen goed te benutten. In de te helft was het Pascal die 2 maal scoor de. Na de rust, vol goede moed wisten Pascal en Emile ieder nog 2 maal de korf te vinden en blijkbaar was dat nog niet genoeg want het knokken ging Een prima mentaliteit en het was Alice die de 7-0 tevens eindstand scoor de. De Al speelde tegen RDZ Al. De wed strijd begon in een regenbui, doch dat hinderde niemand. Er werd alles op al les gezet om te winnen. Na een 1-0 achterstand werd de aanval ietwat ag ressief. Ze wilden persé winnen en dit resulteerde in een doorloopbal ge nomen door Ronald en netjes afge maakt. Gelijke stand l-i. De ploegen speelden een uitstekende wedstrijd De 2e helft begon met een 1-3 achter stand. Een gemiste strafworp was ook nog een tegenvaller. Opnieuw die vech tersmentaliteit. Kathja. Erik en Ro nald wisten de ploeg uiteindelijk toch op een gelijkstand te brengen door goed samenspel van alle overige team genoten. 4-4 eindstand. Senioren: Eemvogels 2-Hellas 2. Een enorm spannende wedstrijd. Aan gezien Eemvogels 2 van Sparta had verloren en Hellas hiervan had gewon nen werd deze wedstrijd met angst en beven tegemoet gezien. Men ver wachtte eigenlijk een behoorlijke ne derlaag. De eerste helft werd de score geopend door Tini Martens gevolgd door Rein- oud Tooren, Johan en Goof. Ruststand 4-0. In de 2e helft werd de score nog voort gezet door Claudia en weer Goof met ieder 1 punt en Tini Martens met 2 punten. Inmiddels was de stand 8-1. Nu moest men oppassen, want Hellas begon nu eigenlijk pas te draaien. Ze scoorden achter elkaar. De verdedi ging moest dicht zitten terwijl de aan- de m0est spelen- 8 6 "as minuten voor tijd. Het ge- ukte de vakken de bal zoveel moge/ijk verdiend h°Uden 20 Werd di' een verdiende overwinning van S-6. Eemvogels Activitas wlrt'1 betekende dit een fijne wedstrijd, twee aan elkaar gewaagde bekend"' nOC"ge sP°rtlv"eit en oude L,1e1 w", C'kaar Trainer «fit». 1. rg h0°Pte °P hetere re- sultaten dan de vorige 2 wedstrijden. En hij kreeg gelijk. Het was Activitas rtnnh eerst de korf wist te vinden doch spoedig maakte Marlo Kuil de ge- ijkmaker. De vakken wisselden Het sleohL middenvak stond nog maar siecnts 2 minuten in de tweede aanval of het was Wim van Rheenen die via een prachtige combinatie met Saskia ömelt een doorloopbal mooi wist af te maken en zo de ploeg op een voor stand bracht. Hierna werd het moeilijk voor de Eemvogels. de bal kwam moei zaam door het middenvak, en zo kreeg Activitas meer kansen in hun aanval ue Eemvogels keken met de rust tegen een 3-2 achterstand aan. Trainer/ coach Leen Molenberg pepte de ploeg ook6merruHirti' mentaliteit was er ook, men wilde winnen, maar Activitas en Eemvogels zijn twee gelijkwaardige ploe- In de 9e min. van de 2e helft was het Ton Kraaikamp die de gelijkmaker scoorde. Weer wisselen van vakken. De scores liepen gelijk op. 3-4 en 4-4 door Paul v.d. Seys. Weer wisselen Opnieuw kreeg Activitas een straf worp mee en scoorde. De spanning was te snijden. Nog enkele minuten te gaan. Simon Luycus bracht de ploeg weer op gelijkstand. En opnieuw werd er gewisseld. Nu was het zaak de bal in bezit te houden, de verdediging dicht te houden en ge noegen te nemen met een gelijkspel hetgeen gelukte. Trainer coach Leen Molenberg en alle spelers waren dik tevreden. Meer dan een gelijkspel kon uit deze wedstrijd niet worden gehaald. Het 3e team kwam uit tegen Kameo. Voor de Eemvogels werd dit een veel te zware wedstrijd. Er werd voor pun ten geknokt maar helaas werd de korf nimmer gevonden. Zo werd de eind stand 9-0 nederlaag voor de Eemvo gels. Al met al een geslaagde Eemvogel-dag met een aantal mooie overwinningen en voor het le team een goed gelijk spel. Volgende week worden de volgende wedstrijden gespeeld. 10.00 uur Sparta Ql-Eemvogels Ql 12.30 uur Dindoa C2-Eemvogels Cl 14.00 uur Dalto A3-Eemvogels Al 16.00 uur K.V.O. 5-Eemvogels 3. 16.00 uur Exakwa 3-Eemvogels 2. Alle ploegen spelen uitwedstrijden. Op zondag 16 september werden op het tennispark aan de Schrikslaan de fi nales gespeeld van de clubkampioen- schappen van de L.T.C. "Soest". Na twee weken, waarin het weer enige malen als spelbreker fungeerde, konden de finales toch nog volgens schema worden afgewerkt. Dat de wedstrijdleiding erin slaagde de 380 partijen in het geplande tijdsbestek af te werken is een compliment waard. In de grote schema's wisten de favorie ten uiteindelijk zegevierend naar vo ren te komen. Heren enkel In de halve finale won Pieter Verbrugh de trainer van de vereniging, met 6-4, van de verrassende Occo van Heren dubbel De halve finale tussen de paren Ver brugh/v.ijsseldijk en Dorsman/Haal was snel bekeken: 6-0, 6-1 voor eerst- genoemden. De andere halve finale werd een prooi voor Gerrie ter Meulen tesamen met Aernoud Voogel. In een aantrekkelijke finale wonnen Pieter Verbrugh en Hans v. I Jsseldijk met 6-1, 6-4 van Aernoud en Gerrie. Dames dubbel Helen Blokpoel en Lisette van der Kolk rekenden in de halve finale meedogen loos af met het bekende dubbel Greet Groart en Jeanette Luten. In de finale hadden Bep ter Meulen en Truus Tourné ook niets in te brengen tegen het jeugdige tweetal. In een fantastisch gespeelde partij lieten Helen en Lisette zien dat zij nog een hele tennistoe- komst voor zich hebben. De verliezen de andere halve finalisten waren D.V.S.-Soest werd opgericht 15 januari 1982. Het seizoen 1982/1983 was voor D.V.S. een leerzaam en succesvol jaar. Dit seizoen eindigde het team op de derde plaats, wat automatisch promo tie naar de 2e klasse K.N.V.B. inhield. Al gauw bleek dat in de tweede klasse, het onderlinge krachtsverschil kleiner is. Na de eerste helft van de compe titie stond de ploeg op een teleur stellende een na laatste plaats. De tweede helft werd dit ruimschoots goed gemaakt door uit negen wedstrijden vijftien punten te halen. Een verdien stelijke derde plaats was tenslotte het eindresultaat. Door de invoering van de hoofdklasse gingen do eerste acht teams over naar de eerste klasse. Voor D.V.S.-Soest betekende dit weder om promotie. Helaas werd door de op komst van de alternartieve competitie Heuvelrug het aantal klassen bij de K.N.V.B. teruggebracht tot een hoofd klasse en een eerste klasse. Dit be tekende voor D.V.S. een devaluatie van het zaalvoetbal, want het speelde na twee keer te zijn gepromoveerd, we derom in de laagste klasse. Alles Zaalvoetbalvereniging DVS-Soest is afgelopen zaterdag in het nieuio ge stoken door Reehorst Meermarkt. Staande: G. v.d. Laan, H. Venooerd, G. Aalderink, H. Homan, coach F. v.d. Meer en sponsor A. Reehorst. Hurkend: J. Aalderitik, R. Ribberink, J. v.d. Wielen en J. Hoefman. werd uiteindelijk goed gemaakt door de heer A. Reehorst, van Reehorst/ Meermarkt. door in eerste instantie z.v.v. D.V.S.-Soest in een nieuw tenue te steken en verder het komende sei zoen als sponsor op te treden. D.V.S.-Soest, dat in het nieuwe seizoen wordt gesponsord door Reehorst-Meer markt. heeft een uitstekende seizoen- start gemaakt door Odijk met 7-3 te verslaan. D.V.S.. dat doelman Robert de Boer naar GOV zag vertrekken, begon met Gerrit Aalderink in het doel en deze ervaren doelwachter keepte een uit stekende wedstrijd. In de wedstrijd tegen Odijk begon D.V.S. aanvankelijk voorzichtig, maar naarmate de eerste tien minuten ver streken bleek datD.V.S. technisch meer in huis had. Het bouwde een veldoverwicht op en dit resulteerde na tien minuten in het openingsdoelpunt van Henk Homan. bleef aandringen en na dertien minuten spelen bracht Willem van de Meer de stand op 2-0. Na deze voortvarende openingsminu ten moest D.V.S. wat gas terug nemen. Hierdoor kon Odijk wat meer in de wedstrijd komen, hetgeen prompt een tegendoelpunt opleverde. Toch zou D.V.S. nog voor rust op 3-1 komen, door een prachtig doelpunt van Johan Aalderink. Na de rust hetzelfde speelbeeld. Vooral in de eerste vijftien minuten was D.V.S. heer en meester. Het scoorde in die eerste vijftien minuten drie keer door doelpunten van Jan Hoefman 2xen Willem van de Meer. Odijk wilde ook na deze 6-1 achter stand niet van opgeven weten en men bleef voor een beter resultaat knokken. Dit resulteerde in twee verdiende tref fers voor Odijk. Toch kwam de voorsprong van D.V.S. niet meer in gevaar. Het was tenslotte Johan Aalderink die na goed voorberei dend werk van Henk Homan de eind stand op 7-3 in het voordeel van D.V.S. bepaalde. D.V.S./Reehorst-Meermarkt kijkt na deze klinkende overwinning met opti misme uit naar de wedstrijd tegen plaatsgenoot G.O.V. Deze wedstrijd wordt vanavond (woensdag 19 septem ber i om 19.00 uur in Driebergen ge speeld. Corr.adres: H.Homan. Libel 50. Soest tel. 17223. In een race, die de voorgaande edities nog nooit zo spannend was, heeft de ploeg lange-afstandslopers van A.V. Pijnenburg een zwaar be vochten overwinning behaald. De te genstand was groter dan voorheen en alle ploegen kwamen terdege voor bereid aan de start. Begeleiding en verzorging waren in het algemeen zeer goed in orde. In de eerste etappe vormde zich een groepje, waarbij zich Joop van Leijen horst bevond. Naarmate het einde van de etappe dichter bij kwam werd de strijd om het bereiken van het eerste wissel- punt steeds groter. Rob Strik van BAV nam enige afstand gevolgd door Joop van Leijenhorst, die in een sterk gelopen etappe zijn krachten zeer goed verdeelde en de tweede plaats op dat moment veilig stelde Ton Duits, die in Voorthuizen voor het 2e traject naar Apeldoorn werd ge confronteerd met zeer sterke lopers van o.a. het leidende BAV, LAZ HAMM, GAC en Soest Marathon, moest toezien dat deze ploegen langszij kwamen. Deze ploegen plegen hun offensief in het begin van de race te plaatsen. Nadat Ton Duits gewisseld had met Erik Bos had Erik de taak om van de op dat moment 6e plaats af te komen. In een zeer strak tempo snelde hij 2 concurrenten voorbij en nestelde zijn ploeg weer op de 4e plaats. De achter stand op nummer 3 t.w. GAC-Hilver- sum was op dat moment nog behoor lijk. Hierna was het de beurt aan Alphons van Damme. het nieuwe talent in de ploeg. Alphons ging in zeer hoog tempo in de achtervolging en bracht de ploeg tot vlak achter GAC-Hilversum. De volgorde was op dat moment BAV- Baarn gevolgd door LAZ HAMM. GAC- Hilversum en A.V.Pijnenburg. Simon Schreur, die hierna zijn aandeel in de achtervolging leverde, pakte eerst GAC-Hilversum terug en ging daarna op jacht naar BAV-Baarn, dat inmid dels voorbijgestreefd was door LAZ HAMM. Simon bracht zijn ploeg vlak achter BAC-Baarn. Jaap van den Berg streefde aanvan kelijk met gemak zijn Baarnse tegen stander voorbij en was op weg naar de eerste plaats, toen Jaap te kampen kreeg met onwillige spieren, die hem het lopen bijna onmogelijk maakten. Uitvallen zou uitschakeling betekenen, dus Jaap vocht door zoals een triathlon- atleet betaamt. De achterstand op de enige concurrent LAZ HAMM was op dat moment opgelopen tot 12 minu ten en de kans om te winnen leek verkeken, omdat deze vereniging nog 4 sterke lopers achter de hand had. Rob de Haas ging op jacht naar de lei der en deed dat met overtuiging. Hij besloot de etappe met nog slechts 2 minuten achterstand. Dirk den Oude had bij het overnemen zijn tegenstan der al in het vizier en liet er geen gras over groeien. Hij opende zijn race zeer snel en deed de achterstand in de eer ste 5 km al teniet. Daarna bouwde hij regelmatig zijn voorsprong uit tot 4 min. Nu was de beurt aan Harry van Brum- melen om zijn zeer sterke tegenstan der op gelijke afstand te houden. Door het omzeilen van een gesloten overweg daalde de voorsprong even onder de 4 min., maar in zijn slotoffensief liet Harry er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. Hij bouwde zijn voor sprong uit tot 5 min. en 40 sec. en dit was wel de minimale voorsprong om in de laatste etappe te verdedigen. Eef van den Brink stond voor de bijna onmogelijke taak om één van Duits- lands allersterkste marathonlopers van het lijf te houden. In een snelle slotetappe was het alles of niets. Eef opende snel en kon het tempo niet meer laten zakken, omdat anders de tegen stander te dicht zou naderen. Een paar kilometer voor het einde was de voor sprong teruggelopen tot 1 min. en 58 sec. en het werd een zeer onzekere zaak. Onder hevige aanmoedigingen van zijn teamgenoten kon hij niet anders dan alles geven wat nog in zijn vermogen lag. Het resulteerde erin. dat zijn voorsprong aan de finish weer was opgelopen tot 2 min. 21 sec. De eindtijden waren: 1. A.V.Pijnen burg 15 uur 33 min. 52 sec. (verbete ring parkoersrekord met 57 sec.) 2. LAZ HAMM 15 uur 36 min. 13 sec. 3. Marathon Soest (D.) 15 uur 59 min. 15 sec., 4. GAC-Hilversum 16 uur 4 min. 15 sec. 12. A.V.Pijnenburg II 18 uur 47 min. en 55 sec. Volledig overzicht van de A.V. Pijnen- burgploegen: Etappe Tijd Pijnenburg 1 Tijd Pijnenburg II 1.26,8 km Joop van Leijenhorst 1.35.21 Ruud Ambags 1.59.44 2.25,9 km Ton Duits 1.52.30 René Hoksbergen 1.43.16 3. 25,6 km Erik Bos 1.32.17 Ivo Balvers 1.59.31 4. 23,7 km Alphons van Damme 1.24.12 Walter Vonk 1.48.18 5.25,1 km Simon Schreur 1.33.46 Joop Oranje 1.46.32 6.21,5 km Jaap v.d. Berg 1.28.02 Mart van Hal 1.46.15 7.26,3 km Rob de Haas 1.34.33 Jan Ransdorp 1.44.50 8.25,2 km Dick den Oude 1.32.20 Ton Zwart 2.16.58 9.25,8 km 9.25,1 km Harry van Brummelen 1.31.01 Jan-Willem Smit 1.57.40 10. 25,8 km Eef v.d. Brink 1.29.50 Wim van Dorrestein 1.44.51 251,- km Totaaltijd 15.33.52 18.47.55 IJsseldijk. In de andere halve finale yfeanet Beyer en Marijke Schut. bleek Aernoud Voogel na drie lange sets de sterkere van Eric Hovestad. De finale ontbeerde helaas de ver wachte spanning. Pieter bleek veel sterker 6-2, 6-0 en werd de nieuwe club kampioen bij de heren. In de strijd om de derde en vierde plaats was Eric Hovestad de meerdere van Occo van IJsseldijk. Dames enkel Na zware strijd wisten tot de halve finales door te dringen Bep ter Meulen en drie junioren in de leeftijd van 14 tot 16 jaar t.w. Helen Blokpoel, Lisette van der Kolk en Barbara Winter. Helen en Bep bestreden elkaar uiteindelijk in de finale. Dat Helen de finale met ruime cijfers won zal nie mand verbazen. De finaleplaats van Bep was dik verdiend en zwaarbevoch ten. De halve finale tegen Barbara Winter was een zeer spannende aan gelegenheid. Helen Blokpoel zal bij de Soester kampioenschappen de te klop pen persoon zijn. Verliezersronden: Bij de dames bevochten Eve Bosboom en Ellen Hovestad elkaar. Eve bleek na 3 sets de sterkere. Bij de heren stonden Robert Batteljée en Roel Vis in de finale tegenover elkaar, Roel Vis wist de spannende driesetter te winnen. Gemengd-dubbel De dubbels Barbara Winter/Occo v. IJsseldijk, Lisette van der Kolk/Pieter Verbrugh, Yvonne Hofman/Eric Hove stad en Marijke Schut/Karei Winter drongen door tot de halve finale. Lisette en Pieter kwalificeerden zich evenals Yvonne en Eric voor de finale. In de laatste partij van de dag bewees Pieter andermaal zijn klasse. Sterk ge steund door Lisette, de revalatie van het toernooi, won hij gemakkelijk zijn derde titel. In het drukbevolkte clubhuis van de LTC Soest kon vice-voorzitter Joop van Dort, die de zieke voorzitter Ton Schneider verving, rond 17.00 uur de prijzen uitreiken aan de gelukkige prijswinnaars. In zijn toespraak be dankte hij alle deelnemers voor hur. sportieve spel, de wedstrijdleiding voor zijn goede diensten, de mensen achter de bar, de groundman Joop Walvisch en tot slot de beide sponsors Juwelier Chatoux en de Rabobank Soest./ De leden van de LTC Soest en heel tennisminnend Soest maken zich nu op voor de Soester Kampioenschappen. Het is jammer dat Pieter Verbrugh niet zal kunnen aantonen dat hij de sterkste mannelijke tennisser in Soest is. Hij koos voor deelname aan heren en gemengddubbel. De firma Chemco, de Beaufortlaan te Soestduinen, heeft de A.V.Pijnenburg twee gebouwen geschonken voor haar nieuwe akkommodatie aan de Wiekslo- terweg/Dolderseweg/De Zoom. De beide houten gebouwen hebben de af metingen van respectievelijk 15,24 bij 6,42 meter en 13,92 bij 7,57 meter. De atletiekvereniging gaat de gebou wen gebruiken als kleed-, bestuurs- en kantineruimte. Het langste gebouw heeft vier kamers en een toiletruimte. Twee kamers gaan straks dienen als kleedruimte. De der de kamer wordt bestuursruimte en de vierde kamer zal mettertijd gebruikt worden als jury cq. wedstrijdsecreta riaat. Het tweede gebouw - dat geschakeld is aan het eerste - heeft een toiletten- groep, een c.v. ruimte en ruimten die dienst gaan doen als kantine. De Stichting Aanleg Atletiekakkommo- datie Soest (SAAS) is de firma Chemco zeer erkentelijk voor het fantastische aanbod. Hiermee wordt weer een flin ke stap gezet in de totale realisatie van de atletiekakkommodatie. De verwachting is dat binnen een paar weken de provincie de verklaring van geen bezwaar zal afgeven, zodat direkt daarna de atletiekvereniging met de aanleg kan beginnen. Inmiddels is zo'n 90.000 gulden bijeen gebracht, terwijl nog verschillende akties op stapel staan. Van diverse kanten is hulp toegezegd. Zo heeft de A.V.Pijnenburg een nissen- hut gekregen en heeft een Soester mid denstander een aantal toonbanken ge geven die gebruikt kunnen worden in de kantine. Te springen zit de atletiekvereniging om grondkabels ten behoeve van de verlichting, tegels die om de gebouwen moeten komen te liggen, verharding in de vorm van puin voor de parkeer- akkommodatie en omheiningsmate riaal. Dit zijn allemaal dingen die er gens wel eens opgeslagen kunnen lig gen in afwachting van een liefhebber. De gebouwen die Chemco aan de A. V.Pijnenburg heeft geschonken. Wanneer iemand denkt op deze ma nier hulp te kunnen bieden, kan hij kontakt opnemen met de voorzitter van de A.V.Pijnenburg, René van Zee, tel. 11525. De atletiekvereniging Pijnen burg is u er zeer dankbaar voor. Eindelijk is het zo ver! Op zaterdag 22 september beginnen de wedstrijden bij Soest-Zuid om 9.00 uur en de recreatie bij Soesterberg om 10.00 uur. De vol gende (zon)dag is het precies anders om. De lijsten voor wedstrijden en re creatie kunnen inmiddels in de clubhui zen hangen. De loting heeft een resul taat opgeleverd dat niet iedereen te vreden zal stellen (dat is nooit zo), maar binnen de marge, van wat kan, toch nog niet zo gek. Het begin om dit systeem uit te bouwen, is er. Het publiek kan weer wedstrijden zien 01e in deze tijd van het jaar niet meer voor mogelijk worden gehouden. De recreatie-deelnemers zijn inge deeld in vier groepen. Inlichtingen hierover krijgt men bij het eerste op treden. Kan men de banen niet vinden (overigens hangt een lijstje met adres sen en tel.nrs. in de clubhuizen) dan vraagt men maar waar spandoeken hangen van Nic. van Dam en de Ned. Middenstandsbank. Daar is het! Inmiddels zal het iedereen bekend zijn dat 26 september a.s. het 2e Justrum- schoolkorfbaltoernooi gehouden wordt op het veld aan de Staringlaan. Een record aantal deelnemers heeft inge schreven n.1. 220 kinderen ruim. van de volgende scholen Da Costaschool 1 team, KBS Soestdijk 2 teams, Overhees 4 teams. Wegwijzer 1 team, S.Lohmanschool 2 teams, Achtbaan 3 teams, Insinger 2 teams. Schakel 3 teams, Gr.v.Prinsterer- school 1 team, Ingenhof 1 team. De Bron 2 teams. Al deze scholen willen wij bij voor baat danken voor hun medewerking. Het toernooi is dus 26 september van 14.00 uur tot 17.00 uur. Voor alle deelnemers liggen prijzen klaar. De training zal vanavond (woensdag 19 september) gehouden worden vanaf 18.30 uur tot 19.15 uur. o.l.v. De Eem vogels.Iedereen tot vanavond en tot 26 september op het veld aan de Staring laan. De kop van de competitie is er af. Het eerste weekend is voor bijna alle rayonteams bijzonder goed afgelopen. Helaas heeft de herenselectie een ne derlaag moeten incasseren. Heren 1 - Charlois 183-85 De heren vertrokken met een incom pleet team naar de Maasstad om het op te nemen tegen BV Charlois. Een vijf tal basisspelers moest verstek laten gaan. in verband met blessures of andere omstandigheden. Het team. aangevuld met drie jeugdspelers, startte zeer voorspoedig. Een voor sprong van 10 punten werd in de eerste vijf minuten opgebouwd. Langza merhand sloop vermoeidheid in de ploeg en scoorde BV Charlois. Rust stand 47-41 in het voordeel van Charlois. Na de rust hervond- het team zijn spel en kwam weer in de nabijheid van de tegenstander. Een spannende tweede helft brak aan. want nu eens stonden de heren van Red Stars voor en dan weer BV Charlois. Ruim drie minuten voor tijd stonden de heren nog met 6 punten achter; door goed aanvalswerk en zeer hard verdedigen hadden de heren nog maar 2 punten achterstand in de laatste minuut. Door een communica tie-fout dachten de spelers op het veld echter dat het gelijk was. Met de ge dachte aan een verlenging verloren de heren met 2 punten hun eerste wed strijd. Dames I - Das 158-51 De eerste wedstrijd voor de dames in een reeks van 26 wedstrijden werd ge wonnen van DAS, oud-eredivisie team. DAS. vorig jaar nog uitkomend in de eerste divisie, werd door de dames op een correcte wijze van een overwin ning afgehouden. Jongens JAl - Dunckers JA152-46 Hun eerste wedstrijd was gelijk een streekderby. De tegenstanders, komend uit Hilversum, die al een sei zoen langer meedraaien in deze com petitie, werd beschouwd als een zeer lastige tegenstander. Aanvallend kwamen de jongens-junioren tot zeer goede resultatenvooral de nieuwe re gel was duidelijk in het voordeel van de rode sterren. Men kan namelijk nu drie punten scoren. Bob van der Heuvel presteerde het om driemaal raak te schieten vanaf 6.25 meter, hetgeen re sulteerde in 9 punten. Meisjes JAl - MSVJA1:83-43 De juniorenteams van MSV zijn al ja renlang lastige tegenstanders ge weest voor de Red Stars-teams. Mees tal wonnen de MSV-teams. Echter nu is het meisjes-juniorenteam zó sterk dat men zeer hoge ogen gaat gooien in de competitie. Vorige week speelde dit team nog een oefenwedstrijd tegen een team. dat uitkomt in de eerste divisie. Dit team, OSG, werd met ruim 30 punten verschil verslagen. A.s. zaterdag spelen in sporthal Beu kendal 17.45 uur Red Stars MA1 - BOB MA1 19.30 uur Red Stars 1 - Stoepie Shooters I 21.15 uur Red Stars 1 - Vent Axia La- kers I De jongens junioren spelen een uitwed strijd in Nieuwegein tegen New Stars. In het verslag van de clubkampioen schappen van de tennisvereniging Soest-Zuid is vorigé'week een foutieve uitslag vermeld. Bij het damesdubbel hebben namelijk gewonnen Milou Ros en Mariëlle de Jong. Milou Ros be haalde daarmee haar 3e overwinning. Ze bereikte de eerste plaats in zowel enkel, als mixed als dubbel. Ere dus wie ere toekomt! Tuinstel gestolen Een dief heeft vorige week kans ge zien zich meester te maken van een compleet tuinstel - vier stoelen en een tafel - uit een schuur bij een woning aan de Wieksloterweg. De schade be- draagt ca. 1700 gulden. De eigenaar deed bij de politie aangifte wegens diefstal. Zaterdag 22 september worden er in Sporthal Beukendal een aantal volley balwedstrijden gespeeld. Het le damesteam van SVV/Stam werkt de laatste oefenwedstrijden af, voordat de competitie een week latei- een aanvang neemt. Een sterk bezette vierkamp moet een waarborg zijn voor aantrekkelijke wedstrijden. Deelnemende teams zijn: Starlift uit Voorburg, Vollkei uit Amersfoort, Tor pedo uit Schayk en de organiserende vereniging SVV. Er zal op 2 velden gespeeld worden, zodat de toeschouwers een goed over zicht hebben. In totaal zullen er 6 wed strijden gespeeld worden, verdeeld over 3 rondes. De aanvangstijden van de rondes zijn om 9.30, 11.45 en 14.00 uur. Een goede gelegenheid voor volleybal liefhebbers uit Soest en omgeving om een aantal zer interessante wedstrij den op hoog niveau te zien. Op zondag 23 september organiseren "de Eemvissers" weer een witviswed strijd in de Eem te Baarn. Bij voldoen de deelname wordt er op twee plekken gevist, te weten bij Camping Beste vaeren bij Boerderij Daatselaar. Bij deze wedstrijd wordt de vis gewo gen. De maximale hengellengte be draagt elf meter. De wedstrijdduur is 2x 2 uur. met 15 minuten pauze. Verzamelpunt is het kruispunt voor Camping Bestevaer om 6.15 uur. Men kan zich opgeven tot vrijdag 21 septem ber 10.00 uur bij: G. Schipper, tel. 02154-20479. en T.Post tel. 02154-14156. Uitstekende prestaties A.V.Pijnenburgatleten In het afgelopen weekeinde is een aan tal A.V.Pijnenburgatleten op ver schillende atletiekbanen aktief ge weest, waarbij uitstekende prestaties werden behaald. Op de sintelbaan van de G.A.C.Hilversum werden de beste prestaties behaald. De regen had helaas voor een zeer zware baan ge zorgd. zodat geen goede tijden gelopen konden worden. Ger de Ruigt won de 3000 meter heren in 9.04.5 De 800 meter heren leverde voor Dick Kamerbeek in 2.07.8 een 5e plaats op. terwijl Rolf Olsen 6e werd in 2.14.5 Bij de jongens B werd Bas van Os 2e in 2.08.0 en Leo van Thuyl 10e in 2.17.0 Aan de traditionele koppelrace over 3000 meter werd ook door Bas van Os. Dick Kamerbeek. Rolf Olsen en Leo van Thuyl deelgenomen. Terwijl de andere ploegen om de tweehonderd meter wisselden, gaven de A.V.Pijnen burgatleten om de 400 meter het wisselstokje over. Dit betekende al na een paar ronden verlies. Uiteindelijk .verden ze zesde in 8.49.0. De oner varenheid op dit onderdeel speelde hun zeer parten. Zaterdag had de A.V.Pijnenburg he ren-estafetteploeg, bestaande uit Dick Kamerbeek. Herman Breedewold, Paul v.d. Brink en Randolf Wijn malen. deelgenomen aan de 4 x 400 meter op de Nederlandse estafette kampioenschappen in Roosendaal. In de serie werd het viertal 4e in 3.32 min. In Nijmegen werd vrijdagavond door een aantal atleten uit Soest deelgeno men aan 800 meter wedstrijden op de kunststofbaan daar. Rolf Olsen liep de ze afstand bij de heren in 2.10.2 en Dick Kamerbeek in 2.03.6, bij de jongens B kwam Leo van Thuyl tot 2.13.8 en Angelo van Leijenhorst tot 2.18.6. In de A.V. Pijnenburg II ploeg werd ook goed gepresteerd. Nadat Ruud Ambags het zware karwei in de lange eerste etappe had opgeknapt was René Hoksbergen, die het klimmen niet schuuwt, snel over de Veluwse heu velen om Ivo Balvers aan de beurt te doen komen. Ivo kwam in slechter weer terecht en moest regen en een tonigheid overwinnen. Hierna kwam Walter Vonk aan de beurt, die on danks niet al te veel trainingskilome ters toch een goede maar vooral regel matige wedstrijd liep. Hierna kwam Joop Oranje in de strijd om de grens- etappe met goed gevolg af te maken. Mart van Hal had de volgende beurt. Deze atlete kwam ook zeer goed voor de dag, waarna Jan Ransdorp, die steeds sterker gaat lopen, de volgende etappe voor zijn rekening nam. Ton Zwart toonde karakter door ondanks een blessure toch zijn afstand vol te maken. Jan-Willem Smit kreeg het als middenafstander zeer zwaar te ver duren, maar ook hij toonde zich hier als lange-afstander in wording. Wim Dorrestein had de taak om het kar wei af te maken en deed dit in laatste etappe met veel overtuiging. Na afloop van het evenement reikte burgemeester Helmut Busmann de prijzen uit en benadrukte in een gezel lig samenzijn nogmaals de zin van de hechte band, die er in de loop der ja ren, is ontstaan tussen de beide ge meenten Soest. Clubkampioenschappen A.V.Pijnenburg: nog éen keer op Papendal De clubkampioenschappen van de atle tiekvereniging Pijnenburg worden zon dag 7 oktober op de kunststofbaan Papendal bij Arnhem gehouden. He laas moet de A.V.Pijnenburg weer kos ten maken om deze baan te huren. Gehoopt was namelijk dat in mei al begonnen kon worden met de aanleg van de eigen akkommodatie aan de Wieksloterweg, zodat rond deze tijd de asfalt-onderlaag er al zou liggen, en de wedstrijden daar gehouden zouden worden. Maar het zal nu ongetwijfeld de laatste keer zijn dat de grote A.V.Pijnenburg familie naar Arnhem moet, dus deze uitgave moet men nog maar op de koop toenemen. Opvallende prestaties van Dave Brouwer A.V.Pijnenburg-atleet Dave Brouwer heeft tijdens de officieuze Nederlandse atletiekkampioenschappen voor D-at- leten voor opvallende prestaties ge zorgd. De Soester atleet werd 2e op de 80 meter sprint in 10.4 sek en werd 3e bij het verspringen met een sprong fan 5.18 meter die tevens een nieuw clubrekord betekent. De wedstrijden voor deze 12 en 13 jarige atleten vond in Amsterdam plaats op de kunststof baan Ookmeer. Bromfiets weg bij inbraak Uit een kelderbox aan de Wiardi Beck- manstraat is vorige week een brom fiets gestolen. De dader heeft de toe gang tot de box geforceerd. De schade bedraagt ca. 1500 gulden. Autocrossteam CTS gaat zaterdag 22 september haar vijfde competitie cross verrijden. Omdat CTS nog steeds geen baan heeft moet men weer uit wijken naar een baan in Garderbroek. Het is een vrij korte baan, waar het erg moeilijk inhalen is, maar dat geeft toch altijd weer sensatie. De rijders en rijdsters moeten zich voor 12.15 uur hebben ingeschreven bij de jurybus. De wedstrijd begint om 13.00 uur.

Soester Courant | 1984 | | pagina 20