1, GEN 1000 69 c bonade <aas 550 S75 «11 0 9 belegen Eerste renovatiewoning Molenstraat opgeleverd Miele Welterusten! d'OudeEnghe IRAZENDSNELLE ^FOTOSERVICE )ERSE I0KTE Koffie jtkoek Reconstructie Heuvelweg en aanschaf brandweerauto door B W aangehouden Miele van Schoemaker van schoemaker Commissie Welzijnsplanning wacht op bezuinigingsplan Welzijn Minister Neelie Smit-Kroes 19 december in Soesterberg Kinderen Van Klooster moeten woning aan Molen straat toch opgeven TbiiNiNEivikjis Diamanten bruiloft in Soesterberg VVD Tweede Kamerlid Erica Terpstra spreekt weer in Soest EN...KANS OPF.IOO.-METUW MOOISTE HERFSTFOTO. La mwwm n Nederland BESTRAAT 51B DN 02155-14071 eek geopend - - nog voor- Plan Rademakerstraat blijft gehandhaafd Topkwaliteit van een klassedealer Er is niet beter! Voorlichting ruilverkaveling Eemland VVD stelt werkgroep Soesterberg in harrie toonen assurantiën Na vonnis rechtbank: Echtpaar Mol-Nieuwenhuis 60 jaar gehuwd Vechtpartij bij dansschool Dagmenu voorƒ11,50 Snipperdagaktie ontregelt veel Soester bedrijven PAGINA 2 00-17.00 UUR KT iling slechts een gr. van jvries: WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 3 In een brief (14 september) aan de raadsleden geeft het College van B&W te kennen, dat zij het investerings- voorstel voor de Heuvelweg "voorlo pig" zullen aanhouden "in afwachting van nader advies over (onmogelijk heid door een functieverandering van de weg de benodigde investering te be perken" en dat zij hierop in een der komende raadsvergaderingen terug zullen komen. Ook het investerings- en kredietvoor- stel inzake het eerste uitrukvoertuig van de brandweer Soest houdt men aan "ter behandeling bij het definitieve investeringsvoorstel tegen de achter grond van begroting en meerjaren raming". Over de reconstructie van de Rademakerstraat in Soesterberg, op welk plan veel kritiek is geweest in de diverse commissievergaderin gen, schrijven Burgemeester en wet houders: "Wij hebben niettemin beslo ten het voorstel, alsmede het bijbeho rende kredietvoorstel, te handhaven, op dat in ieder geval het daarvoor nodige besteedbare bedrag gereserveerd blijft en onmiddellijk na afronding van het te voeren nadere overleg met belanghebbenden tot uitvoering kan worden overgegaan. Mocht uit gevoerd overleg blijken dat voor een aanvaard bare oplossing over een groter bedrag dient te worden beschikt dan zullen wij alsnog een voorstel om aanvullend crediet aan u voorleggen." Afspraken Het College herinnert de raadsleden er nog eens aan dat op 21 juni afspraken zijn gemaakt over de investeringslijst die deze maand geëffectueerd zou worden. Oorspronkelijk kwam toen een investeringsprogramma 1984 t/m 1987 ter sprake waarop 92 projecten wer den aangekondigd. Thans moet de gemeenteraad op don derdag 20 september a.s. beslissen over een voorlopig investeringspro gramma 1984-1985 waarop negentien projecten onmiddellijk in de besluit vorming worden betrokken. De kosten hiervan worden volledig gedekt door de in de juni-raad genomen harde bezuinigingsmaatregelen. Bij de behandeling van de begroting 1985 in december wordt een definitief investeringsprogramma voor de ko mende jaren vastgesteld aan de hand van een meerjaren-raming 1985-1989 en de uitkomsten van de ATB (Aanpak Toekomstig Beleid Mevrouw Van Doorn-v.d. Boogaard als eerste terug Met enig feestelijk vertoon is vorige week donderdagmiddag de eerste ge renoveerde woning van het complex van de woningbouwvereniging Sint Joseph weer in gebruik genomen door de bewoonster, mevrouw A. W. van Doorn-Van de Boogaard. Zij ontving uit handen van drs. G. Plomp, wet houder van Ruimtelijke Ordening, de sleutels terug van haar opgeknapte huis, dat na de plechtigheid door een flink gezelschap van binnen werd be keken. Later volgde in "Darthuizen" nog een bijeenkomst voor een aantal genodigden, waar voorzitter H. Snel van Sint Joseph in zijn welkomstwoord sprak over een "heuglijk feit". "Want er is nogal wat te doen geweest in de Molenstraat en omgeving", merkte hij op. "We hebben daarvoor een zeer lange en moeilijke weg afgelegd." Hij sprak in dit verband over tientallen politieke en emotionele problemen, waaruit niemand zonder kleerscheu ren tevoorschijn was gekomen: "een geschiedenisboek met veel zwarte bladzijden". Hij noemde de Molen straat de bakermat van de woning bouwvereniging, het oudste nog be staande bezit, waarop Sint Joseph over een half jaar als het project vol tooid moet zijn weer trots kan zijn. "Dat is te danken aan de taaie en on verzettelijke wil van de bewoners, die met succes hebben gestreden voor het behoud van de huizen, hoewel renova tie daardoor onvermijdelijk was", al dus de heer Snel. Hij sprak woorden van dank. uit aan alle instanties die bij het project be trokken zijn, o.m. aan wethouder Plomp en diens ambtenaren. "Uw steun heeft ons moed gegeven voor de toekpmst", en aan de bewoners zelf, "die spontaan of_aarzelend toch besloten om mee te doen". Over de woningen zelf merkte de heer Snel op: '"t Lijkt niet gek. U weet hoe het was en hoe het nu ge worden is. Het resultaat is dat er goede en betaalbare woningen behouden zijn, voor mensen met de kleinste beurs. Woningen met een huur van 250 gulden kom je niet vaak meer tegen." Wethouder Plomp merkte over de nieu we woning van mevrouw Van Doorn op "dat het misschien wel geen pa leisje was geworden, maar dat het resultaat de toets der kritiek in alle opzichten kan doorstaan." Veel Soes- ters zouden wel eens jaloers kunnen zijn. Bijna 20 jaar geleden sprak men over "allemaal krotten, die beter met de grond gelijk gemaakt konden wor den", maar dat is belet omdat de laat ste tijd bij de overheid het besef is ge groeid dat met renovatie heel mooie resultaten bereikt kunnen worden. Over een half jaar, aldus de wethou der, kan van de buurt gezegd worden dat de verkrotting heeft plaatsgemaakt voor één van de modernste buurten van Soest. Wethottder Plomp overhandigt mevrouw Van Doom de sleutels van haar gerenoveerde ivoning. Foto: Goos van der Wilt Miele maakt kwaliteitprodukten. Stofzuigers, wasautomaten, drogers, afwasautomaten. Schoemaker geeft service en drie jaar volledige garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Investeringsplan '84/'85 uitgesteld De Commissie Welzijnsplanning o.l.v. de heer P. J. Th. Zeegers staat klaar om, zodra de bezuinigingsplannen (430.000 gulden) voor Welzijn bekend zijn, deze te becommentariëren en Col lege en raad, desnoods ongevraagd, vóór de raadsvergadering van 25 okto ber van advies te dienen. Daartoe heeft de commissie Welzijns planning, die geheel uit burgerleden bestaat, vorige week besloten op 25 september a.s. een extra vergadering in te lassen en heeft de heer Zeegers een dag daarvoor een onderhoud met wethouder Frans Kingma (PvdA) om de voorstellen toegelicht té krijgen. Reeds nu betwijfelt de commissie of het gestelde bezuinigingsbedrag wel gehaald zal kunnen worden, óf dat een intensief samenwerkingsmodel met behoud van voorzieningen niet beter is dan een rigoureus snoeiplan. Deze week weet men meer, want op 18 sep tember zal het College van B. W defi nitief beslissen en de Welzijnsplannen openbaar maken. Op de agenda stond vorige week in Mo lenschot ook "het vaststellen van het voorlopig investeringsplan 1984-1985." Naar verluidt is deze week in het Col lege besloten dit raadsvoorstel twee maanden uit te stellen, zodat de com missieleden de beraadslagingen staak ten. Algemeen betreurden de leden dat de sector Welzijn in het hele inve steringsprogramma niet voorkwam. Kermispot De heer W. Huiser maakte de commis sie attent op de financiële problemen van de Stichting Jeugdzorg in Soester berg. "Het is nu bekend dat de jeugd clubs de Carolusschool kwijtraken, maar het stichtingsbestuur weet nog niet hoe en wanneer ze in het Dorpshuis terecht kunnen in het winterseizoen." Tevens signaleerde Huiser dat in janu ari '85 de huurprijzen van het Dorps huis verdubbeld zullen worden en de commissie vraagt zich af of de ver enigingen dit allemaal zullen kunnen opbrengen. Verder werd meegedeeld dat Gedepu teerde Staten een cross-vergunning zullen verlenen aan de georganiseerde crossers van SALZ. Voor de ongeor ganiseerde crossers blijft de situatie uitzichtloos. In de rondvraag stelde de heer G. Koe link de problematiek rondom de Ker mispot aan de orde. Unaniem besloot de commissie Welzijnsplanning een brief aan B. W. te schrijven waarin om opheldering wordt gevraagd. De Landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling Eemland heeft een nieuwsbrief uitgebracht waarin kort op de, stand van zaken wordt inge gaan. Het ligt in de bedoeling ook in de toekomst ruilverkavelings kranten uit te brengen. De nieuwsbrief en de kranten worden toegezonden aan belanghebbenden en belangstellenden in het betreffende gebied. Iemand die geen nieuwsbrief gehad heeft kan deze alsnog toegezonden krij gen door een briefkaart te zenden aan Landinrichtingscommissie Eemland, Museumlaan 2, 3581 HK Utrecht onder vermelding van: "Nieuwsbrief Eemland". Uw adres wordt alsnog opgenomen in het adresbestand zodat toekomstige publicaties automatisch toegezonden kunnen worden. Het bestuur van de VVD-afdering Soest/Soesterberg heeft een Werk groep Soesterberg ingesteld. Deze commissie zal zich speciaal bezig gaan houden met de specifieke problemen, die er momenteel leven in Soesterberg. Tevens zal getracht worden meer ac tieve VVD-leden, afkomstig uit Soes terberg, bij het VVD-beleid te betrek ken. De werkgroep staat onder voorzitter schap van Rob van der Gaast. Andere commissieleden, die door het bestuur zijn benaderd om zitting te nemen in deze Werkgroep zijn: Günther Plomp (VVD lijsttrekker), Bert Krijger (frac tie-voorzitter), Willem Blauw (VVD raadslid, woonachtig in Soesterberg) en Frans Franse (bestuurslid van de VVD-afdeling Soest/Soesterberg, woonachtig te Soc.-.lcl i., Eén van de activiteiten van deze werk groep is de organisatie van een bijeen komst in Soesterberg op 19 december a.s. met Mevrouw Neelie Smit-Kroes, Minister van Verkeer en Waterstaat. In het bijzonder zullen aan mevrouw Smit vragen worden gesteld over de Soester Soesterbergseproblematiek rond de Rijkswegen in Soest. Mochten verenigingen, organisaties en/of privé personen specifieke vraqgen hebben voor mevrouw Smit, dan verzoekt het bestuur van de VVD afdeling Soest/Soesterberg hen die vragen vroegtijdig schriftelijk in te dienen bij het secretariaat van het be stuur, Mevrouw Ribbing Kleverwal, Smitsweg 327, 3765 CJ Soest; zo kan er mogelijk sprake zijn van een zinvolle beantwoording van de vragen. verzekeringen - hypotheken - financieringen klarinet 14 - 3766 gt soest - tel. 02155-1 8049 Annemarie, Wilma en Alex-Jan Van Klooster in Soest moeten de ouderlijke woning aan de Molenstraat 119 verla ten. Dat moet gebeuren binnen twee weken na betekening van het vonnis van de president van de Utrechtse rechtbank, mr.P.van de Vijver, die dit vorige week bepaalde. Hij deed uitspraak in het kort geding dat de woningbouwvereniging St. Joseph, als eigenaresse van de Molen straatwoningen tegen het drietal had aangespannen. Het huis moet op korte termijn leeg in verband met de renova tie van het Molenstraatcomplex. Omdat de gemeente de kinderen geen woonvergunning wilde geven, restte het bestuur van St. Joseph niets anders dan een kort geding om hen uit huis te krijgen, ofschoon het bestuur er geen bezwaar tegen zou hebben als op het adres waren blijven wonen. Ze waren alleen achtergebleven na het overlijden van hun vader en het plotse linge vertrek naar elders van hun moeder, op wier naam de woonvergun ning stond. Sinds haar vertrek, woon den de drie kinderen er zonder ver gunning. De gemeente wilde hun die niet geven omdat ze vindt dat er urgen ter gevallen zijn die in aanmerking komen voor een eengezinshuis. De verslagenheid bij de kinderen is groot. Ze hebben een zware tijd achter de rug, waarin ze niet wisten waar ze aan toe waren. Nu weten ze dat in ieder geval wel, al wachten ze nog op de beschikking van de rechter, waarin ook de motivatie van zijn besluit staat uitgelegd. Volgens hun advocaat zijn er dan nog mogelijkheden open voor het aantekenen van een hoger beroep. Maar omdat een appèl zeer waarschijn lijk geen verandering in de nu (defini tieve) situatie zou brengen, wordt daar toch wel vanaf gezien, en heb ben ze zich neergelegd bij het vonnis. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE hülsta laanstraat 22 £-* Mollerusstraat 7 3743 BW Baarn tel. 02154-12797 Uw lichaam verdient een gezonde nachtrust In een goed bed, niet te hard en niet te zacht Precies daar ondersteunend waar uw lichaam dat vraagt Komt u eens 'proefslapen' op zo'n ideaal bed. Wij adviseren u deskundig en desnoods fluisterend! k.deboer&zoon bv adviseurs voor interieur en binnenhuisarchitektuur svm Het was vorige week feest aan de Fokkerstraat in Soesterberg, waar de heer en mevrouw Mol-Nieuwenhuis hun zestigjarig huwelijksfeest vierden. Het diamanten bruidspaar werd in de ochtenduren al gefeliciteerd door mevrouw Scholten, die hen na- mehs de burgemeester en wethouders een bloemstuk aanbood. In de brieven bus lag een gelukstelegram van ko ningin Beatrix, en de burgemeester van Scherpenzeel waar het echtpaar ook een tijd heeft gewoond, had een persoonlijke brief gestuurd, waarin hij het echtpaar Mol gelukwenste, 's Avonds was er een receptie in het gebouw De Hoeksteen, waar familie leden en kennissen het echtpaar in het middelpunt en de bloemetjes zetten. Het begon allemaal in 1921, toen de heer L. Th. Mol op de melkwagen van de boerderij van zijn ouders in het Drentse Vledder naar de fabriek reed. Drie jaar later trouwde hij met het meisje, dat toen nog de naam Nie- wenhuis droeg. Tot 1933 woonden zij in hun geboorteplaats Vledder. Daarna verhuisde het echtpaar Mol naar Soes terberg. Hier kreeg de heer Mol (80) een aanstelling op de administratie bij de Koninklijke Luchtmacht op het Kamp van Zeist, waar hij tot 1968 bleef werken. Een certificaat voor 35 jaar trouwe dienst en een gouden speld vielen hem ten deel, toen hij in dat jaar met pensioen ging. Hobby's heeft hij nog in overvloed. Hij helpt in de huishouding, heeft zijn tuin, zijn kippen en vissen. Hij vindt het fijn om te wandelen, en mag graag hier of daar een praatje aangaan. Ook is hij erg geïnteresseerd in de politiek. Bij mevrouw Mol (79) stond hard wer ken altijd hoog in het vaandel geschre ven, en er was met tien kinderen ge- Het echtpaar Mol-Nieuwenhuis. noeg om voor te zorgen. Nog negen kinderen zijn in leven. Het echtpaar heeft ook 23 kleinkinderen en 5 achterklein kinderen. Voordat zij naar de Fokkerstraat kwa men, woonden zij aan de Generaal Winkelmanstraat in Soesterberg. De politie werd in het weekeinde tele fonisch gewaarschuwd, omdat zich in een dansschool aan de Weegbreestraat en vechtpartij afspeelde. De politie trof op de plaats een groep jongelui aan, die zich eerder op de avond bij de school hadden gemeld maar door de eigenaar de toegang waren geweigerd. Door onbekende oorzaak slaagden de jongelui er later op de avond alsnog in het pand binnen te dringen. Door de eigenaar gemaand de zaak te verlaten begonnen de jongelui erop los te slaan, waarbij de eigenaar een gebroken neus opliep. Een medewerker die hem kwam as sisteren moest dit bekopen met een gebroken kaak. Nadat de jongelui bui ten de deur waren gezet richtten zij vernielingen aan in het groen rondom het gebouw. De politie arriveerde toen er sprake was van een chaos, waarin ook een meisje - dat met de vecht partij niets te maken had - onwel werd. De politie hield daarop vijf knapen aan, waarvan er vier na onderzoek werd heengezonden. Een hunner, een 21-jarige Soester, werd echter in ver zekerde bewaring gesteld. Zondag avond werd een tweede verdachte, een 17-jarige jongeman uit Soest, even eens gearresteerd. Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 hih F.ETCtn Tussen 18.00 en 20.00 uur Woensdag 19 september Tomatensoep - gehaktbal Andijvie - qekookte aardappelen Donderdag 20 september Kerrieschnitzel - doperwtjes gek., of geb. aardappelen sinaasappeltje Vrijdag 21 september Kerriesoep - gebakken mosselen risotto rijst - komkommersla Maandag 24 september Fricandeau met roomsaus sperziebonen gekookte of gebakken aardappelen Dinsdag 25 september Haaskarbonade - tuinboontjes Gekookte of gebakken aardappelen Yoghurt met ananas Woensdag 26 september Tomaten-groentesoep Gebakken lever met spek en ui Appelmoes gekookte of gebakken aardappelen Een overstelpende hoeveelheid verlof- aanvragen dreigt verschillende Soes ter bedrijven min of meer te ont regelen. Wat begonnen is als een publi citeitsstunt van Boekhandel Van de Ven lijkt nu uit te lopen op een volks feest. Vorige week suggereerde de heer Wessels van Boekhandel Van de Ven via een gefingeerd interview dat de door hem georganiseerde verhuizings opruiming zo'n bijval kreeg dat vele inwoners van Soest op donderdag 20 en vrijdag 21 september a.s. een snip perdag gingen opnemen. De reden die hij daarvoor aanvoerde was dat het bij Van de Ven een echte ouderwetse opruiming zouworden waarbij de boe ken over de toonbank zullen gaan voor de halve prijs en minder. Oudere lezers herinneren zich ongetwijfeld de rijen wachtenden als er vroeger ergens zo'n opruiming werd gehouden. Er waren dan altijd wel doorzetters die het pres teerden om zich de avond van te voren met slaapzak en al voor de winkeldeur te nestelen om zodoende zeker te zijn van de eerste keus. De Soester werkgevers vatten de zaak sportief op. Zij hebben beloofd alle aangevraagde verlofda gen toe te staan. We hebben vernomen dat voor enkele kleinere bedrijven het weekend vandaag al begint. Personeel en direktie besloten gezamenlijk op te trekken naar Van de Ven's Boekhan del. De rest van het lange weekeinde trekken zij zich terug om de aange schafte boeken op hun gemak te gaan lezen. Sommige klanten hebben al ge probeerd om boeken van hun gading te reserveren maar daar kan niet aan begonnen worden. Kom dus zelf kijken, het wordt vast erg druk. De heer Wessels overweegt om dranghek ken te plaatsen, en denk er om: alleen de Boekhandel in Hartje Zuid ruimt op. (Adv.). Op maandag 24 september a.s. zal het Tweede Kamerlid van de VVD, Erica Terpstra, voor de tweede maal in Soest een spreekbeurt houden. Op maandagavond 24 september a.s. zal zij in Restaurant "De Soester Duinen" in het bijzonder spreken over het Oude renbeleid. Natuurlijk zal op deze bij eenkomst, georganiseerd door de Vrouwen in de VVD afdeling Soest/ Soesterberg in samenwerking met de VVD Ondercentrale Eemland, ook ge sproken worden over de actuele poli tiek. De avond is openbaar en begint om 20.00 uur. Eerder dit jaar was Mevrouw Terpstra ook al in Soest; op 20 januari jl. sprak zij over de Alternatieve geneeswijzen. Op deze bijeenkomst waren er veel vragen over het ouderenbeleid. In een spontane re actie op de vele vragen over dit be langrijke onderwerp, bood zij enthou siast aan om snel weer naar Soest te rug te komen. Deze toezegging gaat zij dus op 24 september a.s. nakomen. Mensen met vervoersproblemen, kun nen kontakt opnemen met mevrouw Spijk. (02155-20319). Nu ook prints vanaf 69 C©llt1 rMÖRGEN UW FOTO'S KLAAR. I WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT (85) 1

Soester Courant | 1984 | | pagina 3