evenement araasaiMi) aulo smeeing tersbv Bij ons op Soest Wonderen en pas in januari '85 betalen Wilt u 'n hoogfijne occasion voor 'n messcherpe prijs? Kom even kijken bij Smeeing naam Winnaars wedstrijd Spijkerslaan bij Gielen efewoontips! Rectificatie Tijdelijk rentevrije financiering tot jan. '85 Max, f 10.000 aanbetaling 30% OCCASIONS PAGINA 6 SOESTER COURANT PAGINA 7 Socsterberg Vliegtuiglaan 16 Sfeervolle semi-bungalow met garage, berging, pergola en aangelegde tuin (bouwjaar 1976). De bungalow heeft een uitstekende staat van onderhoud, is grotendeels voorzien van natuurstenen vloeren en is geheel uitgevoerd met hardhouten ramen en ko zijnen. Indeling: grote woon-/eetkamer, fraaie open haard, aluminium schuifpui naar zonneterras, studeer/werkkamer, luxe, houten keuken compleet met apparatuur' royale slaapkamer, badkamer met ligbad! toilet en ruime hal. Verdieping: 2 slaapkamers en berqzolder f ot;o nnn J Openmgstijden^dagelijks van 8.15-18 00 uur, vrijdagavond 19.00-21.00 Het Huisvrouwenorkest trok veel bekijks. Foto: Goos van der Wilt Burgemeester Scholten keek bij dé vtrbrafoon een beetje de kunst af. Koningsweg 14 -Soest -Tel02l5S 13227 "RESTAURANT BURG. GROTHE5TRAAT16 SOEST. 02155-17249 Jeugdige bewondering draaiorgel. Winnaars 'Planten - wedstrijd' Boutique des Fleurs 1. Daniëlle van Schaik 2. P. Dekker 3. Mevrouw Beerdsen gfipT?' Winnaars Penalty- schieten Nic. van Dam Sport 1. Peter Jansen, Amsterdam (40 pt. 2. Jeroen Juenter, Soest 40 pt. i (Peter Jansen won na extra fi naleronde). 3. Ronald van Dalen, Soest (35 pt.l De winnaars ontvingen sport- waardebonnen ter waarde van resp. ƒ75,-, ƒ50,-en ƒ25,-. Er waren in totaal 215 deel nemers. Foto: Goos van der Wilt Foto: Goos van der Wilt "RESTAURANT wtnke"kringSzijn" wecistri*d SPtiferslaan tijdens de Open Dag van de 1. Groep tot 10,jaar: Steven Steen 12,3 sec. 2. Groep tot 13 jaar: Jan Willem Bosman* 3,5 sec. 3. HerenTeus Verwoerd 6 sec. 4. Dames:Marian van Wijngaarden (16,4 sec, i. Alle prijswinnaars ontvingen een cadeaubon ter waarde van 25 gulden. teerde ik het om zo'n zeventig/tachtig jonge mensen bij elkaar te houden. Maar ik hield lange pauzes, dan kon den ze elkaar buiten even een kusje geven. Politiek ben ik altijd zeer geïnteres seerd geweest. Ik heb hier al die burge meesters gekend: Deketh, de Visser, Des Tombes, Bentinck, Corver en nu Scholten. Soest was een schitterend dorp vroeger met heel veel vakantiegangers. In die lanen in Soest-Zuid daar stonden pen sions en hotels. Maar ze hebben alles afgebroken wat er af te breken viel. Soestduinen was een heel eigen va kantiedorp, het Openluchttheater druk bezocht. Maar ze hebben het de pen sionhouders, hoteliers en camping- bezitters onmogelijk gemaakt. Daar om voel ik veel voor het recreatieplan van mijn vriend Strietman. Ik was lid van de Anti-Revolutionaire Partij en heb er nog voor gezorgd dat destijds Jaap v.d. Arend gekozen werd. Al die ouwe wijfjes maakte ik lid van de A.R.P. en reed ze naar St. Jozef. Zo wonnen wij met 150 tegen 60 stemmen. Anders had de groep-Fenne- rna gewonnen. Soest is als gemeente helemaal niks. Ze hebben Soest naar de klote gehol pen. A.P. Hilhorst heb ik goed gekend. Die had veel te vertellen. En voor Klaas de Haan had ik ook veel respect al was hij niet van mijn partij. Zie je daar die vier bandjes liggen bij die bandrecorder? Die staan vol met verhalen over Soest. Ik ga een boek schrijven. Op de kaft komt te staan "Zo reist en trekt het mensdom voort de ganse levensweg, in ideaal en tegenspoed, in voorspoed en met pech." En op de achterkant: "Maar aan het eindpunt de vraag: wat joeg gij achterna? Die naar de hemel reizen wil. moet over Golgotha." JAN VISSER De anti-revolutionair: "Ik was zes jaar toen ik op Soest kwam wonen: Eiken laan 6a. Mijn ouders kwamen uit Baarn. Mijn vader had een wasserij en begon hier een brandstoffenhanden "Johan Tak, voorheen Kleman Berghuis". Dat spreek ik altijd plechtig uit, zo mooi vind ik het. Ik was stinkend verwend. Op de la gere school aan de Prins Bernhardlaan werd ik in de vierde klas van school geschopt. Ik was een donderstraal. En nog. Mijn haren verlies ik niet, maar mijn streken ook niet. Mijn vrouw zegt wel eens: het kind in jou sterft nooit. We verhuisden naar de Soesterbergse- straat 97, achter "Bosrust", waar de voetbalterreinen van Soest lagen. Toen ging ik naar de school op Hees: de Insingerschool. Pas geleden bestond de school zoveel jaar en vroegen ze mij een speech te houden van twintig minuten (zie foto) over vroeger. We hadden toen hoofdmeester Frede- riks. Die stond daar vóór de school met zo'n horlogeketting op zijn buik. Een imposante verschijning, ik zie dat nog voor me. Daar moesten ze nou eens een monument van maken. Die hele toespraak van precies twintig minuten deed ik helemaal uit mijn hoofd. Vlak voor tijd bedacht ik wat ik moest zeggen. En toen heb ik twee wonderen tegenover elkaar gezet. Twee wonderen die in deze dorpsge meenschap zijn geschied. Kijk, die Insingerschool is geschonken door de familie Insinger. Dat was een rijke, wat vrijzinnige familie en toch werd het, dankzij wethouder Endendijk, een "School met den Bijbel". Dat was het eerste wonder. Toen heb ik verteld van Bartje Kuiper, de schoonmaakster. Als ik moest na blijven, zei ik tegen haar: Bartje, zet mijn fiets even tegen de hee. Als de Ciske de Rat, Danny de Munck of gewoon Allert Faas?. BURG. GROTHBSTRAAT16 SOEST. 02155-17249 Winnaars 'Was ophangen' bij Wasserette De Bree 1. Mevrouw Schiffe'ff (2 minuten 15 seconden), 2. Mevrouw Vorderhake (2 mi nuten 29 seconden 3. Mevrouw Kaarsgaren (2 mi nuten 30 seconden Zij ontvingen een prijs van resp. 150, 75 en 25 gulden. De gezamenlijke winnaars van het Amateur-muziekfestival en de Play- backwedstrijd op de foto. Naar aanleiding van het interview dat Jan Visser in de serie "Bij ons op Soest" vorige week met Joop Tak maakte, reageerde deze week mevrouw B. Dorresteijn, Smitsweg 353.Zij is onaangenaam getroffen door een paar zinsneden jinr het interview, met name die waarin haar grootvader ter sprake wordt gebracht als "Jantje Wistniet". In het interview wordt ge sproken over 25 kinderen die allemaal analfabeet waren. Mevrouw Dorre steijn ontkent dit ten stelligste: "In de eerste plaats waren er geen 25 maar 22 kinderen, en onder hen was er slechts éen die de kunst van het lezen en schrijven niet meester was. Dat zijn vrouw een schuchter mensje was, zoals geschreven staat, klopt evenmin: het was een heel gewoon vrolijk iemand. En tenslotte is het ook niet waar dat Joop Tak met drie dochters een taart kwam brengen. Het was er maar éen, zoals op de film nog te zien is meester dan het lokaal verliet, klom ik uit het raam en fietste naar huis,. Die Bartje had een mongools kindje. Ze fietsten beide vaak door Soest en de grootste angst van Bartje was: als ik ik nu eerder dood ga dan mijn doch ter wat moet er dan van haar terecht komen. "Dat komt best goed", zei ik dan. Op een dag werd het meisje dood gereden en ik zei: Bartje, God heeft er voor gezorgd dat zij eerder bij hem is dan jij. Dat was het tweede wonder. Pauzes Ik heb veel gescharreld en verliefd ge weest. Meer dan bar. Toen ik 28 jaar was, trouwde ik. Mijn vrouw was achttien. Ik heb vijf dochters, één zoon en elf klein kinderen. Ik ben een gelukkig mens. In die lauwe tijd was ik voorzitter van de Jong Gereformeerden en pres- Foto: Goos van der

Soester Courant | 1984 | | pagina 8