Natuur MUcimo" 2 RKOOPSTER uitzendburo Druk weekeinde voor King's Road Riders SILVER STAR VIDEO Film van de week Tootsie Wielervereniging Tempo-Lundbeck overtreft zichzelf Kinderrestaurant succes! Biologieonderwijs op de basisschool door het I.V.N. Eemland waar kleren kiezen kinderwerk is. \/IA INTERIM ZENDBUREAU ragen met spoed RPLEEGKUNDIGEN RPLEEGKUNDIGEN ENVERZORGENDEN n VERPLEEGHULPEN en KEUKENHULPEN 'ers hydroliek ylo uitzendburo: WOENSDAG 26 "SÈFrÊMBËRTÖRZ SOESTER COURANT PAGINA 15 Laatste race King's Road Riders FIETSCROSS WIELRENNEN Tempo activitei ten voor wielren- enthousiaste- lingen L STRAK EN STRALEND G. Kareisen - Bandenservice RVU-Radio opent nieuwe seizoen in De Borg Vredesmanifes- tatie in Baarn Kinderkleding van 0 tot 15 jaar Kerkstraat 7 - Soest - Tel. 02155-16286 uitbreiding van ons verkoopteam zoeken wij een in de mode-branche vereist. Dt 35 jaar. tg Soesterbergsestraat 51 1 Soest Telefoon 12400 a 18.30 uur telefoon 20568 kom langs Julianaplein 12 tel. 02155-22420 een onderwijskundige, Part-time, diebegeleiding van een scholiere akket - talen, economie en aard- tijd, in overleg, ca. 20 uur per g in Soest 3 tot f 500,- per maand riftelijke reacties, welke uiterst urden behandeld en beantwoord i0 bur. s.Crt. )it» ni eiJjjJaeiq 'i Tt'fj-/ Uitzendburo zoekt per zo spoedig zo- een relatie in Soest een "RIEEL V.C. diploma ér informatie over bovenstaande neem dan even kontakt op met: i, J ulianalaan 1 a, 030 - 783738 Hij is Tootsie.Zij is Dustin Hoffman 'VN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. De fietscrossers van de King's Road Riders hebben een druk weekend ach ter de rug. Zaterdag was er het club kampioenschap, en zondag waren de crossers weer aanwezig in Leusden voor de K.N.W.U.-wedstrijd. Ze hadden veel geluk met het weer de buien barstten pas los toen alle manches en finales gereden waren. Uitslagen In de openklasse werd Sancho Kers 8e. Bij de junioren werd Robin v.d. Wol- Ie 3e, Örjan Kers 2, Gabi Walet le, Menks v.d. Broek 3e, Pieter Jak 3e, Fred v.d. Bunt 2e, Peter v.d. Broek le, ieder in zijn eigen leeftijdsklasse. Prestatie Tijdens de Grand Prix voor fietscros- Finalisten op een rijtje bij de King's Road Riders. Foto: Goos van der Wilt sers in het Brabantse Odiliapeel is de enige expert van de King's Road Ri ders, Gregoor Landman, in de finale wedstrijd als zevende geëindigd. Dat was een goede prestatie van de jonge crosser in dit internationale toer nooi met deelnemers uit Engeland, Frankrijk, België, Duitsland, Dene marken en Nederland. Zaterdag j.1. werd op de fietscross- baan van de Kings Road Riders de negende en laatste race verreden voor het clubkampioenschap 1984. In totaal moesten de rijders en de rijdsters zes keer deelgenomen hebben om voor het kampioenschap in aamerking te ko men. De weersomstandigheden waren ideaal, waardoor veel ouders naar de baan waren gekomen om hun kinderen enthousiast aan te moedigen. De uitslagen zijn: Junioren 6 jaar: 1. Robin de Wolk, 2. Jelle Sonneveld 3. Rutger van de Pijl. Powder Pufs 7 jaar: 1. Monique van Leek. 2. Matthias Noorlander Junioren 8 jaar: 1. Emile de Groot, 2. Jeffrey Walet. 3. Marcel Merts. Expert 8 jaar: 1. Gregoor Landman. Powder Puf 9 jaar 1. Jessica van de Wolk. Junioren 9 jaar: 2. Raymond Lemel. Junioren 10 jaar: 1. Jan Kers, 2. Sander Meester, 3. Pat- rick Stalenhoef, 4. Jasper Jansen. Powder Puf li jaar: 1. Daniëlla van Leek. 2. Jolanda van Opijnen. Junioren 11 jaar: 1. Gabi Walet, 2. Sancho Kers. 3 Robbie Vredenbregt. Junioren 12 jaar: 1. Herman van Hengstum. Powder Puf 13 jaar 1. Esther van de Bolt. Junioren 13 jaar: 1. Tonnie Vredenbregt, 2. Arnoud Hilhorst. Junioren 14 jaar: 1. Sander van Mil, 2. Irvin Denneman, 3. Menks van de Broek. Junioren 15 jaar: 1. Fred van de Bunt, 2. Ted Meeder. Junioren 16 jaar: 1. Peter van de Brink, 2. Pieter Jak. De wedstrijd van afgelopen zaterdag is voorlopig de laatste van dit seizoen. M.i.v. maandag 1 oktober gaan de crossers zich via de indoortraining al weer voorbereiden voor 1985. Jongelui die geïnteresseerd zijn in het crossen kunnen zich dan om 18.00 uur melden bij de Groen van Prinsterer school. DUSTIN HOFFMAN als Michael Dor- sey. Hoewel hij een gewaardeerd acteur is, zit hij zonder werk, omdat hij altijd moeilijk doet. Hij krijgt een idee. Geen rol als man, dan maar als vrouw. Als 'Dorothy Michaels* krijgt hij een rol in een tv-serie. Wanneer de serie nationale bekendheid krijgt, loopt alles uit de hand. Zijn naam wordt over heel Amerika bekend. Als hij dan ook nog verliefd wordt op een actrice uit de serie, staat hij helemaal machteloos! Naast DUSTIN HOFFMAN zien we SYDNEY POLLACK (de regisseur van deze film) als zijn agent, en JESSICA LANGE, in de rol vg,n zijn vriendin, waar zij een Oscar voor de beste bijrol voor kreeg. Verder zien we CHARLES DURNING als de vader van zijn vrien din, die verliefd op hem wordt! Nu al is deze film een klassieker. Filmkeuring: alle leeftijden. Speelduur: ongeveer 112 minuten. Nieuw bij Silver Star Video Tootsie, met Dustin Hoffman Neighbours, met Dan Akroyd en John Belushi Bite the Bullit, klasse western met James Coburn, Gene Hackman en Can- dice Bergen The Stone Killer met Charles Bronson (op VHS) The History of the world met Mei Brooks The Empire strikes back (Star Wars deel II) Wij verwachten nog dit jaar legaal Jaws III De Tien Geboden Once upon a time in the west Uil wanhoop vrouw Als hii't zijn vriendin maar kon vcilcllen PPSTIIM HOrrWAN a^^jym'taawKa>sag;wtiaa> MunxHomoa maaiMsr tehiouih -rooisr vmmm shusme -m ra- .-«S!m «oaops w»k. msm -JÖWRIKE. IHfSUSE -yïBBfHUtl Ciske de Rat Stripes Ghandi (rond de Kerst) SILVER STAR VIDEO TOP 10 1. (1) Porky's pikante pretpark 2. (2) The blue lagoon 3. (6) Schatjes 4. (3) Octopussy 5. (5) Blue thunder 6. (8) Idi Amin de slachter 7. (4) Never say never again 8. (7) The day af ter 9. An officer and a gentleman 10. Trading places Zilveren-medaille bij nationale titelwedstrijd clubs Onder luid gejuich van de vele Tempo- supporters, die afgelopen zaterdag in Dronten present waren, ging een ge oliede Soester zesmanformatie van start, op weg naar een verbluffende prestatie in dit Nederlands kampioen schap voor 122 clubs. De zes renners die na een moeilijke selectieperiode uit de bus waren geko men: de profs Theo de Rooy (uit de ploeg van Peter Post), Jos Schipper en John Broers aangevuld met de ama teurs Harrie de Boer, baancrack Ron Groen en last but not least Stef Smit. Voor de vereniging Tempo was het de laatste maanden keihard regelen en werken. Voorbereiding is bij een wed strijd als deze het allerbelangrijkste. Op initiatief van mecaniciën en ex- renner Arie Bakker werd door een achttal Soester horecabedrijven super- lichte tijdritwielen beschikbaar gesteld. Verder werden de renners voorzien van gesloten aërodynamische helmen en uiteraard "de snelle pak ken" van sponsor Lundbeck. Na vele weken van intensief trainen, kwamen de renners op de morgen van de wedstrijd bijeen ten huize van soig- neur Broers (vader van prof John) en werd er gezamenlijk een laatste trainingsrit gemaakt om de tactiek door te nemen. Perfect gerodeerd kwam de ploeg daardoor aan de start om in een ploegentijdrit over ruim 60 km. alles "uit de kast" te rijden. De tussentijden waren bijzonder snel, de snelste van alle ploegen tot dan. (Er waren reeds 100 verenigingen over de streep gekomen). Tijdens de laatste 20 km. was de spanning te snijden in de volgwagen. Ron Groen en Stef Smit Foto: Goos van der Wilt Door de vele activiteiten van Ren-en Toervereniging Tempo-Soest komen er in Soest en omstreken veel reakties los. Vaak werd er gevraagd naar telefoon nummers waar men terecht kan met vragen, etc. Welnu, onderstaande men sen zullen wielrenliefhebbers graag te woord staan en verder willen helpen. Jongens en meisjes van 8 tot 14 jaar die in de voetsporen van Theo de Rooy en Jos Schipper zouden willen treden bel eens met eerste klas jeugdleider trainer de heer M. Krijger, tel. 030- 790423, Bilthoven. hadden zich volledig leeggereden en haakten af om het ritme van het team niet te ontregelen. Konden de overge bleven vier op de dijk langs het Ketel- diep de bulderende wind de baas? Het bleef fantastisch draaien in de Soester ploeg en in Dronten persten de mannen er nog een machtige spurt uit. Een supertijd stond er op de chronome ters; 1.19.28. Slechts éen formatie, die van Westland/Naaldwijk slaagde erin die tijd te kloppen en werd daarmee kampioen van Nederland. Links en rechts wat spijt in de Soester gelederen want men was er deze keer wel héél dicht bij; de beste prestatie van de Tempo-mannen ooit in dit gebeuren. Aan de andere kant was dat snel ver geten en werd het clubhuis omgetoverd tot feesttent. Een machtige avond volg de, waarin de renners nadrukkelijk voor het voetlicht gehaald werden en een enveloppe met inhoud ontvingen uit handen van de gelukkige voorzitter Broekhuizen. Een mooi einde van een ongelofelijke dag.... Tempo-Soest heeft wederom bewezen tot de absolute wie lertop van Nederland te behoren. Bestuursleden en het A-team van Tempo op de foto na de succesvolle verrichtingen in Dronten. Diefstallen uit auto's Een onbekende dader heeft in het week einde een radiocassetterecorder ge stolen uit een auto aan de Willem Speel manhof. Hij sloeg daartoe een ruit in. Hij nam behalve het apparaat ook de tunnelbak en de complete hoedenplank met twee luidsprekers weg, alsmede een versterker en tien cassettebandjes. De schade bedraagt ca. 2000 gülden. Ook uit een auto die aan de Veenbes straat geparkeerd stond verdween een autoradio. Ook hier werd eerst een portierraampje vernield. Dit seizoen is de kinderboerderij ge start met een nieuwe aktiviteit op de vrijdagmiddag, namelijk het kinder restaurant. De bedoeling van deze aktiviteit is dat zo'n tien kleine kinderen tussen de 8 en 12 jaar uit school op de boerderij komen koken en dat deze maaltijd om 18.00 uur opgediend wordt aan kinderen, hun ouders en andere be langstellenden. Het kinderrestaurant heeft inmiddels drie keer plaats gevonden en er kan nu al gezegd worden dat het een groot succes is. Het aantal eters is opgelopen van 28 mensen de eerste keer tot 45 mensen de derde keer. Aan mooi gedekte tafels en in gezellige sfeer worden de maaltijden door klein en groot verorberd. Het eten is ook van goede kwaliteit, met een lekkere soep vooraf en een overheerlijk toetje toe. De eerste twee keren werd door de kin deren spontaan een dansje respektie- velijk een toneelstukje in gestudeerd waar dé volwassenen tijdens de koffie met veel genoegen naar hebben geke ken. De derde keer heeft de vaste thea tergroep van de kinderboerderij het sprookje 'de zilveren kroon' opge voerd, wederom tot groot genoegen van kinderen en hun ouders. Het kin derrestaurant is elke vrijdag en tot 12.00 uur kan men zich opgeven voor het eten en/of koken. In het najaar van 1983 is het I.V.N.- Eemland gestart met een nieuwe oplei ding tot natuurgids. Door de cursisten werd gekozen uit diverse werkterrei nen, waarin zij tijdens hun opleiding ak- tief wilden zijn. Zo ontstonden een stu diewerkgroep Natuurpaden, Fietsrou tes, Natuurwandelen, en ook een stu diewerkgroep-Scholen. Deze laatste groep is er in geslaagd een aantal nieuwe natuurlessen voor het basison derwijs op te zetten. Als onderdeel van het eindexamen zijn de afgelopen week deze natuurop- drachten op een basisschool uitgepro beerd. Voor de klassen 4-5-6 zijn op het gebied van vogels, water, bodem, in- sekten en plantengroei opdrachtjes ge maakt die door de kinderen zelf, onder begeleiding van de leerkracht, kunnen worden uitgewerkt. Zo werd met behulp van een grondboor door de kinderen zelf het aanwezige bodemprofiel onderzocht. Bij bomen werd de hoogte en de dikte van de schors gemeten. Verder werden ver schillende terreingedeelten wat plan tengroei betreft met elkaar vergeleken. Bij een houtwalbegroeiing werd de sa menhang tussen het voorkomen van vogels, insekten en planten onder de loupe genomen. Het voordeel van deze werkwijze is dat direkt ingespeeld kan worden op de ontdekkingen die de kinderen zelf doen tijdens het uitvoeren van de opdracht. Ook is gebleken dat ervaringen door de kinderen zelf opgedaan beter ont houden worden dan het aanhoren van informatie. I De kinderen reageerden erg enthou siast op deze werkwijze. Het '"buiten" zijn tijdens de les zal hierbij zeker een rol spelen. Door de werkgroep-'Scholen' zal de op gedane ervaring nu verder worden ver werkt. Gedacht wordt daarna in pro- jectvorm dit programma bij de scholen'" aan te bieden. Informatie en nadere toelichting wordt verstrekt door Janny Nuysink. tel. 10312. Weer koffiedrinken met de boswachter in Kasteel Groeneveld Na het succes van de voorgaande ja ren wordt a.s. zondag 30 september in Kasteel Groeneveld in Baarn opnieuw gestart met het "Koffiedrinken met de boswachter". André Wiersma, bos wachter van de boswachterij "De Vuur- sche" ontvangt vanaf 10.30 uur belang stellenden die van hem alles te weten kunnen komen over wat zich aan actueels in de natuur afspeelt. De bij eenkomsten hebben een informeel ka rakter. A.s. zondag gaat het vooral om de vraag "Wat is nu eigenlijk het ver schil tussen een park en een bos?", dit vooral naar aanleiding van de werk zaamheden in het Baarnse bos en het park Groeneveld, die bij veel bezoe kers nogal wat onduidelijkheid ople veren. André Wiersma vertelt daar zondagmorgen a.s. alles over. De kosten zijn 2,50 per persoon, in clusief een kopje koffie, thee of choco lade. Wij zijn verantwoordelijk voor Strak en Stralend Autospuitwerk en niet alleen dat R Stalenhoef autoschade 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk Het adres voor algehele bandenservice Alle topmerk banden in alle maten direkt uit voorraad leverbaar. Voor Amerikaanse automobielen alle maten banden uit voorraad leverbaar Levering tegen zeer aantrekkelijke prijzen Moderne service afdeling Brede sportvelgen met bijpassende banden De modernste electronische uitlijnapparatuur Veenzoom - Soest (bij Overhees) - Tel. 02155-16747 Zaterdags geopend van 8.00 -12.30 uur Jongens vanaf 14 jaar met gevoel voor hardrijden; Tempo kan jullie verder helpen voor, wie weet, een leuke wie- lercarrière. Zoals misschien wel be kend krijgen diegenen die willen en kunnen, alle gelegenheid om ook v an het grotere werk (klassiekers) te proe ven. Ook zit Tempo nog echt te wachten op een aantal meisjes, die de groen/ wit/rode kleuren in de koers willen gaan verdedigen. Even bellen met de heer M. Dijkstra, secretaris, tel. 02155- 17340, Soest. Wielerenthousiasten met een beetje vrije tijd, en die het leuk zouden vinden mee te helpen in de organisatie van het wedstrijdgebeuren zijn bijzonder wel kom! Wat bv. te denken van het grote Kerstcross-gebeuren, de Ronde van Soest, de begeleiding van renners naar klassiekers, buitenland, etc. Bel met de heer H. Broekhuizen, voor zitter, tel. 03461-2288, Maartensdijk. Woensdag 3 oktober maakt RVU/Ra dio in dorpshuis De Borg in Soest opna men voor het programma RVU Taai revue. De Taairevue is een van de nieuwe programma's waarmee de RVU in oktober start op de zender Hil versum 5. De Taairevue is een wekelijks maga zine over de nederlandse taal, geen cursus over grammatica of literatuur, maar een luchtige kijk op alledaagse facetten van de nederlandse taal. Ie dereen heeft op school wel eens een spreekbeurt moeten houden, iedereen heeft op een vergadering wel eens het woord moeten voeren en iedereen kent de zenuwen, de knikkende knieën, de kramp in de maagstreek die daarmee gepaard kunnen gaan. Daarover gaan de eerste twee uitzendingen van de Taairevue die op 3 oktober in de theaterzaal van De Borg worden opge nomen. Belangstellenden zijn van harte welkom om onder het genot van een kopje koffie deze opnamen bij te wonen. En niet alleen op 3 oktober. Vanaf die datum maakt de RVU elke veertien dagen op woensdag opnamen voor de Taalreveu in De Borg. De zaal is open om 10.30 uur. Elke week vanaf 10 oktober kunt u naar de Taalreveu luisteren via Hilversum 1 5, op de 298 Mhz van 10.00 -10.30 uur. Op veel plaatsen in Nederland zijn er gedurende de Vredesweek van 23 tot 30 september weer manifestaties van velerlei aard. In Baarn zal een mani festatie plaats vinden in de Pekingtuin op zaterdag 29 september van 1.30 tot 4.30 uur. Het is de bedoeling van de vredes groep Baarn om aan iedereen de gele genheid te bieden zich te informeren en contacten te leggen. Er zijn kramen van Amnesty, de B.W.D. (Beweging- wijgering-defensiebelastingvan de vredesgroep Baarn zelf, van Vrouwen voor Vrede, van de werkgroep buiten landse werknemers en ook een kraam van een vredesgroep uit Duitsland. Bovendien is er op deze middag een ge varieerd programma van dans, mu ziek en gesproken woord en ook aan de kinderen is gedacht. Ze kunnen zich bijv. laten grimeren. Het programma start met het trio K.B.K. Koosje-Bart-Karelmet lied en gitaar. Verder dansen de dansgroep Opanka uit Baarn en de dansgroep van de Turkse culturele vereniging uit Hil versum. Als spreker treedt op ds. Krijger uit Den Bosch (oud-Baarnaar). De dichter-zanger Ad Boojen treedt op met zijn liedjes en een vredesgroep uit Duitsland voert een pantomime- spel op. Aan zanggroepen ontbreekt het ook niet; het Utrechtse straatkoor "Gebro ken wit" zal zingen en een zanggroep van "Vrouwen voor Vrede" uit Soest. Naast al deze aktiviteiten laten de Baarnse beeldende kunstenaars zich niet onbetoond; ook zij zijn er met een kraam. De Pekingtuin ligt in het cen trum van het dorp vlak bij de Brink, alwaar ruimte is om uw auto te par keren. Bij zeer slechte weersomstan digheden wordt uitgeweken naar dans school Koorn (v.h. gebouw van Chr. Be langen in de Leestraat. Bromfietsdiefjes aangehouden De politie kreeg vorige week een tele fonische melding vanuit een café aan de Stadhouderslaan, dat men daar twee jongelui met een bromfiets had zien wegrijden waarvan men wist dat hij niet hun eigendom was. Omdat be kend was dat de knapen uit Amersfoort gekomen waren vatte de politie post bij de Korte Brinkweg. Toen de knapen daar even later kwamen aanrijden gooiden ze de bromfiets neer en namen de benen. Na enig speurwerk trof de politie hen in tuinen in de omgeving aan. De jongelui, een 16-jarige Amers- foorter en een 15-jarige Tilburger, wer den na het opmaken van het proces verbaal heengezonden. Een kompleet nieuwe kollektie kindermode hangt weer klaar bij Mikimo. Wij zijn er in geslaagd deze tot een lust voor het oog te maken Verkiezingen op het Baarnsch Lyceum Maandag j.1. is de elke jaar terugke rende verkiezingsstrijd op het Baarnsch Lyceum die gepaard gaat met veel propagandastuntjes, weer be gonnen. Het gaat hier om het kiezen van nieuwe seniores. Deze seniores vormen het leeriingenbestuur. Er zijn zeven functies, waarvan er voor drie behalve kandidaten ook tegen-kandi daten zijn; dit zijn de functies van Sportsenior, sekretaresse en Algemeen Adjunct. Hieraan doen ook twee leer lingen uit Soest mee, namelijk Mireille Bunders voor de functie van sekreta resse en Monique Osseweijer voor de functie van algemeen adjunct. De seniores moeten evenementen or ganiseren zoals de Diësviering en de Artistieke Interly ceale De Diësviering houdt eén groot feest en twee dagen lang sportwedstrijden in. De Artistieke Interlyceale is een wedstrijd tussen de vijf oudste lycea in Nederland op artistiek gebied. De Seniores kunnen ook eigen ideeën aandragen: zo is er door vroegere Se niores al eens gezorgd voor een film enquête, een filmdag en een feest in de stijl van de jaren twintig. De ge beurtenissen worden afgesloten met een vandaag plaatsvindende propaganda- middag en natuurlijk het spannendste, de verkiezingen op donderdag. Een grandioos kindermode gebeuren, helemaal van deze tijd, met alle nieuwe mode-tendenzen

Soester Courant | 1984 | | pagina 16