Redstars basketball in Beukendal Clubkampioenen "de Toss" bekend SPORT SPORT BASKETBAL ATLETIEK A.V.Pijnenburg- atleten deden van zich spreken. ATLETIEK TENNIS SEC geeft onnodig een punt weg aan 's Graveland 2-2 ZONDAGVOETBAL KLAVERJASSEN Autocrossteam CTS speelt mee in Nederlandse jeugdfilm Schaakseizoen '84/'85 gestart SCHAKEN BRIDGE ONI - Soest HANDBAL BDC-PSV Winst voor DVS ZAALVOETBAL Winst en verlies in evenwicht bij landelijke Shotteams TAFELTENNIS VOLLEYBAL Olympia teams weer begonnen met de competitie DAMMEN Boridscompetitie Utr. Prov. Dambond WOENSDAG 26 SEPTEMBER 19R4~ SOESTER COURANT PAGINA 17 Spanning en drama waren troef het afgelopen weekend in sporthal Beuken dal. De heren 1 van de rode sterren die hun eerste thuiswedstrijd speelden in sporthal Beukendal, presteerden zeer matig en de dames 1 lieten bijna een voorsprong van 16 punten lopen. Heren 1 - Vent Axia Lakers 64-93 Een wedstrijd, die heel snel vergeten dient te worden, want wat de heren lieten zien was bijzonder slecht. De te genstander uit Rotterdam startte als underdog. De coach van Vent Axia Lakers, die dacht een sterke tegenstan der aan te treffen, zag echter een zwak en chaotisch spel leverde tegenstander in het veld. Alleen Bert Hilhorst en Rinus Valk waren de spelers die hun hoofd bij het spel konden houden en ook jeugdspeler Paul Romer toonde initiatief en inzet. De eerste helft werd afgesloten met een stand van 29-37 in het nadeel van Red Stars. Op dat moment waren de kansen nog niet verkeken, maar het: uitvallen van Marcel Hilhorst met een oogblessure was een te zware klap voor het team. In de tweede helft kon den de heren nog tegenstand bieden tot de achtste minuut, daarna zakte alles als een pudding in elkaar. Geleidelijk aan groeide de voorsprong van de te genstander. Eindstand: 64-93. Dames 1 - Stoepie Shooters 144-43 Dames 1 startend zonder jeugdinterna- tional Sandra Embricqs, die niet aan wezig kon zijn, kon de eerste helft af sluiten met een stand van 20-11. De dames startten voortvarend de twee de helft. In de 10e minuut werd een stand van 34-18 op het score-bord aan getekend. Vanaf de twaalfde mi nuut stonden de dames als genageld aan de grond, want de tegenstander uit Spakenburg konden inlopen en zelfs een voorsprong nemen in de negentien de minuut. Met een stand van 43-42 voor Stoepie Shooters in de laatste minuut zag het er donker uit voor de Red Stars dames. Met een alles of niets poging gingen de dames in de aanval. Een afstandsschot van Ilona Majoor gaf een andere wending aan de stand want nu stonden de dames weer met 1 punt voor. Met nog twintig seconden te spelen moest deze voorsprong ge- handhaaft worden, hetgeen zij konden volbrengen. De tweede overwinning in successie. Eindstand:44-43. Meisjes MA1 - BOB MA1 73-38 Dit meisjesteam gaat het misschien helemaal maken in deze competitie., Dan zal coach Hans de Rond echter zijn speelsters moeten behoeden voor hautain handelen, hetgeen een gevolg kan zijn van makkelijke overwinnin gen. Coach Hans de Rond zal het echter niet zover laten komen en zijn speel sters voor houden dat men geconcen treerd moet blijven spelen. De tegen standers uit Oud-Beijerland konden geen vuist maken tegen de meisjes junioren. BOB kon meer scoren dan in de eerste helft. Eindstand: 73-38. Jongens Junioren JA1 New Stars JA164-70 Beide teams maken hun debuut in de rayon 2e klasse. Met de gedachte dat bij de promotie-wedstrijden New Stars een te kloppen tegenstander was, gin gen de jongens het veld op. Maar New Stars bood veel tegenstand en beide verenigingen waren tegen elkaar opge wassen. In de eerste helft speelde men vanaf de zesde minuut een man tot man verdediging. Deze verdediging re sulteerde erin dat.de tegenstander niet verder kon uitlopen. Een ruststand van 35-34 werd bereikt in het voor deel van de ploeg uit Nieuwegein. b^eldW6ede gaf een wisselend In de zeventiende minuut stonden de jongens junioren van Red Stars met twee punten voor. Wat er toen ge beurde met de jongens is tot op he den nog een raadsel. Men liet de tegen stander vrij spelen. Een eindstand van 70-64 werd daardoor bereikt. Overige uitslagen: Dunckers MAl-Red Stars MA2 33-41 Quick Runners JCl-Red Stars JCl 45-30 Red Stars JA2-S.Shooters JA2 18-88 Red Stars MXl-Irene MXl 30-94 Red Stars MCl-Green Giants MCl 36-28 Red Stars JBl-Dunckers JBl 51-59 Red Stars 5-Dunckers 5 135-18 Red Stars 4-BZ '72 2 43-79 Programma 29 en 30 september 1984 Alle rayonteams spelen a.s. zaterdag 29 september in sporthal Beukendal. Om 16.00 uur spelen de jongens junio ren tegen Binnenland uit Barendrecht. Het zal een zware dobber worden voor de rode sterren om een overwin ning te behalen. Circa 17.45 uur starten de meisjes junioren tegen de lastige te genstander Grasshoppers uit Katwijk. Met veel inzet is een overwinning niet uitgesloten. De dames 1 zullen om 19.30 uur uitkomen tegen Dunckers 1 uit Hilversum. Een streekderby dus, het geen wederom een spannende wed strijd kan opleveren. Als laatste spelen de heren 1 tegen Hagenaars RB uit Schoonhoven. Daar de heren van Red Stars geen sterke start maken, zullen zij misschien in eigen huis willen re vancheren. Een Soester overwinning wordt daarom niet uitgesloten. Red Stars MCl - Green Giants MCl 36-28 Na de eerste wedstrijd tegen de Dun ckers verloren te hebben waren de Red Stars-meisjes vastbesloten de wedstrijd tegen Green Giants te win nen. Het hoogst waarschijnlijk jongste team uit de competitie begon fanatiek met een man-to-man halve veld. Daar de meesten pas enkele weken de bas- ketbalsport beoefenen, lukte het ze niet een achterstand bij rust te voorkomen. Vooral de overschakeling van aanval naar verdediging was nogal wennen, iets waarvan de tegenstanders lichte lijk profiteerden. Maar de ruststand (14-18) bood nog mogelijkheden. In de tweede helft begon het langzaam maar zeker beter te gaan en bij de stand 20-20 waren de winstpunten zichtbaar. Bij het aanvallen werd meer creativiteit getoond en de overschake ling naar verdediging verliep vlotter en beter. Daar de tegenstanders langzamer wa ren en niet erg beweeglijk, schakelden de rode Sterren over op een m.t.m.- verdediging over het hele veld. Binnen enkele minuten stonden de Soester meisjes op een 28-20 voorsprong. Deze voorsprong werd niet meer uit handen gegeven. Bij de stand 36-28 klonk het laatste fluitsignaal en de overwinning was een feit. Leuk bask'etbal, een goede inzet en een verdiende zege! Tijdens atletiekwedstrijden op de kunst- stofbaan Overvecht bij Utrecht hebben de A.V.Pijnenburg-atleten weer voor een aantal uitstekende prestaties ge zorgd. Verschillende prijzen konden de jeugdige atleten meenemen naar Soest. Dat de atletiek in Soest - mede door de toekomstige nieuwe atletiek baan - in de lift zit, blijkt wel uit het grote aantal Soester deelnemers. Bij de meisjes pupillen B waren de prestaties van Kitty Haring bij het hoog, kogel en 40 m. resp. 0.95, 3.05 m. en 8.2 sec. De meisjes pupillen B hadden als onderdelen hoog, kogel, 60 m. en 1000 m. Yvette Haring werd in de eindstand 3e met 0.95 m. 4.62 m. 10.1 sec. en 4.11.8. Silvia van Oostrum 0.90 m. 3.43 m. 10.3 sec. en 4.04.8 (2e). De jongens pupillen B hadden hoog, bal en 40 m. op het programma staan. Onno Foekens werd 3e met 1.00 m. 33 m. en 6.9 sec.; Wim Streeter 1.05 m. 2.05 m. en 7.5 sec.; Stephan van Dijk 0.95 m. 28.5 m. en 7.3 sec. en Christiaan Gijtenbeek 0.85 m. 18 m. en 7.6 sec. De jongens pupillen A moesten hoog, bal en 60 m. afwerken. Brit Gijtenbeek werd 2e met 1.20 m. 35 m. en 8.6 sec.: Remko Braspenning werd 3e met 1.25 m. 34.5 m. en 9.2 sec. en Martin Er- kal 1.15 m, 27 m. en 10.5 m. Bij de meisjes D deed Nyree Radema ker van zich spreken door op de 600 m 2e te worden in 1.48.4 en le bij het verspringen met 4.04 m. Milou Scholte deed de 60 m. horden in 13.6 sec. en stootte de kogel naar 5.44 m. Valeska Janssen 600 m. in 2.18.6 en verspringen 3.74 m. (4e) en Pythia Brouwer 600 m. in 2.12.0 en verspringen 3.14. Bij de meisjes C Angelique van Oostrum 600 m. in 1.32.3 en hoog 1.35 m.; Pre- nella Rademaker verspringen 3.95 m. en Mona Majoor verspringen 3.49 m. Bij de jongens D Mark Eichhorn 1000 m. hindernis in 4.05.6 en kogel 7.38 m.; Jack Belt ver. 3.29 m. en hoog 1.30 m. Maurits Jansens ver 3.95 m. en hoog 1.20 m.; Noco Vonk kogel 5.80 m. en speer 14.18 m.Jan Jaap van Beest 1000 m. hinder nis 3.25.1 (3e) en hoog 1.20 m. en Guido v.d. Camp speer 26 m. en hoog 1.35 m. (4e). Bij de jongens C. Arnold Vonk 100 m. horden in 21.5 sec. en 1500 m. hinder nis 4.58.8 (3e); Angelo van Leijenhorst ver. 4.60 m. en speer 35.94 m.; Ray- mond Foekens ver. 3.72 m. en speer 17.72 m.; Frankie Ruperhart 100 m. horden 22.6 sec. en 1500 m. hindernis 5.48.8; Christiaan Vonk 100 m. horden 20.1 sec. en ver 4.35 m. Erik van Rans- dorp speer 30.40 m. en ver 4.35 m. en Paul Schlebaum speer 28.42 m. en ver. 4.29 m. Henk Schaak onnavolg baar in triathlon 's-Gravendeel Afgelopen weekend werd de voorlaat ste wedstrijd gehouden om de Super Prestigecup triathlon 1984. Ditmaal over de halve triathlonafstand. Plaats van handeling was 's-Gravendeel. Bij het eerste onderdeel kwam Henk Schaak zeer goed uit de verf. De 2 km zwemmen legde hij af in de nieuwe per soonlijke recordtijd van 31 minuten en 26 seconden. Toch moest hij op dat moment nog éen tegenstander voor zich dulden. Bij het onderdeel wielrennen nam Henk al snel de leiding om deze niet meer af te staan. Voor zijn solorit over 95 km. door de vlakke polders rondom 's-Gravendeel, waarbij hij behoorlijk last had van de krachtige wind, noteer de hij toch een tijd 2 uur 47 minuten. Zijn voorsprong was op dat moment opgelopen tot 20 minuten. Het laatste onderdeel, 22 km. hardlo pen, was nog een zaak om de voor sprong te verdedigen. Dit deed Henk zeer goed. Hij bleef zijn voorsprong houden en finishte onbedreigd in de totaaltijd van 4 uur en 52 minuten. Hij verwierf zich hiermee tevens een plaats bij de sterkste tien Nederlandse triathlonatleten Onder vaak wisselende weersomstan digheden zijn de afgelopen drie weken de clubkampioenschappen van de Toss verspeeld op de tennisbanen aan de Bosstraat. Onder leiding van de heren Preuser, Duif en de Zoete startten deze in het weekend van 1 en 2 september en zaterdag j.1. werden de finales ge speeld. De uitslagen in de verschillende groe pen waren als volgt Mixed dubbel: 1. Jan en Adri Smeeing. 2. Aart de Groot en Yvonne Jacobs. Dames dubbel: Mary Steenbakkers en Cock Jansen. 2. Helen Bokma en Ma rijke Alders. Heren dubbel: 1. Jan Smeeing en Charles Gori. 2. Robin Re- nooy en Paul Schuring. Dames B enkel: 1. Esther van Putten. 2. Mizzy Renooy. Dames A enkel: 1. Mary Steenbakkers. 2. Marga van Leek. Heren B enkel: 1. Theo Vlug. 2. Eddy de Jong. Heren A enkel: Robin Renooy. 2. Henk van 't Klooster. Aansluitend op de kampioenschappen De verzamelde ivinnaars van de clubkampioenschappen bij Toss. Foto: Goos van der Wilt. werden deze uitslagen zaterdagavond bekend gemaakt tijdens het druk be zochte slotfeest dat de tennisvereni ging de Toss hield ter afsluiting van het seizoen. De winnaars ontvingen hun bekers en werden eveneens ruim schoots in de bloemetjes gezet door de heren Duif en de Zoete. SEC heeft geheel onnodig een punt ver speeld. Met rust leidde SEC met 2-0 ondanks het niet meespelen van de zieke Jan van Rees en de in Duitsland ver blijvende militair Tim Torsing. Trai ner Bijker speelde nu met Joop Abbel als laatste man. SEC ging meteen goed van start. Bert Holwarda zag in de derde- en vierde minuut twee kogels op doelman Robin Verzijden uitstekend tot corner ver werkt. Bert Holwarda was zeer aktief. Door attent te zijn strafte hij na zes minuten een misverstand af 1-0. 's Graveland werd na een kwartier spelen wat aanvallender en veroor zaakte enige corners. Arie Postema soleerde nogal eens maar vond de 's Graveland-goalie steeds op zijn plaats in de vijf en twintigste minuut zette Robbie Embricqs op rechts voor, waarbij de bal net achter de 's Gra veland verdediging kwam, de toe stormende Hans Berkhof maakte met een snoeksprong op voortreffelijke wijze 2-0. 's Graveland speelde steeds maar op de gevaarlijke linkerzijde, maar miste te veel kansen, de afronding was slecht zodat SEC tot rust rustig kon verder spelen. Na rust meteen een voorzet op Bert Holwarda, die alleen voor de keeper over kopte. Nog geen minuut later een spetter op de paal van Robbie Embricqs. Na tien minuten spelen kwam 's Gra veland dan toch op 2-1 via Gerard de Birk uit een corner. Door dit doelpunt ging SEC veel te ge haast spelen en werd het overleg bij de spelers minder. Te vaak werd er gesoleerd en van te veraf geschoten. Na twintig minuten spelen pikte Bert Holwarda de bal op de middenlijn op en ging op het 's Graveland doel af. Zijn schot werd op het nippertje ge blokkeerd. De rust in de ploeg was zoek, Hans Berkhof scoort met een fraaie snoeksprong 2-0 voor SEC. zeker na een overtreding van Rob Groen, toen 's Graveland een penalty kreeg toegewezen. 2-2. SEC ging er weer flink tegenaan maar ondanks het veld overwicht bleef het een rom melige wedstrijd, afdstandsschoten van o.a. Ronald de Roo'y mochten niet baten. Uiteindelijk was 's Graveland erg blij en kreeg SEC ondanks alle moeilijkheden toch één punt. A.s. zondag gaat SEC naar 't Gooi in Hilversum. A.s. Zondag 't Gooi - SEC Elk jaar opnieuw komen veel Soesters te laat bij 't Gooi, omdat de wedstrij den bij 't Gooi altijd aanvangen om 14.00 uur. Dus, Soester supporters, u bent gewaarschuwd, kom een half uur vroeger. Sinds afgelopen maandag is bij de handbalvereniging BDC weer een serie maandelijkse klaverjas-avonden van start gegaan. Voor de komende 8 avon den zijn ook belangstellenden van harte welkom. De avonden worden ge houden op de derde maandag van de maand (de eerstvolgende dus op 15 ok tober) in de BDC-kantine aan de Hen- riëtte Blaekweg. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag j.1. 22 september moest CTS haar 5e competitie cross rijden. Deze wedstrijd is afgelast. Door de vele regen die gevallen was, was de baan één grote watermassa geworden. Deze wedstrijd zal op een nader te bepalen datum verreden worden. Wat wel vast staat is dat Autocross team CTS mee doet aan een Neder landse jeugdserie. Het bestuur van CTS is al geruime tijd in overleg met de filmmakers, en nu is er dan definitief bericht gekomen. De film wordt gemaakt op de Vlasakkers in Soester- berg. Er treden 8 rijders in de film op. Enke le namen zijn: Thomas Schuurman uit Abcoude, Nico Hogenberg uit Hil versum, Ton Plekkenpoel uit Soester- berg Fred Hesterman uit Soest en Kees v.d. Weiden. De film die 7-delig is, wordt zaterdag 29 september opgenomen op de Vlas akkers. Iedereen die bij de opnamen aanwezig wil zijn is van harte welkom, men moet dan wel om 29 september 8.30 uur 's morgens bij de ingang van de Prins Bernhardkazerne bij het Die renpark Amersfoort zijn. Op vrijdag 21 september hield de Soes ter Schaakclub de 62e jaarvergadering en opende daarmee de nieuwe sei zoen. Niet minder dan zes teams zal de club naar de regionale competitie afvaardigen: twee senioren-tientallen (15-18 jaar) worden samengesteld, daarnaast twee B-teams (12-15 jaar) en een C-team. De jaarvergadering was druk bezocht, mede door de noodzaak een nieuw be stuur te kiezen. K. J. Vegter neemt na één jaar het roer weer over van Henk Gerth, die door tijdgebrek moest afha ken. Ben van Vlierden volgt Ron Hen- ze op als extern wedstrijdleider. Laatst genoemde zal binnenkort verhuizen naar Apeldoorn. E. Balvers, J. van Bakel en A. Zwiers kompleteren het bestuur. i_>e eerste uaau van de nieuwe voorzit ter bestond uit het uitreiken van de kampioensbeker aan René Molenaar die deze trofee overnam van Chiel Ven- nik. Verder memoreerde de voorzit ter dat het ledental weer enige zorgen baart en dat het jeugdwerk binnen de club optimale aandacht zal krijgen. Helaas is dat het afgelopen jaar enigs zins in het slop geraakt. De samen werking met de De Savornin Lohman- school zal worden voortgezet, daar de ze zeer goede vruchten afwerpt. De samenwerking maakt o.a. het grote aantal jeugdvijftallen mogelijk. De eerste seizoenaktiviteiten zullen be staan uit het snelschaaktoernooi op 28 september, gevolgd door de jaar lijkse massakamp tegen Baarn op 5 oktober. Nieuwe leden zijn van harte welkom. De Soester schaakclub speelt elke vrij dagavond 20.00 uur in het Credogebouw achter de Julianakerk. Poging tot inbraak mislukt Een onbekende dader heeft in het week einde vergeefs geprobeerd in te bre ken in een woning aan de Dokter Ru- pertlaan. Hij probeerde het slot van de deur te forceren, maar slaagde daarin niet. De bewoners deden wel aangifte bij de politie. De tweede bekerwedstrijd van de eerste serie van zes wedstrijden heeft grote verschuivingen gegeven in de rangorde. Hier volgen de resultaten van deze tweede wedstrijd. Lijn A: 1. Hr. Rijkhoek-Veldhuis 59.72% 2. Fam. Lanstra 56.94% 3. Hr. Haarlemmer-_Keetbaas 54.86% (van lijn B) 4. Fam. Blom 48.61% 5. Ds. Fransen-den Hollander 47.92% 6. Mw. Schoof-ter Zwiers 45.14% 7. Hr. Hielekeet-Verkade 44.44% 8. Ds. v. Welzen-Zwiers 42.36% Lijn B: 1. Mw. Oosterbaan-Dh. v. Walen 59.72% 2. Ds. Pronk-Simons 55.00% 3/4. Ds. v.d. Burch-Schoor 52.50% 3/4. Ds. Oosthout-Stoon 52.50% 5. Ds. Jonker-Woef 49.17% 6. Hr. v. Dijk-Landmeter 47.22% 7. Hr. Riemens-Visser 46.67% 8. Fam. Luyben 46.53% 9. Mw. de Boer-Hr. Simons 40.00% Lijn C: 1. Hr. v.d. Feerladé-Pronk 64.06% 2. Ds. v. Walen-Aronheim 59.38% 3. Fam. de Wilde 55.21% 4. Ds. Bentum-Seegers 53.13% 5. Hr. Butzelaar 49.48% met wisselende partners 6. Mw. v. Erp-hr. Lodder 47.92% 7. Mw. Riemens-Hr. Evenblij 46.35% 8. Mw. Nieuwenhuis-Hr. Mellema 45.31% 9. Ds. Beuken-Grol 40.63% 10. Fam. Santer 38.54% Door ziekte waren een aantal paren niet van de partij en moest ook in "ge legenheids-combinatie" gespeeld worden, wat niet altijd even makkelijk is. Volgende week, nadat de halve serie gespeeld is, krijgt u de totale stand ook vermeld. Na de verjonging van het eerste heren- team van BDC 6 junioren kwamen over, waren de verwachtingen hoog gespannen, bij het eerste optreden te gen het geroutineerde PSV uit Eind hoven. Na een snelle opening van de score door PSV na 50 seconden ging de strijd gelijk op tot na 12 minuten spelen de stand was bereikt van 4-4, door doel punten van Jan Bunt, Cleem Diemers, Richard v.d. Hoef en Arjan Roest. Hierna wist BDC een overwicht te creëeren wat resulteerde in een 7-4 voorsprong door doelpunten van Ton Beemer tweemaal, en eenmaal Cleem Diemers. Tot de rust wist BDC deze voorsprong te consolideren, wat resulteerde in 10-8 voor BDC. Na rust wist BDC de voorsprong nog uit te bouwep tot 12-9 maar hierna wist het geroutineerde PSV sterk terug te komen en de achterstand om te bui gen in een 12-14 voorsprong na 11 minu ten spelen. Dat deze voorsprong niet groter was, was te danken aan de goed keepende Gerrit Stavast, die een strafworp wist te stoppen. In een chaotische periode van BDC, waarin 2 strafworpen wer den gemist, wist PSV de voorsprong uit te bouwen tot 15-18, met nog 5 minu ten te spelen. In het laatste slotoffensief van BDC, waarin zij een 4-2 verdediging speelde, raakte PSV de kluts kwijt. Dit resul teerde in een 17-18 achterstand voor BDC door 2 doelpunten van Jan Bunt. Toen sloeg het noodlot toe. Met nog 1 minuut te spelen wist PSV een vol ledige uitsluiting af te dwingen van de net uit de junioren overgekomen Ri chard v.d. Hoef. Mede door de steun van het publiek wist toen een hard werkend BDC in de laatste seconde van de wedstrijd door een doelpunt van Cleem Diemers nog een punt uit deze wedstrijd te slepen. Volgende week speelt BDC zaterdag avond in Zuilen tegen streekgenoot Sport Vereent 20.15 uur. DVS/Reehorst Meermarkt heeft ook de tweede competitiewedstrijd in winst omgezet. Tegen plaatsgenoot GOV werd met 4-2 gewonnen. GOV trad aan met de twee oud DVS spelers Robert en Hendrik Jan de Boer, en deze twee waren de uitblinkers bij GOV. GOV speelde erg verdedigend en DVS had het erg moeilijk, met deze speel wijze. Het wilde te snel in de aanval, waardoor het spel chaotisch werd en veel balverlies werd geleden. Er deden zich weinig kansen voor. Pas na vijftien minuten kwam de eer ste echte gelegenheid voor DVS, die gelijk benut werd door Johan Aalde- rink. Na deze voorsprong bleef DVS aandringen en dit leverde nog een doel punt op, gescoord door Hennie Ver woerd: 2-0. Hoewel GOV zijn speelwijze niet ver anderde en verdedigend bleef spelen kwamen de counters nu beter door en kon men wat gevaarlijker worden. Dit resulteerde vlak voor rust in een tegendoelpunt. Ruststand dus 2-1 voor DVS. In de tweede helft wijzigde GOV zijn speelwijze en het ging op jacht naar de gelijkmaker. DVS wilde echter ook blijven aanvallen, waardoor de wed strijd een spannend verloop kreeg. Nadat een GOV speler eerst nog op de lat had geschoten werd het toch gelijk. Hendrik Jan de Boer scoorde voor GOV uit een bijna onmogelijke hoek 2-2. DVS verwerkte de tegenslag goed, want het nam de wedstrijd toch weer in handen en GOV-doelman Robert de Boer moest enkele knappe reddin gen verrichten. Toch kon ook hij niet verhinderen dat DVS via Han Hoefman opnieuw de leiding nam. Enkele minuten later was het opnieuw Jan Hoefman die een fraaie combi natie tussen Johan Aalderink en Wil lem van de Meer beheerst afrondde: 4-2. Hoewel GOV nog probeerde wat aan deze achterstand te doen liet de DVS- defensie zich niet meer verrassen. Eindstand: 4-2 voor DVS. DVS. heeft door dit resultaat vier punten uit twee wedstrijden. Vanavond (woensdag 26 september) speelt DVS/Reehorst Meer markt zijn derde competitiewedstrijd opnieuw in Driebergen. Aanvang 21.00 uur. Met twee overwinningen, twee neder lagen en één gelijkspel sloten de 5 lan delijke Shotteams de 2e competitie ronde af. Prima overwinningen wa ren er voor het le damesteam en het le jeugdteam, die beiden met 6-4 won nen. Zowel het 2e herenteam als het 2e jeugdteam verloren in Amsterdam van Tempo Team. Het le herenteam tenslotte wist nog net gelijk te spelen tegen Treffers Arnhem 1. Heren Shot 1 - Treffers (A) 1: 5-5 Eigenlijk een wedstrijd die Shot zou moeten winnen, achteraf gezien mocht men nog niet mopperen met dit gelijke spel. Vooral in de beginfase leek het erop dat Shot naar een grote nederlaag gespeeld zou worden, want zonder een game te winnen werd men op een 0-3 achterstand gezet. Onlogisch was dit niet, want Dirk Schuiling, net terug uit het buitenland, kampte met een zeer grote trainingsachterstand, ter wijl René Daselaar last had van een onwillige knie. Voor de pauze knokte Shot toch terug tot 2-3, maar de ijzer- sterke verdediger Kenneth Derksen hield Shot toch telkens op achterstand. Bij 3-5 leek het pleit beslist, maar zeges van Berend Jonker en Dirk Schui ling brachten Shot toch nog dat éne winstpunt. Tempo Team 3 - S'hot 2: 6-4 Kampioenskandidaat Shot 2 is in Am sterdam tegen de eerste nederlaag aangelopen en dat was bepaald niet volgens de verwachtingen. Bekend was dat Tempo Team over één sterke speler beschikte in de persoon van de Greef, die dan ook zijn drie partijen eenvoudig won. Daarnaast lieten Ger- hariT Büèch' ên'rBèri vSrt1 VelZen zich ook door de 2e man van de Amster dammers verschalken, terwijl ook het dubbel nog steeds niet naar behoren liep. Hierdoor liep Shot, ondanks twee winstpartijen van Bart Lefel, tegen een 6-4 nederlaag op. Rampzalig hoeft dit zeker nog niet te zijn, omdat het wis selvallige Tempo Team zeker nog de nodige punten zal laten liggen. Dames: Taverzo 1 Shot 14-G Taverzo is één van de teams die Shot onder zich moet zien te houden en dat hadden de Shotdames goed begrepen. Het werd een goede partij, die tradi tiegetrouw zeer spannend verliep. Liefst 4 partijen werden met 23-21 in de 3e game beslist, waarbij beide par tijen twee keer aan het langste eind trokken. Bij Shot deden José Dase laar, Wilma Geleijnse en Wilke Schut met ieder twee overwinningen niets voor elkaar onder. Jeugd: Shot 1 - Gispen 1: 6-4 Het le jeugdteam blijft boven ver wachting presteren in de landelijk B- klasse. Tegen het sterke Gispen uit Culemborg werd met grote inzet de 2e overwinning in successie behaald. Vooral de debuterende Ronald Huigen blonk uit met drie overwinningen, maar ook Ronald Busch (tweemaal winst) en Remi Balvers (eenmaal winst) waren erg goed op dreef. Tempo Team 2 - Shot 2: 8-2 Na de 8-2 overwinning van vorige week kreeg Shot 2 nu met dezelfde cijfers klop van Temp Team. Een terechte, maar iets te hoog uitgevallen neder laag, waarbij alleen Aksel van Elteren en Remco Schimmel voor Shot één keer wisten te scoren. Jongens en meisjes die belangstelling hebben voor de tafeltennissport zijn van harte welkom om eens een kijkje te nemen bij Shot (gymlokaal IVO van de Huchtmavo aan de Valeriaanstraat). Voor training kan men terecht op woensdagavond van 17.00 - 18.30 uur of op vrijdagavond van 18.30 - 20.00 uur. Daarnaast zijn er nog vele vrij speelmogelijkheden. Voor alle inlich tingen over de jeugdafdeling van Shot kan men terecht bij Gerhard Busch, Lange Brinkweg 2, tel. 13794 of bij Dirk Schuiling, Tolakkerweg 228, Maartens dijk, tel. 03461-1471. Het volleybalgebeuren barst voor Olym pia in het weekend weer los. De hoogste teams zullen dan voor het eerst spe len. Heren 1 speelt de eerste wedstrijd in Vorden tegen het sterke Hansa. Er mag van dit herenteam verwacht worden dat ze zich handhaven in de tweede divisie. Het vorig seizoen gede gradeerde dames 1 speelt promotie klasse en willen daarin zo hoog moge lijk eindigen. Zaterdag spelen de da mes in Lelystad tegen Pugna. Dames Olympia 2 - VIF 3-0 Het tweede damesteam speelde don derdag hun eerste wedstrijd tegen Vif, een gewaagde tegenstander voor Olympia. De eerste set was het na een gelijkopgaande strijd Olympia die door een gevarieerde aanval de set winst binnenhaalde 16-14. De tweede en derde set gaven hetzelfde beeld. Veel geslaagde aanvallen door het midden brachten een terechte overwinning. Vif werd met een 3-0 nederlaag naar huis gestuurd. Setstanden: 16-14, 15-11,15-13. Programma Dames Dames 29 september 15.00 uur Lelystad Pugna-Olympia 1 13.00 uur A'foort Vollkei-Olympia 3 27 september 21.30 uur Beukendal Olympia 5-Leos 5 19.00 uur Beukendal Olympia 8-Sport- centrum 5 Heren 29 september 15.30 uur Vorden Hansa-Olympia 1 15.00 uur Lelystad Pugna-Olympia 2 21.30 uur Hooglanderveen SH'71-Olym- piaö 27 september 20.15 uur Beukendal Olympia 3-Spirit 2 28 september 19.45 uur A'foort Vollkei 5-Olympia 4 Junioren meisjes 27 september 19.00 uur Beukendal Olympia Al- BG&SV Al 29 september 13.30 uur Huizen Huizen A3-01ympia A2 13.00 uur De Bunt SVV Al-Olympia A3 Aspiranten 29 september 10.00 uur Beukendal Olympia Bl-SVH BI 9.00 uur Beukendal Olympia B2-SVH B2 10.00 uur Beukendal Olympia Cl-SVH Cl 9.00 uur Beukendal Olympia C2- BG&SV Cl Op maandagavond 24 september j.1. ging voor alle verenigingen, spelend in U.P.D.B.-verband de competitie van start. De Damvereniging Soest-Baarn neemt met 4 tientallen deel aan deze competitie. Het le tiental speelt mee in de Hoofdklasse van de Utr. Prov. Dambond, terwijl D.V.S.B. 2 in de 2e klasse West meespeelt evenals DVSB 3. Het 4e tiental, ingedeeld in de 2e klas se Oost, heeft een relatief zwaar pro gramma af te werken maar zullen hun huid duur verkopen. DVSB 2 ontving Loosdrecht 3 thuis op maandagavond terwijl DVSB 4 de gasten van Drie bergen 2 partij gaf eveneens op maan dagavond j.1. Tevens ging op maandagavond de thuisdammerscompetitie van start met 10 deelnemers o.l.v. de heer Jan van Dasselaar. Voor de deelnemers hieraan zijn veel leuke prijzen te be halen en iedereen speelt enthousiast zijn of haar partijtje mee. Aanmelding 'hiervoor is nog mogelijk. De overige le den van DVSB draaiden hun program ma voor de onderlinge competitie af zodat iedereen zich betrokken voelde bij de start van weer een nieuw sei zoen bij de Damvereniging Soest-Baarn. Nieuwe leden kunnen zich nog elke maandagavond aanmelden in het speel lokaal van DVSB aan de Schrikslaan, gebouw ,,De Zwaluw". Voor iedere serieuze damliefhebber is er in de ver schillende groepen plaats zijn capa citeiten te ontplooien. De uitslagen: ond. competitie 10 sep tember Groep-B K. Hammacher-G. Kwakernaat 2-0 M. Lambrechts-J. C. v.d. Leen 2-0 Th. Schimmel-H. Hageman 2-0 C. T. de Bruijn-IJ. Luttik 1-1 E. v. 't Klooster-mevr. v. Beek 2-0 Groep-A J. Hogenaar-R. M. Entken E. Veerman-J. J. den Os M. Bakker-A. v. Oosterom H. Oostenrijk-Chr. Bakker R. Damen-J. Riewald 0-2 0-2 2-0 Groep-C H. Versluis-mevr. Leeuwenkamp 2-0 A. M. Witte-H. Leeuwenkamp 0-2 A. Breukel-M. Veldhuizen 0-2 E. Buuning-G. v.d. Brink 0-2 H. Hulshof-W. v. Egdom 2-0 W. v.d. Mey-H. v.d. Heiden 2-0 Uitslagen Bondscompetitie UPDB DVSB 2 Loosdrecht 3 J. Riewald-J. Mur G.zn l-l P. Rommens-Ade Groot 0-2 A.v. Oosterom-K. Reijen 1-1 M. Bakker-D. Schoenmaker 0-2 E. Veerman-J. Kooistra 0-2 E. Da velaar-K. Wesseling 1-1 R. Damen-W. Kalksma 1-1 E. v. 't Klooster-J. Hamming 2-0 W. E. Meijerink-O.G.v. Sinderen 1-1 IJ. Luttik-F. C. de Groot 2-0 Uitslag 9-11 DVSZB 4 - Driebergen 2 K. Hammacher-C. Lagerweij 2-0 A. F. Sweeney-J. Appiah l-l M. Veldhuizen-B. Boer 0-2 H. Versluis-R. Lagerweij 0-2 P. Verwoerd-A. W. Schinkel 0-2 A. Breukel-E. v. Grondelle 0-2 H. Hulshof-J. J. Alberts 0-2 G. v.d. Brink-J. Maertzendorf 0-2 E. Buuning-W. de Kruyf 0-2 H. Hageman-J. C. de Lang 0-2 Uitslag 3-17

Soester Courant | 1984 | | pagina 18