Soest draait voor miljoenen kostende bodemsanering op odomo 61 IJ9 ms VandeVën wMzo gezien Succesvolle boeken- platenmarkt voor Amnesty International iJPotosttop l fdtcirtj©—-3762DAsoes,,e|'23737 W elzijnsbezuini gingen donderdag achter gesloten deuren College kiest voor nieuw bedrijfsterrein noordwest van 'Nieuwe Gracht' INLIJSTEN? 69 8" 87 Geen reden tot bezorgdheid over drinkwater 'poutiquf jÊrneëtutü SOEST WLIJSTENMAKERIJ DE VERHUIZINGSOPRUIMING KOMT NU PAS GOED OP GANG Libris. De Complete Boekhandel. Wintertijd! V Spencer <3*, v- ;v door Gerard Paul Vrij dansen VERSE WORST Honsbergen BANANEN Honsbergen STOOFPEREN 2 kilo 1 '8 PREI per kilo RUNDER GEHAKT Honsbergen Honsbergen JONG BELEGEN KLASSEKAAS Honsbergen FIJNE SNIJWORST Honsbergen SPITSKOOL Honsbergen 'Het spreekt vanzelf dat het ons geen deugd doet geld te moeten uitgeven voor het opruimen van door anderen veroorzaakte bodemverontreiniging. Wettelijk is de gemeente hiertoe echter verplicht'. Dit schrijven Burgemeester en Wethouders in het voorstel aan de raad om voorlopig een bedrag van 165.000 gulden beschikbaar te stellen voor bodemsanering. Dit bedrag zal overigens nog aanzien lijk stijgen. Als voorbeeld dient de ver vuiling van het voormalig autosloop terrein aan de Klein Engendaalweg. In het ongunstigste geval is het zo dat de gemeentelijke bijdrage alleen al voor dit project ruim 1 miljoen gulden is als de kosten van sanering inder daad 13 miljoen gulden bedragen, zoals is berekend. Onzekerheid Vanwege de onzekerheid van de kosten is het volgens Burgemeester en Wet houders niet mogelijk hiervoor een be drag op te nemen in de begroting 1985. Net als dit jaar zal de provincie de gemeente in de tweede helft van 1985 een rekening sturen in verband met de kosten van uitvoering van het sane ringsprogramma. Naar aanleiding daarvan zullen B.en W. de raad dan een kredietaanvraag voorleggen. In de toelichting bij het raadsvoorstel, werden vier gevallen van bodemver ontreiniging genoemd: Naast het ter rein aan de Klein Engendaalweg het terrein van de voormalige chemische industrie Randstad aan de Eikenlaan, het voormalige Cojabé-terrein, een chemische fabriek, aan de Eigendom weg hoek Koningsweg, en het terrein van de fotografische industrie Chemco in Soestduinen. Verhalen? B. en W. wijzen erop dat de problemen niet alleen in Soest spelen. Bijna dage lijks worden in het hele land nieuwe gevallen van bodemverontreiniging ontdekt. Voor een deel betreft het ge vallen waarin de vervuiler soms willens en wetens onzorgvuldig ge handeld. heeft. Dan zullen de kosten van bodemsanering waarschijnlijk wel op de vervuiler verhaald kunnen wor den. In andere gevallen echter kan niet van onzorgvuldig handelen gesproken wor den, omdat de vervuiler niet bekend was (en ook niet behoefde te zijni met de schadelijke gevolgen van be paalde handelingen. In die gevallen ligt betaling van de saneringskosten door de overheid meer voor de hand, aldus B. en W. van Soest. Miljoenen Alle vier saneringsprojecten in Soest lopen in de miljoenen, al zijn voor het project Chemco nog geen sanerings kosten begroot omdat nog onderzocht moet worden welke saneringsmethode het best kan worden toegepast. De kos ten van het project-Randstad zijn be groot op 1.683.000 gulden; voor het voormalig Cojabé-terrein op 1.905.000 gulden, en voor de voormalige autoslo perij aan de Klein Engendaalweg op niet minder dan 12.712.000 gulden. In alle vier gevallen is er onder meer sprake van verontreiniging van het grondwater. Zonder maatregelen zou dit op den duur kunnen leiden tot ver ontreiniging van het drinkwater. Overigens bevindt alleen in het geval Chemco de verontreiniging zich binnen de grenzen van het waterwingebied. Om deze reden heeft dit project in het ontwerp-saneringsprogramma 1985 een hoge prioriteit gekregen mogelijk 'direct gevaar voor de volksgezond heid'). Dit betekent overigens niet, al dus B. en W. dat er reden tot bezorgd heid is over de kwaliteit van het drink water. De kwaliteit staat onder voort durende controle van het Waterleiding bedrijf Midden-Nederland WMN Indien zou blijken dat er verontreinigd grondwater wordt opgepompt, wat tot nu toe niet het geval is, kunnen on middellijk afdoende maatregelen ge troffen worden. De jaarlijkse boekenen platenver- koop ten behoeve van het werk van Amnesty International, die zaterdag j.l. in Soest werd gehouden, is succes vol verlopen. Heel wat Soester inwoners hadden hun overtollige boeken en platen afgestaan, die in de kraam aan de Van Weede- straat gretig van de hand gingen. Er ivas aardig wat belangstelling, al dus de organisatoren, die aan het eind van de dag de balans konden opmaken. Daarbij kwam vast te staan dat de op brengst dit jaar hoger was dan ooit: f700,-. Foto: Goos van der Wilt. Betaalbare damesmode. Rechtstreeks uit Parlj Burg. Grothestraat 18 - soest Telefoon 24349 Teerhartige wezens en mannen van staal. Verzekeren doen ze bij van Rouwendaal. Bij ons hypotheek v.a. 7.7 5 Jaar vast. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 Kj vgp I© snelle levertijd O grote voorraadlijsten KOM KIJKEN. HALVE PRIJZEN LET OP! alléén in Hartje Zuid Soesterbergsestraat 53 - Tel. 12419 1111 i Jan Visser (prog. Soest) weigert vergadering In de nacht van zaterdag op zondag a.s. (29 op 30 september) gaat de wintertijd weer in. De klok moet dus een uur teruggezet worden. Dat bete kent een uurtje langer slapen! Officieel moet de klok om 03.00 uur op 02.00 uur worden gezet. Alle raadsleden hebben zaterdag de vertrouwelijke voorstellen tot bezuini gingen in de sector Welzijn ontvangen. Eerst was dit pakket van bezuinigin gen toegezegd op 18 september, maar daarna heeft het College nog elke dag vergaderd, omdat men het niet eens kon worden. De knoop lijkt nu doorge hakt te zijn. Het gaat om een bedrag van 434.000,-, waarvan in 1985 al 145.000,- gerealiseerd moet worden. Naast dit voorstel hebben de raads leden eveneens vertrouwelijk de "Hoofdlijnen voor een te voeren wel- zijnsbeleidsplan" ontvangen. Donder dagavond 27 september a.s. worden de ze voorstellen in een besloten verga dering van de raadscommissie Welzijn o.l.v. wethouder Frans Kingma (PvdA) behandeld. Dit betekent dat de Bij nadere overweging menen Burge meester en Wethouders van Soest dat de gedachte om wat het aanwijzen van nieuw bedrijfsterrein betreft aanslui ting te zoeken bij het terrein Nieuwe Gracht in het gebied Koningsweg-Dor- resteinweg zou moeten worden overge nomen. Zij geven dan de voorkeur aan een lokatie ten noordwesten van de Nieuwe Gracht, boven de lokatie ten zuidoosten van de hockeyvelden in de nabijheid van dat bedrijfsterrein, om dat bebouwing aan de noordwest kant in het landschap minder opvalt dan aan de zuidoost kant. Door de keuze voor de noordwest-loka- tie wordt de open ruimte tussen de woonbebouwing en het bedrijfsterrein Nieuwe Gracht in stand gelaten. Het voordeel van die plek is bovendien dat geen gronden aan het agrarisch pro- duktiegebied onttrokken behoeven te worden. Burgemeester en Wethouders schrij ven dit in de notitie 'Lokatiemogelijk- heden in Soest'. Behalve de terreinen aansluitend aan Nieuwe Gracht komen daarvoor in aanmerking locaties ten oosten van de Stadhouderslaan; ten zuidoosten, van de-^G'rote Melmweg: in Hees ten noöcden van het Eerste Heeserlaantje, en een locatie ten zuid westen yan de Nieuwe Gracht. B. en W. geven de voorkeur aan het terrein ten noordwesten van het nieuwe bedrijfsterrein. Bij de zuidoost keuze zou de functie van de hockey velden als buffer tussen bedrijfsterrein en open gebied geheel verloren gaan. De velden zouden bovendien vrijwel worden omsloten door bedrijfster reinen. Verder heeft de zuidoost-loca tie als nadeel dat er mogelijk een gro tere verkeersdrukte op de Dorrestein- weg ontstaat. Aantrekkelijk Als de keus inderdaad op de plek ten noordwesten van de Nieuwe Gracht valt, zal aandacht moeten worden ge schonken aan de inpassing van de be staande houtopstanden, aldus Burge meester en Wethouder. Naar hun me ning kan bij een zorgvuldige benade ring een aantrekkelijke uitbreiding van het bedrijfsterrein ontstaan. Aanvankelijk hadden Burgemeester en Wethouders het oog laten vallen op het gebied ten zuidoosten van de Grote Melmweg, ofschoon zij constateerden dat geen van de onderzochte plaatsen als de meest ideale naar voren komt. Naar aanleiding van de adviezen op de discussie-avond namen B. en W. de suggestie over om zoveel mogelijk aan sluiting te zoeken bij het terrein Nieuwe Gracht. Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. Peters bv. ivoor wonen in de groene zone. De Isselt Naar aanleiding van de reactie van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Eemland, die ervoor pleit de loka tie nabij het industrieterrein De Isselt op de grens met Amersfoort (aan de rand van de Eempolder) op haalbaar heid te bekijken, schrijven Burgemees ter en Wethouders niets voor die ge dachte te voelen. 'In het verleden is meer dan eens, ook door de gemeente raad, gesteld dat deze plaats niet aan vaardbaar wordt geacht', aldus B. en W. De notitie is aangeboden aan de leden van de commissie Ruimtelijke Orde ning. Het advies van de commissie zal een rol spelen bij het door B. en W. te voeren bestuurlijk overleg met het provinciaal bestuur over het vooront werp van het Streekplan. extra-uitgeschreven vergadering van de commissie Welzijnsplanning (die geheel uit burgers bestaat) dinsdag avond a.s. niet doorgaat. Wanneer de plannen nu officieel naar buiten gebracht worden is niet békend. Wél heeft de raadscommissie Welzijn nog extra vergaderingen gepland op maandagmiddag 1 oktober (16.15 uur) en op woensdagmiddag 3 oktober (14.00 uur). De bedoeling is nog steeds in de raadsvergadering van 25 oktober te beslissen over de Welzijnsbezuini- gingen. Hoe vóór die tijd alle Welzijns- instellingen nog kunnen inspreken en geïnformeerd worden is niet bekend. Slecht politiek spel Voor het raadslid Jan Visser (Prog. Soestis dit alles reden om donderdag avond a.s. niet te vergaderen. Hij wei gert achter gesloten deuren aan de be raadslagingen deel te nemen. Visser heeft een en ander dit weekend in een brief aan het College van B W meegedeeld. "Ik kan aan dit slechte politieke spel niet meedoen. Het in te leveren bedrag voor Welzijn is te hoog. De kapitaals- lasten werden bij de 434.000,- om onduidelijke redenen betrokken. Bij de sport 120.000,-) werden de kapitaals- lasten niet meegerekend. De sport- voorzieningen delen wél mee in de in- vesteringsgelden, omdat anders 'het bestaansrecht van de verenigingen wordt aangetast' (wethouder Plomp, donderdag 20 september in de raad). Waarom hecht u geen waarde aan het bestaansrecht van Welzijnsinstellin- gen? Jeugdwerk, bejaardenzorgd, mu ziekschool en bibliotheek betalen het gelag en leveren in voor andere ge meente-sectoren", aldus Visser. Verdeeld Visser beweert dat het College nog steeds verdeeld is over de plannen en alleen maar een besloten vergadering heeft uitgeschreven "om de verschil lende fracties te peilen". Visser vraagt in zijn brief om op heldering en verzoekt het College de commissievergadering in het open baar te beleggen. in div. ruiten grote sortering in pullovers vesten, e.d. van Pringle Pulligan Torras en Paul en Shark herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest De namiddagzon tekende brede licht banen waarin ontelbare stofjes dans ten. Alsof mijn moeder niet elk voor jaar Grote Schoonmaak hield en het in de herfst met de Uithaal niet nog eens dunnetjes over deed. Ruggelings op de divan gelegen zag ik de fel rose appel bloesem scherp afsteken tegen de staalblauwe lucht: een plaatje dat ik op geen andere manier kon vastleggen dan het diep in me op te nemen. Een intens geluksgevoel stroomde door mijn lichaam en ik hield de adem in als om het beeld te fixeren. Duizelig van het teveel kwam ik overeind en werd opgeschrikt door de deurknop die hard handig omlaag geduwd werd. Ik stond bovenop de divan, wat ten strengste verboden was. Ik schrok hevig maar ik was al te laat. Mijn moeder had me door de glazen ruitjes van de deur natuurlijk al lang gezien en mocht dat niet zo zijn dan stond ik nu toch oog in oog met haar. Betrapt. Gauw van de divan afspringen was flauw, staan blijven ging eigenlijk nog min der. Met grote angstogen wachtte ik een snerpende terechtwijzing af, maar er kwam vooralsnog niets. Ze liep op me af en pakte mij bij mijn beide handen vast. Ik begreep er niets van, maar ik begon als vanzelf heel zéchtjes te veren. Met haar handen hield ze me niet tegen en ik boog mijn knieën om wat meer kracht te zetten. Ik danste op de divan! Uittesten van de springve ren of vloeken in een volle kerk, ik wist niet wat vermeteler was. In een op welling zei ik: "Later ga ik met u trou wen". Een belofte die mij elke keer be rouwde dat ze mij die onder de neus wreef als ik, zat van de ruzietoon in huis, lelijke dingen terug ging zeggen. Deze bijna dagelijkse oefening scherp te mijn tong en als zij een remise of schaakmat voorzag, zocht ze haar toe vlucht tot de verdediging: "Vroeger wilde je met me trouwen. Moet je nu eens zien hoe lelijk je tegen me doet". Nee, dansen was er thuis niet meer bij. Stijldansen helemaal niet, want dat was werelds. En werelds was slecht. Op de jongelingsvereniging en op een later door mij en een vriendin opge richte gespreksgroep discussieerden we als bedaagde mannen en vrouwen over de verleiding van de dansvloer, de wel lust en vooral de ontucht die uit het paarsgewijs bewegen zouden voort vloeien. Totdat ik in contact kwam met een vriend die zelfs in de huiskamer mocht dansen zoveel hij wilde en met een andere vriend die daartoe zelfs aangemoedigd werd door zijn eigen moeder. Wij dansten de sterren van de hemel en ik...Ik danste mij vrij. Inzittende gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op het kruispunt Soesterbergsestraat/Vondellaan/Os- sendamweg raakte in het weekeinde de 21-jarige passagiere van één van de auto's zodanig gewond dat zij met een hersenschudding in Zonnegloren moest worden opgenomen. De botsing werd veroorzaakt door een 27-jarige automobilist uit Nuenen, die geen voor rang verleende aan een wagen die werd bestuurd door een 19-jarige in woner van Huizen. Beide auto's moes ten worden weggesleept. GROTE SORTERING met vakmanschap voor U op maat gemaakt in eigen atelier. Snelle service Koninginnelaan48 Soest 02155-12245 (Alleen tegen inlevering van deze bon) WAARDEBON Maandag 1, dinsdag 2, en woensdag 3 okt. 1 KILO Maandag 1, dinsdag 2 en woensdag 3 okt. (Alleen tegen Inlevering van deze bon) WAARDEBON Alleen donderdag Allen donderdag KILO van 12,- voor Alleen donderdag KILO Nu slechts Alleen donderdag 150 gram van 224 voor Maandag 1, dinsdag 2, en woensdag 3 okt. KILO

Soester Courant | 1984 | | pagina 1