r mid Pub mm d'Oude Enghe Burgemeester Scholten opende expositie van Christiaan Bruynius Prins Bernhard opent nieuw complex bij Nederlandse Export Combinatie Werkloosheid in regio Amersfoort daalt frappant 50 Jaar geleden in Soest vraagt uw aandacht voor: Beschikking Hinderwet Gemeenterekening en rekeningen gemeentebedrijven Wet Geluidhinder Inwerkingtreding Verordening tot Wijziging A. V.S. (4e wijziging) Openbare Bekendmaking Bouwzaken Openbare commissievergaderingen Verleende bouwvergunningen SOEST Gemshoorn SOEST Insingerstraat Erica Terpstra tijdens spreekbeurt in Soest: 'Als je zestig bent heb je nog een kwart van je leven voor je j Weekmenu voor/26,50 WINTER- 28 September 1934 WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Bij besluit van 11 september 1984 heeft het college van burgemeester en wethouders een beslissing genomen op het verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidingsvergunning van: R. Tupker, Saenredamplantsoen 63 te Soest voor een sier- en hoefsme derij op het perceel Veldweg 6 te Soest. De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 26 september a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 -12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroepe gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebeningebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorlopige voorziening. Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis dat de ge meenterekening en de rekeningen van de gemeentebedrijven over het dienst jaar 1981 aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden geduren de 14 dagen ter secretarie der gemeente voor een ieder ter lezing zijn neer- ""'egd en tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn het college van gedeputeerde staten te Utrecht te verzoeken op grond van artikel 83 van de Wet Geluidhinder een hogere grenswaarde van de geluidsbelasting op de gevel vast te stellen ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een perceel aan de Parklaan, kad. bekend gem. Soest, sectie G, nr. 7704 ged. door dhr. R. A. van Logten- stein, Olijkeweg 14 te Soest; het bouwen van 5 koopwoningen op een perceel gelegen aan de Park laan, kad. bekend gem. Soest, sectie G, nrs. 7704 ged., 7705, 7706, 7707 en 4059 door Aannemersbedrijf G. W. van de Grift b.v., Kerkstraat 19 te Soest. Alvorens een hogere waarde zal worden vastgesteld, is een ieder bevoegd binnen een termijn van een maand, te rekenen vanaf donderdag 29-9-84, het ontwerp met de daarbij behorende stukken in te zien tijdens de kantoor uren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling 1 (kamer 23) en opmerkingen ten aanzien van dit ontwerp schriftelijk in te dienen. Op 4-10-'84 om 11.00 uur, ter gemeentesecretarie, Steenhoffstraat 2 wordt er een openbare zitting gehouden, waarbij een ieder de gelegenheid wordt gegeven opmerkingen ten aanzien van het ontwerp-verzoek te maken. Burgemeester en wethouders maken - gelet op de artikelen 199 e.v. van de gemeentewet - bekend, dat gedurende drie maanden, te rekenen vanaf de dagtekening van deze bekendmaking, ter gemeentesecretarie, eerste afdeling (geopend van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage ligt het besluit van de raad d.d. 28 juni 1984, afdeling I, nummer RB 84-97 I tot vaststelling van de Verordening tot wijziging van de Algemene Veror dening Soest 4e wijziging) De Verordening tot wijziging van de Algemene Verordening Soest (4e wijziging) zal in werking treden op 1 oktober 1984. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de ge meente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, vergunning te verlenen aan 1. R. A. van Logtenstein, Olijkeweg 14 te Soest ten behoeve van het bouwen van een woonhuis aan de Parklaan, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 7704 ged. 2. C. Huigen, Plasweg 27 te Soest ten behoeve van het uitbreiden van het woonhuis/de bergruimte op het perceel Plasweg 27 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 27 september 1984 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdelingI, (kamer23) ter inzage. woensdag 26 september: maandag 1 oktober: dinsdag 2 oktober: woensdag 3 oktober: donderdag 4 oktober: commissie onderwijs commissie algemene bestuurszaken commissie ruimtelijke ordening commissie bedrijven commissie financiën De openbare vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het gebouw gemeentewerken, Lange Brinkweg en beginnen om 19.30 uur. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de agenda's en de stuk ken inzien. Men kan ook telefonisch informeren welke agendapunten aan de orde komen. Verder kan men alle informaties krijgen over de mogelijkheid om van het spreekrecht gebruik te maken tijdens de vergaderingen. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 18-9-'84 bouwen woonhuis met garage en carport, Kamerlingh Onneslaan 47 plaatsen dakkapel en gedeeltelijk vernieuwen garage, Klaarwaterweg- Verlening d.d. 24-7-'84 plaatsen hekwerk, Bosstraat 102. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. «ujTÜiij In onze toonzalen staan o.a.: Steinway Sons, Bösendorfer, Bechstein.Grotrian-Steinweg, Seiler, Schimmel, Yamaha, Förster. VLEUGELS - PIANO'S - ORGELS Amersfoort Arnhemsestraat 8-10 - Tel. 033 - 630144. Moderne middenwoning metc.v., berging en tuin enz. Ind.: rui me woonkamer, moderne keuken, hal en toilet. Etage: 3 ruime slaapkamers en badkamer met ligbad en 2e toilet. Zolder met vaste trap en ruime 4e slaapkamer. Koopsom inclusief stoffering 132.500,-. Helft van dubbel woonhuis met garage en grote tuin (600 m2). Ind.: ruime eetkeuken, woonkamer, toilet-douchecel, kelder, hobbykamer en wasruimte. Etage: twee ruime slaapkamers en grote overloop. Bergzolder. Deze woning verkeert in goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom 143.500,-. Inlichtingen: Julianalaan 45 - Soest Telefoon 02155-17962 ASSURANTIËN NBVA ONROEREND GOED - HYPOTHEKEN Voor een gehoor van zeventig mensen hield mevrouw Erica Terpstra, lid van de Tweede Kamerfraktie voor de VVD, maandagavond een spreekbeurt over het ouderenbeleid. Deze avond werd georganiseerd door het Regioverband Eemland van de Vrouwen in de VVD. Mevrouw Terpstra pleitte in haar toe spraak op een doorbraak van de huidi ge disco-cultuur en commercie, ge richt op jong en mooi. Ouderen moeten niet op grond van een kalenderleeftijd "65 jaar" uitgerangeerd worden uit het centrum van de samenleving, naar randplekken in beboste omgeving waar een abrupt einde komt aan een zelfstandige huishoudvoering. In onze samenleving zou het zo moeten zijn dat mensen niet gedwongen wor den op grond van kalenderleeftijd uit het arbeidsproces te treden. Voor ve len is dit een probleem, terwijl anderen juist eerder uit het arbeidsproces wil len treden maar gedwongen worden tot het bereiken van de kalenderleeftijd te blijven funktioneren. Een dergelijke Met het aansteken van een kaars heeft burgemeester P. Scholten vrijdag avond de twee dagen durende expositie van Christiaan Bruynius in de Oude Kerk aan de Torenstraat geopend. In het koor van de kerk stonden ca. 30 beeldjes van Bruynius tentoongesteld, die door de heer Scholten werden gety peerd met de woorden "klein maar fijn". Burgemeester Scholten omschreef zichzelf niet alleen als "opener", maar ook als "blik-opener", om de ogen van het publiek te openen voor de zeggings kracht van het werk van Bruynius. "De mens staat daarin centraal", al dus de burgemeester, die erop wees dat gevoel en verstand in het werk dicht naast elkaar liggen. De burgemeester noemde het trouwens geen toeval dat deze tentoonstelling juist in een kerk werd gehouden. .•De kerk heeft immers altijd kunst binnen haar muren gehad. Toch is deze gebeurtenis bijzonder, zeker in deze kerk waarin in het verleden beelden zijn vernield en weggemetseld". Het was trouwens de bedoeling geweest dat ook de destijds weggemetselde (maar te ruggevonden) beelden tentoongesteld zouden worden. Het bleef echter bij be doelingen, want de directeuren van de musea waar de beelden staan opge steld weigerden medewerking. ,,Zo word je wel lang gestraft voor een zon de van vijfhonderd jaar geleden", aldus de burgemeester. Mensen moeten meer openstaan voor de kunst van vandaag. De kunstenaars vervullen een voortrekkers-functie. Hoeveel mensen wisten dat Bruynius hiér vVoóhi 'en yyerkt? Hoeveel kunSt$AJ naars zijn er .nog,",meer in Soest?" u: vroeg de heer Scholten zich af. ,,ln het werk van Christiaan Bruynius ziet u leven. De gezichten van de beelden zijn niet herkenbaar. De gezichten lijken op diegenen die u er in wenst te zien. Dan is er nóg een aspect. De mensen die hij uitbeeldt zijn bijna alle maal niet alleen. De houding van de beelden ten opzichte van elkaar is be langrijk aldus de heer Scholten. Foto: Goos van der Wilt. Met het aansteken van een kaars opent burgemeester Scholten de expositie. De kandelaar is een gezamenlijk werk van de kunstenaars Christiaan Bruynius en Hans Landsmeer. Auto driemaal over de kop: geen gewonden Wonder boven wonder kwam de bestuur ster van een auto, een 21-jarige in woonster van Soest, er zonder verwon dingen vanaf toen zij met haar auto op de kruising Prins Hendriklaan Prins Bernhardlaan driemaal over de kop sloeg. Een en ander was het gevolg van een aanrijding met een auto, die aan de eerste auto geen voorrang verleende. Beide wagens liepen flinke schade op. De eerstgenoemde auto is waarschijnlijk total loss. Op donderdag 27 september a.s. zal Z.K.H. Prins Bernhard de officiële opening verrichten van het nieuwe zalen- en kantorencomplex van de Nederlandse Export Combinatie (NEC) in Soest: "Neclenburgh" aan de Soes- terbergsestraat 158. In Soest momenteel 1565 werkzoekenden "Een frappant verschijnsel." Zo noemt de heer T.C. v.d.Bunt, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Amersfoort, de daling die zich in de afgelopen maand heeft voorgedaan in de werkloosheidscijfers. Het aantal werklozen nam af met 253 (in het rayon bestaande uit Amersfoort, Soest, Bun schoten, Baarn, Eemnes, Leusden en Woudenberg), waardoor zelfs een la ger niveau is bereikt dan vorig jaar. De "uitstroom" uit de registers van het GAB neemt eveneens duidelijk toe. "We hadden dit niet verwacht, maar het verheugt ons zeer," aldus de heer Van de Bunt tijdens de maandelijkse persbijeenkomst, vorige week. De vrouwen profiteren overigens aan zienlijk minder van de opleving op de arbeidsmarkt. Hun aandeel steeg in de afgelopen maand zelfs iets. Voor het rayon zien de cijfers er als volgt uit. Werkloze mannen: 5.685; vrouwen 3.823 De afneming van het aantal werklozen deed zich vooral voor in de leeftijds groep die nog maar kort zonder werk was (minder dan 6 maanden). Het aantal werklozen dat al langer dan een jaar zonder werk is is daarentegen ook nu weer toegenomen. Record In de afgelopen maand was het zgn. uitstroompercentage weer bijzonder hoog. Tegenover 1474 inschrijvingen stonden maar liefst 2031 uitschrijvin gen, en de heer V.d. Bunt spreekt in dit verband zelfs van een record. "Ik heb zo'n hoog cijfer althans in de annalen niet kunnen terugvinden. Het betekent niet dat al die 2000 mensen intussen een baan hebben gevonden, maar het zegt wel iets over de opleven de dynamiek in het bedrijfsleven. Aan de andere kant blijft het uitstotings proces onverminderd doorgaan. Vooral in de bouw daalde de werkloos heid, maar ook in de metaalsector. 1 Verder deed zich ook onder het han- delspersoneel en het kantoorpersoneel een redelijke daling voor. In andere sectoren is echter nog altijd sprake van stijgende werkloosheidscijfers, zo als in het onderwijs en bij het medisch personeel. "Dat blijft maar doorgaan" aldus de heer V.d.Bunt, die vreest dat dit proces zich zal blijven door zetten, vooral door de bezuinigings maatregelen van de overheid. In Soest zijn momenteel 983 mannen en 682 vrouwen zonder werk (totaal 1565). Vorige maand waren dat er 1706 (resp. 1020 en 686) en in dezelfde periode in 1983 nog 1797 1058 en 739 De Neclenburgh-dag, die rondom dit gebeuren wordt georganiseerd, draagt een feestelijk en interessant karakter. Zo zullen drs. S. Orlandini, president directeur van de Koninklijke Lucht vaartmaatschappij KLM, en E. Peere boom, de bekende journalist en radio/ t.v.-commentator, actuele onderwer pen op het terrein van het ondernemen en de export aansnijden. Bovendien to nen meer dan 50 NEC-leden hun arti kelen en diensten op de NEC-markt, die op het terrein van huize Neclen burgh wordt ingericht. De. officiële opening van het nieuwe zalen- en kantorencomplex door Prins Bernhard vindt om 11.30 uur plaats. Tevoren biedt NEC-vice-voorzitter Egidius J. J. M. Jansen een herinne ringsplaquette aan NEC-oprichter en voorzitter Lambert Fokkema. 's Middags vindt dan nog een bijzon dere gelegenheid plaats: de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van NEC-directeur T. Middel koop. Wasmachine in brand De brandweer moest vorige week in actie komen toen een wasmachine in een woning aan de Schrikslaan in brand vloog. Zij kon het vuur blussen. De schade bleef beperkt. Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 RIS EETCtFK van 26 september t/m 2 oktober Varkenshaasje met champignonsaus Div. groenten - gebakken aardappelen Poire belle helene - koffie halsstarrige opvatting moet vervangen worden door een flexibele maatschap pijvisie, met ondersteuning van de overheid. Ouderen moeten de kans hebben om, nog veel meer dan nu het geval is, te kunnen blijven wonen in de woonwij ken. Daardoor zullen er in plannen meer bejaardenwoningen opgenomen moeten worden dan tot nu toe het ge val is. Vooral voor kruisverenigingen ligt hier een taak, om door middel van 24 uurs-hulp e.d. er mede voor zorg te dragen dat het zelfstandig wonen bevorderd kan worden. In onze maatschappij, waarin de ver grijzing van de bevolking enorm zal toenemen (in het jaar 2010 zal één op de vijf Nederlanders ouder zijn dan 65 jaar) zal een veranderde visie moe ten komen over de plaats van de oude ren in de samenleving. Deze visie-ver andering zal niet alleen op economische motieven gebaseerd moeten zijn, maar ook op een verandering in de commer ciële gedachte van de ondernemingen. De liberale opvatting is dat ouderen binnen de jeugdige samenleving een volle en respectabele plaats moeten en kunnen innemen. Na de pauze was er ruimte voor het stellen van vragen en discussie, waarbij mevrouw Erica Terpstra de gestelde vragen en opmerkingen vanuit zoveel mogelijk hoeken belichtte. ZOEKJE EEN De eerste verkiezingspremies Zooals de oude zongen, piepen de jongen De politieke strijd, zooals die in verkiezingsdagen wordt gevoerd, moge wat andere vormen hebben aangenomen, in wezen verschillen de ge bezigde middelen weinig of niets van de methoden, welke gebruike lijk waren ten tijde dat ons land nog in stemdistricten was verdeeld en clericaal, liberaal en sociaal elkander met „vele" middelen de over winning plachten te betwisten. „Kiezers omkoopen" was in die dagen nét zoo onfatsoenlijk en bij-de- wet-verboden als thans. Dat gebeurde dus niet. Wel was het in die dagen een verschijnsel - hetwelk we trouwens nog kennen -, dat in 't zicht van nieuwe verkiezingen de harten van kamer-, staten- en raadsleden, en van al wie het hoopten te worden, zacht en kneedbaar werden als was het gemoed van al deze heeren - vrouwen waren toen nog politiek- onmondig - van een groote teerderheid werd, zóó zelfs, dat het bij elke gepaste gelegenheid vol schoot. Uit die gesteldheid van hart en gemoed kwamen de schoone woorden voort, welke het stemvee als „verkiezings beloften" leerde kennen. Of degenen, die deze toezeggingen deden, daarmee met m strijd kwamen met de wet en met den voor gekozenen af te leggen zuiveringseed? Wel neen! Deze beloften hadden immers geen materieele waarde! De kiezers wisten het wel, dat de candidaten een beetje tegen elkaar op stonden te bieden zonder het serieuse plan te hebben om hun beloften ooit na te komen. We herinneren ons, hoe on geveer een kwart eeuw geleden de rechtsche partijen een pensioentje hadden bedacht voor 70-jarigen. Er zou, meenen we, premie voor be taald moeten worden. Ter linkerzijde smaalde men op deze vondst. Wat had nu ,,'n dooie mensch" - de meeste kiezers zijn niet voorbestemd om 70 jaar te worden - aan een pensioentje?De liberalen hadden de kwes tie der ouderdomspensioneering „blanco" gelaten op hun program, dus een vrije zaak voor de gekozenen, maar Borgesius begreep toch, dat hij iets moest stellen tegenover de rechtsche verleiding. Hij stelde een premie-vrij staatspensioen in het vooruitzicht voor... 70-jarigen en 12 millioen per jaar zou voor dit doel uit de schatkist worden getrokken. En aanstonds zongen de rechtsche broederen in koor Borgesius'vernuft Hij schiep een lief pensioen Om kiezers te verlokken - Wat zouden we nog wenschen?- Heeft danig weer gebluft Uit tweemaal zes millioen Uit „blanco" geld getrokken. Voorarme dooie menschen! Onderwijl de partijen aldus braaf tegen elkaar bleven opbieden, maak ten we ons in de boven-Moerdijksche kranten erg boos over de erger lijke wantoestanden in „het donkere Zuiden" en speciaal in Limburg, waar candidaten den euvelen moed betoonden om hun verkiezings vrienden hier of daar in een café op een vat bier te tracteren. Dat leek bedenkelijk veel op omkooperij van kiezers, vonden we in onze braaf heid, maar is tenslotte heel dat stelsel van verkiezingsbeloften, welke meerendeels onmogelijk kunnen worden nagekomen, in wezen minder erg dan omkooperij? We spraken hierboven van 25 jaar geleden, maar we moeten helaas con- stateeren, dat we ondanks de verkiezingshervormingen, als invoering van algemeen mannen- en vrouwenkiesrecht, afschaffing van de stem districten, invoering van evenredige vertegenwoordiging enz. en on danks de voortschrijdende beschaving, in verkiezingsdagen nog het oude verkiezingslied hooren aanheffen, vol van demagogische beloften welke niets anders zijn dan „fatsoenlijke" pogingen tot omkoopen van de kiezers. Zelfs de „Beweging" der jongeren, welke zich opwerpt om onze maatschappij van het politieke vuil te redderen, ja, van alle poli tiek te ontdoen, zingt nog datzelfde oude verkiezingslied, maar in de bruta ler vormen en van duidelijker onwettige bedoelingen, dan de politieke slimmelingen uit het verleden het ooit hebben aangedurfd. Ir. Mussert opende te Amsterdam de verkiezingscampagne, welke ten doel heeft om in 't volgende jaar een aantal N.S.B.-ers, met den Leider aan het hoofd, naar het Binnenhof te brengen. En hij trad daarbij tot den volke met het schoone gebaar van „Zie, hoe ontbaatzuchtig wij zijn!" De afgevaardigden der N.S.B., zoo beloofde hij, zullen hun schadeloosstelling als Kamerlid - 5000 per jaar - niet voor zichzelf gehouden, maar dat geld verdelen... onder de kiezers! D.w.z. de helft zal worden beschikbaar gesteld voor de oud- gepensioneerde militairen en de andere helft voor nooddruftige kun stenaars. Is er thans nog één oud-gepensioneerde of nooddruftige kun stenaar, die het hart in zijn ziel zal hebben om anders te stemmen dan ennesbee? De premie ligt immers te wachten! Men moet bewondering hebben voor den zaakkundigen kijk van den Leider, want feit is, dat de oud-gepensioneerden erg ontevreden zijn - en terecht - en dat het aantal nooddruftige kunstenaars met den dag groeit. Het leger „kunste naars" onder de 20-jarigen, waaruit onze fascisten meerendeels worden gekweekt, is aanzienlijk. Het kunstenaarschap alleen is nog is staat om aan de nooddruft van een aantal werkloozen standing te geven en als die. menschen straks nu maar ennesbee stemmen, dan schiet er in 1935 misschien nog een riks per stuk voor ze over om elkaar een paar avon den met een schuimenden pot hier gaan be,,heil"en. Intusschen, als het ennesbeesche plan navolging gaat vinden bij andere partijen, dat kunnen we het volgende jaar een vroolijke verkiezing gaan beleven. Eindelijk zullen het de kiezers eens zijn, die het laatste lachen en het beste. Onderwijl onze gekozenen op een houtje krijgen te knabbelen, gaan wij, die hen afvaardigen, jaarlijks den pot van 100 maal 5000 guldentjes verteren, wat tesamen een half millioen uitmaakt. Daar kunnen we een fuif van opzetten! We worden allemaal tegenstan ders van de devaluatie onzer muntwaarde. We zeggen het met Colijn: onze gulden moet op peil blijven. Een gave gulden is goud waard. Maar de zuiveringseed voor de gekozenen? Nou ja, - laten we dien maar af schaffen! Geld versnoept Dezer dagen werd door een vader bij de politie aangifte gedaan, dat zijn zoontje, op weg naar Hilversum, was aangehouden en 75 cent af handig was gemaakt. Bij een door de politie ingesteld onderzoek kwam aan het licht, dat de centen waren versnoept. Arbeidsbemiddeling De Agent der Arbeidsbemiddeling te Soest brengt hierbij het navolgen de onder de aandacht van belanghebbende Bij de wet van 16 Mei 1934 Stbld. no. 257 en het Koninklijk Besluit van 11 Augustus 1934 Stbld. no. 473, houdende voorschriften tot regeling van het verrichten van arbeid door vreemdelingen, is het verboden vreemdelingen arbeid te laten verrichten zonder dat voor het in dienst nemen of hebben van dergelijke personen vergunning door of vanwege de Regeering is verleend. Huispersoneel is niet onder dit verbod be grepen. Verdere inlichtingen kunnen ingewonnen worden aan het Bu reau der Arbeidsbemiddeling alhier, waar ook formulieren noodig voor het aanvragen eener vergunning gratis kunnen worden verkregen. De Agent v.d. Arbeidsbemiddeling, H. BOSSERT. Hotel Eemland" Maandagavond werd de gerestaureerde zaal van hotel „Eemland" met een feestavond in gebruik genomen. Het geheel ziet er smakelijk uit en is in moderne kleuren gehouden. Velen hadden aan de uitnoodiging gevolg gegeven; het was er gezellig druk. Het strijkje van den heer Van Tuinen uit Hilversum zorgde voor een gezellige sfeer, terwijl de pianist zich ontpopte als een goed humorist. Het was een avond vol afwisseling. Het podium was in een Japansche tuin omgetooverd. Het was een goede gedachte van den eigenaar om voor het komende seizoen de zaal aan de steeds hoogere eischen van het publiek te doen aanpassen! Bij de Mid-Pub keuze genoeg vanaf

Soester Courant | 1984 | | pagina 5