Voor SONY ga je één, twee, drie naar de GOUDEN SNAAR. lllll Arbeidsbureau op zoek naar nieuwe scholingsmogelijkheden voor werklozen ai Gemeente zijn is samen het avontuur van het geloof beleven' 1 iÊ DL JV Ds. Jac. Smit verlaat hervormd Soest Zaterdag 29 september na 16.10 uur geen treinverkeer tussen Naarden- Bussum en Weesp IL O G WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 7 Het Gewestelijk Arbeidsbureau in Amersfoort is driftig in de weer om het aantal scholingsmogelijkheden voor werklozen uit te breiden. Op eerdere berichten over scholingsmogelijkhe den heeft men grote aantallen zeer ge motiveerde reacties ontvangen, aldus de directeur T. G. van de Bunt, zo dat men met voortvarendheid verder wil gaan zoeken naar aanvul lende mogelijkheden, die de werklozen een gunstiger uitgangspositie kunnen verschaffen op de arbeidsmarkt. In de eerste plaats wordt gedacht aan een gespecialiseerde opleiding voor het metaalbedrijf, met name op het ge bied van frezen en draaien. De indruk bestaat dat daaraan bij het bedrijfs leven een redelijke behoefte is. Bij het GAB staan in elk geval geen werk zoekenden ingeschreven die voldoen aan de gevraagde opleidingseisen. Het gaat daarbij vooral om frezers en draaiers die ervaring hebben met de zgn. computergestuurde draaibank (CNC-draaibank). Er wordt nog ge zocht naar belangstellenden uit het bedrijfsleven om de opleiding mogelijk te maken, die verder wordt verzorgd door het technisch centrum van het CW (Centrum Vakopleiding Volwas senen) in Utrecht. De kosten van de op leiding zullen door het GAB worden gedragen. Verder overweegt men bij het GAB ook te starten met een opleiding voor hooggeschoolde metselaars, die erva ring opdoen met nieuwe materialen en hulpmiddelen en daardoor beter vol doen aan de eisen die het bedrijfsleven stelt. "Dit moet echter behoedzaam gebeuren", aldus de heer V.d. Bunt. "Het zal zeker niet gaan om vele hon derden plaatsen. In de derde plaats wordt bij het GAB hard gestudeerd op een mogelijk heid voor een opleiding tot tekstver werker. Deze opleiding is bedoeld voor typistes - in de traditionele betekenis van het woord - die op die manier wegwijs kunnen worden gemaakt in het omgaan met beeldscherm-appara- tuur, die in steeds meer kantoren wordt gebruikt. Het GAB zoekt op dit moment nog naar een goed instituut om de opleiding ter verzorgen. Computer Tenslotte hoopt men bij het GAB op korte termijn te kunnen starten met een oriëntatiecursus voor het gebruik van de computer. In beginsel kan zich hiervoor een onbeperkt aantal werk lozen opgeven. Het wordt geen "professionele" com putercursus, maar toch wel iets meer dan alleen maar een aantal intro ductielessen, aldus de heer V.d. Bunt. De cursus gaat drie maanden duren en de cursisten krijgen 16 uur per week les. Die lessen worden verzorgd door de Streekschool voor Beroepsbege leidend Onderwijs (SBBO) aan de Leusderweg in Amersfoort. De oplei ding komt tot stand in samenwerking met de ECABO (het leerlingstelsel voor economische en administratieve beroepen) en de Kamer van Koophan del. Van de provincie wordt een sub sidie verwacht ter hoogte van ca. 100.000 gulden, die vooral bestemd is voor het aanschaffen van de benodigde appara tuur. Het GAB denkt op korte termijn met dit plan te beginnen, maar wacht nog op de definitieve reacties van de part ners in de samenwerking. Men denkt bij deze opleiding overigens aan een leeftijdsgrens van ca. 22 jaar. Mochten zich ook voldoende ouderen voor een dergelijke opleiding melden, dan wordt overwogen ook voor deze groep een identieke cursus te starten. De opleiding is verder "drempelloos": men behoeft niet te voldoen aan speci fieke eisen voor wat betreft de voor opleiding. De opleiding wordt afge sloten met een getuigschrift, waardoor de cursist zich een sterkere uitgangs positie op de arbeidsmarkt zal kunnen verwerven, aldus het GAB. De heer Eddy Perlot, projectmede werker scholing bij het GAB, kan tij dens kantooruren alle inlichtingen ge ven over deze scholingsprojecten. Hij is te bereiken onder nummer 033- 630234. Een topmerk koop je in een klasse zaak. En dat kan er maar één zijn in Soest. Inderdaad, De Gouden Snaar. Aan alles hoor je en zie je daar dat De Gouden Snaar het juiste adres is. Voor een prima advies. Een scherpe prijs. Een uitstekende service. Dus voor Sony. VOOR SONY STEREO/KLEUREN TV Om het eindelijk eens scherp te zien. 30 voorkeurzenders, 2x15 W versterker, een beeldbuis van 56 cm., plus afstands bediening en apart leverbare boxen. Da's de KV 2220 van Sony. Adviesprijs f 2695,-. Gouden Snaar Prijs f 1795,-. VOOR SONY COMPACT DISC— SPELER Om het'eindelijk eens luisterrijk te horen. Met een uitgebreid digitaal display, waarop het nummer van het muziek stuk wordt aangegeven, tevens de in dex, verstreken tijd en resterende tijd. tijd. Das de Sony CDP 11Adviesprijs f 1765,-. Gouden Snaar Prijs f 1299,-. so O I 0.... ej=* e ^==f||pijöi B&AiiayiMfcas r VOOR SONY BETA HIFI-VIDEO Om eindelijk eens heel professioneel op te nemen. Dat kan nu dankzij het beste beeld en het beste geluid. Hifi-geluid komt uit zo'n Sony, die eigen lijk alleen is te vergelijken met digitale geluidsbronnen. Tja, en voor de rest heeft de Sony Beta Hifi alles wat op en in een videorecorder moet zitten. Da's de Sony Beta Hifi. Adviesprijs f 3170,-. Gouden Snaar Prijs f 2695,-. Incl. band van Michael Jackson. Steenhoffstraat 15, Soest, Telefoon 02155-12132 "Ik zou hier nog wel een jaar of vier met veel plezier kunnen werken, maar misschien raakt de smaak er dan af. Voor de gemeente is het goed om na veertien jaar weer eens een andere predikant te hebben -iemand die niet precies lijkt op Jaap Smit, met z'n eigen stokpaardjes- en voor mezelf is het heel bijzonder om op m'n 54ste nog eens opnieuw te begipnen. Dan kun je in je werk weer andere accepten leggen, die hier misschien te weinig nadruk krijgen..." Met deze woorden reageert ds. Jaap Smit op de vraag waarom hij eigenlijk weggaat, nadat hij even tevoren heeft verteld dat Soest voor hem en zijn ge zin een "ideale woongemeente" is. Op zondag 7 oktober a.s. neemt de pre dikant van de hervormde wijkgemeen- te "De Open Hof" officieel afscheid in een dienst van Schrift en Tafel (15.00 uur), en een paar dagen later biedt de wijkgemeente hem en zijn ge zin een feestelijke afscheidsavond aan, eveneens in "De Open Hof", om 19.30 uur. Daarmee wordt een periode van bijna veertien jaar in Soest afgesloten. In zo'n periode kan het niet anders of een predikant (ds. Smit is overigens niet altijd even gelukkig met die titel, om dat pastor-zijn wel wat meer inhoudt dan alleen het leveren van de preek) moet een duidelijk stempel op zijn ge meente hebben gedrukt. Ds. Smit be aamt dat. "Ik heb, eigenlijk tot m'n verrassing, gemerkt dat je als predi kant inderdaad een enorme invloed hebt. Dat geldt niet alleen voor de ontwikkeling van de kerkdienst, maar zeker ook voor de hele theologische ontwikkeling: dat de mensen de dingen zijn gaan bekijken zoals ik 't graag zou willen. Ik heb dan ook 't idee dat mijn bezig-zijn niet voor niets is ge weest: wat ik wilde doorgeven is blijk baar overgekomen. Vieren Vooral de manier waarop de kerk dienst zich heeft ontwikkeld van een "preekdienst" tot een echte eredienst ("een dienst die je viert") is hem ter harte gegaan. "Ik kwam hier destijds als opvolger van ds. Mettau. Die was wat je noemt hoog-liturgisch, en dat kón toen eigenlijk nog niet. 't Aardige is dat wat hij wilde .in de loop der jaren toch langzaam is ingevoerd." De viering van de eredienst is voor ds. Smit éen van de meest wezenlijke as pecten van het gemeente-zijn. "In m'n eerste gemeente, Ee in Friesland, zei den ze meestal: 'Hoe laat is er preek?', maar de eredienst is veel méér dan de preek alleen." De gemeente is veel meer betrokken bij de liturgie dan vroeger het geval was. "Het is niet alleen meer de voor ganger die aan 't woord is. De gemeen te is geen consumptieve menigte meer, maar viert mee. De eredienst is geen one-man-show van de dominee." Wat hem betreft is het einde van die ontwikkeling, die hij met overtuiging heeft gestimuleerd, nog niet bereikt. "Ik denk bijvoorbeeld aan de schuldbe lijdenis, en aan de voorbeden. Ook daarin zouden de leden moeten deel nemen..." Dat ook de muziek voor ds. Smit een voorname plaats in de eredienst in neemt blijkt uit het feit dat hij actief deelneemt aan de cantorij -waarvan hij éen van de initiatiefnemers is ge weest- en waarin hij zelf tijdens de af- scheldsdienst zal meezingen. De canto- rij treedt eenmaal per maand in de diensten op. "Ik zelf zou 't wel vaker willen, maar er zijn nu eenmaal ge meenteleden die 't minder waarderen en ik ben niet iemand die coüte-que- coüte zijn zin doordrijft..." De eredienst is het hoogtepunt van het gemeenteleven, legt hij uit. "De ge meente moet bezig blijven met het Woord. Ik kan wel meevoelen met jongelui die er een wat wisselvallige kerkgang op na houden, maar continuï teit in de kerkgang is heel belangrijk. Er is bovendien nogal wat veranderd; ook de manier van preken is heel an ders geworden." Training Wat dat laatste betreft: hijzelf is in de loop der jaren vooral meer maat schappij-betrokken gaan preken. "Dat gaat vanzelf, door je bezig-zijn in de gemeente, maar vooral doorr>de,»^lj- nisch-pastorale training die ik een paar jaar geleden op 'Zon en Schild' heb gevolgd." Ds. Smit omschrijft die in grijpende periode als "een bewustwor dingsproces", waarin pastores in een kleine groep eikaars problemen leer den te herkennen. "Je leert veel meer relativeren, ook de theologie waarmee jezelf, vanuit het gezin waar je van- daankomt, bent opgezadeld. Relative ren overigens in positieve zin: niet als luchtig wegwuiven. Wij leven hier een poosje op aarde en het mensdom gaat door, toelevend naar de toekomst van God, maar we hebben hier wél een taak - het leven is een opdracht." De klinisch-pastorale training heeft hem als 't ware "in de ruimte" gezet, vertelt hij, lachtend om die term. "Dat heeft alles te maken met relativeren. Je lijdt veel minder aan je frustraties, schuldgevoelens en krampachtigheden Elke dominee zou zo'n training moeten ondergaan, maar velen zijn er wat hui verig voor. Het helpt je te ontdekken dat je "iemand" bent: aan de ene kant nederig, maar aan de andere kant ook fier, in het besef: ik ben een mens van God - ik leef niet zomaar en straks is 't voorbij..." De training heeft er zeker toe bijge dragen dat hij onlangs heeft gekozen voor zijn nieuwe baan: pator van het hervormde verpleeg- en revalidatie centrum "Nassau Odijckhof". in Drie bergen, en van het hervormde bejaar dencentrum "Sparrenheide" in dezelf de plaats dat laatste voor éen dag per week). Pastoraat "Het is de vervulling van een wens die al jaren bij me leefde. In zo'n functie ben je veel meer bezig met het eigen lijke van een pastor: het pastoraat. Hier in Soest gaan er vele, vele uren zitten in vergaderingen, en dat is soms heel zinnig, maar dikwijls val je in her halingen. Het pastoraat staat voor mij van alle taken die een theoloog kan uit voeren toch bovenaan 't lijstje." Ook ds. Smit heeft in zijn predikanten loopbaan ervaren dat de gemeente soms net een bedrijfje is dat op een of andere manier gerund moet worden. "Hoe groter de gemeente is, hoe meer je als predikant een soort manager wordt. Dat is niet mijn beste kant. Ik kan wel organiseren, maar niet con stant. Dat merk ik nu ook, in deze drukke tijd voor het afscheid. Er komt van alles bij kijken. Wat dat betreft zal ik blij zijn als het achter de rug is." Als pastor van de hervormde wijkge meente "De Open Hof" heeft ds. Smit alles te maken gehad met de her- vormd-gereformeerde samenwerking, die juist in en rondom dit gezamenlijke kerkelijk centrum is ontstaan. "Vanaf het begin hebben we elke eerste zondag van de maand een gezamenlijke dienst gehouden. Later is dat uitgebreid met de feestdagen en andere bijzondere da gen, en ook in de zomermaanden. We hebben die samenwerking ook heel bewust gestimuleerd. Daarom is het zo belangrijk dat je kunt opschieten met je gereformeerde collega's. De ver standhouding met Doeke Land is ge lukkig prima, want dat heeft een grote invloed op het geheel. Ook de kerke- raad moet er achter staan, en uiter aard ook de achterban, de gemeente." Niets forceren Langzaam en niets forceren, is daarbij zijn motto geweest. "Als je honderd jaar uit elkaar ligt, ook al woon je met elkaar in een nieuwe wijk, moet je langzaam beginnen. Vorig jaar hebben we de catechisaties samen opgezet, en ook de secties zijn nu gelijk ge trokken. We hebben daarmee heel posi tieve ervaringen opgedaan. Zeker, er moet nog heel veel gebeuren, maar je moet dat niet dwingen, omdat anders de hele zaak kan breken. Ook in theologische zin is er in de loop der jaren nogal wat veranders in ds. Jaap Smit. Afkomstig uit het -naar het woord van Berkhof- "midden-ortho doxe" Heemstede ("mijn vader was godsdienstonderwijzer"studeerde hij ahn de gemeentelijke Universiteit van Amsterdam, met hoogleraren als Beek, Bleeker, Van Niftrik en Smelik "die heeft veel invloed gehad op mijn denken en preken, maar dat hoort bij een dominee bij elkaar, als 't goed is" Na zijn kerkelijk examen was hij eerst vier maanden als leervicaris werk zaam in Bant en Rutten in de N.O.- polder, en later werd hij voor een jaar vicaris in het Gelderse Oosterbeek. Zwaarder "Het zat toen stikvol, er was een enorm predikantenoverschot; maar na een jaar werd ik beroepen in Ee. waar ik van '60 tot '65 stond. Later volgde Klazinaveen, tot ik in januari 1971 naar Soest kwam. Van die eerste gemeente zou je misschien smalend kunnen zeg gen dat 't dichtgeplakt was met kran ten, maar 't was toch m'n eerste liefde en we hebben het er fijn gehad. Het waren wel heel serieuze mensen daar, ook in Klazinaveen trouwens. Beide ge meenten waren wat zwaarder dan de dominee die ze hadden, maar die is ook veranderd..." In de loop der jaren heeft hij steeds meer ontdekt dat de bijbel zo ontzag lijk veel te zeggen heeft in onze tijd. Ds. Smit: "Vooral het Oude Testament. Als je het maar naar vandaag toe vertolkt. De bijbel is voor mij veel geweldiger gewordenook door de trai ning op Zon en Schild ben ik me er veel intenser mee bezig gaan houden. De bijbel heeft niet alleen de kerk, maar ook de wereld wat te zeggen. De kerk is er trouwens voor de wereld. Je bent weliswaar gemeente-naar-elkaar-toe, maar als 't daarbij blijft zit 't fout. De gemeente is er voor de wereld, in woord, daad en gebeden moet zichzelf beschikbaar stellen en gestalte probe ren te geven aan het Koninkrijk dat met Christus gekomen is en waarvan wij al iets moeten laten zien, al schrik je wel eens als je ziet wat ervan terecht komt." Hij kijkt "hoog op" tegen de gemeente op aarde, vertelt hij. "Des te triester is de verbrokkeldheid. Ik zeg tegen ge meenteleden van me, die bijvoorbeeld liever naar de basisgemeente gaan, dat ze beter binnen de kerk kunnen blijven om daar dingen te veranderen. Niet weggaan, niet afhaken. De kerk heeft zulke mensen nodig om mee te denken en mee te praten, want de kerk zal blijven bestaan om het verhaal van het heil door te geven naar de wereld toe, ook maatschappelijk en politiek." Op de vraag wat Soest als geheel nu eigenlijk merkt van de gemeente ant woordt hij: "We hebben 't dieptepunt wel gehad, geloof ik. Ik ben wel weer optimistisch over de kerk, althans over de gelovigen. Mensen willen hun be staan zien als een zinvol leven, waarin God op eén of andere manier aanwezig is. De gemeente moet daarover kunnen en durven praten met de buurman. Ook bij jonge mensen merk je het verlan gen naar een meer inhoudsvol bestaan, waarin God zijn plaats heeft." Avontuur Bij het begrip zekerheden zet ds. Smit vraagtekens. "Ik ben een beetje bang voor het woord zekerheden. Gemeente zijn is samen het avontuur van het ge loof beleven. En dat geloof is eigen lijk alleen maar echt als het een groeiproces is, desnoods een verande ringsproces. Geloof dat voortdurend op hetzelfde peil blijft staan, met 'dit mag wel en dat mag niet' dat kan niet, hoewel er natuurlijk altijd bergen en dalen zijn en je met al dat "zoeken en tasten "ook voorzichtig moet zijh." De laatste jaren heeft hij veel meer "respons" gekregen op de kerkdien sten dan vroeger het geval was. "Ze zeggen dat ik veranderd ben. Ik ben geen studeerkamergeleerdeals ik m'n preek maak zie ik altijd de mensen voor me. Zo ben ik bezig." Als pastor moet je in de prediking boven de partijen staan, vindt hij. "Je bent ten slotte pastor van de héle gemeente. "Of dat niet verlammend werkt? "Ik heb er wel onder geleden, maar dat is voorbij. En in kleine groepen merk je veel meer begrip, respect voor eikaars opvattingen. Dat is toch dikwijls het manco van de kerken, het gebrek aan respect voor een anders overtuiging, voor het besef dat je medemens even goed leeft in Gods genade. Een chris ten is iemand die probeert Jezus te volgen en iets waar te maken van het 'zichzelf verloochenen'. Dat geeft ruimte voor de ander. Vooral 'leerhuizen' en gespreksgroe pen kunnen in het kerkelijk leven een belangrijke rol spelen. "Als er tenmin ste niet gezwamd wordt maar een echte dialoog gevoerd. Er is veel aan dacht voor wat de bijbel ons vandaag te zeggen heeft, voor de wortels van het geloof in het jodendom. In het pastoresconvent hebben we laatst uit voerig gesproken over zoiets als de Kinderdoop. Daar til ik aan, ondanks alle bezwaren die je van buiten de kerk daarover hoort. Voor mij is dit belangrijk: dat de liefde van God al veel eerder klinkt dan dat de mens zelf ja kan zeggen..." Brug Dat zijn werkzaamheden zich zullen gaan beperken tot het verpleeg- en het bejaardencentrum in Driebergen ziet hij niet als een beperking tot een afge zonderd stukje Yan de samenleving. "Het gaat behalve om de pastorale be geleiding in cruciale situaties, waarbij ook problemen als euthanasie aan de orde komen, ook om het zoeken en leg gen van kontakten met de familie van de verpleegden. Als pastor wil ik dol graag een brug zijn tussen het 'huis' en de familie. Maar inderdaad: de hu welijken die ik zal inzegenen zullen waarschijnlijk alleen die van m'n ei gen kleinkinderen zijn. Overigens ben ik straks gewoon hervormd predikant van Driebergen, en ik draai ook mee in het kerkewerk, ook in de gewone dien sten. Anders had ik 't trouwens niet gedaan...." Foto: Goos van der Wilt. Zaterdagmiddag 29 september a.s. wordt om 16.10 uur het treinverkeer tussen Naarden-Bussum en Weesp stil gelegd. De eerste trein op zondagoch tend 30 september rijdt bij Weesp over een gloednieuw betondek. Tussen beide tijdstippen zal er koorts achtig worden gewerkt door tientallen spoor- en andere mensen om een beton nen dek van 1200 ton op zijn definitieve plaats te vijzelen: dé .ongelijkvloerse kruising van Gooi- en Flevojijn in aan leg). Alle werkers krijgen een uur werktijd cadeauin die nacht gaat ook slapend Nederland over van de zomer- in de wintertijd. Zondagochtend 30 september zal de stoptrein van Amsterdam CS (v) 7.08 uur naar Amersfoort (a) 7.53 uur om streeks half acht als eerste reizigers trein het dan ca. 80 meter verschoven betondek berijden. Tijdens de stremming worden reizi gers tussen Naarden-Bussum en Weesp per bus vervoerd. Reizigers tussen Amsterdam en Noord- en - Oost-Nederland. v.v.,i wordt aangeraden zonder extra kosten om te reizen via Utrecht ps. DE NIEUWE NAJAARSMODE BIJASPENS Onze nieuwe najaars - kollektie is nü kompleet. Graag nodigen wij u uit voor een bezoek aan onze zaak. U zult verbaasd zijn over de zeer uitgebreide kollektie flatteuze damesmode in de maten 38-58. U bent van harte welkom. Zuidsingel 7 (bij Varkensmarkt) Amersfoort Tel. 033-630452 ■MODEHUIS VOOR GROTEEN SPECIALE MA TEN OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOOOOOOOOOOO alarmschijf ook op 12 inch single no. 1 trofee DE NEDERLANDSE TOP 40 IS SAMENGESTELD DOOR DE STICHTING NEDERLANDSE TOP 40 UIT GEGEVENS VAN HANDEL EN INDUSTRIE A 1 CARELESS WHISPER - george michael [W (george michael) michael/ridgeley - epic 4603 - cbs Ilr\ 0 2 I JUST CALLED TO SAY I LOVE YOU - st. wonder (stevie wonder) idem - motown 64336 - rca/motown 0 5 DR BEAT - miami sound machine enrique e. garcia - epic epca 4614 - cbs GHOSTBUSTERS ray parker jr. (ray parker jr.) - idem - arista 106 740 - ariola MIJN STAD - danny de munk |(S 11 M I (haanstra) loómans/v. veen - 64009 - rca I pIPN 0 8 HOT WATER - level 42 fW\ (scott komos) king/gould/e.v.a. - 881 262-7 - pol. MPN (F> 6 SOUNDS LIKE A MELODY - alphaville (orlando) gold/mertens/lloyd - wea 249 366-7 - wea 13 MAKE ME CRY - roberto jacketti scooters |(S I (mulder/groothuizen) v.d. hoff - carr. 221.034 - cnr |M3l (5i) 17 ON THE WINGS OF A NIGHTINGALE - everly bros (edmunds) p. mccartney - mercury 880 213 - phonogram 0 12 TOUCH BY TOUCH - diana ross (ross) richie/zito/barrow/esposito - emi 200 3207 - emi/bov. 0 25 WHY? - bronski beat (thorne) somerville/e.a. - london 882 014 7 - phonogram 0 23 IF IT HAPPENS AGAIN - ub 40 IjT] (birmingham/ub 40/grey) ub 40 - 106 829 - virg./ariola NPN 10 POLITIEK - normaal F~T| (solleveld/norm.) jolink/mighelbrink - 249.280-7 - wea |M^ 11 HAPPY CHILDREN - p. lion (z. david) p. pelandi - carrere 13321 - cnr/carrere 0 16 TRICK OF THE EYE - dolly dots FTl (r. de bois/p. v. asten) idem - ariola 106 814 - ariola |Mj| 22 PRIDE (in de name of love) - u2 (brian eno/daniel lanois) u2 - island 106 773 - ariola 0 20 WHAT'S LOVE GO TO DO WITH IT - tina turner (britten/lyle) britten - capitol 2001917 - emi 0 19 CAROLIEN - drukwerk FT1 \W\ (v. vrijberghe) buchel/e.a. - 127 1437 - emi bov. ~v^| 0 28 BLUE JEAN - david bowie (bowie/bramble/padgham) bowie - emi 20 0322 7 - emi bov. 0 34 LA SAISON FRAN9AISE - bzn FT] vroy beltman) th. tol/j. keizer - merc. 880 164 7 - phon |M^| 0 9 THE GLAMOROUS LIFE - sheila e (sheila e/the starr) - sheila e - warner bros 929 285 7 - 1 7 SMALLTOWN BOY - bronski beat IjT] F (thorne) sommerville, e.a. - 820 091 7 - phon. MÜM 0 24 WHOSE SIDE ARE YOU ON - matt bianco (p. collins) reilly/white - wea 249 319 - wea 14 WHEN DOVES CRY - prince (prince) idem - warner bros 929 286 7 - wea 15 HIGH ENERGY - evelyn Ihomas (levlne/trench) - idem - nunk records n 103 - cnr 0 - SEX SHOOTER - apollonia 6 f (starr company) apollonia 6 - wb 929 - 182-7 - wea g 38 HEART OF STONE - anita meijer (martin duiser)/g. elias - ariola 106 825 - ariola ©18 MESSAGE TO MY GIRL - split enz. (h. padgham/e. rayner) finn - a&m ams 9783 - cbs 35 DRIVE - the cars (john/lange/cars) ocasek - elektra 969 706 - wea - I FEEL FOR YOU - chaka khan (arif mardin) prince - warner bos 929 195 7 - wea 31 THERE GOES MY BABY - donna summer (omartian) nelson/patterson/treadwell - 259 438-7 - wea 27 l'LL FLY FOR YOU - spandau ballet (swain/jolly/sp. ball.) sp. ball./kemp - chrys. 106.806 - a 0 32 WAITING IN VAIN - bob marley (bob marley) idem - island 106 637 - ariola 0 - SMOOTH OPERATOR - sade (millar) adu/st john/matthewman - epic 4655 - cbs 0 21 NOT THE DANCING KIND - ruud gullit (peter de wijn) - idem - wea 249 294 7 - wea 0 - SCHLAGERPARADE - dennie christian (ad kraamer) diversen - munich 714 - munich ree 0 - SHINE SHINE - barry gibb (b. gibb/richardson) e.a. - polydor 881 197-7 - polydor 0 26 TORTURE - jacksons (j. jackson)/k. wakefield - epic 4675 - cbs 0 - NEVER ENDING STORY - limanl (giorgio rnoroder)/lorsey - emi 200 2867 - emi bovema 0 30 SHINE - frida V (llllywhite) janus/fletcher/blrd - 881.282-7 - pol.

Soester Courant | 1984 | | pagina 7