[MJIT an :r rente. 'Lumene-opmerkelijke Finse huidverzorgings- en cosmeticaprodukten C.T.S. en Filmploeg hadden prachtdag Kampioenschappen 1984 P.V. 'De Zwaluw' Eerste nederlaag voor D VS/Reehorst Meermarkt 't Gooi - SEC 1-0 Poppen - expositie kantoor- benodigdheden KI/l/IEK [WINKEL KETTING FORMULIEREN Gerrit Muis pro longeert open snelsehaaktitel Eemvogels 1 deelt punten na spannend duel 3e Ed Mijnders toernooi in De Borg STRAK EN STRALEND Visclub 'De Eem vis sers' bestaat 5 jaar Soester Ben de Bes kampioen bij 'de Eemvissers' Winnaars vis-koppelwedstrijd E. v. Beek en R. Horst PAGINAU WOENSDAG 3OKTOBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 15 e er al een. En boven- rente. Op basis van ikzo'n LeCar. Bij de Nu herfst en winter weer voor de deur staan, met de onvermijdelijke bijver schijnselen van guur weer en ander ongerief, zullen veel mensen aan hun huid extra zorg willen besteden. Drogisten en schoonheidsspecialisten zullen onge twijfeld weer goede zaken doen op het gebied van huid verzorgende produk- ten, waarvan er een schier onafzien bare reeks bestaat, zodat ieder naar eigen smaak en voorkeur kan aan schaffen wat hij of zij nodig heeft. Eén van de meest gerenommeerde merken op het gebied van huidver zorging en cosmetica wordt vanuit Soest verspreid. Het is het Finse merk "Lumene", waarvoor de firma Piécos van de heer Pierre Verhoeff uit Soest, Jacob Catslaan 31, de alleenvertegen woordiging heeft. Lumene is een verzorgings- en make- up-serie, die een complete scala van produkten biedt, zowel voor de vrouw als voor de man. Het opmerkelijke van Lumene-produk- ten is bovendien dat ze kunnen worden omschreven als zeer "huid-vriende lijk": ze zijn ontwikkeld in samen werking met dermatologen van een farmaceutisch zusterbedrijf van de Lumene-fabriek, en uitvoerig getest op allergie. Daarbij is komen vast te staan dat deze produkten door mensen met vormen van allergie in het alge meen uitstekend worden verdragen en dus veilig te gebruiken zijn. Uiteraard geldt dat niet voor extreme vormen van allergie. Trends De Lumene-produkten zijn zeer geliefd bij een aantal van de beste schoon heidssalons. "We hebben uitsluitend positieve reacties gehad," aldus de heer Pierre Verhoeff. Zoals in de mode is er op het gebied van huidverzorging en cosmetica ook sprake van bepaalde trends aldus de heer Verhoeff. Zo is de "Lumene-lijn" bijzonder modieus als het gaat om de "decoratieve cosmetica" (gezichtsmake-up, oog- make-up, nagellak en lipstick, etc.), en kent Lumene twee bijzonder fijne frisse geuren in de parfum en eau de toilette, met de welluidende namen "Diamomj Wlthe Snow" en "The Magie Fvhite". Öp-'lAet gebied -van de.huid- !Vér'zorgende r'produkten worden bij Lumene vier series onderscheiden "Blue", speciaal ontwikkeld voor de vrouw van het lichtere Europese type, "Green Herbal", van volledig plant aardige samenstelling, "Green Colla- gen", met opbouwende stoffen, spe ciaal voor de wat "oudere" huid, en "Aktiva" speciaal ontwikkeld voor de zeer droge huid. Bijzonder is nog dat alle artikelen niet alleen worden verstrekt in opvallend fraaie verpakkingen, maar ook dat ze allemaal voorzien zijn van een bijsluiter met informatie, vooral over de samen stelling van het produkt. "Er is ook veel dure rommel op de markt, "aldus Pierre Verhoeff, "maar dit zijn allemaal eerste-klas produk ten, en bovendien zijn de prijzen op vallend bescheiden gehouden. In de blauwe serie bijvoorbeeld alles onder de tien gulden, in de groene maar een fractie hoger." Ten slotte brengt Lumene ook een fraaie "herenlijn" met after shave, huidcreme, deodorant en scheer schuim. "Want," aldus Pierre Ver hoeff, "het zijn allang niet meer alleen de dames die aandacht besteden aan hun huid. Zoals er vroeger in feite alleen belangstelling was voor de ver zorging van de baby, die later is uitgebreid naar meisjes en vrouwen, zo komen langzamerhand ook steeds meer heren "in het beeld" van een goede huidverzorging. Informatie kan men inwinnen bij Piécos, Jacob Catslaan 31, 3768 GP Soest. tel. 17493. Illegale vreemdeling aan gehouden De vreemdelingendienst van de Soes- ter politie hield in het weekeinde een 28-jarige buitenlander aan, die niet over geldige verblijfspapieren be schikte. Omdat hij illegaal in Neder land verbleef zal hij waarschijnlijk worden uitgewezen. Bejaarde fietster gevallen Door nog onverklaarbare oorzaak kwam een 73-jarige inwoonster van Soest, die vorige week met haar fjets. over de Schrikslaan reed, ten val: De vrouw klaagde over duizeligheid en werd voor onderzoek per ambulance overgebracht naar Zonnegloren. Op zaterdag 13 oktober a.s. organisert de E.N.C.A.P. poppenclub (Eerste Ned. Club Allerlei Poppenverzame- laars) een unieke poppen-expositie in de Bourgondiër III-zaaI van het Theater "t Spant in Bussum. De zaal zal gevuld zijn met honderden poppen zo wel antiek van rond 1880 -1920 als, oude poppen rond de jaren 1920 - 1930, en verder uit replica antieke poppen (dit zijn poppen die worden gegoten van porseleinaarde en die worden gebak ken in mallen waarvan het origineel soms meer dan 100 jaar oud isEr zijn poppenmaaksters met hun schit terende collectie handgemaakte pop pen. Er zijn de hele dag doorlopende de monstraties poppen-maken door Ne derlands bekendste poppenmaaksters als Niesje Wolters van Bemmel uit Oud-Loosdrecht, Bets van Boxel met haar karakterpoppen. Het resultaat ziet u op de foto. Twintig poppenmaaksters met ieder hun eigen stijl zullen aanwezig zijn en komen uit heel Nederland en demon streren de hele dag. Ook poppenhuizen, miniaturen, poppenhoedjes, schoentjes, antiek en oud speelgoed, oude stofjes om de pop pen aan te kleden, oude kant, band, piepkleine knoopjes van vroeger zijn aanwezig. Er zal een documentatie tafel worden ingericht waar u gratis formulieren kunt meenemen met namen en adres sen van bekende poppenmaaksters en docenten uit het Gooi, zodat u later zelf evt. cursussen kunt gaan volgen. Ook is er een video-uitzending waarop het maken van poppen duidelijk te volgen is. De entree bedraagt 4,50, kinderen 2,50 E.N.C.A.P.-leden gratis! Voor ieder kind is er aan de kassa een leuk presentje. 9 Een handgemaakte pop van Bets van Boxtel. van stempel tot bureauset van lijm tot beletterings systemen van blocnote tot klem/ schrijfbord opmerkelijk kompleet Verkoop ook aan particulieren. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. 033 - 631824* AUTOCROSS Zaterdag jl. heeft het Soester auto crossteam C.T.S. zijn debuut gemaakt in de filmwereld. Om 8.30 uur stonden alle rijders bij de ingang van de Prins Bernhard Kazerne in Amersfoort. Daar moesten ze wachten op de bege leiding door de "Opper" Veldhuizen. Op een bijna echt rennerskwartier stond alles klaar: een Michelin-om- roepbus, een jurybus, twee eetkramen en er was ook een echt startveld. C.T.S. zorgde voor de crosswagens en rijders. Er waren zes specials en twee standaard wagens, aangeboden door garage Plekkepoel uit Soesterberg. Een officiële wedstrijd mag niet ge start worden zonder een brandweer wagen, dus ook daar werd voor ge zorgd compleet met twee brandweer lieden, door de brandweer van Soester berg. De start hoefde maar twee keer gedaan te worden. Hierna zou het mooiste moeten komeneen stunt door een Speciaal Team, maar dit ging zo danig de mist in dat autocrossteam C.T.S. het maar overnam. Deze stunt werd verricht door de Soesterbergse Ton Plekkepoel, die even liet zien hoe het wél moest. Het stuntteam had de wagen helemaal geprepareerd met rol- bars en veiligheidsriemen. Ton Plekke poel had daar geen tijd voor. Hij zei alleen "als ik mijn helm opzet ben ik er klaar voor", en dat was binnen twee seconden gebeurd. Hij moest rechtop een auto afrijden die op zijn kop lag. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 SCHAKEN De 12e editie van het snelschaak- kampioenschap van Soest kan ge slaagd worden genoemd. Het werd een enerverende en gezellige happening. 21 schakers traden aan voor deze zenuw slopende variant van het schaakspel en dat kan een rekord genoemd wor den. Een pikant detail vormde de deel name van een schaakcomputer. Na zeven voorronden werden de deel nemers gesplitst in een finalegroep en éen verlièzersgróep, elk bestaande uit tien spelers. Daarna begon de dans pas goed. Gerrit Muis bleek over een uit stekende vorm te beschikken en ver sloeg alles en iedereen. Hij was de enige die de computer de baas bleef. K. Vegter hield lange tijd gelijke tred, maar werd uiteindelijk door de com puter en Muis gevloerd. Met zeven uit negen behaalde hij toch het beste club resultaat en daarmee het clubkam pioenschap. I. Chavannes werd de beste jeugdspe ler met vijf uit zeven. Nog wat meer routine en hij is titelkandidaat. J. de Gier jr. kwam door pech niet in de finale, hij nam wraak door in de ver liezersronde negen uit negen te scoren. Oudkampioen Chiel Vennik stelde iet wat teleur door "slechts" vijf uit negen tescoren, maar hij had een zeer ver moeiende week achter de rug. De uitslagen bewijzen dat een schaak computer bij het snelschaken een ge duchte tegenstander is. Overigens had de machine niet over geluk te klagen. Zo bereikte van Tuinen een totaal ge wonnen stelling, maar had niet niet voldoende tijd om het karwei af te maken. Het was middernacht toen voorzitter Vegter de prijzen kon uit reiken. De wedstrijdleiding was in handen van E. Balvers. Hij kan terugzien op een succesvol en sportief toernooi. De gedetailleerde uitslagen Finalegroep: 1.G. Muis; 9 uit 9 open kampioen 2.Computer 8 uit 9 open kampioen 3. K.Vegter 7 uit 9 clubkampioen 4.1.Chavanne Finalegroep: 1. G. Muis: 9 uit 9 open kampioen 2. Computer; 8 uit 9 3. K. Vegter; 7 uit 9 clubkampioen 4.1. Chavannes; 5 uit 9 5. C. Vennik; 5uit 9 6. E. Swinkels3 uit 9 7. F. van Tuinen3 uit 9 8. J. van Aurich; 2 uit 9 9. F. Braf; 2 uit 9 10. C. van Dijk1 uit 9 Verliezersgroep 1. J. de Gier jr.9 uit 9. 2. P.v.d. Hammen: uit 9. 3. H.Gerth: 5^ uit 9. 4. J.Bakker: 5% uit 9. 5. R.Gerrits 5 uit 9. 6. H.Schipper: 4 uit 9. 7. P.Reumerman: 3 uit 9. 8. R.Wolzak 3 uit 9. 9. G.Weenink: 2% uit 9. 10. E.de Haan: 1 uit 9. KORFBAL Het eerste team van de Eem vogels startte om 15.30 uur de wed strijd tegen Hemur-Enge. Na het in- fluiten van de scheidsrechter was het al gauw 1-0 voor de Vogels door Paul v.d. Sijs. Door goed kombineren kwam Marga v.d. Hoed vrij onder de korf en scoorde 2-0. Hemur-Enge kwam echter verrassend terug en bracht de stand op 2-2 en zes minuten later op 2-3. De Eemvogels kwamen weer op ge lijke hoogte door een mooi afstand schot van Netty Friebel3-3. De tegen standers vochten door en kwamen op 3-4. Maar door een mooie doorloopbal van Claudia Touwslager kwam de stand op gelijke hoogte 4-4. Margreet Wimmers wist, na een 4-5 achterstand, een afstandschot om te zetten in een doelpunt: 5-5. Na 13 minuten was het Agnes Kraaikamp die van afstand de stand op 6-5 bracht, maar Hemur- Enge maakte vervolgens weer gelijk. Met de bekende omdraaibal van Clau dia Touwslager kwamen de Eemvogels weer op 7-6 voorsprong, waarna de tegenstanders opnieuw scoorden, zodat de wedstrijd eindigde in een verdiend gelijkspel. Het reserve-team moest aantreden te gen de Antilopen, nog ongeslagen, en dus moest er met volle inzet gespeeld worden. Binnen acht minuten werd het 0-2 voor de Eemvogels door Tini Martens. De Antilopen liet zich niet afschrikken en brachten de stand ge lijk: 2-2. Door de goed spelende Iris Boom, die met een omdraaibal 2-3 scoorde, wist de ploeg uit Leusden de stand op 7-3 te brengen. De Eemvogels kregen een strafworp toegekend, die werd beheerst benut door Tini Mar tens: 7-4. Door een strafworp van Ron Martens en een afstandsschot van Goof v.d.Peyl werd de eindstand bepaald op 9-6. Voordat het eerste team in aktie kwam Iedereen was doodstil toen Ton eraan kwam jagen. Met een snelheid van on geveer 80 km. dook hij vol in de Peugeot; deze draaide 180 graden en kwam zelfs weer op zijn wielen terecht en 50 meter verder kwam Ton Plekke poel in een Chevrolet tot stilstand. Met een daverend applaus werd hij uit de auto gehaald. Zijn commentaar: "Zo hoort het, E^ NIET ANDERS" Hierna moest hij ter plaatse blijven voor de rest van de opnamen. Dat vond hij wel jammer, want hij mocht niet De filmploeg in actie tijdens de op namen met het autocrossteam CTS. meer rijden. Er werden ook nog echte wedstrijdopnamen gemaakt. De camera-mensen hebben het wel ge weten: Zij zaten van top tot teen onder het zand. Aan het eind van de dag was iedereen moe maar voldaan. Ook de mensen van de film waren dik te vreden. Wat het autocrossteam C.T.S betreft, de leden zien elkaar op zater dag 6 oktober weer bij de competitie cross in Garderbroek. BOWLING Zondag 7 oktober: Bowlingliefhebbers kunnen aanstaan de zondag hun hart ophalen in De Borg als het jaarlijks terugkerende Ed Mijnders toernooi weer wordt ge speeld. Het E.M. toernooi is niet zo maar een toernooi. Het viert in feite de verjaardag van de Soester Bowling Bond de Borg en het eert de oprichters van deze bond. Eén van deze op richters is o.a. rijschoolhouder Ed Mijnders. die zich ook dit jaar weer niet van zijn slechte kant heeft laten zien bij de financiële realisatie van dit evenement. Met schitterende prijzen als resultaat. Het toernooi vangt aan om ongeveer twaalf uur 's middags in de Borg. Gespeeld wordt individueel op handicap basis. Uiteraard zijn alle Soesters van harte welkom om getuige te zijn van dit evenement. De ledenwerf-actie van de S.B.B. van 15 september jl. is goed geslaagd. Het bestuur van de S.B.B. dankt de vrij willigers hartelijk voor hun gran dioze inzet, evenals de Bondsspaar bank zonder wiens hulp deze succes volle ledenwerf-actie niet had kunnen worden gerealiseerd. Wie op 15 september verhinderd was heeft a.s. zondag een mooie gelegen heid om kennis te maken met de Soes ter Bowling Bond. speelde net derde teuio van de Eem vogels; een ploeg met vechtlust, maar de tegenstanders hadden meer geluk met het schot. De eindstand was daar om 9-0. Aspiranten Al liepen tegen D.V.S. een nederlaag op:8-2. De twee doel punten werden gescoord door Kathja Rauch en Stanley de Vries. De jongste aspiranten moesten aantre den tegen Unitas. Het duurde acht minuten voordat Cedric v. Koot de korf wist te vinden. De Vogels liepen uit door een doelpunt van Maarten Hereygers, Unitas bracht de stand echter op gelijke hoogte. Vijf minuten voor tijd kwamen de Vogels op 3-2 door een doorloopbal van Christa Lijfering. Wedstrijdprogramma 6 oktober: 9.45 uur Eemvogels Cl-Meeuwen Cl 11.00 uur Eemvogels Ql-Antilopen Ql 13.30 uur Eemvogels Al-Welgelegen Al 13.30 uur Doorn 4-Eemvogels 3 11.00 uur Eemvogels 2-D.S.C.3 15.30 uur Fortis 1-Eemvogels 1 Sinds vorige week zit het wedvlucht seizoen 1984 er weer op voor de duiven en de leden van bovengenoemde ver eniging van postduivenliefhebbers en zijn inmiddels de klassementen opge maakt. 24.750 Duiven hebben de lief hebbers, gezamenlijk ingekorfd, waar-, van bijna 4.70Ó op de 7 africhtiiigs- vluchten en ruim 20.000 op de 33 wed vluchten die dit seizoen zouden wor den gehouden. Twee wedvluchten wer den door de slechte weersomstandig heden in dat betreffende weekend af gelast en op een drietal wedvluchten waarop wel gelost werd waren de weergoden de duiven niet goed gezind en moesten zij veel regen trotseren om hun hok weer te bereiken. De duiven van J. v.d. Brakel en zoon hebben de minste moeite gehad om als eerste thuis te geraken want 8 maal prijkte een duif van deze com binatie als eerste op de uitslag. De duiven van H. de Bree vlogen ook wekelijks van voren en 5 maal prijkte er een als eerste op de uitslag. De dui ven van R. v.d. Mast en G. Rijksen lieten zich ook niet onbetuigd en zorgden ervoor dat de naam van hun baas 3 maal bovenaan de uitslag stond. De duiven van E. v.d. Brakel en A. J. van Dorrestein bleven de konkurrentie ieder 2 maal voor terwijl een duif van J. Stam, J. van Dijk, A. van Ginkel. J. v.d Belt, H. den Dekker, jeugdlid R. van Egdom, Fr. Limburg en W. Grift er voor hebben gezorgd dat de naam van hun baas ook éénmaal als eerste op de uitslag prijkte. Dat de liefhebbers die de meeste eerste prijzen winnen ook bij de kampioenen goed vertegen woordigd zijn is een logisch gevolg. Hun duiven vliegen wekelijks van vo ren en behalen daarmee de meeste punten. Evenals de voorgaande drie seizoen is ook dit seizoen H. de Bree weer als sterkste naar voren geko men. Weliswaar met een mindere voorsprong als vorig seizoen doch nog altijd zowat met een vlucht voorsprong. G. Rijksen, jarenlang de generaal kampioen voordat hij door H. de Bree verdrongen werd van de bovenste plaats, eindigde dit jaar als goede tweede en zal ongetwijfeld volgend sei zoen trachten wederom als eerste te eindigen. De winnaars van de meeste wedvluchten, J. v.d. Brakel en Zoon. eindigden als derde daar zij ook enkele minder goede wedvluchten afwerk ten. De overige leden streden om de overige plaatsen wat u op bijgaande standen kunt zien. Hiertussen zijn ook de tien jeugdleden geklasseerd, die overigens ook onderling een kompeti tie strijden en waarbij J. de Beer als sterkste naar voren kwam en zelfs tussen de senioren een goede klas sering inneemt. Ter afsluiting van het seizoen 1984 zullen de kampioenen op zaterdag avond 13 oktober a.s. gehuldigd wor den in een gezellig samenzijn met de overige leden en kan er alweer voor uit worden gezien naar het seizoen 1985 waarvoor iedereen ongetwijfeld weer hoge verwachtingen heeft. Vitesse Onaangewezen: 1. J. v.d. Brakel enzn. 2. Henk en Dien. 3. J. P. Stam. 4. R. v.d. Mast. 5. G. Rijksen. Aangewezen: 1. R. v.d. Mast. 2. J. P. Stam. 3. Henk en Dien. Duifkampioenen: 1. R. v.d. Mast. 2. R. v.d. Mast. 3. J. v.d. Belt. Midfond Onaangewezen: 1. Henk en Dien. 2. G. Rijksen. 3. Th. Wigtman. 4. J. v.d. Bra kel en zn. 5. J. v.d. Belt. Aangewezen: 1. J. v.d. Belt. 2. Henk en Dien. 3. J. v.d. Brakel en zn. Duifkampioenen: 1. Henk en Dien. 2. J. v.d. Belt. 3. J. v.d. Brakel en zn. Fond Onaangewezen: 1. Henk en Dien. 2. J. v.d. Brakel en zn. 3. G. Rijksen. 4. A. de Bes. 5. A.v. Dorrestein. DUIVENSPORT Aangewezen: 1. J. v.d. Brakel en zn. 2. A. v. Ginkel. 3. G. Rijksen. Duif kampioenen1. J. v.d. Brakel en zn'.'2. J. v.d. Brakel en zn. 3. Henk en Dien. Oude duiven Onaangewezen: 1. Henk en Dien. 2. J. v.d. Brakel en zn. 3. G. Rijksen. 4. J. Stam. 5. Th. Wigtman. Aangewezen: 1. Henk en Dien. 2. J. v.d. Brakel en zn. 3. G. Rijksen. Jonge duiven Onaangewezen: 1. A. de Bes. 2. G. Rijksen. 3. J. v.d. Brakel en zn. 4. J. P. Stam. 5. Henk en Dien. Aangewezen: 1. A. de Bes. 2. R. v.d. Mast. 3. M. v. Rouwendaal. Duifkampioenen: 1. R.v.d. Mast. 2. J. v.d. Brakel en zn. 3. A. de Bes. Navluchten Onaangewezen: 1. G. Rijksen. 2. Henk en Dien. 3. R. v.d. Mast. 4. J. v.d. Bra kel en zn. 5. A. v. Dorrestein. Aangewezen. 1. Henk en Dien. 2. R. v. d. Mast. 3. J. v.d. Belt. Duifkampioenenen1. J. v.d. Brakel en zn. 2. R. v.d. Mast. 3. J. v.d. Brakel en zn. Generaal Onaangewezen: 1. Henk en Dien. 2. G Rijksen. 3. J. v.d. Brakel en zn. 4. J. P. Stam. 5. A. de Bes. Aangewezen: 1. Henk en Dien. 2. R. v. d. Mast. 3. J. v.d. Brakel en zn. 4. G. Rijksen. 5. J. v.d. Belt. Beer-Piet Grift 3171.57. E. v.d. Brakel- v. Ginkel-v.d. Schepop-Comb. Porton 3000.99. Rijksen-v.d. Hoek-Groenestein Zn-Rein Egdom 2938.13_. Zn-Rein Egdom. Vibra-wisseltrofeeE. v.d. Brakel. Herdenkingswisseltrofee: J. v.d. Bra kel en zn. Wisseltrofee Jeugd: H. v.d. Schepop. Prijs Kaartclub: A. de Bes. Meerdaagse concoursen: 3 x Wuustwezel: G. Visser. 3 x Strombeek: Fr. Limburg. 3x Wuustwezel: G. Visser. 3 x StrombeekFr. Limburg. 3x Duffel: R. v.d. Mast. 2 x CompiègneHenk en Dien. 3 x SoissonsJ. v.d. Brakel en z. 2x Noyon: H. den Dekker. 3 x Dourdain: Henk en Dien. 7x Ghislain Hornu: R. v.d. Mast. Jeugd-kampioenschappen 1984: Onaangewezen: 1. J. de Beer. 2. E. Derickx. 3. R. v. Egdom. Aangewezen: 1. J. de Beer. 2. R. v. Egdom. Midfond Onaangewezen: 1. R. v. Edgom. 2. J. de Beer. 3. H. Eggink. Aangewezen: 1. R. v.d. Egdom. 2. J. de Beer. 'Fond Onaangewezen: 1. J. de Beer. 2. E. Derickx. 3. R. v. Egdom. Aangewezen. 1. J. de Beer. 2. R. v. Eg dom. Oude duiven Onaangewezen: 1. J. de Beer. 2. R. v. Egdom. 3. E. Derickx. Aangewezen: 1. R. v. Egdom. 2. J. de Beer. Jonge duiven Onaangewezen: 1. J. de Beer. 2. H. v.d. Schepop. 3. M. v. Rouwendaal. Aangewezen: 1. M. v. Rouwendaal. 2. J. de Beer. Navluchten Onaangewezen: 1. M. v. Rouwendaal. 2. J. de Beer. 3. R. v. Egdom. Aangewezen: 1. M. Schimmel. 2. M. v. Rouwendaal. Generaal Onaangewezen: 1. J. de Beer. 2. R. v. Egdom. 3. H. v.d. Schepop. 4. E. De rickx. 5. M. v. Rouwendaal. Aangewezen: 1. J. de Beer. 2. R. v. Egdom. 3. M. v. Rouwendaal. 4. H. v.d. Schepop. 5. H. Eggink. Winnaar Wisseltrofee: H. v.d. Schepop. Strak en Stralend Kunstenaars in spuitwerk! i P. Stalenhoef autoschade I 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk Maandag 1 oktober j.1. was voor de Eemvissers een gedenkwaardige dag; zij bestaan alweer 5 jaar! Het was in 1979 dat de heren W. Groen, T. Post en A. Schipper het wedstrijdvissen in Baarn nieuw leven inbliezen en dat is goed aangeslagen. Deze tak van sport ligt op een behoorlijk peil en de Eem vissers hebben daar alles voor over! Teneinde het 5-jarig jubileum in stijl te vieren is er voor zondag 7 oktober a.s. voor de leden van de Eemvissers een speciale visdag georganiseerd, waar bij twee wedstrijden gehouden worden. De deelnemers krijgen 's middags een broodmaaltijd aangeboden van de Vis club. Alle vis die gevangen wordt, zal worden gewogen, zodat na de tweede wedstrijd de winnaars van deze spe ciale dag in café Soestdijk hun prijzen in ontvangst kunnen nemen tijdens de prijsuitreiking, die daar zal plaatsvin den. Zondag j.1. hield visclub "de Eemvis sers" te Baarn haar laatste viswed strijd van de zomercompetitie. Het was een spannend slot, want er waren nog twee kandidaten die kampioen konden worden namelijk Ben de Bes en Aart Schipper. Uiteindelijk bleek dat Ben de Bes clubkampioen 1984 van de Zomercompetitie werd. Die competitie is zeer sportief verlo pen. met voldoende deelname. Totaal zijn er acht viswedstrijden geweest; er is totaal 32 uur gevist; er is in totaal 480.570 centimeter vis gevangen met een totaal van 1653 stuks. De heer H. Vonk ving de grootste vis, namelijk 55 cm. De heer A. Schipper ving de mees te vissen: in totaal 149 stuks. Ook heeft hij de meeste centimeters weten te ver schalken: 40.21 cm. Vergeleken met andere jaren is er veel meer vis ge vangen. Dat houdt in dat de Eem goed viswater is! VISSEN De prijsuitreiking werd gehouden in Café Eemlust, waar het bestuur van Visclub "de Eemvissers" had gezorgd voor een grandioze prijzentafel, zodat na afloop van de prijsuitreiking ieder een met een prijsje huiswaarts keerde. De heer Ben de Bes nam onder luid gejuich van zijn supporters de felici taties in ontvangst. De uitslag luidt als volgt: 1. Ben de Bes 15 punten 3701 cm. 32. 2. Aart Schipper 22 punten 4021 cm. 3. Henk Lentelink 24 punten 2768 cm. 4. Ton Post 30 punten 3327 cm. 5. Theo Bosman 35 punten 2527 cm. 6. Aart de Bruin 44 punten 2131 cm. 7. Jaap Linde boom 45 punten 2295 cm. 8. Arie Staal 45 punten 2097 cm. 9. Jaap Post 49 punten 2192 cm. 10. Jan van Launbal- gen 52 punten 1915 cm. Hengelsportvereniging de Snoekbaars hield haar jaarlijkse koppelwedstrijd. Zaterdag 29 september j.1. viste hen gelsportvereniging de Snoekbaars van uit boten op de Vecht te Weesp. Er werd zeer veel vis gevangen, totaal 146.40 meter. Met zeer grote voorsprong werden de uiteindelijke winnaars E. v. Beek en R. Horst, met maar liefst 17.62 m. Naast de eerste keuze uit de prijzen kregen zij ook de wisselbekers uitgereikt. De uitslag ziet er er als volgt uit: 1. E. v. Beek-R. Horst 17.62 m 2. W.v.d. Kraats(Sr. )-S.v.d. Esschert 13.25 m 3. P. Limper-H. Prinsen 11.47 m 4. W. Hopman-R. Brons 10.84 m 5. Th. Bosman-H. Altena 10.71 m 6. W. v.d. Kraats Jr.)-J. v.d. Bliek 10.24 m 7. B. v. Keulen-E. Strumpel 10.18 m 8. G. J. v.d. Hoef-J. Lambalgen 8.78 m 9. E. Kasius-J. Kasius 7.31 m 10. T. Hak-G. Kasius 7.18 m 11. H. J. v. Riet-P. Hopman 6.95 m 12. D. v.d. Broek-L. v. 't Klooster 6.69 m 13. J. Hopman-E. J. Giele 5.89 m 14. A. J. v.d. Hoef-A. Hooft 5.31 m 15. J. Verwoerd-C. Wijnands 4.95 m 16. M. Mosk-A. Dekker 4.70 m 17. E.v.d. Kraats-geen maat 4.33 m Aanvang wintercompetitie op 20 ok tober a.s. Het zijn 10 wedstrijden waar van u er twee mag laten vervallen. De reglementen zijn dezelfde als in de zomercompetitie. Verzamelen za terdagsmorgens om 7.15 uur, bij het oude station in Baarn. Voor opgave wende men zich tot W. v. d. Kraats, Laanstraat 72, Soest, tel. 02155-16895; J. Verwoerd Irisstraat 17, Baarn, tel. 02154-11295; A. J. v.d. Hoef, Dopperstraat 4, Bunschoten, tel. 03499- 84605. DVS/Reehorst Meermarkt heeft tegen het sterk spelende Maartensdijk zijn eerste nederlaag geleden. Na een van beide kanten goed gespeelde wedstrijd moest het met 6-4 het onderspit delven. DVS had een voortvarende start, want na twee minuten spelen opende Jan v.d.Wielen de score. DVS had in deze openingsfase het beste van het spel en er kwamen nog twee goede kansen, die echter niet benut werden. Na deze openingsminuten begon Maar tensdijk wat meer vat op de DVS- aanvallen te krijgen en werd DVS meer in de verdediging gedrongen. In deze periode bleek waarom Maartens dijk de ongeslagen koploper is, want met vaak uitstekend voetbal werd de DVS-verdediging steeds weer in de problemen gebracht. Maartensdijkse doelpunten konden dan ook niet uit blijven en er vielen drie goals achter elkaar, de een nog mooier dan de an der. Hoewel DVS goed bleef spelen kon men daar in de eerste helft niets meer tegenoverstellen. Bij de rust was het dus 3-1 voor Maartensdijk. De tweede helft kreeg een spannend en enerverend verloop. DVS trok ten aan val en Maartensdijk counterde steeds weer gevaarlijk. Het was DVS dat het eerste scoorde, via Gerrit v.d. Laan. Maartensdijk was nauwelijks onder de indruk, want met twee fraaie goals bracht men de marge op drie doel punten verschil. ZAALVOETBAL Vanaf dat moment speelde DVS alles of niets en het was Jan Hoefman die de achterstand tot 5-3 verkleinde. De laatste vijftien minuten werd er soms te fel gespeeld. Het resultaat was dat er teveel overtredingen werden ge maakt. Nadat René Ribberink de stand op 5-4 had gebracht werd de strijd zo fel dat de scheidsrechter zich genood zaakt zag enkele spelers voor twee mi nuten uit te sluiten. Het eerste slacht offer was DVS-doelman Gerrit Aalde- rink. Zijn vervangers Hennie Ver woerd deed het echter uitstekend door ondermeer een penalty te stoppen. Toch kwamen Maartensdijk op een 6-4 voor sprong door een doelpunt van hun voor treffelijke aanvoerder. De laatste vijf minuten waren chao tisch, omdat DVS volop bleef aanvallen en er ook nog eens twee spelers van Maartensdijk wegens te hard spel van het veld werden gestuurd. De tijd was echter te kort voor DVS om nog wat aan de achterstand te doen. Ondanks deze 6-4 nederlaag kan DVS/ Reehorst Meermarkt op een goed ge speelde wedstrijd terugkijken en moet er voor deze ploeg een hoge eind klassering in zitten. Dat 't Gooi altijd een moeilijke tegen stander voor SEC is was bekend! Toen SEC met rust nog op gelijke hoogte stond, ondanks het windvoordeel voor 't Gooi, waren alle mogelijkheden voor een SEC-overwinning aanwezig. Het pakte echter anders uit en SEC ging ten onder met 1-0. De vorige week afwezigen Van Rees en Torsing stonden weer in de basis en op de reservebank zaten dit keer Arie Postema en Hendrik Jan de Boer. Het slechte weer had op het spelpeil de nodige invloed. De ballen schoten door en de wind en regen waren hevig, 't Gooi had SEC de eerste twintig mi nuten goed in de greep en was zeer gevaarlijk. Hierna was het SEC dat het initiatief nam. SEC begon meteen al hoopgevend. Bert Holwarda was in "de derde mi nuut net te laat om de Gooigoalie te verschalken. Balverlies van Rob Groen pakte voor SEC gelukkig goed uit. De technisch goed spelende Gooiploeg, met veel lengte, was er de oorzaak van dat SEC het moest afleggen. Na zo'n twintig minuten was het grootste gevaar geweken voor SEC en werd 't Gooi in de verdediging gedrongen. Een snelle aanval van Hol warda en Embricqs bracht de nodige paniek in de Gooi-defensie. Gelukkig voor 't Gooi dat Theo Altenaar de terugspringende bal niet goed raakte. Holwarda deed veel leuke en goede din gen, had echter vanmiddag weinig ge luk. Zeker toen hij in de zes en dertig ste minuut doorbrak en zijn schot op het allerlaatste moment geblokkeerd zag. Een fraaie combinatie even voor ZONDAGVOETBAL tijd tussen Robbie Embriqcs en weer Holwarda werd door laatstgenoemde keurig ingekopt maar door goed kee perswerk niet beloond. De SEC-aanhang zag het helemaal zit ten. Er waren mogelijkheden na rust met het windvoordeel. 't Gooi dacht er anders over en was zich blijkbaar be wust van de kracht van SEC. Na twee minuten kroop SEC door het oog van de naald toen de bal net voor het doel langs ging. SEC drong aan en opnieuw was Bert Holwarda niet gelukkig toen hij na een kwartier op de paal schoot, 't Gooi bleef rustig spelen en zag in de twin tigste minuut kans via Otto Muis op een 1-0 voorsprong te komen. Voor SEC was dit het sein nog meer tot de aanval over te gaan. Arie Poste ma en Hendrik Jan de Beer werden ingezet voor Joop Abbel en Fred Bos. De druk werd groot op 't Gooi doel, maar men wist met kunst- en vlieg werk doelpunten te voorkomen. De Gooi-tegenaanvallen bleven ook niet ongevaarlijk. Naargelang de tijd verstreek ging SEC steeds gehaaster spelen en was er weinig overleg. On danks de inzet en volhouden kreeg SEC niet zijn verdiende punt. Volgende week komt koploper DSO bij SEC op bezoek. SEC zal deze wed strijd moeten winnen, anders wordt het moeilijk weer aansluiting bij de kopgroep te vinden. Dus volop sen satie a.s. zondag aan de Bosstraat.

Soester Courant | 1984 | | pagina 15